Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΑΝΟΙΧΤΕ ΤΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΣ ΚΑΙ ΤΟ ΜΥΑΛΟ ΣΑΣ!


Recommended Posts

 

 

Ena linkακι που μας αποδεικνυει πως δεν ειναι ολα οπως φαινονται! Αφιερωστε 6 λεπτα απο τον πολυτιμο χρονο σας και δειτε το. Ισως μετα ψαχτειτε παραπανω!

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...

Διαφημίσεις


Και;

Πάντα περίφανη για την Ελλάδα.. αλλά...

ποτέ δε με ενέπνευσαν βιντεάκια με φόντο τις Ελληνικές σημαίες και μουσικό χαλί είτε τον εθνικό ύμνο είτε ανατριχιαστικά εμβατήρια που σε προκαλούν...

Link to comment
Share on other sites

ΤΑ ΨΕΥΤΙΚΑ ΤΑ ΛΟΓΙΑ ΤΑ ΜΕΓΑΛΑ ΜΟΥ ΤΑ ΠΕΣ ΜΕ ΤΟ ΠΡΩΤΟ ΣΟΥ ΤΟ ΓΑΛΑ

ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΠΟΥ ΣΕ ΖΩΣΑΝΕ ΤΑ ΦΙΔΙΑ ΕΣΥ ΚΟΙΤΑΣ ΤΑ ΑΡΧΑΙΑ ΣΟΥ ΣΤΟΛΙΔΙΑ

ΚΑΙ ΔΕ ΔΑΚΡΥΖΕΙΣ ΠΟΤΕ ΣΟΥ ΜΑΝΑ ΜΟΥ ΕΛΛΑΣ ΠΟΥ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΣΟΥ ΣΚΛΑΒΟΥΣ ΞΕΠΟΥΛΑΣ....

Πατριδοκάπηλοι κ φασιστάκια περιμένετε την αρχαία Ελλάδα να σας σώσει...

I M NEVER WRONG.. ONCE I THOUGHT I WAS..

BUT I WAS WRONG..!

Link to comment
Share on other sites

ΤΑ ΨΕΥΤΙΚΑ ΤΑ ΛΟΓΙΑ ΤΑ ΜΕΓΑΛΑ ΜΟΥ ΤΑ ΠΕΣ ΜΕ ΤΟ ΠΡΩΤΟ ΣΟΥ ΤΟ ΓΑΛΑ

ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΠΟΥ ΣΕ ΖΩΣΑΝΕ ΤΑ ΦΙΔΙΑ ΕΣΥ ΚΟΙΤΑΣ ΤΑ ΑΡΧΑΙΑ ΣΟΥ ΣΤΟΛΙΔΙΑ

ΚΑΙ ΔΕ ΔΑΚΡΥΖΕΙΣ ΠΟΤΕ ΣΟΥ ΜΑΝΑ ΜΟΥ ΕΛΛΑΣ ΠΟΥ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΣΟΥ ΣΚΛΑΒΟΥΣ ΞΕΠΟΥΛΑΣ....

 

 

Ο Νταλάρας δεν το τραγουδάει αυτό ?

Link to comment
Share on other sites

ΤΑ ΨΕΥΤΙΚΑ ΤΑ ΛΟΓΙΑ ΤΑ ΜΕΓΑΛΑ ΜΟΥ ΤΑ ΠΕΣ ΜΕ ΤΟ ΠΡΩΤΟ ΣΟΥ ΤΟ ΓΑΛΑ

ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΠΟΥ ΣΕ ΖΩΣΑΝΕ ΤΑ ΦΙΔΙΑ ΕΣΥ ΚΟΙΤΑΣ ΤΑ ΑΡΧΑΙΑ ΣΟΥ ΣΤΟΛΙΔΙΑ

ΚΑΙ ΔΕ ΔΑΚΡΥΖΕΙΣ ΠΟΤΕ ΣΟΥ ΜΑΝΑ ΜΟΥ ΕΛΛΑΣ ΠΟΥ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΣΟΥ ΣΚΛΑΒΟΥΣ ΞΕΠΟΥΛΑΣ....

