Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Οι συναντήσεις της Πέμπτης


Marle

Recommended Posts


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 579
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Hello!!! Αν και διαβάζω καιρό τα νέα σας, δεν προλαβαίνω να γράψω και μάλιστα λόγω προβλήματος με τον υπολογιστή, είχα κάμποσες μέρες να μπω... Μόλις τώρα είδα αυτό το θέμα για τις συναντήσεις. Μπορεί κάποια να με ενημερώσει περί τίνος πρόκειται και που ακριβώς θα βρεθείτε αύριο μήπως μπορέσω να πάρω τα δίδυμα και να έρθουμε; Ευχαριστώ!

kr3fp2.png
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, NickyL και συμφορουμίτισσες η συνάντηση αυτής της εβδομάδος θα γίνει την Τετάρτη (δηλαδή ΣΗΜΕΡΑ!) στην παιδική χαρά στο Θησείο στην οδό Δημοφώντος. (οπότε felinidoc αν μπορείς σήμερα έλα!!!)

 

Για να βρούμε την παιδική χαρά ανεβαίνουμε την Αποστόλου Παύλου και στρίβουμε δεξιά στην Νηλέως. Τη Δημοφώντος θα τη συναντήσουμε σε περίπου 6 τετράγωνα και θα στρίψουμε αριστερά και συνεχίζουμε πάνω αριστερά σε ανηφορικό δρόμο (να πως χάνονται τα κιλά αγαπητή c@t :wink: ). Εναλλακτικά (και πιο γρήγορα) μπορούμε να στρίψουμε (από Απ. Παύλου) στην Ακάμαντος (αμέσως μετά τη Νηλέως) και ακολουθώντας τον περιφερειακό του Άλσους να στρίψουμε δεξιά σε μια μεγάλη κατηφόρα (που απ'ότι βλέπω στον χάρτη συνεχίζεται ως Ακάμαντος) και την παιδική χαρά θα τη δούμε στα αριστερά μας καθώς κατεβαίνουμε την κατηφόρα. Αν κάνω λάθος παρακαλώ angela_kgr διόρθωσέ με!!! Ελπίζω να μη σας μπέρδεψα.... :?

 

Nicky L πρόκειται για συναντήσεις (θηλάζουσων αλλά και μαμάδων που έχουν αποθηλάσει τα μωρά τους) που τείνουν να καθιερωθούν (έχουμε μεγάλες βλέψεις ακόμη και για τον χειμώνα!) και αφορούν μαμάδες, τέκνα και ενίοτε και μπαμπάδες!

Ξεκίνησαν από μια τυχαία επίσκεψη της καλής μας Αγλαϊας στην Αθήνα και έκτοτε προσπαθούμε να μη χάσουμε επαφή. Προτείνω μάλιστα να ανακυρηχθεί η Αγλαϊα επίτιμο μέλος της (ανοιχτής) ομάδας μας! :D

Τί λέτε;

Link to comment
Share on other sites

Επίσης πρέπει να χάσω 10 κιλά σε 10 μέρες μέχρι τη βάφτιση, έχετε κανένα τρόπο; Αποτρίχωση δοκίμασα να κάνω, έχασα μόνο ένα κιλό :lol::lol::lol: !

κοψε τα μαλλια σου αγοριστικο,θα χασεις 2 κιλα :lol::lol::lol:

 

Δεν έχεις δει τον θύσσανο, γι'αυτό μιλάς. Αν τα κόψω θα γλιτώσω τουλάχιστον 5 κιλά, και πολλές ώρες από το ξέμπλεγμα στο λούσιμο. Επίσης θα σταματήσει η μπέμπα να κρεμιέται από τα μαλλιά μου σαν την Τσίτα στη ζούγκλα.

 

Βρε κορίτσια λέτε να χάσω κι εγώ κανένα κιλό αν κάνω καμμιά αποτρίχωση; Θα κόψω και τα μαλλιά μου βρε αδελφέ, αν είναι για καλό.... να δω τουλάχιστον τη ζυγαριά να κατεβαίνει.... :lol::lol::lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς Τετάρτη είναι η μόνη μέρα που δεν μπορώ :(

Ελπίζω την επόμενη φορά να σας δούμε :)

(Αν συνεχίσω τις απουσίες θα έχουν περπατήσει όλα τα μπουμπουκάκια μέχρι να σας ξαναδούμε :lol: )

KbCJp2.pngEYukp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Και εμείς αύριο πρωί πρωί σαλπάρουμε για Άνδρο και έχουμε ετοιμασίεεεεεεεεεεςςςς!!!! :D

 

Καλό ταξίδι και καλές διακοπές Annastasia!!!

