Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Πώς απευθύνεστε στα πεθερικά σας?


mama

Recommended Posts

Εγω παλι μετα απο ολα αυτα που εχουν γινει τοσα χρονια(λιγα αναφερθηκαν σε αλλο θεμα που ανοιξα) με το ονομα τους στον ενικο και πολυ κοφτα ή και καθολου απλα τους λεω αυτο που θελω κατευθειαν!!!!!

PSpyp2.png n6m7p2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 399
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

καλη φαση αυτο το "παππου, γιαγια"!!!! μολις γεννηθει με το καλο η φιφιτσα μου θα το χρησιμοποιησω... Προς το παρον... τιποτα.... ανωνυμα (μπαινω στο πειρασμο να πω "ρε βλημα.......... σε σενα μιλαω...." αλλα... ως οψεται η φορνη η αναγκη και η "συγγενεια" :evil:

 

μου ειχαν πει απο παλια να κοψω το "κυριε" και "κυρια" αλλα στη σκεψη μονο να τους λεω μαμα και μπαμπα, μου γυρναει ο εγκεφαλος!!! με τα μικρα τους παλι δεν μου παει, ειναι 786 χρονων ο καθενας... ψιτ λενε τον γατο μου και θα μπερδευομαστε οποτε... μιλαμε με τα ματια!!! τη γλωσσα του ερωτα!!!!!

ααααααααααχχχχχχχχχχ :roll:

Link to comment
Share on other sites

Πάντως συνεχίζω να πιστεύω ότι το "Μωρό μου" , "Κουκλάρα μου" προς την πεθερά και το "Πρόεδρε μου" , "Αρχηγέ μου" προς τον πεθερό είναι πολύ καλή φάση...

 

Δοκιμάστε το. Εγγυημένο γέλιο και σπάει τον πάγο στο λεπτό.

Link to comment
Share on other sites

Πάντως συνεχίζω να πιστεύω ότι το "Μωρό μου" , "Κουκλάρα μου" προς την πεθερά και το "Πρόεδρε μου" , "Αρχηγέ μου" προς τον πεθερό είναι πολύ καλή φάση...

 

Δοκιμάστε το. Εγγυημένο γέλιο και σπάει τον πάγο στο λεπτό.

 

Αν την αποκαλέσω κουκλάρα μου, μπορεί να πάθει και εγκεφαλικό.......... από τη χαρά της.

:lol::lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

Πάντως συνεχίζω να πιστεύω ότι το "Μωρό μου" , "Κουκλάρα μου" προς την πεθερά και το "Πρόεδρε μου" , "Αρχηγέ μου" προς τον πεθερό είναι πολύ καλή φάση...

 

Δοκιμάστε το. Εγγυημένο γέλιο και σπάει τον πάγο στο λεπτό.

 

Αν την αποκαλέσω κουκλάρα μου, μπορεί να πάθει και εγκεφαλικό.......... από τη χαρά της.

:lol::lol::lol:

ααααααρρρρρρρααααααααααα????????????????

το κανεις και κανεις δε σε καταλαβαινει??????

ειναι το πεθεροεντομοκτονο που εψαχνες!!! θυμασαι??

ευχρηστο, απλο, φθηνο και πανω απ΄ολα: δεν αφηνεις ιχνη.... :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

αμα την πω κουκλαρα, θα παθω εγω εγκεφαλικο.... απο τη φρικη.........

ohhhhhhhhh myyyyyyyyy gooooooooooooddddddddd που ελεγε και η τζανις, απο τα φιλαρακια!!!!! :roll:

 

Ή μπορείς να πεις στον πεθερούλη ".....how you 're doing......" (Tζόι :lol::lol: )

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Πάντως συνεχίζω να πιστεύω ότι το "Μωρό μου" , "Κουκλάρα μου" προς την πεθερά και το "Πρόεδρε μου" , "Αρχηγέ μου" προς τον πεθερό είναι πολύ καλή φάση...

 

Δοκιμάστε το. Εγγυημένο γέλιο και σπάει τον πάγο στο λεπτό.

 

Αν την αποκαλέσω κουκλάρα μου, μπορεί να πάθει και εγκεφαλικό.......... από τη χαρά της.

:lol::lol::lol:

ααααααρρρρρρρααααααααααα????????????????

το κανεις και κανεις δε σε καταλαβαινει??????

ειναι το πεθεροεντομοκτονο που εψαχνες!!! θυμασαι??