 

 

Ο Νταλάρας δεν το τραγουδάει αυτό ?

 

Το τραγούδι είναι απο τηνταινία ΡΕΜΠΕΤΙΚΟ κ εκεί είναι κ η πρωτη εκτέλεση. Οι στίχοι είναι του Γκάτσου κ η μουσική του Ξαρχάκου. Ο Νταλάρας έχει τραγουδήσει τα πάντα!!!( Κλεμμένα φυσικά!)

I M NEVER WRONG.. ONCE I THOUGHT I WAS..

BUT I WAS WRONG..!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ενδιαφερον το λινκ, αν και δεν ειμαι σιγουρη για την εγκυροτητα των οσων λεει... καλα η απορια στο τελος με τους Ελ...απλα ασχολιαστη χαχα!

 

(Ασχετο, Ελεν@ πολυ σε παω! :) )

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Σωσωκα, δεν ξέρω πόσο εχεις ψαχτεί, σίγουρα όμως καλά κάνεις.!!!

Σου προτείνω να βρείς και το βίντεο που δείχνει την ερμηνεία της "Μυθωδείας", της συναυλίας του Βαγγελη Παπαθανασίου που έγινε στις στήλες του Ολυμίου Διος πριν κάποια χρόνια, υπό την αιγίδα της Nasa και που εγινε εκπομπή της στο διάστημα. Ίσως να βρεις κάποια κοινά σημεια... :cool:

Sk6Gp3.png
Link to comment
Share on other sites

[quote=ΕΛΕΝ@;2372304

Πατριδοκάπηλοι κ φασιστάκια περιμένετε την αρχαία Ελλάδα να σας σώσει...

 

Έλενα έλεος πια, ένα βιντεάκι ανέβασε η κοπέλα, με επιστημονική τεκμηρίωση, και αμέσως να την κατηγορήσεις και να της φορέσεις ταμπελίτσα!Πού κολλάνε οι χαρακτηρισμοί σου με το ελληνικό αλφάβητο και τη σημασία του;Δηλαδή το να θαυμάζει όλος ο πλανήτης τον αρχαίο μας πολιτισμό, να τον διδάσκονται στα Πανεπιστήμια του εξωτερικού, να γίνονται επιστημονικές έρευνες που καταλήγουν στα ίδια συμπεράσματα με τους αρχαίους Έλληνες, να αποτελούν παγκόσμιο πρότυπο και ακόμα να υπάρχουν κάποιοι στην Ελλάδα που αν τολμήσεις να εξάρεις την παγκοσμίως ομολογουμένη συμβολή του αρχαίου ελληνικού πολιτισμού στην ανθρωπότητα να σε λένε αμέσως φασίστα και πατριδοκάπηλο με ξεπερνάει...

Πολύ αργά για να είναι εγκαίρως, αλλά πολύ νωρίς για να είναι αδύνατον!

Link to comment
Share on other sites

Σωσώκα συνεχίζω το θέμα σου και θα σου πρότεινα να δεις και αυτό το βιντεάκι για την αλήθεια πίσω από το λατινικό αλφάβητο: στην πραγματικότητα είναι ελληνικό, το αλφάβητο της Εύβοιας!

 

 

Παραθέτω και τα λόγια κάτω από το βίντεο:

 

''Πόσοι Έλληνες γνωρίζουν, άραγε, ότι το Λατινικό Αλφάβητο στο οποίο γράφουν όλες οι Χώρες του Δυτικού Κόσμου είναι το Αλφάβητο των Ελλήνων της Κύμης; Την νύχτα της Τρίτης 24 Νοεμβρίου 2009, στην εκπομπή «Άξιον Εστί» της ΕΤ-3, ο Βασίλης Βασιλικός φιλοξένησε τον καθηγητή της Κρητικής Αρχαιολογίας Γιάννη Σακελλαράκη, ο οποίος μίλησε για την μεγάλη ανακάλυψη της γυναίκας του Έφης: Η Έφη Σακελλαράκη, όπως θα ακούσετε να λέει ο καθηγητής, ανεκάλυψε την ακριβή θέση της Αρχαίας Κύμης στην Εύβοια, και γι' αυτό τον λόγο την λατρεύουν οι Ιταλοί. Ακούστε αυτά που λέει ο καθηγητής Γιάννης Σακελλαράκης για την Κύμη και το Αλφάβητό της που μεταφέρθηκε στην Μεγάλη Ελλάδα της Ιταλίας και έγινε το γνωστό σε όλους Λατινικό Αλφάβητο. Μιά ακόμη Ελληνική Εποποιΐα που ούτε κάν διδάσκεται στα Ελληνικά Σχολεία, για να μην αισθανθούμε Εθνική Υπερηφάνεια...''

