Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΤΕΒΕ-ΜΕΙΩΜΕΝΕΣ ΑΣΦΑΛΙΣΤΙΚΕΣ ΕΙΣΦΟΡΕΣ


Recommended Posts

Δεν το είδα γραμμένο πουθενα στο forum, και φυσικά στα περισσότερα υποκαταστήματα του ΤΕΒΕ (ΟΑΕΕ) (σε όλα θα τολμούσα να πώ) δεν το ξέρουν ακόμα, αλλά οι εργαζόμενες που ασφαλίζονται στο ΤΕΒΕ (ΟΑΕΕ) δικαιούνται και αυτές μείωση 50% στις εισφορές κύριας σύνταξης για το 12μηνο που ακολουθεί την γέννα.

 

Για πληροφορίες τηλ. στα κεντρικά του ΟΑΕΕ στην Αθήνα... :wink:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 146
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

xris είμαι άντρας και το τσέκαρα για την γυναίκα μου που είναι στο ΤΕΒΕ.

 

 

ΝΟΜΟΣ ΥΠ’ ΑΡΙΘ. 3655 - (αριθμός φύλλου 58 - 3 Απριλίου 2008)- άρθρο 141

 

"2. Οι εισφορές του κλάδου κύριας σύνταξης με τις

οποίες βαρύνονται οι γυναίκες ασφαλισμένες Φορέων

Κύριας Ασφάλισης αρμοδιότητας του Υπουργείου Απα−

σχόλησης και Κοινωνικής Προστασίας μειώνονται κατά

50%, κατά το δωδεκάμηνο απασχόλησης που ακολουθεί

το μήνα του τοκετού. Για τους κλάδους κύριας ασφά−

λισης−σύνταξης αυτοαπασχολουμένων, που προβλέ−

πεται καταβολή μειωμένων εισφορών από άλλη αιτία,

δεν επιτρέπεται η σώρευση μειώσεων αλλά ισχύει το

μεγαλύτερο ποσοστό μείωσης.

Σε περίπτωση λήψης επιδόματος λοχείας, η ανωτέ−

ρω μείωση των ασφαλιστικών εισφορών κλάδου κύριας

σύνταξης χωρεί κατά το δωδεκάμηνο που έπεται της

λήξης της επιδότησης λόγω λοχείας."

 

Απλά οι υπάλληλοι του ΤΕΒΕ-ΟΑΕΕ (περιφεριακά) δεν έχουν ενημερωθεί ακόμη....

Πιέστε τους λίγο στα κεντρικά του ΤΕΒΕ-ΟΑΕΕ στην Αθήνα (με τηλέφωνα) για να το προωθήσουν.

Όχι πως θα χάσει κάποια γυναίκα το δικαίωμα της, απλα για να μην ταλαιπωρούν τον κόσμο.

Link to comment
Share on other sites

xris είμαι άντρας και το τσέκαρα για την γυναίκα μου που είναι στο ΤΕΒΕ.

 

 

ΝΟΜΟΣ ΥΠ’ ΑΡΙΘ. 3655 - (αριθμός φύλλου 58 - 3 Απριλίου 2008)- άρθρο 141

 

"2. Οι εισφορές του κλάδου κύριας σύνταξης με τις

οποίες βαρύνονται οι γυναίκες ασφαλισμένες Φορέων

Κύριας Ασφάλισης αρμοδιότητας του Υπουργείου Απα−

σχόλησης και Κοινωνικής Προστασίας μειώνονται κατά

50%, κατά το δωδεκάμηνο απασχόλησης που ακολουθεί

το μήνα του τοκετού. Για τους κλάδους κύριας ασφά−

λισης−σύνταξης αυτοαπασχολουμένων, που προβλέ−

πεται καταβολή μειωμένων εισφορών από άλλη αιτία,

δεν επιτρέπεται η σώρευση μειώσεων αλλά ισχύει το

μεγαλύτερο ποσοστό μείωσης.

