Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΤΙΜΕΣ ΧΟΡΙΑΚΗΣ???????


Recommended Posts

Mpougatsaki ακουσατε καρδουλα???

Εκανα αλλη μια χοριακη σήμερα. 15/03 ειχα 625

Και σήμερα 7.704!!

 

Ενταξειιιιιιιιιιιιι...Εισαι πολυ εγκυος!!!!!!;););););) Συγχαρητηριααα!!Ολα καλα να σου πανε!!!Ναι την ακουσα!!Το ειδα κιολας το σπορο μου!!!Πολυ συγκινητικη στιγμη!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 574
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Ενταξειιιιιιιιιιιιι...Εισαι πολυ εγκυος!!!!!!;););););) Συγχαρητηριααα!!Ολα καλα να σου πανε!!!Ναι την ακουσα!!Το ειδα κιολας το σπορο μου!!!Πολυ συγκινητικη στιγμη!!!

 

Ευχαριστώ πολυ mpougatsaki!!!! Και σε εσενα οτι καλύτερο!!!! ;);)Να εχουμε μια καλη εγκυμοσύνη!!!!! Ποσο εισαι τωρα?? :D:D Πρεπει να είμαστε κοντά στις εβδομάδες!!!

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολυ mpougatsaki!!!! Και σε εσενα οτι καλύτερο!!!! ;);)Να εχουμε μια καλη εγκυμοσύνη!!!!! Ποσο εισαι τωρα?? :D:D Πρεπει να είμαστε κοντά στις εβδομάδες!!!

 

Ειμαι 7 εβδομαδων εγω!!!Κοντευω 2 μηνων!!Ειμαι και πρωταρα και καταλαβαινεις τι εχω παθει!!!:P;):P;):P;) Εσυ εκανες υπερηχο να δεις σακο??

Link to comment
Share on other sites

Ειμαι 7 εβδομαδων εγω!!!Κοντευω 2 μηνων!!Ειμαι και πρωταρα και καταλαβαινεις τι εχω παθει!!!:P;):P;):P;) Εσυ εκανες υπερηχο να δεις σακο??

 

Την Τετάρτη εχω Ραντεβού!!! Αντε να περάσουν οι μέρες!!:D

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοριτσάκια! Έχω μια απορία, μιας και είμαι αρχάρια στο θέμα της εγκυμοσύνης και των εξετάσεων. Για ποιο λόγο χρειάζονται οι επαναλαμβανόμενες χοριακές;

Εγώ έκανα οικιακό τεστ εγκυμοσύνης προχθές, βγήκε θετικό! :-) Είμαι ήδη στην 6η μέρα καθυστέρησης, διαπίστωσα και συμπτώματα εμφύτευσης στο ενδιάμεσο, οπότε το θεωρώ σίγουρο. Επικοινώνησα και με τον γιατρό μου, τον οποίο ρώτησα αν πρέπει να κάνω χοριακή πέρα από το οικιακό τεστ και μου είπε πως δεν χρειάζεται. Έχω κλείσει ραντεβού για υπέρηχο την ερχόμενη Τετάρτη!

Από την κουβέντα σας κατάλαβα ότι η χοριακή είναι απαραίτητο εργαλείο. Έχετε κάποια εξήγηση γιατί ο γιατρός μου είπε ότι το οικιακό τεστ είναι αρκετό και δεν χρειάζεται κάτι άλλο; (Σόρυ για το κατεβατο!)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Γεια σας κοριτσάκια! Έχω μια απορία, μιας και είμαι αρχάρια στο θέμα της εγκυμοσύνης και των εξετάσεων. Για ποιο λόγο χρειάζονται οι επαναλαμβανόμενες χοριακές;

Εγώ έκανα οικιακό τεστ εγκυμοσύνης προχθές, βγήκε θετικό! :-) Είμαι ήδη στην 6η μέρα καθυστέρησης, διαπίστωσα και συμπτώματα εμφύτευσης στο ενδιάμεσο, οπότε το θεωρώ σίγουρο. Επικοινώνησα και με τον γιατρό μου, τον οποίο ρώτησα αν πρέπει να κάνω χοριακή πέρα από το οικιακό τεστ και μου είπε πως δεν χρειάζεται. Έχω κλείσει ραντεβού για υπέρηχο την ερχόμενη Τετάρτη!

