Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

στα ορια της καταθλιψης...


marilina

Recommended Posts

Κοριτσια γεια σας...

ναι..τελικα ειμαι στα ορια της καταθλιψης..ας ξεκινησουμε ομως απο την αρχη...

Με τον αντρα μου ειμαστε μαζι απ τα 21 μου χρονια και τον αγαπω πολυ.Μου εχει φερθει πολυ ωραια και με προσεχει και με αγαπα.

Σημερα εξαιτιας ενος περιστατικου που θα σας αναλυσω πιο κατω καταλαβα οτι δεν με στηριζει οσο θα ηθελα ή ισως και καθολου.

 

Λοιπον σημερα ειχα εναν καυγα με την πεθερα μου. Πριν περιπου 3 χρονια που ημουν εγκυος,εχοντας μια δυσκολη εγκυμοσυνη νοσηλευτηκα αρκετες φορες σε νοσοκομειο λογω προωρων εντον συσπασεων. ειδικα την πρωτη φορα εμεινα εναμιση μηνα στο Μητερα. Ολο αυτο το διαστημα τα πεθερικα δεν εκαναν καμμια επισκεψη στο νοσοκομειο κατι που εμενα με ενοχλησε τρομερα(μενουν επαρχια 3 ωρες απο Αθηνα)Η δικαιολογια ηταν πως εναμιση μηνα μετα ειχαν τον γαμο της κορης τους και ηθελαν να ειναι ολα στην εντελεια. Δεν σας κρυβω λοιπον πως με πειραξε αφανταστα το γεγονος οτι εδειξαν τετοια αδιαφορια σε μενα, στον γιο τους και στα εγγονια τους και το ειχα πει και στον αντρα μου. Εκεινος μου ειχε απαντησει πως θα ηθελε να ειχαν ελθει να με δουν αλλα δεν τον πειραξε και που δεν ηλθαν προφανως μη θελοντας να μου δωσει δικαιωματα να συνεχισω. Παρολαυτα εμενα αυτο το γεγονος εμεινε αγκαθι στην καρδια μου.

Αυτες τις μερες ειχαν ελθει σπιτι μας για Χριστουγεννα(αφου τους ειχα πει εγω πως δεν κατεβαινουν καθολου να δουν τα εγγονια τους) και σημερα πιασαμε μια συζητηση στην οποια η πεθερα μου υποστηριζε πως ειναι τελεια μανα επειδη τα παιδια της δεν εχουν κανενα παραπονο απο την ιδια:shock:πως δεν εχει κανει κανενα λαθος ουτε με τα παιδια της ουτε με κανεναν αλλο ανθρωπο και τετοια..ε δεν αντεξα και της ειπα "πως εισαι τοσο σιγουρη οτι τα παιδια σου δεν εχουν παραπονο απο σενα?" επειδη δεν σου λενε κατι δεν σημαινει πως δεν εχουν και της ανεφερα το σκηνικο με την εγκυμοσυνη μου(εντονως λιγακι το παραδεχομαι) και της ειπα πως δεν ηλθαν να μας σταθουν ενω μπορουσα να χασω τα παιδια μου και ξερετε τι μου ειπε????" ειχα τον γαμο της κορης μου" και της λεω συγκρινεις τον γαμο της κορης σου με την κατασταση που ημουν τοτε? και μου πεταει και το εξης θεικο" τι να πω και γω που μου στερησες τον γιο μου στον γαμο της κορης μου?(ειχε παει ο αντρας μου στον γαμο και στο γλεντι αλλα η πεθερα μου τον ηθελε εκει κανα 10ημερο νωριτερα).

Εμεινα...εγω στο νοσοκομειο με συσπασεις γεννας και αυτη να κανει τις προετοιμασιες του γαμου της κορης της και επρεπε εγω να την καταλαβω και να νιωσω και ενοχες που ημουν σε αυτη την κατασταση και ο αντρας μου ηταν κοντα μου και οχι κοντα της..

 

Θα μου πειτε τωρα, τι καθεσαι και ασχολεισαι με ενα θεμα που εγινε πριν 3 χρονια και ειναι τελειως ακαιρο..ρε παιδια ομως ημαρτον..να υποστηριζει με σθενος¨Εγω ειχα τον γαμο της κορης μου" και μου στερησες τον γιο μου..

