Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Απομακρυνόμαστε μέρα με την μέρα


τον

Recommended Posts

συμφωνω με αυτα που λες ...................αλλα γιατι παντα εγω πρεπει να ειμαι η καλη ......την προηγομενα βδομαδα εινασταν μια χαρα.....και ξαφνικα παλι για μια ακομα φορα στον κοσμο του ..................

το εχουεμ εξηγησει εκατο φορες και τοεχει παραδεχτη αλλες τοσες .............................οταν μου μιλαει αποτομα ξενερωνω και δεν τον θελω ουτε ζωγραφιστω .............................

και του εχω πει πολες φορε ς οτι δεν εκτιμαει αυτο που εχει διπλα του ,,,,,,,και οταν θα το χασει θα δουμε .............................

αυτο βεβαια μπορει να ισυει και αναποδα .......................αλλα τωρα δεν μπορω να το δω διοτι τα βλεπω ολα μαυρα ..........................:cool:

 

Λοιπόν, μπορώ να πω σύμφωνα με όλα όσα έχεις πει μέχρι τώρα, ότι τα έχεις δοκιμάσει όλα...Και είστε τόσα χρόνια πια μαζί, τον ξέρεις πια απέξω και ανακατωτά! Αυτός ο άντρας λοιπόν, θέλει ένα γερό ταρακούνημα!

 

Εσένα σε βλέπω να τα έχεις παίξει, και αν συνεχίσεις έτσι μέχρι το καλοκαίρι μπορεί να τον στείλεις κιόλας! Αν είσαι αποφασισμένη να τα παίξεις όλα για όλα, ένα σου μένει!Διάσταση δοκιμαστικά για ένα μήνα!

 

Του λες να πάει να μείνει στη μαμά του για ένα μήνα, μπορεί να συνεχίσει να πηγαινοφέρνει τα παιδιά στα αθλήματα, ούτως ή άλλως στο σπίτι δεν θα σου λείψει αφού δεν συνεισφέρει. Πες του ότι μπορεί να γυρίσει αν είναι αποφασισμένος να συμμετέχει ενεργά συνεχόμενα, όχι όποτε το θυμηθεί ή όποτε σε φέρνει στο αμήν. Φρόντισε όποτε σε βλέπει στον προσωρινό ''χωρισμό'' σας να είσαι κούκλα, και πίστεψε με θα του λείψεις τόσο που σε μία εβδομάδα θα έρθει πίσω και θα έχεις καινούριο σύζυγο!

Πολύ αργά για να είναι εγκαίρως, αλλά πολύ νωρίς για να είναι αδύνατον!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 306
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Ή μπορεί να βολευτεί και να περνάει καλά βλέποντας τα παιδιά του και χωρίς γκρίνιες και να μη γυρίσει ποτέ........

Αυτά είναι χαζά..........πες του ξεκάθαρα τι θέλεις........αλλά πιστεύω ότι αυτός είναι ξεκάθαρος ήδη στο τι δε θέλει........έχει συνηθίσει έτσι και δεν θέλει να αλλάξει.....κι εσύ τον έχεις βοηθήσει μέχρι τώρα να το κάνει.....μην περιμένεις θαύματα ξαφνικά (δε γίνονται)....απλά πάρτο αλλιώς.......και στο φινάλε μπορεί πράγματι η δουλειά του να μην του επιτρέπει τα πολλά πολλά......

Link to comment
Share on other sites

Ή μπορεί να βολευτεί και να περνάει καλά βλέποντας τα παιδιά του και χωρίς γκρίνιες και να μη γυρίσει ποτέ........

Αυτά είναι χαζά..........πες του ξεκάθαρα τι θέλεις........αλλά πιστεύω ότι αυτός είναι ξεκάθαρος ήδη στο τι δε θέλει........έχει συνηθίσει έτσι και δεν θέλει να αλλάξει.....κι εσύ τον έχεις βοηθήσει μέχρι τώρα να το κάνει.....μην περιμένεις θαύματα ξαφνικά (δε γίνονται)....απλά πάρτο αλλιώς.......και στο φινάλε μπορεί πράγματι η δουλειά του να μην του επιτρέπει τα πολλά πολλά......

 

Ναι, φυσικά είναι και αυτό μια πιθανότητα...αλλά μου φαίνεται ότι είναι έτοιμη να φτάσει σε αυτή την πιθανότητα από μόνη της, χωρίς ενδιαμέσως να έχει κάνει έστω μια ύστατη προσπάθεια....Του έχει μιλήσει ήδη άπειρες φορές και κάθε φορά της δίνει δίκιο και υπόσχεται να συμμετέχει και μετά πάλι τα ίδια...

 

Αλλά φυσικά μπορεί και να χαλαρώσει, να πει ότι έτσι είναι ο άντρας μου και δεν αλλάζει, να το πάρει απόφαση και να περνάνε καλά χωρίς γκρίνιες και παράπονα!

Πολύ αργά για να είναι εγκαίρως, αλλά πολύ νωρίς για να είναι αδύνατον!

Link to comment
Share on other sites

Διάβασα μόνο τις απαντήσεις της ‘’τον’’ (δεν έχω και χρόνο με τα πιτσιρίκια) οπότε συγχωρέστε με αν έχει ξαναειπωθεί!!!

 

Λοιπόν… η γνώμη μου είναι ‘’τον’’ ότι πιο πολύ σε έχουν πνίξει οι ευθύνες (όσον αφορά τα παιδιά και το σπίτι) που είναι όλα πάνω σου…

 

Δηλαδή αν ο σύζυγος κατά της 10 που γύρναγε σου άνοιγε κουβέντα του τύπου τι έγινε σήμερα… τι συμβαίνει με τα παιδιά… αν έδειχνε ενδιαφέρων (για τα σιδεράκια του παιδιού παράδειγμα) και δεν έπρεπε να πάρεις όλες τις αποφάσεις και την ευθύνη μόνη σου… θα σε πείραζε που πηγαίνεις μόνο εσύ τα παιδιά σχολείο?

