Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

τι συμβουλη να δωσω ?


νανσυ2

Recommended Posts

Να σου πω κατι sesame, αυτο παει και ερχεται. Εννοω οτι αυτος μπορει να λεει οτι θελει. 45 χρονων ειναι, μονος, ας υποθεσουμε οτι ειναι τρελα ερωτευμενος και θελει να φτιαξει οικογενεια οποτε θελει και τα παιδια.

Η γυναικα? Δεν το λεω για τη φιλη της νανσυ, αλλα γενικοτερα. Οσο ερωτευμενη και να εισαι εσυ αντικειμενικα τον αλλον τον ξερεις ελαχιστα, και νομιμη σχεση να ηταν οι 7 μηνες ειναι πολυ λιγοι για μενα. Πως δεχεσαι να μοιραστεις την φροντιδα των παιδιων σου με εναν αγνωστο? Τοσα και τοσα ακουγονται, πως τον εμπιστευεσαι ετσι ευκολα? Και αντε και ειναι αγιος σου λεω, πως βαζεις τα παιδακια σου σε αυτην την αβολη θεση? Να σε βλεπουν ετσι ξαφνικα και αποτομα με εναν αλλον αντρα που θα τους το παιζει και μπαμπας, που θα κοιμαστε μαζι κτλ..

 

Ακριβώς......

Αυτή χρειάζεται η ίδια επιμέλεια......αν καταλαβαίνεις τι εννοώ...:P

Όχι να έχει την επιμέλεια......

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 421
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Άγαλμα 45 χρονος τρυφερός ρομαντικός λίγο καταθλιπτικός με πρόβλημα στυτικής λειτουργίας και πρόβλημα ανεύρεσης πλατωνικής πλέον......σχέσης αναζητά μέσω ....διαδικτύου παντρεμένη 17 χρόνια μικρότερη με πρόβλημα αυτοπεποίθησης, με παιδιά για να της χαλάσει το σπίτι να την γ....εμίσει τρυφερότητα...... και να το παίξει πατέρας στα παιδιά της γιατί δικά του πως θα κάνει χωρίς τον παραδοσιακό τρόπο......

 

¨Οσες ...χαζές προσέλθετε......

 

(αν και δεν φταίει ΜΟΝΟ ο 45 χρονος φταίει και το ...πιπίνι....)

Link to comment
Share on other sites

καλημερα....βλεπω χθες που εφυγα συνεχισατε τη δουλεια!καλα κανατε για να εχω να διαβασω εγω σημερα...τη περιμενω το απογευμα,να δω αν εχει κ νεα με τον αλλον,τωρα δεν εχουν καμια επαφη,ουτε μεσω νετ,αυτο που σκεφτομαι ειναι οτι θα γινει της π.....ης με 5παιδια εδω μεσα!!(ο καθενας με το πονο του)στο θεμα μας....για τον 45,το καταλαβαινω οτι ηθελε κ εκεινη κ τα παιδια της,με την ενοια οτι ειναι ελευθερος κ θελει να δημιουργησει οικογενεια,αυτος λεει οτι την αγαπαει τοσο,που δεν τον πειραζει που εχει παιδια,δε κολλαει σε ταμπελες,κ επειδη την αγαπαει σαν θεο του(ετσι ακριβως της ειπε),κτα παιδια της τα βλεπει ως δικη της συνεχεια,θα προσπαθουσε για το καλυτερο...

