Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Μήπως κάποια από σας είχε πρόωρο τοκετό;


Recommended Posts


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 181
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

pegg καταρχην σου ευχομαι να πανε ολα καλα με την εγκυμοσυνη σου μεχρι το τελοσ!να χαιρεσαι και το κοριτσακι σου που παλεψε και τα καταφερε,ξερω οτι τα προωρακια αντιμετωπιζουν καποιεσ δυσκολιεσ τα πρωτα χρονια ομωσ ολα θα πανε καλα στο ευχομαι ολοψυχα!!!νανσυ2 φυσικα και δεν σε παρεξηγω,ομωσ οχι φοβαμαι πολυ μια δευτερη εξωσωματικη αν και στην μοναδα που την εκανα εχω ενα ακομη εμβρυο κατεψυγμενο.δεν ξερω ειναι πολυ φρεσκο ακομη ,θα ηθελα να ερθει απο μονο του.....

Link to comment
Share on other sites

pegg καταρχην σου ευχομαι να πανε ολα καλα με την εγκυμοσυνη σου μεχρι το τελοσ!να χαιρεσαι και το κοριτσακι σου που παλεψε και τα καταφερε,ξερω οτι τα προωρακια αντιμετωπιζουν καποιεσ δυσκολιεσ τα πρωτα χρονια ομωσ ολα θα πανε καλα στο ευχομαι ολοψυχα!!!νανσυ2 φυσικα και δεν σε παρεξηγω,ομωσ οχι φοβαμαι πολυ μια δευτερη εξωσωματικη αν και στην μοναδα που την εκανα εχω ενα ακομη εμβρυο κατεψυγμενο.δεν ξερω ειναι πολυ φρεσκο ακομη ,θα ηθελα να ερθει απο μονο του.....

 

 

Αυτο με την δευτερη εγκυμοσυνη μετα απο κατι τετοιο ειναι αναλογα με τη ψυχολογια του καθενος.Αλλοι δε θελουν να ακουνε καν για δευτερη εγκυμοσυνη και αλλοι κανουν αμαν για κατι καινουριο γιατι νομιζουν οτι θα ξεπερασουν ευκολοτερα οτι εγινε.Εγω ανηκα στη δευτερη κατηγορια γιατι νομιζα οτι αυτο θα με βοηθησει.Τελικα ειναι 2 τελειως διαφορετικα πραγματα.Χαιρεσαι πολυ για τη νεα εγκυμοσυνη αλλα τα παιδακια σου δε τα ξεχνας οτι και να γινει.Ουτε προκειται να ξεχαστει ποτε απλα θα παει στο πισω μερος του μυαλου.Και εγω ειχα 2 κατεψυγμενα και αυτα πηγα εβαλα οταν ενιωσα ενταξει!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

pegg καταρχην σου ευχομαι να πανε ολα καλα με την εγκυμοσυνη σου μεχρι το τελοσ!να χαιρεσαι και το κοριτσακι σου που παλεψε και τα καταφερε,ξερω οτι τα προωρακια αντιμετωπιζουν καποιεσ δυσκολιεσ τα πρωτα χρονια ομωσ ολα θα πανε καλα στο ευχομαι ολοψυχα!!!νανσυ2 φυσικα και δεν σε παρεξηγω,ομωσ οχι φοβαμαι πολυ μια δευτερη εξωσωματικη αν και στην μοναδα που την εκανα εχω ενα ακομη εμβρυο κατεψυγμενο.δεν ξερω ειναι πολυ φρεσκο ακομη ,θα ηθελα να ερθει απο μονο του.....

 

 

 

εχεις δικιο,ισως ειναι νωρις ακομα...εφοσον δε νιωθεις ετοιμη,σιγουρα ειναι νωρις.....οταν θα νιωσεις οτι μπορεις να προχωρησεις,τουλαχιστον εχεις ενα κατεψυγμενο για να αρχισεις παλι....κ συμφωνω με τη pegg,δε ξεχνιεται τπτ με μια καινουργια εγκυμοσυνη,απλα το βαζεις λιγο πιο πισω στο μυαλο σου,οχι στη καρδια...παρε το χρονο σου,κ μαζεψε δυναμεις....

