Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΕΥΤΙΧΙΣΜΕΝΗ


misspigi

Recommended Posts

Χμμμ...

 

Είμαι 40.

 

Ο άντρας μου 66.

 

Έχουμε ένα παιδάκι και περιμένουμε τώρα το αδερφάκι του.

 

Ήμαστε μαζί 13+ χρόνια. Ήμαστε ακόμα ερωτευμένοι, αγαπάμε πολύ ο ένας τον άλλο και προσφέρουμε άφθονη και ανιδιοτελή στοργή τόσο ο ένας στον άλλο όσο και στο παιδί μας.

 

Το ότι το πιο πιθανό είναι να φύγει πρώτος ο άντρας μου το ξέρω και το ξέρει. Αυτό δεν μας πτοεί, ίσα ίσα είναι η αφορμή να ζούμε τη κάθε μέρα να προσφερόμαστε την κάθε μέρα.

 

Ξέρω πολλές συνομήλικές μου παντρεμένες ή σε σχέση με συνομήλικους τους που πολύ θα ήθελαν να έχουν τη σχέση που έχω - μου το έχουν πει.

 

Η ηλικία δεν είναι αποτρεπτικός παράγοντας αν έχεις να κάνεις με ενήλικες που και οι δύο έχουν ζήσει τη ζωή τους και ξέρουν τι θέλουν από τη ζωή στο μέλλον.

 

 

Με το καλό να έρθει και το δεύτερο μωρό. Εν μέρει θα συμφωνήσω μαζί σου ότι η ηλικία δεν είναι αποτρεπτικός παράγοντας για μια σχέση. Οπως έγραψα και παραπάνω, κανένας δεν ξέρει τι του ξημερώνει αύριο δυστυχώς, σε οποιαδήποτε ηλικία να είμαστε. Το να ζείτε την κάθε μέρα με τέτοιο τρόπο, θα έπρεπε να το κάνουμε όλοι μας. Από ότι διάβασα όμως σε αυτά που έγραψε η κοπέλα, η φίλη της έχει μπλέξει με κάποιον που δείχνει ότι την εκμεταλεύεται και ότι παρόλο που είναι 70 χρονών, είναι τελείως ανώριμος. Τουλάχιστον αυτό κατάλαβα. Οπότε το να χαραμίζει έτσι τον χρόνο της, είναι λάθος. Βέβαια και η ίδια δεν είναι μωρό, κοντεύει τα 40, έτσι λοιπόν είναι υπεύθυνη για τις πράξεις της.

s-age.pngs-age.png

 

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 165
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

θα ηθελα να ξερω τι ειδους ψυχολογια ειναι αυτη που μας κανει να βολευομαστε με τα σκουπιδια της ζωης και γιατι ριχνουμε τον πυχη τοσο χαμηλα, ωστε να συμβιβαζομαστε με οτι μας τυχει. μιλησα με την φιλη μου γενικα και αοριστα και τι μου ειπε; οτι κανει την επανασταση της, οτι αυτη ειναι η πρωτη φορα που κανει κατι για αυτην. οταν τη ρωτησα τι σκεφτεται για το μελλον δεν απαντησε. ποιο μελλον; για παιδια και οικογενεια δεν μιλαει καθολου, αν και εχω την υποψια οτι δεν θα τη χαλασει να γεννησει τα παιδοεγγονια του. τι ισοπεδωση προσωπικοτητας ειναι αυτη; ολα τα χρονια την ηξερα δυναμικη και ανεξαρτητη. πως εχει γινει ετσι;

Μήπως λόγω χαμηλής αυτοεκτίμησης ή/και τρομερής ανασφάλειας? Ουσιαστικά λέω, άσχετα με το τι φαινόταν/φαίνεται και μάλιστα σε άλλους τομείς. Οι προηγούμενες σχέσεις της πως ήταν?