Πολύ αργά για να είναι εγκαίρως, αλλά πολύ νωρίς για να είναι αδύνατον!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

δεν βρισκω κατι το περιεργο... οι αρχαιοι Ελληνες εφαρμοζαν την αποκρυπτογραφηση πολλες φορες σε τραγουδια, ζωγραφιες, τοιχογραφιες κλτπ οπως και αλλοι πολλοι αρχαιοι λαοι και πολιτισμοι. Ωστοσο για αλλη μια φορα ΄΄εμεις τα λεγαμε πιο ωραια΄΄ ...:P:p:p

Link to comment
Share on other sites

Και;;;;; Ακόμη και αν είναι έτσι, τι σημασία έχει αυτό για εμάς στο σήμερα;;;;;;

Καλό είναι να ξέρεις που πατάς και από που έρχεσαι αλλά....

Το ζήτημα δεν είναι να παίρνουμε "φως" από τους άλλους, το σημαντικό είναι να μπορούμε να το διατηρήσουμε, να το ανανεώνουμε και να το εξελίσουμε.

Ας μην επαναπαυόμαστε στις δάφνες μας, μήπως προχωρήσουμε λίγο και εμείς οι νεοέλληνες.

0A53p3.png

oC8dp2.png

Link to comment
Share on other sites

Αντι για εξελιξη μάλλον κάποιοι θέλουν τον υποβιβασμό μας... Ρίξτε μια ματιά σε αυτό... Δεν το γνώριζα... http://www.syllogosdelmouzos.gr/012/elgl12.pdf

 

Ολα μέρος ενός μεγάλου σχεδίου λοιπόν... γιατί όπως είχε πει και ο

Henry Kissinger:

«The Greek people are anarchic and difficult to tame. For this reason we must strike deep into their cultural roots: Perhaps then we can force them to conform. I mean, of course, to strike at their language, their religion, their cultural and historical reserves, so that we can neutralize their ability to develop, to distinguish themselves, or to prevail; thereby removing them as ...an obstacle to our strategically vital plans in the Balkans, the Mediterranean, and the Middle East»

 

(Οι Έλληνες είναι αναρχικοί και δύσκολα κουμαντάρονται. Γι’ αυτόν τον λόγο πρέπει να χτυπήσουμε βαθιά μέσα στις πολιτισμικές τους ρίζες: έτσι ίσως καταφέρουμε να τους αναγκάσουμε να συμβιβαστούν. Εννοώ βέβαια να χτυπήσουμε την γλώσσα τους, την θρησκεία τους, τα πολιτισμικά και ιστορικά αποθέματα, έτσι ώστε να ουδετεροποιήσουμε την δυνατότητα τους να αναπτύσσονται, να διακρίνουν τους εαυτούς τους, ή να αποδεικνύουν ότι μπορούν να νικούν, έτσι ώστε να ξεπεράσουμε τα εμπόδια στα στρατηγικώς απαραίτητα σχέδια μας στα Βαλκάνια, την Μεσόγειο, και την Μέση Ανατολή).

Απόσπασμα ομιλίας του Henri Kissinger στην Ουάσινγκτον τον Σεπτέμβρη του 1974...

