Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Παιδίατρος Χαλάνδρι Αγία Παρασκευή Χολαργός


sunsun

Recommended Posts

Κορίτσια καλησπέρα.Είμαι νέα μανούλα και πολύ αγχωμένη!!Ηθελα να παρακαλέσω όποια μαμά μπορεί να μου δώσει πληροφορίες για καλό παιδίατρο στην περιοχή Χαλανδρίου.Είχα βρεί μία παιδίατρο ήδη πριν γεννήσω,κατόπιν όμως διαπίστωσα ότι είναι πολύ "ξινή" και απρόσιτη και στο τηλέφωνο.Περιμένω τη βοήθειά σας!Ευχαριστώ!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 128
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Εγώ μετά απο αρκετό ψάξιμο κατέληξα στον Σπύρο Χριστόπουλο στο Κ.Χαλάνδρι. Είναι παιδίατρος και ομοιοπαθητικός. Δεν ξέρω αν σ΄ενδιαφέρει κάτι τέτοιο.

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

και μεις τον Σπύρο Χριστόπουλο έχουμε, πολύ προσιτός, ήρεμος άνθρωπος και με πραγματικό ενδιαφέρον για τα παιδιά. μας βοήθησε πάρα πολύ με την ατοπική δερματίτιδα που είχε η μικρή μου (ενώ άλλοι γιατροί μας ταλαιπωρούσαν) και πλέον δεν έχει τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Για τον κ.Χριστόπουλο είδα και άλλες μαμάδες να γράφουν καλά λόγια.Θα κάνω μία κρούση!Αυτό που με ενδιαφέρει είναι να σηκώνει τηλέφωνα ότι ώρα και να είναι γενικά "γλυκός", προσιτός άνθρωπος, να μην "ξεπετάει" τα παιδάκια στην εξέταση.Εσεις katfan και TARA που είστε μανούλες με μεγαλύτερη εμπειρία(ο δικός μου μπέμπης είναι μόλις 18 ημερών!) φαντάζομαι καταλαβαίνετε τι εννοώ!Σας ευχαριστώ πολύ για τις συστάσεις!

Link to comment
Share on other sites

Nα σου ζήσει το μωράκι σου! Πάντα ο νέος γονιός είναι πολύ αγχωμένος και σε καταλαβαίνω απόλυτα. Εμείς παλιώσαμε πλέον και δε χρειάζεται να παίρνουμε τον γιατρό με το παραμικρό!;)

 

 

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ευχαριστώ TARA μου!τώρα που λες με το παραμικρό,π.χ. ο μπέμπης έχει να ενεργηθεί 3 μέρες ενώ δεν είχε πρόβλημα πριν,το αντίθετο μάλιστα!υποψιάζομαι το γάλα(θήλάζει αλλά επειδή δεν του φτάνει παίρνει και συμπλήρωμα αλμιρόν).παίρνω από το πρωί την "ξινή" να ρωτήσω μήπως να του έδινα λίγο χαμομηλάκι και "δεν είναι διαθέσιμος ο συνδρομητής!!".φαντάζομαι ο δικός σου γιατρός να μην είναι έτσι!αν μπορούσες, θα μου στείλεις με πμ τα τηλέφωνα/δ/νση του???και πάλι ευχαριστώ!!

Link to comment
Share on other sites

almiron είχα δώσει και γω για πολύ μικρό διάστημα στη μικρή μου και της είχε προκαλέσει δυσκοιλιότητα. προσπάθησε να θηλάσεις όσο περισσότερο μπορείς, να βάζεις το μωρό στο στήθος όποτε πεινάει και για όσο χρόνο θέλει. χαμομήλι δεν έδωσα ποτέ, αλλά πιστεύω ότι το μητρικό γάλα θα το βοηθήσει.

έτυχε να τηλεφωνήσω τον Χριστόπουλο Σάββατο στις 11 το βράδυ και το σήκωσε..