Link to comment
Share on other sites

ΑΧ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΔΕΝ ΘΑ ΕΙΝΑΙ Η ΔΕΥΤΕΡΗ ΘΑ ΕΙΝΑΙ Η ΤΡΙΤΗ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ ΑΝ ΚΑΙ ΕΦΟΣΟΝ ΕΡΘΕΙ ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ!Η ΠΡΩΤΗ ΜΟΥ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ ΕΙΝΑΙ Ο ΓΙΟΚΑΣ ΜΟΥ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ 12 ΕΤΩΝ!!Η ΔΕΥΤΕΡΗ ΗΤΑΝ ΜΕ ΤΑ ΔΙΔΥΜΑΚΙΑ ΜΟΥ,ΚΑΙ ΗΤΑΝ ΚΑΙ ΟΙ ΔΥΟ ΜΕ ΚΑΙΣΑΡΙΚΗ.ΓΙΑΥΤΟ ΚΑΙ ΠΡΩΤΟΝ ΔΕΝ ΠΡΕΠΕΙ ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΔΕΥΤΕΡΟΝ ΦΟΒΑΜΑΙ ΜΙΑ ΤΡΙΤΗ ΚΑΙΣΑΡΙΚΗ.ΒΕΒΑΙΑ ΘΕΛΩ ΠΟΛΥ ΕΝΑ ΑΚΟΜΗ ΠΑΙΔΑΚΙ ,ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΘΑ ΔΟΥΜΕ.....

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 3 months later...

i diki mou empiria einai oti apo tis 22 ebdomades eixa aimoragia kai riksi thilakiou ekatsa sto nosokomio konta konta 8 ebdomades me sinoxomena aima, o mikros mou genithike stis 30+2 ebdomades 1820 twra einai 11 hmeron kai stin entatiki 2 sto iaso, pigeno kathe mera kai kathe mera feygo me klama, mono shmera pou ton ida ektos solinakia kai epitelous tha ksekinisoume galataki, einai to poio diskolo pragma pou vioni mia gunaika mia mhtera sto na blepei to paidi tis kai na min mporei na to agkiksi na kanei kati... euxome se oles tis manoules kamia na min viosi kati tetoio, anipomono pote tha ton paro sta xeria mou, metro wres meres....

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
i diki mou empiria einai oti apo tis 22 ebdomades eixa aimoragia kai riksi thilakiou ekatsa sto nosokomio konta konta 8 ebdomades me sinoxomena aima, o mikros mou genithike stis 30+2 ebdomades 1820 twra einai 11 hmeron kai stin entatiki 2 sto iaso, pigeno kathe mera kai kathe mera feygo me klama, mono shmera pou ton ida ektos solinakia kai epitelous tha ksekinisoume galataki, einai to poio diskolo pragma pou vioni mia gunaika mia mhtera sto na blepei to paidi tis kai na min mporei na to agkiksi na kanei kati... euxome se oles tis manoules kamia na min viosi kati tetoio, anipomono pote tha ton paro sta xeria mou, metro wres meres....

 

Διάβασα αυτο που γράφεις και με έκανες να κλαίω... Εμένα ο γιος μου εμεινε 3 μέρες γιατι γεννήθηκε μόλις έκλεισαν τον 8ο μήνα και μπήκα στον 9ο γέννησαν με καισαρικη παρόλο που ήμουν διπλωμενη απο τον πόνο πήγα απο την πρώτη μέρα να τον δώ πεθενα καθε στιγμη κ λεπτό οταν τον έβλεπα εκει μέσα τωρα εδω κ 3 μήνες δεν τον έχω αφήσει απο την αγκαλιά μου και στο κρεβάτι μαζί μας τον έχουμε.. Αυτο που περνάς ειναι ότι χειρότερο σου εύχομαι οτι καλυτερο πραγματικα να περάσει γρήγορα δεν σου λέω ότι θα μπορέσεις να το ξεχάσεις ποτε αλλα οταν θα έχεις το μωρακιι σου αγκαλιά θα ειναι απλά ένας εφιάλτης εκείνες οι μέρες...να έχεις δύναμη για το παιδάκι σου..

