Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΕΥΤΙΧΙΣΜΕΝΗ


misspigi

Recommended Posts

Μα δε διαβάζετε καν τι γράφει η κοπέλα.....και τι είδε με τα ματάκια της και τι λένε και οι συγγενείς της κοπέλας......οπότε τι το συζητάμε?

Ευτυχισμένη τη θέλετε?

Έτσι είναι αν έτσι νομίζετε.......

 

Ετσι ειναι αν ετσι αισθανεται εκεινη...η ευτυχια ειναι συναισθημα και το ποτε αισθανεται ο καθενας ευτυχισμενος ειναι κατι εντελως προσωπικο.

Το θεμα δεν ειναι αν η αλλη ειναι αυτυχισμενη ή δυστυχισμενη...αυτο ουτε εγω ουτε εσυ το γνωριζουμε...το θεμα ειναι μεχρι που επεμβαινουμε στη ζωη του αλλου και ποσο μπορουμε να σταθουμε διπλα του και να τον στηριξουμε ακομα κι αν διαφωνουμε με τις επιλογες του.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 165
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

η φιλη μου δεν ειναι κοριτσακι οπως ειπωθηκε και πιο πανω για να εχει περιθωρια να πειραματιστει. και το λεω αυτο γιατι ξερω ποσο καλα λατρευει τα παιδια και την οικογενεια και ξαφνικα....κουβεντα!! το γεγονος ομως οτι ειναι ενηλικη δεν μου απαγορευει να ανησυχω για αυτην και τις επιλογες της. φανταστειτε το παιδι σας στην αντιστοιχη θεση. ναι μεν ειναι ενηλικο και μπορει να διαθεσει τον εαυτο του οπως θελει αλλα οταν το βλεπετε οπως δεν το εχετε ξαναδει θα το αφησετε "στην ησυχια" του γιατι ειναι "ευτιχισμενο"; ειμαι διπλα της και ποτε μα ποτε δεν της εχω πει κατι για να την πικρανω. βραζω ομως απο μεσα μου. οταν αποφασισα να παντρευτω τον συζυγο μου σαφως και δεν ρωτησα ουτε την γειτονια, ουτε τον περιπτερα. συζητησα ομως με ατομα που εκτιμω την γνωμη τους για να αποφασισω καλυτερα το αν επρεπε να προβω σε ενα τετοιο βημα. και οχι γιατι ο αντρας μου ειναι ιερεας, αλλα γιατι θεωρω οτι οταν αποφασιζεις να κανεις οικογενεια αναλαμβανεις τις ευθυνες σου. ειμαι πολυ ορθολογιστρια και δεν θα εκανα γαμο με εναν ανθρωπο που δεν με καλυπτε στα δικα μου κριτηρια, οσο και αν τον αγαπουσα. καλος ο κεραυνοβολος ερωτας αλλα οταν ξεθυμανει το παθος και δω τα "στραβα" του τοτε θα ειναι αργα, γιατι θα εχω τα παιδια μου. επαναλαμβανω οτι ειναι η προσωπικη μου αποψη. δεν προσπαθησα να την επιβαλλω στη φιλη μου ποτε. αν ομως ΟΛΟΙ οι φιλοι και συγγενεις μου ειχαν εναντιωθει στην αποφαση μου να παντρευτω τον συγκεκριμενο ανθρωπο θα ειχα κατσει να αναρωτηθω τους λογους που συσσωμο το κοινωνικο μου περιβαλλον αντιστεκεται σε μια τετοια σχεση. και δεν κρυβω οτι σιγουρα θα λαμβανα σοβαρα υποψη μου τις αποψεις τους. και οχι βρε κοριτσια δεν ειναι ευτυχια κατα τη γνωμη μου παντα να κυκλοφορεις σαν το μαυρο χαλι επειδη ο καλος σου ζηλευει. αυτο δεν εχει να κανει με την διαφορα ηλικιας. ολες μας εχουμε αντιστοιχα παραδειγματα και δυστυχως τα κοροϊδευουμε. ε λοιπον δεν θελω να δω και τη φιλη μου στο κλαμπ των καταπιεσμενων γυναικων απο ζηλιαρη συντροφο!!

lRR9p3.png
Link to comment
Share on other sites

Αλλιώς θα φερθούμε στο παιδί μας και αλλιώς σε κάποια φίλη μας.

