Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Παιδιά/Ενήλικες σε θεραπεία Ομοιοπαθητικής


Recommended Posts

Τώρα είδα το τικερακι σου. Είναι 2' date='5? Δεν μπορεί να σε βοηθήσει να φυσήξει καλά την μύτη του? Πώς το καταφέρνεις το οτριζαλίν σε τόσο μεγάλο παιδί? Καλή δύναμη![/quote']

 

Χαχαχα και μόλις ετοιμαζόμουν να σου γράψω ότι και 2 που τα καταφέρνω να του βάλω ορό, είμαι ηρωϊδα :cool:

Έχω καλό παιδί όμως...ουρλιάζει τη μια από τις 2 φορές τη μέρα...

 

Εγώ θα σου έλεγα να αποφύγεις και τον πολύ ορό για δύο λόγους: πρώτον πολλές φορές σπρώχνει τα μικρόβια από το ανώτερο αναπνευστικό (π.χ. μύτη) στο κατώτερο, κι από μια απλή μύξα μπορεί να χειροτερέψουν και δεύτερον πρόκειται για αλατούχο διάλυμα, που όταν το χρησιμοποιούμε συχνά αλλάζουμε τη φυσική χλωρίδα της περιοχής, κι έτσι τελικά καταλήγουμε πιο ευπαθείς και γίνεται φαύλος κύκλος η υπόθεση. Άσε που με το που τραβάς τη μύξα δίνεις σήμα στο οργανισμό να φτιάξει κι άλλη, κι έτσι η κατάσταση τραβάει πολύ περισσότερο σε χρόνο.

 

συμφωνώ σε όλα τα παραπάνω και ψάχνω εναλλακτικές....

 

Φρόντισε να έχετε καλή υγρασία μέσα στο σπίτι και το βράδυ στον ύπνο βάζε στο δωμάτιό του υγραντήρα, βοηθάει απίστευτα πολύ (το δοκίμασα με τη δικιά μου). Όταν είναι να τον κάνεις μπάνιο, άφησε από πριν να τρέξει καυτό νερό και να δημιουργήσει υδρατμούς και επίσης ρίχνε του ζεστό νερό στο κεφάλι (μην το τσουρουφλίσεις μόνο :D). Μπορείς επίσης να ρίξεις στο μπάνιο μερικές σταγόνες αιθέριο έλαιο ευκάλυπτου, βοηθάει κι αυτό να ανοίξει η μύτη. Εδώ πέρα υπάρχουν κάποια μείγματα αιθέριων ελαίων κατάλληλα και για εντριβή για τα μωρά και τα παιδάκια, δεν ξέρω αν μπορείς να βρεις κάτι τέτοιο.

 

Εγώ με κάτι τέτοια την ανακουφίζω τη δική μου, όχι ότι γίνεται αμέσως καλά, αλλά τουλάχιστον κοιμάται πιο ήρεμα και το ξεπερνάει πιο γρήγορα. Κατά τα άλλη αν δεν μπει Μάιος δεν βλέπω να αποχωριζόμαστε τις μυξούλες :)

 

Υγρασία στο σπίτι έχω κάτω από το κανονικό λόγω καλοριφέρ...αν δεν κάνω λάθος πρέπει να είναι περίπου 55% και στο δωμάτιό του έχει σύνηθως γύρω στο 40-45%.

Όσον αφορά στον υγραντήρα, όλοι οι παιδίατροι που τον παρακολουθούν (2+1 ο ομοιο παιδίατρος) συμφωνούν στο ότι ερεθίζει περισσότερο τον λάρυγγα και καλό είναι να αποφεύγεται...το αυτό και για τον ευκάλυπτο...το βέλτιστο είναι παράθυρο/μπαλκονόπορτα ελάχιστα ανοικτό/ή καθόλη τη διάρκεια της νύχτας...

εκεί όμως μπαίνει η ανασφάλειά μου μην την αρπάξει χειρότερα και...φαύλος κύκλος...

το περίεργο είναι ότι δεν είναι μπουκωμένος...ακούγεται σαν μύξα πίσω/μέσα (όπως πάτε αριστερά :roll:) και σαν φλέμα στον λαιμό...