(ξέρω ότι δεν είναι μόνο αυτό που σε ενοχλεί παράδειγμα φέρνω το σχολείο)

Θέλω να βαρεθώ και δεν προλαβαίνω…

Link to comment
Share on other sites

το οτι δουλευει ολοι μερα ειναι σχετικο ...ειναι ελευθερος επαγγελματιας δουλευει σε ιοκογενειακη επιχηρησει ..καιτο προγραμματου το κανιζει αυτος ...οαδερφος του πχ φευγει στης 5 και παει σπιτι του ή σταματαει το μεσιμερη και ξαναπαει το απογευμα .....αυτη το κανονιζουνε το προγραμμα τους ......ο δικος λοιπον θα σου πει εχει δουλεια θα παει απο το γηπεδο να δει την προπονηση της κορης μας ...θα παει σε καποιο χωριο να μεταφερει καποια πραγματα θα κατσει για φαει και να κουβεντασει ή θα παει στο ηρακλειο γαι συμβουλεια με την ομαδα στο οποιο θα πει απλα εχει δουλεια.......θα γενικα οτι το ευχαριστη και θα ρυθμηση το προγραμα του οπως τον βολευει ....οταν λεω 7 με 10 δεν σημαινει οτι δουλευει οολες αυτε της ωρες ..........
σε καταλαβαίνω πολύ καλά, έχουμε στον στενό μας κύκλο ίδια περίπτωση άντρα, είναι θεατής. Ναι τους αγαπάει αλλά δεν συμμετέχει. Είναι απλά η τσέπη. τα καλοκαίρια δουλεύει όπως όλοι στα νησιά ως τις 2 και 3 το βράδυ.

Εκει τον δικαιολογείς αφού οι δουλειές εδώ είναι κυρίως τουριστικές, κι αν όχι τότε το καλοκαίρι είναι περισσότερες σίγουρα.

Ομως τον χειμώνα δεν λέει πχ να αφήσει τη δουλειά του, έχει δεν έχει δουλειά, να πάει νωρίτερα σπίτι να βάλει για ύπνο τα παιδιά του. Μια Κυριακή τα βλέπει και ίσως κάποια μεσημέρια αν δεν έχουν φροντιστήρια.

Δεν είσαι η μόνη, πολλοί άνδρες ελευθεροι επαγγελματίες είναι έτσι, προφασίζονται δουλειά και απλά απέχουν από την οικογένεια και τις υποχρεώσεις της.

Οι γυναίκες είμαστε αυτές που και σκοτωνόμαστε στη δουλειά και περνάνε όλα από τοο χέρι μας, αλλά τί να γίνει...

Κατά τηη γνώμη μου και δημόσιος υπάλληλος να είναι κάποιος θα βρεί λόγουςς να φεύγει από το σπίτι και να μη συμμετέχει στα της οικογένειας. Είναι θέμα ανθρώπου. Ομως και η δουλειά χειροτερεύει την κατάσταση πολλές φορές.

Μπορείς να τον φέρνεις στο φιλότιμο, για να δεί τα παιδιά ας πεταχτεί να τα πάει φροντιστήριο, να τα πάει σε κάποιο πάρτυ, να πάει μαζί τους σε κάποιο γιατρό γιατί εσύ πρέπει να διαβάσεις το άλλο παιδί, να πάει να πάρει φάρμακα, να τρέξει κι αυτός για εσάς. Τότε θα νιώσεις πιο όμορφα και ότι νοιάζεται. Ισως βελτιώσεις την κατάσταση γιατί δεν θα τον απεχθάνεσαι πια.

Βρες τρόπους να τον κάνεις να συμμετέχει,, θεσπίστε κανόνες, πχ αυτές είναι δικές σου δουλειές αυτές δικές μου,

ίσως βοηθηθείς!

Καλή τύχη σου έυχομαι και μεγάλη υπομονή, δεν θα ήθελα να μάθω ποτέ πως νιώθεις.

ένα τόσο δα ανθρωπάκι με κάνει καλύτερο άνθρωπο, σ'αγαπώ!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

να του τα λες ξανά και ξανά μέχρι να το καταλάβει.ή αν κάτι δεν αφορά τα παιδιά , πχ. πλύσιμο, μαγείρεμα, μην το κάνεις και όταν σε ρωτήσει γιατί δεν έχει φαί σήμερα? θα πεις αυτά που έχεις να του πείς.όταν θα είναι όλα τα ρούχα του άπλυτα και δε θα έχει καθαρά να φορέσει,και σε ρωτήσει,να του απαντήσεις ανάλογα.σιγά σιγά θα αρχίσει να κάνει κάποια πράγματα.δυστυχώς αυτές οι συμπεριφορές πρέπει να ελέγχονται από νωρίς γιατί οσο μεγαλώνει ο άνθρωπος και συνηθίζει σε μια κατάσταση,είναι δύσκολο να του την κόψεις ξαφνικά..

ναι και μετά να έχει να κάνει όλες τις δουλειές μαζί? Χαμός!

ένα τόσο δα ανθρωπάκι με κάνει καλύτερο άνθρωπο, σ'αγαπώ!

Link to comment
Share on other sites

....πολλοί άνδρες ελευθεροι επαγγελματίες είναι έτσι, προφασίζονται δουλειά και απλά απέχουν από την οικογένεια και τις υποχρεώσεις της

Αυτό είναι το λεγόμενο "λουφάρω οικογένεια" στη γλώσσα τους. Μου το είχε πει ο δικός μου που κορόϊδευε τους άλλους πριν κάνουμε το παιδάκι και τώρα το κάνει ο ίδιος χωρίς να το παραδέχεται βέβαια.....

Link to comment
Share on other sites

Μην περιμενεις να αλλαξει,καποια πραγματα πρεπει να τα περασεις απο την αρχη στον αλλον....τωρα μετα απο 20χρονια ειναι χαμενος κοπος.

Οι αντρες να σου πω την αληθεια δεν κανουν και πολλα...εγω δεν εχω και απαιτηση απο την στιγμη που δεν δουλευω κιολας.Βλεπω ομως οτι εκτημαει και αν του ζητησω κατι θα το κανει(οχι αμεσως μην φανταστεις).Αυτο που με απασχολει ειναι να ενδιαφερετε για το παιδι και το κανει.

Εσυ λοιπον κοιτα να οργανωσεις την μερα σου οσο καλυτερα μπορεις(εκει που εχετε φτασει)ζητατου να παει καπου τα παιδια κ αν δεν μπορει πες του οκ. Υπαρχουν φιλες που να μπορεις και εσυ να πας μια βολτα? Ξερεις θα ηταν καλο μια μερα να του τα αφησεις ολα και να βγεις. Οταν γυρησεις,αν ειναι θυμωμενος του λες πολυ ηρεμα ''αυτο κανεις καθεμερα εσυ,νομιζω οτι το δικαιουμε και εγω καποιες φορες''.

