Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΣΧΟΛΕΣ ΧΟΡΟΥ


Recommended Posts

Ismeni, αν γνωρίζεις κάποια σχολή στις περιοχές Ν. Ιωνία-Ν. Φιλοθέη, ενημέρωσέ μας και γι' αυτές τις περιοχές.

Η μικρή μου κλείνει τα 3 τον Σεπτέμβρη.

Βέβαια, εγώ έχω και το πρόβλημα ότι πρέπει να βρω και μία δραστηριότητα για τον μικρό μου!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 349
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • ismeni

    ismeni 134 δημοσιεύσεις

  • st77

    st77 12 δημοσιεύσεις

  • rna

    rna 10 δημοσιεύσεις

  • ΒΕΡΑ

    ΒΕΡΑ 7 δημοσιεύσεις

ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ αγαπητή natkon

χαίρομαι που υποστηρίζεις το σύστημα rad. κι εγώ ειμαι δασκαλα rad κι εχω σολή χορού. στις περιοχες που ζητάς υπάρχουν πολλές σχολές.

ανω γλυφάδα: λίζας κυριακίδου το τηλέφωνο δεν το έχω μαζι μου.

ΓΛΥΚΑ ΕΛΕΑΝΝΑ: ΠΑΤΡΩΝ & ΚΟΝΙΤΣΗΣ 12 - ΓΛΥΦΑΔΑ ΤΗΛ: 210.9652648

καλαμάκι: carol hanis

ΒΟΥΛΑ:ΤΡΥΦΩΝΟΠΟΥΛΟΥ ΝΙΝΕΤΤΑ "PAS DE DANSE": ΒΑΣ. ΠΑΥΛΟΥ 102-104 - ΒΟΥΛΑ ΤΗΛ.:210.8990101

 

για τις άλλες περιοχές που ζητάς, οταν φτάσω αθήνα, θα βρω τηλέφωνα και διευθύνσεις και θα σου πω.

ψήφίζω λίζα κυριακίδου.

Ευχαριστώ πολύ Ισμήνη! Θα περιμένω μέχρι νεωτέρας αλλά θα επισκεφτώ και αυτές που μου προτείνεις. Τα ξαναλέμε.

Link to comment
Share on other sites

Ismeni, αν γνωρίζεις κάποια σχολή στις περιοχές Ν. Ιωνία-Ν. Φιλοθέη, ενημέρωσέ μας και γι' αυτές τις περιοχές.

Η μικρή μου κλείνει τα 3 τον Σεπτέμβρη.

Βέβαια, εγώ έχω και το πρόβλημα ότι πρέπει να βρω και μία δραστηριότητα για τον μικρό μου!

 

ελευθερία, σ' ευχαριστώ που με ρωτάς.

υπάρχει η σχολή της ελένης κάκαβα στα πευκάκια-νέα ιωνία. δεν θυμάμοι διεύθυνση και τηλέφωνο. οταν γυρίσω αθήνα να σου πώ. αλλη μια κοπέλα από το parents πάει στην ελένη και είναι πολύ ευχαριστημένη.

και για νέα φιλοθέη θα κοιτάξω, στην αθήνα, και θα σου πώ.

 

age.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα ,και εγω θα γραψω την μικρη μου που ειναι στα 4 μπαλετο!

 

καλησπέρα

καλά θα κάνεις που θα γράψεις τη μικρή μπαλέτο. σε ποια σχολή στον πειραιά θα την πας; εχεις βρει κάτι καλό;

 

age.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Έχω τελειώσει στην Μαρία λαζαριδου εγώ και θα στείλω και την μικρή το ομαδικό πνεύμα και η άθληση του σώματος κάνει τα παιδία μας ποιο κοινωνικά ,αυτάρκη και δημιουργικά .