O γιος μου η ζωή μου ο έρωτας μου....

Link to comment
Share on other sites

εκεί στο Ιασώ στην ΜΕΝΝ έχουν κάτι φωτογραφίες από προωράκια....μια από αυτές είναι η κόρη μου που τώρα είναι ένας κορίτσαρος χωρίς κανένα πρόβλημα άριστη μαθήτρια και αθλήτρια κι ας γεννήθηκε 1300γρ και κάτσαμε 2 μήνες στην εντατική ΟΛΑ ΘΑ ΠΑΝΕ ΚΑΛΑ να έχεις θετική σκέψη και να πηγαίνεις συνέχεια να του δίνεις δύναμη!!!!!:P

Link to comment
Share on other sites

ΘΑ ΣΑΣ ΠΩ ΚΑΙ ΤΗΝ ΔΙΚΙΑ ΜΟΥ ΕΜΠΙΡΙΑ ΣΤΙΣ 10 ΙΟΥΝΙΟΥ ΓΕΝΝΗΣΑ ΤΟ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ ΜΟΥ ΣΤΗΝ 34 ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΚΑΙ 1700 ΓΡΑΜ.ΣΤΟ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ ΠΑΠΑΓΕΩΡΓΙΟΥ Κ ΤΟΝ ΕΙΧΑΝΕ ΣΤΗΝ ΜΟΝΑΔΑ 15 ΜΕΡΕΣ ΤΩΡΑ ΔΟΞΑ ΤΟΝ ΘΕΟ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΑ ΚΑΙ ΒΛΑΜΕ Κ ΒΑΡΟΣ 2220 ΓΡΑΜΜΑΡΙΑ..ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ ΥΠΟΜΟΝΗ ΠΡΟΣΕΥΧΗ ΚΑΙ ΚΑΛΗ ΦΡΟΝΤΙΔΑ

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ΘΑ ΣΑΣ ΠΩ ΚΑΙ ΤΗΝ ΔΙΚΙΑ ΜΟΥ ΕΜΠΙΡΙΑ ΣΤΙΣ 10 ΙΟΥΝΙΟΥ ΓΕΝΝΗΣΑ ΤΟ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ ΜΟΥ ΣΤΗΝ 34 ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΚΑΙ 1700 ΓΡΑΜ.ΣΤΟ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ ΠΑΠΑΓΕΩΡΓΙΟΥ Κ ΤΟΝ ΕΙΧΑΝΕ ΣΤΗΝ ΜΟΝΑΔΑ 15 ΜΕΡΕΣ ΤΩΡΑ ΔΟΞΑ ΤΟΝ ΘΕΟ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΑ ΚΑΙ ΒΛΑΜΕ Κ ΒΑΡΟΣ 2220 ΓΡΑΜΜΑΡΙΑ..ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ ΥΠΟΜΟΝΗ ΠΡΟΣΕΥΧΗ ΚΑΙ ΚΑΛΗ ΦΡΟΝΤΙΔΑ

 

Να σου ζήσει το κοριτσάκι σου να ειναι καλο τυχό κ να εχει υγεία σε ολη του την ζωη...

O γιος μου η ζωή μου ο έρωτας μου....

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΙ ΣΕΝΑ ΝΑ ΣΟΥ ΖΗΣΕΙ Ο ΓΙΟΣ ΣΟΥ ΟΠΩΣ ΠΟΘΕΙΣ ΝΑ ΤΟΝ ΔΕΙΣ!!!!!!!!ΚΑΙ ΕΣΥ ΠΡΟΩΡΑ ΓΕΝΝΗΣΕΣ???

