Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Παραγγελία online: Πάνες από το εξωτερικό


Recommended Posts


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 123
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

κοριτσια επειδη πρεπει να βαλω και τα στοιχεια της καρτας για να δω το τελικο ποσο της παραγγελιας,με το super saver delivery το αμαζον εννοει οτι δεν πληρωνεις καθολου μεταφορικα;;;οσες και να παραγγειλεις;

fBaep3.png

 

uwK7p3.png

Link to comment
Share on other sites

καλα μας εχουν ξετιναξει..τα ιδια προιοντα εδω τα πωλουν ακριβοτερα απο οτι σε αλλες χωρες με μεγαλυτερους μισθους κ μας βριζουν και απο πανω...μηπως να αγοραζουμε σιγα σιγα ελληνικα προιοντα?

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια επειδη πρεπει να βαλω και τα στοιχεια της καρτας για να δω το τελικο ποσο της παραγγελιας,με το super saver delivery το αμαζον εννοει οτι δεν πληρωνεις καθολου μεταφορικα;;;οσες και να παραγγειλεις;

 

 

πατας το FREE Super Saver Delivery στο amazon uk..πρεπει να εχει οριο στην παραγγελια.

Link to comment
Share on other sites

Ρε κοριτσια εχετε παρει απο το Αμαζον τις πανες Huggies???

ειναι μουφα,ξερει καμια;;;

 

http://www.amazon.co.uk/Huggies-Size-Super-dry-Nappies-Giga/dp/B004H4TPDI/ref=pd_ys_qtk_general_recs_32

 

Eπίσης, πάνες Λίμπερο εχει και το Βουλγαρικο site που αναφέρεται στην προηγουμενη σελιδα. Προσπαθω να βγαλω ακρη για να κάνω δοκιμαστικη παραγγελια.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 5 εβδομάδες μετά...

Τι γίνεται βρε κορίτσια με αυτά τα pampers στο amazon? θέλω τα pampers active fit 5+

ψάχνω εδώ και καιρό και ή θα είναι εκτός στοκ ή θα είναι πολύ ακριβά! Καμια άλλη λύση υπάρχει? κοίταξα και στο ubershop αλλά δεν έχει τίποτα στο 5+!!!!

Help...

eNortjKzUjI0NDK1tFCyBlwwFYMC1w,,50.png
Link to comment
Share on other sites

και εμείς απο το Amazon.co.uk αγοράσαμε πάνες Pampers στη μισή τιμή, μην πώ στο 1/3 της τιμής.

Επίσης και μωρομάντηλα sensitive pampers. Τα 25 πακέτα, περίπου 26?!!!!

 

Μεταφορικά πάνω απο τις 25 λίρες, αν ψωνίσεις απο το ίδιο το Amazon, και οχι κάποιον συνεργαζόμενο, δεν έχει. Εμείς πήραμε μωρομάντηλα και πάνες και δεν μας χρέωσαν μεταφορικά.

 

Κακός δεν αγοράζαμε τόσο καιρό απο έξω.

Μας έστελναν κάτι ψευτοκουπόνια, τα οποία απο 3? που ήταν για τις πάνες τα πήγαν 2? και για τα μωρομάντηλα απο 2?, σε 1?!!!

Καλά να πάθουν. Απο έξω.

Αφού εδώ μας κοροιδεύουν. Τέρμα.

Τα περισσότερα απο έξω τα έχουμε αγοράσει.

Την αλλαξιέρα- μπανάκι, εδώ γνωστό βρεφικό την είχε 180? και απο amazon 70?!!!

Link to comment
Share on other sites

μαφάλντα κοίτα και τα καρεκλάκια φαγητού της κικο από άμαζον.Εδώ τα έχουν 120-140ε. Εμείς το πήραμε γύρω στα 90ε.Π΄μπερς ακτιβ φιτ και μπειμπι ντραι ασυζητητή σχεδόν μισή τιμή και παπούτσια επίσης...παιδικά και ενηλίκων.προσοχή όμως δεν συμφέρουν όλα και πάντα!