Ειμαι η ποιο χαζομαμα του κοσμου !:-P

Link to comment
Share on other sites

Είστε πολύ τυχερές όσον αφορά το θέμα αυτό που ζείτε στην Αθήνα.Η Μαρία μου αλλά και οι φίλες τις που είναι 6 ετών τρελαίνονται για το μπαλέτο αλλά δυστυχώς δεν υπάρχουν σχολές σύχρονου χορού και μπαλέτου στην επαρχία και οι χιλιομετρικές αποστάσεις δεν μας επιτρέπουν να πάμε Θεσσαλονίκη.Ευτυχώς όμως υπάρχουν τοπικοί πολιτιστικοί σύλλογοι έτσι έχουμε γραφτεί στα μικρά τμήματα και μαθαίνουμε απο πέρυσι παραδοσιακούς χορούς.Το προτείνω σαν λύση στις μητέρες που έχουν να λύσουν παρόμοιο ζήτημα.Η παρουσιασή τους στο τέλος της σαιζον μας κατασυγκήνησε όλους.

Γιαννούλα:P

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια,

Είμαι καινούρια στην παρέα και η αλήθεια είναι ότι άργησα να σας ανακαλύψω. Η κόρη μου είναι 5,5 χρονών και από πέρσι μου ζητάει να πάει στο μπαλέτο - προφανώς έχει παρασυρθεί από φίλες της. Εγώ πήγαινα μπαλέτο 8 χρόνια στη Σχολή της Μάγιας Σοφού στο Κολωνάκι και μόνο καλά λόγια έχω να πω. Είναι όμως πολύ μακριά για μένα. Πραγματικά θαυμάζω τη μητέρα μου που με πήγαινε 2 και 3 φορές την εβδομάδα στο κέντρο - δεν ξέρω πώς τα κατάφερνε εκείνο τον καιρό - εγώ πάντως λόγω επαγγελματικών υποχρεώσεων δεν μπορώ να κάνω χρονοβόρες μετακινήσεις. Μένουμε στον Άλιμο. Γνωρίζετε ή μπορείτε να μου συστήσετε κάποια Σχολή μπαλέτου με σύστημα RAD στις περιοχές Άλιμο, Αργυρούπολη, Ελληνικό, Γλυφάδα?

 

καλημέρα

επίση υπάρχει και η σχολή της Λούση Χανίς Πλ. Αγίας Βαρβάρας 106, παλαιό φάληρο 210-9885371 και

της Βίκυς Σακιωτη Αφροδίτης 39, Παλαιό Φάληρο 210-9849829

και οι δύο με πολύ αξιόλογες δασκάλες

 

και συνεχίζω να ψάχνω...

 

age.png

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας κορίτσια. Η κουκλίτσα μου θα γίνει 4 χρονών τον άλλο μήνα και επιμένει να πάει μπαλέτο. Μένω στον Τρίλοφο οπότε ψάχνω κάτι στην ανατολική Θεσσαλονίκη και μάλιστα στα προάστια. Το πρόβλημα είναι ότι για 2 σχολές που μου είπαν, πέρυσι τουλάχιστον τα μαθήματα ήταν πολύ νωρίς - γύρω στις 16.00 - εγώ σχολάω 16.30 και γυρίζω σπίτι στις 17.30. Αν κάποια μπορεί να με βοηθήσει θα το εκτιμούσα πολύ. Ευχαριστώ.

 

ψωμιάδου χρύσα, βενιζέλου 54 είσοδος από ιουστινιανού, 2310-235858

μάτζιαρη φύλις (θα τη βρω τη διεύθυνση)

 

και συνεχίζω να ψάχνω...

 

age.png

Link to comment
Share on other sites

Ismeni, αν γνωρίζεις κάποια σχολή στις περιοχές Ν. Ιωνία-Ν. Φιλοθέη, ενημέρωσέ μας και γι' αυτές τις περιοχές.

Η μικρή μου κλείνει τα 3 τον Σεπτέμβρη.

Βέβαια, εγώ έχω και το πρόβλημα ότι πρέπει να βρω και μία δραστηριότητα για τον μικρό μου!

 

νέα ιωνία: γκουντέλια σοφία, αγίας σοφίας 5, 210-2715797 και κάκαβα ελένη 6946-061053 (δεν έχω πρόχειρη τη διεύθυνση. τηλεφώνησε στο κινητό και πες της από την ισμήνη)

 

age.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

κάποιος ανέφερε τη σχολή ματέυ. έμαθα ότι διδάσκει και μπαλέτο RAD και η δασκάλα είναι γνωστή μου.

