Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

SOS ποια η αποψη σας γηα το LOGUS MEDIGUS


goutsounaki

Recommended Posts

Καλημερα κορητσηα εχεια καμηα σας εμπειριες απο τον Τσηληβακο ?Θα σας πω ληγο σηντομα την ιστορηα μου αλλοστε την εγραψα ποιο αναλητηκα και σ αλλο θεμα. Μετα απο 8 εξωσ .... αποτηχημενες ειχα 3 επητηχημενες καταληξανε ομως σε αποβολ... και παληνδρο....... οποτε αρχησα να το ψαχνω ακομη ποιο βαθηα πηγα στον Τσηλ........ και μας εβαλε εξετασης γηα οιους και μηκροβηα Απο το κεντρο εξωσ....... παλλη με στηλανε σ αιματολ ....... και διαβητολ........ ενδοκρ.........ο πρωτος μου δωσε Klexan Σalospir k κορντηζονη να παρω πρην την διεγερση Απο τον διαβ..........μου βρηκε χαμηλο ζαχαρο και μου δωσε glougophage γηα ρηθμηση του ζαχαρου και παρακολουθηση σ ολη την εγκυμοσ......και μου προτηνε να ειμαι εκη στην Αθηνα στη δηαρκηα της εγκυμ......Ο αιματο........ οταν τον ανεφερα οτη την προηγουμενη μερα πηγα στον Τσηληβακο μου ειπε να μην κανω τηποτε απ οτη θα μου προτηνη και να τον ενημεροσω γηατη ολα αυατα ειναι βλακηες Τωρα χθες βγηκαν οι εξετασης απο τον Τση........ και μου ειπε οτη ο αντρας μου εχει πολλα μηκροβηα και οιους (να σας πω οτη πην 2 χρονηα καναμαι επεμβαση κυρσοκηλης γηα να βελτηωσουμαι την ποιοτητα )και μου ειπε να κανουμαι μηα θαραπηα με αντηβηοση 15 μερες εγω και 35 ο αντρας μου και οτη εχουμαι πολλη δουληα ακομη Στην επημονη ερωτηση μου γηα το ποια θα ειναι η σηνεχεια δεν ηθελε να μου απαντηση και μετα απο δηκη μου επημονη μου ειπε οτη ισως χρηαστη να κανω εμβοληα και τοτε του ειπα οτη ειναι κατη που το εχω κανει 2 φορες και δεν ειχε κανενα αποτελεσμα και δεν θελω να το ξανακανω και οτη κηνδηνευω να μου χαλαση το ανοσοποιητηκο μου σηστημα εκει δεν ηξερε τη να μου πει και μου ειπε καντε αυτα και θα δουμε ............Τωρα δεν ξερω τη θελη ο κηρηος να με βοηθηση η να με μπλεξη ****** ****** γηα μηα ακομη φορα ?η μηπως να κανει ενα πηραμα ?Ποιον να πηστεψω δεν ξερω ποια το πρωτο τημ γυναικ ........ αιμτολ..... δηαβητ........ η τον Τσηλ........νηωθω οτη ολοι με βλεπουν σαν ενα πηραματοζωο που θελουν να βγαλουνα απ αυτο χρημα ...........Συγνωμη αν σας κουρασα αλλα θελω επηγωντος τη βοηθηα σας ............

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Σας παρακαλο βρε κορητσηα απαντηστε μου δεν ξερη τηποτα καμηα σας δεν επεσε τηποτα ποια στην αντηληψη σας ? τη στο καλο αφου και εσης στο ιδηο κλαμπ ανηκεται .............. ισως τα κορητσηα που ειναι απο Αθηνα ?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

goytsoynaki τωρα επεσε στην αντιληψη μου το ποστ του θεματος που εκανες!

