Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Πόνοι περιόδου στην αρχή της κύησης


Recommended Posts

Κορίτσια μου να σας ρωτήσω κάτι. Έχω τρελάνει όλο το φόρουμ με τις ερωτήσεις μου αλλά δεν ξέρω που αλλού να στραφώ. Έχω 4 μέρες καθυστέρηση και πονάει η κοιλιά μου, το κεφάλι μου και έχω πολλά νεύρα. Δεν έχω όμως πρησμένο στήθος.

 

Μίλησα με τη μαμά μου και μου είπε ότι και στις 2 εγκυμοσύνες της είχε πόνους περιόδου ΜΟΝΟ τη μέρα που περίμενε περίοδο. Και μου είπε ότι δεν είμαι έγκυος επειδή δεν έχω πρησμένο στήθος, και επειδή έχω συμπτώματα περιόδου στην καθυστέρηση.

 

Τι λέτε εσείς; Ισχύει κάτι τέτοιο; Μήπως όντως δεν είμαι και τσάμπα αγχώνομαι; Χοριακή θα κάνω την Δευτέρα 23/7 για να είμαι σίγουρη και για να μην απογοητευτώ άδικα..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 202
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Κορίτσια μου να σας ρωτήσω κάτι. Έχω τρελάνει όλο το φόρουμ με τις ερωτήσεις μου αλλά δεν ξέρω που αλλού να στραφώ. Έχω 4 μέρες καθυστέρηση και πονάει η κοιλιά μου, το κεφάλι μου και έχω πολλά νεύρα. Δεν έχω όμως πρησμένο στήθος.

 

Μίλησα με τη μαμά μου και μου είπε ότι και στις 2 εγκυμοσύνες της είχε πόνους περιόδου ΜΟΝΟ τη μέρα που περίμενε περίοδο. Και μου είπε ότι δεν είμαι έγκυος επειδή δεν έχω πρησμένο στήθος, και επειδή έχω συμπτώματα περιόδου στην καθυστέρηση.

 

Τι λέτε εσείς; Ισχύει κάτι τέτοιο; Μήπως όντως δεν είμαι και τσάμπα αγχώνομαι; Χοριακή θα κάνω την Δευτέρα 23/7 για να είμαι σίγουρη και για να μην απογοητευτώ άδικα..

 

Καταρχήν ηρεμησε! Κάθε εγκυμοσύνη ειναι διαφορετική! Ακόμα και στον ίδιο άνθρωπο! Το ότι η Μαμα σου είχε κάποια συμπτώματα δε σημαίνει ότι κι εσύ θα έχεις τα ίδια! Εγω θα σε συμβουλευα να πας στο φαρμακείο και να πάρεις ένα τεστ. Ήμουν ακριβώς στην 4η μέρα καθυστέρησης όταν έκανα το τεστ μεσημέρι με δυο σταγόνες ουρα, σκεφτόμουν ότι επειδή δεν ειναι πρωινά τα ουρα κι ειναι τόσο λίγα θα βγει αρνητικό και πάλι θα έχω αμφιβολίες, αλλα βγήκε θετικοτατο και τώρα είμαι στην 11η εβδομάδα! Δεν έκανα ούτε μια χοριακη! Κανε το τεστ και πες μας!!!! Απο πόνους περιόδου ειχα τα παντα, το στήθος μου πρηστικε αργότερα! Σου εύχομαι θετικά αποτελέσματα!!! Μην αργεις!!!! Σιγά μην περιμένεις μέχρι τη Δευτέρα... Θα ειναι το μεγαλύτερο ΣΚ της ζωής σου!

u0m1p3.png
Link to comment
Share on other sites

Εγω ειχα συμπτωματα περιοδου μεχρι 7-8 εβδομαδων. Οχι συνεχεια βεβαια αλλα καποιες μερες ενιωθα εντονα πονους στην κοιλια σαν να κοντευω να αδιαθετησω.Η καθε γυναικα ομως ειναι διαφορετικη.Φιλες μου εγκυμονουσες δεν ενιωσαν ποτε τα συμπτωματα περιοδου ουτε καν στην καθυστερηση.

Link to comment
Share on other sites

kalispera..eimai k ego nea stin parea sas...thelo n sas rotiso ...eimai 22 eton xoris kanena provlima ginaikologiko...einai mia vioximiki kiisi pou elikse tin 4i vdomada...exo ipopsies egkimosinis...irthame s epafi tis sinexomenes 5 protes imeres meta tin periodo...lete n exei ginei sillipsi..??? xthes 19-7-12 eisa stagones aimatos kokkines...exo ponakia xamila...ta idia simptomata eixa k tin proigoumeni fora...fovamai mipos t aima prooikinomei kaki ekseliksi egkimosinis...poia i gnomi sas...efxaristo

Link to comment
Share on other sites

kalispera..eimai k ego nea stin parea sas...thelo n sas rotiso ...eimai 22 eton xoris kanena provlima ginaikologiko...einai mia vioximiki kiisi pou elikse tin 4i vdomada...exo ipopsies egkimosinis...irthame s epafi tis sinexomenes 5 protes imeres meta tin periodo...lete n exei ginei sillipsi..??? xthes 19-7-12 eisa stagones aimatos kokkines...exo ponakia xamila...ta idia simptomata eixa k tin proigoumeni fora...fovamai mipos t aima prooikinomei kaki ekseliksi egkimosinis...poia i gnomi sas...efxaristo

 

η γνωμη μου ειναι αν εχεις σταθερο κυκλο με την καθυστερηση να κανεις μια β-χοριακη κ ολα θα ξεκαθαρισουν!!μεχρι τοτε προσοχη κ ηρεμια!!