απο οτι μου ειπε δε θα εφευγε απο το σπιτι της κ θα πηγαινε στο δικο του κατευθειαν,θα υπηρχε αυτο το σταδιο της προσαρμογης με τα παιδια,θα τον γνωριζαν σιγα σιγα,ως φιλο της μαμας,ενα ενα,θα ρωταγαν κ παιδοψυχολογο....οσο για το διαστημα που γνωριζονται κ τις συνθηκες,αυτη του ελεγε,κ το ενιωθε κ μεσα της,οτι δεν ειναι αρκετο το διαστημα κ οτι ρισκαρει πολλα,συν οτι σερνει μαζι της κ δυο παιδια,κ αυτος ελεγε,ναι,ρισκαρεις αλλα με πολλες πιθανοτητες ευτυχιας...κ για να μην τον κατηγορουμε κ εντελως,της ειπε οτι αν μπορεις να μεινεις στο σπιτι σου,αν τον αγαπας τον αντρα σου,δε θελω να σε τραβηξω,να σου διαλυσω το σπιτι,πιστευα οτι ειναι διαλυμενο,δε θα χτισω τη ζωη μου πανω στα συντριμμια ενος αλλου,δε θελω να ειμαι εμποδιο αλλα λυση,κ το ωραιο που μου αρεσε,εγω ημουν το φυτιλι,το μπαρουτι υπηρχε...

Link to comment
Share on other sites

Άγαλμα 45 χρονος τρυφερός ρομαντικός λίγο καταθλιπτικός με πρόβλημα στυτικής λειτουργίας και πρόβλημα ανεύρεσης πλατωνικής πλέον......σχέσης αναζητά μέσω ....διαδικτύου παντρεμένη 17 χρόνια μικρότερη με πρόβλημα αυτοπεποίθησης, με παιδιά για να της χαλάσει το σπίτι να την γ....εμίσει τρυφερότητα...... και να το παίξει πατέρας στα παιδιά της γιατί δικά του πως θα κάνει χωρίς τον παραδοσιακό τρόπο......

 

¨Οσες ...χαζές προσέλθετε......

 

(αν και δεν φταίει ΜΟΝΟ ο 45 χρονος φταίει και το ...πιπίνι....)

 

 

 

με εκανες κ γελασα,καλο....να σημειωσω οτι αυτος οταν γνωρισε τη φιλη μου,ηταν σε μια σχεση,με μια συνομιλικη του,4χρονια,αλλα δεν ηταν ειχαριστημενος,απλα για να μην ειναι μονος

Link to comment
Share on other sites

Όσο για συμβουλή......τι να της πεις.....αυτή ήδη έκανε ότι έκανε...δε σε ρώτησε πριν τα κάνει....

Και κακώς σε ανακάτεψε στις βρωμοδουλειές της......φαντάζομαι πως τον ξέρεις τον άντρα της..αυτή δεν έχει τσίπα μπορεί να τον κοιτάει ακόμα στα μάτια και να θέλει ζουζουνίσματα ακόμα, αλλά εσύ μπορείς να φερθείς νορμάλ ενώ ξέρεις?

Δε θα σκέφτεσαι διάφορα?

Δεν ξέρω.....δεν έπρεπε να σε κάνει συνένοχο......

 

 

Ελπίζω μόνο να πήρε προφυλάξεις, γιατί δεν της φταίει τίποτα ο σύζυγος να κληρονομήσει καμμιά αρρώστια από τον 45αρη.......

 

 

τον αντρα της ευτυχως δεν τον βλεπω συχνα γιατι δουλευει πολυ,πιο πολυ μιλαμε με τη φιλη μου στο τηλ,(παιδια που να προλαβω εχω τριδυμα η γυναικα)εκτος βεβαια απο τωρα που καιγεται!!!!παντως πιστευω οτι για να απατησει καποιος,υπαρχει καποιο προβλημα στη σχεση,εκτος κ αν ο αλλος-η,το εχει συστημα,δλδ καπου φταιει κ ο αντρας της,δε μπορει να ειναι τοσο σκαρτη η φιλη μου...λιγο ανωριμη,λιγο μπερδεμενη ναι...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Δεν έχω διαβάσει τα μηνύματα, μόνο το αρχικό θέμα. Αλλά γνώμη μου είναι πως δε χαλάς το γάμο σου και την οικογένειά σου για κάποιον που γνώρισες μέσω νετ κι έχετε βρεθεί μόνο 10 φορές!!! Τι έρωτες κι αηδίες, ήμαρτον! Ένα ξεμυάλισμα είναι, που σε λίγο καιρό θα της περάσει. Τι ξέρει για τον άλλον; Μόνον όσα της έχει πει για κείνον ο ίδιος. Ούτε τον έχει ζήσει ούτε τίποτα. Μου φαίνεται πως η φίλη σου ετοιμάζεται να κάνει μεγάλη "πατάτα". Να τη συμβουλέψεις να κάτσει στ' αυγά της.