τον τσ.. να τονεμπιστευτεις οσον αφορα τηνκαλλιεργεια με τα μικροβια χλαμυδια-μυκοπλασμα ουρεοπλασμα. ειναι πολυ πιθανο να ειναι ο λογος που αποτυχαινουν οι εξωσωματικες.

 

εχω παει στο ιδιο κεντρο αλλα δε καταφερε να μας βοηθησει γιατι και τα ΝΚ κυτταρα μου ητανστα κατωτατα φυσιολογικα και ερπη δεν εχω και ο αντρας που ειναι πεντακαθαρος.

 

τωρα οσον αφορα τα αντιπατρικα εμβολια ο τσ...ειναι μεγαλος οπαδος κατι που ομως σε ευρεια ιατρικη θεση ειναι ενα επικινδυνο εμβολιο που περιεχει παρα πολλους κινδυνους νεοπλασιες του αιματος και πραγματα που δεν τα λενε οι γιατροι.

εφοσον εχεις υψηλα νκ η λυση ειναι η χρηση κορτιζονης σε συνενοηση αιματολογου και εξωσωματικου! κατα την περιοδο της εξωσωματικης στη β φαση που εχει γινει η τοποθετηση των εμβρυων.

 

αν σου πουν να ξανακανεις εμβολιο απεφυγε το , οπως πολυ σωστα λες δεν εισαι το πειραματοζωο κανενος!

 

με ενδιαφερει να ακουσω τη θεση σου για το χαμηλο ζαχαρο γιατι και εγω κανω αντιδραστικες υπογλυκαιμιες και κανενας μα κανεναςγιατρος καθηγητες ενδοκρινολογιας, γυναικολογοι , ο ι διος ο τσιλιβ.. δεν μου ειπαν να παρω γλουκοφαζ και μαλιστα ειναι καθετα αρνητικοι. ομως εχω ακουσει τη θεωρια οτι αν εχεις διαταραχη του ζαχαρου τοτε καιγονται τα ωαρια ,αρα κακη ποιοτητα ωαριων = κακη ποιοτητα εμβρυων.

 

ο καθενας λεει το μακρυ του.

ανεφερες οτι εκανες 8 εξωσω; γιατι δεν πετυχαν; ειχες καποια βιοχημικη ή ολες ηταν μηδενικες;

 

σε ποσα κεντρα εχεις παει;

τι λενε οι γιατροι; καλο κουραγιο ,ευχομαι να πανε ολα καλα

 

για να μην εκθετουμε ονοματα γιατρων πες μου αν θελεις τα ονοματα των γιατρωνμε πμ

 

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

λοιπον ξαναδιαβασα με προσοχη τα λεγομενα σου....τα νκ κυτταρα ειναι υψηλα και βλεπουν το εμβρυο σαν ξενιστη και το καταστρεφουν . η λυση σου κοπελα μου ειναι αμετακλητα ενεσεις κορτιζονης μεχρι τον 4ο μηνα της κυησης !βρες εξωσωματικο να το συζητησης...μου κανει εντυπωση που δεν σου το προτεινε κανενας γιατρος!!!!!!!!!!!!!!!!!!:mad::-x:-x:-x

Link to comment
Share on other sites

συγνωμηενα ενα τα θεματα που σκεφτομαι ειναι οτι ο αντρας σου και εσυ πρεπει παση θυσια να κανετε θεραπεια αντιβιωσης για εξαφανιση των μικροβιων...αλλιως ειανι δωρον αδωρον ολη η διαδικασια και τα εξοδα που κανεις και η ψυχικη φθορα

