Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΠΑΡΑΔΟΣΙΑΚΟΣ ΠΑΓΩΤΑΤΖΗΣ ΓΙΑ ΒΑΠΤΙΣΗ!


Recommended Posts

Καλημέρα σε όλους! Βαπτίζουμε τον μικρό μας στις 4 Σεπτέμβρη και σκεφτόμουν αντί για γλυκά, να έχουμε παγωτατζή. Ρώτησα στη Δωδώνη και είναι πολύ ακριβά. Ο Κωνσταντινίδης, οποίος έχει και το καλύτερο καροτσάκι κατά την άποψή μου, δυστυχώς δεν έχει διαθέσιμη ημερομηνία. Ξέρει κάποιος κανένα άλλο παγωτατζίδικο και τι τιμές παίζουν. Ευχαριστώ εκ των προτέρων!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημέρα σε όλους! Βαπτίζουμε τον μικρό μας στις 4 Σεπτέμβρη και σκεφτόμουν αντί για γλυκά, να έχουμε παγωτατζή. Ρώτησα στη Δωδώνη και είναι πολύ ακριβά. Ο Κωνσταντινίδης, οποίος έχει και το καλύτερο καροτσάκι κατά την άποψή μου, δυστυχώς δεν έχει διαθέσιμη ημερομηνία. Ξέρει κάποιος κανένα άλλο παγωτατζίδικο και τι τιμές παίζουν. Ευχαριστώ εκ των προτέρων!!!

 

Καλημέρα και με το καλό η βάπτιση.. τι τιμές σου έδωσε η δωδώνη και για πόσα άτομα? παίζει ρόλο και πόσες μπάλες παγωτό θα δώσεις κλπ.. εμείς βαπτιζόμαστε νωρίτερα και έχω κλείσει στις "σφυριχτρούλες".. η βάπτιση είναι εκτός Αθηνών όμως οπότε φαντάζομαι και η τιμή θα διαφέρει αρκετά.. το site είναι αυτό http://www.clown.gr/ μου έκαναν την καλύτερη προσφορά από όσους είχα ρωτήσει....και εγώ ψάχνοντας το βρήκα αλλά γενικά εχω ακούσει καλά λόγια γι' αυτούς.. ελπίζω να μην απογοητευτώ!

Link to comment
Share on other sites

εαν ψαξεις στο φορουμ σε αντιστοιχα θεματα με παγωτο για βαπτιση , θα βρεις τον κο κωνσταντινο ο οποιος ειναι παγωτατζης και εχει την πιο οικονομικη προσφορα εδω μεσα.. ειναι στην καλλιθεα και πολλα μελη τον εχουν προτιμησει..αν μπορεις ψαξε λιγο και θα τον βρεις..

83hKp3.png

Link to comment
Share on other sites

Βαπτισα τα παιδακια μου πριν 2 εβδομάδες και είχα βάλει παγωτό.Δεν γραφω το ονομα δημόσια γιατι ηταν απαισιοι και πανακριβοι τελικα!!Οι μερίδες τους μια μπαλα στο συνολο αναμεικτο σε μικρό χωνάκι!Και τους πλήρωσα για 180 μεριδες 400 ευρώ παρακαλώ!

Οποια ενδιαφερεται να μην την πατησει θα σας πω μονο σε πμ!!

Την προηγουμενη μερα ειχα πάει σε ενα γαμο και ειχαν παγωτο απο τον κωνσταντινιδη!Δεν σας λέω τίποτα.Η μερα με την νύχτα.Τεραστιες μερίδες και πολύ ωραιο παγωτό.Μου είπε η νυφη μετα την πατατα την δική μου οτι τους πλήρωσε 580 για 350 μερίδες!!!

ΣΟΚΚΚΚΚΚΚ!!!!!

Και τους εδωσαν για το σπιτι οτι εμεινε!