Link to comment
Share on other sites

με εκανες κ γελασα,καλο....να σημειωσω οτι αυτος οταν γνωρισε τη φιλη μου,ηταν σε μια σχεση,με μια συνομιλικη του,4χρονια,αλλα δεν ηταν ειχαριστημενος,απλα για να μην ειναι μονος

καλέ όσο παέι....καλυτερεύει το πράγμα........ τι να πω....

Link to comment
Share on other sites

Και πότε κατάλαβε ότι σε όλα είναι καλύτερος, στις 10 φορές που βγήκαν για καφέ;

Αναφέρεις κάπου το ερώτημα τι και εάν είναι ο έρωτας της ζωής της, στάνταρ δεν είναι, αλλά από εκεί και πέρα ακόμα και αν είναι ο έρωτας της ζωής της είναι ανάγκη να χωρίσει;

Ο άντρας της τι άνθρωπος είναι; Από όσο κατάλαβα αυτή είναι 28 με 2 μικρά παιδιά, δεν εργάζεται και έχει χρόνο για γκομενηλίκια.

 

 

εχουν βγει 10φορες,κ μιλαγανε καθημερινα μεσω μσν κ καμερας οταν τα παιδια πηγαιναν σχολειο...λες αν ειναι ο ερωτας της ζωης της δε χρειαζεται αν χωρισει,οταν τουθ ειπε η φιλη μου να συνεχισουν τη γνωριμια τους,με τις ιδιες συνθηκες,για να δοκιμαστει περισσοτερο η σχεση κ τετοια,αυτος δεν ηθελε,πρωτον γιατι κοιμαται με τον αντρα της,κ δευτερον γιατι θα γινει ενας παρανομος δεσμος,κ αρρωστημενος,γιατι αυτος θα στεναχωριεται,θα εκνευριζεται κ θα μαλωνουν κ τετοια....αυτο που εμενα δε μου πολυαρεσει ειναι η βιασυνη του,κατσε ρε μεγαλε,μεσα σε 7μηνες,τα ειδαμε κ τα νιωσαμε ολα?κ καλα να ηταν μονη της,θα της ελεγα προχωρα κ οπου βγει,αλλα τωρα εχει κ δυο παιδακια,κ ναι μεν το καταλαβαινει κ αυτος,αλλα της λεει ξεκαθαρισε,να μεινω οσο θες ετσι,αλλα πες μου οτι ειναι μονο θεμα χρονου

Link to comment
Share on other sites

καλέ όσο παέι....καλυτερεύει το πράγμα........ τι να πω....

 

 

κ μετα απο κανα δυο μηνες χωρισε με τη συνομιλικη γιατι δεν αισθανοταν πλεον καλα ουτε απεναντι στη φιλη μου,ουτε απεναντι στη συνομιλικη

Link to comment
Share on other sites

Με τον άντρα της είχε ουσιαστικά προβλήματα πριν γνωρίσει τον άλλον, ή απλά τώρα που βρήκε γκόμενο πήραν τα μυαλά της αέρα; Τα παιδιά της τα σκέφτεται καθόλου η φίλη σου; Για 28 χρονών γυναίκα, πολύ επιπόλαια σκέφτεται, κοίτα να τη συνετίσεις.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

μπράβο του...... τίμιο παιδί!!:rolleyes:

η φίλη σου το έχει καταλάβει ότι την περνάει 17 χρόνια;;;;;;

ότι αυτός θέλει ΤΩΡΑ γάμο με μικρότερή του γιατί χτυπάει το καμπανάκι της πατρότητας ΜΕ ΚΑΘΕ ΚΟΣΤΟΣ;;;;

ότι σε κανά χρόνο θα θέλει ΑΛΛΑ γιατί δεν έχει μάθει σε μακροχρόνιες σχέσεις;;;;;;

ότι θα χωρίσει και θα βαράει ΜΕ ΦΟΡΑ το κεφάλι της στον τοίχο όταν θα την στείλει κι αυτή...... για την μικρότερη που θα του κρατάει το χεράκι..... και μόνο.....