Δεν είναι η ίδια σχέση και δεν έχουμε τα ίδια δικαιώματα:rolleyes:

 

Εγώ νομίζω ότι της τα είπες μια φορά και δεν πρέπει να το συνεχίσεις γιατί σαν φίλη θα γίνεις φορτική;)

 

Το τι κάνει η οικογένειά της είναι αλλουνού παπά ευαγγέλιο;)

Link to comment
Share on other sites

η φιλη μου δεν ειναι κοριτσακι οπως ειπωθηκε και πιο πανω για να εχει περιθωρια να πειραματιστει. και το λεω αυτο γιατι ξερω ποσο καλα λατρευει τα παιδια και την οικογενεια και ξαφνικα....κουβεντα!! το γεγονος ομως οτι ειναι ενηλικη δεν μου απαγορευει να ανησυχω για αυτην και τις επιλογες της. φανταστειτε το παιδι σας στην αντιστοιχη θεση. ναι μεν ειναι ενηλικο και μπορει να διαθεσει τον εαυτο του οπως θελει αλλα οταν το βλεπετε οπως δεν το εχετε ξαναδει θα το αφησετε "στην ησυχια" του γιατι ειναι "ευτιχισμενο"; ειμαι διπλα της και ποτε μα ποτε δεν της εχω πει κατι για να την πικρανω. βραζω ομως απο μεσα μου. οταν αποφασισα να παντρευτω τον συζυγο μου σαφως και δεν ρωτησα ουτε την γειτονια, ουτε τον περιπτερα. συζητησα ομως με ατομα που εκτιμω την γνωμη τους για να αποφασισω καλυτερα το αν επρεπε να προβω σε ενα τετοιο βημα. και οχι γιατι ο αντρας μου ειναι ιερεας, αλλα γιατι θεωρω οτι οταν αποφασιζεις να κανεις οικογενεια αναλαμβανεις τις ευθυνες σου. ειμαι πολυ ορθολογιστρια και δεν θα εκανα γαμο με εναν ανθρωπο που δεν με καλυπτε στα δικα μου κριτηρια, οσο και αν τον αγαπουσα. καλος ο κεραυνοβολος ερωτας αλλα οταν ξεθυμανει το παθος και δω τα "στραβα" του τοτε θα ειναι αργα, γιατι θα εχω τα παιδια μου. επαναλαμβανω οτι ειναι η προσωπικη μου αποψη. δεν προσπαθησα να την επιβαλλω στη φιλη μου ποτε. αν ομως ΟΛΟΙ οι φιλοι και συγγενεις μου ειχαν εναντιωθει στην αποφαση μου να παντρευτω τον συγκεκριμενο ανθρωπο θα ειχα κατσει να αναρωτηθω τους λογους που συσσωμο το κοινωνικο μου περιβαλλον αντιστεκεται σε μια τετοια σχεση. και δεν κρυβω οτι σιγουρα θα λαμβανα σοβαρα υποψη μου τις αποψεις τους. και οχι βρε κοριτσια δεν ειναι ευτυχια κατα τη γνωμη μου παντα να κυκλοφορεις σαν το μαυρο χαλι επειδη ο καλος σου ζηλευει. αυτο δεν εχει να κανει με την διαφορα ηλικιας. ολες μας εχουμε αντιστοιχα παραδειγματα και δυστυχως τα κοροϊδευουμε. ε λοιπον δεν θελω να δω και τη φιλη μου στο κλαμπ των καταπιεσμενων γυναικων απο ζηλιαρη συντροφο!!

 

πρωτον δεν ειναι παιδι σου και δευτερον ποιος σου ειπε οτι οι γονεις εχουν δικαιωμα να επεμβαινουν στη ζωη των ενηλικων τεκνων τους??ειδικα οταν ειναι στα 40τους

ασε κοπελα μου την κοπελα ησυχη στα προβληματα της

μπορει να μην γουσταρει να τα λυσει, μπορει να ειναι μαζοχα θα σε ρωτησει? η μηπως θα την θεραπευσεις εσυ?? χα χα !