Από την κουβέντα σας κατάλαβα ότι η χοριακή είναι απαραίτητο εργαλείο. Έχετε κάποια εξήγηση γιατί ο γιατρός μου είπε ότι το οικιακό τεστ είναι αρκετό και δεν χρειάζεται κάτι άλλο; (Σόρυ για το κατεβατο!)

 

 

Δεν ειναι ακριβως απαραιτητη η χοριακη. Απλα

μεχρι την 6-7 εβδομαδα κυησης που θα ακουσεις καρδουλα μετρωντας της εβδομαδες κυησης απο την πρωτη μερα της τελευταιας σου περιοδου με τις χοριακες εχεις εσυ μια ιδεα αν προχωραει η κυηση σωστα. Στην ουσια εισαι πιο ηρεμη αυτες τις δυο εβδομαδες που δεν εχεις δει ακομα αν θα χτυπησει καρδια. Βεβαια οτι νουμερο κ να εχουν οι χοριακες ο γιατρος δεν μπορει να κανει τιποτα απλα ξερεις πιο νωρις αν θα παλλινδρομησει κ εισαι πιο προετοιμασμενος να το πω κ ετσι.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια. .σας παρακολουθώ συχνά και ήθελα μια απορία να μου λύσετε. Έκανα μια χοχοριακη 4 ημέρες πριν την περίοδο και βγήκε 0,100.ήρθα σε επαφή 11 ημέρες πριν ημέρα ωορρηξιας.υπάρχει περίπτωση να μην έχει ανέβει ακόμη. ?ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων

Link to comment
Share on other sites

Την Τετάρτη εχω Ραντεβού!!! Αντε να περάσουν οι μέρες!!:D

 

ΑΝΤΕ ΟΛΑ ΚΑΛΑ ΝΑ ΣΟΥ ΠΑΝΕ!!!ΘΑ ΤΟ ΔΕΙΣ ΚΙ ΕΣΥ ΤΟ ΦΑΣΟΛΑΚΙ ΣΟΥ!!!!ΑΛΛΑ ΟΛΑ ΤΑ ΛΕΦΤΑ ΕΙΝΑΙ ΤΗΝ ΜΕΡΑ ΠΟΥ ΑΚΟΥΣ ΚΑΡΔΙΑ!!ΝΑ ΠΑΡΕΙΣ ΧΑΡΤΟΜΑΝΤΗΛΑ ΜΑΖΙ ΣΟΥ!!!!:):):):):)

Link to comment
Share on other sites

Σ'ευχαριστώ ninaki80 για την απάντηση. Τελικά καμιά φορά η πολλή ενημέρωση δεν είναι καθησυχαστικη... Δεν τα είχα σκεφτεί όλα αυτά και τώρα αγχώθηκα! :confused:

 

ΜΗΝ ΑΓΧΩΝΕΣΑΙ ΚΟΠΕΛΑΡΑ ΜΟΥ!!ΔΕΝ ΚΑΝΕΙ ΚΑΛΟ ΓΙΑ ΤΟ ΝΙΝΑΚΙ ΣΟΥ!!ΕΙΝΑΙ ΟΠΩΣ ΣΤΑ ΕΙΠΕ ΤΟ NINAKI80 ...ΕΓΩ ΕΚΑΝΑ ΚΑΙ ΤΟΣΕΣ ΧΟΡΙΑΚΕΣ ΓΙΑΤΙ ΕΠΙΑΣΑ ΑΠΟ ΕΞΩΣΩΜΑΤΙΚΗ!!ΑΛΛΑ ΣΕ ΝΙΩΘΩ!!ΟΤΑΝ ΣΤΑΜΑΤΗΣΕ ΤΙΣ ΧΟΡΙΑΚΕΣ ΚΑΙ ΕΙΧΑ ΔΕΙ ΚΑΙ ΣΑΚΟ ΕΙΧΑ ΡΑΝΤΕΒΟΥ ΠΑΛΙ ΜΕΤΑ ΑΠΟ 10 ΜΕΡΕΣ..ΟΛΕΣ ΑΥΤΕΣ ΤΙΣ ΜΕΡΕΣ ΚΑΤΙ ΜΕ ΕΤΡΩΓΕ...ΚΑΙ ΠΗΓΑ ΚΑΙ ΠΗΡΑ ΤΕΣΤ ΝΑ ΔΩ ΟΤΙ ΕΙΜΑΙ ΑΚΟΜΑ ΕΓΚΥΟΣ :P:p:p

