Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Γεννήσατε σε Δημόσιο ή σε ιδιωτικό μαιευτήριο ή στο σπίτι ;


Γεννήσατε σε Δημόσιο ή σε ιδιωτικό μαιευτήριο ή στο σπίτι ;  

549

  1. 1. Γεννήσατε σε Δημόσιο ή σε ιδιωτικό μαιευτήριο ή στο σπίτι ;

    • Γέννησα σε Δημόσιο μαιευτήριο/κλινική
      319
    • Γέννησα σε Ιδιωτικό μαιευτήριο/κλινική
      502
    • Γέννησα στο σπίτι
      10
    • Γέννησα σε άλλο χώρο
      1


Recommended Posts


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 130
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλησπέρα! Και οι δύο μου κορούλες γεννήθηκαν στο Ιασώ και είναι κάτι που πραγματικά το έχω μετανίωσει.... Στην πρωτη μου γέννα το ραντεβού μου (προγραμματισμένη καισαρική) ήταν στις 7 και τελικά γέννησα στις 2 και στην δεύτερη γέννα μου το μωράκι μου είχε κάποιο πρόβλημα που ήταν οφθαλμοφανές αλλά δεν μας ενημέρωσε ΚΑΝΕΙΣ!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Το πρώτο μου παιδάκι το γέννησα στο ΙΑΣΩ, στο μεγάλο ξενοδοχείο όπου σκας ένα σωρό λεφτά και έχεις μηδέν εξυπηρέτηση ! Ημουν τυχερή γιατί είχα πολύ εύκολο τοκετό και δε χρειάστηκα τίποτα, σε αντίθεση με άλλες κοπέλες που είχαν διάφορα προβλήματα (π.χ. μετά από καισαρική) και δεν τις βοηθούσαν. Ακόμα και λάθος ομάδα αίματος στο παιδί έχουν γράψει στο βιβλιάριο (των κουμπάρων μου το παιδί)... Μετά άλλαξα γιατρό για διάφορους λόγους και κατάφερα να κάνω ακόμα και την αμνιοπαρακέντηση στο δημόσιο νοσοκομείο με 70 ευρώ αντί 700 που ζητούσαν τα ιδιωτικά. Γέννησα το δεύτερο παιδάκι μου στο Αττικόν και έμεινα πάρα πολύ ευχαριστημένη.

 

Κορίτσια, μην τους δίνετε λεφτά για πλάκα, δεν αξίζει !!!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια! Κι εγώ στο ΙΑΣΩ γέννησα αλλά μόνο για τον γιατρό μου. Ημουν πολύ επιφυλακτική για εκει γιατί είχα ακούσει διάφορα αλλα τελικά ενταξει.

2XNsp3.png

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

λητω!!!!!!!!!!!!!!!!!!ΠΟΛΥ ΕΥΧΑΡΙΣΤΗΜΕΝΗ ΕΙΝΑΙ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑΚΗ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ Κ ΜΕ ΣΟΥΠΕΡ ΦΑΓΗΤΟ.

ΤΟ ΣΙΓΟΥΡΟ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΘΑ ΠΗΓΑΙΝΑ ΣΕ ΟΠΟΙΔΗΠΟΤΕ ΜΑΙΕΥΤΗΡΙΟ ΑΡΚΕΙ ΝΑ ΗΤΑΝ ΕΚΕΙ ΟΙ ΔΥΟ ΣΟΥΠΕΡ ΑΝΘΡΩΠΟΙ ΠΟΥ ΜΕ ΒΟΗΘΗΣΑΝ ΚΑΙ ΣΤΙΣ 3 ΓΕΝΝΕΣ ΜΟΥ Ο ΓΥΝΑΙΚΟΛΟΓΟΣ ΜΟΥ ΤΖΕΦΕΡΑΚΟΣ ΚΑΙ Η ΜΑΙΑ ΜΟΥ ΣΕΡΠΕΤΙΝΗ.!!!!!!!!!

ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΚΑΛΟ ΔΙΔΥΜΟ ΚΑΙ ΓΙΑ ΜΕΝΑ ΤΟ ΒΑΣΙΚΟ ΣΕ ΜΙΑ ΓΕΝΝΑ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΕΜΠΙΣΤΕΥΕΣΑΙ ΑΥΤΟΥΣ ΤΟΥΣ ΑΝΘΡΩΠΟΥΣ ΓΙΑΤΙ ΕΤΣΙ ΕΙΣΑΙ ΤΕΛΕΙΩΣ ΧΑΛΑΡΗ ΟΤΙ ΚΙ ΑΝ ΓΙΝΕΙ.

ΣΦΥΡΙΞΕ ΧΑΡΟΥΜΕΝΑ ΜΠΟΡΕΙΣ!!!!!!!!!:P

Link to comment
Share on other sites

Εγώ γέννησα στο ΡΕΑ και έμεινα απόλυτα ικανοποιημένη. Βέβαια πήγα εκεί γιατί ήταν ο γιατρός μου. Στην πλειοψηφία των περιπτώσεων διαλέγεις γιατρό και όχι μαιευτήριο, νομίζω...

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

γενικη κλινικη.ειμαι ευχαριστημενη γενικοτερα κ οι οικειοι μου μου παν καλα λογια.ομως ο βασικος λογος που πηγα ειναι ο γιατρος μου κ το γεγονος οτι με καλυπτε η ασφαλεια μου.αν αποφασισουμε για δευτερο θα παω σε δημοσιο καλυπτομαι ανετα κ εκει........