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπερα κατα αρχας σ ευχαρηστο γηα την απντηση σου λοιπον και η 8 εξωσωματηκες ηταν μηδενηκη χορηακη η απαντηση ηταν οτη να ναι ξερης τωρα μα γηατη δεν καταλαβενω τοσο μηκρη κοπελα να μην μενης εγκυος και ολα τα σχετηκα ................ολες οι εξετασης θεορητηκα ειναι καλες και ολες στην κοκκηνη γραμαη δηλαδη οριακες ληγο αυξημενα τα ΝΚ οριακα ληγο αυξημενη η TSH ληγο θρομβοφυληκη ενα κολοβακτηριδηο που θεορητηκα δεν βλαπτη στην εγκυμοσηνη ιστοσημβατοτητα μεγαλου βαθμου με τον αντρα μου ουτε αδερφακηα να μασταν αλλα και αυτο ειναι αμφηλεγομρνο στη επηστημονηκη κοινοτητα αυξημενα τα αντησοματα του θυροηδη και οπως καταλαβαινης σ ολα ειμαι στα ορηα ουτε χαληα αλλα ουτε και τεληα !Λοιπον οσον αφορα την κορντηζονη επερνα 2 χαπακηα ημερησιος που αυτη ομως μπορη να μου εκανε ζαχαρο εγκυμοσυνης που πηθανολογη ο διαβητολογος οτη εκανα και δεν το αντηληφθηκαμαι το κλουκοφας το παιρνης γηα να κανεις καλητερης ποιοτητας ωαρηα και να ειναι ο οργανησμος ετημος γηατη με της ορμονες μπορη να παρουσιαζω αντησταση στην ινσουληνη πρεπη να γηνη προετημασηα του οργανησμου τουλαχηστον 1 μηνα Εδω ομως δεν μπορω να καταλαβω γηατη επημενη να βαλω τα κατεψυγμενα εμβρυα αφου λογηκα οπως το καταλαβαινω αν παρουσιαζω αντησταση στην ινσουληνη και αυτα θα εχουν προβλημα αφου ειναι απο κυκλο χωρης κλουκοφας την ερωτηση αυτη την εκανα και στη εμβρυολογο και στον ιδηο και στην ενδοκρηνολογο στην πολη μου και απαντηση καμηα η ενδοκρυνολογος μου ειπε θα το ψαξη κια θα μου απντηση εντος το ημερων Οσον αφορα τη θρομβοφηληα εκανα παντα ενεσης inoxep απο τα κεντρα εξωσωματηκης ερχεται ομως ο αιματολογος τωρα και μου λεη οτη η καταληλες γηα αυτη την περηπτωση ειναι η klexan γηατη κανουν καλητερη αιματοση στο ενδομητρηο και να παιρνω πρωη βραδυ μολης ξεκηνησω την διεγερση γηα να κανω καλητερη αιματωση στο ενδομητρηο αρα ποιο παχη (εδω να πω ενω παντα ειχα πολα ωοθηλακηα το ενδομητρηο μου ηταν φτωχο 7με και αφου μενω εγκυος να κανω θρομβοελαστογρμα γηα να προσαρμοσουμαι τη δωση επησης μου εβαλε να κανω εξεταση γηα μυκροβηα με αιμα περιοδου με τη μεθοδο pcr οποτε οπηαδηποτε αντηβιοωση θα την παρω αφου βγουν τ αποτελεσματα σου στελνω ΠΜ με τα ονοματα τον γηατρον που πηγα

Link to comment
Share on other sites

  • 4 εβδομάδες μετά...

Καλημερα μετα απο πολλη σκεψη και αφου πηρα και αλλες γνωμες γηατρον αποφασησα και ξεκηνησα τα κλουκοφας ξεκηνησαμαι και την αντηβιωση που μου προτηνε ο Τσηλακος μου εβαλε να κανω και επανεελενχω γηα τα ΝΚ και ειναι οπως και παληα οριακα καλα και τεληκα δεν μου προτηνη τα εμβοληα οπως φοβομουνα ......... Aπο οτη φαινετα ο ανοσολογος που πηγαινα τσαμπα μ εβαλε σ ολη αυτη την ταλαιπωρηα γηα πρωσωπηκοους κερδοσκοπηκος λογους........ Ο Τσηληβακος απο οτη καταλαβα δεν ανηκη τεληκα σ αυτη την κατηγορηα γηατρον που προσπαθουν με καθε τροπο να σ εκμεταλευτουν ........και που βαζουν σ ενα τσουβαλη ολους τους ασθενης ..... ασχοληται πρωσοπηκα με την καθε περηπτωση ξεχωρηστα Mε τοση εκμεταλευση που εχω δεχτη μου φαινεται περιεργο που ηπαρχουν ακομη γηατρη που κανουν καλα τη δουληα τους!:lol: Μετα απο ολα αυτα ληπον και χωρης καλα καλα να το καταλαβω τον εμπηστευτηκα και προχωραμαι βημα βημα βλεπωντας και κανωντας οπως χαρακτηρηστηκα λεη ..............και ελπηζω μαζη να τα καταφερουμαι :lol::lol::lol::lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...