 

Καλά μη νομίζεις... δε θα σας χάσω για πολύ... από Δευτέρα πάλι στην καμπούρα σας θα με έχετε!!!

:lol::lol::lol:

Ευχαριστώ πάντως!!! :D

Link to comment
Share on other sites

http://maps.google.com/maps?f=q&hl=el&geocode=&q=athens+thissio+trion+ierarxon&sll=37.979183,23.716693&sspn=0.015967,0.026436&ie=UTF8&ll=37.975581,23.714708&spn=0.003992,0.006609&z=17

ελπίζω να βοηθήσει λίγο ο χάρτης.... ειναι δυο στενα πριν τη διασταυρωση Δημοφώντος και Νηλέως

Link to comment
Share on other sites

Λίγες μέρες έλειψα και τα ανακατέψατε!!!! Αλλαξατε τοπο, αλλαξατε μέρα, δεν ειστε να σας αφηνω μόνες σας :lol::lol::lol: Περασατε καλά τουλάχιστον?

Πέρασαμε το τριημερο -και λογω απεργιων πενθήμερο- εκτός αθηνων και εκτος ιντερνετ, γι'αυτο και σας έχασα! καναμε μια μινι προβα διακοπων με το αγγελούδι μας, πήγαμε σε ενα χωριο κοντα στη Πάργα. Ενα εχω να πω: ευτυχως που στα δωματια δεν ειχε αλλο κοσμο, γιατι μάλλον θα μας εδιωχναν! Πολύ τσαουσα η κόρη μου παιδια :twisted::twisted::twisted:

Κατα τα αλλα μολις ειδε την θαλασσα εκανε σαν τρελη, και αρχισε να τρεχει προς τα μεσα (την κραταω ακομα, δεν εκανε προοδους στο θεμα), αλλα μολις ηρθε το κρυο κυμα και της εβρεξε τα ποδια έκανε μεταβολή σαν τον Κωσταντάρα στην πισίνα στο "χουφτωστη, χουφτωστη"!!!

 

Την Δευτερα που μας ερχεται, η Δαναη εχει γενεθλια και επειδη δεν ειμαστε ακομη για παρτυ (και βαριεμαι να συγυρισω το σπίτι) θα παμε στο παρκο Αντωνης Τριτσης να ταισουμε τις παπιες και τα 10κιλα πια, ψαράκια και μετα να σβησουμε και ενα κεράκι. Θα ειμαστε πολύ χαλαρα, οπως τις καθημερινές μας βολτες. Θα χαρουμε πολύ αν μας κανετε παρέα.

Το παρκο αυτο ειναι στο τριεθνες Ιλιον-Καματερο-Αγιοι Ανάργυροι και αν δεν εχετε ΙΧ, βολευει το Α10 κ το Β10 απο Πλ. Βάθη ή απο Αττική. θα ακολουθησουν λεπτομέριες, αν βρεθει καποιος ενδιαφερόμενος!

GwASp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κατα τα αλλα μολις ειδε την θαλασσα εκανε σαν τρελη, και αρχισε να τρεχει προς τα μεσα (την κραταω ακομα, δεν εκανε προοδους στο θεμα), αλλα μολις ηρθε το κρυο κυμα και της εβρεξε τα ποδια έκανε μεταβολή σαν τον Κωσταντάρα στην πισίνα στο "χουφτωστη, χουφτωστη"!!!
:lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:
Link to comment
Share on other sites

Afrodite είπα κι εγώ πώς γίνεται να λείψει ο Μάρτης από τη Σαρακοστή; :D

Κι εμείς σε 10 μέρες θα πάμε προς εκείνα τα μέρα (Σύβοτα) για διακοπές και ανυπομονώ για το πώς θα αντιδράσει και ο Ιάσονας στη θέα της θάλασσας....

Κατά τα άλλα περάσαμε ήσυχα χτες μιας και είμασταν μόνο εγώ και η Angela_kgr... Η αγαπητή myrto δεν τα κατάφερε να έρθει.

Η Angela είναι μια κούκλα και η κόρη της επίσης! Ένα γλυκό, χαμογελαστό μωράκι, σκέτη γλύκα!!!

Φωτογραφίες δε δημοσιεύω, για τιμωρία λόγω απουσίας! Να έρθετε στην επόμενη συνάντηση να γνωρίσετε και το νέο μέλος :D

Link to comment
Share on other sites

χτες γυρίσαμε σπίτι πολύ πολύ χαρούμενες.... η μικρή δε σταμάταγε να γελάει..... και κοιμήθηκε και αμέσως μετά το μπανάκι της......χαρηκα ειλικρινά πολύ που γνωρισα τη marle και την οικογένεια της .....