ευχρηστο, απλο, φθηνο και πανω απ΄ολα: δεν αφηνεις ιχνη.... :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

 

μη με βάζεις σε πειρασμό.

Λυπάμαι το μωρό μου, θα μείνει ορφανό. Δε θέλω να του στερήσω τη μαμά του, ΝΑ ΑΠΟΜΑΚΡΥΝΩ ΤΗ ΜΥΤΗ ΤΗΣ ΠΟΥ ΧΩΝΕΤΑΙ ΠΑΝΤΟΥ ΘΕΛΩ.

Link to comment
Share on other sites

πολυ γελιο!!!! λοιπον, θα τελειωσω το ρημαδοσιδερο, θα μου φτιαξω τορτελινια αλα κρεμ με μανιταρια, θα βαλω 2 δαχτυλα μπυρα με 70 παγακια μεσα, και friends στο dvd, αιρκοντισιον στο φουλ, θα βολεψω και τη κοιλια μου αναμεσα σε μαξιλαρια και......... μμμμμμμμμμμμμμμ :P

Link to comment
Share on other sites

πολυ γελιο!!!! λοιπον, θα τελειωσω το ρημαδοσιδερο, θα μου φτιαξω τορτελινια αλα κρεμ με μανιταρια, θα βαλω 2 δαχτυλα μπυρα με 70 παγακια μεσα, και friends στο dvd, αιρκοντισιον στο φουλ, θα βολεψω και τη κοιλια μου αναμεσα σε μαξιλαρια και......... μμμμμμμμμμμμμμμ :P

 

και θα πεις στο σύζυγο αν σκάσει μύτη για να τό χει στα υπόψη καλού κακού: "I don't share fooooood!!!!" (Και πάλι Τζόι :lol: )

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 3 εβδομάδες μετά...

Γεια σας!

Τωρα ετυχε να δω το topic

Εγω τους μιλαω στον ενικο και τους εχω πει

επειδη δεν θελω να προσποιουμε γιατι μανα και μπαμπας ειναι

μονο μια-ενας (εχουμε καλες σχεσεις) τους λεω

Πεθερα Πεθερε οτι καλυτερο για μενα :wink:

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ τώρα είδα το topic

Τα τελευταία 7 χρόνια προσπαθούσα απλά να τους έχω στο οπτικό

μου πεδίο και να τους γνέψω.

Μετά το μωρό, που γίναμε κώλος και βρακί περάσαμε στο πολυπόθητο

(για αυτούς) μαμά και μπαμπά.

Link to comment
Share on other sites

Μετά τις γεννήσεις των παιδιών μου τα οποία τυχαίνει να τους έχουν συγγενείς και θες δε θες γίνεσαι ένα είδος "κώλου και βρακιού" είχα ξεκινήσει να τους φωνάζω γιαγιά και παππού για να μπορούν να μάθουν και τα παιδιά!!! Ε! μετά μου έμεινε!!!

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ τώρα είδα το topic

Τα τελευταία 7 χρόνια προσπαθούσα απλά να τους έχω στο οπτικό

μου πεδίο και να τους γνέψω.

Μετά το μωρό, που γίναμε κώλος και βρακί περάσαμε στο πολυπόθητο

(για αυτούς) μαμά και μπαμπά.

 

Με την τοοοση καλοσυνη εκ μερους τους και με την εισβολη στο σπιτι και στη ζωη σας, θα ελεγα καλυτερα να τους προσφωνεις "γιαγια" και "παππου" ! :twisted:

Συνηθως ετσι γινεται οταν ερχεται το εγγονι. :roll:

Link to comment
Share on other sites

Μετά τις γεννήσεις των παιδιών μου τα οποία τυχαίνει να τους έχουν συγγενείς και θες δε θες γίνεσαι ένα είδος "κώλου και βρακιού" είχα ξεκινήσει να τους φωνάζω γιαγιά και παππού για να μπορούν να μάθουν και τα παιδιά!!! Ε! μετά μου έμεινε!!!

 

Αυτο ακριβως εννοουσα πριν... :wink:

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ τώρα είδα το topic

Τα τελευταία 7 χρόνια προσπαθούσα απλά να τους έχω στο οπτικό

μου πεδίο και να τους γνέψω.

Μετά το μωρό, που γίναμε κώλος και βρακί περάσαμε στο πολυπόθητο

(για αυτούς) μαμά και μπαμπά.

 

 

Μία από τα ίδια, και πάντα στον πληθυντικό.

20iyp2.png mI5Hp2.png
Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...