Σε περίπτωση λήψης επιδόματος λοχείας, η ανωτέ−

ρω μείωση των ασφαλιστικών εισφορών κλάδου κύριας

σύνταξης χωρεί κατά το δωδεκάμηνο που έπεται της

λήξης της επιδότησης λόγω λοχείας."

 

Απλά οι υπάλληλοι του ΤΕΒΕ-ΟΑΕΕ (περιφεριακά) δεν έχουν ενημερωθεί ακόμη....

Πιέστε τους λίγο στα κεντρικά του ΤΕΒΕ-ΟΑΕΕ στην Αθήνα (με τηλέφωνα) για να το προωθήσουν.

Όχι πως θα χάσει κάποια γυναίκα το δικαίωμα της, απλα για να μην ταλαιπωρούν τον κόσμο.

ΑΧ1ΘΑ ΦΑΝΩ ΠΟΛΥ ΑΝΟΗΤΗ ΑΛΛΑ ΕΠΕΙΔΗ ΕΙΜΑΙ ΕΝΤΕΛΩΣ ΑΣΧΕΤΗ ΜΕ ΑΥΤΑ ΤΑ ΘΕΜΑΤΑ ΑΝ ΘΕΛΕΤΕ ΕΞΗΓΗΣΤΕ ΜΟΥ ΤΙ ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΑΥΤΟ.ΟΤΙ ΘΑ ΠΛΗΡΩΝΟΥΝΕ ΤΟ ΜΙΣΟ ΤΟΥ ΔΙΜΗΝΟΥ ΓΙΑ 12ΜΗΝΕΣ ΜΕΤΑ ΤΗΝ ΓΕΝΝΑ;ΚΑΙ ΠΩΣ ΓΙΝΕΤΕ ΑΥΤΟ ΤΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ.ΤΟ ΕΠΙΔΩΜΑ ΛΟΧΕΙΑΣ ΠΟΙΕΣ ΤΟ ΠΑΙΡΝΟΥΝ.ΕΙΜΑΙ ΕΝΕΡΓΗ ΣΤΟ ΟΑΕΕ 5ΧΡΟΝΙΑ ΜΕ ΚΑΛΥΠΤΕΙ;ΚΑΙ ΚΑΤΙ ΤΕΛΕΥΤΑΙΟ ΑΝ ΕΧΩ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙ ΚΑΛΑ ΚΑΙ ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΟΤΙ ΠΛΗΡΩΝΟΥΜΕ ΛΙΓΟΤΕΡΑ ΤΟ ΔΙΜΗΝΟ ΤΑ ΕΝΣΗΜΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΝΟΝΙΚΑ Η ΜΕΙΩΜΕΝΑ;

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον.....

Αν δείς στην σελίδα http://www.tebe.gr/eisfores/pinakes/pinakas1.htm ανάλογα με την κατηγορία που είσαι, πληρώνεις ένα ποσο για κλάδο κύριας ασφάλισης. (για παράδειγμα η γυναίκα μου είναι στον πίνακα http://www.tebe.gr/eisfores/pinakes/pinakas3.htm και ασφαλιστική κατηγορία 014).

 

Αυτό το ποσό (συγκεκριμένα 452,25 στην γυναίκα μου) θα μειωθεί κατά 50%, για 12 μήνες μετά την εγκυμοσύνη.

 

Ξαναλέω όμως....παρτε τηλ. στα κεντρικά του OAEE (ΤΕΒΕ) να το εξακριβώσετε και μόνες σας, και για να τους πιέσετε να ενημερώσουνε και τα περιφερειακα τμήματα.

 

Είναι αρκετά λεφτά πχ 225 Χ 12 = 2700 Ε.

Εμείς δεν έχουμε ξεκινήσει την διαδικασία γιατί δεν έχουμε γεννήσει ακόμα....

Ελπίζω να βοήθησα...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Πιάνει και τις μητέρες που έχουν γεννήσει πριν την 3η απριλίου?

Δηλαδή εμένα που το παιδί μου είναι ήδη 9 μηνών με πιάνει ? και αν ναι θα μπορούσα να ζητήσω και αναδρομικά και τα των προηγούμενων μηνών ? Η αν με πιάνει είναι για από εδώ και πέρα?