2gq862lerlo78vgo.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ξεχασα βρε κοριτσια ειμαι νεα στο φορουμγια πειτε κανα καλο γιατρο γυναικολογο που να ειναι στο ρεα η σε δημοσιο εκτος αττικον!!!

αλεξανδρος τζεφερακος στο ρεα.εγω ειμαι απολυτα ευχαριστημενη ειναι ψειρας χωρις να σε ανχωνει υπερ του φυσιολογικου τοκετου δεν κοιταει να τακτοποιησει το προγραμμα του και η μαια του πολυ γλυκεια ενημερωμενη και η καταλληλη για αυτη τη δουλεια!σερπετινη εγγυηση!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!:D

ειμαι γιατρος οποτε υπηρξα πολυ πιο δυσκολος πελατης τους εμπιστευομαι πληρως

ΣΦΥΡΙΞΕ ΧΑΡΟΥΜΕΝΑ ΜΠΟΡΕΙΣ!!!!!!!!!:P

Link to comment
Share on other sites

Γέννησα σε ιδιωτικό νοσοκομείο-στο Ιασώ-επειδή εκεί είναι ο γιατρός μου.

Έμεινα πολύ ευχαριστημένη.

Αν ήταν σε δημόσιο θα επέλεγα το δημόσιο αφού είναι πιο οικονομικά.

3zKtp2.png

S0Tjp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

εχει ιατρειο στην καστελλα εμενα λογω ιατρικης δεοντολογιας δεν μου πηρε λεφτα πληρωσα μονο το μαιευτηριο και τη μαια μου αλλα ξερω απο τις κολλητες μου (ολες εκει παμε τον εχουμε τρελλανει τον ανθρωπο) οτι παει γυρω στο 2000 αν δεν κανω λαθος παει και σε συναρτηση με το δωματιο

ΣΦΥΡΙΞΕ ΧΑΡΟΥΜΕΝΑ ΜΠΟΡΕΙΣ!!!!!!!!!:P

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας εγώ φήφισα παρότι δεν έχω γεννήσει ακόμη, είμαι 4 μηνών και 2 εβδομάδων αλλά ψήφισα το δημόσιο, διότι εκεί αποφάσισα λόγω ιατρού να γεννήσω (με το καλό!!!) και ειδικότερα στο Αρεταίειο. Μέχρι στιγμής έχω επισκεφθεί το ανωτέρω μαιευτήριο για κάποιες σημαντικές εξετάσεις και έχω μείνει απόλυτα ευχαριστημένη, παρότι οι ξενοδοχειακές παροχές δεν έχουν την χλιδή των ιδιωτικών, η ασφάλεια που αισθάνεσαι δεν περιγράφεται.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

γεννησα τον ιουλιο στο Αλεξάνδρα λογω γιατρού και μαιας...παροτι εφημερεία ολα ήταν αρκετα καλα! Το μονο που με απογοητευσε ήταν οτι το μωρο μου το ειδα μετα απο ωρες κ δεν το θηλασα αμεσως παρολο που μου το εβαλαν στο στηθος με το που γεννηθηκε...παντως εμαθα οσο εμεινα οτι κανουν διπλες βαρδιες ειδικα οι παιδιατροι , πραγμα παρα πολυ δυσκολο...

Link to comment
Share on other sites

egw gennhsa ta 2 prwta sto elena...monoklino!!teleia e3uphrethsei apo to proswpiko..thn 3 korh mou thn gennhsa sto kratiko nikaias...teleia apo thn apopsh oti ekanan episklhridio kati pou den to ezhsa sta alla 2 k emeina polu euxaristhmenh!!!k apo ton giatro!!twra sto 4 omws o giatros mou sunta3iodoth8hke apo to kratiko nikaias k einai sto Rea k den 3erw pws 8a einai..alla paidiaaaa ta lupamai ta leftakia mas na ta dwsoume sto idwtiko...ti na kanw omws ..4 kaisarikh einai k den feugeis apo ton giatro sou eukolaaaa....paidia an mporeite se dhmosio pou na kanoun k episklhridio an gennate me kaisarikh..na eisaste 3upnieeees alla to poio megalo protairhmaaaa oikonomikaaaaaa...

Link to comment
Share on other sites

Γεννησα το σεπτεμβρη στοο αττικο.. εμεινα παρα πολυ ευχαριστημενοι.. ολοι πολυ εξθπηρετικοι ολα καθαρα .. με βοηθησαν πολυ σε ολα και μου τα δειξαν ολα και ημουν τυχερη γτ ειχα και μονοκλινο!!!Ανετα θα ξαναγεννησω εκει το επομενο!

FvxMp3.png
Link to comment
Share on other sites

στο Ιασω τον Αυγουστο. πηγα εκει για ενα και μονο λογο. δεν αλλαζω τον γιατρο μου με τιποτα.θα τον ακολουθουσα ακομα και με γεννουσε σε χωραφι.ΕΥΑΓΓΕΛΟΣ ΑΜΠΟΥΛΟΣ .κατα τα αλλα στο Ιασω ειναι για μπατσες τελικα. απορω γιατι ολοι οι γιατροι πανε εκει.ΥΓ η αναισθησιολογος ηταν περιπτωσαρα!!!θα την χαστουκιζα ευχαριστως!!!

s-age.png[/img]Z7Txp2.png

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...