Μπορει να φταει και το γεγονος οτι ειμαι κλεισμενη στους 4 τοιχους τα 3 τελευταια χρονια και να διογκωνεται στο μυαλο μου και το παραμικρο αλλα..πειτε μου..τοσο αδικο εχω?

σε τελικη αναλυση μαλλον τα εχω με τον αντρα μου που ποτε του οτι παραπονο και αν ειχε δεν της το ειπε ποτε και πιστευει η κυρια οτι ειναι ΤΕΛΕΙΑ! ποιος λογικος ανθρωπος το πιστευει αυτο??

και στο δια ταυτα..καταθλιψη..σημερα πηρα το πρωτο φυτικο ηρεμηστικο..

* Τα πιο γλυκά χαμόγελα,που υπάρχουν στη ζωή μας,μας δίνουνε απλόχερα,οι άγγελοι οι δικοί μας,Κι αυτοί είναι τα μικρά παιδιά,που ζουν ανάμεσά μας,και μας διδάσκουν πως σωστά...να λειτουργεί ...η καρδιά μας...Κάθε πρωϊ στα μάτια τους,βλέπουμε άλλιως το κόσμο...με άνθη και ροδόσταμο..μέλι ,μέντα και δυόσμο...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


ανατρηχιασα με την απαντηση τησ!!α ρε κοριτσι μην τη κανεισ το χατηρι να εισαι οπως λες στα ορια της καταθληψης εξαιτιας της,δεν ξερω αν εχεις και κατι αλο που σε πειραζει.εσυ πρεπει να εισαι δυνατη για τα παιδακια σου.μπραβο θα παει στον παραδεισο,πες τησ,η αλανθαστη!!να χτυπισω και παλαμακια??εσυ σ πειραζε κατι το μαζευες τοσο καιρο και το ειπες,καλυτερα,απο την απαντηση της καταλαβες και τι ανθρωποσ εισαι.παντως για ενα πραγμα εισαι τυχερη,την εχεισ3 ωρες μακρυα,σε σε ζηλευω,εμεις την εχουμε 10 λεπτα μακρυα,καλυτερα,τετιον ανθρωπο τι τον θελεις κοντα??νευριασα τωρα μ αυτα που διαβασα οτι σου ειπε,συμπασχω κ ολασ??με τον αντρα σου γιατι τα εβαλες??

qH8Hp3.png

 

z4RLp2.png

Link to comment
Share on other sites

του χρονου θα μενουμε πανω απο το σπιτι τους(εχουμε φτιαξει δικο μας)...προσωρινα ειμαστε σε αυτη την αποσταση..

το θεμα ξερεις ποιο ειναι..?πως στεναχωρηθηκε και ο αντρας μου επειδη ολο το μεσημερι εκλαιγα και μου ειπε πως ειναι μανα του και την θελει στην ζωη του παρολο που ξερει πως δεν επραξε σωστα τοτε που ημουν σε αυτη την κατασταση..

δεν ξερω..ισως τα διογκωνω λογω του εγκλεισμου μου αλλα το ΤΕΛΕΙΑ μου εχει κατσει στον φαρυγγα, δεν παει παρακατω...

* Τα πιο γλυκά χαμόγελα,που υπάρχουν στη ζωή μας,μας δίνουνε απλόχερα,οι άγγελοι οι δικοί μας,Κι αυτοί είναι τα μικρά παιδιά,που ζουν ανάμεσά μας,και μας διδάσκουν πως σωστά...να λειτουργεί ...η καρδιά μας...Κάθε πρωϊ στα μάτια τους,βλέπουμε άλλιως το κόσμο...με άνθη και ροδόσταμο..μέλι ,μέντα και δυόσμο...

Link to comment
Share on other sites

Μια απο τα ιδια.........νοσηλευτηκα μεσα στο 2011 4 φορες με τετραπληγια (καροτσακι κανονικοτατα) και δεν ηρθαν ποτε να με δουν- μια φορα μονο με πηγαν στο νοσοκομειο γιατι το ασθενοφορο απαιτουσε συνοδο και ημουν μονη και εφυγαν σε 10 λεπτα.......και ειμαστε στην ιδια πολη!!! Και το παιδι μου το ειχαν αναγκαστικα το μεγαλο και δεν το αφηναν ουτε να μου μιλησει του επαιρνε το ακουστικο απο το χερι και το ακουγα που παραπονιοτανε.....

