Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Περίεργη αντίδραση??


antigoni84

Recommended Posts

Η ξαδέρφη μου,25 ετών και άτομο αρκετά φοβικό μου είπε οτι της συνέβη σήμερα το εξής, έδινε σήματα και μιλούσε με το διπλανό της,ενα νεαρό γύρω στα 20,η εμφάνιση του δεν ήταν του τυπικού" καλού παιδιού"απ οτι μου είπε,ήταν λίγο αλητάκος,μαγκάκος, ενα τέτοιο στυλ. Όταν τελείωσε τις εξετάσεις και εκείνος είχε ήδη βγει γιατί είχε περάσει και ήταν πολύ χαρούμενος,βγαίνοντας έξω τον είδε να ξεπαρκάρει το αμάξι του και τη ρώτησε αν πέρασε και εκείνη του είπε ναι,τη ρώτησε που μένει,ειπε και εκείνη και αυτός της είπε και γω ελα να σε πάω, και εκείνη μπήκε, βέβαια μετά απο λίγο του είπε οτι ξέχασε κάτι και κατέβηκε. Το θέμα είναι οτι έχει θορυβηθεί με το τρόπο που σκέφτηκε,και εμένα μου έκανε εντύπωση,αν είναι δυνατόν να μπει σε ένα ξένο αμάξι,καποιου που δεν τον ήξερε,τον είχε δει μόνο 15 λεπτά στις εξετάσεις,οδηγούσε ενώ δεν είχε δίπλωμα και ήταν και περιθωριακή φυσιογνωμία.Εντελώς αψυχολόγητη κίνηση, με προβλημάτισε δε οτι μου είπε οτι ενώ το μυαλό της της είπε μη το κανεις,ανοιξε και μπήκε.Μήπως θα έπρεπε να πάμε σ ενα ψυχολόγο??

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 114
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

επειδή είναι μια αντίδραση πολύ περίεργη για ένα κορίτσι σαν τη ξαδέρφη μου,ξέρω γω ρε κορίτσια,ποιος φυσιολογικός άνθρωπος το κάνει αυτό??

Link to comment
Share on other sites

Η ξαδέρφη μου,25 ετών και άτομο αρκετά φοβικό μου είπε οτι της συνέβη σήμερα το εξής, έδινε σήματα και μιλούσε με το διπλανό της,ενα νεαρό γύρω στα 20,η εμφάνιση του δεν ήταν του τυπικού" καλού παιδιού"απ οτι μου είπε,ήταν λίγο αλητάκος,μαγκάκος, ενα τέτοιο στυλ. Όταν τελείωσε τις εξετάσεις και εκείνος είχε ήδη βγει γιατί είχε περάσει και ήταν πολύ χαρούμενος,βγαίνοντας έξω τον είδε να ξεπαρκάρει το αμάξι του και τη ρώτησε αν πέρασε και εκείνη του είπε ναι,τη ρώτησε που μένει,ειπε και εκείνη και αυτός της είπε και γω ελα να σε πάω, και εκείνη μπήκε, βέβαια μετά απο λίγο του είπε οτι ξέχασε κάτι και κατέβηκε. Το θέμα είναι οτι έχει θορυβηθεί με το τρόπο που σκέφτηκε,και εμένα μου έκανε εντύπωση,αν είναι δυνατόν να μπει σε ένα ξένο αμάξι,καποιου που δεν τον ήξερε,τον είχε δει μόνο 15 λεπτά στις εξετάσεις,οδηγούσε ενώ δεν είχε δίπλωμα και ήταν και περιθωριακή φυσιογνωμία.Εντελώς αψυχολόγητη κίνηση, με προβλημάτισε δε οτι μου είπε οτι ενώ το μυαλό της της είπε μη το κανεις,ανοιξε και μπήκε.Μήπως θα έπρεπε να πάμε σ ενα ψυχολόγο??

 

Όπως η ίδια είπες μιλούσε με αυτόν....ίσως παρόλη την εμφάνιση να της προξένησε ασφάλεια και να δέχτηκε....ίσως ακόμα ακόμα και να της άρεσε πράγμα που εξηγεί και τον παρορμητισμό της......αν πάει για αυτό στον ψυχολόγο........τότε θα θέλει ψυχίατρο.....

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ουυυυυυυυυυ πολλοι φυσιολογικοι ανθρωποι!!! καποιοι κανουν και τραγικοτατα λαθη... στο κατω κατω η ξαδερφη σου καταλαβε αμεσως το λαθος της και κατεβηκε...

F2ETp3.png

 

 

Link to comment
Share on other sites

Εμένα πάλι γιατί μου φαίνετε περίεργο το ότι σας φαίνετε περίεργη η συμπεριφορά της ξαδέλφη σου???

25 χρονών κορίτσι είναι… θα κολακεύτηκε από τον νεαρό (αλάνι) μπορεί να ήταν και κούκλος… θες και άλλα??