Θα πάω βέβαια και από εκεί, δεν το συζητάω, απλά για να ξέρω εκ των προτέρων σε ποια πλαίσια θα κινηθώ ως προς τις απαιτήσεις μου.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον.....

Αν δείς στην σελίδα http://www.tebe.gr/eisfores/pinakes/pinakas1.htm ανάλογα με την κατηγορία που είσαι, πληρώνεις ένα ποσο για κλάδο κύριας ασφάλισης. (για παράδειγμα η γυναίκα μου είναι στον πίνακα http://www.tebe.gr/eisfores/pinakes/pinakas3.htm και ασφαλιστική κατηγορία 014).

 

Αυτό το ποσό (συγκεκριμένα 452,25 στην γυναίκα μου) θα μειωθεί κατά 50%, για 12 μήνες μετά την εγκυμοσύνη.

 

Ξαναλέω όμως....παρτε τηλ. στα κεντρικά του OAEE (ΤΕΒΕ) να το εξακριβώσετε και μόνες σας, και για να τους πιέσετε να ενημερώσουνε και τα περιφερειακα τμήματα.

 

Είναι αρκετά λεφτά πχ 225 Χ 12 = 2700 Ε.

Εμείς δεν έχουμε ξεκινήσει την διαδικασία γιατί δεν έχουμε γεννήσει ακόμα....

Ελπίζω να βοήθησα...

ME ΒΟΗΘΗΣΕΣ ΠΟΛΥ Κ ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ.Κ ΕΓΩ ΤΟΣΑ ΠΛΗΡΩΝΩ Κ ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΕΤΣΙ ΕΙΝΑΙ ΣΟΒΑΡΟ ΤΟ ΠΟΣΟ ΜΙΑ Κ ΕΤΣΙ ΒΓΑΖΟΥΜΕ ΤΗΝ ΓΕΝΝΑ ΜΙΑ Κ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΔΕΙΝΟΥΝ ΕΙΝΑΙ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΑΡΚΑΔΟΡΟ ΤΟΥ ΜΙΕΥΤΗΡΙΟΥ ΜΟΝΟ :cry:

Link to comment
Share on other sites

-Να διορθώσω τον εαυτό μου σε σχέση με το παράδειγμα της γυναίκας μου, που έδωσα.

Εγραψα 225Χ12(μήνες)=2700Ε ενώ το όφελος (μάλλον) θα είναι 225Χ6(μήνες)=1350Ε μια και οι ασφαλιστικές εισφορές είναι ανα δίμηνο......

 

Αυτα βεβαια υποθετικά γιατί ακόμα δεν έχουμε γεννήσει...

(RMARY μάλλον θα βγάλεις την μισή γέννα....)

 

-Όποιοι επικοινωνούν με το ΤΕΒΕ ας γράψουν τι τους λένε για να δούμε αν το προχωράνε το θέμα....και για να ενημερώσουμε και για ειδικές περιπτώσεις (πχ τι γίνεται αν κάποια κοπέλα γέννησε πρίν 6 μήνες).

Link to comment
Share on other sites

-Να διορθώσω τον εαυτό μου σε σχέση με το παράδειγμα της γυναίκας μου, που έδωσα.

Εγραψα 225Χ12(μήνες)=2700Ε ενώ το όφελος (μάλλον) θα είναι 225Χ6(μήνες)=1350Ε μια και οι ασφαλιστικές εισφορές είναι ανα δίμηνο......

 

Αυτα βεβαια υποθετικά γιατί ακόμα δεν έχουμε γεννήσει...

(RMARY μάλλον θα βγάλεις την μισή γέννα....)

 

-Όποιοι επικοινωνούν με το ΤΕΒΕ ας γράψουν τι τους λένε για να δούμε αν το προχωράνε το θέμα....και για να ενημερώσουμε και για ειδικές περιπτώσεις (πχ τι γίνεται αν κάποια κοπέλα γέννησε πρίν 6 μήνες).

 

Αυτό είναι πολύ πολύ καλό!!!