μια χαρά κοιμάται όλη νύχτα (άντε κάνα βηχαλάκι από το φλέμα)...

 

η αλήθεια είναι ότι από 26/11 που ξεκινήσαμε όμοιο, εκτός από μια γαστρεντερίτιδα 3 ωρών και 4 εμετών πριν 2 εβδομάδες και αυτό το περίεργο μυξο/φλεμο/κατι που ακούω στο μπακγκράουντ εδώ και 3-4 μέρες, άλλος ιός δεν μας βρήκε :mrgreen:

JnDWp3.png Η λίστα με τα eshops-->Εδώ
Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 603
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Να ζητήσω και εγώ τη βοήθειά σας. Έχω ξεκινήσει ομοιοπαθητική στην 2 ετών και 4 μηνών κόρη μου εδώ και δύο εβδομάδες λόγω επαναλαμβανόμενων ωτίτιδων. Δυστυχώς πάλι είναι με ωτίτιδα. Ακολουθώ από τη Δευτέρα τις οδηγίες της ομοιοπαθητικού αλλά δεν έχω δει καμία βελτίωση. Το παιδί συνεχίζει να ανεβάζει πυρετό και να πονάει. Εσείς σε πόσες ημέρες αντιμετωπίσατε μία ωτίτιδα με την ομοιοπαθητική? Μήπως πρέπει τελικά να ξεκινήσω την αντιβίωση?

Link to comment
Share on other sites

Να ζητήσω και εγώ τη βοήθειά σας. Έχω ξεκινήσει ομοιοπαθητική στην 2 ετών και 4 μηνών κόρη μου εδώ και δύο εβδομάδες λόγω επαναλαμβανόμενων ωτίτιδων. Δυστυχώς πάλι είναι με ωτίτιδα. Ακολουθώ από τη Δευτέρα τις οδηγίες της ομοιοπαθητικού αλλά δεν έχω δει καμία βελτίωση. Το παιδί συνεχίζει να ανεβάζει πυρετό και να πονάει. Εσείς σε πόσες ημέρες αντιμετωπίσατε μία ωτίτιδα με την ομοιοπαθητική? Μήπως πρέπει τελικά να ξεκινήσω την αντιβίωση?

 

Και ξεκίνησα ομοιοπαθητική στα παιδιά 15μηνών και 5 ετών από το Σεπτέμβριο λόγω βρογχίτιδας και λαρυγγίτιδας. Τα παιδιά και τα δύο πάνε πάρα πολύ καλά. Δεν χρειάστηκε να πάρουν ξανά αντιβιώσεις. Μόνο στην μικρή έδωσα μία φορά αντιβίωση για ωτίτιδα διότι αν δεν το προλάβεις και έχει πολύ υγρό χρειάζεται αντιβίωση. Η ομοιοπαθητικός μου την έδωσε την αντιβίωση. Της επόμενες δύο φορές που έπαθε ωτίτιδα και το διαπιστώσαμε αμέσως, μόλις της έδωσα χαπάκι την επόμενη κιόλας μέρα είχε καθαρίσει το αυτί της.

Link to comment
Share on other sites

Ακολουθώ από τη Δευτέρα τις οδηγίες της ομοιοπαθητικού αλλά δεν έχω δει καμία βελτίωση.

σε τέτοια μυνήματα οι όμοιο υποστηρηχτές ή δεν απαντούν ή λένε :wink: :

μήπως δεν έχεις πάει στο σωστό γιατρό; κακοί επαγγελματίες υπάρχουν παντού κλπ...

 

ένα παιδί που έχει ευαισθησία στα αυτιά πρέπει:

 

  • να θεραπεύει αποτελεσματικά την υπάρχουσα ωτίτιδα (ανάλογα με το αίτιο, όταν χρειάζεται αντιβίωση την σταματάμε μετά από επανεξέταση του παιδιού, και όχι όταν σταματήσει να πονά)
  • προστατεύουμε το παιδί από εκλιτικούς παράγοντες (σκουφάκι στο κρύο, να μην κολλά μύξα)
  • αν είναι μπουκωμένο φροντίζουμε για την αποτελεσματική αποσυμφόρηση της μύτης (δρα προληπτικά)