Θέλω να βαρεθώ και δεν προλαβαίνω…

Link to comment
Share on other sites

ίσως έχετε δίκιο βρε κορίτσια,απλά είναι φοβιτσιάρα όπως και γω,τρελάθηκα όταν μου το είπε,ίσως τη φόβισα και εγώ μετά που της είπα για το κορίτσι που το έκαψαν οι φίλοι του και πέθανε,που έγινε προχτές.Ίσως να κολακεύτηκε όπως είπε και μια κοπέλα,όμως αντικειμενικά δεν είναι επικίνδυνο ή εγώ είμαι υπερβολική??

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

αν είναι δυνατόν να μπει σε ένα ξένο αμάξι,καποιου που δεν τον ήξερε,τον είχε δει μόνο 15 λεπτά στις εξετάσεις,οδηγούσε ενώ δεν είχε δίπλωμα και ήταν και περιθωριακή φυσιογνωμία.Εντελώς αψυχολόγητη κίνηση, με προβλημάτισε δε οτι μου είπε οτι ενώ το μυαλό της της είπε μη το κανεις,ανοιξε και μπήκε.Μήπως θα έπρεπε να πάμε σ ενα ψυχολόγο??

 

Δεν θέλω να σε θορυβήσω και μάλιστα απότομα, αλλά υπάρχουν πάρα πολλά άτομα που κάνουν και σεξ ακόμα μετά από 15 λεπτά γνωριμίας, και το εκπληκτικό είναι πως they live to tell the story! Παρορμητισμός λέγεται αυτό, και δεν είναι απαραίτητα κακός (τηρουμένων των αναλογιών φυσικά).

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να της τραγούδησε αυτό το αλάνι

 

 

 

 

Σόρυ για το οφ τοπικ αλλά….. που το θυμήθηκες αυτό το τραγούδι?? Δεν υπάρχει!!!!! :lol: :lol: :lol: :lol:

Θέλω να βαρεθώ και δεν προλαβαίνω…

Link to comment
Share on other sites

Μου έχει συμβεί κάτι ανάλογο! Ένιωσα εμπιστοσύνη και μπήκα και μετά έπαθα πανικό! Ευτυχώς ο άνθρωπος το κατάλαβε και προσπάθησε να με κάνει να νιώσω καλύτερα... Για καλή μου τύχη όλα πήγαν καλά, αλλά θα μπορούσαν να έχουν πάει πολύ πολύ άσχημα... Γνώμη μου είναι να ηρεμήσει, όλοι κάνουμε λάθη, το σημαντικό είναι ότι αναγνώρισε τον κίνδυνο που έκρυβε η συμπεριφορά της και θα είναι πιο προσεκτική στο μέλλον.;) Από την άλλη, ναι, έδρασε παρορμητικά αλλά όχι απαραιτήτως παράλογα*: ο άνθρωπος μπορεί να της ενέπνευσε ασφάλεια, ίσως και συμπάθεια, κι έτσι ίσως δεν της φάνηκε τόσο τραγικό το να μπει. Επίσκεψη θα συνιστούσα προκειμένου να διαχειριστεί το άγχος που υποψιάζομαι ότι τη διακατέχει.

 

*εννοώ ότι η συμπεριφορά της μπορεί να εξηγείται με τη λογική

697577wcowvfyq3s.gif
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

επειδή είναι μια αντίδραση πολύ περίεργη για ένα κορίτσι σαν τη ξαδέρφη μου,ξέρω γω ρε κορίτσια,ποιος φυσιολογικός άνθρωπος το κάνει αυτό??

 

Εγώ...όσο φυσιολογική μπορώ να είμαι...

Djccp2.png

67KIp2.png

Link to comment
Share on other sites

πήρα τώρα τηλέφωνο και μου είπε η μαμά της οτι είναι πολύ ταραγμένη και της έδωσε ενα χάπι βαλεριάνας και έχει κλειστεί στο δωμάτιο της,νιώθω λίγο άσχημα γιατί της φώναξα και έβαλε τα κλάματα,όμως φοβήθηκα πολύ.Μου είπε οτι ενω ήταν περιθωριακόφατσα της έβγαλεκάτι καλο,οτι και καλά εχει μπέσα παροτι αλητάκος,ασε που κάπνισε ενα στριφτό εκείνη την ωρα και εγώ της είπα οτι μπορεί να ήταν χασίσι και να τους επιανε η αστυνομία,είμαι και γω υπερβολική!

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να της τραγούδησε αυτό το αλάνι

 

Σε καλό σου!:lol::mrgreen:

 

Δεν θέλω να σε θορυβήσω και μάλιστα απότομα, αλλά υπάρχουν πάρα πολλά άτομα που κάνουν και σεξ ακόμα μετά από 15 λεπτά γνωριμίας

Ορίστε?:oops::wink:

 

να πω την αλήθεια εγώ της είπα για ψυχολόγο γιατί δεν το χωράει ο νους μου που μπήκε σα χαζο σε ξένο αμάξι.

antigoni84, το γεγονός ότι ένα άτομο - όπως λες - φοβικό και μαζεμένο... έκανε αυτό που περιέγραψες... σημαίνει πως γοητεύτηκε πάρα πολύ από το παλληκάρι... τόσο πολύ μάλιστα που αγνόησε ότι ο οδηγός δεν είχε δίπλωμα οδήγησης...