Link to comment
Share on other sites

αυτος λεει οτι του αρεσει πολυ,κ ειναι πολυ ωραια κοπελα,κ οτι τη ποθει,αλλα επειδη οι συνθηκες δεν ειναι καλες,τον επηρεαζουν κ οτι δεν του εχει ξανατυχει...επειδη τη θελει πολυ,λεει οτι δε μπορει,κ οτι αν την εβλεπε σαν μια απλη γκομενα,δε θα ειχε κανενα προβλημα....κ ερχομαι παλι εγω ο δικηγορος....τι συνθηκες κ αστερια,αν πεφτεις στο κρεβατι με μια γυναικα που σαρεσει κ ποθεις,οποιοες κ αν ειναι οι συνθηκες,δε λειτουργεις κανοννικα οταν τη βλεπεις κ αρχιζετε......εδω με χειροτερα προβληματα,αντρες λειτουργουν κανονικα οργανικα,να ηταν γυναικα,να το καταλαβω,λειτουργουμε περισσοτερο εγκεφαλικα....μα να της πει οτι πηρε χαπι?θα μπορουσε να μην της το ειχε πει,δε θα το καταλαβαινε...κ σαν δικαιολογια της ειπε οταν το αναφεραν μετα,οτι ηταν βλακεια που στο ειπα,κανεις δε θα το ελεγε,αλλα δε θελω να σου κρυβω τπτ...ενας αντρας 45αρης,επιμενω ψημενος,μπορει να αφηνει να τον επηρεαζει τοσο το συναισθημα του?

 

 

ΑΧΑΧΑΧΑΧΑ ΚΑΛΟΟΟ!!! Το άλλο με τον Τοτό το ξέρεις; :lol::lol::lol::lol::lol:

 

Συγνώμη, αλλά η φίλη σου τα χάφτει; Πολύ χαϊβάνι βρε παιδί!

Link to comment
Share on other sites

Με τον άντρα της είχε ουσιαστικά προβλήματα πριν γνωρίσει τον άλλον, ή απλά τώρα που βρήκε γκόμενο πήραν τα μυαλά της αέρα; Τα παιδιά της τα σκέφτεται καθόλου η φίλη σου; Για 28 χρονών γυναίκα, πολύ επιπόλαια σκέφτεται, κοίτα να τη συνετίσεις.

 

 

 

οπως ειπα κ πιο πανω,σοβαρα προβληματα με την ενοια ξυλου,ποτου, να γκομενιζει,να βγαινει μονος του,δεν ειχαν....δε συμμετειχε στην ανατροφη των παιδιων του,ενω θα μπορουσε γιατι τοτε ερχοταν νωρις στο σπιτι,αυτη κουαστηκε γιατι της επεσαν ολα πανω της,δεν ηταν τρυφερος παρα μονο οταν ηθελε να κανουν ερωτα,δει ειχαν προσωπικες στογμες,αγγιγματα,αγκαλιες,μονο τα καθημερινα που εχουμε κ ολοι δλδ,σπιτι,παιδια,δουλεια,υποχρεωσεις...κ ολα αυτα νομιζω την κουρασαν κ μολις καποιος την ανεβασε ψυχολογικα,τη στηριξε,τη δυναμωσε,αντεδρασε στον αντρα της,διεκδικησε πραγματα,τον ταρακουνησε,του θυμισε οτι υπαρχουν κ αυτοι σαν ζευγαρι,κ αυτη μονη της,δε μπορει να της λεει συνεχεια μη πας πουθενα για να μη μεινει αυτος μονος με τα παιδια!

