Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Recommended Posts

ΕΜΕΙΣ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΟΥΜΕ BABYLINO ΑΠΟ ΤΗΝ ΠΡΩΤΗ ΣΤΙΓΜΗ ΚΑΙ ΕΙΜΑΣΤΕ ΥΠΡΕΥΧΑΡΙΣΤΗΜΕΝΟΙ.

ΒΑΜΒΑΚΕΡΑ, ΦΑΝΕΡΑ ΠΙΟ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΑ ΚΑΙ ΕΛΛΗΝΙΚΑ ΠΟΥ ΓΙΑ ΜΕΝΑ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΣΗΜΑΝΤΙΚΟ ΝΑ ΜΗΝ ΕΝΙΣΧΥΩ ΤΙΣ ΠΟΛΥΕΘΝΙΚΕΣ

 

Ο ΧΡΗΣΤΟΣ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΣΥΓΚΑΕΙ ΠΟΤΕ

ΓΙΑ ΜΕΝΑ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΙ ΕΝΑΣ ΑΛΛΟΣ ΧΡΟΝΟΣ Π.Χ. ΚΑΙ Μ.Χ.

ΠΡΟ TOY ΧΡΗΣΤΟΥ ΚΑΙ ΜΕΤΑ TON ΧΡΗΣΤΟ.

ΤΟΥ ΓΙΟΥ ΜΟΥ

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 556
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Φαντάζομαι ότι υπάρχουν πολλοί γονείς που εξυπηρετούνται με τα εκπτωτικά κουπόνια , αλλά επίσης φαντάζομαι ότι θα υπάρχουν και κάποιοι γονείς σας και εμάς που βλέπουν την φάση σαν λιγάκι ρουφιανιλίκι (με το συμπάθειο :) )

 

Για όσους και όσες λοιπόν , δεν γουστάρουν να ξέρουν οι εταιρείες τι πάνα βάζετε στο κωλαράκι του μωρού σας , τι κρέμες τρώει κλπ κλπ,το κόλπο είναι να δώσετε λάθος διεύθυνση στο τελικό ερωτηματολόγιο που θα σας δώσουν στο μαιευτήριο (σε εκείνο που γράφετε τις εντυπώσεις σας από το μαιευτήριο , αν σας άρεσε το κομμωτήριο του μαιευτηρίου κλπ κλπ κλπ).

 

Το συγκεκριμένο έντυπο τα μαιευτήρια το στέλνουν (με το αζημίωτο!) σε ένα σωρό εταιρίες που χρησιμοποιούν τα coupons σαν έναν τρόπο να παρακολουθούν τις αγοραστικές σας συνήθειες ...

 

Στα υπόλοιπα έντυπα του μαιευτηρίου μπορείτε να δώσετε κανονικά την διευθυνση σας.

 

Ο χαζομπαμπάς

dadycool

 

γιατι το βλεπεις αρνητικα?? :shock: θεωρω οτι ειναι καλο να υπαρχουν στατιστικες, ερωτηματολογια κτλ κτλ. και τα κουπονια βοηθουν...

και εγω με pampers ξεκινησα αλλα δεν ημουν καθολου ευχαριστημενη. θεωρω τα Libero μια χαρα! πολυ καλυτερα για την ακριβεια! και η τιμη τους πολυ καλυτερη! δεν ηξερα οτι τα babylino ειναι ελληνικα.. θα τα δοκιμασω και αυτα. συμφωνω στο να στηριζουμε τα ελληνικα προιοντα!

Link to comment
Share on other sites

Ποια πηρες?

Εγω χρησιμοποιουσα τα libero και ημουν πολυ ικανοποιημενη..ουτε διαρροες ειχα ουτε συγκαματα

 

ta libero dem bgainoun sto megethos ths mpempas..einai mikri akoma...ta alla peira...dem thumame pos ta lene :oops:

 

Μάλλον κάνεις λάθος γιατί υπάρχουν τα newborn (3-5 krg).

Πάντως και εγώ libero χρησιμοποιώ, με τα γνωστά εκπτωτικά κουπόνια, βγαίνουν 5,5ευρώ τα 29 τεμάχια.