Link to comment
Share on other sites

Μελανία κοίτα στο θέμα με τις προσφορές. Προφανώς από εκεί το διάβασες, αν ξαναδιαβάσεις θα δεις ότι στέλνουν δείγματα, κάποιες κοπέλες παρέλαβαν και έμειναν ικανοποιημένες. Για μένα είναι πολύ ακριβές...

pJO3p2.pngB6Ndp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Βερόπουλος: τα 52 τεμάχια 13.99 ευρώ

 

http://www.shopnsave.gr/product_info.php?cPath=248_656&products_id=4750

 

uber shop: τα 152 τεμάχια χοντρικά 24 λίρες=27 ευρώ

 

Ε δεν παίζονται εδώ στην Ελλάδα!

Πάω για παραγγελία

 

 

Θα μπορούσες να μου πεις τι μεταφορικά έχει το uber shop για Ελλάδα?

uhODp3.png
Link to comment
Share on other sites

κι εγω κοριτσια παρελαβα απο αμαζον, δεν το συζητώ, δωρεάν μεταφορικά καταπληκτικές τιμες αν και πρεπει να το παρακολουθεις, δεν μενουν σε ολα ιδιες. πχ τα μωρομαντηλα παμπερς τα εβλεπα 10 λιρες τα 12 πακετα και οταν πηγα να παραγγειλω το ειχαν ανεβασει σε 12 λιρες κι ετσι πηρα τα 24 πακετα με 20 λιρες. Εμεις συνεννοηθηκαμε με μια φιλεναδα και τα μοιραστηκαμε τοσα πακετα γιατι ηθελε κι αυτη οπότε τόσα πολλα πακετα μας εκατσαν μια χαρα. Πηραμε και παμπερς ακτιβ φιτ μιση τιμη απο δω, και παμπερς βρακακι για τον μεγαλο μου επισης μιση τιμη και εγω προσωπικα προτιμησα να δοκιμασω και τις αμερικανικες ανοιχτες πανες huggies dry οι οποιες ειναι ακομα λιγο πιο φτηνες και ειναι ωραιοτατες. Εχουν και βρακακι αλλα δεν το δοκιμασα. Απο οτι καταλαβα ειναι οι πιο διαιδεδομενες σε αμερικη και αυστραλια, εχουν σχεδιακια της ντισνευ πανω, τον γουινι συγκεκριμενα και ειναι πολυ καλες. Δεν τις εβαλα ακομα βραδυ για να σας πω, αλλα τις βρισκω μια χαρα. Πηρα ενα κιβωτιο με 160 πανες νουμερο 4.

 

Βασικα συγκρινετε το τεμαχιο (δηλαδη τη μια πανα) γιατι διαφερουν και οι συσκευασίες. Ο,τι ερχεται απο αμαζον επιβαρυνεται με 23% ΦΠΑ και με την αλλαγη του νομισματος. Επομενως θα πολλαπλασιαζετε την τιμη που αναγραφεται στην ιστοσελίδα επι 1,23 και μετα επί 1,25 για το ευρώ (περίπου τόσο το κάνουν αυτοί). Και μετα διαιρείτε με τον αριθμό τεμαχίων και σας βγαίνει η τιμή ανα τεμάχιο. Εχουν μερικες συσκευασείς που διαφέρουν σε τεμάχια απο τις δικες μας γι αυτο το λεω. Στις παμπερς συμβαινει αυτο οπότε δείτε τα τεμάχια για να καταλαβετε ακριβώς τη διαφορα στις τιμες. Πάντως η αληθεια ειναι οτι μετα το 4 νουμερο, ας πουμε το 5 που κοιτουσα για μια φιλη δεν συμφερει με την επιλογή να βάζεις απο λιντλ ας πούμε. Εξακολουθουν να ειναι πολυ πιο φτηνα απο εδώ τα παμπερς αλλά όχι σε σχέση με της λιντλ. Ενώ στα νούμερα μέχρι το 4 είναι πιο φτηνά κι από το λιντλ, και οι αμερικανικες ακομα πιο φτηνες. Σας ζάλισα?? χιχι

H9ROp3.png

 

 

 

KZr6p3.png

Link to comment
Share on other sites

και ασχετο με το τοπικ, αλλα απο αμαζον πηραμε και το καθισμα αυτοκινητου για τη μικρη, εδώ έκανε 280 εκεί το βρήκα 100 λίρες και τελοσπάντων χοντρικά μου ήρθε 150 ευρώ στην πόρτα μου. μεγάλη διαφορά. Αν ψαχνεις και εισαι και λιγο τυχερος βρισκεις φοβερες ευκαιριες!!

