Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Κείμενα/Ποιήματα Βάπτισης-Γάμου !!!


elias-christina

Recommended Posts

Εννοείς να γράψεις πάνω στη φωτό; Το πρόγραμμα είναι το Photoshop αλλά νομίζω ότι κ με ένα απλό πρόγραμμα πχ της ζωγραφικής την κάνεις τη δουλειά σου...αν έχεις σμαρτ φόουν επίςης μπορείς να κατεβάςεις ένα σωρό προγράμματα...για πόσα προσκλητήρια όμως μιλάμε; Ξέρεις γιατί σε ρωτάω, πιστεύω πως δε θα σε συμφέρει από οικονομικής απόψεως γιατί κ ειδικό χαρτί πρέπει να αγοράσεις κ τα μελάνια ειναι αρκετά ακριβά για τα περισσότερα μοντέλα εκτυπωτών...επίσης δεν ξέρω κατά πόσο καλό θα βγει το αποτελεςμα...εγω παντως θα σου πρότεινα να το ψάξεις λίγο με τυπογραφεία κλπ ακόμα κ απο το Ίντερνετ...αν εισαι στην Αθήνα στην οδό Λεοχάρους στο κέντρο έχει αρκετά τυπογραφεία με πολύ καλές τιμές...

σε ευχαριστω πολυ θα το κοιταξω

Link to comment
Share on other sites

  • 10 months later...

Διαφημίσεις


Καλησπέρα κορίτσια και καλό μήνα,

Βλέπω ότι το τελευταίο μήνυμα είναι παλιό αλλά είπα να δοκιμάσω μήπως με βοηθήσετε με κειμενάκι για προσκλητήριο.

 

Ετοιμαζόμαστε σιγά σιγά για την βάφτιση του 2ου γιου μας. Θα τον πούμε Αλέξη (Αλέξιο) θα είναι 17 μηνών. Θα ήθελα το προσκλητήριο να το γράφει ο μεγάλος του αδερφός Άγγελος (4 ετών) ή ο μικρός αλλά να αναφέρει και τον μεγάλο.

 

Στη βάφτιση θα γιορτάσουμε τα γενέθλια του μεγάλου μου γιου και της ανηψιά μου (αβάφτιστη, 1 έτους) θεωρείται ότι χρειάζεται να αναφέρεται στο προσκλητήριο?

 

Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον αν καταληξεις στο αεροστατο βρηκα τη τελεια κατασκευη

( γνωμη μου βεβαια) αν σκοπευεις να φτιαξεις κατι μονη σου! ( ή να βρεις να σου την φτιαξουν)

Δες εδω φωτο

Hot_Air_Balloon_Ornaments_-_BEauty_Shot_2_lg.jpg

και το λινκ με οδηγιες....http://www.hgtv.com/holidays-occasions/hot-air-balloon-ornament/index.html

 

Πάρε κ ένα ποιηματάκι ελπιζω να σου αρεσει, παρεμβάσεις δεκτές απο όλες σας ;)

 

Αερόστατο θα πάρω

και στον ουρανό θ'ανέβω

κι απο την πολλή χαρά μου,

ολημερίς θα ταξιδεύω!

 

Βάφτιση λέν θα μου κάνουν,

και γι'αυτό όλο μιλάνε,

μια υποψία κι εγώ έχω,

για βουτιές πως θα με πάνε!

 

Στη κολυμπήθρα θα με βάλουν

και μετά θα με λάδώσουν

το σταυρό θα μου φορέσουν,

τα μαλλιά μου θα μου κόψουν!

 

Μάρτυρες θα είστε όλοι

μίας βάπτισης σπουδαίας,

και θα λέτε "να σας ζήσει,

ο νεοφώτιστος Ανδρέας!"

 

Καλησπέρα,

Ξέρω ότι το μήνυμα είναι πολύ παλιό.

Σκέφτομαι όμως αν μπορώ να χρησιμοποιήσω το ποιηματάκι σου μιας και σκέφτομαι για θέμα το αερόστατο.

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

  • 1 χρόνο μετά...

Mersy μου θελω και γω ενα ποιηματακι 

Ειμαι νονα και το θελω για την βαφτιστηρα μου, το Ιωαννακι μου!

Θελω να ειναι παιχνιδιαρικο, τσαχπινικο, και πολυ πολυ τρυφερο...

Link to comment
Share on other sites

  • 4 εβδομάδες μετά...

