Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Παραγγελία online: Πάνες από το εξωτερικό


Recommended Posts

κοριτσια τελικα μπορεσε και τα παρελαβε αλλος απο την acs!ειχα μιλησει μαζι τους και τους ειχα εξηγησει!δεν μου εφεραν καμια αντιρρηση!

οσο για την παραγγελια μου με ειδοποιησαν απο το uber οτι μου εστειλαν 1 πακετο λιγοτερο απο τα 6 που ειχα παραγγειλει γιατι ξεπερνουσα το οριο των 27 κιλων.αλλιως θα με χρεωναν τα διπλα μεταφορικα.τελικα οντως το θεμα δεν ειναι η ποσοτητα αλλα το βαρος οπως σωστα ειπε και η ba98120!!!

PRW0p2.pngORfXp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 123
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Κορίτσια αν μπορείτε διαφωτίστε με λίγο. Μπήκα στο ubershop και κάνω παραγγελία 6 κούτες pampers newborn .μαζί με τα μεταφορικά μου βγαίνουν 116 ευρώ. Αν τα πάρω από Ελλάδα τα ίδια τεμάχια μου βγαίνουν 140 ευρώ. Μου φαίνεται λίγο μικρή η διαφορά για να παραγγείλω απέξω και να γεμίσω το σπίτι με κούτες pampers. Κάνω κάτι λάθος ή αυτή είναι η διαφορά?Δεν καλύπτεται αν πετύχεις προσφορά στο σ/μ??? ψωνίζουμε από αλλού φθηνότερα ή με λιγότερα μεταφορικά? Αυτός ο κωδικός που λέγατε δεν ισχύει?

Link to comment
Share on other sites

κορίτσια το βουλγαρικό είναι λίγο πιο φτηνό κι απο το uber, αλλά δεν μπορώ να υπολογίσω τα μεταφορικά. Ξέρει καμία να μας πει??

 

Επίσης, εχει και libero αλλα ειναι σαφως ακριβοτερες από pampersεκει..

H9ROp3.png

 

 

 

KZr6p3.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλημέρα!

 

Εμείς περιμένουμε τα διδυμάκια μας τον Νοέμβριο, έχει κάποια πεπειραμένη μανούλα ιδέα πόσα πακέτα και τι νούμερο να παραγείλουμε; Δεν έχω κοιτάξει καθόλου στα supermarket αλλά με δύο μωράκια φαντάζομαι ότι συμφέρει... Ποιά είναι η γνώμη σας;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ρενατα καλώς να τα δεχτείς, με υγεία!

Λοιπόν, υπάρχει το νούμερο 1 που δεν βλέπω να το πουλάνε στο uber, αλλά πιστεύω θα το χρειαστείς είναι για μωρά 2-5 κιλών και επειδή έχεις διδυμάκι που είναι συνήθως πιο μινιόν :D, θα βολέψει αρχικά. Φρόντισε να βλέπεις στο σούπερ μάρκετ από τώρα προσφορές (η libero βγάζει συχνά στον βασιλόπουλο για παράδειγμα 30-40 ή και 50%) και στόκαρε κάποια πακέτα.

Στην αρχή υπολόγισε ότι θα χρειάζεσαι για κάθε μωράκι περίπου 10 πάνες την ημέρα γιατί κάνουν συνέχεια κακά. Οπότε εσύ 20 πάνες την ημέρα. Το νούμερο 1 πιστεύω ότι θα το χρησιμοποιήσεις τουλάχιστον για 2-3 εβδομάδες, οπότε κάνε τον υπολογισμό και κάνε κάποιες αγορές όποτε βρίσκεις εκπτώσεις.

Το νούμερο 2 θα το χρησιμοποιήσετε για κανένα 2μηνο περίπου αν θυμάμαι καλά, και πάλι υπολόγισε 7-10 πάνες την ημέρα για κάθε μωρό, εξαρτάται πώς τα πάνε σε συχνότητα με τα κακά!

Το νούμερο 3 θα το χρησιμοποιήσετε για περισσότερο καιρό, η δική μου που είναι κανονική στην ανάπτυξη το φοράει ακόμα, 6 μηνών τώρα, και αν θυμάμαι καλά το παίρνουμε από 3 μηνών περίπου.

Εξαρτάται πάντως και από το σουλούπι του καθε παιδιού. Ο γιος μου έπαιρνε το 4 γιατί είχε φαρδιά μεσούλα και το κενό του έβγαζε τα τσίσα οπότε χρειαζόμαστασν μονίμως μεγαλύτερο νούμερο. Η κόρη μου που είναι κάπως ψιλόλιγνη φοράει το κανονικό νούμερο που προβλέπεται για τα κιλά της.

Γι αυτό, επειδή δεν ξέρεις ακόμα την ανάπτυξη που θα έχουν τα μωράκια, καλύτερα πάρε τα δύο πρώτα νούμερα και μετά ξαναπαραγγέλνεις!