Link to comment
Share on other sites

Να ζητήσω και εγώ τη βοήθειά σας. Έχω ξεκινήσει ομοιοπαθητική στην 2 ετών και 4 μηνών κόρη μου εδώ και δύο εβδομάδες λόγω επαναλαμβανόμενων ωτίτιδων. Δυστυχώς πάλι είναι με ωτίτιδα. Ακολουθώ από τη Δευτέρα τις οδηγίες της ομοιοπαθητικού αλλά δεν έχω δει καμία βελτίωση. Το παιδί συνεχίζει να ανεβάζει πυρετό και να πονάει. Εσείς σε πόσες ημέρες αντιμετωπίσατε μία ωτίτιδα με την ομοιοπαθητική? Μήπως πρέπει τελικά να ξεκινήσω την αντιβίωση?

Εχεις ενημερωσει την γιατρό σου?

Εμείς ξεπεράσαμε ωτίτιδα μόνο με όμοιο. Συγκεκριμένα μας έδωσε ένα όμοιο, που το έδωσα το ίδιο απόγευμα μετά την διάγνωση της παιδιατρου, αλλά δεν είδα να κάνει κάτι. Την επομένη το πρωί ενημέρωσα ότι δεν είδα βελτιώση, μου το άλλαξε και την ίδια μέρα το παιδί άρχισε να καλυτερεύει. Την επομένη ήταν σχεδόν καλά και την τρίτη μέρα δεν είχε τιποτα. Την 4η μέρα την πήγα πάλι στην κλασική γιατρό και το υγρό είχε εξαφανιστεί. Οπότε μάλλον δεν παίρνετε το σωστό φάρμακο. Πάρτην να στο αλλάξει άμεσα.

 

Αααα ξέχασα να σου πω ότι η κλασική μας είχε συνταγογραφήσει και αντιβίωση και ένα σπρέι για την μύτη για αποσυμφόρηση, που δεν πήραμε ποτέ.

 

Περαστικά σας!

Kt0tp2.png NaAfp3.png

 

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Να ζητήσω και εγώ τη βοήθειά σας. Έχω ξεκινήσει ομοιοπαθητική στην 2 ετών και 4 μηνών κόρη μου εδώ και δύο εβδομάδες λόγω επαναλαμβανόμενων ωτίτιδων. Δυστυχώς πάλι είναι με ωτίτιδα. Ακολουθώ από τη Δευτέρα τις οδηγίες της ομοιοπαθητικού αλλά δεν έχω δει καμία βελτίωση. Το παιδί συνεχίζει να ανεβάζει πυρετό και να πονάει. Εσείς σε πόσες ημέρες αντιμετωπίσατε μία ωτίτιδα με την ομοιοπαθητική? Μήπως πρέπει τελικά να ξεκινήσω την αντιβίωση?

θα σου πρότεινα να διαβάσεις από το ποστ 34 της pashalitsas και πάνω, και αν θυμάμαι καλά νομίζω πως και η yogini(σόρρι αν κάνω λάθος) αντιμετώπισε το ίδιο θέμα και βρισκόταν σ΄ένα από τα τόπικ που μας κλειδώσανε οι διαχειριστές...

ΟΣΟ ΠΕΡΝΑΕΙ Ο ΚΑΙΡΟΣ ΔΕΝΟΜΑΙ ΠΙΟ ΠΟΛΥ ΜΑΖΙ ΤΟΥΣ,ΠΩΣ ΘΑ ΞΕΠΕΡΑΣΤΕΙ ΤΟ ΟΙΔΙΠΟΔΕΙΟ ???????????????

1ος Αγγελος :31/10/08 ;)

2ος Αγγελος :01/04/10.:P

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ για τις απαντήσεις. BOBOLINOS έχω διαβάσει όλα τα σχετικά θέματα στο forum και επειδή η ελπίδα πεθαίνει τελευταία, είχα επιμονή και υπομονή. Ήμουν διαρκώς σε επικοινωνία με την όμοιο γιατρό. Έκανε πολλές αλλαγές στα φάρμακα αλλά δυστυχώς τίποτα δεν μας βοήθησε ουσιαστικά. Μου συνέστησε να ξεκινήσω αντιβίωση σήμερα το πρωί εφόσον δεν έχω δει κάποια βελτίωση και δυστυχώς αυτό θα κάνω...