Link to comment
Share on other sites

Η μανα μου με τον πατερα μου ειχα 26 χρονια διαφορα......εδω μεσα λεγεται οτι να'ναι. Η ουσια ειναι μια. Η φιλη σου ειναι ενηλικη. Αν θελει να 'χαραμισει' την ζωη της δικο της καπελο και οχι δικο σου. Εσυ παραμενεις διπλα της ΟΠΟΙΑ και αν ειναι η επιλογη της. Ολα τα αλλα ειναι ΠΟΛΥΥΥΥΥΥΥΥ ψιλα γραμματα για οσους δεν εχουν τι να κανουν και με τι να ασχοληθουν.......

Don't give me love, i've had my share. Give me the truth instead.....

Link to comment
Share on other sites

Επιπλέον δεν έχω καταλάβει τι είναι αυτό που κάνει τον εν λόγω κύρο τόσο κακό άνθρωπο...

Το Ήλεκτράκι μου και ο Οδυσσέας μου, οι ηλιαχτίδες μου!

..................................................................................

Ο Θεός πέθανε...

Ο Μαρξ πέθανε...

κι Εγώ τώρα τελευταία δε νοιώθω πολυ καλά...

Link to comment
Share on other sites

Για να ανοίγει θέμα η κοπέλα που ανησυχεί για τη φίλη της, κάτι θα ξέρει για τον εν λόγω άνθρωπο... Δεν νομίζω ότι την προβληματίζει μόνο η ηλικία, αν και είναι πολύ μεγάλη η διαφορά.

 

Δε σημαίνει ότι επειδή κάποιες έχετε θετικές εμπειρίες από σχέσεις με μεγάλη διαφορά ηλικίας είναι όλες οι περιπτώσεις ίδιες, ούτε ότι όλοι οι μεγαλύτροι άντρες είναι καλοί και δοτικοί και ερωτευμένοι.

 

Δεν μιλάμε για έναν γάμο ή για μια δοκιμασμένη σχέση (υπάρχουν ζευγάρια με μεγάλη διαφορά, και στη γενιά των γονιών μας και των παππούδων μας ακόμη περισσότερα) που ταίριασαν και ζυμώθηκαν μαζί. Αλλά τώρα από το πουθενά μια κοπέλα 40 χρονών να μπλέκει με έναν 70άρη δυο φορές χωρισμένο, που δεν στέριωσε ποτέ σε δουλειά, περηφανεύεται κτλ (νομίζω αυτά αναφέρθηκαν για αρχή και η κοπέλα που άνοιξε το θέμα είπε ότι είναι κι άλλα) δεν είναι νορμάλ. Και ναι, είναι μεγάλη γυναίκα, αλλά δε σημαίνει ότι οι μεγάλοι άνθρωποι δεν κάνουν λάθη.

 

Ο 70άρης ο καμμένος από σχέσεις, δουλειές κτλ κτλ μια χαρά θα βολευτεί με τη μικρούλα.

Έχω δει κάτι τύπους που το παίζουν μαγκιά στην ηλικία αυτή και είναι αποτυχημένοι και λαμογιάκια.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Για να ανοίγει θέμα η κοπέλα που ανησυχεί για τη φίλη της, κάτι θα ξέρει για τον εν λόγω άνθρωπο... Δεν νομίζω ότι την προβληματίζει μόνο η ηλικία, αν και είναι πολύ μεγάλη η διαφορά.

 

Δε σημαίνει ότι επειδή κάποιες έχετε θετικές εμπειρίες από σχέσεις με μεγάλη διαφορά ηλικίας είναι όλες οι περιπτώσεις ίδιες, ούτε ότι όλοι οι μεγαλύτροι άντρες είναι καλοί και δοτικοί και ερωτευμένοι.