Μπράβο που το ανέφερες.

Εγώ που γέννησα πριν 19 μήνες δεν με πιάνει (λογικά) αλλά είνια πολύ σημαντική βοήθεια. Οι ασφαλισμένες στο ΤΕΒΕ ήταν πολύ αδικήμένες έως τώρα. Μόνο ένα επίδομα τοκετού και τέλος. ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟ.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

test1 σ'ευχαριστουμε για την ενημερωση.

Ανηκω στο τμήμα Γλυφαδας, οι οποίοι δεν γνώριζαν τιποτα. Ύστερα από έναν κύκλο τηλεφωνημάτων (οπου ο ένας με έστελνε στον άλλο), επικοινώνησα με το τμήμα ασφάλισης (3729720) οι οποίοι είπαν ότι δεν έχουν στείλει την εγκύκλιο στα επιμέρους τμήματα ακόμα και να περιμένω καμιά εβδομάδα μέχρι να σταλεί και ύστερα να κάνω την αίτηση. Εγώ γέννησα στις 31/1. Όμως οι εισφορές μου θα είναι μειωμένες από 3/4 (που ψηφιστικε ο νόμος) μέχρι 31/1/09.

Καλή τύχη και στους υπόλοιπους...

tndLp2.png

FgHKp2.png

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Παιδιά εσείς έχετε βγάλει καμιά άκρη???

Εμένα μόλις μου είπαν από το τμήμα εσόδων (3729541-3) ότι ακόμα δεν έχει βγει η εγκύκλιος και θα πρέπει να είμαι σε επαφή μαζί τους για το πως θα πάρουμε τα λεφτά, που έχουμε βέβαια ήδη πληρώσει...

tndLp2.png

FgHKp2.png

Link to comment
Share on other sites

Μην ανησυχείτε, απλά θέλει λίγο χρόνο για να ενημερωθούν τα κατά τόπους τμήματα (μην ξεχνάτε στην Ελλάδα είμαστε) και ίσως για διαδικαστικά θέματα. Τα λεφτά πάντως θα τα πάρετε αναδρομικά. Αν αντιμετωπιστούν προβλήματα εδώ είμαστε και τα ξαναλέμε.

 

Μην ξεχνάτε, τα τηλέφωνα στα κεντρικά είναι ένας καλός τρόπος πίεσης (τους χαλάτε τον ύπνο).

 

Υ.Γ. Και εμείς ακόμα δεν τα κάναμε τα χαρτιά αλλά σύντομα θα γίνει και αυτό……

Link to comment
Share on other sites

ΣΗΜΕΡΑ ΠΗΓΑ ΣΤΟ ΤΕΒΕ ΚΟΡΙΝΘΟΥ ΓΙΑ ΝΑ ΠΑΡΩ ΤΟ ΕΠΙΔΟΜΑ ΤΟΚΕΤΟΥ ΚΑΙ ΓΙΑ ΤΙΣ ΜΕΙΩΜΕΝΕΣ ΕΙΣΦΟΡΕΣ ΔΕΝ ΗΞΕΡΑΝ ΤΙΠΟΤΑ. ΣΤΗΝ ΑΡΧΗ ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΑΝ ΝΑ ΜΕ ΨΑΡΟΣΟΥΝ ΕΛΕΓΧΟΝΤΑΣ Ο ΥΠΑΛΛΗΛΟΣ ΑΝ ΧΡΩΣΤΑΩ ΑΦΟΥ ΜΟΥ ΕΙΧΑΝ ΔΩΣΕΙ ΟΙ ΒΛΑΚΕΣ ΠΡΩΤΑ ΤΟ ΕΠΙΔΟΜΑ. ΕΠΕΙΔΗ ΠΕΡΙΜΕΝΑΝ ΝΑ ΜΕ ΒΓΑΛΟΥΝ ΤΡΕΛΗ ΟΜΩΣ ΕΙΧΑ ΤΥΠΩΣΗ ΟΛΗ ΤΗ ΣΧΕΤΙΚΗ ΠΑΡΑΓΡΑΦΟ ΚΑΙ ΤΟΥΣ ΤΟ ΕΔΕΙΞΑ. ΕΓΙΝΕ ΕΝΑ ΑΛΑΛΟΥΜ, Ο ΕΝΑΣ ΤΟ ΕΔΙΝΕ ΣΤΟΝ ΑΛΛΟΝ ΚΑΙ ΣΤΟ ΤΕΛΟΣ ΜΟΥ ΖΗΤΗΣΑΝ ΣΥΓΝΩΜΗ ΠΟΥ ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΝ ΝΑ ΜΕ ΕΞΥΠΗΡΕΤΗΣΟΥΝ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΕΧΟΥΝ ΤΗΝ ΕΓΚΥΚΛΙΟ. ΑΥΡΙΟ ΘΑ ΞΕΚΙΝΗΣΩ ΤΑ ΤΗΛ ΜΗΠΩΣ ΒΡΩ ΚΑΜΙΑ ΑΚΡΗ. ΜΑΣ ΔΙΝΟΥΝ ΜΟΝΟ 800Ε ΙΣΑ ΙΣΑ ΓΙΑ ΚΟΡΟΙΔΙΑ, ΔΕΝ ΤΟΥΣ ΤΑ ΧΑΡΙΖΩ!!!