Η όμοιο-γιατρός μου είπε ότι είναι δύσκολο να βρουν ιδιοσυγκρασιακά ένα μικρό παιδί με την πρώτη. Επειδή έχω καλές συστάσεις, θα της δώσω και μία δεύτερη ευκαιρία. Σας ευχαριστώ και κάθε συμβουλή καλοδεχούμενη καθότι είμαι νέα στο club.

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ για τις απαντήσεις. BOBOLINOS έχω διαβάσει όλα τα σχετικά θέματα στο forum και επειδή η ελπίδα πεθαίνει τελευταία, είχα επιμονή και υπομονή. Ήμουν διαρκώς σε επικοινωνία με την όμοιο γιατρό. Έκανε πολλές αλλαγές στα φάρμακα αλλά δυστυχώς τίποτα δεν μας βοήθησε ουσιαστικά. Μου συνέστησε να ξεκινήσω αντιβίωση σήμερα το πρωί εφόσον δεν έχω δει κάποια βελτίωση και δυστυχώς αυτό θα κάνω...

Η όμοιο-γιατρός μου είπε ότι είναι δύσκολο να βρουν ιδιοσυγκρασιακά ένα μικρό παιδί με την πρώτη. Επειδή έχω καλές συστάσεις, θα της δώσω και μία δεύτερη ευκαιρία. Σας ευχαριστώ και κάθε συμβουλή καλοδεχούμενη καθότι είμαι νέα στο club.

 

καλημέρα ωραία αυτό σημαίνει πως έχεις καταλάβει ότι δεν γίνονται όλα καλά όπως με το ραβδάκι του μάγου.Υπάρχουν περιπτώσεις που κάποια φάρμακα να μην πιάνουν γιατί σε έχει ψυχολογήσει "λάθος" ο ομοιο ,δεν είναι κακό συμβαίνει ακόμα και σε μας που κάνουμε τουλάχιστον μία 7ετία ομοιο.

Πρόσφατο παράδειγμα ήταν η πολύ δυνατή ίωση που πέρασε ο σύζυγος ,αφού μιλήσαμε μαζί της μας έδωσε τι έπρεπε να πάρει δεν είδαμε ιδιαίτερη εξέλιξη με αποτέλεσμα(και αφού δεν μπόρεσα να την βρω στο τηλ.:confused:)να ψάξω μόνη μου και να του δώσω ένα άλλο φάρμακο όπου διάβασα για τα συμπτώματα και έκρινα πως του ταιριάζει ,μετά από 2 καψουλάκια που πήρε σηκώθηκε από το κρεβάτι και την άλλη μέρα πήγε στη δουλειά.

Όπως έγραψες και εσύ θέλει υπομονή και επιμονή ειδικά αν είναι η πρώτη της φορά που κάνει αγωγή,όταν την καταλάβει καλύτερα η ομοιο θα της δίνει τα σωστά.

Σε ποια πας στείλε μου ένα πμ (αν θελεις).

ΟΣΟ ΠΕΡΝΑΕΙ Ο ΚΑΙΡΟΣ ΔΕΝΟΜΑΙ ΠΙΟ ΠΟΛΥ ΜΑΖΙ ΤΟΥΣ,ΠΩΣ ΘΑ ΞΕΠΕΡΑΣΤΕΙ ΤΟ ΟΙΔΙΠΟΔΕΙΟ ???????????????

1ος Αγγελος :31/10/08 ;)

2ος Αγγελος :01/04/10.:P

Link to comment
Share on other sites

Ρε BOBOLINOS να παίρνω πρώτα εσένα τηλέφωνο;;; πιο φτηνά θα μου έρθει!!!! Πρέπει να αγοράσω το βιβλίο που έχεις αλλά τώρα το ταμείο είναι μείον :)

 

Εγω πάω πολύ καλά με την αγωγή...πρώτη φορά έκανα θεραπευτική επειδείνωση αλλά σε λίγες μέρες ήμουν καλά! Μου είπε επίσης ο γιατρός ότι είναι καλό σημάδι υγείας ότι παίρνω ιδιοσυγκρασιακό που παίρνουν συνήθως τα παιδια :) πίπινος σας λέω είμαι!