Βρες πραγματα να σε ευχαριστουν και δειχτου οτι περνας καλα και χωρις την παρουσια του....θα το καταλαβει.

jyjdp3.png

sWN4p3.png

Link to comment
Share on other sites

Μην περιμενεις να αλλαξει,καποια πραγματα πρεπει να τα περασεις απο την αρχη στον αλλον....τωρα μετα απο 20χρονια ειναι χαμενος κοπος.

Οι αντρες να σου πω την αληθεια δεν κανουν και πολλα...εγω δεν εχω και απαιτηση απο την στιγμη που δεν δουλευω κιολας.Βλεπω ομως οτι εκτημαει και αν του ζητησω κατι θα το κανει(οχι αμεσως μην φανταστεις).Αυτο που με απασχολει ειναι να ενδιαφερετε για το παιδι και το κανει.

Εσυ λοιπον κοιτα να οργανωσεις την μερα σου οσο καλυτερα μπορεις(εκει που εχετε φτασει)ζητατου να παει καπου τα παιδια κ αν δεν μπορει πες του οκ. Υπαρχουν φιλες που να μπορεις και εσυ να πας μια βολτα? Ξερεις θα ηταν καλο μια μερα να του τα αφησεις ολα και να βγεις. Οταν γυρησεις,αν ειναι θυμωμενος του λες πολυ ηρεμα ''αυτο κανεις καθεμερα εσυ,νομιζω οτι το δικαιουμε και εγω καποιες φορες''.

Βρες πραγματα να σε ευχαριστουν και δειχτου οτι περνας καλα και χωρις την παρουσια του....θα το καταλαβει.

 

Αυτό δεν πρέπει να το λέμε, γιατί χαλάμε μόνες μας την πιάτσα. Οι άντρες που ξέρω ΕΓΩ, κάνουν και παρακάνουν δουλειές. Γιατί δε γίνεται αλλιώς. Αλλά μπήκαν από την αρχή στο λούκι, με το που παντρεύτηκαν, όχι μια μέρα ξαφνικά ύστερα από 20 χρόνια.

 

Και ξέρεις κάτι; Για όλα φταίμε εμείς οι γυναίκες. Οι μάνες! Για το πώς αναθρέφουμε τ' αγόρια μας. Δυστυχώς μαθαίνουμε στα κορίτσια να κάνουν δουλειές, ενώ στ΄αγόρια όχι. Να τα βλεπουμε αυτά, να βάζουμε μυαλό.

 

Ο άντρας μου είναι από πολύτεκνη οικογένεια, 3 αγόρια, 1 κορίτσι. Μαγειρεύουν και τα 3 αγόρια, κάνουν όλες τις δουλειές. Αν έχεις κάνει εργένης, έχεις μάθει να αυτοσυντηρείσαι. Κι έτσι πρέπει να συνεχίσεις και στον έγγαμο βίο σου και όχι να τα περιμένεις όλα απ' τη γυναίκα.

Link to comment
Share on other sites

Αυτό δεν πρέπει να το λέμε, γιατί χαλάμε μόνες μας την πιάτσα. Οι άντρες που ξέρω ΕΓΩ, κάνουν και παρακάνουν δουλειές. Γιατί δε γίνεται αλλιώς. Αλλά μπήκαν από την αρχή στο λούκι, με το που παντρεύτηκαν, όχι μια μέρα ξαφνικά ύστερα από 20 χρόνια.

 

Και ξέρεις κάτι; Για όλα φταίμε εμείς οι γυναίκες. Οι μάνες! Για το πώς αναθρέφουμε τ' αγόρια μας. Δυστυχώς μαθαίνουμε στα κορίτσια να κάνουν δουλειές, ενώ στ΄αγόρια όχι. Να τα βλεπουμε αυτά, να βάζουμε μυαλό.

 

Ο άντρας μου είναι από πολύτεκνη οικογένεια, 3 αγόρια, 1 κορίτσι. Μαγειρεύουν και τα 3 αγόρια, κάνουν όλες τις δουλειές. Αν έχεις κάνει εργένης, έχεις μάθει να αυτοσυντηρείσαι. Κι έτσι πρέπει να συνεχίσεις και στον έγγαμο βίο σου και όχι να τα περιμένεις όλα απ' τη γυναίκα.

έτσι ειναι.και ο δικός μου μοναχοπαίδι είναι,αλλά πριν μείνουμε μαζί,έμεν μόνος του και τα έκανε όλα.τώρα εκτιμάει και τη μαγειρική μου(γιατί σε σχέση με τα απλά πράγματα που έφτιαχνε είναι τελείως διαφορετικά), και κάνει και ότι δουλειές δε μ'αρέσει να κάνω.

Και δεν δουλεύω εγώ.Αλλά τις δουλειές που του αναθέτω τις κάνει(με λίγη γκρίνια μεν αλλά τις κάνει).

Και αν γκρινιάζει και πολύ του λεώ καμια φορά."Δε θες να πλύνεις τις κατσαρόλες? Πολύ καλά από αύριο θα τρως απλά πράγματα ώστε να χρησιμοποιώ λιγότερες κατσαρόλες και να μη χρειάζεται να τις πλένεις."

Αμέσως σηκώνεται και αρχίζει το πλύσιμο:-D

Αυτά βέβαια δεν είναι καθημερινά πράγματα,αλλά υπάρχουν φορές που απλά δε θέλω να πλύνω ταψιά κλπ,γιατί μπορεί να έχει κολλήσει φαί στον πάτο και να θέλει πχ τρίψιμο.Ε αυτά τα κάνει ο άντρας:-D

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Αυτό που ζει η «τον» το ζω κι εγώ κατά κάποιο τρόπο, ίσως όχι τόσο τραγικά. Αλλά για την κατάσταση αυτή φταίω εγώ και μόνο εγώ. Γιατί στην αρχή του έλεγα μη το κάνεις, άστο θα το κάνω εγώ (μην τύχει και μου κάνει καμιά τσαπατσουλιά και μετά θέλει να τα ξανά περνάω). Γι΄ αυτό δεν μπορώ να τον κατηγορήσω τώρα μετά από τόσα χρόνια που η συμμετοχή του είναι ελάχιστη και κυρίως σε πράγματα που δεν μπορώ έτσι κι αλλιώς να κάνω. Παρεμπιπτόντως στη μάνα τους βοηθούσαν όλοι, αλλά μια χαρά τους είχε όλους και έλεγε ότι δεν μπορώ να κάνω εκείνο και το άλλο.