line_flow_rose_beg_39_time_1210910400_text_ef20e1e3e3e5ebeff220eceff520e5e9ede1e9.gifglitterfy-flpbk1413103811423734.gif
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 3 εβδομάδες μετά...

ΙΣΧΥΕΙ 100% αυτο!

Εγω ειχα ρωτησει στην ΓΓ κοινωνικων ασφαλισεων (http://www.ggka.gr) και μου ειπαν οτι εχουν στειλει την εγκυκλιο στον ΟΑΕΕ απο τον Μαιο ,απλα αυτος δεν κανει κατι να την ενεργοποιησει!

Καντε καταγγελια στον Συνηγορο του Πολιτη!

Εγω αυτο εκανα!!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Αυριο κιολας θα παω στο ΤΕΒΕ και σιγα μη βγαλω ακρη Αυγουστο μηνα!!

Υπαρχει δηλ. περιπτωση να τα παρουμε πισω μετα που θα τα εχουμε πληρωσει???

4

Link to comment
Share on other sites

Πηγα κι εγω σημερα η καλη σου στο ΤΕΒΕ

Λεω αυτο κι αυτο εχω διαβασει(ειχα εκτυπωσει και τη σελιδα με το νομο)

οριστε διαβαστε το :shock::shock::shock:

Με κοιτουσαν με ανοιχτα τα ματια!

Με τα πολλα πηραν στο Ηρακλειο να ρωτησουν,μιλησε με δυο συναδελφους του,αφου πρωτα ειπαν τα δικα τους,πηρα της εξης απαντηση

"Ακου κοπελια αυτα τωρα που μας δειχνεις εμεις δεν τα ξερουμε,ουτε και στο Ηρακλειο,ξαναρωτα μας και αν εχουμε μαθει τιποτα θα σου πουμε,αν και πιο γρηγορα θα ξερεις εσυ"

"Καλα να παρουμε και στην Αθηνα να ρωτησουμε?" λεω εγω....

"Ναι να παρεις,παρε σε αυτο το νουμερο 210 3******* ακι αν δεν σου πουν απο εκει παρε σε αυτο 210 3*******"

 

Εφυγα κι εγω να παω μονη μου να κανω τη δουλεια μου

Πηρα λοιπν σε ενα νουμερο μου απαντησε ενας ευγενεστατος κυριος,του ειπα τι θελω και μου ειπε οτι εκει που πηρα δεν ειναι αρμοδιοι,αλλα θα ρωτησει και να ξαναπαρω να μου πει

Ετσι και εγινε

Μου ειπε λοιπον οτι ακομα δεν εχει βγει η εγκυκλιος και απο Σεπτεμβρη να ξαναρωτησω στο παραρτημα μου,οταν του ειπα απο που ειμαι μου λεει "καλυτερα στο Ηρακλειο,εκει δεν θα βγαλεται ακρη"

4

Link to comment
Share on other sites

  • 4 εβδομάδες μετά...

