Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Οικογενειακό επίδομα ΟΑΕΔ & ταμείο ΣΟΕΛ


Recommended Posts

Καλησπέρα σε όλες!

Μπορείτε να με βοηθήσετε με κάποιες διευκρινήσεις που χρειάζομαι;Θέλω να κάνω τα χαρτιά για να πάρω εγώ το οικ.επίδομα. Είμαι στο ΙΚΑ, αλλά ο σύζυγος και το παιδί είναι στο ΣΟΕΛ (Σώμα Ορκωτών Ελεγκτών Λογιστών). Το συγκεκριμένο ταμείο δεν δίνει βιβλιάριο ασθενείας αλλά μόνο μια κάρτα μέλους. Μπορώ να προσκομίσω τις κάρτες τους στον ΟΑΕΔ αντί για βιβλιάρια ή θα μου ζητήσουν κάτι επιπλέον; Επίσης, για την κοινή δήλωση που πρέπει να κάνω με το σύζυγο φτιάχνω ένα απλό χαρτί ή πρέπει να είναι υ/δ;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλησπέρα σε όλες!

Μπορείτε να με βοηθήσετε με κάποιες διευκρινήσεις που χρειάζομαι;Θέλω να κάνω τα χαρτιά για να πάρω εγώ το οικ.επίδομα. Είμαι στο ΙΚΑ, αλλά ο σύζυγος και το παιδί είναι στο ΣΟΕΛ (Σώμα Ορκωτών Ελεγκτών Λογιστών). Το συγκεκριμένο ταμείο δεν δίνει βιβλιάριο ασθενείας αλλά μόνο μια κάρτα μέλους. Μπορώ να προσκομίσω τις κάρτες τους στον ΟΑΕΔ αντί για βιβλιάρια ή θα μου ζητήσουν κάτι επιπλέον; Επίσης, για την κοινή δήλωση που πρέπει να κάνω με το σύζυγο φτιάχνω ένα απλό χαρτί ή πρέπει να είναι υ/δ;

Θα προσκομισεις ληξιαρχικες πραξεις γεννησεων ,την υπευθυνη κοινη δηλωση θα την βρεις εδω http://www.oaed.gr/Pages/SN_81.pg

μεσα εκει υπαρχει και μπορεις να την εκτυπωσης ειναι ενα υποδειγμα και λεγεται κοινη υπευθυνη δηλωση.

 

Link to comment
Share on other sites

Θα προσκομισεις ληξιαρχικες πραξεις γεννησεων ,την υπευθυνη κοινη δηλωση θα την βρεις εδω http://www.oaed.gr/Pages/SN_81.pg

μεσα εκει υπαρχει και μπορεις να την εκτυπωσης ειναι ενα υποδειγμα και λεγεται κοινη υπευθυνη δηλωση.

 

agkiolina σ'ευχαριστώ πολύ για τη βοήθεια.Ληξιαρχική πράξη γέννησης του παιδιού ή και του συζύγου;

Link to comment
Share on other sites

agkiolina σ'ευχαριστώ πολύ για τη βοήθεια.Ληξιαρχική πράξη γέννησης του παιδιού ή και του συζύγου;

του παιδιου , για το παιδι παιρνεις επιδομα , απλα θελουν το βιβλιαριο υγειας για να δουν που ειναι ασφαλισμενα.. για αυτο το μονο λογο ζητανε βιβλ.ασθενειας

 

Link to comment
Share on other sites

Το ΣΟΕΛ δεν δινει βιβλιάριο. ΄Λειτουργεί όπως οι ιδ.ασφαλιστικές - τα μέλη πληρωνουν τη δαπάνη, υποβάλλουν τα έξοδα και μετά εισπράτουν.

 

Αρκεί μια βεβαίωση από το σώμα ότι ο συζυγός σου πληρώνι εισφορές.

Το Ήλεκτράκι μου και ο Οδυσσέας μου, οι ηλιαχτίδες μου!

..................................................................................

Ο Θεός πέθανε...

Ο Μαρξ πέθανε...

κι Εγώ τώρα τελευταία δε νοιώθω πολυ καλά...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...