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστω πολυ κοριτσια για της απαντησης σας ....

οι αληθεια ειναι οτι μονε ς μας βαζουμε τα χερακια μας και βγαζουμε τα ματακια μας ....θελουμε να τα κανουμε ολα τελεια , ετσι και εγω ολα αυτα τα χρονια τουλαχιστον στα πρωτα παιδια ...ετσι βεβαια ειχε μαθει απο το σπιτι του η μαμα του να του φερνει το φαι στο πιατο ......οταν πρωτο παντρευτικαμε δεν εβαζε ουτε φαι μονος του ηταν πολυ χαλια κατασταση μπορω να πω οτι βελτιωθηκε παρα πολυ σε πολλα πραγματα με πολυ αγωνα ....ομως κατα καιρους το χανουμε το επεισοδιο και εχω κουραστη παρααπολυ να του υπενθυμιζω συνεχως της υποχρεωσεις του

το να φυγει απο το σπιτι δεν γινεται διοτι δεν μπορω να παιζω με την ψυχολογια των παιδιων ...και ειμαι της αποψης οτι οταν φυγεις επιστροφη δεν υπαρχη ....

κια μια τετοια αποφασιση θα πρεπει να παρθει για σοβαροτερους λογους .......

βεβαια ποτες δεν ξερεις πως σου γυρναει καμια φορα αλλα απερισκεψιες δεν κανω .........

η αληθεια ειναι οτι καποιες απο εσας μου δωσατε καποιες ιδεες που δεν ειχα σκεφτει και καποιες αλλες μπηκατε στο μυαλο μου 100% αρα αυτο με ηρεμη οτι δεν σκεφτομαι παντα λαθος σας ευχαριστω και παλι ...

χτες τα απογευμα με ρωτησε αν θα μπορουσα να τον διεκολυνω για το ενα δρομολογιο και οτι τα αλλα θα τα εκανε αυτος ...και οτι σημερα θα τα κανονιση με την μαμα του αν δεν θα μπορεση αυτος .....

το φεγγαρι μαλον αλαξε πλευρα ή καταλαβε οτι τα ειχα παρη στο κρανιο .....ποιος ξερει ή συνηδητοποιησε οτι αυριο ειναι σαβατοκυριακο και θελει να περαση καλα αρα προσπαθει να με καλοπιαση ......Ομως αυτο δεν σημαινει για μενα οτι θα επαναπαυτο και θα την βγαλει ετσι καθαρη......η δευτερα ειναι κοντα μας και θα εχουμε παλι τα ιδια .......

 

δεν ξερω αληθεια ..............

Link to comment
Share on other sites

Αυτό δεν πρέπει να το λέμε, γιατί χαλάμε μόνες μας την πιάτσα. Οι άντρες που ξέρω ΕΓΩ, κάνουν και παρακάνουν δουλειές. Γιατί δε γίνεται αλλιώς. Αλλά μπήκαν από την αρχή στο λούκι, με το που παντρεύτηκαν, όχι μια μέρα ξαφνικά ύστερα από 20 χρόνια.

 

Και ξέρεις κάτι; Για όλα φταίμε εμείς οι γυναίκες. Οι μάνες! Για το πώς αναθρέφουμε τ' αγόρια μας. Δυστυχώς μαθαίνουμε στα κορίτσια να κάνουν δουλειές, ενώ στ΄αγόρια όχι. Να τα βλεπουμε αυτά, να βάζουμε μυαλό.

 

Ο άντρας μου είναι από πολύτεκνη οικογένεια, 3 αγόρια, 1 κορίτσι. Μαγειρεύουν και τα 3 αγόρια, κάνουν όλες τις δουλειές. Αν έχεις κάνει εργένης, έχεις μάθει να αυτοσυντηρείσαι. Κι έτσι πρέπει να συνεχίσεις και στον έγγαμο βίο σου και όχι να τα περιμένεις όλα απ' τη γυναίκα.

Συμφωνώ!

Εμένα δεν είναι από πολύτεκνη οικογένεια αλλά έτσι τον έμαθε η μάνα του. Να μπορεί να αυτοσυντηρηθεί & να προσφέρει στην οικογένεια. Να τρέχει σαν τον Βέγγο για όλους σε βαθμό βλακείας.

 

Κι όμως παρότι είναι έτσι μαθημένος εχω φτύσει αίμα από τον γάμο και μετά (που αρχίσαμε να συγκατοικούμε) για να τον φέρω εκεί που θέλω. Κι ακόμα τί έχω να τραβήξω!

Φταίμε εμείς,

ναι θέλουμε να βοηθάνε αλλά θέμε και να τα κάνουμε όλα όπως θέμε και όταν θέμε και να μη μπλέκονται.

Και τους φωνάζουμε κι αποπάνω και όλο υποδείξεις είμαστε.

Φάσκουμε και αντιφάσκουμε.

 

Ακόμη τον κυνηγάω να μη κάνει κάποια πράγματα γιατί τα κάνει άκαιρα, άσκοπα, και ανοίγει περισσότερες δουλειές που πρέπει να κάνω εγώ μόλις γυρίσω σπίτι γιατί δε μπορώ να τα βλέπω.

Ομως όλο και βελτιώνεται και μαθαίνει, όπως κι γω προσπάθω να μαθαίνω πως πρέπει να του μιλάω, χωρίς να ανοίγω καυγάδες και να αρχίζω προστριβές.

Γιατί τότε λέω εγώ "ας το καλό θα τα κάνω όλα μόνη",

λέει κι αυτός δεν ξανακάνω τίποτε αφού με θες δούλο σου

και τελικά για μαντέψτε, εγώ θα φάω το αγγούρι για όλα τα υπόλοιπα χρόνια!

 

Ακόμη το παλεύουμε κι εμείς, αλλά επειδή σε 2 χρόνια γάμου είχε τρομακτική βελτίωση γιατί είχε μάθει αλλιώς (δεν είναι και τρελά καθαροί οι γονείς του) θέλω να ελπίζω ότι από την αρχή αν το προσπαθεί κανεις με πολύυυυυυυυυυυυυ κόπο, επιμονή και υπομονή ίσως κάτι γίνει.

Οφείλουμε να δουλεύουμε κι εμείς τον τρόπο που ζητάμε κάτι και επικοινωνούμε, κι αυτό θα φέρει πιο κοντά το ζευγάρι ακόμη.