H9ROp3.png

 

 

 

KZr6p3.png

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Πάντως μεταξύ pampers και chicco (μας τις έκανε δώρο μια φίλη) δεν υπάρχει σύγκριση..ακόμη και τώρα που είναι μικρή (και λογικά κάνει λίγα ούρα) η chicco την κάνει να γκρινιάζει πολύ (αφού νιώθει υγρή)... Οπότε σίγουρα Pampers - Chicco 1-0 ... θέλουμε βέβαια να δοκιμάσουμε και Libero ή Babylino (αλλά λίγο πιο μετά...). Για lidl δε νομίζω να μπούμε καν στον πειρασμό...ούτως ή άλλως και στις επώνυμες πλέον κάνουν συνέχεια προσφορές !

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ρε κοριτσια εχετε παρει απο το Αμαζον τις πανες Huggies???

ειναι μουφα,ξερει καμια;;;

 

http://www.amazon.co.uk/Huggies-Size-Super-dry-Nappies-Giga/dp/B004H4TPDI/ref=pd_ys_qtk_general_recs_32

 

Eπίσης, πάνες Λίμπερο εχει και το Βουλγαρικο site που αναφέρεται στην προηγουμενη σελιδα. Προσπαθω να βγαλω ακρη για να κάνω δοκιμαστικη παραγγελια.

καλησπερα

 

εχεις βγαλει ακρη με το βουλγαριο site??

 

νομιζω πωσ δεν στελνει εκτος βουλγαριας..

 

αν γνωριζει καποιοσ καποιο αλλο site απο βουλγαρια ας μας πει..

 

ψαχνω καποιο site οικονομικα ειδη για παιδια εξωτερικου ..γιατι απο οτι ειδα στα ελληνικα site ειναι πανακριβα...

Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...
  • 2 εβδομάδες μετά...

καλησπέρα κορίτσια! επειδή θα πάω στο χωριό για το Πάσχα για αρκετές μέρες θέλω να προμηθευτώ πάνες γιατί δε θα έχω χώρο να τις μεταφέρω και εκεί είναι δύσκολο να αγοράσω επειδή είναι απομακρυσμένο από τον πολιτισμό...ξέρετε από που μπορώ να πάρω? έχω μπερδευτεί με τα διάφορες ιστοσελίδες και δεν ξέρω εάν η παραλαβή τους θα είναι σίγουρη..

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...
κι εγω κοριτσια παρελαβα απο αμαζον, δεν το συζητώ, δωρεάν μεταφορικά καταπληκτικές τιμες αν και πρεπει να το παρακολουθεις, δεν μενουν σε ολα ιδιες. πχ τα μωρομαντηλα παμπερς τα εβλεπα 10 λιρες τα 12 πακετα και οταν πηγα να παραγγειλω το ειχαν ανεβασει σε 12 λιρες κι ετσι πηρα τα 24 πακετα με 20 λιρες. Εμεις συνεννοηθηκαμε με μια φιλεναδα και τα μοιραστηκαμε τοσα πακετα γιατι ηθελε κι αυτη οπότε τόσα πολλα πακετα μας εκατσαν μια χαρα. Πηραμε και παμπερς ακτιβ φιτ μιση τιμη απο δω, και παμπερς βρακακι για τον μεγαλο μου επισης μιση τιμη και εγω προσωπικα προτιμησα να δοκιμασω και τις αμερικανικες ανοιχτες πανες huggies dry οι οποιες ειναι ακομα λιγο πιο φτηνες και ειναι ωραιοτατες. Εχουν και βρακακι αλλα δεν το δοκιμασα. Απο οτι καταλαβα ειναι οι πιο διαιδεδομενες σε αμερικη και αυστραλια, εχουν σχεδιακια της ντισνευ πανω, τον γουινι συγκεκριμενα και ειναι πολυ καλες. Δεν τις εβαλα ακομα βραδυ για να σας πω, αλλα τις βρισκω μια χαρα. Πηρα ενα κιβωτιο με 160 πανες νουμερο 4.