 

Σε ευχαριστω πολυ να σε καλα... Εγω γέννησαν την πρωτη μέρα που μπήκα στην 36 εβδομάδα 2280 γεννήθηκε ο μικρόυλης μου...

O γιος μου η ζωή μου ο έρωτας μου....

Link to comment
Share on other sites

γέννησα στις 2/7 τα ξημερώματα την μπέμπα μου γιατί απλά έσπασαν τα νερά..έμεινε στην μονάδα του Ρέα 7 μέρες και ήταν η αιτία που αν και γέννησα στις 7:50 με καισαρική,την ίδια μέρα στις 18:00 περπατώντας κατέβηκα στην μονάδα να την δω και την επόμενη μέρα πρωί πρωί έβγαλα ορό και καθετήρα για να μπορώ να την αγγίξω για ένα λεπτό μέσα στην θερμοκοιτίδα...έφευγα με κλάματα μέχρι να την πάρω σπίτι και ειλικρινά ευχαριστώ τον άντρα μου που ήταν βράχος δίπλα μου...σας νιώθω απόλυτα και σας καταλαβαίνω, μόνο υπομονή έχω να πω και σύντομα τα μπεμπάκια σας να τα κρατήσετε στην αγκαλιά σας!

Το θαύμα της ζωής βρίσκεται μέσα μας...

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστω πολυ να σε καλα... Εγω γέννησαν την πρωτη μέρα που μπήκα στην 36 εβδομάδα 2280 γεννήθηκε ο μικρόυλης μου...

 

να σου ζησει το παιδακι σου...ηθελα να σε ρωτησω αν επιτρεπεται σε ποιο νοσοκομειο γεννησες και γιατι τον κρατησαν 3 μερες?λογω 36ης εβδομαδας?λογω βαρους η΄κατι αλλο? γιατι κι εγω γενναω εντος λιγων ωρων το πολυ ημερων και ειμαι 36η εβδομαδα και το παιδι στον τελευταιο υπερηχο μολις 2200 αρα οπως καταλαβαινεις αντιστοιχα με το δικο σου. το 1ο μου παιδι 2200 36+4 γεννηθηκε και το κρατησαν μονο μια μερα στην παρακολουθηση οχι θερμοκοιτιδα. τωρα φοβαμαι δεν ειναι και να τους εχεις εμπιστοσυνη στα μαιευτηρια ολα για τα λεφτα...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

να σου ζησει το παιδακι σου...ηθελα να σε ρωτησω αν επιτρεπεται σε ποιο νοσοκομειο γεννησες και γιατι τον κρατησαν 3 μερες?λογω 36ης εβδομαδας?λογω βαρους η΄κατι αλλο? γιατι κι εγω γενναω εντος λιγων ωρων το πολυ ημερων και ειμαι 36η εβδομαδα και το παιδι στον τελευταιο υπερηχο μολις 2200 αρα οπως καταλαβαινεις αντιστοιχα με το δικο σου. το 1ο μου παιδι 2200 36+4 γεννηθηκε και το κρατησαν μονο μια μερα στην παρακολουθηση οχι θερμοκοιτιδα. τωρα φοβαμαι δεν ειναι και να τους εχεις εμπιστοσυνη στα μαιευτηρια ολα για τα λεφτα...

 

Καλησπερα γέννησα στο ιασω απο 4 μηνών είχα συσπασεις στην μήτρα στον τελευταιο μήνα πριν γέννηση ηταν πολυ πιο έντονες με αποτέλεσμα να μην αίματωνεται σωστά ο μπεμπουλης μου και έτσι να μην περνει το βάρος που πρεπει κ τις τελευταίες μέρες ηταν τυλιγμενος με τον ομφάλιο λώρο που ηταν κ κοντος οποτε δεν μπορούσε να κάνει κ πολλές κινήσεις στα λέω αυτά για να μην αγχωνεσε τωρα ειμαι αγκαλια με τον παιδαρο μου ειναι 3 μηνών κ 12 ημερών 60 εκ 5100 βάρος .μου τον κράτησαν 3 μέρες θερμοκιτιδα για το βάρος του κ για να δουν τα πνευμονία αλλα ευτυχώς ο γιατρός μου μου είχε κάνει τις ενέσεις που έπρεπε κ πήγαν ολα μια χαρα.σου εύχομαι να γεννήσεις το αγγελουδι σου κ να το πάρεις αμέσως στην αγκαλια σου χωρίς κανένα κανένα.. Πρόβλημα.....