Μετά από πολλά χρόνια γάμου δεν ξέρω τί γίνεται, σίγουρα είναι βολεμένος, δεν χάνεις κάτι όμως να τον ξεβολέψεις μήπως και σώσεις την σχέση σου.

 

Να σας πω την αμαρτία μου τώρα με την εγγυμοσύνη νιώθω άσχημα που όλες τις εξωτερικές δουλειές, και όχι μόνο, τις κάνει εκείνος μόνος, ίσως το μαζοχιστικό στοιχείο δεν φεύγει ποτέ από τις γυναίκες :!::confused::-D

ένα τόσο δα ανθρωπάκι με κάνει καλύτερο άνθρωπο, σ'αγαπώ!

Link to comment
Share on other sites

χτες τα απογευμα με ρωτησε αν θα μπορουσα να τον διεκολυνω για το ενα δρομολογιο και οτι τα αλλα θα τα εκανε αυτος ...και οτι σημερα θα τα κανονιση με την μαμα του αν δεν θα μπορεση αυτος .....

το φεγγαρι μαλον αλαξε πλευρα ή καταλαβε οτι τα ειχα παρη στο κρανιο .....ποιος ξερει ή συνηδητοποιησε οτι αυριο ειναι σαβατοκυριακο και θελει να περαση καλα αρα προσπαθει να με καλοπιαση ......Ομως αυτο δεν σημαινει για μενα οτι θα επαναπαυτο και θα την βγαλει ετσι καθαρη......η δευτερα ειναι κοντα μας και θα εχουμε παλι τα ιδια .......

 

δεν ξερω αληθεια ..............

Δώσε του να καταλάβει ότι δεν πάει με την ημέρα, πάρε τον με το καλό να μιλήσετε, είναι κρίμα να είσαι μόνη σου. Κατά βάθος σε αγαπά ακόμη κι αν νιώθεις να σε έχει γραμμένη, προσέγγισε τον, δείξει του τί νιώθεις, μην τον κατηγορείς, πες του μόνο πως θα μπορούσε αν ήθελε να σε βοηθήσει. Πες του πόσο σημαντικό είναι για σένα, ότι το έχεις ανάγκη πλέον και δεν πάει άλλο, νιώθεις άδεια και μόνη και δεν μπορείς να τον κυνηγάς να σε βοηθάει, πρέπει να είναι παρόν από μόνος του.

Θα δείς όλα καλά θα πάνε, τόσο καιρό δεν το κυνηγούσες όπως έπρεπε, και το πως πρέπει είναι θέμα ζευγαριού. Θα σε καθοδηγήσει ο ίδιος. Προσπάθησε όμως, δεν καταθέτουμε έτσι τα όπλα ειδικά όταν πρόκειται να ανταμειφθούμε!

ένα τόσο δα ανθρωπάκι με κάνει καλύτερο άνθρωπο, σ'αγαπώ!

Link to comment
Share on other sites

Αυτό δεν πρέπει να το λέμε, γιατί χαλάμε μόνες μας την πιάτσα. Οι άντρες που ξέρω ΕΓΩ, κάνουν και παρακάνουν δουλειές. Γιατί δε γίνεται αλλιώς. Αλλά μπήκαν από την αρχή στο λούκι, με το που παντρεύτηκαν, όχι μια μέρα ξαφνικά ύστερα από 20 χρόνια.

 

Και ξέρεις κάτι; Για όλα φταίμε εμείς οι γυναίκες. Οι μάνες! Για το πώς αναθρέφουμε τ' αγόρια μας. Δυστυχώς μαθαίνουμε στα κορίτσια να κάνουν δουλειές, ενώ στ΄αγόρια όχι. Να τα βλεπουμε αυτά, να βάζουμε μυαλό.

 

Ο άντρας μου είναι από πολύτεκνη οικογένεια, 3 αγόρια, 1 κορίτσι. Μαγειρεύουν και τα 3 αγόρια, κάνουν όλες τις δουλειές. Αν έχεις κάνει εργένης, έχεις μάθει να αυτοσυντηρείσαι. Κι έτσι πρέπει να συνεχίσεις και στον έγγαμο βίο σου και όχι να τα περιμένεις όλα απ' τη γυναίκα.

 

Κοιτα...για να μην παρεξηγουμαστε,δεν εννοω οτι ειναι νορμαλ να μην κανουν δουλειες,ουτε του λεω ''ελα πασσα μου να σου φερω τις παντοφλες και να σε ταισω στο στομα''.μην τρελαθουμε. Αλλα θεωρω τρελη απαιτηση να ξυπναει 5-6ωρα το πρωι,να ερχετε το απογευμα,το βραδυ(αναλογος) και να του λεω πλυνε τις κατσαρολες(οπως λεει η φιλη μας παρακατω) γιατι ειναι κολημενες και δεν μπορω. Θα ημουν ανεδεστατη ειτε δουλευα ητε οχι. Το να παει τον μικρο καπου,να πληρωσει κατι λογαριασμους,να πληνει την αυλη με το λαστιχο και τετοιου ειδους,ναι οκ.

Και εγω το καλοκαιρι που ελειπα με τον μικρο μια χαρα εκανε φαγητο,γυρησα και το σπιτι ηταν μια χαρα...θελω να πω ολα τακτοποιημενα,δεν ειχα απαιτηση να μην εχει και σκονη.

Της κυριακες αν βαλουμε κρεας στο φουρνο,θελει παντα να το κανει εκεινος,αλλα μεχρι εκει. Δηλαδη εσυ σφουγγαρισε και πληνε πιατα 'η σιδερωσε sorry αλλα δεν μου αρεσει και σαν εικονα.

jyjdp3.png

sWN4p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κοιτα...για να μην παρεξηγουμαστε,δεν εννοω οτι ειναι νορμαλ να μην κανουν δουλειες,ουτε του λεω ''ελα πασσα μου να σου φερω τις παντοφλες και να σε ταισω στο στομα''.μην τρελαθουμε. Αλλα θεωρω τρελη απαιτηση να ξυπναει 5-6ωρα το πρωι,να ερχετε το απογευμα,το βραδυ(αναλογος) και να του λεω πλυνε τις κατσαρολες(οπως λεει η φιλη μας παρακατω) γιατι ειναι κολημενες και δεν μπορω. Θα ημουν ανεδεστατη ειτε δουλευα ητε οχι. Το να παει τον μικρο καπου,να πληρωσει κατι λογαριασμους,να πληνει την αυλη με το λαστιχο και τετοιου ειδους,ναι οκ.