μακαρι ολα να σου πανε καλα!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καταρχήν ηρεμησε! Κάθε εγκυμοσύνη ειναι διαφορετική! Ακόμα και στον ίδιο άνθρωπο! Το ότι η Μαμα σου είχε κάποια συμπτώματα δε σημαίνει ότι κι εσύ θα έχεις τα ίδια! Εγω θα σε συμβουλευα να πας στο φαρμακείο και να πάρεις ένα τεστ. Ήμουν ακριβώς στην 4η μέρα καθυστέρησης όταν έκανα το τεστ μεσημέρι με δυο σταγόνες ουρα, σκεφτόμουν ότι επειδή δεν ειναι πρωινά τα ουρα κι ειναι τόσο λίγα θα βγει αρνητικό και πάλι θα έχω αμφιβολίες, αλλα βγήκε θετικοτατο και τώρα είμαι στην 11η εβδομάδα! Δεν έκανα ούτε μια χοριακη! Κανε το τεστ και πες μας!!!! Απο πόνους περιόδου ειχα τα παντα, το στήθος μου πρηστικε αργότερα! Σου εύχομαι θετικά αποτελέσματα!!! Μην αργεις!!!! Σιγά μην περιμένεις μέχρι τη Δευτέρα... Θα ειναι το μεγαλύτερο ΣΚ της ζωής σου!

 

Έχεις απόλυτο δίκιο! Είναι το μεγαλύτερο ΣΚ της ζωής μου! Περιμένω να κάνω αύριο χοριακή αλλά έχω τρελαθεί από την αγωνία μου. Σ'ευχαριστώ πολύ για την απάντηση! Να ξέρεις ότι με βοήθησες πολύ! Αύριο θα είναι 9 μέρες καθυστέρηση, ακόμα και να μην είμαι έγκυος πρέπει να δω τι παίζει!

Link to comment
Share on other sites

  • 4 εβδομάδες μετά...

Λοιπον κοριτσια ισχυει για τουσ πονουσ περιοδου.Εγω περιμενα στισ 28 περιοδο και απο τισ 25 με ποναγαν ολα μεση κοιλια το στηθοσ μου ουτε που ακουμπιοτανε μιλα

με για πονο.Μετα απο 6μερεσ που εκανα το τεστ και ηταν απογευμα οχι με τα πρωινα ουρα που λενε μου βγηκε θετικο κατευθειαν την επομενη βεβαια εκανα χωριακη και βγηκε 550και 3μερεσ μετα ξανακανα και βγηκε 2160.Απλα καθε γυναικα ειναι διαφορετικη περιπτωση.Εγω πιστευω οτι ποναγα τοσο πολυ επειδη ειχα και ασχημεσ περιοδουσ με πονο μεχρι δακρυων διαρκεια7ημερων.Οποτε καλο ειναι να κανετε ενα τεστ πιστευω οτι ειναι αξιοπιστα:-):-D:D:lol::eek:

Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...

Γεια σας κορίτσια! Είμαι σχετικά καινούρια στο forum. ίσως μπορείτε να με βοηθήετε. Διανύω την 6η εβδομάδα της 2ης μου εγκυμοσύνης και έχω αίμαι και λίγα πονάκια. Αυτά που λέτε για χοριακή κλπ δεν τα έχουμε εδω στην Κύπρο. Ο γιατρός μου μου έκανε δύο ενέσεις proluton έχρι τώρα 1 ανα εβδομάδα και μου έδωσε να πάιρνω duphaston (3 την ημέρα). Μου λεέι επίσης ότι ο σάκος είναι μικρότερος από την εβδομάδα στην οποία βρίσκομαι ενώ εγώ είμαι σίγουρη γι' αυτήν αφού καταγράφω τις ημερομηνίες της περιόδου μου κάθε μήνα. Μπορείτε να με διαφωτίσετε λίγο; Το αίμα, τα πονάκια και το μέγεθος του σάκου σχετίζονται μεταξύ τους; Δηλαδή το ένα επιδρά πάνω στο άλλο; Περιμένω τις απόψεις και εμπειρίες σας. Σας ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

καλημερα κοριτσια!!διανυω τη δευτερη εγκυμοσυνη μου, ειμαι 7w 2d και νιωθω κι εγω τις τελευταιες μερες πονους στην κοιλια χαμηλα.. χθες εκανα την πρωτη επισκεψη στο γιατρο ολα καλα, το ακουσαμε το μωρακι μου, αλλα μου βρηκε μια κυστη στη δεξια ωοθηκη, οπου οφειλονται και οι πονοι, η οποια μου ειπε πως ειναι φυσιολογικη στην αρχη της κυησης διοτι ρυθμιζει ορμονικα την ολη κατασταση..βεβαια μου ειπε θα εχω πονακια μεχρι να απορροφηθει..