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι;;; Εμείς αρχίζουμε και έχουμε πρόβλημα με τις πάνες λόγω βάρους, είμαστε και λίγο μεγαλοι σε ηλικία για πάνες αλλά τι να κάνω να τον σκοτώσω :shock: το παλεύουμε αλλά δεν :oops: !!!

Βολεύομαι μόνο με τις πάμπερς (το νούμερο 5+ και το 6) αυτή τη στιγμή αλλά είναι πανάκριβες!!!

Εχει κάποια από σας κουπόνια εκπτωτικά που να μην τα χρειάζεται να μου τα δώσει ή αν ξέρει που μπορώ να προμηθευτώ μερικά, εργάζεται κανείς σε αυτή την εταιρεία ή... ;;;;

Συγνώμη κιόλας αλλά ποτέ δεν ξέρεις :oops::shock::idea:

Link to comment
Share on other sites

Angela,

εμένα μου στέλνουν κατά καιρούς, αλλά όχι τόσο συχνά.

Αν μου στείλουν θα σε ενημερώσω για να σου τα δώσω.

Επίσης, αν σου έστελναν παλιότερα, πάρε τους ένα τηλέφωνο και πες τους ότι συνεχίζετε να φοράτε πάνες και αν μπορούν να σου στέλνουν κουπόνια.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εμείς χρησιμοποιούμε τα pampers baby dry, κυρίως, αλλά και libero, όταν έχουμε κουπόνια. Χρησιμοποιούμε και απο τα lidl, αλλά συνήθως κατά τη διάρκεια της ημέρας. Τη νύχτα μόνο pampers baby dry και δεν είχαμε ποτέ διαρροές.

Link to comment
Share on other sites

Angela,

εμένα μου στέλνουν κατά καιρούς, αλλά όχι τόσο συχνά.

Αν μου στείλουν θα σε ενημερώσω για να σου τα δώσω.

Επίσης, αν σου έστελναν παλιότερα, πάρε τους ένα τηλέφωνο και πες τους ότι συνεχίζετε να φοράτε πάνες και αν μπορούν να σου στέλνουν κουπόνια.

Μου έστελναν για τον πρώτο χρόνο που γεννήθηκε αλλά εμείς τα είχαμε σταματήσει τα πάμπερσ λόγου του ότι βολευτήκαμε με lidl τότε και libero!!!

Πέρισυ είχα πάρει τηλέφωνο και στην πάμπερσ και στη λιμπερο εξεπλάγην που τετράχρονο φοράει ακόμη πάνες μου είχαν πάρει τα στοιχεία για να μου στείλουν κουπόνια και ποτέ δεν τα έλαβα... τώρα ένα χρόνο μετά και με παιδί πεντάχρονο ε ντρέπομαι να ξαναπάρω τηλέφωνο άσε που θα με "γράψουν " χειρότερα φέτος!!! :oops:

 

Δεν μας υπολογίζουν καθόλου, κιας είμαστε οι καλύτεροι πελάτες τους για πολλλλλάααα χρόνια!!!! :evil::evil::evil:

 

Ευτυχώς που τα carefour βγάζουν τακτικά προσφορες στις πάνες -20% και προμηθευόμαστε κούτες ολοκληρες!!! :wink:

Link to comment
Share on other sites

Αχχχχχχχχχ.

Δώσε άλλα στοιχεία καλή μου Angela.

Αν είχες δώσει το επίθετο του συζύγου δώσε το δικό σου, ή μιας φίλης σου και θα σου δίνει τα κουπόνια. Και πες ότι οι φίλες σου παίρνουν ενημερωτικό υλικό και εσύ γέννησες στο εξωτερικό και δεν παίρνεις.

Μην πεις ότι το παιδί είναι 5. Πες το βάρος του.

:oops:

Δεν είμαι ψεύτρα, αλλά αφού αυτοί δεν ντρέπονται να πουλάνε τόσο ακριβά, γιατί να μην εκμεταλλευόμαστε τις προσφορές και τα κουπόνια τους?