Δεν ειμαστε εμεις παραλογες κοπελα μου, αυτα που ζουμε ειναι παραλογα... αλλα θα σου πω κατι! Και να της ελεγε ο γιος της οτι εχει παραπονα, ο δικος μου τους τα εχει χωσει παμπολες φορες, δεν παραδεχονται ποτε τιποτα, λενε οτι ολα τα κανανε καλα και τα μοιρασαν καλα (χαχα εδω γελαμε) και ποτε δεν ξεχωρισαν τα παιδια τους και και και.........

Δεν εχουμε Αλτσχαιμερ καλη μου, θυμομαστε........εγω προσωπικα και τη μερα που ειπαμε οτι ειμαι εγκυος στο πρωτο παιδι τη θυμαμαι σαν χτες που γυρισε η κυρια και μου ειπε "εμας γιατι δε μας ρωτησατε?????" αμα σου πω ποσα εχω περασει θα τελειωσουμε αυριο........

Αλλα μια συμβουλη θα σου δωσω......μην της κανεις τη χαρη! Ουτε να μελαχγολεις, ουτε να κανεις κακο στον οργανισμο σου, τα ψυχοσωματικα θεριζουνε αμα πας μια βολτα σε νευρολογικες ολες με πεθεριτιδα ειναι μεσα....

Λοιπον, ανασκουμπωσου, απαντα οταν ακους βλακειες, και μη μαραζωνεις αδικα.....εγω με τις βλακειες μου και τα γιατι το ενα γιατι το αλλο παραλιγο να μεινω αναπηρη.......αν εχεις ιδεα απο αυτοανοσα και απο το ποσο ρολο παιζει η ψυχολογια θα καταλαβεις τι λεω.....

Σε κανεναν δε θα κανεις τη χαρη........εισαι μανα και εχεις υποχρεωση στα παιδια σου να σταθεις ορθια και χωρις χαπακωματα!!!!!!!Με ολη μου την καρδια σου μιλαω διαβασα οσα γραφεις και πονεσεη ψυχη μου- να προσεχεις τον εαυτο σου και την οικογενεια σου και να απαντας!!!!!!!!

κουράγιο αδέρφια...

Link to comment
Share on other sites

του χρονου θα μενουμε πανω απο το σπιτι τους(εχουμε φτιαξει δικο μας)...προσωρινα ειμαστε σε αυτη την αποσταση..

το θεμα ξερεις ποιο ειναι..?πως στεναχωρηθηκε και ο αντρας μου επειδη ολο το μεσημερι εκλαιγα και μου ειπε πως ειναι μανα του και την θελει στην ζωη του παρολο που ξερει πως δεν επραξε σωστα τοτε που ημουν σε αυτη την κατασταση..

δεν ξερω..ισως τα διογκωνω λογω του εγκλεισμου μου αλλα το ΤΕΛΕΙΑ μου εχει κατσει στον φαρυγγα, δεν παει παρακατω...

 

 

ωχ αμα πας τοσο κοντα...........ζορικα τα πραγματα κοπελα μου!

κουράγιο αδέρφια...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ΘΕΑ η καλη σου πεθερουλα :shock:.κοιταξε τον εαυτο σου και αν δεν αντεχεις μ αυτα που σου λεει κ τα σκεφτεσαι κ χαλιεσαι τοσο πολυ πες της κ εσυ κανενα θεικο με υπονοουμενο να καταλαβει...εσυ εισαι τελεια που απ την εγκυμοσυνη θυσιαζεσαι για τα παιδακια σου ...ακου εκει ζητανε κ τα ρεστα ...αυτο ειναι αισθημα κατωτεροτητας κ αμυνα που κανουν ετσι επιβιωνουν.τον αντρα σου καλο ειναι με συζητηση και συννενοηση να του δειχνεις ακριβως που εχεις προβλημα ,ακομη κ στο οτι δεν παιρνει θεση,ομως μην τον βαζεις στη μεση,να ειστε ΕΣΕΙΣ κ αυτη χωρια.ηρεμησε ,ξεσπασε αν μπορεις κ ζητα απ το Θεο δυναμη να το ξεχασεις!!!αυτα απο μενα!και ασε την καταθλιψη μακρια,δεν κανει μανουλα εισαι ;).