:D

O γιος μου η ζωή μου ο έρωτας μου....

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Εγω γεννησα 29 w τη κουκλα μου 1320 γρ. Εμεινε στη θερμοκοιτιδα 45 μερες λογω αναπνευστικου. ευτυχως ειναι μια χαρα! Η εγκυμοσυνη προεκυψε με ivf και γεννησα προωρα λογω μιας λοιμωξης που επαθα. Η ιστολογικη εδειξε οτι η λοιμωξη αυτη προηλθε απο....εξωμητρια κυηση!!!

VtHbp2.png
Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Γεια σας και απο μενα!!

 

Γεννησα 34 εβδομαδων και 3 ημερων 2 αγορακια, 2 κιλα και 1850γρ αντιστοιχα..

 

Προγραμματισαμε την καισαρικη με τον γιατρο μου επειδη ειχα φρικτους πονους στο ποδι μου απο την ρευματοειδη αρθριτιδα και καταφερα στον εκτο μηνα της εγκυμοσυνης - χωρις να το καταλαβω πως :confused:- να σπασω τον αστραγαλο..!!

Απο τον πονο δε μπορουσα να φαω τιποτα, εχασα 7 κιλα και ετσι αποφασισαμε να τα γεννησω για να παρω τα φαρμακα μου:(..!!

 

Εμειναν ενα μηνα στη ΜΕΝΝ ο μεγαλος και ενα μηνα και κατι ο μικρος..

Προβληματα δεν παρουσιασαν και δεν μπηκαν σε αναπνευστηρα..

Μονο το βαρος τους ηταν το θεμα μας και ετσι γρηγορα μπηκαν στην ΜΕΝΝ 1 και μολις εφαγαν με το μπιμπερο τα πηραμε..!!

 

Δε θα ξεχασω ποτε την πρωτη φορα που τα ειδα στην θερμοκοιτιδα...!!!

Ημουν χειρουργημενη και με πατεριτσες και πηγαινα μια στον εναν και μια στον αλλον προσπαθωντας να απομνημονευσω τα προσωπα τους για να τα εχω συντροφια στο δωματιο μου...

 

Τωρα ολα περασαν και τα εχω στο σπιτι μας..!!!

 

 

1DqRp3.png

 

EFmCp3.png

Link to comment
Share on other sites

Στις 35 και 3 γέννησα τον γιο μου 2450 και 48 εκ. Δύσκολη εγκυμοσύνη, αιμορραγίες , ξάπλα,υδρονεφροση με φρικτο πονο, διαβίτη και ινσουλινες, συσπασεις κλπ Τελικά έπαθα και ουρολοιμοξη και δεν αντιμετοπιζόταν με αντιβιωση που επιτρπεπεται στην εγκυμοσηνη. Γέννησα πρόωρα με καισαρική και μου κρατήσαν τον μικρο στη μενν 1 βδομαδα γιατι παρουσίασε παροδική ταχύπνοια. Επαθα ενα σοκ και οταν τον ειδα με το οξυγονο αλλα και με τα αλλα μωρακια εκλαιγα καθε μερα και καλα που ηταν ο αντρας μου.Σήμερα είναι 2 χρονων και είναι θηρίο!!!!13 κιλα. Για μενα και τα παιδακια ειναι ηρωες και οι γονεις που περνανε απο εκει μεσα θελει τεραστια ψυχικη δυναμη.