εγω σου λεω οτι εχεις δικιο σε ολα, να την κανεις ομως να αλλαξει μυαλα δεν μπορεις πρωτον δεν θελει δευτερον δεν εισαι ειδικος

 

το τι θες η δεν θες εσυ για εκεινην ειναι δικο σου θεμα το τι θελει εκεινη για τον εαυτο της και το τι μπορει επισης ειναι δικο της,,,αν δεν μπορεις να σεβαστεις αυτο σορρυ αλλα δεν μιλαμε για φιλια,,,εχεις κανει το θεμα δικο σου δεν ειναι ομως

 

τελος η φιλη σου θα μπει σε οποιο κλαμπ καταπιεσμενων γυναικων γουσταρει, δεν μπορεις να κανεις τιποτα για αυτο, ειναι μεγαλομανες να νομιζεις οτι θα το αποτρεψεις, μια κουβεντα θα πεις αντε δυο τι αλλο δηλαδη ελεος!

 

αν σε θλιβει τοσο πολυ βαλε χ στη σχεση,,,αυτο ειναι πιο γενναιο

Link to comment
Share on other sites

ρεα...χωρις παρεξηγηση.οταν διαβασα οτι εισαι 40 κ ο αντρας σου 66,ειπα στην αρχη μεγαλη διαφορα...μετα καταλαβα οτι εχετε μια ομορφη σχεση,τουλαχιστον οπως την εννοεις εσυ κ εκεινος,κ ολα καλα...θα ηθελα να σε ρωτησω,αυτο που σε τραβηξε σε εκεινον τι ηταν?τι σου προσφερε αυτη η διαφορα?στνασισθηματικη καλυψη?ασφαλεια?προστασια?ειναι κουκλος?λεω εγω τωρα καποια κ συ μου λες,αν θες.....ειχες κανει σχεσεις κ με μικροτερους,η παντα σου αρεσαν οι μεγαλυτεροι,η ετυχε?οταν τον γνωρισες,δε σκεφτηκες οτι οταν θα εισαι εσυ 45 αυτος θα ειναι 70,κ η διαφορες σας θα ειναι πολυ μεγαλες,κ εμφανισιακα,κ σε αλλα....η εισαι τοσο καλυμμενη,που δε σε πολυνοιαζει?

 

Οι σχέσεις μου σχεδον πάντα ήταν με συνομήλικους. Μεγάλες και μικρές. Όπως συμβαίνει σε όλες τις σχέσεις του κόσμου που καταλήγουν σε χωρισμό αυτό οφειλόταν παντα σε λόγους άσχετους με την ηλικία (ξέρω πρώην που τα ίδια "θέματα" που είχε τότε έχει και τώρα, 15 χρόνια μετά).

 

Αυτο που με τράβηξε στον άντρα μου... Φαντάζομαι θα εννοείς αυτό που έδρασε σαν καταλύτης για να ξεκινήσουμε τη σχέση, όχι για ποιο λόγο η σχέση όχι μόνο κράτησε αλλά και δυνάμωσε.

 

Από τη μεριά μου αυτό που με τραβηξε σε αυτή τη σχέση δεν διαφερει σε τίποτα από αυτά που λειτουργούν στο ξεκίνημα κάθε σχέσης. Έλξη, εκτίμηση, λίμπιντο, επικοινωνία.

 

Στην πορεία τα κομμάτια ταίριαξαν - τα δικά μου και τα δικά του. Και περάσαμε τα πάνω μας και τα κάτω μας. για λόγους που δεν είχαν να κάνουν με την ηλικία αλλά κυρίως με το παρελθόν που σέρνει καθένας.