 

Δεν μιλάμε για έναν γάμο ή για μια δοκιμασμένη σχέση (υπάρχουν ζευγάρια με μεγάλη διαφορά, και στη γενιά των γονιών μας και των παππούδων μας ακόμη περισσότερα) που ταίριασαν και ζυμώθηκαν μαζί. Αλλά τώρα από το πουθενά μια κοπέλα 40 χρονών να μπλέκει με έναν 70άρη δυο φορές χωρισμένο, που δεν στέριωσε ποτέ σε δουλειά, περηφανεύεται κτλ (νομίζω αυτά αναφέρθηκαν για αρχή και η κοπέλα που άνοιξε το θέμα είπε ότι είναι κι άλλα) δεν είναι νορμάλ. Και ναι, είναι μεγάλη γυναίκα, αλλά δε σημαίνει ότι οι μεγάλοι άνθρωποι δεν κάνουν λάθη.

 

Ο 70άρης ο καμμένος από σχέσεις, δουλειές κτλ κτλ μια χαρά θα βολευτεί με τη μικρούλα.

Έχω δει κάτι τύπους που το παίζουν μαγκιά στην ηλικία αυτή και είναι αποτυχημένοι και λαμογιάκια.

 

Και πάλι δεν καταλαβαίνω που είναι το επιλήψημο να έχει παντρευτεί ήδη 2 φορές ή να ρισκάρει επιχειρηματικά...

Το Ήλεκτράκι μου και ο Οδυσσέας μου, οι ηλιαχτίδες μου!

..................................................................................

Ο Θεός πέθανε...

Ο Μαρξ πέθανε...

κι Εγώ τώρα τελευταία δε νοιώθω πολυ καλά...

Link to comment
Share on other sites

Φίλη μου , 43 αυτή, αυτός 74, έχουν ένα κορίτσι 13. Αυτός πέθανε πρίν 3 μήνες ύστερα από πολλά προβλήματα υγείας. Σε πολύ προσωπικές κουβέντες μας, η φίλη μου εξομολογήθηκε ότι το μετάνιωσε πικρά. Πέρασε καλά όταν γνωριστήκαν αυτή 20, αυτός 51, χωρισμένος, με παιδιά μεγαλύτερα απο την ίδια/αυτό όμως δεν ισοσκελίζει αυτά που πέρασε στα νοσοκομεία, να την ζηλεύει για την διαφορά αυτή κ.α. Εγώ προσωπικά όσο και να με βάραγε ο έρωτας κατακούτελα ΔΕΝ θα έκανα σχέση ζωής με τέτοια διαφορά ηλικίας. Ο πατέρας μου είναι 74 και πάνω από ώρα μαζί του δεν αντέχω... βασικά τώρα τελευταία δεν τον αντέχει με την παραξενιά της ηλικίας του και η 65χρονη μάνα μου.....

Link to comment
Share on other sites

πραγματικα οι απαντησεις σας με κανουν να νιωθω ανακουφιση. ειναι σαν να κανω ψυχαναλυση. λοπον, η διαφορα ηλικιας που για μενα ειναι τεραστια, δεν θα με πειραζε τοσο αν αυτος δεν ηταν λαμογιο. και εξηγω για να καταλαβουν ολα τα κοριτσια γιατι σκαω τοσο πολυ με τη φιλη μου που ειναι ψυχουλα, αλλα τωρα τη σερνει απο τη μυτη.