Πριν από λίγο τους πήρα τηλεφωνο στο τμήμα εσόδων. Δεν έχει βγει ακόμα η εγκύκλιος, αλλά να μην ανησυχούμε γιατι θα τα πάρουμε αναδρομικά από τότε που ψηφιστηκε ο νόμος (3 Απρ).

tndLp2.png

FgHKp2.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας πηγα σημερα στο ΟΑΕΕ τρικαλων και δεν ειχαν ιδεα μετα απο 2-3 τηλεφωνηματα μου ειπαν οτι ισχυειι αλλα δεν εχουν την ΕΓΚΥΚΛΙΟ και να παω ξανα μετα απο 20 ημερες και οτι δεν τα χανω θα τα παρω αναδρομικα

Link to comment
Share on other sites

Ο ΟΑΕΕ πράγματι δεν έχει εκδώσει ακόμα εγκύκλιο για την ενεργοποίηση της σχετικής διάταξης του ν. 3655/2008 (ΦΕΚ 58 Α/3.4.2008) περί: «Διοικητικής και οργανωτικής μεταρρύθμισης του Συστήματος Κοινωνικής Ασφάλισης και λοιπές ασφαλιστικές διατάξεις» και εδικά για το άρθρο 141 παρ. 2, όπου ρητώς αναφέρει ότι μειώνονται οι εισφορές στον ΟΑΕΕ κατά 50% για ένα χρόνο από την απόκτηση τέκνου.

 

Εγκύκλιος όμως έχει εκδοθεί από την Γενική Γραμματεία Κοινωνικών Ασφαλίσεων και έχει σταλεί στον ΟΑΕΕ από τις 6 Μαΐου 2008 και εξηγεί αναλυτικά την εφαρμογή της συγκεκριμένης διάταξης. Πρόκειται για την υπ. αριθμ.: 3655 της 6ης/5/08 με Α.Π. Φ80000/οικ11095/914

 

Το ότι οι υπηρεσίες του ΟΑΕΕ κωφεύουν συνιστά πλέον και διοικητικό παράπτωμα, αλλά αυτό είναι μια άλλη ιστορία.

 

Στις 6 Αυγούστου γέννησε η γυναίκα μου, η οποία είναι ασφαλισμένη στον ΟΑΕΕ (πρώην ΤΕΒΕ) και ζήτησα την μείωση των αποδοχών της. Εισέπραξα τις ίδιες αντιδράσεις όπως οι περισσότεροι σε αυτό το φόρουμ.

 

Αφού έκανα ένα μαραθώνιο διαβουλεύσεων ακόμα και με την ηγεσία του ΟΑΕΕ, υποσχέθηκαν να ενεργοποιήσουν την διάταξη λίαν συντόμως.

 

Παρ' όλα αυτά έκανα το εξής και το συστήνω σε όσες τις ασφαλισμένες που δικαιούνται αυτής της ρύθμισης:

 

Μία απλή αίτηση όπου θα αναγράφεται καθαρά το αίτημα για την μείωση των εισφορών λόγω του συγκεκριμένου νόμου, καθώς και την επισήμανση ότι ζητάτε την αναδρομική ισχύ από δημοσίευσης (στο ΦΕΚ) του Νόμου και όχι από την κατάθεση της αίτησης.

 

Επισυνάψτε το απόσπασμα του ΦΕΚ του ν. 3655/2008 (1η σελίδα και το άρθρο 141 με την παράγραφο 2) και την Εγκύκλιο της ΓΓΚΑ.

 

Κάθε αίτηση που παίρνουν (και είναι υποχρεωμένοι ως διοίκηση να απαντήσουν σε 20 εργάσιμες ημέρες από τη λήψη της) είναι μορφή πίεσης γι αυτούς.

 

Αν κάποιος δυσκολευθεί να βρει την εγκύκλιο και το Νόμο, ευχαρίστως να τα στείλω.

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...