 

Μωρό μου οι διαφορές δεν έχουν να κάνουν με τις ηλικίες. Έχουν να κάνουν με τις ψυχές των ανθρώπων. Και ούτε εμφανισιακά μπορείς να πεις κάτι ιδιαίτερο γιατί δεν θεωρώ ότι θα πρέπει να κάνουμε σετακι με τον σύζυγο - θα μπορούσα να είμαι κούκλα και αυτός πολύ άσχημος ή το ανάποδο - και λοιπόν;

 

Όσον αφορά τα βιολογικά όρια. Τα έχω σκεφτεί, με έχουν καταθλίψει αλλά τα έχω αποδεχτεί. Και φροντίζω να ζω, να προσφέρω και να απολαμβάνω ότι μου προσφέρεται σήμερα. Γιατί με αυτόν τον άνθρωπο ταίριαξα στη ζωή μου,. Αυτόν μόνο τον άνθρωπο σκέφτομαι σαν άνθρωπό μου. Και η ζωή μου μακριά του θα ήταν απλά ένας συμβιβασμός.

Το Ήλεκτράκι μου και ο Οδυσσέας μου, οι ηλιαχτίδες μου!

..................................................................................

Ο Θεός πέθανε...

Ο Μαρξ πέθανε...

κι Εγώ τώρα τελευταία δε νοιώθω πολυ καλά...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

 

Εγώ λοιπόν δεν θα παντρευόμουν ιερέα ποτέ...για πάρα πολλούς λόγους που δεν είναι της παρούσης να τους παραθέσω:rolleyes:

 

 

Αχ τα νιάτα, τα νιάτα...

 

Αν γνώριζες τον Ραλφ ντε Μπρικασάρ τότε να ερχόσουν να μας πεις τα ίδια :cool:

Το Ήλεκτράκι μου και ο Οδυσσέας μου, οι ηλιαχτίδες μου!

..................................................................................

Ο Θεός πέθανε...

Ο Μαρξ πέθανε...

κι Εγώ τώρα τελευταία δε νοιώθω πολυ καλά...

Link to comment
Share on other sites

ρεα ευχαριστω που μου απαντησες για κατι προσωπικο,σου ευχομαι να ειστε για πολλα πολλα χρονια ευτυχισμενοι....αυτο που μου εμεινε ηταν το τελευταιο,οτι η ζωη σου μακρια του θα ηταν ενας απλος συμβιβασμος......απο οτι καταλαβα τελικα δεν ειχε καμια σχεση η ηλικια κ η διαφορα,απλα ετυχε να τον γνωρισεις κ για τους λογους που ειπες να ξεκινησει η σχεση...να σε ρωτησω κατι ακομη....αν οταν τον γνωρισες,η ελξη κ η λιμπιντο που λες,ηταν σε δευτερη μοιρα,κ σε πρωτη ηταν η καλη σας επικοινωνιαμθα προχωρουσες μαζι του?θεωρεις οτι με εναν ανθρωπο που εχεις τοσο καλη επικοινωνια,θα επρεπε να ταιριαζετε απολυτα κ στο αλλο κομματι,η ειναι θεμα χαρακτηρα της καθε γυναικας κ θεμα προτεραιοτητων?γ τελικα πρεπει να υπαρχουν κ τα δυο σε μια σχεση απο την αρχη για να παει καλα?τωρα θα μου πεις,αν δε με τραβαγε πως θα εκανα σχεση μαζι του....κ γω θα σου πω οτι θα μπορουσε να σε τραβαγε περισσοτερο η καλη επικοινωνια κ για αυτο να εκανες σχεση....θα αρκουσε ομως?

Link to comment
Share on other sites

Αχ τα νιάτα, τα νιάτα...

 

Αν γνώριζες τον Ραλφ ντε Μπρικασάρ τότε να ερχόσουν να μας πεις τα ίδια :cool:

 

Ποιά νιάτα καλέ?....στα δικά μου αναφέρεσαι?...μεγαλύτερη από σένα μάλλον είμαι;)

Ακόμα όμως και τώρα που καβαντζάρησα τα 40 οι απόψεις μου εξακολουθούν να είναι ίδιες;)

Link to comment
Share on other sites

αχ βρε κοριτσια το προβλημα δεν ειναι αν θα παντρευτουμε παπα, ψαρα ή μαναβη. ουτε και επεμβαινω στη ζωη της οπως γραφτηκε πιο πανω. αν της ειχα πει οσα λεω σε εσας τωρα δεν θα ανοιγα το θεμα. η ουσια και οι ενστασεις μου ειναι οτι μεχρι προτεινος τον κατηγορουσε για τους μισθους πεινας, για την αποζημιωση που της εφαγε και πολλα αλλα. και ξαφνικα τον ερωτευεσαι;; δεν κολλαει με τιποτα. σε καποια φαση μαλιστα ελεγε οτι εκανε σχεση γιατι τον ...λυπαται!!! δεν ειναι σαν την περιπτωση της Ρεας.

lRR9p3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλή μου μήπως ήταν τόσο απελπισμένη από παλιούς δεσμούς ή δεν μπορούσε να βρει κάτι άλλο?