Αν μου στείλουν θα σου τα δώσω.

Link to comment
Share on other sites

Αχχχχχχχχχ.

Δώσε άλλα στοιχεία καλή μου Angela.

Αν είχες δώσει το επίθετο του συζύγου δώσε το δικό σου, ή μιας φίλης σου και θα σου δίνει τα κουπόνια. Και πες ότι οι φίλες σου παίρνουν ενημερωτικό υλικό και εσύ γέννησες στο εξωτερικό και δεν παίρνεις.

Μην πεις ότι το παιδί είναι 5. Πες το βάρος του.

:oops:

Δεν είμαι ψεύτρα, αλλά αφού αυτοί δεν ντρέπονται να πουλάνε τόσο ακριβά, γιατί να μην εκμεταλλευόμαστε τις προσφορές και τα κουπόνια τους?

Αν μου στείλουν θα σου τα δώσω.

 

Σε ευχαριστώ αλλά δε θα ήθελα να στα στερήσω....θα προτιμούσα αν κάποιας το παιδι καθάρισε με τις πάνες και χρησιμοποιεί πια την τουαλέτα και της περισσεύουν να μου δώσει ή αν κάποια έχει μέσον εκ των έσων!!!

Πες το βάρος :lol::lol::lol: 25 κιλά δεν είναι και λίγα :oops::shock: και παρόλου που υπάρχουν πάνες μέχρι και 30 κιλά δεν μας κάνουν λόγου ύψους μάλλον :? (1,25 !!!)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

αγγελα κ μενα μου στελνουν κουπουνια τα οποια δεν χρησιμοποιω καθολου κ προκειμενου να τα πεταω να στα στελνω σε σενα αν θες

 

πανες εχω μεινει μονο ευχαριστημενη απο το λιντι :

Link to comment
Share on other sites

Επί του θέματος τώρα , μετά από εκτενείς δοκιμές η συντακτική ομάδα του daddycool και της παρέας του προτείνει Pampers ACTIVE FIT . Διαρροές ΜΗΔΕΝ

:P:P

 

και εμεις και εμεις!!!!!

ειναι τελειες...απο συγκαμα 0 ολα καλα!!!!!! :wink::D:D

 

 

 

 

 

:D:D:D:D

ΠΑΝΩ ΑΠΟ ΟΛΑ ...ΥΓΕΙΑ...

Link to comment
Share on other sites

Από το να τα πετάτε τα κουπόνια, για τις πάνες πάμπερς, μπορείτε στις συναντήσεις της Νιννέτας να μου τα δώσετε ... θα τα χρησιμοποιήσουμε και άμεσα μάλιστα!!!Ειδάλως να σας δώσω διεύθυνση με πμ να μου τα στείλετε αν θέλετε!!!

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον εξαρτάται από το μωράκι ποιά πάνα του ταιριάζει. Εμείς ευτυχώς μέχρι στιγμής δεν είχαμε κανένα πρόβλημα ερεθισμού, χρησιμοποιούμε εναλλάξ pampers, libero και babyflex, ψωνίζουμε πάντα με τα εκπτωτικά κουπόνια που μας στέλνουν και στις περιόδους που το carrefour & το champion βάζουν το -20% (το οποίο νομίζω ότι έχει σώσει πολύ κόσμο). Όταν ο μπέμπης μου ήταν πολύ μικρούλης τύχαινε να βραχεί είτε φορούσε pampers ειτε libero, οπότε πιστεύω ότι δεν είχε να κάνει με την ποιότητα της πάνας. Τώρα που μεγαλώσαμε δεν βρεχόμαστε!

EoHCp3.png2Xnpp3.png
Link to comment
Share on other sites

Εμείς χρησιμοποιούμε τα Pampers γιατί αυτά μας βόλεψαν.Τα έπαιρνα λοιπόν από super market μέσα στην πόλη στην κανονική τιμή ή χρησιμοποιούσα τα κουπόνια όποτε είχα. Τελευταία όμως πήγα τυχαία σε super market cash & carry στο οποίο επιτρέπεται να πάρεις και χωρίς να είσαι επαγγελματίας και τα έχει 3-4 euro φθηνότερα!!!!!!!!!!!!