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα κορίτσια. .σας παρακολουθώ συχνά και ήθελα μια απορία να μου λύσετε. Έκανα μια χοχοριακη 4 ημέρες πριν την περίοδο και βγήκε 0,100.ήρθα σε επαφή 11 ημέρες πριν ημέρα ωορρηξιας.υπάρχει περίπτωση να μην έχει ανέβει ακόμη. ?ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων

 

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΚΑΙ ΣΕ ΣΕΝΑ!!ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΓΙΑ ΝΑ ΓΙΝΕΙ ΣΥΛΛΗΨΗ ΘΕΛΕΙ 15 ΜΕΡΕΣ...ΟΠΟΤΕ ΛΙΓΟ ΝΩΡΙΣ..ΤΩΡΑ ΑΝ ΚΑΝΩ ΛΑΘΟΣ ΝΑ ΜΕ ΔΙΟΡΘΩΣΟΥΝ ΤΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ!!ΣΟΥ ΕΥΧΟΜΑΙ ΟΛΑ ΝΑ ΣΟΥ ΠΑΝΕ ΚΑΛΑ!!

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΚΑΙ ΣΕ ΣΕΝΑ!!ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΓΙΑ ΝΑ ΓΙΝΕΙ ΣΥΛΛΗΨΗ ΘΕΛΕΙ 15 ΜΕΡΕΣ...ΟΠΟΤΕ ΛΙΓΟ ΝΩΡΙΣ..ΤΩΡΑ ΑΝ ΚΑΝΩ ΛΑΘΟΣ ΝΑ ΜΕ ΔΙΟΡΘΩΣΟΥΝ ΤΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ!!ΣΟΥ ΕΥΧΟΜΑΙ ΟΛΑ ΝΑ ΣΟΥ ΠΑΝΕ ΚΑΛΑ!!

 

Σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση. .είναι τρία χρόνια λου προσπαθούμε και ακόμη νιώθω τόσο ανυπομονησία .αυτό φταίει και βιάζομαι χωρίς λόγο. Βρίσκω συμπτώματα που ίσως να μην υπάρχουν. .θα περιμένω σε ευχαριστώ πολύ και πάλι.

Link to comment
Share on other sites

ΜΗΝ ΑΓΧΩΝΕΣΑΙ ΚΟΠΕΛΑΡΑ ΜΟΥ!!ΔΕΝ ΚΑΝΕΙ ΚΑΛΟ ΓΙΑ ΤΟ ΝΙΝΑΚΙ ΣΟΥ!!ΕΙΝΑΙ ΟΠΩΣ ΣΤΑ ΕΙΠΕ ΤΟ NINAKI80 ...ΕΓΩ ΕΚΑΝΑ ΚΑΙ ΤΟΣΕΣ ΧΟΡΙΑΚΕΣ ΓΙΑΤΙ ΕΠΙΑΣΑ ΑΠΟ ΕΞΩΣΩΜΑΤΙΚΗ!!ΑΛΛΑ ΣΕ ΝΙΩΘΩ!!ΟΤΑΝ ΣΤΑΜΑΤΗΣΕ ΤΙΣ ΧΟΡΙΑΚΕΣ ΚΑΙ ΕΙΧΑ ΔΕΙ ΚΑΙ ΣΑΚΟ ΕΙΧΑ ΡΑΝΤΕΒΟΥ ΠΑΛΙ ΜΕΤΑ ΑΠΟ 10 ΜΕΡΕΣ..ΟΛΕΣ ΑΥΤΕΣ ΤΙΣ ΜΕΡΕΣ ΚΑΤΙ ΜΕ ΕΤΡΩΓΕ...ΚΑΙ ΠΗΓΑ ΚΑΙ ΠΗΡΑ ΤΕΣΤ ΝΑ ΔΩ ΟΤΙ ΕΙΜΑΙ ΑΚΟΜΑ ΕΓΚΥΟΣ :P:p:p

 

Άστα Mpougatsaki και κρατιέμαι με νύχια και με δόντια να μην κάνω άλλο τεστ από προχθες που αγχώθηκα! Δεν θέλω να αφήσω το άγχος να με καταβάλει σε καμία φάση της εγκυμοσύνης, προσπαθώ να επιβληθώ στον εαυτό μου!:?