Link to comment
Share on other sites

κοιτα και να παμε ειμαι αποφασισμενη να εχουμε μονο τα τυπικα(και παλιοτερα που μεναμε απο πανω ετσι ημασταν, τα τυπικα και ειμασταν μια χαρα)

σε ολη την φαση με πειραξε που 3 χρονια μετα δεν εχει αναθεωρησει και να πει οτι οκ παιδι μου εχεις δικιο,ισως δεν ειχαμε καταλαβει την σοβαροτητα της καταστασης σου,αν γυριζε ο χρονος πισω καποια πραγματα θα τα καναμε διαφορετικα..αν μου ελεγε αυτο θα το ξεχνουσα αμεσως, δεν θα το ανεφερα ποτε ξανα. Γενικοτερα ομως ειμαι τυπος που τα χωνει και δεν χαριζω καστανα ουτε και στην ιδια μου την μανα αν πιστευω πως εχει αδικο.Και οταν παμε να μεινουμε σπιτι μας θα τους τα πω ενα χερακι και δεν με νοιαζει και αν δεν πατησουν ποτε το ποδι τους!

εντωμεταξυ τωρα που η κορη της ειναι εγκυος στο 2παιδι(εχει και αλλο ενα κοριτσακι 1 ετους) θα παει να την βοηθησει για την γιορτη του αντρα της(ενω δεν εχει καποια προβλημα στην εγκυμοσυνη μια χαρα ειναι και σχετικα μικρη εγκυμοσυνη 10 εβδομαδων περιπου)..την κορη την σκεφτεται την νυφη κλασιμο!

* Τα πιο γλυκά χαμόγελα,που υπάρχουν στη ζωή μας,μας δίνουνε απλόχερα,οι άγγελοι οι δικοί μας,Κι αυτοί είναι τα μικρά παιδιά,που ζουν ανάμεσά μας,και μας διδάσκουν πως σωστά...να λειτουργεί ...η καρδιά μας...Κάθε πρωϊ στα μάτια τους,βλέπουμε άλλιως το κόσμο...με άνθη και ροδόσταμο..μέλι ,μέντα και δυόσμο...

Link to comment
Share on other sites

παντως συζητηση και βαλεριανα απεδωσε..ηδη αισθανομαι καλυτερα και πιο ηρεμη.

* Τα πιο γλυκά χαμόγελα,που υπάρχουν στη ζωή μας,μας δίνουνε απλόχερα,οι άγγελοι οι δικοί μας,Κι αυτοί είναι τα μικρά παιδιά,που ζουν ανάμεσά μας,και μας διδάσκουν πως σωστά...να λειτουργεί ...η καρδιά μας...Κάθε πρωϊ στα μάτια τους,βλέπουμε άλλιως το κόσμο...με άνθη και ροδόσταμο..μέλι ,μέντα και δυόσμο...

Link to comment
Share on other sites

αν καταλαβα καλα τον χαρακτηρα της ,δικιο θα σου δωσει μονο πριν κλεισει τα ματια της κ αυτο απο τυψεις....εγωιστρια ειναι και ms τελεια :mrgreen::mrgreen::mrgreen:.μακαρι να μην γινουμε ετσι κοριτσια...δεν παλευεται:evil:

Link to comment
Share on other sites

κοιτα και να παμε ειμαι αποφασισμενη να εχουμε μονο τα τυπικα(και παλιοτερα που μεναμε απο πανω ετσι ημασταν, τα τυπικα και ειμασταν μια χαρα)

σε ολη την φαση με πειραξε που 3 χρονια μετα δεν εχει αναθεωρησει και να πει οτι οκ παιδι μου εχεις δικιο,ισως δεν ειχαμε καταλαβει την σοβαροτητα της καταστασης σου,αν γυριζε ο χρονος πισω καποια πραγματα θα τα καναμε διαφορετικα..αν μου ελεγε αυτο θα το ξεχνουσα αμεσως, δεν θα το ανεφερα ποτε ξανα. Γενικοτερα ομως ειμαι τυπος που τα χωνει και δεν χαριζω καστανα ουτε και στην ιδια μου την μανα αν πιστευω πως εχει αδικο.Και οταν παμε να μεινουμε σπιτι μας θα τους τα πω ενα χερακι και δεν με νοιαζει και αν δεν πατησουν ποτε το ποδι τους!