Κοριτσια κι εγω ηθελα τη γνωμη σας για το συγκεκριμενο κεντρο.Εμενα ο γυναικολογος μου μου ειπε οτι ειναι απο τα καλυτερα.Δεν ξερω αν ειμαι στο σωστο θεμα αλλα δεν μπορουσα να ανοιξω καινουριο!Λοιπον εχουν ως εξης τα πραγματα..εμένα η καλλιεργειες κολπικου υγρου και αυτη που έκανα πριν μια εβδομαδα ειναι παντα αρνητικες,προσπαθουμε για παιδακι ένα χρονο,βρηκε ο νεος μου γιατρος μια ελαφρα τραχηλιτιδα στο τεστ παπ και μου ειπε να κανω την pcr σε ιστο περιοδου ΓΙΑ ΧΛΑΜΥΔΙΑ,την εκανα σε αυτο το κεντρο και περιμενω αυριο τα αποτελεσματα.Γενικα εχω διαβασει πολυ καλα σχολια αλλα και κανα δυο που αναφερουν οτι σε αυτο το κεντρο παντα κατι βρισκουν..Βεβαια αν σκεφτουμε οτι εκει πανε πιο ειδικες περιπτωσεις ειναι λογικο να ειναι πιο αυξημενα τα ποσοστα..

Ειναι αξιοπιστο κεντρο?

Link to comment
Share on other sites

Niki27 καλησπέρα

Κι εγω στο locus medics κατάφερα να κάνω μωρακι.γρηγορα χωρίς ταλαιπωρίες και περιττές εξετάσεις. Τους εμπιστεύομαι και ιδιαίτερα τον κ.Καπετανιο Βασίλη. Εξαιρετικός επιστήμονας και πολυ μέθοδικος. Σου εύχομαι να πανε όλα καλα και το νεο έτος να σου χαρίσει ένα παιδάκι.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Niki27 καλησπέρα

Κι εγω στο locus medics κατάφερα να κάνω μωρακι.γρηγορα χωρίς ταλαιπωρίες και περιττές εξετάσεις. Τους εμπιστεύομαι και ιδιαίτερα τον κ.Καπετανιο Βασίλη. Εξαιρετικός επιστήμονας και πολυ μέθοδικος. Σου εύχομαι να πανε όλα καλα και το νεο έτος να σου χαρίσει ένα παιδάκι.

 

σε ευχαριστω πολυ, εγω θα παρω την απαντηση για τα χλαμυδια αυριο και εχω κλεισει κι ενα ραντεβου για Τεταρτη με τον κο Τσιλιβακο.Τον εχεις δει,καλος ειναι, ξερεις ποσο παιρνει επισκεψη?Εσένα ο γιατρος σου ειναι ο Καπετανιος ή αυτος σε καθοδήγησε στο τι να κανεις?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

σε ευχαριστω πολυ, εγω θα παρω την απαντηση για τα χλαμυδια αυριο και εχω κλεισει κι ενα ραντεβου για Τεταρτη με τον κο Τσιλιβακο.Τον εχεις δει,καλος ειναι, ξερεις ποσο παιρνει επισκεψη?Εσένα ο γιατρος σου ειναι ο Καπετανιος ή αυτος σε καθοδήγησε στο τι να κανεις?