Καλά, ειδικά εφόσον εσύ έπιασες από εξωσωματική, είχες πολλούς λόγους παραπάνω να έχεις το μυαλό σου συνέχεια εκεί! Χαίρομαι πολύ που όλα σου πηγαίνουν τέλεια :P

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση. .είναι τρία χρόνια λου προσπαθούμε και ακόμη νιώθω τόσο ανυπομονησία .αυτό φταίει και βιάζομαι χωρίς λόγο. Βρίσκω συμπτώματα που ίσως να μην υπάρχουν. .θα περιμένω σε ευχαριστώ πολύ και πάλι.

 

Κούκλα μου vivi κι εγώ νομίζω ότι έχεις ακόμη λιγάκι χρόνο μπροστά σου για να σιγουρευτείς. Η εμφύτευση χρειάζεται ανάμεσα σε 12-15 ημέρες, οπότε το πιο σίγουρο θα είναι να περιμένεις τουλάχιστον την ημέρα της περιόδου σου για να έχεις κάτι πιο χειροπιαστό. Σου εύχομαι να έχεις όμορφα νέα!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Κοριτσια καλημερααα!!!Εχω μερες να γραψω ...γιατι ειμαι σε κατασταση αμοκ...Το Σαββα το 1/4 ειδα αιμα....Μου ειπε να σταματησω σαλοσπιρ και τις ενεσεις και την δευτερα πηγα και με ειδε....Ειχα φοβηθει για αποκολληση απο τελικα μου ειπε οτι το μωρο εφτιαχνε πλακουντα γι αυτο ειδα αιματακι....Δεν ειναι τιποτα...Ομως τα κεφετια μου συνεχιζονται..Ειχε καμια σας κατι παρομοιο???

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κοριτσια θελω κ εγω να σας πω αυτο που μου συμβαινει....λοιπον τελευταια περιοδο ειδα στις 4/3 στης 5/4 κανω χοριακη κ ηταν 32,5 με βλεπει ο γιατρος κ μου εδωσε utrogestan μετα απο δυο μερες εκανα χοριακη κ πηγε 108.2 κ μου εδωσε να περνω κ utrogestan k cyclecurk θα ξαναπαω για χοριακη σε 3 μερες κ να με δει με υπερυχο επειδη φοβαμαι παρα μα παρα πολυ πως λετε να πηγαινει καλα η κακα;

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια θελω κ εγω να σας πω αυτο που μου συμβαινει....λοιπον τελευταια περιοδο ειδα στις 4/3 στης 5/4 κανω χοριακη κ ηταν 32,5 με βλεπει ο γιατρος κ μου εδωσε utrogestan μετα απο δυο μερες εκανα χοριακη κ πηγε 108.2 κ μου εδωσε να περνω κ utrogestan k cyclecurk θα ξαναπαω για χοριακη σε 3 μερες κ να με δει με υπερυχο επειδη φοβαμαι παρα μα παρα πολυ πως λετε να πηγαινει καλα η κακα;

 

Καλησπερα!!!Ανα 2 μερες η χοριακη σου πρεπει να διπλασιαζεται!!!Απο 35 πηγες 108 πολυ καλα!!!Απλα πρεπει να διπλασιαζεται συνεχως και οταν θα φτασεις 1500 για να δεις σακο!!Τουλαχιστον εμενα ετσι εκανε!!!Και παιρνουμε τα ιδια χαπια!!Πολυ καλα!!Οποτε μην αγχωνεσαι και ολα καλα θα πανε!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα! Έχω κύκλο 26 ημερών και την 6η μέρα καθυστερησης έκανα μία χοριακη που έδειξε 2300. Η ερώτηση είναι η εξής σας φαίνεται καλό το νούμερο? Από την ημέρα της χοριακης σε 5 μέρες έχω ραντεβού στο γιατρό λέτε να δούμε σάκο ή να ακούσουμε καρδούλα ? Δεν ξέρω τι να περιμένω ελπίζω το καλυτερο !