Link to comment
Share on other sites

ΑΧΑΧΑΧΑΧΑ ΚΑΛΟΟΟ!!! Το άλλο με τον Τοτό το ξέρεις; :lol::lol::lol::lol::lol:

 

Συγνώμη, αλλά η φίλη σου τα χάφτει; Πολύ χαϊβάνι βρε παιδί!

 

 

τι να σου πω.....νομιζω οτι τα ετρωγε,η δεν εδινε τη πρεπουσα σημασια,η οτι ελεγε αυτος ηταν σωστο,παντα με γνωμονα οτι την αγαπαει υπερβολικα....για να τη δικαιολογησω κ λιγο θα πω οτι επειδη δεν ειχε αλλες εμπειριες,δε ξερει κ πολλα...

Link to comment
Share on other sites

Ναι, αλλά πριν γνωρίσει τον άλλον μέσω νετ, δεν της είχε περάσει απ' το μυαλό να χωρίσει, σωστά; Όλοι μας μπορεί να έχουμε μικροπαράπονα από τη σχέση ή το γάμο μας, αλλά δε χωρίζουμε γι αυτά. Τα περί έλλειψης τρυφερότητας από το σύζυγο τ΄ακούω βερεσέ. Δεν είναι όλοι οι άντρες εκδηλωτικοί. Σημασία έχει να κοιτάμε την ουσία.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

κ ρε κοριτσια,δε λενε πως οταν ενας αντρας θελει πολυ μια γυναικα μπορει να κομπλαρει κ να μη μπορει?εγω πανω σε αυτο της ειπα οτι συμβαινει...αλλα οχι σε ενα 45ψημενο!!!!

Link to comment
Share on other sites

τι να σου πω.....νομιζω οτι τα ετρωγε,η δεν εδινε τη πρεπουσα σημασια,η οτι ελεγε αυτος ηταν σωστο,παντα με γνωμονα οτι την αγαπαει υπερβολικα....για να τη δικαιολογησω κ λιγο θα πω οτι επειδη δεν ειχε αλλες εμπειριες,δε ξερει κ πολλα...

 

Τώρα μίλησες σωστά. Όλη αυτη η κατάσταση συμβαίνει επειδή η φίλη σου δεν έχει εμπειρίες και δεν μπορεί να αξιολογήσει σωστά τίποτα και κανέναν. Άρα καλό θα ήταν να μην κάνει μ@λ@κίες. Καλά, το ότι ο άλλος την αγαπάει υπερβλικά δεν θα μπω καν στον κόπο να το σχολιάσω.

Link to comment
Share on other sites

κ ρε κοριτσια,δε λενε πως οταν ενας αντρας θελει πολυ μια γυναικα μπορει να κομπλαρει κ να μη μπορει?εγω πανω σε αυτο της ειπα οτι συμβαινει...αλλα οχι σε ενα 45ψημενο!!!!

 

Μμμμ... να σου πω... μου έχει συμβεί 2-3 φορές, αλλά δεν ήταν επειδή με θέλανε πολύ. Ήταν επειδή αντικειμενικά ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΣΑΝ. Μην τρελαθούμε κιόλας. Δηλαδή όσοι μπορούν κι ανταποκρίνονται κανονικά, είναι επειδή δεν μας θέλουνε πολύ; :lol: Ω ρε τι διαβάζω πρωινιάτικα η γυναίκα! Βρε νανσυ, και μόνο που το σκέφτεσαι ότι μπορεί και να παίζει ως σενάριο, ανησυχώ.