 

Βασικα συγκρινετε το τεμαχιο (δηλαδη τη μια πανα) γιατι διαφερουν και οι συσκευασίες. Ο,τι ερχεται απο αμαζον επιβαρυνεται με 23% ΦΠΑ και με την αλλαγη του νομισματος. Επομενως θα πολλαπλασιαζετε την τιμη που αναγραφεται στην ιστοσελίδα επι 1,23 και μετα επί 1,25 για το ευρώ (περίπου τόσο το κάνουν αυτοί). Και μετα διαιρείτε με τον αριθμό τεμαχίων και σας βγαίνει η τιμή ανα τεμάχιο. Εχουν μερικες συσκευασείς που διαφέρουν σε τεμάχια απο τις δικες μας γι αυτο το λεω. Στις παμπερς συμβαινει αυτο οπότε δείτε τα τεμάχια για να καταλαβετε ακριβώς τη διαφορα στις τιμες. Πάντως η αληθεια ειναι οτι μετα το 4 νουμερο, ας πουμε το 5 που κοιτουσα για μια φιλη δεν συμφερει με την επιλογή να βάζεις απο λιντλ ας πούμε. Εξακολουθουν να ειναι πολυ πιο φτηνα απο εδώ τα παμπερς αλλά όχι σε σχέση με της λιντλ. Ενώ στα νούμερα μέχρι το 4 είναι πιο φτηνά κι από το λιντλ, και οι αμερικανικες ακομα πιο φτηνες. Σας ζάλισα?? χιχι

Καλησπέαρ,απόψε δοκίμασα να πάρω από το αμαζον pampers και δεν με άφησε. Me έφησε όμως να πάρω huggies. Γιατί μπορέεί να συμβαίνει αυτό΄

Για ότι ψωνίζουμε από το αμαζον επιβαρύνεται με 23%?

Το καλοκαίρι είχα αγοράσει κα΄τι κουβερτάκια από Αγγλία χωρίς τέτοιες επιβαρυνσεις

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα και πάλι!!!εγώ τελικά μπλέχτηκα με το amazon και τα ξένα site και επειδή δεν είχα χρόνο να ψαχτώ παρείγγειλα από το http://www.liberoclub.gr τα είχε και με 30% έκπτωση και μάλιστα πλήρωσα μόλις μου παρέδωσαν τις πάνες! έμεινα πολύ ευχαρηστημένη και χωρίς καθυστέρηση και χρέωση στην πιστωτική!

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Καλησπέρα και από εμένα,

Η μπεμπούλα μου είναι ενός μηνός και έχουμε δοκιμάσει ήδη πανούλες libero, με τις οποίες μου λέρωνε κάθε φορά και σεντονάκι και τις chicco που δέν λερώνουν και δέν μου γκρινιάζει όταν λερώνεται και δέν έχει ερεθιστεί το δερματάκι της.

Γενικά είμαι υπέρ των διαδικτυακών αγορών μιας και εδώ είναι πανάκριβα τα ίδια προιόντα (νιώθω σαν να μας κοροηδεύουν κατάμουτρα).. Μπήκα στο http://www.flaschenmilch.de για να κάνω εγγραφή αλλά δέν μου φέρνει στις χώρες την Ελλάδα.. Θεωρώ πως φάγαμε πόρτα και από αυτό το site... Οπότε συνεχίζω με chicco όσο ακόμη με παίρνει στα κιλά (0,15?/τεμ δέν είναι και άσχημα). Εάν έχει βρεί καμιά σας κάτι αξιόλογο, παρακαλώ μοιραστείτε το γιατί όσο περνάει ο καιρός και ακριβαίνουν όλα θα αρχίσουμε να σκεφτόμαστε τις πάνινες πάνες, παραδοσιακά!!

Ευχαριστώ πολύ!

Link to comment
Share on other sites

Pampers μου έστειλαν εχτές το διαφημιστικό πακετάκι και δέν τις έχω δοκιμάσει ακόμη.. Αλλά έχω ακούσει καλά λόγια όπως και για τις babylino.. Γενικά ότι βολεύει το μωρό και την τσέπη μας ;) .. Συνεχίζω να ψάχνω στα site και θα ενημερώνω! Μεχρι τώρα όπως είπα όμως τον καλύτερο συνδιασμό προσφέρουν οι chicco (156 πανούλες με 24? περίπου και δωρεάν μεταφορικά..)

Θέλω να ρίξω και μια ματιά γενικά στο forum γιατί είδα ότι πολλοί ασχολούνται ευτυχώς, μήπως βρώ και για τα υπόλοιπα αναλώσιμα καλές τιμές. Εάν κάποια γνωρίζει ενημερώστε θα είμαι υποχρεη :D

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...