Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΑΤΑΚΕΣ των παιδιών που μας τρελαίνουν....


Recommended Posts

Αν και δεν είναι ακριβώς λέξη, έριξα πολύ γέλιο με αυτό το σκηνικό.

 

Ο δικός μου κάποια στιγμή είναι λογοδιάρρεια (αλαμπουρνέζικα βέβαια, αλλά δεν μιλάμε ακόμα εκτός από μισολεξούλες)..

 

Έτσι κάποια στιγμή του λέω "Τι σε έχει πιάσει παιδί μου. Γλώσσα δεν έβαλες μέσα!!"

 

Απάντηση: Βγάζει έξω την γλώσσα του και μου κάνει "μμμμμ"

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 501
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

ΤΩΡΑ ΘΥΜΗΘΗΚΑ ΜΙΑ ΑΤΑΚΑ ΤΗΣ ΚΟΡΗΣ ΜΟΥ , ΚΑΙ ΠΟΛΥ ΠΡΟΣΦΑΤΗ ΜΑΛΛΙΣΤΑ... ΗΤΑΝ ΜΙΑ ΩΡΑΙΑ ΚΥΡΙΑΚΗ, ΑΠΟ ΤΙΣ ΛΙΓΕΣ ΠΟΥ ΕΙΜΑΣΤΕ ΟΛΟΙ ΜΑΖΙ...

Ο ΑΝΤΡΑΣ ΜΟΥ, ΚΑΠΟΙΑ ΣΤΙΓΜΗ ΓΙΑ ΝΑ ΤΗΝ ΠΕΙΡΑΞΕΙ, ΑΡΧΙΣΕ ΝΑ ΜΕ ΦΙΛΑΕΙ ΚΑΙ ΝΑ ΛΕΕΙ: ΩΩΩ, ΚΑΛΗ Η ΜΑΜΑ ΚΑΛΗ, ΜΠΑ ΤΗΝ ΜΑΜΑ... ΩΩΩΩ, ΚΑΛΗ Η ΜΑΜΑ.... ΚΑΙ ΜΕ ΧΑΙΔΕΥΕ

 

ΕΡΧΕΤΑΙ ΛΟΙΠΟΝ ΦΟΡΤΣΑΤΗ Η ΜΙΚΡΗ, ΣΚΑΡΦΑΛΩΝΕΙ ΑΝΑΜΕΣΑ ΜΑΣ, ΚΑΙ ΛΕΕΙ:

ΤΙ ΘΥΜΒΑΙΝΕΙ ΜΑΜΑ? ΘΕ ΠΙΑΝΕΙ Ο ΜΠΑΜΠΑΘ??

 

ΚΑΛΑ.. ΜΙΑ ΒΔΟΜΑΔΑ ΓΕΛΟΥΣΑΜΕ!!! :D:D:D

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν εχθές ετοιμαστηκαμε και ξεκινήσαμε να πάμε για 2η φορά παίρνοντας και την ανηψιά μου στο λούνα παρκ που εντοπίσαμε το Σαββάτο στο Στάδιο Ειρηνης και Φιλίας.. μπαίνοντας λοιπον στο αυτοκίνητο ο Δημητρης λέει στον πατέρα του ''Μπαμπά θα κεράσεις και παγωτάκι?????????????''

 

και συνεχίζω αφού πρώτα πω ότι πάλι δεν πήρα καμερα ή φωτο μαζί μου απο τη βιασυνη μου να ετοιμαστούμε και να φύγουμε..