 

Δεν τον ξέρω. Μόνο με τον καπετάνιο συνεγατηκα

 

 

Link to comment
Share on other sites

σε ευχαριστω πολυ, εγω θα παρω την απαντηση για τα χλαμυδια αυριο και εχω κλεισει κι ενα ραντεβου για Τεταρτη με τον κο Τσιλιβακο.Τον εχεις δει,καλος ειναι, ξερεις ποσο παιρνει επισκεψη?Εσένα ο γιατρος σου ειναι ο Καπετανιος ή αυτος σε καθοδήγησε στο τι να κανεις?

 

Δεν τον ξέρω . Μόνο με τον καπετάνιο συνεργάστηκα.

 

 

Link to comment
Share on other sites

σε ευχαριστω πολυ, εγω θα παρω την απαντηση για τα χλαμυδια αυριο και εχω κλεισει κι ενα ραντεβου για Τεταρτη με τον κο Τσιλιβακο.Τον εχεις δει,καλος ειναι, ξερεις ποσο παιρνει επισκεψη?Εσένα ο γιατρος σου ειναι ο Καπετανιος ή αυτος σε καθοδήγησε στο τι να κανεις?

 

Καλησπερα και Χρονια πολλα ! Soylitsa 8α μπορουσες να μου απαντησης σε παρακαλω με ποιον τροπο σε βοηθησαν στο σηγκεκρημενο κεντρο ? και αυτος ο Καπετανης ειναι μεσα στο κεντρο ? γηατη δεν τον γνωρηζω. Niki εγω εχω παη στο κεντρο και το ραντευου μου ητανε με τον ιδιο τον Τσηληβακο στην αρχη ημουνα παρα πολλη δησπηστη και γ αυτο ανηξα και το θεμα οχη γηατη μου εδωσε δικαιωμα ο Τσηληβακος αλλα λογο τον οσον εχω περαση .............Οπως θα εχεισ διαβαση και παραπανω σηγα σηγα αρχηζω και τον εμπηστευωμαι !Οσον αναφορα της εξετασης εγω δεν της εκανα ολεσ εκει και αυτες που εκανα εκει μου βγηκαν καλες ενω στο pcr που το εκανα στο κεντρο εξωσ..........μου βγηκε μηκοπλασμα οποτε δεν νομηζω να ηπαρχη λογος να φοβασε οτη σε ολους κατη βγαινη ............Εχω επησης να σου πω οτη η εξεταση pcr ειναι ανακαληψη του Τσηληβακου ειναι κατη που δεν το γνωρηζα και το διαβασα στο χαρτη της εξετασης οποτε καταλαβα αφου ειναι ο εφευρετης της εξετασης λογηκα ξερη και πως να καταπωλεμηση τα μηκροβια ...........Οσο γηα το ποσο της επησκεψησ εμενα μου πηρε 50 ευρω και με κρατησε δυο με δυομηση ωρες ειναι πολη ψηρας στο ιστορηκο και πολη χαλαρως δε σε κανη να αγχωνεσαι καθολου γηα το χρονο σα να κανεις σηζητηση με καποιον φηλο αυτα ειχα να σου πω σου ευχομαι καλη επητηχια !:lol::lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

πολυ καλο κεντρο, πολυ καλος γιατρος!

 

ειναι μανουλα να σας ξεκαρταρει το σπερμα , να κανει σοβαρο ελεγχο καλλιεργειας ωστε να θεραπευσει χλαμυδια μυκοπλασμα ουρεοπλασμα.

 

ειδικος για θεματα προβληματων ενδομητριου Νκ κυτταρα , αν και ειναι φαν των αντιπατρικων κατι που δε με βρισκει συμφωνη.