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια έκανα χοριακη πριν μια εβδομάδα η οποια εδειξε 551 μονάδες.Μια εβδομάδα μετά επαναληπτική 11.000.Έχω πάθει ένα σοκ γιατι ο γιατρός μου λέει δίδυμα.Την άλλη Τετάρτη πάω για υπερηχο

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια η χοριακη μου απο 108 πηγε 512 μετα απο 3 μερες κ τωρα μετα απο 2 μερουλες ανεβεικε στης 1219 κ ο ειδα κ σακο με ενα μικρο μωρακι μεσα καρδουλα δεν ακουσαμε αλλα απο την αλλη παραλλη ευδομαδα θα ακουσουμε κ την καρδουλα κ χαρηκα τοσο πολυ γτ ξεκινησα με πολυ μικρη χοριακη

Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...

Γεια σας κοριτσια! Μια βοηθεια γιατι κοντευω να σκασω και τετοια ωρα δε βρισκω και τον γιατρο μου.... πριν 2 μερες η χοριακη μου ηταν 425(29μερα), σημερα ειναι 1113!(31μερα). Σα πολυ δε μεγαλωσε; Φοβαμαι για κακα πραγματα που εχω διαβασει! Παρακαλω καμια απαντηση;

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια 25/4 έκανα τεστ εγκυμοσύνης και βγήκε θετικό κ στις 26/4 έκανα β χοριακη κ βγήκε 35,8 η περίοδος μ είχε έρθει 31/3 αλλά κάθε μήνα έρχεται 5 μέρες πιο νωρίς...είναι φυσιολογική η τιμή της χοριακης;να ανησυχώ;

Link to comment
Share on other sites

On 29/4/2017 at 4:11 ΜΜ, Natale1 είπε:

Γεια σας κοριτσια! Μια βοηθεια γιατι κοντευω να σκασω και τετοια ωρα δε βρισκω και τον γιατρο μου.... πριν 2 μερες η χοριακη μου ηταν 425(29μερα), σημερα ειναι 1113!(31μερα). Σα πολυ δε μεγαλωσε; Φοβαμαι για κακα πραγματα που εχω διαβασει! Παρακαλω καμια απαντηση;

Mην αγχώνεσαι καθόλου!!!Οπως λεει και το κορίτσι μην διαβάζεις τίποτα.Μπόρει η χοριακή να είναι υψηλή και σε δίδυμα.Σε κακές καταστάσεις η χοριακή ανεβαίνει με τρελά νούμερα.Εσένα μια χαρά διπλασιάστηκε!!Καλή συνέχεια στην εγκυμοσύνη σου!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Γειά σας

κλειδώσαμε το θέμα καθώς η κατάλληλη ενότητα για αυτή την θεματολογία βρίσκεται στο Parentscafe.gr

είναι στην ενότητα Θέλουμε να γίνουμε γονείς http://www.parentscafe.gr/forum/forum/148-theloyme-na-ginoyme-goneis/

με τίτλο  Τιμές χοριακής

 http://www.parentscafe.gr/forum/topic/18550-times-choriakis/

μπορείτε να δημοσιεύσετε εκεί τις απορίες και τα νέα σας!

 ευχαριστούμε θερμά για την κατανόησή σας, 

Καλη επιτυχία σε όλες / όλους! 

Βοηθήστε στη διατήρηση της λειτουργικότητας του forum κάνοντας χρήση της αναζήτησης & αναφοράς.  Αν παρατηρήσετε κάποια δημοσίευση που θεωρείτε περίεργη επιθετική ή ενάντια στους κανόνες κάντε αναφορά δημοσίευσης  Οδηγίες για το πως γίνεται η αναφορά δείτε εδώ   Ευχαριστούμε

Ακολουθήστε μας και στο Instagram:

follow_insta.png.f136a60ab3d6a108659752cf6fcc0a5a.pngfollow_cafe.jpg.0bc77dbbb8cab70c6c8919c95cac08b8.jpg

 

Link to comment
Share on other sites

Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...