Αφού ξανάκανε μόνος του μηχανη φεύγοντας πήγαμε να κάνει η ανηψια μου ιπτάμενο τραμπολίνο.. Ο Δημήτρης ξετρελάθηκε φωναζε θελω και γω.. μπορώ - θέλω - σε παρακαλώ.. επειδή έτυχε υπεύθυνος σε εκεινο το παιχνίδι εκείνη την ώρα να είναι αυτός που ήταν το Σάββατο στην πίστα με τα αυτοκινητάκια - μηχανές και τον θυμότανε αφού τον είχε βαφτίσει και ΣΟΥΜΑΧΕΡ μου λέει θες να δοκιμασουμε αν μπορώ να τον δεσω σωστά.. και τελικά τον δενεί και ΝΑΙ ΠΑΙΔΙΑ ΕΚΑΝΕ... ΕΙΧΑ ΙΔΡΩΣΕΙ ΟΛΟΚΛΗΡΗ ΚΡΥΟΣ ΙΔΡΩΤΑΣ... για να καταλαβετε περι τίνος πρόκειται σας βαζω διευθυνση απο φωτογραφία ανάλογη στο ιντερνετ

http://www.iptameno-trabolino.com/apo%20ekdiloseis-new/photo5.jpg

Οι θησαυροί μου:

Δημήτρης 5,5 χρονών, Ματθαίος 22 μηνών

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Πω, πω!!! :D Τώρα είδα αυτό το Θέμα και γελάω πολύ!!!

Δεν μπορώ να σταματήσω!!!!

Θα σας πω και εγώ κάτι που μας είπε προχθές.

Είμαστε στο αυτοκίνητο και πάμε προς παραλία, έχει περάσει λίγο η ώρα και ο άντρας μου οδηγάει νευρικά. Εγώ ώς συνήθως στρεσάρομαι με την ταχύτητα και του λέω: "Βαγγελί πρόσεχέ, ε!! Βαγγελί, Βαγγελί ήρεμα"

γυρνάει το τερατάκι και μου λέει:

"Τι λες συνέχεια Βαγγελί και Βαγγελί ρε μαμά... άντε... μας ζάλισες!"

 

:twisted:

.png

 

.png

Link to comment
Share on other sites

:P:P:P Είναι απίστευτα τα ζουζούνια μας!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Σόνια από ότι βλέπω τα αγοράκια μας είναι συνομιλικα.. ο δικός μου είναι 28/9/04 εσένα 02/10/04???

Οι θησαυροί μου:

Δημήτρης 5,5 χρονών, Ματθαίος 22 μηνών

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 2 εβδομάδες μετά...

(Κλεοπάτρα, 3 ετών)

-"Αχ, μανούλα μου, τυχερούλα που είσαι...!"

-"Γιατί, αγάπη μου, με θεωρείς τυχερή;"

-"Γιατί σε επέλεξε ο μπαμπάτας μου, σε παντλεύτηκε, και τάνατε ένα τόσο γλυκό παιζάκι όπως εγώ...!"

(ζντουπ!)

Χαζομαμά...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

γεια χαρα σε ολους! ειμαι νεο μελος και σαν χαζομαμα που ειμαι θα σας πω ενα χθεσινο του Αλεξανδρου 4,5 χρονων και γιου μου φυσικα.εχουμε παει για εγγραφη του μικρου στο νηπιο και η κυρια που συμπληρωνει τα στοιχεια του παιδιου ρωτα με ενθουσιασμο τον μικρο το ονομα του εκεινος απαντα εκεινη συμπληρωνει το επιθετο σου το ξερεις ? εκεινος και παλι απαντα ,το ονομα του μπαμπα σου ?κ.λ.π.και φτανει στην ερωτηση το τηλεφωνο του σπιτιου σου το ξερεις και αυτο? ναι το ξερω!! απανταει το παιδι μου με ενθουσιασμο.Α ναι? και πως ειναι? ρωταει η κυρια με θαυμασμο ενω εγω ρωταω τον εαυτο μου ποιος του το εμαθε. ειναι ασπρο με κουμπια απανταει χαρουμενος ! μεγαλη πλακα !!!!

Link to comment
Share on other sites

Ενα καινουργιο που μολις μου ειπε η ζουζουνα μου...