ο ας τον πουμε Γιαννη ειχε δικη του εταιρεια (με τη γυναικα του) και ειχε τη φιλη μου υπαλληλο. ολα τα χρονια που δουλευε εκει (15 συναπτα ετη) επαιρνε ψιχουλα, χωρις τις νομιμες αυξησεις με απιστευτα ωραρια και αυξημενες αρμοδιοτητες. ο Γιαννης και η γυναικα του ζουσαν σε απιστευτη χλιδη. διακοπες σε εξωτικα μερη, καζινο στο Μονακο, υπερπολυτελη ζωη και απιστευτες σπαταλες με τον ιδρωτα της χαζης της κολλητης μου. οταν τα εφτιαξε με τη φιλη μου και τους πηρε μυρωδια η συζυγος, τοτε φροντισε να κηρυξει πτωχευση και εκλεισε την επιχειρηση χωρις να παρει κανενας φυσικα αποζημιωση. και τωρα μου λεει η κολλητη μου οτι την αγαπαει και κολοκυθια ριγανη. αποκλειστικη νοσοκομα ψαχνει και αποκουμπι μεχρι να βρει καποια αλλη, γιατι ξεχασα να αναφερω οτι η 2η γυναικα ηταν η γκομενα του που τον χωρισε απο την 1η και την απατησε και τη 2η με αλλες 2 πριν τη φιλη μου. τετοιος λαμπρος χαρακτηρας ειναι το τζοβενο. πειτε μου ειμαι υπερβολικη;

lRR9p3.png
Link to comment
Share on other sites

Ο λύκος κι αν εγέρασε ...κ.λ.π..........

Μάλλον θα της κατσικωθεί της φίλης σου για πάντα (όσο μπορεί να είναι το "πάντα" ενός γέρου...κακά τα ψέμματα ο άνθρωπος είναι υπερήλικας).....δε νομίζω να τον κοιτάξει ξανά άλλη πιτσιρίκα πια, όπως θα εύχονταν ίσως αυτός...από ότι κατάλαβα αλλάζει συζύγους κάθε λίγο και πάντα βρίσκει την επόμενη όσο ακόμα είναι παντρεμένος...αλλά τα χρόνια περνούν και κάθε μέρα τον κάνει και πιο γέρο...οπότε άλλη γκόμενα γιοκ!

....θα μείνει μαζί της 'όχι από επιλογή, αλλά από ανάγκη όπως γίνεται συνήθως σε αυτές τις περιπτώσεις....οι νοσοκόμες στοιχίζουν πολύ...κι αν έχεις φάει και τα λεφτά σου στα καζίνο φασκελοκουκούλωστα.....

η φίλη σου ήξερε που έμπλεκε και μάλιστα όσο ακόμα ήταν παντρεμένος......μέγα φάουλ!!!!

Επέλεξε μόνη της να χαλάσει τη ζωή της........καλά στερνά που λένε κι απλά της εύχομαι να πάει όρθιος που λένε και οι γέροι....άμα της κρεβατωθεί κιόλας θα του αλλάζει και πάνες..

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

επαναφερω το θεμα γιατι εχουμε εξελιξεις. τελικα θα το κλεισει το μαγαζι της γιατι ετσι επιθυμει ο αγαπημενος της. το κακο ειναι οτι χρωσταει στο ΤΕΒΕ γυρω στα 6000 και αυτος της λεει να μην τα πληρωσει καθολου. θα της ζητησουν τα λεφτα μονο αν ξαναανοιξει μαγαζι. ετσι της λεει. την παραμυθιαζει παλι ή θα την κλεισουν φυλακη (που λεει ο λογος);

lRR9p3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Nα δεις να δεις ποιο ζευγαρι εβλεπα σχετικα προσφατα στην τηλεοραση με καπου 40 χρονια διαφορα,χερακι χερακι,κι εκαναν λεει και σεξ καθε μερα?Νομιζω 80 ηταν ο κυριος,στα 80 και κατι ψιλα εκεινος εφυγε.....την χηρα δεν την ειδα και πολυ θλιμενη...κι ο νοων νοειτω :-)

Link to comment
Share on other sites

το κακο ειναι οτι κατα την αποψη μου την προσβαλλει με τη συμπεριφορα του και αυτη ζει την απολυτη ευτυχια. την φωναζει ΛΟΛΑ. εμεις με αυτο το ονομα στο χωριο μου λεμε αυτες που δεν εχουν ηθικη, τις γυναικες του δρομου. και για να μην παρεξηγηθω το ονομα της ουδεμια σχεση με το ΛΟΛΑ. αυτο που με ανησυχει ειναι οι οφειλες της στο ταμειο της, γιατι δεν νομιζω να τα χαριζει το τεβε σε κανενα. αν ηταν ετσι ολοι θα ανοιγαμε και θα κλειναμε μαγαζια χωρις κανενα προβλημα.

