Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Πώς αποκτήσατε τα παιδιά σας;


πώς αποκτήσατε το παιδί σας ; (δυνατότητα περισσότερων επιλογών)  

649

  1. 1. πώς αποκτήσατε το παιδί σας ; (δυνατότητα περισσότερων επιλογών)

    • με εξωσωματική
      120
    • με έμμεσο τρόπο (πχ. σπερματέγχυση)
      38
    • με φυσικό τρόπο
      845
    • το υιοθέτησα
      12
    • μέσω παρένθετης μητέρας
      2


Recommended Posts

Απεκτησα το μωρακι μου με φυσιολογικη προσπαθεια μεσα σ ενα 4 μηνο!Δυστυχως οταν το εφερα στο κοσμο λόγω επιπλοκων στο τοκετο εμεινε χωρις οξυγονο ο εγκεφαλος του με αποτελεσμα ν αποκτησει κινητικες δυσκολιες μου συστησαν την μεθοδο Vojta εχω διαβασει παρα πολυ καλες κριτικες!Τι γνωριζετε?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 89
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

με φυσικο τροπο μετα απο μια αποβολη.και τις 2 φορες ομως οι εγκυμοσυνες ηρθαν χωρις προσπαθεια,δηλ δεν προσπαθουσαμε με το συντροφο μου αν και το ειχαμε συζητησει και το θελαμε κ οι δυο μας,περιμενα πως θα αργουσε ακομη να ερθει ο μικρος μας.

fTbrp3.png
Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...

Καλημέρα κορίτσια! Είμαι καινούρια στο φόρουμ και θα ήθελα να σας εκφράσω αυτό που αισθάνομαι..

Πίστευα ότι μόνο στις γόνιμες μέρες μπορεί να γίνει μια σύλληψη, διαβάζοντας όμως βλέπω ότι όλα μπορούν να συμβούν σε ανύποπτο χρόνο!!

Αποφασίσαμε με τον άντρα μου να αποκτήσουμε ένα παιδάκι. Δεν κάναμε ακόμη κάποια προσπάθεια, παρα μόνο μία φορά. Έχω κύκλο 31 ημερών και η επαφή έγινε την 14 μερα του κύκλου. Υπάρχουν πιθανότητες να έμεινα έγκυος; Τώρα έιμαι στην 16 μέρα και έχω ενοχήσεις στις ωοθήκες. Αν μπορεί κάποια ας μου πει τη γνώμη της!! Ευχαριστώ εκ των προτέρων..

Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...
  • 1 month later...
Καλημέρα κορίτσια! Είμαι καινούρια στο φόρουμ και θα ήθελα να σας εκφράσω αυτό που αισθάνομαι..

Πίστευα ότι μόνο στις γόνιμες μέρες μπορεί να γίνει μια σύλληψη, διαβάζοντας όμως βλέπω ότι όλα μπορούν να συμβούν σε ανύποπτο χρόνο!!

Αποφασίσαμε με τον άντρα μου να αποκτήσουμε ένα παιδάκι. Δεν κάναμε ακόμη κάποια προσπάθεια, παρα μόνο μία φορά. Έχω κύκλο 31 ημερών και η επαφή έγινε την 14 μερα του κύκλου. Υπάρχουν πιθανότητες να έμεινα έγκυος; Τώρα έιμαι στην 16 μέρα και έχω ενοχήσεις στις ωοθήκες. Αν μπορεί κάποια ας μου πει τη γνώμη της!! Ευχαριστώ εκ των προτέρων..

 

 

και εγω 31 μερες περιπου ειχα κυκλο(εκανε και 2-3 μηνες για να σταθεροποιηθει αφου διεκοψα τα αντισυλληπτικα).και εγω προσπαθουσα να υπολογησω τις γονιμες αλλα τελικα εγινε η συλληψη σε μερα που (πιστευα) οτι δεν ηταν γονιμη και το λεω αυτο γιατι τον μηνα που πιασαμε το κοριτσακι μας ειχαμε μονο 1 επαφη λογω του οτι ο αντρας μου ελειπε πολλα ταξιδια εκεινο τον μηνα.μπορει και να μην υπολογησα και σωστα μπορει να πει καποιος.ειναι πολθ συχνο παντως να μην υπολογιζουμε σωστα απο οτι βλεπω σε φιλες και ξαδερφες μου.οποτε μην πηγαινεις μονο με προγραμμα αλλα "ξεφυγε" λιγο και απο αυτο,ποτε δεν ξερεις;)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 5 months later...
  • 4 months later...
  • 10 months later...