Sk6Gp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Αντι για εξελιξη μάλλον κάποιοι θέλουν τον υποβιβασμό μας... Ρίξτε μια ματιά σε αυτό... Δεν το γνώριζα... http://www.syllogosdelmouzos.gr/012/elgl12.pdf

 

Ολα μέρος ενός μεγάλου σχεδίου λοιπόν... γιατί όπως είχε πει και ο

Henry Kissinger:

«The Greek people are anarchic and difficult to tame. For this reason we must strike deep into their cultural roots: Perhaps then we can force them to conform. I mean, of course, to strike at their language, their religion, their cultural and historical reserves, so that we can neutralize their ability to develop, to distinguish themselves, or to prevail; thereby removing them as ...an obstacle to our strategically vital plans in the Balkans, the Mediterranean, and the Middle East»

 

(Οι Έλληνες είναι αναρχικοί και δύσκολα κουμαντάρονται. Γιʼ αυτόν τον λόγο πρέπει να χτυπήσουμε βαθιά μέσα στις πολιτισμικές τους ρίζες: έτσι ίσως καταφέρουμε να τους αναγκάσουμε να συμβιβαστούν. Εννοώ βέβαια να χτυπήσουμε την γλώσσα τους, την θρησκεία τους, τα πολιτισμικά και ιστορικά αποθέματα, έτσι ώστε να ουδετεροποιήσουμε την δυνατότητα τους να αναπτύσσονται, να διακρίνουν τους εαυτούς τους, ή να αποδεικνύουν ότι μπορούν να νικούν, έτσι ώστε να ξεπεράσουμε τα εμπόδια στα στρατηγικώς απαραίτητα σχέδια μας στα Βαλκάνια, την Μεσόγειο, και την Μέση Ανατολή).

Απόσπασμα ομιλίας του Henri Kissinger στην Ουάσινγκτον τον Σεπτέμβρη του 1974...

 

Καλή μου, αφού κόπτεσαι τόσο να ξυπνήσουν οι κοιμισμένοι, κάνε μια απλή γκουγκλοέρευνα και θα μάθεις πως ποτέ δεν έχει ειπωθεί κάτι τέτοιο και πρόκειται για άλλη μια ακόμη μούφα που κυκλοφορεί περί του πώς το σύμπαν όλο συνωμοτεί εις βάρος του περιούσιου λαού, των Ελλήνων...

 

Έλεος, τουλάχιστον βγάλτε κάτι καινούριο! :rolleyes::rolleyes:

Time flies like the wind; fruit flies like bananas
 

Link to comment
Share on other sites

Καλή μου, αφού κόπτεσαι τόσο να ξυπνήσουν οι κοιμισμένοι, κάνε μια απλή γκουγκλοέρευνα και θα μάθεις πως ποτέ δεν έχει ειπωθεί κάτι τέτοιο και πρόκειται για άλλη μια ακόμη μούφα που κυκλοφορεί περί του πώς το σύμπαν όλο συνωμοτεί εις βάρος του περιούσιου λαού, των Ελλήνων...

 

Έλεος, τουλάχιστον βγάλτε κάτι καινούριο! :rolleyes::rolleyes:

 

Τι σχέση έχει αυτό που μου γράφεις με την ανάρτησή μου για τα γράμματα που αφαιρέθηκαν; Δεν έχεις κάποια άποψη γι' αυτο;

 

Το καινούριο θα είναι να σταματήσετε να τα θεωρείτε όλα συνομοσιολογίες... αλλά που......

Θα μπορουσες να επιβεβαιώσεις ή να καταρρίψεις αυτά που γράφω για το αλφάβητο αν εχεις παιδάκια σε αυτές τις τάξεις, μιας και εγραψα πως δεν το γνώριζα οτι συμβαίνει... Ας μας πει όμως μια μανουλα αν όντως ισχύει αυτό και ας αφήσουμε τα σχόλια τύπου "Ελεος"... καλή μου...

Sk6Gp3.png
Link to comment
Share on other sites

Τι σχέση έχει αυτό που μου γράφεις με την ανάρτησή μου για τα γράμματα που αφαιρέθηκαν; Δεν έχεις κάποια άποψη γι' αυτο;

 

Το καινούριο θα είναι να σταματήσετε να τα θεωρείτε όλα συνομοσιολογίες... αλλά που......