 

παντως ειναι εξαιρετικα απλος ανθρωπος, με πολλες γνωσεις και πτυχια και εξειδικευεται ειδικα σε θεματα καθεξιν αποβολων

 

τον συστηνω ανεπιφυλακτα σε οποιες κοπελες ειναι ενα βημα πριν την εξωσωματικη!

 

τιμη επισκεψης 50 €

επισης μια φορα το μηνα κατεβαινει τρικαλα που υπαρχει εκει εργαστηριο και μπορειτε οσες ειστε θεσσαλονικιες να πατε εκει.

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστω κοριτσια για τις πληροφοριες.Τελικα η εξεταση που εκανα για τα χλαμυδια ειναι αρνητικη.Χοροπηδαγα οταν το εμαθα.Την Τεταρτη εχω κανονισει να κανω σαλπιγγογραφια,φοβαμαι λιγακι αλλα ειμαι αποφασισμενη να την κανω.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πολυ καλο κεντρο, πολυ καλος γιατρος!

 

ειναι μανουλα να σας ξεκαρταρει το σπερμα , να κανει σοβαρο ελεγχο καλλιεργειας ωστε να θεραπευσει χλαμυδια μυκοπλασμα ουρεοπλασμα.

 

ειδικος για θεματα προβληματων ενδομητριου Νκ κυτταρα , αν και ειναι φαν των αντιπατρικων κατι που δε με βρισκει συμφωνη.

 

παντως ειναι εξαιρετικα απλος ανθρωπος, με πολλες γνωσεις και πτυχια και εξειδικευεται ειδικα σε θεματα καθεξιν αποβολων

 

τον συστηνω ανεπιφυλακτα σε οποιες κοπελες ειναι ενα βημα πριν την εξωσωματικη!

 

τιμη επισκεψης 50 €

επισης μια φορα το μηνα κατεβαινει τρικαλα που υπαρχει εκει εργαστηριο και μπορειτε οσες ειστε θεσσαλονικιες να πατε εκει.

 

 

karkinaki να σε ρωτησω: εγω προσπαθω 1 χρονο δεν εχω μεινει ξανα εγκυος, εξετασεις εως τωρα ολα καλα.Για να παω στον Τσιλιβακο θα επρεπε να παω μονο αν προκειτε να κανω εξωσωματικη ή αν εχω αποβολες γιατι τιποτα απο τα δυο δεν συμβαινει και δεν ξερω αν θα κανω καλα να παω στο ραντεβου ή οχι στον συγκεκριμενο γιατρο.

Link to comment
Share on other sites

Επειδή και τα καλά αξίζουν να λέγονται κι όχι μόνο τα κακά θα ήθελα να πω ότι έχω προσωπική εμπειρία από το κέντρο του κ. Τσιαλιβάκου, είχα επιτυχία χωρίς εξωσωματική και πιστεύω ότι είναι καλός επιστήμονας και δεν κοιτάζει μόνο το χρήμα όπως πολλοί στο εμπόριο των εξωσωματικών.

Εύχομαι καλή επιτυχία στις ενδιαφερόμενες.

Link to comment
Share on other sites

Με αφορμή αυτή τη συζήτηση άκουσα για πρώτη φορά για παρενέργειες οπότε χωρίς να έχω κάτι αρνητικό να πω από προσωπική εμπειρία, μου δημιουργήθηκε μια επιφύλαξη. Δεν θα ήθελα να φανεί ότι διαφημίζω κάποιο κέντρο ή καποια μέθοδο, ειδικά αφού εκ των υστέρων βλέπω ότι θεωρείται αμφιλεγόμενη

Link to comment
Share on other sites

Με αφορμή αυτή τη συζήτηση άκουσα για πρώτη φορά για παρενέργειες οπότε χωρίς να έχω κάτι αρνητικό να πω από προσωπική εμπειρία, μου δημιουργήθηκε μια επιφύλαξη. Δεν θα ήθελα να φανεί ότι διαφημίζω κάποιο κέντρο ή καποια μέθοδο, ειδικά αφού εκ των υστέρων βλέπω ότι θεωρείται αμφιλεγόμενη

 

σε τι πραγμα αναφερεσε?