lRR9p3.png
Link to comment
Share on other sites

το κακο ειναι οτι χρωσταει στο ΤΕΒΕ γυρω στα 6000 και αυτος της λεει να μην τα πληρωσει καθολου. θα της ζητησουν τα λεφτα μονο αν ξαναανοιξει μαγαζι. ετσι της λεει. την παραμυθιαζει παλι ή θα την κλεισουν φυλακη (που λεει ο λογος);

 

και την τον νοιάζει τον κύριο ? Αυτόν θα κυνηγάνε ? Αυτόν....ένας θα τον κυνηγάει από δω και πέρα....και τον λένε Πέτρο....

Μείνε κοντά της και να την βοηθάς όσο μπορείς. Μην κάνει ανοητες κινήσεις και μετά από καιρό που θα θελει να ξαναφτιάξει την ζωή της , θα βαράει το κεφάλι της για τις επιλογές που έκανε. Με τα χρέη δεν παίζεις ...μόνο αν εισαι λαμόγιο παιζεις γιατί ξερεις πώς να την σκαπουλάρεις....

Link to comment
Share on other sites

και την τον νοιάζει τον κύριο ? Αυτόν θα κυνηγάνε ? Αυτόν....ένας θα τον κυνηγάει από δω και πέρα....και τον λένε Πέτρο....

 

 

:lol::lol::lol::lol:

Είσαι απίστευτη!!!

 

Κρίμα πάντως...δεν φανταζόμουν ποτέ ότι ένας παππούς θα μπορούσε να εμπνεύσει σε μια γυναίκα τόσο δυνατά συναισθήματα...τέτοια τρελή καψούρα,που να μην βλέπει μπροστά της.

Link to comment
Share on other sites

επαναφερω το θεμα γιατι εχουμε εξελιξεις. τελικα θα το κλεισει το μαγαζι της γιατι ετσι επιθυμει ο αγαπημενος της. το κακο ειναι οτι χρωσταει στο ΤΕΒΕ γυρω στα 6000 και αυτος της λεει να μην τα πληρωσει καθολου. θα της ζητησουν τα λεφτα μονο αν ξαναανοιξει μαγαζι. ετσι της λεει. την παραμυθιαζει παλι ή θα την κλεισουν φυλακη (που λεει ο λογος);

 

Κοίτα να δεις. Από τη στιγμή που η φίλη σου χρωστά 6χιλ ευρώ στο ΤΕΒΕ μόνο καλά δεν μου φαινεται ότι πάει το μαγαζάκι της. Το να το κλείσει λοιπόν δεν ήτα κακή συμβουλή εκ μερους του, αντίθετα πολύ σοφή για να μη μπει περισσότερο "μέσα".

 

Από την άλλη η φίλη σου έχει λεφτά να το πληρωσει; Δηλαδή υπάρχει εναλλακτική λύση άπό τη μη πληρωμή; :rolleyes:

Το Ήλεκτράκι μου και ο Οδυσσέας μου, οι ηλιαχτίδες μου!

..................................................................................

Ο Θεός πέθανε...

Ο Μαρξ πέθανε...

κι Εγώ τώρα τελευταία δε νοιώθω πολυ καλά...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Η όφειλή 6.000 στο ΤΕΒΕ δεν είναι ποινικό.

 

Αλλά να πάει με τα χαρτιά της εφοριας να δλώσει διακοπή και στο ΤΕΒΕ αλλιώς θα τρέχουν κανονικά οι εισφορες και θα χτυπήσουν κόκκινο.

Το Ήλεκτράκι μου και ο Οδυσσέας μου, οι ηλιαχτίδες μου!

..................................................................................

Ο Θεός πέθανε...