H9ROp3.png

 

 

 

KZr6p3.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλημέρα!

 

Εμείς περιμένουμε τα διδυμάκια μας τον Νοέμβριο, έχει κάποια πεπειραμένη μανούλα ιδέα πόσα πακέτα και τι νούμερο να παραγείλουμε; Δεν έχω κοιτάξει καθόλου στα supermarket αλλά με δύο μωράκια φαντάζομαι ότι συμφέρει... Ποιά είναι η γνώμη σας;

 

 

Εγω είχα παρει απο το uber το νουμερο 2 και 3 και περισσοτερο το 3 γιατι το 1 δεν θα το πολυχρησιμοποιησεις γιατι θα αλλαξει αμεσα νουμερο.Το 3 το χρησιμοποιησαμε παρα πολυ καιρο,βεβαια πλεον είμαστε στο 4,μαλιστα σήμερα πήραμε απο το καρφουρ που εχουν εκπτωση 20%.Δεν θα πιστευεις ποσες πανες θα χαλας....

YiMXp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 4 εβδομάδες μετά...
Aπό το 5 έχεις καταλάβει ποια είναι η διαφορά;

 

Τι εννοείς? Τα κιλά να κοιτάς.

 

Το νουμερο 4 καλύπτει από 7 εως 18 κιλά και το νούμερο 5 από 11 έως 25 κιλά.

Τωρα εξαρτάται το μωρό και το σωματάκι του. Ας πούμε στην κόρη μου, απ' όταν ήταν 9 κιλά, της φοράω το νούμερο 5 γιατί εχει φουσκωτή κοιλίτσα και το 4 (και το 4+ που ειναι λίγο πιο φαρδύ) ήταν τσιτωμένο, δεν την καλυπτε καλά.

EXXQp3.pngAIzKp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

To 5 γράφει οτι είναι από 7-18 κιλά http://www.ubershop.co.uk/nappies/productDetails.php?code=pampers&id=2728&name=Pampers%20Baby%20Dry%20Junior%20-%20Giga%20Pack%20-%20124

 

όσο δηλαδή και το 4 http://www.ubershop.co.uk/nappies/productDetails.php?code=pampers&id=2727&name=Pampers%20Baby%20Dry%20Maxi%20-%20Giga%20Pack%20-%20152

 

Γι΄αυτό κόλλησα. Ο μπέμπης μου ειναι 7 κιλά. Ποιο από τα 2 να πάρω; Ίδια δεν είναι;

Να ρωτήσω και κάτι άλλο; Τα active fit είναι καλύτερα από τα baby dry;

qc40p3.png

 

Nv8Rp3.png]

Link to comment
Share on other sites

Στα λινκ που παρεθεσες κοιταξε πανω δεξιά, εκει που ειναι και η τιμή, εκει αναφερει τα σωστά κιλά. Προφανώς εχουν κανει λαθος στην περιγραφή, εκει που διαβασες κι εσύ.

Το 4 να παρεις, το 5 θα ειναι μεγάλο.

 

Το ubershop έχει μόνο baby dry, για μενα αυτά ειναι τα καλύτερα, δεν ειχα ποτε διαρροές με αυτά. Τωρα... γούστα ειναι, άλλες μαμαδες ίσως ειναι πιο ευχαριστημενες με τα active fit (ειναι και λιγο φθηνοτερα, αν δεν κανω λαθος). Παρε ενα μικρό πακέτο απ' το καθενα απ το σουπερμαρκετ για να δοκιμάσεις και να εχεις δική σου αποψη.

EXXQp3.pngAIzKp2.png
Link to comment
Share on other sites

Βερόπουλος: τα 52 τεμάχια 13.99 ευρώ

 

http://www.shopnsave.gr/product_info.php?cPath=248_656&products_id=4750

 

uber shop: τα 152 τεμάχια χοντρικά 24 λίρες=27 ευρώ

 

Ε δεν παίζονται εδώ στην Ελλάδα!

Πάω για παραγγελία

qc40p3.png

 

Nv8Rp3.png]

Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...

ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ

Καλησπέρα. Θα ήθελα να σας ενημερώσω ότι μόλις μου πέρασε παραγγελία στο AMAZON για pambers active fit την τετράδα όμως:

http://www.amazon.co.uk/gp/product/B005GD289W

http://www.amazon.co.uk/gp/product/B005EYHFN2

και περιμένω να γίνουν dispatched. Μακάρι

Φιλάκια

Link to comment
Share on other sites

Κι ομως φαινεται οτι αφηνει να παραγγειλεις Pampers το amazon!!!!!

 

Μονο που υπαρχει μια ανεξηγητη αυξηση στην τιμη οταν φτανεις στο τελικο βημα (περιπου 5-6 λιρες πανω, και δεν ειναι το ΦΠΑ!).

