Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Πώς αποκτήσατε τα παιδιά σας;


πώς αποκτήσατε το παιδί σας ; (δυνατότητα περισσότερων επιλογών)  

649

  1. 1. πώς αποκτήσατε το παιδί σας ; (δυνατότητα περισσότερων επιλογών)

    • με εξωσωματική
      120
    • με έμμεσο τρόπο (πχ. σπερματέγχυση)
      38
    • με φυσικό τρόπο
      845
    • το υιοθέτησα
      12
    • μέσω παρένθετης μητέρας
      2


Recommended Posts


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 89
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Με φυσικό τρόπο αλλά νομίζω ότι και οι κοπέλες που προσπαθούν με οποιονδήποτε άλλο τρόπο για κάτι τόσο υπέροχο και μεγαλειώδες όπως η μητρότητα δεν υστερούν σε τίποτα σε σχέση με τις υπόλοιπες. ίσως μάλιστα να αντιλαμβάνονται και περισσότερο από μας την αξία του παιδιού. Το παν είναι να νιώθεις "μαμά"!

 

Συνφωνώ

EDrTp2.png
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

ΠΡΟΣΠΑΘΟΥΣΑΜΕ ΕΠΙ ΠΟΛΛΑ ΕΤΗ ΚΑΙ ΤΕΛΙΚΑ ΚΑΝΑΜΕ ΕΞΩΣΩΜΑΤΙΚΗ ΣΤΟΝ ΚΥΡΙΟ ΠΑΝΤΟ ΤΟ 2009 Η ΟΠΟΙΑ ΠΕΤΥΧΕ ΜΕ ΤΗΝ ΤΡΙΤΗ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΑ.

Η ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ ΗΤΑΝ ΔΥΣΚΟΛΗ ΜΕ ΕΠΙΠΛΟΚΕΣ

 

ΤΟ 2011 ΟΜΩΣ ΕΜΕΙΝΑ ΕΓΚΥΟΣ ΑΝΑΠΑΝΤΕΧΑ ΜΕ ΦΥΣΙΚΟ ΤΡΟΠΟ . ΤΙ ΝΑ ΠΩ ΗΤΑΝ ΕΝΑ ΘΑΥΜΑ !!!

Link to comment
Share on other sites

Με φυσικό τρόπο και τις δύο φορές.Η πρώτη που ήταν παλίνδρομη ήταν εντελώς αναπάντεχη καθώς δεν το είχαμε βάλει στο πρόγραμμα.Την δεύτερη φορά που έμεινα έγκυος προσπαθούσαμε περίπου τέσσερις μήνες.Μετά την παλίνδρομη ο γιατρός μου συνέστησε να περιμένω έξι μήνες πριν αρχίσω τις προσπάθειες. Επίσης μου είπε να παίρνω φιλισίν ταμπλέτες από πριν αρχίσω να προσπαθώ και κατά τη διάρκεια των προσπαθειών και εννοείται και κατά τη διάρκεια της εγκυμοσύνης.Έχω κατεβάσει κουτιά και κουτιά και το κόστος τους πολύ μικρό.Σε όσες κοπέλες προσπαθούν το συνιστώ διότι προλαμβάνουν πολλές ανωμαλίες του εμβρύου.Δεν είναι φάρμακο είναι βιταμίνες.

IxkJp2.png

 

rpfTp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 2 εβδομάδες μετά...
  • 4 εβδομάδες μετά...

Διαφημίσεις

  • 3 months later...

Τον γιό μου τον αποκτήσαμε φυσικά, τον πρώτο μήνα προσπαθειών. Πήγαμε και εμείς για διακοπές 2 και γυρίσαμε 3. Το δεύτερο μας παιδεύει ακόμη. Ειχαμε μια εξωμήτριο εγκυμοσύνη πέρυσι και φέτος είπαμε να δοκιμάσουμε με εξωσωματική. Για την ώρα στην αναμονή. Ας ελπισουμε να πάνε όλα κατ' ευχήν.

rQTGp2.png
Link to comment
Share on other sites

Τόσο το γιο μου όσο και την κόρη μου τα αποκτήσαμε με φυσικό τρόπο. Είχα βέβαια μία παλίνδρομη κύηση πριν από αυτά αλλά τα αποκτήσαμε πολύ γρήγορα και τα δύο και ιδιαίτερα το δεύτερο που έγινε τελείως τυχαία στην πρώτη μας εκδρομή μόνοι.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

ΚΑΙ ΕΜΕΙΣ ΜΕ ΦΥΣΙΚΟ ΤΡΟΠΟ.. ΞΑΦΝΙΚΟ ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΝΙΑΤΙΚΟ ΔΩΡΑΚΙ ΗΤΑΝ ΤΟ ΤΕΣΤΑΚΙ ΠΟΥ ΕΔΕΙΞΕ ΘΕΤΙΚΟ :D ΤΟ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΔΩΡΟ ΠΟΥ ΕΧΩ ΠΑΡΕΙ ΣΤΑ 25 ΧΡΟΝΙΑ ΖΩΗΣ ΜΟΥ ΘΑ ΕΛΕΓΑ..:D

Link to comment
Share on other sites

Μετά από 3 χρόνια προσπαθειών, ένα σκασμό εξετάσεις, 5 - 6 σπερματεγχύσεις και 1 αποτυχημένη εξωσωματική και ενώ περίμενα την περίοδο μου για να κάνω την 2η... τσουπ!!! να το πρώτο κοριτσάκι!!!! Η μικρή μου ήρθε μετα από 3 μήνες προσπαθειών, με φυσικό τρόπο επίσης.

WGVKp2.png<a COGYp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 1 month later...
τον γιο μου απολυτως φυσιολογικα ενω την κορη με εξωσωματικη μετα απο12 χρονια ακαρπων προσπαθειων και 6 αποβολες

Σχεδον ιδια περιπτωση...!!!

Να σου ζησουν..:P

1DqRp3.png

 

EFmCp3.png

Link to comment
Share on other sites

Μετά από 8 χρόνια προσπαθειών, παρακολούθηση ωορρηξίας, προγραμματισμένων επαφών, χειρουργείο, 4 σπερματεγχύσεις και 3 εξωσωματικές απέκτησα την μικρή μου!!!

Αν δεν μας προλάβαινε η κρίση θα έμπαινα ευχαρίστως και πάλι στην ίδια διαδικασία να της χαρίσω ένα αδερφάκι!!

Link to comment
Share on other sites

την μικρη μου που γινετε σημερα 11μηνων ακριβως φυσιολογικα με την πρωτη προσπαθεια :Dκαι τωρα το δευτερο που περιμενω {16+6 εβδομαδων}και παλι φυσιολογικα καιμε τν πρωτη προσπαθεια παλι:lol:

 

Η ΜΠΕΜΠΑ ΤΟ ΣΠΟΥΡΓΙΤΑΚΗ ΜΑΣ ΗΡΘΕ ΣΤΙΣ 22-10-11:D

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

το αγοράκι μου τυχαία και χωρίς να προσπαθώ, 8 1/2 εβδομάδων ήμουν όταν το πήρα χαμπάρι... τώρα περιμένω το κοριτσάκι μου, πάλι τυχαία, αλλά την ψιλιάστικα νωρίτερα στις 6 εβδομάδες! με ασταθή κύκλο 35-45 ημερών, ακόμα αναρωτιέμαι πως έγινε... και τις 2 φορές!:D

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...