Ο Μαρξ πέθανε...

κι Εγώ τώρα τελευταία δε νοιώθω πολυ καλά...

Link to comment
Share on other sites

Κοίτα να δεις. Από τη στιγμή που η φίλη σου χρωστά 6χιλ ευρώ στο ΤΕΒΕ μόνο καλά δεν μου φαινεται ότι πάει το μαγαζάκι της. Το να το κλείσει λοιπόν δεν ήτα κακή συμβουλή εκ μερους του, αντίθετα πολύ σοφή για να μη μπει περισσότερο "μέσα".

 

Από την άλλη η φίλη σου έχει λεφτά να το πληρωσει; Δηλαδή υπάρχει εναλλακτική λύση άπό τη μη πληρωμή; :rolleyes:

το μαγαζι της πηγαινε θαυμασια με σταθερα αυξανομενη πελατεια. αυτος ειχε τη φαεινη ιδεα να μην πληρωσει ποτε η φιλη μου το ταμειο γιατι δεν ειναι αναγκη. τωρα η οφειλη αγγιξε τα 6000 και διερωτωμαι: θα της τα χαρισει το τεβε εν καιρω κρισης;

lRR9p3.png
Link to comment
Share on other sites

επαναφερω το θεμα γιατι εχουμε εξελιξεις. τελικα θα το κλεισει το μαγαζι της γιατι ετσι επιθυμει ο αγαπημενος της. το κακο ειναι οτι χρωσταει στο ΤΕΒΕ γυρω στα 6000 και αυτος της λεει να μην τα πληρωσει καθολου. θα της ζητησουν τα λεφτα μονο αν ξαναανοιξει μαγαζι. ετσι της λεει. την παραμυθιαζει παλι ή θα την κλεισουν φυλακη (που λεει ο λογος);

 

το μαγαζι της πηγαινε θαυμασια με σταθερα αυξανομενη πελατεια. αυτος ειχε τη φαεινη ιδεα να μην πληρωσει ποτε η φιλη μου το ταμειο γιατι δεν ειναι αναγκη. τωρα η οφειλη αγγιξε τα 6000 και διερωτωμαι: θα της τα χαρισει το τεβε εν καιρω κρισης;

Βρε misspigi μου... Από την αρχή αυτού του θέματος, συμμεριζόμουνα τις ανησυχίες σου για την φίλη σου. Όχι τόσο για την διαφορά ηλικίας αλλά για την τσαρλατανιά που περιέγραφες (του κυρίου).

 

Όμως... Είναι δυνατόν 40 χρονών γυναίκα, έμπορος, με θαυμάσια πορεία μαγαζιού... να μην ξέρει τι κάνει?

Είναι δυνατόν να κλείνει μια επιτυχημένη επιχείρηση και μάλιστα στις μέρες μας?

Είναι δυνατόν να την πείθει οποιοσδήποτε να μην πληρώσει το ταμείο της? Να μην γνωρίζει ή να μην φροντίζει να μάθει τις συνέπειες απ' αυτό?

 

Πραγματικά, απορώ.

 

το κακο ειναι οτι κατα την αποψη μου την προσβαλλει με τη συμπεριφορα του και αυτη ζει την απολυτη ευτυχια. την φωναζει ΛΟΛΑ. εμεις με αυτο το ονομα στο χωριο μου λεμε αυτες που δεν εχουν ηθικη, τις γυναικες του δρομου. και για να μην παρεξηγηθω το ονομα της ουδεμια σχεση με το ΛΟΛΑ.

Έλα, μην είσαι αυστηρή. Όλοι μας στις προσωπικές μας στιγμές ανταλάσσουμε χαιδευτικά μεταξύ μας που αν τα δεις από απόσταση είναι (πολλές φορές, όχι όλες)... από "χυδαία" έως γελοία. Χαριτωμενιά είναι, όχι προσβολή.