Link to comment
Share on other sites

Γέννησα στις 34 κ 5 ένα κοριτσάκι 2600 και 48 εκ.

Εμεινε στη ΜΕΝΝ 4 μέρες προληπτικά. Γενικά ήμασταν τυχεροί και το μωρό ήταν θηρίο!!!:-P

Βέβαια δεν θέλω ούτε να θυμάμαι τις μέρες αυτές γιατί στεναχωριέμαι που δεν την είχα κοντά μου...:-(

lulop3.pngWyeQp2.png
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
απο σύνδρομο Hellp εγω στις 35 εβδομάδες και κανείς δεν περίμενε ότι θα χρειαζόταν νοσηλεία το μωρό αφού πρόλαβα και έκανα τις ενέσεις κορτιζόνης..και όμως αντιμετώπισε ΣΑΔ, λοίμωξη και χρειάστηκε και παροχέτευση στον πνεύμονα..ευτυχώς όλα καλά τωρά τίποτα δεν θυμίζει τα παλιά!

 

προεκλαμψία και στο δεύτερο κατάφερα όμως (με πολύ κόπο είναι η αλήθεια) να φτάσω στις 38εβδ. και όλα μια χαρά!

 

ποτέ όμως δεν θα ξεχάσω τις μέρες στην Μενν3 του Μητέρα.ποτέ...ούτε τη μάνα που κατέρρευσε όταν είδε το παιδάκι της να φεύγει..θεέ μου μην αφήσεις άλλη μανούλα να το νιώσει αυτο..

γεια σου

και εγω επαθα hellp στο πρωτο τωρα ειμαι παλι εγκυοσ 25 εβδομαδων και ολα δειχνουν οτι θα το ξαναπαθω π.χ στα ουρα εχω ιχνη λευκωματος και στο β επιπεδου μου ειπε οτι η δεξια και αριστερη μητριαια αρτηρια οτι εχουν προβλημα τωρα μου ειπε να παιρνω ασπιρινη.ηθελα να σε ρωτησω εσυ ειχες ενδιξεισ απο τοσο νωρισ τι εκανεσ για να φτασεισ μεχρι 38 εβδομαδων μακαρι να φτασω και εγω τοσο ευχαριστω πολυ και συγγνωμη αν σε ζαλισα

Link to comment
Share on other sites

  • 4 εβδομάδες μετά...

γεια σας!

εγω γεννησα στην 31 w ακριβως τα διδυμακια(1700 και 1450 γρ) λογω υπογλυκαιμικου επεισοδιου το οποιο περασε στα εμβρυα και παρουσιασαν πολυ σοβαρη βραδυκαρδια και επρεπε να τα παρουν αμεσως.

ειχα πολλα προβληματα απο τον 3ο μηνα οπως μερικη αποκολληση πλακουντα, στον 5ο ειχα την ανεπαρκεια τραχηλου και διαστολη 2 εκατοστων.

τα μωρακια νοσηλευτηκαν στηνΜΕΝΝ Ιπποκρατειου για 1 μηνα και 5 μερες για αυξηση βαρους. ο μεγαλος επαθε ενδονοσοκομειακη λοιμωξη (ΝΕΚΡΩΤΙΚΗ ΕΝΕΤΕΡΟΚΟΛΙΤΙΔΑ) αλλα ευτυχως την ξεπερασε με αντιβιωση.

κατα τα αλλα ειναι υγιη και εδω και 2 μηνες τα εχω στο σπιτακι μας!!:D:D:D:D:D:D

Link to comment
Share on other sites

Καρκινακι μια χαρα ειναι τα πραγματα. Αλλωστε οι 31 εβδομαδες ειναι πλεον ευκολες!! σπανια θα εχει προβλημα το παιδι. Εγω τον εκανα στις 28 εβδομαδες και τωρα κοντευουμε χρονο. προς το παρον όλα καλά και ελπιζω να συνεχισουμε ετσι μεχρι η προωρότητα να ειναι μονο μια κακη αναμνηση

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...