 

Μήπως είναι κίνηση απελπισίας?

ειλικρινα δεν ξερω, εχω εξαντλησει καθε λογικη πιθανη δικαιολογια. για αυτο το μοιραζομαι μαζι σας, γιατι αδυνατω να καταλαβω τετοια μεταστροφη.

lRR9p3.png
Link to comment
Share on other sites

ρεα ευχαριστω που μου απαντησες για κατι προσωπικο,σου ευχομαι να ειστε για πολλα πολλα χρονια ευτυχισμενοι....αυτο που μου εμεινε ηταν το τελευταιο,οτι η ζωη σου μακρια του θα ηταν ενας απλος συμβιβασμος......απο οτι καταλαβα τελικα δεν ειχε καμια σχεση η ηλικια κ η διαφορα,απλα ετυχε να τον γνωρισεις κ για τους λογους που ειπες να ξεκινησει η σχεση...να σε ρωτησω κατι ακομη....αν οταν τον γνωρισες,η ελξη κ η λιμπιντο που λες,ηταν σε δευτερη μοιρα,κ σε πρωτη ηταν η καλη σας επικοινωνιαμθα προχωρουσες μαζι του?θεωρεις οτι με εναν ανθρωπο που εχεις τοσο καλη επικοινωνια,θα επρεπε να ταιριαζετε απολυτα κ στο αλλο κομματι,η ειναι θεμα χαρακτηρα της καθε γυναικας κ θεμα προτεραιοτητων?γ τελικα πρεπει να υπαρχουν κ τα δυο σε μια σχεση απο την αρχη για να παει καλα?τωρα θα μου πεις,αν δε με τραβαγε πως θα εκανα σχεση μαζι του....κ γω θα σου πω οτι θα μπορουσε να σε τραβαγε περισσοτερο η καλη επικοινωνια κ για αυτο να εκανες σχεση....θα αρκουσε ομως?

 

Ίσως να είναι θέμα γυναίκας. Αλλά αν δεν υπήρχε και η σεξουαλική έλξη - πρωτίστως αυτή - δεν θα ξεκίναγα τίποτα. Έχω φίλο που έχουμε πολύ καλή επικοινωνία και συνεννόηση, αλλά δεν θα μπορούσα να κάνω ΄τίποτα μαζί του - και μόνο να το σκεφτώ μου έρχεται φοβερά ανάποδο.

Το Ήλεκτράκι μου και ο Οδυσσέας μου, οι ηλιαχτίδες μου!

..................................................................................

Ο Θεός πέθανε...

Ο Μαρξ πέθανε...

κι Εγώ τώρα τελευταία δε νοιώθω πολυ καλά...

Link to comment
Share on other sites

Ποιά νιάτα καλέ?....στα δικά μου αναφέρεσαι?...μεγαλύτερη από σένα μάλλον είμαι;)

Ακόμα όμως και τώρα που καβαντζάρησα τα 40 οι απόψεις μου εξακολουθούν να είναι ίδιες;)

 

Μάλλον συνομήλικες λοιπόν. Γεννήθηκα Μάρτιο του '71

Το Ήλεκτράκι μου και ο Οδυσσέας μου, οι ηλιαχτίδες μου!

..................................................................................

Ο Θεός πέθανε...

Ο Μαρξ πέθανε...

κι Εγώ τώρα τελευταία δε νοιώθω πολυ καλά...

Link to comment
Share on other sites

ειλικρινα δεν ξερω, εχω εξαντλησει καθε λογικη πιθανη δικαιολογια. για αυτο το μοιραζομαι μαζι σας, γιατι αδυνατω να καταλαβω τετοια μεταστροφη.