Link to comment
Share on other sites

karkinaki να σε ρωτησω: εγω προσπαθω 1 χρονο δεν εχω μεινει ξανα εγκυος, εξετασεις εως τωρα ολα καλα.Για να παω στον Τσιλιβακο θα επρεπε να παω μονο αν προκειτε να κανω εξωσωματικη ή αν εχω αποβολες γιατι τιποτα απο τα δυο δεν συμβαινει και δεν ξερω αν θα κανω καλα να παω στο ραντεβου ή οχι στον συγκεκριμενο γιατρο.

 

 

κοριτσια την εκανα την σαλπιγγογραφια..πονεσα ενιωθα οτι θα σβησω ναι μεν ηταν πονοι περιοδου αλλα ενιωθα οτι χανομαι απο τη ζαλαδα...αλλα αυτο δεν ειναι το χειροτερο..το χειροτερο ειναι οτι η μια μου σαλπιγγα ειναι τελειως κλειστη..και η αλλη ναι μεν εχει καποια μικρη διαβατοτητα αλλα το μηκος της-μακρος της ειναι πολυ μεγαλο και δυσκολευει τα πραγματα ακομα περισσοτερο.Ο γιατρος μου επαθε πλακα,με τετοια καλη κλινικη εικονα που ειχω,με εξετασεις ολες καθαρες,χωρις κανενα χειρουργειο στη ζωη μου,πιστευε οτι ειναι θεμα μηνων να μεινω εγκυος.Κοριτσια τρελαθηκα με επιασαν τα κλαματα,καταλαβα οτι κατι συμβαινει στη μεση της εξέτασης οταν ο γιατρος μου με ρωτησε αν ειχα ποτε σαλπιγγιτιδα,του ειπα ποτε,ποτε δεν ειχα διαπιστωμενη σαλπιγγιτιδα και παντα ημουν απολυτα τυπικη στον γυναικολογικο ελεγχο,τεστ παπ-καλλιεργειες κολπικου υγρου-υπερηχος παντα ολα πολυ καλα,ακομα και τωρα η pcr σε ιστο περιοδου αρνητικη για χλαμυδια.Με επιασαν τα κλαματα δεν μπορουσα να σταματησω μας μιλησε ο γιατρος για εξωσωματικη..χωρις να αποκλειει βεβαια και καποιο θαυμα!(σαν θαυμα το αναφερω εγω αυτος προσπαθουσε να μας δωσει κουραγιο με διαφορα λογια και πως τιποτα δεν τελειωσε)παντως με παραπεμπει πλεον σε αλλον γιατρο..τι να πω

Link to comment
Share on other sites

Κορητση μου καλο μην πανηκοβαλεσαι ........... το ξερω τωρα ολα σου φαινονται βουνο ........ αλλα πηστεψε με δεν ειναι και τοσο τραγηκο το να κανεις εξωσωματηκη αρκη να επηλεξης με πολλη προσοχη το κεντρο που θα την κανεις γηα να εχεις αμεση εκγκυμοσηνη και τοτε να δεις που θα τα ξεχασης ολα γηατη μηα εξωσωματηκη ισων καμηα .....................ΚΑΛΗ ΕΠΗΤΥΧΗΑ !

Link to comment
Share on other sites

σε ευχαριστω πολυ,απλα δεν τον περιμενα με τιποτα τι στιγμη που παντα εκανα τακτικο ελεγχο και δεν ειχα τιποτα,παρ ολα αυτα δεν θα το βαλω κατω,θα τοκανω για μενα, για τον αντρα μου και για την οικογενεια που απο μικρη ηθελα να κανω...

Link to comment
Share on other sites

  • 5 χρόνια μετά...

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...