Και εγω το καλοκαιρι που ελειπα με τον μικρο μια χαρα εκανε φαγητο,γυρησα και το σπιτι ηταν μια χαρα...θελω να πω ολα τακτοποιημενα,δεν ειχα απαιτηση να μην εχει και σκονη.

Της κυριακες αν βαλουμε κρεας στο φουρνο,θελει παντα να το κανει εκεινος,αλλα μεχρι εκει. Δηλαδη εσυ σφουγγαρισε και πληνε πιατα 'η σιδερωσε sorry αλλα δεν μου αρεσει και σαν εικονα.

 

Εμένα δε με χαλάει καθόλου να κάνει τα πάντα, εφόσον δεν μπορώ εγώ. Δεν είπα να κάθομαι αραχτή στον καναπέ κι εκείνος να σφουγγαρίζει, αλλά γιατί να μην πλύνει το ταψί, τη στιγμή που εγώ κάνω κάτι άλλο; Δεν κατάλαβα! Εγώ πώς του σιδερώνω τα ρούχα;

 

Από την πρώτη μέρα συμβίωσης, του εξήγησα ότι δεν έχω σκοπό να τον υπηρετώ, αλλά θέλω συγχρόνως το σπίτι ΜΟΥ να παραμένει τακτικό και καθαρό όπως όταν έμενα μόνη μου. Οπότε έπρεπε να συνεισφέρει στις δουλειές, αλλιώς ας έμενε σπίτι του. Εφόσον λοιπον έχω αναλάβει εξ' ολοκλήρου το μαγείρεμα, εκείνος μπορεί να μου ετοιμάζει σάντουιτς για να πάρω στη δουλειά ή να μου φτιάξει μια σαλατούλα για βραδυνό. Εγώ κάνω το σίδερο, άρα μπορεί να απλώσει τη μπουγάδα ή να τη μαζέψει. Θα του πέσει η μύτη αν το κάνει; Κι αν δεν έχω προλάβει να σιδερώσω και θέλει πουκάμισο, παίρνει και το σιδερώνει μονος του. Και ηλεκτρική βάζει και καθαρίζει και τις αμμολεκάνες των γάτων σε καθημερινή βάση τώρα με την εγκυμοσύνη. Οπότε αφού δεν τον πειράζει, μπορώ να ευελπιστώ ότι θα αλλάζει και το μωρό. :-P Εξωτερικές δουλειές εννοείται πως κάνει και φυσικά όλες τις βαριές. Μπορώ εγώ να σηκώσω το χαλί; Θα μου βγει η μέση! Και στο σούπερ μάρκετ πάει μόνος του και κάνει μια χαρά ψώνια με τη λίστα που του ετοιμάζω. Και αλλάζει και χαρτί στην τουαλέτα, αλλά κρεμοσάπουνο ξεχνάει να βάλει. :lol:

Link to comment
Share on other sites

Εμένα δε με χαλάει καθόλου να κάνει τα πάντα, εφόσον δεν μπορώ εγώ. Δεν είπα να κάθομαι αραχτή στον καναπέ κι εκείνος να σφουγγαρίζει, αλλά γιατί να μην πλύνει το ταψί, τη στιγμή που εγώ κάνω κάτι άλλο; Δεν κατάλαβα! Εγώ πώς του σιδερώνω τα ρούχα;

 

Από την πρώτη μέρα συμβίωσης, του εξήγησα ότι δεν έχω σκοπό να τον υπηρετώ, αλλά θέλω συγχρόνως το σπίτι ΜΟΥ να παραμένει τακτικό και καθαρό όπως όταν έμενα μόνη μου. Οπότε έπρεπε να συνεισφέρει στις δουλειές, αλλιώς ας έμενε σπίτι του. Εφόσον λοιπον έχω αναλάβει εξ' ολοκλήρου το μαγείρεμα, εκείνος μπορεί να μου ετοιμάζει σάντουιτς για να πάρω στη δουλειά ή να μου φτιάξει μια σαλατούλα για βραδυνό. Εγώ κάνω το σίδερο, άρα μπορεί να απλώσει τη μπουγάδα ή να τη μαζέψει. Θα του πέσει η μύτη αν το κάνει; Κι αν δεν έχω προλάβει να σιδερώσω και θέλει πουκάμισο, παίρνει και το σιδερώνει μονος του. Και ηλεκτρική βάζει και καθαρίζει και τις αμμολεκάνες των γάτων σε καθημερινή βάση τώρα με την εγκυμοσύνη. Οπότε αφού δεν τον πειράζει, μπορώ να ευελπιστώ ότι θα αλλάζει και το μωρό. :-P Εξωτερικές δουλειές εννοείται πως κάνει και φυσικά όλες τις βαριές. Μπορώ εγώ να σηκώσω το χαλί; Θα μου βγει η μέση! Και στο σούπερ μάρκετ πάει μόνος του και κάνει μια χαρά ψώνια με τη λίστα που του ετοιμάζω. Και αλλάζει και χαρτί στην τουαλέτα, αλλά κρεμοσάπουνο ξεχνάει να βάλει. :lol:

 

Και βεβαια να σου φτιαξει και σαλατα και σαντουιτς για την δουλεια σου....και εμενα μου μαγειρευει καποιες φορες χωρις να εχω να κανω εγω δουλεια...απλα γιατι θελει να με ευχαριστησει,του αρεσει...!

Οσα για τα χαλια...αστα..εχω αναφερθει και σε αλλο ποστ(αλλα πιο πολυ για να γελασουμε)πρεπει να το πω 100φορες ανεβασετα στο παταρι...μεχρι που αρχιζω το δουλεμα ''αστα δεν χρειαζετε τωρα...σε λιγο ερχετε καιρος να τα ξαναστρωσουμε''. Το κανει αρκει να μην του πεις ''τωρα το θελω''...ετσι και εγω εχω βρει το ''κουμπι'' και λεω ''οποτε μπορεσεις''...στο φιλοτιμο δηλ.καταλαβες? Ευτυχως απο αυτο εχει πολυ.:-D

Αλλα δεν συμφωνω καθολου με αυτο που λες,οτι απο την αρχη του χωριζεις τις δουλειες. Και με ολο το σεβασμο αλλα αυτο που μου χτυπησε λιγο ασχημα ηταν ''το σπιτι ΜΟΥ'' οταν αποφασηζεις με εναν ανθρωπο να ειναι το αλλο σου μισο πρεπει να λες ''ΜΑΣ'' σε οποιον και να ανηκει νομικα!!!