εντωμεταξυ τωρα που η κορη της ειναι εγκυος στο 2παιδι(εχει και αλλο ενα κοριτσακι 1 ετους) θα παει να την βοηθησει για την γιορτη του αντρα της(ενω δεν εχει καποια προβλημα στην εγκυμοσυνη μια χαρα ειναι και σχετικα μικρη εγκυμοσυνη 10 εβδομαδων περιπου)..την κορη την σκεφτεται την νυφη κλασιμο!

ενοειτε!εσυ παιδι της εισαι??χεσ@@@@ αν θα παθεις και κατι!αυτο να κανεισ να μιλας και να τη βαζεισ στη θεση τησ,εγω το βοδι δεν μιλαω και μ εχει καβαλησει για την ωρα αλλα εχω φτασει στο αμην!

qH8Hp3.png

 

z4RLp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πεθεροπληκτες ε??τελικα ειμαστε πολλες..εχω να σας γραψω ενα σωρο σκηνικα..

* Τα πιο γλυκά χαμόγελα,που υπάρχουν στη ζωή μας,μας δίνουνε απλόχερα,οι άγγελοι οι δικοί μας,Κι αυτοί είναι τα μικρά παιδιά,που ζουν ανάμεσά μας,και μας διδάσκουν πως σωστά...να λειτουργεί ...η καρδιά μας...Κάθε πρωϊ στα μάτια τους,βλέπουμε άλλιως το κόσμο...με άνθη και ροδόσταμο..μέλι ,μέντα και δυόσμο...

Link to comment
Share on other sites

ειναι πολυ ενθαρρυντικο οτι εχεις καταφερει παλιοτερα να συμβιωσεις πανω κατω βρε κοπελα μου! αφου δε σε ενοχλουσαν δε θα το κανουν και τωρα

δηλαδη μετα το περιστατικο με το νοσοκομειο που δε σε βοηθησανε μετα τα επομενα τρια χρονια πως ησασταν?

αν το μονο θεμα που εχεις ειναι ενα περιστατικο, γνωμη μου να κανεις πισω και να το ξεχασεις.......καμια φορα ειναι και μεγαλοι ανθρωποι και κανουν καποιες επιπολαιοτητες, ξαναλεω, αν ειναι μονο ενα το περιστατικο δεν αξιζει τον κοπο ουτε να μαλωνεις ουτε να χαλιεσαι

αλλα αν εχεις και αλλα θεματα μαζι της, τοτε απαντας, και κρατας τα τυπικα, και απο δω παν κι οι αλλοι! παντως οπως και να εχει δεν αξιζει να παθεις καταθλιψη, απο σενα περιμενουν τα παιδακια σου!

κουράγιο αδέρφια...

Link to comment
Share on other sites

στα πρωτα γενεθλια των παιδιων μου ηλθε μονο η πεθερα μου για μια μερα και επειδη θα κατεβαιναν οι κουμπαροι μας(δηληαδη ηθελε να ταξιδεψει με αμαξι)ο πεθερος αφαντος..στα 2α γενεθλια δεν ηλθε κανενας τους..στα πρωτα γενεθλια της κορης της κουνιαδας μου πηγαν και κατσανε 1 εβδομαδα..καλα τους το ειπα και αυτο, ειδικα για τον πεθερο που ηταν αφαντος και τις 2 φορες και μαλλον για αυτο κατεβηκαν τα χριστουγεννα

* Τα πιο γλυκά χαμόγελα,που υπάρχουν στη ζωή μας,μας δίνουνε απλόχερα,οι άγγελοι οι δικοί μας,Κι αυτοί είναι τα μικρά παιδιά,που ζουν ανάμεσά μας,και μας διδάσκουν πως σωστά...να λειτουργεί ...η καρδιά μας...Κάθε πρωϊ στα μάτια τους,βλέπουμε άλλιως το κόσμο...με άνθη και ροδόσταμο..μέλι ,μέντα και δυόσμο...