φεύγουμε λίγες μέρες για ξεκούραση....θα σας δούμε στην επόμενη συνάντηση....

:D:D:D

Link to comment
Share on other sites

Μετά από μισό μήνα, μετακομίσεις, γραφειοκρατικό τρέξιμο και κυνηγητό της μικρής ανάμεσα στις κούτες με τα πράγματα είμαι πάλι πίσω και χάρηκα που διάβασα τα νέα σας! Σας ζηλεύω που συναντιέστε! Φοβερές οι συμπτώσεις με τους Κώστηδες! Αφροδίτη αν δεν προλάβω να μπω μέχρι τη Δευτέρα λόγω δουλειάς, χρόνια πολλά για τη Δανάη σου! Να μην αγχώνεσαι, ούτε η Myrto, εμένα δηλαδή που περπάτησε 16 μηνών τι να κάνω, να πέσω από τον 4ο όροφο του μόλις συμμαζεμένου διαμερίσματος;;;!! Bon bon να χαίρεσαι τη Θεοδώρα σου, έστω και καθυστερημένα! Αχ αυτά τα κλάματα στην κολυμπήθρα... C@t επειδή φοβάμαι ότι δεν θα τα καταφέρω να μπω το Σαββατοκύριακο γιατί δεν έχουμε ακόμα ιντερνετ σπίτι, να χαίρεσαι κι εσύ τη ζουζούνα σου και σου εύχομαι να διατηρήσεις το ψώνιο που έχεις πάθει μαζί της! Και συμφωνώ ότι είσαι μια κούκλα, πρόσεξε να μη λάμπεις στη βάφτιση περισσότερο από εκείνη! Όσο για την τοπική κτηνοτροφική παραγωγή στη Θεσσαλονίκη, φοβάμαι ότι δεν έχει αρκετές κατσίκες. Τι άλλο να βρούμε για να σας προσελκύσουμε εκεί;;;Felinidoc καλές μουσικοκινητικές πρόβες...

.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Γεια σου Αμφιτρίτη!

Χαίρομαι που τακτοποιήθηκες τόσο γρήγορα. Γνώρισες και τη γειτόνισσα μην σου τελειώσει η ζάχαρη; :lol: Τελικά είσαι ή όχι στο Διαβαλκανικό;

 

Μην ανησυχείς, κανείς δεν θα κλέψει τη λάμψη της μπέμπας. Φρόντισε η τρελονονά να της πάρει φόρεμα 320 ευρώ ( :shock: ). Θα στρώσουμε και κόκκινο χαλί και θα ποζάρουμε στους φωτογράφους. (Ακόμη θυμάμαι με τρόμο το χειροκρότημα στην εκκλησία όταν παντρεύτηκα. Δεν ήξερα πού να κρυφτώ.)

 

Μάρσιππος σε βάφτιση ταιριάζει; Γιατί ποιος θα κρατάει τη μπουλούκα, δεν ξέρω... Και δε μπορώ να την κουρέψω για να χασει κανένα κιλό... τρεις τρίχες έχει.

 

Κάποια άλλη στιγμή θα σας πω τις νίλες που έχουμε πάθει μέχρι τη βάφτιση. Προς το παρόν τρέχω να διορθώσω ό,τι προλάβω. Το μοντελάκι μας μάρανε. :roll:

1103660.png

________

I think men who have a pierced ear are better prepared for marriage. They've experienced pain and bought jewelry.

Link to comment
Share on other sites

Άσε c@t, μη μιλάς για νίλες! Πως σου φαίνεται πως εμείς έχουμε βάπτιση αύριο και δεν έχουμε νονά;;;;:shock::shock::shock: Ευτυχώς ο νονός ισχύει!!! (πάντως είναι για καλό οπότε δεν στεναχωριέμαι.....)

df306542d5.pngbb1d25814b.png

Link to comment
Share on other sites

Μυρτούλα, σας εύχομαι να περάσετε καλά στη βάπτιση... έστω και χωρίς νονά!

Να είναι τυχερούλα και όλα να της έρθουν εύκολα της ομορφούλας σου!

 

Όσο για εμάς... ένα θα πω: μία εβδομάδα πριν τη βάφτιση αποφασίσαμε ότι θα μαγειρέψουμε εμείς ... για 150 άτομα!

 

Όμως έχω και ένα τρομερό νέο: βρήκα τρόπο να χάνω 9 κιλά με τη μία!