YUfSp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 1 month later...
Καλημέρα σε όλους! Βαπτίζουμε τον μικρό μας στις 4 Σεπτέμβρη και σκεφτόμουν αντί για γλυκά, να έχουμε παγωτατζή. Ρώτησα στη Δωδώνη και είναι πολύ ακριβά. Ο Κωνσταντινίδης, οποίος έχει και το καλύτερο καροτσάκι κατά την άποψή μου, δυστυχώς δεν έχει διαθέσιμη ημερομηνία. Ξέρει κάποιος κανένα άλλο παγωτατζίδικο και τι τιμές παίζουν. Ευχαριστώ εκ των προτέρων!!!

 

 

καλησπέρα...εύχομαι ότι καλύτερο για το παιδάκι σου....

Λοιπον είχα πάει σε μία βάφτιση και είχε ένα παγωτατζή καταπληκτικό....με την στολή του και το καπελάκι του και το καροτσάκι του μια χαρα....ενώ μπορούσες να φας όσο παγωτό ήθελες....μου είπαν ότι η τιμή ήταν καλή....

το τηλέφωνό του είναι edit admin

Επεξεργάστηκαν by Συντονιστής Χ
Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...
  • 3 εβδομάδες μετά...
  • 2 εβδομάδες μετά...
  • 3 εβδομάδες μετά...

Διαφημίσεις

  • 2 εβδομάδες μετά...

Κοριτσια,δεν θαθελα να πω το ονομα του γνωστατατου ζαχαροπλαστειου,απο τον οποιο φαγαμε ωραιοτατο παγωτο σε βαφτιση,αλλα επιτελους καταφερα και πηρα προσφορα και απογοητευτηκα.ο αντρας μου θελει μονο αυτους,τους θεωρει τους καλυτερους για να μεινει ο κοσμος ευχαριστημενος.αλλα.....για 150 ατομα μου ζητησαν 420ευρω με μια μπαλα παγωτο,οποια γευση θελω γυρω στα 100γρ.πολλα μου φαινονται.βγαινει 2,8 ευρω το ατομο.επιπλεον ηταν λιγο αποτομη και επεμενε αμεσα για προκαταβολη,για να μου δωσει προσφορα και να το κλεισω συντομα γιατι δεν θα βρω μετα.μπορει το καθε καταστημα να ζητα και αλλα?γιατι εγω πηρα τηλ σε ενα απο τα πολλα υποκαταστηματα πουχει.

πειτε μου την γνωμη σας,πολλα δεν ειναι?

alKfp3.png

Vvc2p2.png

Link to comment
Share on other sites

Με 2.8 βρισκεις τα πιο πλουσια και μεγάλα γλυκά που μπορεις να φανταστεις.

Ειναι πολλά για παγωτο.

Και νομιζα πως ειχαν βαλει μυαλο αλλά....!!!!

 

2 ευρω ειχε πληρωσει η κουμπάρα μου για γλυκο σεμιφρεντο 200 γραμμαριων (πολύ μεγάλο για ατομικο...) και ειχε 4 διαφορετικά να διαλεξεις.Και ειχε και πανεμορφη εμφανιση!!!!!

Τι ωραιο να εισαι μανουλα!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εγώ πλήρωσα 350 ευρώ για 150 άτομα, μέσα στη τιμή όμως ήταν και η μεταφορά με τρέιλερ του ποδηλάτου/ παγωτατζίδικου από το Ίλιον στη Σαλαμίνα.

Το παγωτό ήταν σε χωνάκι ή κυπελάκι, ροζ χαρτοπετσέτες και κουταλάκια, είχε 4 γεύσεις και έβαζε ότι ήθελε ο καθένας, όπως επίσης όσες φορές ήθελαν και η ποσότητα τεράστια. Όσο περίσσεψε το πήρα για το σπίτι.

Ο παγωτατζής κλασσικός με την άσπρη ρόμπα και τον σκούφο....

 

Βασικά αρκετοί από τους καλεσμένους έφαγαν τόσο παγωτό που μετά δεν έφαγαν φαγητό

Η ΒΛΑΚΕΙΑ ΕΙΝΑΙ ΘΕΙΟ ΧΑΡΙΣΜΑ, ΑΡΚΕΙ ΝΑ ΜΗ ΓΙΝΕΤΑΙ ΚΑΤΑΧΡΗΣΗ ΤΗΣ.