Link to comment
Share on other sites

το μαγαζι της πηγαινε θαυμασια με σταθερα αυξανομενη πελατεια. αυτος ειχε τη φαεινη ιδεα να μην πληρωσει ποτε η φιλη μου το ταμειο γιατι δεν ειναι αναγκη. τωρα η οφειλη αγγιξε τα 6000 και διερωτωμαι: θα της τα χαρισει το τεβε εν καιρω κρισης;

 

Δεν ξέρω ποιος επιχειρηματίας ακούειι τέτοιες συμβουλές. Νομίζω είσαι πολύ προκατελειμένη και γράφεις αυτά. Αν δεν είσαι ο ίδιος ο επιχ/τίας ή ο λογιστή του δεν ξέρεις πως πάει το μαγαζάκι, άσχετα τι μπορεί να λέει ο ίδιος από εγωισμό.

 

Απο την άλλη δεν διάβασες ατό που έγραψα αν και ζήτησες σύμβουλη (που στη περιπτωσή μου είναι επαγγελματικη).

 

Τα 6.000 οφειλή δεν είναι ποινικό. Δεν πας φυλακή για τόσα.

Αλλά δεν στα χαρίζουν κιόλας. Το ταμείο μπορεί άνετα να βγάλει εντολή πληρωμής.

¨οπως σου είπα η φίλη σου ετσι και αλλιώς πρέπει να δηλώσει τη διακοπή στο ΤΕΒΕ για να μην αυξηθεί το χρέος.

Το Ήλεκτράκι μου και ο Οδυσσέας μου, οι ηλιαχτίδες μου!

..................................................................................

Ο Θεός πέθανε...

Ο Μαρξ πέθανε...

κι Εγώ τώρα τελευταία δε νοιώθω πολυ καλά...

Link to comment
Share on other sites

αχ βρε κοριτσια δεν ειμαι τοσο προκατειλειμμενη οσο πιθανον φαινομαι. διατηρω σχεσεις μαζι του δηλ. τυπικα πραγματα μονο και μονο για να μην αισθανεται οτι την εγκαταλειπει και η κολλητη της. ανησυχω πραγματικα. εχει μεταμορφωθει σε ενα πλασμα που δεν αναγνωριζω, αβουλη, διχως δικη της κριση. αν ολα αυτα ηταν δικες της αποφασεις θα το σεβομουν. ομως δεν ειναι. τελος παντων. απο την αλλη εχω και την μανα της να με βομβαρδιζει με τις ανησυχιες της και ετσι εγω με τη σειρα μου "πρηζω" εσας. αυτο με το τεβε πραγματικα δεν το ηξερα. τουλαχιστον να ηρεμησω τη μητερα της οτι δε θα δει τη κορη της σε ασχημες καταστασεις.

lRR9p3.png
Link to comment
Share on other sites

Σου ξαναλέω, άσχετα με το ποινικό, το ΤΕΒΕ μπορεί να βγάλει εντολή πληρωμής. Αν δεν έχει η κοπέλα περιουσιακά στοιχεία στο όνομά της ή αυτοκίνητο δεν τη νοιάζει. Αν όχι πρέπει να προσέξει.

Το Ήλεκτράκι μου και ο Οδυσσέας μου, οι ηλιαχτίδες μου!

..................................................................................

Ο Θεός πέθανε...

Ο Μαρξ πέθανε...

κι Εγώ τώρα τελευταία δε νοιώθω πολυ καλά...