Link to comment
Share on other sites

οπως ειπα κ πιο πανω,σοβαρα προβληματα με την ενοια ξυλου,ποτου, να γκομενιζει,να βγαινει μονος του,δεν ειχαν....δε συμμετειχε στην ανατροφη των παιδιων του,ενω θα μπορουσε γιατι τοτε ερχοταν νωρις στο σπιτι,αυτη κουαστηκε γιατι της επεσαν ολα πανω της,δεν ηταν τρυφερος παρα μονο οταν ηθελε να κανουν ερωτα,δει ειχαν προσωπικες στογμες,αγγιγματα,αγκαλιες,μονο τα καθημερινα που εχουμε κ ολοι δλδ,σπιτι,παιδια,δουλεια,υποχρεωσεις...κ ολα αυτα νομιζω την κουρασαν κ μολις καποιος την ανεβασε ψυχολογικα,τη στηριξε,τη δυναμωσε,αντεδρασε στον αντρα της,διεκδικησε πραγματα,τον ταρακουνησε,του θυμισε οτι υπαρχουν κ αυτοι σαν ζευγαρι,κ αυτη μονη της,δε μπορει να της λεει συνεχεια μη πας πουθενα για να μη μεινει αυτος μονος με τα παιδια!

 

άρα πέρα από τη ρουτίνα δεν είχε σοβαρά προβλήματα με τον άντρα της. Άρα απλά γοητεύτηκε και της άρεσε να ακούει πόσο ωραία, πόσο μοναδική είναι κτλ κτλ. Ωραία όλα αυτά, όλες μας μετά από χρόνια μας περνάει ο έρωτας, όλες κοιτάμε το σύζυγο να ροχαλίζει στον καναπέ με το τηλεκοντρόλ αγκαλιά και κάνοντας κουβάρι τα ριχτάρια που μόλις στρώσαμε ΑΛΛΑ.......... όλοι έτσι γίνονται με τα χρόνια! Δεν χαλάμε τα σπίτια μας για κάτι τέτοιο.

Άντε να φανώ "φιλελεύθερη" και να πω πως αν θέλει να ξελαμπικάρει απλά ας ζήσει τον έρωτά της και το σεξ της για όσο κρατήσει και μέχρι εκεί. Αλλά εδώ εσύ λες πως ούτε το σεξ είναι σούπερ άρα τι να τον κάνει τον κυριούλη???? Αν θέλει να ανεβαίνει ψυχολογικά ας μπει σε κανένα τσατ στο ίντερνετ, ας "παίξει" λίγο αθώα και εξ αποστάσεως, ή ας προσπαθήσει να αναθερμάνει τη σχέση της με τον σύζυγό της, αλλά να μην υποβάλλει τα παιδιά της σε διαδικασίες χωρισμού, διαζυγίων κοκ σε καμία περίπτωση.

Όσο για τον κυριούλη.... είναι ολίγον τι καμμένο χαρτί, πες της να φύγει μακριά.

Link to comment
Share on other sites

τον αντρα της ευτυχως δεν τον βλεπω συχνα γιατι δουλευει πολυ,πιο πολυ μιλαμε με τη φιλη μου στο τηλ,(παιδια που να προλαβω εχω τριδυμα η γυναικα)εκτος βεβαια απο τωρα που καιγεται!!!!παντως πιστευω οτι για να απατησει καποιος,υπαρχει καποιο προβλημα στη σχεση,εκτος κ αν ο αλλος-η,το εχει συστημα,δλδ καπου φταιει κ ο αντρας της,δε μπορει να ειναι τοσο σκαρτη η φιλη μου...λιγο ανωριμη,λιγο μπερδεμενη ναι...

 

Το έχω πει πολλές φορές και δε θα κουραστώ αν το πω άλλη μια.....όποιος απιστεί αυτός έχει το πρόβλημα κι απλά ψάχνει ψεγάδια στον άλλον για να δικαιολογήσει την πράξη του.....

Η ανασφάλεια, το μπέρδεμα, όλα αυτά που νιώθει η φίλη σου είναι δικά της κουσούρια...βάλε που θέλει να ζήσει και περιπέτειες κι έρχονται και δένουν όλα.....ψάχνονταν...... .....οι κομπλεξικοί ψάχνουν επιβεβαιώσεις...πρώτα από όλα εμείς πρέπει να νιώθουμε καλά και μετά να περιμένουμε από τους άλλους να μας κάνουν να νιώσουμε καλύτερα......αν αυτή είναι σε φάση ψαξίματος τι φταίει ο άντρας της που δουλεύει πολύ όπως λες για να μπορεί αυτή να κάνει ανενόχλητη ότι κάνει?