Απορώ πως δεν το πήρα χαμπάρι νωρίτερα!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Φαντάζομαι ότι υπάρχουν πολλοί γονείς που εξυπηρετούνται με τα εκπτωτικά κουπόνια , αλλά επίσης φαντάζομαι ότι θα υπάρχουν και κάποιοι γονείς σας και εμάς που βλέπουν την φάση σαν λιγάκι ρουφιανιλίκι (με το συμπάθειο :) )

 

Για όσους και όσες λοιπόν , δεν γουστάρουν να ξέρουν οι εταιρείες τι πάνα βάζετε στο κωλαράκι του μωρού σας , τι κρέμες τρώει κλπ κλπ,το κόλπο είναι να δώσετε λάθος διεύθυνση στο τελικό ερωτηματολόγιο που θα σας δώσουν στο μαιευτήριο (σε εκείνο που γράφετε τις εντυπώσεις σας από το μαιευτήριο , αν σας άρεσε το κομμωτήριο του μαιευτηρίου κλπ κλπ κλπ).

 

Το συγκεκριμένο έντυπο τα μαιευτήρια το στέλνουν (με το αζημίωτο!) σε ένα σωρό εταιρίες που χρησιμοποιούν τα coupons σαν έναν τρόπο να παρακολουθούν τις αγοραστικές σας συνήθειες ...

 

Στα υπόλοιπα έντυπα του μαιευτηρίου μπορείτε να δώσετε κανονικά την διευθυνση σας.

 

Ο χαζομπαμπάς

dadycool

 

γιατι το βλεπεις αρνητικα?? :shock: θεωρω οτι ειναι καλο να υπαρχουν στατιστικες, ερωτηματολογια κτλ κτλ. και τα κουπονια βοηθουν...

και εγω με pampers ξεκινησα αλλα δεν ημουν καθολου ευχαριστημενη. θεωρω τα Libero μια χαρα! πολυ καλυτερα για την ακριβεια! και η τιμη τους πολυ καλυτερη! δεν ηξερα οτι τα babylino ειναι ελληνικα.. θα τα δοκιμασω και αυτα. συμφωνω στο να στηριζουμε τα ελληνικα προιοντα!

 

Για το θέμα εάν αρέσει σε κάποιον να "είναι" μια στήλη σε κάποιο φύλλο excel μιας εταιρείας , είναι θέμα γούστου. Εμένα δεν μου αρέσει , αλλά αναγνωρίζω ότι προφανώς είναι θέμα γούστου. :P:P

 

Τώρα για το ακανθώδες :lol: ερώτημα του ποιά πάνα είναι η καλύτερη . πιστεύω ότι οι PAMPERS , είναι όντως οι καλύτερες , αλλά δεν έχουν VALUE FOR MONEY. Δηλαδή είναι 5-10% καλύτερη από την αμέσως επόμενη (την Libero κατα την γνώμη μου) αλλά 20% ακριβότερη.

 

Είναι δηλαδή κάτι σαν τα hi-fi ηχεία που αγοράζαμε την δεκαετία του ογδόντα που για 1-2% καλύτερη γραμμικότικα στις χαμηλομεσαίες δίναμε ένα καζάνι λεφτά , έτσι για την πόρωση !!!! :wink:

 

Για το εάν τώρα ένα προϊόν είναι ελληνικό η όχι ΣΚΑΣΙΛΑ ΜΟΥ , δεν θα το προτιμήσω εάν είναι χειρότερο :):shock:

Link to comment
Share on other sites

daddycool,

 

μάλλον ασχολείσαι με marketing.

Τι πειράζει αν είναι ένα κουτάκι σε ένα excel.

Έτσι κι αλλιώς και στην εφορία τέτοιο είσαι (όλοι μας) και όταν παραγγέλνεις pizza τέτοιο είσαι και γενικότερα είμαστε όλοι φακελωμένοι σε πολλάααααααααααααααα excel. Anyway, απόψεις είναι αυτές.