Link to comment
Share on other sites

καλα ας μην συγκρινουμε τα ασυγκριτα αλλο η κορη αλλο η νυφη....δυστυχως...:confused: να μην δινεις καμμια απολυτως σημασια φροντισε να το ξεπερασεις και να κοιταξεις την οικογενεια σου και τα παιδακια σου που παλεψες τοσο πολυ για αυτα,το καταλαβαινω πως δεν γινεται να μην σε πειραζει ομως κλεισε τα αυτια σου και συνεχισε απο κει και περα εγω θα σου πω ενα πραγμα δεν ξερω την κατασταση σου απο ψυχολογικης αποψης αλλα προσεχε με τα ηρεμηστικα μπορει να ηταν το πρωτο σου αλλα να προσπαθησεις να μην παρεις αλλο...ευχομαι να πανε ολα καλα....

bUfnp3.pngCxrzp3.png

"Η Μητέρα είναι ένα πρόσωπο το οποίο, βλέποντας ότι υπάρχουν μόνο τέσσερα κομμάτια πίτας για πέντε άτομα, λέει ότι ποτέ δεν της άρεσε η πίτα"

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

στα πρωτα γενεθλια των παιδιων μου ηλθε μονο η πεθερα μου για μια μερα και επειδη θα κατεβαιναν οι κουμπαροι μας(δηληαδη ηθελε να ταξιδεψει με αμαξι)ο πεθερος αφαντος..στα 2α γενεθλια δεν ηλθε κανενας τους..στα πρωτα γενεθλια της κορης της κουνιαδας μου πηγαν και κατσανε 1 εβδομαδα..καλα τους το ειπα και αυτο, ειδικα για τον πεθερο που ηταν αφαντος και τις 2 φορες και μαλλον για αυτο κατεβηκαν τα χριστουγεννα

τι καλα να μην ξαναπατησει και η δικη μου,να μην την ξαναδω ποτε!!θα ειμαι ευτηχισμενη!!

qH8Hp3.png

 

z4RLp2.png

Link to comment
Share on other sites

http://parentscafe.gr/showthread.php?t=3158 καλε τι λετε??εμεις εχουμε θεμα,ειχαμε εδω αλλα μας το εκλεισαν.καθε μερα γραφουμε τα σκηνικα,ελατε να τα λεμε εκει!!

 

αυτο ετοιμαζομουν να πω

κουράγιο αδέρφια...

Link to comment
Share on other sites

εξαρχης δεν με ηθελε η πεθερα μου επειδη λεει ειμαι κοντη(ειμαστε ισα στο υψος 1,55) και ο γιος της αξιζε κατι καλυτερο..επειδη λεει της αντιμιλουσα οταν θεωρουσα πως δεν ειχε δικιο σε κατι..επειδη δεν ειμαι απο το χωριο τους και ειμαι απο την πρωτευουσα..επειδη πολλα επειδη...

* Τα πιο γλυκά χαμόγελα,που υπάρχουν στη ζωή μας,μας δίνουνε απλόχερα,οι άγγελοι οι δικοί μας,Κι αυτοί είναι τα μικρά παιδιά,που ζουν ανάμεσά μας,και μας διδάσκουν πως σωστά...να λειτουργεί ...η καρδιά μας...Κάθε πρωϊ στα μάτια τους,βλέπουμε άλλιως το κόσμο...με άνθη και ροδόσταμο..μέλι ,μέντα και δυόσμο...

Link to comment
Share on other sites

εχουν γινει πολλα σκηνικα τα οποια η αληθεια ειναι πως τα εχω ξεχασει τα πιο πολλα..

απλως αυτο με την εγκυμοσυνη ειναι αγκαθι...και θα το ξεχναγα και αυτο αλλα η απαντηση της δεν με αφηνει..

της ειπα και γω βεβαια μετα ενα θεικο..και να πεθανω της λεω αυτο θα το θυμαμαι!(καλα εκεινη την ωρα εκλαιγα κιολας και δεν μπορουσα να σταυρωσω λεξη)

* Τα πιο γλυκά χαμόγελα,που υπάρχουν στη ζωή μας,μας δίνουνε απλόχερα,οι άγγελοι οι δικοί μας,Κι αυτοί είναι τα μικρά παιδιά,που ζουν ανάμεσά μας,και μας διδάσκουν πως σωστά...να λειτουργεί ...η καρδιά μας...Κάθε πρωϊ στα μάτια τους,βλέπουμε άλλιως το κόσμο...με άνθη και ροδόσταμο..μέλι ,μέντα και δυόσμο...