Και πως στο καλό προλαβαίνει με δυο μικρά παιδιά.......μια μάνα με μικρά παιδιά δεν ψάχνεται.....τόσο απλά!!

Αν κάποιος δεν είναι ευχαριστημένος από το γάμο του ή προσπαθεί να τον κάνει καλύτερο ή τον διαλύει.....μόνος του...χωρίς 45αρηδες και χωρίς καβάντζες....το να μένεις κάπου που δε σου αρέσει και να κάνεις τον άλλο τάρανδο (χώρια η επικινδυνότητα του σπορ με τόσες ασθένειες να κυκλοφορούν) ούτε διορθώνει το γάμο, ούτε σε κάνει καλύτερη σύζυγο......

Αυτόν τον άνθρωπο που της παρέχει τα πάντα της κυρίας και αυτή ψάχνει, μα την αλήθεια τον έχω καταλυπηθεί.........που να ξερε ο καημένος πως κάποιος άλλος μαζί με τη γυναίκα που παντρεύτηκε κανόνιζε να του τα πάρει όλα.........

Link to comment
Share on other sites

οχι,νομιζω οτι δεν της ειχε περασει απο το μυαλο να χωρισει,ειχε βεβαια τα παραπονα της δε λεω,αλλα δεν ελεγε οτι θα χωρισει....ειχε συμβιβαστει οτι ετσι ειναι αυτος,κλειστος χαρακτηρας...αλλα ρε παιδια,να πω κ κατι αλλο...επειδη ουτε κ γω ξερω ολα τα γεγονοτα,κ αν αυτος την αγαπαει πραγματικα κ ειναι για αυτον,οπως λεει ονειρο ζωης,μηπως να αφηναμε ενα παραθυρακι οτι ειναι η εξαιρεση η περιπτωση τους?βεβαια,ποτε δεν θα της ελεγα χωρισε,ακομα κ να συμωνουσαμε ολες τωρα οτι ειναι το τελειο,γιατι μεγαλη ευθυνη,κ δε ξερεις μετα.....δε ξερω για αυτον τι κ πως,αλλα οτι το εχει στο ψηστηρι,στο μιλητο,στο τρυφερο,το χει!κ αυτο ελειπε ρε κοριτσια,ενας αντρας 45αρης,εμπειρος,ψημενος,να μην μπορει να ριξει μια απειρη 28αρα...αλλα μπορει κ οντως να την αγαπαει,να μη την κοροιδευει,θα ηταν πολυ ανηθικο να το κανει,να της διαλυσει την οικογενεια κ μετα να τη παρατησει,θα μου πεις κ που ξερεις τι θα γινει,δε το ξερω,αλλα επειδη κ αυτη ακομα δεν το ξερει,μαλλον για αυτο δεν εχει φυγει

Link to comment
Share on other sites

Το οτι αυτος δεν θελει να συνεχισουν τη σχεση τους ενω αυτη ειναι παντρεμενη το βρισκω σωστο εκ μερους του. Το να την πιεζει να παρει μια αποφαση ενω δεν ειναι ετοιμη ειναι το λαθος.

Αλλα και αυτη δεν μπορει να εχει και την πιτα ολοκληρη και το σκυλο χορτατο.. Απο οτι φαινεται αν δεν υπηρχε αυτος τωρα η φιλη σου δεν θα σκεφτοταν να χωρισει τοσο ευκολα. Οποτε εγω θα της ελεγα οτι ειναι να κανει να το κανει για εκεινη και με τη σκεψη οτι ο 45ρης δεν υπαρχει. Να διαλλεξει αναμεσα στον αντρα της και τον εαυτο της. Το προβλημα που εχει με τον αντρα της δεν ειναι και αλυτο, στην τελικη ας πανε σε ενα συμβουλο γαμου. Μην ξεμυαλιζεται με τα λογια του αλλου, στα λογια ολοι καλα τα λενε.