πορφυριωνος και κυπρίων αγωνιστών 1

μαρούσι 210-6106450

 

age.png

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ Ισμήνη! Θα περιμένω μέχρι νεωτέρας αλλά θα επισκεφτώ και αυτές που μου προτείνεις. Τα ξαναλέμε.

 

Λίζα Κυριακίδου 210-9615284, 210-9830120 και 6972869569

 

age.png

Link to comment
Share on other sites

ψωμιάδου χρύσα, βενιζέλου 54 είσοδος από ιουστινιανού, 2310-235858

μάτζιαρη φύλις (θα τη βρω τη διεύθυνση)

 

και συνεχίζω να ψάχνω...

 

Φύλις Μάντζιαρη 23920-76060, 27237, 6944-530964

 

age.png

Link to comment
Share on other sites

νέα ιωνία: γκουντέλια σοφία, αγίας σοφίας 5, 210-2715797 και κάκαβα ελένη 6946-061053 (δεν έχω πρόχειρη τη διεύθυνση. τηλεφώνησε στο κινητό και πες της από την ισμήνη)

 

Ismeni, σ' ευχαριστώ πάρα πολύ για τη βοήθεια!

Link to comment
Share on other sites

ευτυχία καλησπέρα

ξέρω μία πολυ καλή σχολή στη νίκαια, αναγεννήσεως 4 και τζαβέλα (μπορώ να σου δώσω σε πμ όνομα και τηλέφωνο). επίσης στον κορυδαλλό, μαλαγαρδή και αθηνάς. αυτά σαν πρώτη σκέψη. αν δεν σε βολέυουν θα κοιτάξω κάτι άλλο. τις συστήνω και τις δύο ανεπιφύλακτα!

 

Μπορεις να μου δωσεις εμενα τις πληροφοριες για αυτες τις σχολες γιατι μας βολευει και δεν εχουμε κατι αλλο υποψην μας.

Ευχαριστώ πολυ.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Μπορεις να μου δωσεις εμενα τις πληροφοριες για αυτες τις σχολες γιατι μας βολευει και δεν εχουμε κατι αλλο υποψην μας.

Ευχαριστώ πολυ.

 

η σχολή στη νίκαια είανι της ντίνας κουτούζου, αναγεννήσεως 4 και τζαβέλα 210-4904452

στον κορυδαλλό είναι της πέννυς σκλαβούνου, μαλαγαρδή (ρούσβελτ) 51 και αθηνάς, 210-4975003

 

ότι άλλο θες, στη διάθεσή σου

 

age.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Εχω κι εγώ ένα κοριτσάκι 5 ετών, το οποίο είναι συνολικά ένα πολύ "μουσικό" παιδί, δηλ. του αρέσει να τραγουδάει συνέχεια, να φτιάχνει τραγουδάκια μόνο του, να χορεύει... Ετσι πέρισυ την έγραψα ρυθμική (μουσικοκινητική?) στο Δήμο Δραπετσώνας, όπου ξεκίνησε με όρεξη, γινόταν αρκετά καλή δουλειά, αλλά μετά από 2 μήνες ήθελε να σταματήσει (έκλαιγε κάθε φορά πριν πάει). Μας έλεγε ότι βαρέθηκε να κάνει συνέχεια τα ίδια βηματάκια και πηδηματάκια αλλά και ότι δεν ήθελε τη δασκάλα (η οποία είναι η αλήθεια φώναζε πολύ και δυνατά). Ετσι σταματήσαμε, παρόλο που η δασκάλα μας έλεγε ότι τα πήγαινε πολύ καλά. Επειδή πιστεύω ότι όντως μπορεί να ασχοληθεί με το χορό ώστε να ξεσκάει και να καίει ενέργεια (που έχει πολύ) θέλω να την ξαναγράψω φέτος, αλλά φοβάμαι να την γράψω μπαλέτο, μήπως πάλι βαρεθεί. Ετσι σκεφτόμουνα περισσότερο για σύγχρονο χορό (αλλά Ισμήνη βλέπω ότι δεν το συνιστάς για παιδί 5 ετών). Αν ξέρετε και κάποια καλή σχολή Δραπετσώνα - Κερατσίνι - Πειραιά θα ήθελα να μου προτείνετε.