Link to comment
Share on other sites

εξαρχης δεν με ηθελε η πεθερα μου επειδη λεει ειμαι κοντη(ειμαστε ισα στο υψος 1,55) και ο γιος της αξιζε κατι καλυτερο..επειδη λεει της αντιμιλουσα οταν θεωρουσα πως δεν ειχε δικιο σε κατι..επειδη δεν ειμαι απο το χωριο τους και ειμαι απο την πρωτευουσα..επειδη πολλα επειδη...

 

 

καλα σκετη Θεοπουλα! κι εμενα κοντη με λεει και ειμαι 1.70 μην το ψαχνεις! και ειμαι απο λαθος ρατσα - ηθελε τη ρατσα της και εγω ειμαι πεκινουα με βουλες.......και ηθελε χωρις προικα για να μεινει ο γιοκας απο πανω της αλλα εγω εχω σπιτι, παντου της τα χαλασα βρε παιδι μου!

κουράγιο αδέρφια...

Link to comment
Share on other sites

εξαρχης δεν με ηθελε η πεθερα μου επειδη λεει ειμαι κοντη(ειμαστε ισα στο υψος 1,55)

 

 

respect! καλα την Θεοπουλα εχεις πεθερα???

 

 

χαχα..ειδες???

και ομως...η ιδια αξιζε τον πεθερο μου που εχουν την ιδια διαφορα υψους ενω εγω οχι ...δεν αξιζα τον γιο της..

και ξερετε τι αλλο μου εχει πει?πως ο αντρας μου με παντρευτηκε επειδη αυτη του το ειπε..του ειπε λεει οτι επειδη και αυτη εχει κορη δεν θα ηθελε να την κοροιδεψει καποιος..με πηρε λεει απο φιλοτιμο.....(ο αντρας μου με ειχε ζητησει ηδη απο τους γονεις μου χωρις να το εχει πει στους δικους του)

* Τα πιο γλυκά χαμόγελα,που υπάρχουν στη ζωή μας,μας δίνουνε απλόχερα,οι άγγελοι οι δικοί μας,Κι αυτοί είναι τα μικρά παιδιά,που ζουν ανάμεσά μας,και μας διδάσκουν πως σωστά...να λειτουργεί ...η καρδιά μας...Κάθε πρωϊ στα μάτια τους,βλέπουμε άλλιως το κόσμο...με άνθη και ροδόσταμο..μέλι ,μέντα και δυόσμο...

Link to comment
Share on other sites

εξαρχης δεν με ηθελε η πεθερα μου επειδη λεει ειμαι κοντη(ειμαστε ισα στο υψος 1,55)

 

 

respect! καλα την Θεοπουλα εχεις πεθερα???

χχχααααχχαχαχααχαχχα Θεοπουλα λενε τη μανα μου!!αχχααχχαχα της ειπα οτι δεν προκειτε να ακουσει ονομα απο εμενα!!χχααααχχχ,ουτε κ η πεθερα !!!

qH8Hp3.png

 

z4RLp2.png

Link to comment
Share on other sites

 

 

 

 

 

 

χαχα..ειδες???

και ομως...η ιδια αξιζε τον πεθερο μου που εχουν την ιδια διαφορα υψους με την δικη μας ενω εγω οχι ...δεν αξιζα τον γιο της..

και ξερετε τι αλλο μου εχει πει?πως ο αντρας μου με παντρευτηκε επειδη αυτη του το ειπε..του ειπε λεει οτι επειδη και αυτη εχει κορη δεν θα ηθελε να την κοροιδεψει καποιος..με πηρε λεει απο φιλοτιμο.....(ο αντρας μου με ειχε ζητησει ηδη απο τους γονεις μου χωρις να το εχει πει στους δικους του)

!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

* Τα πιο γλυκά χαμόγελα,που υπάρχουν στη ζωή μας,μας δίνουνε απλόχερα,οι άγγελοι οι δικοί μας,Κι αυτοί είναι τα μικρά παιδιά,που ζουν ανάμεσά μας,και μας διδάσκουν πως σωστά...να λειτουργεί ...η καρδιά μας...Κάθε πρωϊ στα μάτια τους,βλέπουμε άλλιως το κόσμο...με άνθη και ροδόσταμο..μέλι ,μέντα και δυόσμο...

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...