Link to comment
Share on other sites

αγαπημένη katfan καταρχήν τώρα είδα ότι θηλάζεις εδώ και ένα χρόνο και!!!!!!!!!τί να πώ!είσαι πολύ άξια μαμά!! εγώ δυστυχώς από τώρα και δεν έχω ικανοποιητική "παραγωγή",άσε που το ένα στήθος είναι πιο "τεμπέλικο"από το άλλο.προσπαθώ όμως.τελικά το γάλα το αλλάξαμε σε aptamil της milupa.ακόμα δεν είδα αποτέλεσμα παρά μόνο όταν του δίνω σκέτο χαμομήλι.τότε ενεργείται με χίλια!θα δούμε..φιλάκια!

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια εγω απο το φορουμ πηρα πληροφιριες για παιδιατρο και πηγα στην κυρια Δεσποινα Μασουρα. Το ιατρειο της ειναι επι τις Διονυσου στο Χαλανδρι (διπλα απο τον Τζιβελεκα το ζαχαροπλαστειο στην παλια πλατεια Κεννεντυ) και εμεινα ΠΑΡΑ πολυ ευχαριστημενη. Επισης ειναι και οικονομικη.

Link to comment
Share on other sites

mairoulino πίστεψε με είναι πολύ πιο εύκολο να θηλάζεις για μεγάλο χρονικό διάστημα από όσο φαντάζεσαι!! αν θέλεις μπορείς να το καταφέρεις και συ. όσο περισσότερο θηλάζεις τόσο θα αυξάνεται η παραγωγή σου και θα χεις γάλα. στην αρχή με βοήθησαν πάρα πολύ τα κορίτσια του φόρουμ. πάντως ανέκαθεν είχα στο μυαλό μου να θηλάσω για όσο χρονικό διάστημα θέλει το μωρό. ίσως επειδή μεγάλωσα γερμανία όπου είναι πιο άνετα τα πράγματα... ( η ξαδέρφη μου θήλασε τη μικρή μεχρι 3 ετών, μια γερμανίδα φίλη μου το δικό της μέχρι 4) πλέον όποτε θηλάζω στην παιδική χαρά οι περισσότερες με κοιτάνε περίεργα, έχω ακούσει τα τρελά σχόλια... αλλά δεν πτοούμαι! είναι ότι καλύτερο μπορούμε να προσφέρουμε στα παιδιά μας.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

καλησπέρα μανούλες!δυστυχώς δε μπορώ να είμαι πόλύ τακτική στο φορουμ,γιατί ο μπέμπης μπυ είναι πολύ μικρούλης,εγώ άπειρη και τρέχω και δεν φτάνω!ήθελα να πώ για τον παιδίατρο που τελικά απευθύνθηκα.λέγεται Σύρος Ιωάννης και είναι στο Χαλάνδρι.είχα σκοπό να δώ αυτόν πρώτα και μετά τον Χριστόπουλο οπως μόυ πρότειναν μανούλες του φόρουμ.πάντως μέχρι στιγμής είναι πολύ καλός και συννενοήσιμος(και απαντάει και στα τηλέφωνα!)

Link to comment
Share on other sites

  • 4 εβδομάδες μετά...

Γειά σου Σοφία!

 

Γνωρίζω παιδίατρο στο Χολαργό, ομοιοπαθητικό. Παρακολουθεί τη μικρή μας απ'όταν γεννήθηκε - τώρα είναι 6 μηνών - και είμαστε πολύ ευχαριστημένοι κυρίως γιατί είναι υπέρ του θηλασμού και κατά των πολλών φαρμάκων. Επίσης δύο φορές που χρειάστηκε να τον καλέσω σαββατοκύριακο ήταν διαθέσιμος. Σαν άθρωπος είναι πολύ ζεστός. Έχει και ο ίδιος 4 παιδιά.

Εάν σε ενδιαφέρει μπορώ να σου στείλω προσωπικό μήνυμα με τα στοιχεία του.

CGeop2.png

c8Z1p1.png

Link to comment
Share on other sites

Σοφία, κι η δικιά μας είναι στο Χολαργό - ακούγεται σαν αυτή της tarshou, φαντάζεσαι να είναι η ίδια;;;

 

Υποστηρίζει το θηλασμό και γενικά δεν φέρνει την καταστροφή, ούτε δίνει φάρμακα (ούτε τζελ για την ανακούφιση της οδοντοφυίας δεν μας άφησε να πάρουμε).