 

ΚΕΡΑΤΣΙΝΙ

ΛΑΖΑΡΙΔΟΥ ΜΑΡΙΑ: ΓΡ. ΛΑΜΠΡΑΚΗ 398 - ΚΕΡΑΤΣΙΝΙ ΤΗΛ: 210.4326454

ΣΠΙΝΟΥΛΑ ΒΑΝΤΑ: ΣΠΑΡΤΗΣ 1 & ΑΡΓΥΡΟΥΠΟΛΕΩΣ - ΚΕΡΑΤΣΙΝΙ ΤΗΛ: 210.4635803

 

δεν τις γνωρίζω όμως προσωπικά και δεν ξέρω τι δουλειά" κάνουν.

 

age.png

Link to comment
Share on other sites

η σχολή στη νίκαια είανι της ντίνας κουτούζου, αναγεννήσεως 4 και τζαβέλα 210-4904452

στον κορυδαλλό είναι της πέννυς σκλαβούνου, μαλαγαρδή (ρούσβελτ) 51 και αθηνάς, 210-4975003

 

ότι άλλο θες, στη διάθεσή σου

 

Ευχαριστουμε παρα πολυ.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια!

Η μικρή μου έκλεισε τώρα τα 3 και δείχνει να της αρέσει πάρα πολύ ο χορός οπότε λέω να την ξεκινήσω να δοκιμάσουμε. Μένουμε στην Αγία Παρασκευή. Ξέρετε κάποια σχολή να μου προτείνετε?

 

παπαρηγοπούλου 47, Sara Jane Hayden

τενέδου 6 και 28ης οκτωβρίου, κοσκινά εύη

 

age.png

Link to comment
Share on other sites

κάποιος ζήτησε κάτω πατήσια

συστήνω... αγγελική ανδικοπούλου, κουρτίδου και κοζάκη 4 (από την πλευρά της λιοσίων 285), 2108544836

 

ανω πατήσια

Τριπου 2102231750, 2231446

 

age.png

Link to comment
Share on other sites

κάκκαβα ελένη, χρυσουπόλεως 7 και θερμοπυλών 13

θα πεις από εμένα

 

 

Το τηλέφωνο της Κάκκαβα είναι 210- 2750094. Πηγαίνω τη μικρή μου εκεί από πέρσι, μετά από πληροφορίες που μου έδωσε η Ισμήνη και είμαι πολύ ευχαριστημένη. Ισμήνη ξανά ευχαριστώ:-D

Link to comment
Share on other sites

καλώς τη rna

τι κάνεις; εντάξει η μικρή; θυμησέ μου το όνομα της γιατί είπα στη μαίρη ότι κάποιο κοριτσάκι πήγε από εμένα, αλλά δεν ήξερε...

κάνατε παράσταση; ωραία;

 

age.png

Link to comment
Share on other sites

θεσ/νίκη

 

στην ΧΑΝΘ διδάσκει μία κοπέλα που είανι πολύ καλή

επίσης υπάρχουν οι σχολές

"ARABESQUE" Σ.ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΥ - Α.ΚΟΥΤΣΙΚΟΠΟΥΛΟΥ: ΚΟΜΝΗΝΩΝ 36 - ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ ΤΗΛ: 2310.346064

ΜΑΝΤΖΙΑΡΗ ΦΥΛΛΙΣ: Λ.ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ 1Α, ΠΕΡΑΙΑ - ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ ΤΗΛ: 23920.76060

ΣΙΑΝΟΥ ΒΙΚΗ: ΠΕΤΡΟΥ ΣΥΝΔΙΚΑ 7 - ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ ΤΗΛ: 2310.849392

 

και full out Ψωμιάδη Χρύσας

 

age.png

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...