Θα μπορουσες να επιβεβαιώσεις ή να καταρρίψεις αυτά που γράφω για το αλφάβητο αν εχεις παιδάκια σε αυτές τις τάξεις, μιας και εγραψα πως δεν το γνώριζα οτι συμβαίνει... Ας μας πει όμως μια μανουλα αν όντως ισχύει αυτό και ας αφήσουμε τα σχόλια τύπου "Ελεος"... καλή μου...

 

Αναφέρομαι στο κομμάτι για τον Κίσιντζερ... που από ό,τι φαίνεται κολλάει παντού και πάντα... αποφάσισε το Ινστιτούτο να αλλάξει τα φωνήεντα, φταίει η (μούφα) ρήση του Κίσιντζερ... εκεί πάει και το έλεος...

Time flies like the wind; fruit flies like bananas
 

Link to comment
Share on other sites

Δεν αφαίρεσαν τα γράμματα. Κοιτάξτε αυτό:

 

http://sarantakos.wordpress.com/2012/07/06/grammatik/

 

Καινούργια παραπληροφόρηση. Αναμασάνε όλοι την ίδια είδηση, χωρίς να ψάξουν πρώτα.

 

(Anga δεν το λέω για σένα. Γι΄αυτούς που τα δημοσιεύουν λέω)

NLYdp2.png VqePp2.png
Link to comment
Share on other sites

Μακάρι να είναι υπερβολή όλο αυτό και τίποτα παραπάνω... Πάντως στο λινκ που εβαλα πιο πάνω, δεν μου φαίνεται ακριβώς για παρεξήγηση βρε yioulipa...

Ασε που λέει στο κείμενο που εβαλες κάτι που με βρίσκει εντελώς αντίθετη: ότι όλες οι ανθρώπινες γλώσσες είναι συμβατικές και ότι αν αλλάξουν το γράμματα στην Ελληνική δεν χάνεται η ετυμολογία γιατί ουσιαστικά δεν υπάρχει !!!

Παγκοσμίως όλοι γνωρίζουν και οι πιο λαμπροι επιστήμονες πως η Ελληνική γλώσσα δεν είναι τυχαίος συνδιασμός γραμμάτων και λέξεων... Αλλά ένας τεράστιος κωδικός που κάθε γραμμα αντιστοιχεί με αριθμούς, νότες και έννοιες. Τι μας λέει τώρα αυτός πως " δεν υπάρχει κανείς εγγενής λόγος που να έκανε τους αρχαίους να πουν «κύων» τον σκύλο, θα μπορούσαν να πουν έτσι τη νυφίτσα. Όσο αυθαίρετος είναι ο dog, άλλο τόσο είναι και ο σκύλος."

Ας ψάξουμε την ετοιμολογία λοιπόν να δουμε απο που προέρχεται ο "κύων" και αν άλλαζε π.χ. το "υ" πόσες λέξεις θα έχαναν την ετυμολογία τους:

κυνικός, κυνοτροφείο, κυνηγι, κυνοδοντας, κυνολογία κ.τ.λ.

Sk6Gp3.png
Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Επανέρχομαι αυτή τη φορά με ένα λινκ απο εκπομπή που έγινε μόλις χθες, σχετικά με την κακοποίηση της Ελληνικής γλώσσας. Ομιλητές άνθρωποι που έχουν μελετήσει το θέμα και αποδεικνύουν με επίσημα έγγραφα πως όλη αυτή η επιχείρηση υποβάθμισης της γλωσσας μας δεν είναι θεωρία συνομωσίας όπως πολλοί αναφέρουν αλλά πραγματικότητα.