Χαλαρά λοιπόν, όλοι έχουμε κάνει αντίστοιχες κουτσικέλες...:cool: Και δεν έχουμε πάει στον ψυχολόγο γι' αυτό...:roll:

Link to comment
Share on other sites

Σόρυ για το οφ τοπικ αλλά….. που το θυμήθηκες αυτό το τραγούδι?? Δεν υπάρχει!!!!! :lol: :lol: :lol: :lol:

 

Χαχαχαχα αυτό μου ήρθε στο μυαλό μόλις διάβασα την ιστορία! Είναι της περιπτώσεως όμως ε? :lol: :lol: :lol:

Link to comment
Share on other sites

πήρα τώρα τηλέφωνο και μου είπε η μαμά της οτι είναι πολύ ταραγμένη και της έδωσε ενα χάπι βαλεριάνας και έχει κλειστεί στο δωμάτιο της,νιώθω λίγο άσχημα γιατί της φώναξα και έβαλε τα κλάματα,όμως φοβήθηκα πολύ.Μου είπε οτι ενω ήταν περιθωριακόφατσα της έβγαλεκάτι καλο,οτι και καλά εχει μπέσα παροτι αλητάκος,ασε που κάπνισε ενα στριφτό εκείνη την ωρα και εγώ της είπα οτι μπορεί να ήταν χασίσι και να τους επιανε η αστυνομία,είμαι και γω υπερβολική!

 

Οικογενειακό ζήτημα έγινε! Χαλαρώστε ρε παιδιά! Λόξυγγα θα έχει ο αλητάκος!

 

Λεβέντη μουουουου κι αλήτη μουουου, δεν πάω απόψε σπίτι μουουουου!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

εμείς δεν είναι σωστό να το λέμε έτσι το παιδί, αλλά για'σένα είναι οκ να λες πως το στριφτό που κάπνισε είναι χασίσι και θα τους μαζέψει η αστυνομία?

 

Βρε Αντιγόνη μου μήπως είσαι λίγο υπερβολική? Μιλάμε για 25 χρονών κοπέλα έτσι δεν είναι????

Link to comment
Share on other sites

Συγνώμη... 25 χρονών κοπέλα γυάλισε ένα παληκάρι, τάχα μου αλητάκο (που το ξέρετε? το γράφει στο κούτελο?) και αυτός προσφέρθηκε να την πάει στο σπίτι (του γυάλισε και αυτού). Ξέρω πολλούς που δεν έχουν δίπλωμα αλλά οδηγούν πολύ καλύτερα από άλλους που έχουν (από εμένα για παράδειγμα).

Ίσως ο παρορμητισμός (αυτός ο λογικός της αμοιβαίας έλξης) να μπει σε αμάξι αγνώστου που δεν διαθέτει δίπλωμα να την απασχόλησε

Αλλά να το πει στη μάνα της, στην ξαδέλφη της, στο μπαρμπα γιάννη και να τη χαπακώσουν κιόλας γιατί την τρομοκρατήσατε για κάτι που τελικά δεν έκανε, εξηγεί γιατί είναι ο χαρακτήρας που μας περιγράφεις.

Αφήστε το κορίτσι να αναπνεύσει! Άλλες στην ηλικία της έχουν πάρει τη ζωή τους στα χέρια τους, κουμαντάρουν επιχειρήσεις και οικογένειες. Και εσείς τρομοκρατείτε ένα κορίτσι και το δίνετε βαλεριάνα για να ηρεμήσει από κάτι που εσείς του φορτώσατε και του λέτε να δει και ψυχολόγο!

 

Υ.Γ. Α! Και οι μισοί καπνιστές καπνίζουν στριφτό πια για λόγους οικονομίας! Και αλητάκος, και ναρκωμανής, και ανώμαλος και δεν ξέρω εγώ τι...

pJO3p2.pngB6Ndp2.png
Link to comment
Share on other sites

εμείς δεν είναι σωστό να το λέμε έτσι το παιδί, αλλά για'σένα είναι οκ να λες πως το στριφτό που κάπνισε είναι χασίσι και θα τους μαζέψει η αστυνομία?

 

Βρε Αντιγόνη μου μήπως είσαι λίγο υπερβολική? Μιλάμε για 25 χρονών κοπέλα έτσι δεν είναι????

 

Εμείς εγώ,η ξαδέρφη μου ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΣΩΣΤΟ ΝΑ ΤΟΝ ΛΕΜΕ ΕΤΣΙ!!

Όσο για το στριφτό έκανα ενα σενάριο.

Ναι,είμαι υπερβολική και έχω φοβίες!!

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...