 

Μπορεί να αδυνατείς να καταλάβεις την επιλογή της φίλης σου...οφείλεις όμως να την σεβαστείς;)

 

Μάλλον συνομήλικες λοιπόν. Γεννήθηκα Μάρτιο του '71

 

Τον Οκτώβριο του ιδίου;)

Link to comment
Share on other sites

Οι σχέσεις μου σχεδον πάντα ήταν με συνομήλικους. Μεγάλες και μικρές. Όπως συμβαίνει σε όλες τις σχέσεις του κόσμου που καταλήγουν σε χωρισμό αυτό οφειλόταν παντα σε λόγους άσχετους με την ηλικία (ξέρω πρώην που τα ίδια "θέματα" που είχε τότε έχει και τώρα, 15 χρόνια μετά).

 

Αυτο που με τράβηξε στον άντρα μου... Φαντάζομαι θα εννοείς αυτό που έδρασε σαν καταλύτης για να ξεκινήσουμε τη σχέση, όχι για ποιο λόγο η σχέση όχι μόνο κράτησε αλλά και δυνάμωσε.

 

Από τη μεριά μου αυτό που με τραβηξε σε αυτή τη σχέση δεν διαφερει σε τίποτα από αυτά που λειτουργούν στο ξεκίνημα κάθε σχέσης. Έλξη, εκτίμηση, λίμπιντο, επικοινωνία.

 

Στην πορεία τα κομμάτια ταίριαξαν - τα δικά μου και τα δικά του. Και περάσαμε τα πάνω μας και τα κάτω μας. για λόγους που δεν είχαν να κάνουν με την ηλικία αλλά κυρίως με το παρελθόν που σέρνει καθένας.

 

Μωρό μου οι διαφορές δεν έχουν να κάνουν με τις ηλικίες. Έχουν να κάνουν με τις ψυχές των ανθρώπων. Και ούτε εμφανισιακά μπορείς να πεις κάτι ιδιαίτερο γιατί δεν θεωρώ ότι θα πρέπει να κάνουμε σετακι με τον σύζυγο - θα μπορούσα να είμαι κούκλα και αυτός πολύ άσχημος ή το ανάποδο - και λοιπόν;

 

Όσον αφορά τα βιολογικά όρια. Τα έχω σκεφτεί, με έχουν καταθλίψει αλλά τα έχω αποδεχτεί. Και φροντίζω να ζω, να προσφέρω και να απολαμβάνω ότι μου προσφέρεται σήμερα. Γιατί με αυτόν τον άνθρωπο ταίριαξα στη ζωή μου,. Αυτόν μόνο τον άνθρωπο σκέφτομαι σαν άνθρωπό μου. Και η ζωή μου μακριά του θα ήταν απλά ένας συμβιβασμός.

 

θεα ρεα,,το εξεφρασες τοσο ωραια και ευστοχα καλυψες κι εμενα που εχω μεγαλη διαφορα με το συζυγο,,,τα ιδια εχω νιωσει νιωθω

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

καλη χρονια!!! λοιπον σας ενημερωνω για τις τελευταιες εξελιξεις και κλεινω προσωρινα το θεμα γιατι καθε φορα μου ανεβαινει η πιεση. η φιλη μου περναει τις γιορτες φυσικα με αυτον αλλα και με τα παιδια του τα οποια ξαφνικα τη λατρεψαν. να σκεφτειτε οτι του παππου του ειχαν κανει κατι σαν ασφαλιστικα μετρα γιατι οταν χωρισε τη μητερα τους οχι μονο ηταν απων αλλα με χιλες δυο δικαιολογιες προσπαθουσε να αποφυγει και τη διατροφη. τοσα χρονια δεν του μιλουσαν και απο τη στιγμη που εμπλεξε με τη φιλη μου τον καλοδεχτηκαν παλι. υποπτο;;; καθολου!! τους ηρθε μια χαρα η δωρεαν αποκλειστικη νοσοκομα. τελος παντων, επειδη συφιλιαζομαι θα κοψω επαφες και με την ιδια και με την οικογενεια της. θα σας ενημερωσω μονο οταν χωρισει. η κοπελα ειναι θυμα ολκης!!

lRR9p3.png
Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...