Μπορείτε να απολαύσετε την εκπομπή ή να εξοργιστείτε κάποιοι με αυτά που θα ακούσετε... (αν εξαιρέσουμε βέβαια τις χαζοδιαφημισεις με τα βιβλια... :wink: ) Ξεκινά το θέμα μετά από τα 16 πρώτα λεπτά:

http://www.youtube.com/watch?v=BZEE6Zo30g0&feature=share

Sk6Gp3.png
Link to comment
Share on other sites

Επανέρχομαι αυτή τη φορά με ένα λινκ απο εκπομπή που έγινε μόλις χθες, σχετικά με την κακοποίηση της Ελληνικής γλώσσας. Ομιλητές άνθρωποι που έχουν μελετήσει το θέμα και αποδεικνύουν με επίσημα έγγραφα πως όλη αυτή η επιχείρηση υποβάθμισης της γλωσσας μας δεν είναι θεωρία συνομωσίας όπως πολλοί αναφέρουν αλλά πραγματικότητα.

Μπορείτε να απολαύσετε την εκπομπή ή να εξοργιστείτε κάποιοι με αυτά που θα ακούσετε... (αν εξαιρέσουμε βέβαια τις χαζοδιαφημισεις με τα βιβλια... :wink: ) Ξεκινά το θέμα μετά από τα 16 πρώτα λεπτά:

http://www.youtube.com/watch?v=BZEE6Zo30g0&feature=share

 

Τα έλεγε κι ο Χάρυ Κλυν πριν χρόνια, στο "Ο γλωσσικός μας πλούτος"!

Time flies like the wind; fruit flies like bananas
 

Link to comment
Share on other sites

Το συγκεκριμένο θέμα έχει ήδη εξαντληθεί εδώ: http://parents.org.gr/forum/showthread.php?t=119762

Κάντε ένα κόπο να το διαβάσετε και θα σας λυθούν όλες σας οι απορίες. Οι άνθρωποι της εκπομπής είναι διπλωματούχοι μεν αλλά σε αντικείμενο εκτός γλώσσας δε. Όσο εγώ που είμαι φιλολόγος δεν μπορώ να μιλήσω για την ηλεκτρολογία ως ειδικός άλλο τόσο μπορούν και αυτοί να μιλούν για τη γλώσσα ως ειδικοί. Μάλλον τα έχουμε ισοπεδώσει όλα μου φαίνεται.

0A53p3.png

oC8dp2.png

Link to comment
Share on other sites

Έχω σπουδάσει φιλολογία με ειδίκευση στη γλωσσολογία.

Έχω να πω τα εξής:

1)Το γράμμα F χάθηκε με τον καιρό,δεν το έγραφαν στις επιγραφές. Δεν εξαφανίστηκε ως δια μαγείας κι αυτό γιατί η γλώσσα με τον καιρό αλλάζει και αυτό είναι κάτι πολύ φυσικό. Η προφορά μάλιστα αλλάζει πολύ πιο εύκολα και γρήγορα απο τον γραπτό λόγο γι'αυτό και μετά τον γιωτακισμό έχουμε στη γραφή τόσα πολλά "ι"(π.χ. η,ι,υ κτλ).Δεν εξαφανίστηκε μυστηριωδώς το γράμμα F, ίσως έπαψαν να το προφέρουν και δεν το έγραφαν πια στις επιγραφές

2)Οι επιστήμονες υποστηρίζουν πως πήραμε το αλφάβητο από τους Φοίνικες αλλά τα ονόματα των γραμμάτων δεν έχει βρεθεί πως σήμαιναν κάτι στα ελληνικά.

Τα υπόλοιπα σχόλια δικά σας.

Link to comment
Share on other sites

Οι "επιστήμονες" πρέπει να αρχίσουν να αλλάζουν τροπάριο για πολλά θέματα που εως τώρα προσπαθούσαν να μας πείσουν: Το πρώτο αλφάβητο ΦΥΣΙΚΑ και δεν προήλθε από τους Φοίνικες...

http://www.ellinikoarxeio.com/2010/05/first-cretan-alphabet.html#ixzz21AFs5FmB

 

Και αφού μόνο οι διπλωματούχοι του συγκεκριμένου τομέα μπορούν να έχουν σωστή άποψη σχετικά με την συστηματική προσπάθεια απλοποίησης - κακοποίησης της Ελληνικής, στο ίδιο άρθρο μπορείτε να διαβάσετε και την άποψη ειδικών...

Sk6Gp3.png
Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...