Link to comment
Share on other sites

Εμένα προσωπικά, δεν με πείραξε ιδιαίτερα η διαφορά ηλικίας, γιατί όντως, υπάρχουν ζευγάρια όπου υπάρχει διαφορά ηλικίας αλλά είναι ευτυχισμένοι. 'Εχω στην οικογένειά μου ένα τέτοιο ζευγάρι, όπου κατά σύμπτωση ο μακρινός θείος (57 Μαίων), είναι ζευγάρι με τη φίλη (36 Μαίων). Ο θείος είχε κάνει και δύο γάμους, επίσης! Αλλά, καμία σχέση με αυτό που περιγράφεις, δεν παντρευόταν, κεράτωνε, χώριζε, ξαναπαντρευόταν και κεράτωνε! Είναι ένας πολύ καλός και αξιοπρεπής άνθρωπος, που απλά είχε κάποιες ατυχίες στη ζωή του. Τη φίλη μου τη λατρεύει, στην κυριολεξία, και εκείνη το ίδιο. Είναι ένα ζευγάρι που το ζηλεύω, γιατί και εμφανισιακά δένουν πολύ (ωραιότατοι και οι δύο). Μάλιστα, τώρα που η κοπέλα δουλεύει και έχουν και μωρό, έχει επιλέξει εκείνος να κάθεται σπίτι για να προχωρήσει η φίλη μου στη δουλειά της.

Κάποτε και εγώ είχα σχέση, πολύ σύντομη, με έναν άντρα πολύ μεγαλύτερό μου, αλλά ο άνθρωπος εκείνος, ήταν ένα από τα καλύτερα άτομα που έχω γνωρίσει, καμία σχέση με αυτό που περιγράφεις και πραγματικά, όταν έμαθα ότι αυτός (ο πρώην μου) έκανε έναν πολύ επιτυχημένο δεύτερο γάμο, πολλά χρόνια μετά την περιπέτειά μας, το χάρηκα πολύ γιατί του άξιζε. Εγώ ομολογώ, ότι δεν τον είχα δει σοβαρά, τότε έκανα και εγώ την επανάστασή μου, όπως και η φίλη σου, αλλά εγώ τότε ήμουν 23 και έμεινα μαζί του ένα μήνα μόνο.

Ο τύπος που έχει σχέση η φίλη σου, από ότι λες και μικρός να ήταν, πάλι ακατάλληλος θα ήταν για τη φίλη σου, λόγω χαρακτήρα. Και καλά, αν το είχε πάρει σαν μια περιπετειούλα, του τύπου περνάω απλά την ώρα μου και θα το διαλύσω όταν έρθει η κατάλληλη στιγμή, να πεις, πάει στα κομμάτια, αυτή όμως είναι αποφασισμένη για όλα. Τι να πω? Προσπάθησε και πάλι να την πείσεις να κρατήσει το μαγαζί, τουλάχιστον, γιατί βλέπω σύντομα τη φίλη σου 40άρα, μόνη και άνεργη.....

Link to comment
Share on other sites

Ρεα μου σε ευχαριστω που με διαφωτιζεις. η κοπελα εχει ενα αυτοκινητο 10ετιας νομιζω. θα την ενημερωσω για την εντολη πληρωμης αν και σιγουρα δε θα με παρει σοβαρα, αφου ο καλος της της λεει αλλα.

Latiatoula αυτο το "μονη και ανεργη" πολυ το φοβαμαι, ιδιως το δευτερο. ξερω οτι εχει παρει ενα σωρο δανεια και πιστωτικες για να στησει το μαγαζι της και με εχουνε ζωσει τα φιδια με αυτα που μαθαινω. δυστυχως η φιλη μου εχει κανει περα τους δικους της, δεν ακουει τιποτα και συμμεριζεται μονο τις αποψεις του αγαπημενου της. τι ερωτας ειναι αυτος που σου αφαιρει καθε ιχνος λογικης σκεψης;

lRR9p3.png
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει 70 άρης καλοστεκούμενος? Εγω δεν έχω συναντησει ουτε έναν! :)

αν εννοεις εμφανησιακα καλοστεκουμενο 70αρη οχι ουτε και εγω εχω συναντησει.

:P και να σου πω και την αληθεια θα σιχαινομουν να εχω ερωτικη επαφη με 70αρη και να τον φιλαω κιολας

:roll:

npbIp1.png

 

jqdhp1.png

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...