 

Αν ενδιαφέρεσαι, να σου στείλω πμ.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 1 month later...

Μανούλες καλησπέρα,

διανύω την 37η εβδομάδα και θα ήθελα να επιλέξω παιδίατρο ώστε να ξενοιάσω και από αυτό το ζήτημα.

Θα με ενδιέφερε να μου προτείνετε όσες έχετε παιδίατρο συγκεκριμμένα στην περιοχή Θέρμης ή Τριαδίου ή Ραιδεστού, στα ανατολικά της Θεσσαλονίκης. Έχω ακουστά τα ανόματα της Ασπράγγαθου Δέσποινας, της Γκόγκα Χρύσας και της κυρίας Παπαχρήστου. Για όσες μπορείτε να με βοηθήσετε, στείλτε μου και π.μ. αν θέλετε.

Ευχαριστώ! :D

Πεινάμε περισσότερο από την έλλειψη αγάπης και εκτίμησης σ΄αυτό τον κόσμο, παρά από την έλλειψη τροφής. Η αγάπη καρπίζει όλες τις εποχές και ο καρπός της είναι προσιτός σε όλους. (Mother Tereza)

Link to comment
Share on other sites

  • 4 εβδομάδες μετά...
  • 1 month later...

Αναζητώ παιδίατρο στο Χαλάνδρι (ή και Βριλησσια/Αγ Παρασκευη). Πολλές προτεινετε τον κ. Χριστοπουλο αλλά ειναι της ομοιοπαθητικής οπως λετε κι εμεις δεν ειμαστε! Εχετε καποιον αλλο να προτεινετε?

Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...

Σας χαιρετω!Ειμαι η Δεσποινα και εχοντας γεννησει στο Μητερα ψαχνω για παιδιατρο.Μου προτειναν δυο, Χατζηγεωργιου και Βαλαβανη επειδη μενουμε στα Β.προαστια.Ξερει κατι καποια απο εσας;

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...
Κοριτσια εγω απο το φορουμ πηρα πληροφιριες για παιδιατρο και πηγα στην κυρια Δεσποινα Μασουρα. Το ιατρειο της ειναι επι τις Διονυσου στο Χαλανδρι (διπλα απο τον Τζιβελεκα το ζαχαροπλαστειο στην παλια πλατεια Κεννεντυ) και εμεινα ΠΑΡΑ πολυ ευχαριστημενη. Επισης ειναι και οικονομικη.

 

Πραγματικά θα ήθελα να ξέρω σε ΤΙ είστε πολύ ευχαριστημένη. Επισκέφθηκα και εγώ τη συγκεκριμένη παιδίατρο και ενώ ήταν η ΠΡΩΤΗ φορά που έβλεπε το παιδάκι μου, του έκανε εμβόλιο ΧΩΡΙΣ να ψηλαφήσει την κοιλίτσα της για νευροβλάστωμα. Αδιανόητο λάθος που θα μπορούσε να έχει ολέθριες επιπτώσεις αν το παιδί είχε τη συγκεκριμένη πάθηση. Αν γνώριζα εξ αρχής για τον απαραίτητο έλεγχο που έπρεπε να κάνει πριν τη χορήγηση εμβολίου και έβλεπα ότι τον παραλείπει, θα άρπαζα το παιδί και θα έφευγα.

Θα ήταν καλό για όλους μας να βασίζουμε τις κρίσεις μας σε γεγονότα και όχι χαρακτηρισμούς. Τι θα πει "έμεινα ΠΑΡΑ πολύ ευχαριστημένη". Δώστε μας σαφή παραδείγματα καλής πρακτικής.

Link to comment
Share on other sites

  • 5 εβδομάδες μετά...

γεια σας!

για το μικρο μου αγγελουδι ψαχνω και εγω εναν καλο παιδιατρο που να μην μπουκωνει το παιδι στα φαρμακα να βρισκεται στην περιοχη του χολαργου και κατα προτιμηση συμβεβλημενος με το δημοσιο.

οποτε να μπορειτε καντε τον κοπο να μου στειλετε και μενα μηνυμα με τα στοιχεια των γιατρων!

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...