Διαφημίσεις

  • 11 months later...
On 15/5/2008 at 1:29 ΜΜ, elias-christina είπε:

edit συντονιστής περιεχομένου μέσω επεξεργασίας κειμένου

Η φιλη μας η mersy ειναι ταλεντο στα κειμενα βαφτισης.

Βοηθησε πολλες απο μας στην δημιουργια των προσκλητηριων μας.

Ετσι λοιπον κ εγω αποφασισα να την μανατζαρω! :lol:

Για τον λογο αυτο ανοιγω αυτο το τοπικ.

Οσες απο σας εχετε προβλημα με το κειμενακι σας ή γνωριζετε το θεμα αλλα απλα δυσκολευεστε στην ομορφη διατυπωση του, θα μπαινετε εδω κ η υπεροχη ποιητρια mersy θα σας βρισκει υπεροχα ποιηματακια να χρησιμοποιησετε.

Εντος ολιγου θα προσπαθησω να σας συγκεντρωσω εδω μερικα απο αυτα που ηδη εχει σκεφτει ( για σκοπους διαφημισης ) :lol:

ΠΡΟΣΟΧΗ: Το συγκεκριμενο τοπικ ειμαι μη κερδοσκοπικο!!! :wink:

Καλησπέρα και συγχαρητήρια στη φίλη που φτιάχνει τόσο ωραία κείμενα Ηθελα και εγώ ένα κείμενο για το δικό μου αγοράκι όπου τον λένε Γιώργο είναι τρεισήμισι χρόνων αργήσαμε πολύ να τον βαπτισπυμε για λόγους υγείας και γενικά επειδή δεν τον έχουμε κουρέψει και είναι ένας κούκλος Όλοι μου το λένε κοριτσάκι όποτε ήθελε ένα ποιηματάκι αστείο Ίσως που να λέει για τους γονείς που επιτέλους αποφάσισαν η να λέει για το ότι επιτέλους θα αποδείξει πόσο άντρας είναι Γενικά είμαι ανοιχτή στις προτάσεις και είμαι σίγουρη ότι για μία ακόμη φορά θα δημιουργήσει το κορίτσι μας ευχαριστώ προκαταβολικά

Link to comment
Share on other sites

On 15/5/2008 at 1:29 ΜΜ, elias-christina είπε:

edit συντονιστής περιεχομένου μέσω επεξεργασίας κειμένου

Η φιλη μας η mersy ειναι ταλεντο στα κειμενα βαφτισης.

Βοηθησε πολλες απο μας στην δημιουργια των προσκλητηριων μας.

Ετσι λοιπον κ εγω αποφασισα να την μανατζαρω! :lol:

Για τον λογο αυτο ανοιγω αυτο το τοπικ.

Οσες απο σας εχετε προβλημα με το κειμενακι σας ή γνωριζετε το θεμα αλλα απλα δυσκολευεστε στην ομορφη διατυπωση του, θα μπαινετε εδω κ η υπεροχη ποιητρια mersy θα σας βρισκει υπεροχα ποιηματακια να χρησιμοποιησετε.

Εντος ολιγου θα προσπαθησω να σας συγκεντρωσω εδω μερικα απο αυτα που ηδη εχει σκεφτει ( για σκοπους διαφημισης ) :lol:

ΠΡΟΣΟΧΗ: Το συγκεκριμενο τοπικ ειμαι μη κερδοσκοπικο!!! :wink:

Καλησπέρα και συγχαρητήρια στη φίλη που φτιάχνει τόσο ωραία κείμενα Ηθελα και εγώ ένα κείμενο για το δικό μου αγοράκι όπου τον λένε Γιώργο είναι τρεισήμισι χρόνων αργήσαμε πολύ να τον βαπτισπυμε για λόγους υγείας και γενικά επειδή δεν τον έχουμε κουρέψει και είναι ένας κούκλος Όλοι μου το λένε κοριτσάκι όποτε ήθελε ένα ποιηματάκι αστείο Ίσως που να λέει για τους γονείς που επιτέλους αποφάσισαν η να λέει για το ότι επιτέλους θα αποδείξει πόσο άντρας είναι Γενικά είμαι ανοιχτή στις προτάσεις και είμαι σίγουρη ότι για μία ακόμη φορά θα δημιουργήσει το κορίτσι μας ευχαριστώ προκαταβολικά

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...