Link to comment
Share on other sites

daddycool,

 

μάλλον ασχολείσαι με marketing.

Τι πειράζει αν είναι ένα κουτάκι σε ένα excel.

Έτσι κι αλλιώς και στην εφορία τέτοιο είσαι (όλοι μας) και όταν παραγγέλνεις pizza τέτοιο είσαι και γενικότερα είμαστε όλοι φακελωμένοι σε πολλάααααααααααααααα excel. Anyway, απόψεις είναι αυτές.

 

Εμένα με πειράζει :lol::lol::wink: γιαυτό προσέχω να είμαι φακελωμένος σε όσο το δυνατόν λιγότερα :wink:

 

Aλλά έχεις δίκιο απόψεις είναι αυτές :wink:

Link to comment
Share on other sites

Από το να τα πετάτε τα κουπόνια, για τις πάνες πάμπερς, μπορείτε στις συναντήσεις της Νιννέτας να μου τα δώσετε ... θα τα χρησιμοποιήσουμε και άμεσα μάλιστα!!!Ειδάλως να σας δώσω διεύθυνση με πμ να μου τα στείλετε αν θέλετε!!!

 

 

 

σε μενα αν θελεις να την στειλεις

μενω μακρυα απο την αθηνα κ δεν ειναι ευκολο να κατεβαινω κατω

Link to comment
Share on other sites

daddycool,

 

μάλλον ασχολείσαι με marketing.

Τι πειράζει αν είναι ένα κουτάκι σε ένα excel.

Έτσι κι αλλιώς και στην εφορία τέτοιο είσαι (όλοι μας) και όταν παραγγέλνεις pizza τέτοιο είσαι και γενικότερα είμαστε όλοι φακελωμένοι σε πολλάααααααααααααααα excel. Anyway, απόψεις είναι αυτές.

 

Εμένα με πειράζει :lol::lol::wink: γιαυτό προσέχω να είμαι φακελωμένος σε όσο το δυνατόν λιγότερα :wink:

 

Aλλά έχεις δίκιο απόψεις είναι αυτές :wink:

 

το θεμα ειναι να μην εισαι φακελωμενος στα βασικα!!! :lol::lol:

αν ειμαι φακελωμενη στην εφορια τι να το κανω που δεν ειμαι στην libero?? :shock::lol::lol::lol:

εννοειται οτι θα προτιμησω τα ελληνικα αν η ποιοτητα τους ειναι εφαμιλη των αλλοδαπων! :wink:

Link to comment
Share on other sites

ολεεεεεεεεε μπραβο daddy.. σας ευχομαι ολα του τα φαγητα να τα τρωει με την ιδια ευχαριστηση και να μην συναντησετε ποτε προβλημα στο φαϊ του.. με το καλο και στις υπολοιπες γευσεις του!!!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα , :D

 

Χθες ο μπεμπουλίνος μας έφαγε το πρώτο του ρυζάλευρο. Το καταβρόχθισε!!!

 

Είμαι τόσο περήφανος :cool::cool::cool::cool::cool::cool:

 

Φιλάκια σε όλες

daddycool

 

Μπράβο σας!!! Με το καλό και φαγητό.

Για πάνες δε μιλάμε εδώ...

Link to comment
Share on other sites

Κι εμένα χθες έφαγε το πρώτο της ρυζάλευρο αλλά είναι 5,5 μηνών. Αργήσαμε λίγο φαίνεται! Φάγαμε όλοι μαζί οικογενειακώς ρυζάλευρο. εϊναι νοστιμότατο. Γιατί να μην το καταβροχθίσουν;

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

κοριτσια ποια μαρκα πανες χρησιμοποιηται;εγω χρησιμοποιω τα παμπερς δεν εχω παρει ως τωρα αλλη μαρκα εισται ευχαριστιμενες με καποια αλλη μαρκα;ειδα οτι και τα λιντλ εχουν πανες και ειναι αρκετα φτηνες αλλα θα συγκρατουν τα τσισα μας;

QnFwm8.png

VyFvm8.png

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...