Καπου εκει χανουμε μερικοι την μπαλα και αρχηζει το δικο σου-δικο μου.

jyjdp3.png

sWN4p3.png

Link to comment
Share on other sites

Εμένα δε με χαλάει καθόλου να κάνει τα πάντα, εφόσον δεν μπορώ εγώ. Δεν είπα να κάθομαι αραχτή στον καναπέ κι εκείνος να σφουγγαρίζει, αλλά γιατί να μην πλύνει το ταψί, τη στιγμή που εγώ κάνω κάτι άλλο; Δεν κατάλαβα! Εγώ πώς του σιδερώνω τα ρούχα;

 

Από την πρώτη μέρα συμβίωσης, του εξήγησα ότι δεν έχω σκοπό να τον υπηρετώ, αλλά θέλω συγχρόνως το σπίτι ΜΟΥ να παραμένει τακτικό και καθαρό όπως όταν έμενα μόνη μου. Οπότε έπρεπε να συνεισφέρει στις δουλειές, αλλιώς ας έμενε σπίτι του. Εφόσον λοιπον έχω αναλάβει εξ' ολοκλήρου το μαγείρεμα, εκείνος μπορεί να μου ετοιμάζει σάντουιτς για να πάρω στη δουλειά ή να μου φτιάξει μια σαλατούλα για βραδυνό. Εγώ κάνω το σίδερο, άρα μπορεί να απλώσει τη μπουγάδα ή να τη μαζέψει. Θα του πέσει η μύτη αν το κάνει; Κι αν δεν έχω προλάβει να σιδερώσω και θέλει πουκάμισο, παίρνει και το σιδερώνει μονος του. Και ηλεκτρική βάζει και καθαρίζει και τις αμμολεκάνες των γάτων σε καθημερινή βάση τώρα με την εγκυμοσύνη. Οπότε αφού δεν τον πειράζει, μπορώ να ευελπιστώ ότι θα αλλάζει και το μωρό. :-P Εξωτερικές δουλειές εννοείται πως κάνει και φυσικά όλες τις βαριές. Μπορώ εγώ να σηκώσω το χαλί; Θα μου βγει η μέση! Και στο σούπερ μάρκετ πάει μόνος του και κάνει μια χαρά ψώνια με τη λίστα που του ετοιμάζω. Και αλλάζει και χαρτί στην τουαλέτα, αλλά κρεμοσάπουνο ξεχνάει να βάλει. :lol:

 

Συμφωνό μαζί σου απολύτα σ αυτα που γράφεις μακάρι να καταφέρεις να κρατήσεις αυτήν την στάση συνέχεια διότι μετά τα παιδιά συνήθως χαλάνε .....και τους βγάινει οτρόπος που εχουν μάθει στο σπίτι τους με την μαμά τους ...................

και οσο αφορα τα χαλια τα πρώτα χρόνια τα ανεβαζε αυτος και τα κατεβαζε μετα ομως θα ηταν βδομαδες ολοκληρες στην μεση μεχρη να τα μαζεψη κουτουλοντατας καθημερινα ...και μερες ολοκληρες λεγοντας το 100φορες για να τα κατεβαση να τα στρωσουμε...

τωρα στο καινουργιο σπιτι τα τοποθετο σε μερος που μπορω μονη μου και με την βοηθεια των παιδιων μου να κανω την δουλεια μου...χωρις να συχγηζομαι και να το παρακαλαω ελα και ελα ....................

εκει λοιπον την παταω εγω ....δεν μπορω σαραντα φορες να το πω το πραμα για να το κανει ο αλλος ...κουραζομαι και το κανω εγω και τελειωνει ......και το αποτελεσμα ειναι να τα κανω μετα ολαααα εγω :mrgreen:

Link to comment
Share on other sites

Αλλα δεν συμφωνω καθολου με αυτο που λες,οτι απο την αρχη του χωριζεις τις δουλειες. Και με ολο το σεβασμο αλλα αυτο που μου χτυπησε λιγο ασχημα ηταν ''το σπιτι ΜΟΥ'' οταν αποφασηζεις με εναν ανθρωπο να ειναι το αλλο σου μισο πρεπει να λες ''ΜΑΣ'' σε οποιον και να ανηκει νομικα!!!

Καπου εκει χανουμε μερικοι την μπαλα και αρχηζει το δικο σου-δικο μου.

 

 

Όχι καλή μου, δεν κατάλαβες. Όταν τον άλλον απλά τον έχεις γκόμενο, είναι σπίτι ΣΟΥ. Μετά το γάμο, ναι, μπορεί να γίνει το σπίτι ΣΑΣ. Εγώ έγραψα τι έκανα από την αρχή, την πρώτη μέρα συμβίωσης, που ήταν ένας μήνας γνωριμίας. Εννοείται πως τώρα είναι το σπίτι "μας".

 

Απλά ήθελα να τονισω, ότι από την αρχή πρέπει να μοιράζεις τις δουλειές, δεν γίνεται στην αρχή να του πηγαίνεις τον καφέ στο κρεβάτι για να τον καλοπιάσεις και μετά ξαφνικά να θες να αλλάξεις τακτική επειδή απλά κουράστηκες. Όπως έστρωσες, κοιμάσαι.

Link to comment
Share on other sites

Όχι καλή μου, δεν κατάλαβες. Όταν τον άλλον απλά τον έχεις γκόμενο, είναι σπίτι ΣΟΥ. Μετά το γάμο, ναι, μπορεί να γίνει το σπίτι ΣΑΣ. Εγώ έγραψα τι έκανα από την αρχή, την πρώτη μέρα συμβίωσης, που ήταν ένας μήνας γνωριμίας. Εννοείται πως τώρα είναι το σπίτι "μας".

 

Απλά ήθελα να τονισω, ότι από την αρχή πρέπει να μοιράζεις τις δουλειές, δεν γίνεται στην αρχή να του πηγαίνεις τον καφέ στο κρεβάτι για να τον καλοπιάσεις και μετά ξαφνικά να θες να αλλάξεις τακτική επειδή απλά κουράστηκες. Όπως έστρωσες, κοιμάσαι.

 

Τωρα οκ,καπως μπαινουν τα πραγματα στην θεση τους.Δεν σκεφτηκα την συμβιωση(γκομενος)κτλ.

Το να πας τον καφε στο κρεβατι,μπορω να το κανω αλλα γιατι το θελω εγω καποιες φορες.Οχι γιατι ο αλλος το παιζει πασσας στα ανακτωρα:wink:!!!