 

Το μόνο κακό είναι ότι κάθε 40ήμερο επίσκεψη σε τέτοιους καιρούς είναι too much...τεσπα είδα βελτιώση σε ολα για οσα πήγα οπότε χαλάλι...

 

 

Ωτίτιδα δεν ειχαμε περάσει εμείς :( αλλά αν και ο ομοιο σας ειπε αντιβιωση No worries...

Link to comment
Share on other sites

Να ζητήσω και εγώ τη βοήθειά σας. Έχω ξεκινήσει ομοιοπαθητική στην 2 ετών και 4 μηνών κόρη μου εδώ και δύο εβδομάδες λόγω επαναλαμβανόμενων ωτίτιδων. Δυστυχώς πάλι είναι με ωτίτιδα. Ακολουθώ από τη Δευτέρα τις οδηγίες της ομοιοπαθητικού αλλά δεν έχω δει καμία βελτίωση. Το παιδί συνεχίζει να ανεβάζει πυρετό και να πονάει. Εσείς σε πόσες ημέρες αντιμετωπίσατε μία ωτίτιδα με την ομοιοπαθητική? Μήπως πρέπει τελικά να ξεκινήσω την αντιβίωση?

 

Από ότι κατάλαβα αν είναι η ομοιοπαθητική θα σε πιάσει άμεσα ή αν χρειαστεί κάποια αλλαγή βάλε 2-3 μέρες το μέγιστο... Μην περιμένεις παραπάνω, εμείς πάθαμε ρήξη και αφού υποφέραμε μια εβδομάδα πήραμε αντιβίωση κανονικά...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ναι κι εγω έτσι πιστεύω, τα αποτελέσματα φαίνονται άμεσα. Όταν επαθα μαστίτιδα και είχα πυρετό 39+ μου πέρασε αμέσως όπως και σε γαστρεντερίτιδες μέσα στην ίδια μέρα θεαματική βελτιώση κτλ. Αν βλέπεις κάτι και επιμένει δεν ειναι σωστό το φάρμακο. Στη μαστίτιδα πχ μου έδωσε κάτι και μου είπε πάρε με σε μια ώρα να μου πεις, στη μια ώρα ήμουν το ίδιο μου άλλαξε το φάρμακο και το δεύτερο με έπιασε σε μιση ώρα ήμουν καλά.

Link to comment
Share on other sites

Ρε BOBOLINOS να παίρνω πρώτα εσένα τηλέφωνο;;; πιο φτηνά θα μου έρθει!!!! Πρέπει να αγοράσω το βιβλίο που έχεις αλλά τώρα το ταμείο είναι μείον :)

 

Εγω πάω πολύ καλά με την αγωγή...πρώτη φορά έκανα θεραπευτική επειδείνωση αλλά σε λίγες μέρες ήμουν καλά! Μου είπε επίσης ο γιατρός ότι είναι καλό σημάδι υγείας ότι παίρνω ιδιοσυγκρασιακό που παίρνουν συνήθως τα παιδια :) πίπινος σας λέω είμαι!

 

Το μόνο κακό είναι ότι κάθε 40ήμερο επίσκεψη σε τέτοιους καιρούς είναι too much...τεσπα είδα βελτιώση σε ολα για οσα πήγα οπότε χαλάλι...

 

 

Ωτίτιδα δεν ειχαμε περάσει εμείς :( αλλά αν και ο ομοιο σας ειπε αντιβιωση No worries...

:P:p:p:p:p:p μακάρι να μπορούσα να σε εξυπηρετήσω ....αυτόν που δεν μπορώ να πιάσω είναι ο γιος μου ο μικρός με τπτ...

ανά 40 μέρες πας στο γιατρό?υπάρχει κάτι σοβαρό γιατί εμείς τα λύνουμε από το τηλ.?

ΟΣΟ ΠΕΡΝΑΕΙ Ο ΚΑΙΡΟΣ ΔΕΝΟΜΑΙ ΠΙΟ ΠΟΛΥ ΜΑΖΙ ΤΟΥΣ,ΠΩΣ ΘΑ ΞΕΠΕΡΑΣΤΕΙ ΤΟ ΟΙΔΙΠΟΔΕΙΟ ???????????????