(Καθε φορα που ποναει το κεφαλι μου με βλεπει που πινω παυσιπονο χαπι με νερο)

Πριν λιγο λοιπον με ειδε που κραταγα το κουτελο μου και μου λεει:"Μαμα?ποναει ο κεφαλι σου?". "Ναι μωρο μου" της λεω εγω.

Και τοτε η μικρη μου λεει:"Μαμα? γιατι δεν παιρνεις να πιεις πολυ νερο να σου περασει??" :roll::roll::roll::roll:

yHVLp3.png G2Hmp3.png
Link to comment
Share on other sites

  • 5 εβδομάδες μετά...

Εχθές, ήταν η πρώτη μέρα που γυρίσαμε στη δουλειά μετα την άδεια.. Οποτε για όλους μας (μαμα - μπαμπας - Δημήτρης) ήταν μέρα προσαρμογής.. Γύρισα λοιπον απο τη δουλεια και ο Δημήτρης κοιμόταν.. καποια στιγμή ξυπνα και φωνάζει γιαγια αφού πριν κοιμηθει εμεις δεν ειχαμε γυρίσει ακόμα.. του απανταω εγω απο το αλλο δωμάτιο λοιπόν και μου φωνάζει με λαχτάρα... 'μαμά γύρισες?' ναι αγοράκι μου... και απαντά 'έλα να σου κάνω μια μεγάλη αγκαλιά..' και πάω και τον βλέπω οκλαδον στο κρεββατακι μου με ανοιχτα τα χερούνια του να με περιμένει να μπω μεσα!!!!!!!!!!

 

ΑΠΙΣΤΕΥΤΕΣ ΜΟΝΑΔΙΚΕΣ ΣΤΙΓΜΕΣ!!!

 

και η ατάκα που είπε στον πατερα του μόλις ήρθε και αυτός στο δωματιο (ζηλεύοντας φυσικά :P ) 'Μπαμπα ποτε θα ξαναπάρατε άδεια??????????'

Οι θησαυροί μου:

Δημήτρης 5,5 χρονών, Ματθαίος 22 μηνών

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν εγώ έχω 2 θεϊκές ατάκες από παιδιά συγγενών γιατί η δικιά μου είναι πολύ μικρή ακόμα:

 

Βάσια (κόρη της ξαδέρφης μου 5 χρονών). Η μαμά της είναι νευριασμένη γιατί η Βάσια ως συνήθως κάνει σκανταλιές και ακολουθεί ο εξης διάλογος:

Μαμά Βάσιας: Βάσια ηρέμησε λίγο..... άντε γιατί θα τα πάρω.

Βάσια: Και που θα τα πας?

 

 

Νίκη (βαφτιστήρα μου 6 χρονών) γυρνώντας από το σχολείο τις πρώτες μέρες:

Νίκη: Μαμά δεν θέλω να ξαναπάω σχολείο.

Μαμά Νίκης: Γιατί παιδί μου?

Νίκη: Γιατί αν ξαναπάω σχολείο αυτό σημαίνει ότι μεγάλωσα κι εγώ δεν θέλω να μεγαλώσω άλλο.

 

Συνήθως αυτή την κρίση οι γυναίκες την περνάμε στα 30 ή τα 40. Πρώτη φορά την έχω δει σε 6 χρονο.

Link to comment
Share on other sites

Tora pou skalisate to thema thymithika ki ego ena kalo pou mou eipe prin liges meres...

Me rotaei h Aggelianna ksafnika "Mama poios ebale ton mpemph sthn koilitsa sou?", ki ego epeidh me epiase aproetoimasth gia na kerdiso ligo xrono kai na skefto ksekinao na ths po "O Theoulhs agaph mou apofasizei pote mia gynaika..." me kobei kai mou leei "Ti blakeies les re mama ? O mpampas ebale to moro sthn koilitsa sou !!!" !!!!!!!!!!!!!!!!!

 

E?

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...