Και οπως ειπα και στην ''τον'' καποια πραγματα πρεπει να τα περναμε απο την αρχη....αρα συμφωνω με αυτο...οχι ομως με το ειδος των δουλειων:rolleyes:!!!!

jyjdp3.png

sWN4p3.png

Link to comment
Share on other sites

Τωρα οκ,καπως μπαινουν τα πραγματα στην θεση τους.Δεν σκεφτηκα την συμβιωση(γκομενος)κτλ.

Το να πας τον καφε στο κρεβατι,μπορω να το κανω αλλα γιατι το θελω εγω καποιες φορες.Οχι γιατι ο αλλος το παιζει πασσας στα ανακτωρα:wink:!!!

Και οπως ειπα και στην ''τον'' καποια πραγματα πρεπει να τα περναμε απο την αρχη....αρα συμφωνω με αυτο...οχι ομως με το ειδος των δουλειων:rolleyes:!!!!

 

Γιατί; Υπάρχουν αντρικές και γυναικείες δουλειές; Ποιες είναι αυτές; Τις ίδιες δουλειές δεν θα κάνει ο άντρας αν είναι εργένης; Γιατί όταν παντρευτεί πρέπει να σταματήσει να τις κάνει; Τι έλεγα πιο πριν για τον τρόπο που αναθρέφουμε τ' αγόρια εμείς οι γυναίκες; Ελπίζω να μην έχεις γιο, αλλά κόρη. :mrgreen:

Link to comment
Share on other sites

λοιπον ας πω και εγω τη γνωμη μου. πολυ συχνα εμεις οι γυναικες φτιαχνουμε μια εικονα για το πως πρεπει να ειναι η ζωη μας, ο γαμος μας, η καθημερινοτητα μας αλλα δε φροντιζουμε να επιλεγουμε και τον αναλογο αντρα που θα καλυψει αυτες τις προσδοκιες. συνηθως λεμε ας παντρευτουμε μωρε αφου με αγαπαει και τον αγαπαω και ολα τα αλλα με λιγη καλη θεληση τα βρισκουμε (για να μη το χοντρυνω και να να πω οτι υπαρχει η νοοτροπια βαλε μου εσυ τη κουλουρα και θα σε στρωσω εγω μετα) και μετα ξυπναμε και απογοητευομαστε γιατι οσα φιλια και να δωσαμε ο πριγκηπας εμεινε βατραχι. ε δεν αλλαζουν οι ανθρωποι και ευτυχως δηλαδη γιατι αν αλλαζαν θα τρελενομασταν.

απο την αλλη πλευρα το θεωρω ΑΠΑΝΘΡΩΠΟ να φτανει ο ενας απο τους δυο συζυγους στα προθυρα της υπερκοπωσης και ο αλλος να μη κανει τιποτα, καμια κινηση για τον ανακουφισει.

αγαπητη τον βλεπω πως αντρας σου εχει αυτο που λεμε "δε βαζω κ@λο κατω" οκ λοιπον δε γινεται να γινει χαρωπη νοικοκυρα αλλα δε μπορει να και να σε οδηγησει εσενα με τη συμπεριφορα του στην εξοντωση. η γνωμη μου ειναι να καθισετε να κουβεντιασετε απο κοινου και να βρειτε τροπους για να σε ξεκουρασει. πχ μπορει να αναλαβει τις εξωτερικες εργασιες (ψωνια λογαριασμους μετακινησεις παιδιων) για να σου μενει και εσενα λιγος χρονος για να ασχοληθεις με το νοικοκυριο και τον εαυτο σου.

Link to comment
Share on other sites

α και κατι ακομα και ο δικος μου δε βαζει ποτε μα ποτε κρεμοσαπουνο στη θηκη, οταν τελειωσει ανοιγει το ντουλαπι και χρησιμοποιει απο τη συσκευασια κατευθειαν ειναι οντως μυστηριο

Link to comment
Share on other sites

Γιατί; Υπάρχουν αντρικές και γυναικείες δουλειές; Ποιες είναι αυτές; Τις ίδιες δουλειές δεν θα κάνει ο άντρας αν είναι εργένης; Γιατί όταν παντρευτεί πρέπει να σταματήσει να τις κάνει; Τι έλεγα πιο πριν για τον τρόπο που αναθρέφουμε τ' αγόρια εμείς οι γυναίκες; Ελπίζω να μην έχεις γιο, αλλά κόρη. :mrgreen:

 

Οταν ειναι εργενης μπορει να κανει οτι θελει.

Αλλα μην τα ισοπεδονουμε και ολα. Πως μπορεις εσυ δηλ.να λες εγω δεν σηκωνω με τιποτα τα χαλια? Αν πισμωσεις και τα χαλια σηκωνεις και τον καναπε ολοκληρο!!! Αλλα...το θεωρεις αντρικη δουλεια.

 

Α!! Γιο εχω....!!!!!:-D:-D:-D

jyjdp3.png

sWN4p3.png

Link to comment
Share on other sites

Οταν ειναι εργενης μπορει να κανει οτι θελει.

Αλλα μην τα ισοπεδονουμε και ολα. Πως μπορεις εσυ δηλ.να λες εγω δεν σηκωνω με τιποτα τα χαλια? Αν πισμωσεις και τα χαλια σηκωνεις και τον καναπε ολοκληρο!!! Αλλα...το θεωρεις αντρικη δουλεια.

 

Α!! Γιο εχω....!!!!!:-D:-D:-D

 

Δεν το θεωρώ καθόλου αντρική δουλειά. Δεν έγραψα πουθενά κάτι τέτοιο. Απλά εγώ δεν μπορώ γιατί έχω πρόβλημα με τη μέση μου. Αν μπορούσα, ευχαρίστως θα το έκανα. :rolleyes: Για μένα καμία δουλειά δεν είναι ταμπού. Το θέμα είναι να αισθάνονται κι οι δυο, ότι είναι υποχρεωμένοι να συνεισφέρουν από κοινού στο σπίτι. Να μοιράζονται. Δεν μπορεί εγώ να σκοτώνομαι στην κούραση κι ο άλλος να τα ξύνει.

 

Και για να το κλείσουμε, αυτό ακριβώς είναι το πρόβλημα της τον. Ότι αυτή σκίζεται να τα προλάβει όλα κι ο άλλος με δικαιολογία τη δουλειά, τα ξύνει!

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...