Και παλι βεβαια ειναι πο φθηνο απο τα pampers εδω, αλλα οχι φθηνοτερο απο τις αλλες μαρκες σε καλη προσφορα.

Σημερα π.χ. πηρα Babylino με ?9.3 την οικονομικη συσκευασια!

 

Για οσους παιρνουν μονο Pampers ας τρεξουν να παρουν μηπως και το απαγορεψουν και παλι!!!

Παντα να κοιτατε και το ποτε θα αποσταλουν, γιατι για μερικες πανες λεει οτι θα σταλουν μεσα Δεκεμβρη!!!

Link to comment
Share on other sites

εγώ βρε παιδιά αφού τα έψαξα όλα, κατέληξα ότι οι Pampers μου μυρίζουν πολύ χημικούρα και βρίσκω ότι αυτές οι καινούριες babylino sensitive είναι οι καλύτερες της αγοράς. Είναι και ελληνικές, η ΜΕΓΑ τις βγάζει, αυτή που έχει το βαμβάκι. Στις προσφορές τις βρίσκω σε πολύ καλή τιμή και αγοράζω και στοκάρω. Βοηθάω και την Ελλάδα και μου αρέσουν και πραγματικά πάρα πολύ!!! Αλλά και οι libero μου αρέσουν περισσότερο από pampers, οπότε και αυτές σε προσφορές βγαίνουν σε πολύ καλή τιμή!! Libero δεν έχω δει σε καλή τιμή στο ιντερνετ απ εξω ετσι κι αλλιως... Για δείτε κι αυτές τις λύσεις λοιπον!!!

H9ROp3.png

 

 

 

KZr6p3.png

Link to comment
Share on other sites

Κι ομως φαινεται οτι αφηνει να παραγγειλεις Pampers το amazon!!!!!

 

Μονο που υπαρχει μια ανεξηγητη αυξηση στην τιμη οταν φτανεις στο τελικο βημα (περιπου 5-6 λιρες πανω, και δεν ειναι το ΦΠΑ!).

Και παλι βεβαια ειναι πο φθηνο απο τα pampers εδω, αλλα οχι φθηνοτερο απο τις αλλες μαρκες σε καλη προσφορα.

Σημερα π.χ. πηρα Babylino με ?9.3 την οικονομικη συσκευασια!

 

Για οσους παιρνουν μονο Pampers ας τρεξουν να παρουν μηπως και το απαγορεψουν και παλι!!!

Παντα να κοιτατε και το ποτε θα αποσταλουν, γιατι για μερικες πανες λεει οτι θα σταλουν μεσα Δεκεμβρη!!!

 

 

αυτο που προσθετουν στο τελος ειναι το VAT που ειναι ο ΦΠΑ(φορος)

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω την εντύπωση οτι το Αμαζον άλλαξε γνώμη για τις αποστολές πανών στην Ελλάδα. Ενώ στις 22.11.2011 μου επιβεβαίωσαν οτι δεν στέλνουν πάνες στην Ελλάδα, τώρα και εκεί που λέει delivery restriction δεν έχει πια την απαγόρευση για τις πάνες - τις είχε εκεί που εξαιρεί και τα φάρμακα. Κοίταξα δυο-τρια προϊόντα και σε όλα επιτρέπονταν. Δεν προχώρησα να κάνω αγορά όμως.

1ciWp3.pngnEMKp3.png
Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...
Παιδιά έχω την εντύπωση οτι το Αμαζον άλλαξε γνώμη για τις αποστολές πανών στην Ελλάδα. Ενώ στις 22.11.2011 μου επιβεβαίωσαν οτι δεν στέλνουν πάνες στην Ελλάδα, τώρα και εκεί που λέει delivery restriction δεν έχει πια την απαγόρευση για τις πάνες - τις είχε εκεί που εξαιρεί και τα φάρμακα. Κοίταξα δυο-τρια προϊόντα και σε όλα επιτρέπονταν. Δεν προχώρησα να κάνω αγορά όμως.

Τα παμπερς τα στέλνει κανονικά το άμαζον.Έχω παραγγειλει και έγιναν dispatch μεσα σε μια μέρα.Δινει και tracking number οπότε θα έρθουν στην πόρτα μου!Και φθηνότερα και χωρίς κουβάλημα!!!!!:P

3ltxp3.png?NMdWW70Y

 

z9s1p3.png?zs5gAV1N

Link to comment
Share on other sites

Τα παμπερς τα στέλνει κανονικά το άμαζον.Έχω παραγγειλει και έγιναν dispatch μεσα σε μια μέρα.Δινει και tracking number οπότε θα έρθουν στην πόρτα μου!Και φθηνότερα και χωρίς κουβάλημα!!!!!:P

 

ΜΟΛΙΣ χθες παρελαβα πανουλες απο amazon στελνει κανονικα πια!

The Boss 29/12/04

Frankie 20/05/08

Peekaboo 1/12/11

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...