1ος Αγγελος :31/10/08 ;)

2ος Αγγελος :01/04/10.:P

Link to comment
Share on other sites

:P:p:p:p:p:p μακάρι να μπορούσα να σε εξυπηρετήσω ....αυτόν που δεν μπορώ να πιάσω είναι ο γιος μου ο μικρός με τπτ...

ανά 40 μέρες πας στο γιατρό?υπάρχει κάτι σοβαρό γιατί εμείς τα λύνουμε από το τηλ.?

Ήθελα να σε ρωτήσω, ποιό βιβλίο συμβουλεύσαι ?

ydS7p3.png 3pOXp3.png

E-shops για παπούτσια ΕΔΩ Εshops ΕΔΩ

Το παλιό θέμα ΕΔΩ Πώληση στο ΕΒΑΥ ΕΔΩ

Link to comment
Share on other sites

από το τηλέφωνο λύνει τα επείγοντα..ιώσεις κτλ...οταν σε παρακολουθεί για κάτι πας κάθε 40 μέρες για να δει μήπως πρέπει να αλλαξει φάρμακο....αυτό που με νευριάζει είναι ότι ο δικός μας δεν έχει ρίξει τις τιμές του και το θεωρώ φάουλ σε τέτοιους καιρούς. Δεν ξέρω τι κάνουν οι υπόλοιποι γιατροί σας βέβαια...ευτυχώς μου είπε για τον μικρό είμαι οκ να μην του δίνω τίποτα προς το παρόν

Link to comment
Share on other sites

Ήθελα να σε ρωτήσω, ποιό βιβλίο συμβουλεύσαι ?

 

Αυτό είναι :

Το βιβλίο μου λέγεται :"Η ΒΙΒΛΟΣ ΤΗΣ ΟΜΟΙΟΠΑΘΗΤΙΚΗΣ"

της Ambika Wauters εκδόσεις ισόρροπον το είχα αγοράσει 22 ευρω πριν από 5 χρόνια

είναι μικρό τετράγωνο άσπρο με μωβ, εμένα με έχει βοηθήσει αρκετά όταν δεν μπορώ να βρω την ομοιο μας .

πιστεύω να μην ληφθεί ως διαφήμιση και πάρω καμιά κάρτα.:?:

 

 

από το τηλέφωνο λύνει τα επείγοντα..ιώσεις κτλ...οταν σε παρακολουθεί για κάτι πας κάθε 40 μέρες για να δει μήπως πρέπει να αλλαξει φάρμακο....αυτό που με νευριάζει είναι ότι ο δικός μας δεν έχει ρίξει τις τιμές του και το θεωρώ φάουλ σε τέτοιους καιρούς. Δεν ξέρω τι κάνουν οι υπόλοιποι γιατροί σας βέβαια...ευτυχώς μου είπε για τον μικρό είμαι οκ να μην του δίνω τίποτα προς το παρόν

Αυτό δεν μπορεί να γίνει από το τηλ.δλδ να του δώσεις την εικόνα αν υπάρχει εξέλιξη ή στασιμότητα ?Και στην τελική πας για επανεξέταση γιατί να ξαναπληρώσεις ?είναι σαν να πηγαίνεις στον γιατρό σου λέει κάνε αυτές τις εξετάσεις και φέρε να τις δω,ε,δεν τον πληρώνεις 2 φορές.

ΟΣΟ ΠΕΡΝΑΕΙ Ο ΚΑΙΡΟΣ ΔΕΝΟΜΑΙ ΠΙΟ ΠΟΛΥ ΜΑΖΙ ΤΟΥΣ,ΠΩΣ ΘΑ ΞΕΠΕΡΑΣΤΕΙ ΤΟ ΟΙΔΙΠΟΔΕΙΟ ???????????????

1ος Αγγελος :31/10/08 ;)

2ος Αγγελος :01/04/10.:P

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

έτσι πάει δυστυχώς...και στον Κ. οταν πήγαινα στην αρχή πλήρωνα σε κάθε επίσκεψη που ήταν τοτε επίσης κάθε 40ήμερο..... :(

τεσπα δεν μπορούμε να τα έχουμε και ολα...