Με φυσικο τροπο!

 

Μια ωραια μερα αποφασισαμε οτι θελουμε να κανουμε παιδι...

Καναμε μια προσπαθεια χωρις να υπολογισουμε γονιμες μερες και απετυχε καθως αδιαθετησα λιγες μερες μετα.

Τελειωσε η περιοδος μου και στα μεσα του κυκλου μου εμεινα εγκυος.

Της μαμας το γαλατακι, καθε σταλα και φλουρακι! :wink:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 8 months later...

Γειά σας!!είμαι καινούργια στην παρέα σας και προσπαθώ να γίνω μανούλα!θα ήθελα πολύ να ακούσω τις απόψεις σας για το θέμα μου!λόγω κάποιων υποχρεώσεων που προέκυψαν το μήνα αυτό δεν ήρθα με τον αρραβωνιαστικό μου σε επαφή στις γόνιμες μέρες!(έχω κύκλο 28 μέρες)ήρθαμε σε επαφή την 22η μέρα..άρα σε μη γόνιμη μέρα!υπάρχει κάποια πιθανότητα;

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Με φυσικο τροπο χωρις να το περιμενουμε καν.. με διακεκομμενη συνουσια..ειμαι ηδη στην 8η βδομαδα. Τ πηρα χαμπαρι μετα απο 15 μερες "οτι κατι δεν παει καλα" γιατι ειχα σταθερο κυκλο.😊😊

Link to comment
Share on other sites

Γεια σουυυ. Και εγω την 17η μερα ηρθα σε επαφη με το αγορι μου και μαλιστα με διακεκομμενη συνουσια και τωρα ειμαι στην 8η βδομαδα😊😊 σ ευχομαι να εχεις τ αποτελεσμα που επιθυμεις😊

Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...

Η πρώτη μου κόρη ήταν πρόγραμματισμενη... Είχα μετρήσει τις μέρες και σε όλες τις γόνιμες ήρθαμε σε επαφή... Και έμεινα αμέσως.... Μεγάλη ευτυχία.!!! Η δεύτερη ήταν ατύχημα... Χεχε. Δεν ήθελα δεύτερο παιδί κι αυτό γιατί είχα πολύ δύσκολη πρώτη εγκυμοσύνη.. αλλά το ξεπέρασα σύντομα... Και εδώ και 16 μέρες την κρατάω στα χέρια μου... Καλή επιτυχία σε όσες θέλετε να γίνετε μαμάδες... Μην αγχωθειτε... Απολαύστε απλά και θα έρθει με την θέλησή του Θεού...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας! Μόλις γράφτηκα κ ο λόγος ειναι ο εξής.....

Ξέρω ότι μπορεί να σας ακουστεί περίεργο αυτο που θέλω να σας πω αλλά ειλικρινά δεν ξέρω απο που μπορώ να πάρω μια απάντηση! Μην με κοροϊδέψετε!

Αν ένα ζευγάρι για κάποιους λόγους δεν μπορεί να έχει ερωτική επαφή, υπάρχει περίπτωση συλλήψης εάν το σπερμα συλλέγει σ ένα πλαστικό δοχείο (σαν αυτο που έχουμε όταν κάνουμε εξέταση ούρων) κ στην συνέχεια με μια σύριγγα τα τραβήξουν κ τα τοποθετήσουν στον κόλπο της γυναίκας. Μήπως γνωρίζετε αν υπάρχει κάποια πιθανότητα;;; Ρώτησα γυναικολόγους μέσω ανώνυμου τρόπου αλλά δεν μου απάντησε κανείς τους. Ξέρω δεν ειναι φυσιολογικό αυτο που ρωτάω κ απο την άλλη δεν έχω το θάρρος να ρωτήσω κάποιον κατά πρόσωπο. Σας παρακαλώ!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...