Link to comment
Share on other sites

Μμμμ... να σου πω... μου έχει συμβεί 2-3 φορές, αλλά δεν ήταν επειδή με θέλανε πολύ. Ήταν επειδή αντικειμενικά ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΣΑΝ. Μην τρελαθούμε κιόλας. Δηλαδή όσοι μπορούν κι ανταποκρίνονται κανονικά, είναι επειδή δεν μας θέλουνε πολύ; :lol: Ω ρε τι διαβάζω πρωινιάτικα η γυναίκα! Βρε νανσυ, και μόνο που το σκέφτεσαι ότι μπορεί και να παίζει ως σενάριο, ανησυχώ.

 

 

κοιτα,εμενα δε μου εχει τυχει,αλλα ξερω καποια που της ετυχε,αλλα σε πολυ μικροτερη ηλικια,δε μπορουσε ο φιλος,25αρης τοτε,αλλα εγινε μια φορα μονο....να σου πω,δεν το εχεις ακουσει ποτε?οτι καποιος μπορει να μπλοκαρει αλλα χωρις να εχει καποιο προβλημα?εγω επιμενω οτι ενας 45αρης,ψημενος,οταν δε μπορει να διαχειριστει το συναισθημα του,τον μπλοκαρει,λεμε τωρα,πινει χαπια,ηρεμιστικα,...σαν πολλα μαζευονται κ δε μαρεσει καθολου...

Link to comment
Share on other sites

Και μετά θα ψάχνει ατο νετ για άντρα που μπορεί να εκπληρώσει στο χώρο της (να μη χάνει και τη βολή της) τα "συζυγικά" καθήκοντα που ο άλλος δεν θα μπορεί λόγω μεγάλης αγάπης......θα έχει όμως τα ωραία και παχιά λόγια (για λίγο ακόμα να πορεύεται) και μετά θα της λείψουν κι αυτά γιατί θα τον απολαύσει σε όλο του το μεγαλείο (που δε θα είναι ρομαντικό).............

 

Πάντως αυτός πολλά χάπια παίρνει........σίγουρα έχει σώας τα φρένας?

Έχω μια επιφύλαξη.......

Αααααααα και μην ξεχνάμε ότι άνθρωποι που διέλυσαν το γάμο τους για έναν άλλον στις 99% των περιπτώσεων έπεσαν σε πολύ χειρότερες περιπτώσεις από αυτό που είχαν και δεν ήξεραν που να χτυπήσουν το κεφάλι τους μετά....αυτό μην το ξεχνάμε είναι βασικό!!!

Link to comment
Share on other sites

να πω κ κατι αλλο...επειδη ουτε κ γω ξερω ολα τα γεγονοτα,κ αν αυτος την αγαπαει πραγματικα κ ειναι για αυτον,οπως λεει ονειρο ζωης,μηπως να αφηναμε ενα παραθυρακι οτι ειναι η εξαιρεση η περιπτωση τους?

 

Και θα ρισκαρει την οικογενεια της για να δει μηπως ειναι η εξαιρεση??

Για να δει αν αυτα που της λεει γινουν και αληθεια??

Ποσες ''εξαιρεσεις'' γνωριζεις εσυ? Εγω καμια..

Οσο για το σεξουαλικο δεν μου εχει τυχει αλλα ετυχε σε 2 φιλες μου. Ο ενας τελικα δεν μπορουσε γενικα (30 χρονων!) αλλα της ελεγε τα ιδια, εχω κομπλαρει γιατι σε θελω πολυ και πρωτη φορα το παθαινω.. Στην αλλη ηταν μικροι (20 νομιζω) και οντως κομπλαρε το παιδι τις πρωτες φορες μετα ολα καλα.

Αλλα στην τελικη και τελειο σεξ να κανανε, εκει κολλαμε?

Ναι ειναι μειονεκτημα το κακο σεξ αλλα στην συγκεκριμενη σχεση υπαρχουν και πιο μεγαλα εμποδια..

Link to comment
Share on other sites

Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...