Link to comment
Share on other sites

Από ότι κατάλαβα αν είναι η ομοιοπαθητική θα σε πιάσει άμεσα ή αν χρειαστεί κάποια αλλαγή βάλε 2-3 μέρες το μέγιστο... Μην περιμένεις παραπάνω, εμείς πάθαμε ρήξη και αφού υποφέραμε μια εβδομάδα πήραμε αντιβίωση κανονικά...

 

Σε οξεία θέματα ένα 24ώρο το πολύ. Στα παιδιά ποιό γρήγορα.

πᾶν μέτρον ἄριστον

Link to comment
Share on other sites

Ρώτησα τον ομοιο αν πρέπει να πάρουμε κάτι μετά το διάστημα που πήραμε αντιβίωση και μου είπε όχι... Κάτι είχε γράψει κάποια κοπέλα για αποστείρωση ή κάτι τέτοιο... Ξέρετε τίποτε ιδιαίτερο ότι παίρνουμε μετά από διάστημα αντιβίωσης;

Link to comment
Share on other sites

Ρώτησα τον ομοιο αν πρέπει να πάρουμε κάτι μετά το διάστημα που πήραμε αντιβίωση και μου είπε όχι... Κάτι είχε γράψει κάποια κοπέλα για αποστείρωση ή κάτι τέτοιο... Ξέρετε τίποτε ιδιαίτερο ότι παίρνουμε μετά από διάστημα αντιβίωσης;

Συνήθως δίνουν κάτι για ενισχυση του οργανισμού...το ιδιοσυγκρασιακό φαντάζομαι..

Kt0tp2.png NaAfp3.png

 

 

Link to comment
Share on other sites

Κάτι είχε γράψει κάποια κοπέλα για αποστείρωση ή κάτι τέτοιο... Ξέρετε τίποτε ιδιαίτερο ότι παίρνουμε μετά από διάστημα αντιβίωσης;

 

Μας έδωσε το ιδιοσυγκρασιακό για 1 μήνα

σε 6x δυναμοποίηση.

 

Επίσης πήραμε και προβιοτικά

(2 δις για το παιδί και 4 δις για εμένα)

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδιά έχω ενα θέμα με το λαιμό μου....θυμάστε που μου είχε ξυπνήσει η αμυγδαλή όταν είχα ξεκινήσει το calcarea...ε τώρα με ξαναέπιασε, μια μέρα πονόλαιμο φαίνονται τα άσπρα με το πύον αλλά ο πόνος πολύ ανεκτός...τρίτη μέρα σήμερα καθόλου πόνος αλλα ο πύον φαίνεται καθαρά....είναι δυνατόν να έχω πύον στις αμυγδαλές και να μην πονάω ούτε να κάνω πυρετό;;; την προηγούμενη φορά με είχε δει και η παιδίατρος και είπε ότι δεν χρειαζόμουν αντιβίωση αλλά μέσα σε ένα δίμηνο να το ξαναπάθω;

Link to comment
Share on other sites

ρεείναι δυνατόν να έχω πύον στις αμυγδαλές και να μην πονάω ούτε να κάνω πυρετό;;;

 

Ναι ειναι δυνατον. Το ιδιο εχει ο 7χρονος μιας φιλης χωρίς πόνο καθόλου. Εδωσε αντιβιωση βεβαια αυτή...

Kt0tp2.png NaAfp3.png

 

 

Link to comment
Share on other sites

βρε παιδιά να ρωτήσω κάτι ?εχετε καταλάβει τι θα γίνει με τα φάρμακα οσον αφορά με αυτό που λένε για τα γενόσημα και τι δραστική ουσία?Ψιλοδιάβασα ένα άρθρο στο φαρμ.συλ.θεσ/νικης αλλά ήταν περασμένη η ώρα και ο εγκέφαλος δεν .......

ΟΣΟ ΠΕΡΝΑΕΙ Ο ΚΑΙΡΟΣ ΔΕΝΟΜΑΙ ΠΙΟ ΠΟΛΥ ΜΑΖΙ ΤΟΥΣ,ΠΩΣ ΘΑ ΞΕΠΕΡΑΣΤΕΙ ΤΟ ΟΙΔΙΠΟΔΕΙΟ ???????????????

1ος Αγγελος :31/10/08 ;)

2ος Αγγελος :01/04/10.:P

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...