 

Βάζω τη μπέμπα στο mei tei στην πλάτη, ανεβαίνω στη ζυγαριά, ζυγίζομαι, και μετά τη βγάζω και ξαναζυγίζομαι!! :lol::lol::lol: Ούτε αποτριχώσεις, ούτε κουρέματα, ούτε τίποτα! :lol::lol:

1103660.png

________

I think men who have a pierced ear are better prepared for marriage. They've experienced pain and bought jewelry.

Link to comment
Share on other sites

Όμως έχω και ένα τρομερό νέο: βρήκα τρόπο να χάνω 9 κιλά με τη μία!

 

Βάζω τη μπέμπα στο mei tei στην πλάτη, ανεβαίνω στη ζυγαριά, ζυγίζομαι, και μετά τη βγάζω και ξαναζυγίζομαι!! :lol::lol::lol: Ούτε αποτριχώσεις, ούτε κουρέματα, ούτε τίποτα! :lol::lol:

:lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

κι αν της βαζεις 2 φορες , χανεις 18 κιλα σε μα μερα!!!

9a7bp2.pngIm47p2.png
Link to comment
Share on other sites

Φυσικά, αλλά πρόσεξε: το μυστικό είναι να βάλεις το μωρό στην πλάτη και να προσποιηθείς ότι δεν είναι εκεί. Δηλαδή παίζεις όλο το σενάριο: ανεβαίνεις στη ζυγαριά, πω-πω, πώς πάχυνα έτσι... εννιά κιλά πήρα... στεναχώρια... και μετά ανεβαίνεις και με έκπληξη και χαρά βλέπεις το νέο νούμερο. Παίρνεις τηλέφωνο τις φίλες σου, έχασα εννιά κιλά, και τέτοια :!::lol::lol::lol:

1103660.png

________

I think men who have a pierced ear are better prepared for marriage. They've experienced pain and bought jewelry.

Link to comment
Share on other sites

Φυσικά, αλλά πρόσεξε: το μυστικό είναι να βάλεις το μωρό στην πλάτη και να προσποιηθείς ότι δεν είναι εκεί. Δηλαδή παίζεις όλο το σενάριο: ανεβαίνεις στη ζυγαριά, πω-πω, πώς πάχυνα έτσι... εννιά κιλά πήρα... στεναχώρια... και μετά ανεβαίνεις και με έκπληξη και χαρά βλέπεις το νέο νούμερο. Παίρνεις τηλέφωνο τις φίλες σου, έχασα εννιά κιλά, και τέτοια Exclamation Laughing Laughing

 

 

 

Καλά, γελάω μόνη μου εδώ και ώρα!!!!!!

Κουράγιο και καλό μαγείρεμα...(εγώ μόνο αυτό δεν έκανα μόνη μου τελικά...πολύ εξόντωση τελικά αυτές οι βαφτίσεις....μας πιάνει και μια τρέλλα, δεν ξέρω γιατί....).'Αντε καληνύχτα,θα σας πω αύριο- μεθαύριο τα νέα μας!

df306542d5.pngbb1d25814b.png

Link to comment
Share on other sites

...και δεν σας είπα και το άλλο...

 

ΔΕΝ ΕΧΟΥΜΕ ΑΠΟΦΑΣΙΣΕΙ ΤΟ ΟΝΟΜΑ!!!

 

Πώς να μας χαρακτηρίσω; Ένας φίλος μου, πολύ ευγενικό παιδί, μας είπε "εναλλακτικούς".

1103660.png

________

I think men who have a pierced ear are better prepared for marriage. They've experienced pain and bought jewelry.

Link to comment
Share on other sites

Καλα, c@t, εγραψες πάλι :lol::lol::lol::lol: Καλή επιτυχια με τα τρεξίματά σου!

Μυρτω, καλα να περασετε αυριο, και εσεις αλλα κυριως η Λήδα!

Συνονόματη Afrodite δεν ήξερα ότι θα πήγαινες στον τόπο μου!! Ελπίζω να περάσατε καλά.

Να χαίρεσαι το αγγελούδι σου, χρόνια της πολλά!!

Συνονόματη, δεν ηξερα οτι εισαι απο κει να ρωτησω πριν παω. Ομορφα ηταν, και ευτυχως που δεν μειναμε στην Παργα(πολύ τουριστοφάση), αλλα σε ενα χωριο, Αμμουδια το λενε. Τωρα, θα παμε ξανα διακοπες στις 7 Ιουλίου και δεν ξερουμε προς τα που να κανουμε μιας και θελουμε στερία ή κοντινο νησι! Ισως ξαναπαμε απο κει, θα μου πεις τα καλά μέρη ατην επόμενη συνάντηση.

 

Κοριτσια thanx για τις ευχες! Πότε πέρασε ενας χρονος????

GwASp3.png

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...