Link to comment
Share on other sites

Για την Πατρα που ειμαι εγω εχετε κατι κατα νου???Ρωτησα στο Εντελβαις αλλα αφηστε το ΠΑΝΑΚΡΙΒΑ.Κοριτσακια βρηκα με 1Ε γρανιτα παγωμενη τελεια κα μιλκσεικ αλλα παγωτο ακομαααααααα

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σας! Ετοιμαζομαστε και εμεις για βαπτιση και ενω ειχα πει να βαλω παγωτο, μαλλον θα αναθεωρησω...! Διαβαζα για αλλες τιμες και αλλες ακουσα... γιαυτο και θελω να σας ενημερωσω! Ο κυριος Κων/νος μου ειπε για 4 γευσεις παγωτο για 100 ατομα - 280?! Και το μαγικο φιλτρο για 3 γευσεις παγωτου - 230?! Ειναι καλες δηλαδη αυτες οι τιμες???? Εγω ειχα διαβασει και υπολογιζα κατω απο 2? το ατομο. Τι να πω... φιανεται η κριση δεν εχει βαλει ακομα μυαλο σε πολλους...!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

 

Η κουμπάρα μου έκλεισε τελικά στο Μαγικό Φίλτρο και για 150 άτομα θα δώσει 250 ευρώ. Κι εγω στη δική μας βάφτιση είχα δώσει πριν από χρόνια για 100 άτομα 200 ευρώ.

Νομίζω οτι είναι πολύ νορμάλ οι τιμές. Να σκεφτείς οτι ο Κωνσταντινίδης της ζήτησε 450 ευρώ. Το ίδιο και μια άλλη εταιρεία που δεν θυμαμαι το όνομα της τώρα. Το θέμα είναι να έχεις και σωστή εξυπηρέτηση.

Εγω αυτόν τον καιρό ψαχνω να βρω μηχάνημα για γρανίτες για παιδικό πάρτυ κι έχω ακούσει κατι τρελλά ποσά. Αν ξερετε κάτι μου λέτε..

Link to comment
Share on other sites

Διαβασα διπλα οτι ο κυριος Κων/νος εδωσε τιμη για 250 ατομα, 300?!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Και εμεις με 150 ατομα λιγοτερα θα πληρωσουμε μονο 20? λιγοτερα?????? Θα ξαναπαρω να παραπονεθω....!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Θελω και εγω να ρωτησω αν ξερετε στη θεσσαλονικη ζαχαπλαστεια που να δινουν παγωτο στη βαπτιση ή παγωταζηδες. που μπορω να ρωτησω και να αρχισω ερευνα αγορας;

Link to comment
Share on other sites

βρεκοριτσια καμια δεν ξερει παγωτατζη για θεσαλονικη; η τελος πατω απο που να αρχισω ψαξιμο; επισης θα με ενδιεφερε και τυποποιημενο παγωτο α μπορουσα να βρω

Link to comment
Share on other sites

Πάντως το Premier Catering εμένα μου έχει βάλει τον τρόλλευ παγωτού με 3 γεύσεις ως επιδόρπιο στην προσφορά του για το catering της βάπτισης και θα το πάρω γιατί την τούρτα την ήθελα ούτως ή άλλως εκτός catering!

Link to comment
Share on other sites

σ' ευχαριστω πολυ. θα ρωτησω για να παρω προσφορα.

 

ηθελα και κατι αλλο να ρωτησω. αν δεν μπορεσω να βρω παγωτατζη σε καλη τιμη που να με συμφερει, σκεφτηκα να δωσω παγωτο η παγωτινι σε κουτακι. καπου το διαβασα στο φορουμ κιολας. υπαρχει καποια κοπελα που να το ειδε η να το εκανε; ηταν καλο η μεγαλη βλακεια;

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...