 

οποτε mammyin2009 μπορει να ειχες καμια κυστη που να εσπασε και γιαυτο να ειχες αιμα..ο σακος μπορει να ειναι μικροτερος γιατι μπορει η συλληψη να εγινε τις τελευταιες μερες..

 

sr0rp3.png?WBPVRqlL

 

03Yxp3.png?zOqBuZpX

Link to comment
Share on other sites

  • 4 εβδομάδες μετά...
Εγω ειχα συμπτωματα περιοδου μεχρι 7-8 εβδομαδων. Οχι συνεχεια βεβαια αλλα καποιες μερες ενιωθα εντονα πονους στην κοιλια σαν να κοντευω να αδιαθετησω.Η καθε γυναικα ομως ειναι διαφορετικη.Φιλες μου εγκυμονουσες δεν ενιωσαν ποτε τα συμπτωματα περιοδου ουτε καν στην καθυστερηση.

 

geia sou kai ego eimai neo melos ego pali exo pou kai pou ponoys sti koilia alla to stithos mou exei pristi kai einai endones i fleves giro apo tis thiles sto stithos mou kai exo 7 imeres kathisterisi kai ligous ponous sti mesi .tha mborousa na exo ti gnomi sou ;;se euxaristo ..kai ondos kai ego to pisteuo i kathe ginaika kata tin diarkeia tis egkimosinis alla kai prin einai diaforetiki............:lol:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα κορίτσια...και καλό μας μήνα!!!

Έχοντας περάσει δυο εγκυμοσύνες-ατελέσφορες όμως-και έχοντας ιδιαίτερα ασταθή κύκλο, έχω να σας πω πως από πολύ νωρίς ένιωθα πόνους περιόδου χαμηλά και μάλιστα έντονους, ενώ επίσης ένιωθα και ψιλοπονάκια στην περιοχή της μήτρας...Κατά τ'άλλα ένιωθα αρκετά υγρά-καθαρά ,όμως, και άοσμα-νεύρα και μελαγχολία!!!Λίγες μέρες αργότερα ξεκινούσε το πρήξιμο και ο πόνος στο στήθος-όμως μιλάμε για υπερβολικό πρήξιμο, σε σημείο να μην μπορώ να κοιμηθώ μπρούμητα με τίποτα!

Όπως ακριβώς και τα συμπτώματα περιόδου, με ειδοποιό διαφορά σ'εμένα τον πόνο στο στήθος...

Επίσης, έβλεπα καθημερινά πολύ περίεργα και περιπετειώδη όνειρα, που ο γιατρός μου είπε πως είναι λογικό να συμβαίνει λόγω των ορμονών.

Επομένως από προσωπική πείρα λέω πως οι πόνοι περιόδου όταν συνδυάζονται με κάτι ασυνήθιστο για τον εαυτό μας,π.χ. καθυστέρηση, υγρά, πρησμένο στήθος, ζαλάδα κλπ, είναι σημάδι που μας ειδοποιεί για χαρμόσυνα μηνύματα!Μην απογοητεύεστε με το κάθε πονάκι,ίσα-ίσα, ψάξτε και για άλλα σημάδια για να αναγνωρίσετε τί συμβαίνει μέσα στο σώμα σας!

 

ΥΣ:Για να μην απογοητευτείτε με το σχόλιο μου περί ατελέσφορων εγκυμοσύνων, οφείλω να σας ενημερώσω πως :

-η πρώτη εγκυμοσύνη προχωρούσε μια χαρά, αλλά τερματίστηκε από επιλογή μου όταν ήμουν 6 εβδομάδων

-η δεύτερη τερματίστηκε από "φυσική" αποβολή όταν ήμουν 4-5 εβδομάδων, με τις χοριακές να δείχνουν εξαρχής πως δεν αναπτυσσόταν φυσιολογικά το έμβρυο , και φυσικά δεν είχε καμία σχέση με τους πόνους κτλ, ο πόνος της αποβολής διαφέρει αρκετά από αυτούς της περιόδου...

 

Αυτά...ελπίζω να μην σας κούρασα πολύ...

Link to comment
Share on other sites

Καλές μου συνοδοιπόρισσες καλησπέρα! Πείτε ένα λόγο παρηγοριάς κι εδώ γιατί καθότι πρωτάρα με έπιασαν οι φοβίες μου απόψε και μέχρι να μιλήσω στη γιατρό το βράδυ νομίζω θα πάθω καρδιά πρώτα και μετά οτιδήποτε άλλο. ΤΕΠ 29/8 σε κύκλο 29-31 ημερών σταθερό εδώ και χρόνια, βλέπω στις 27/9 λίγο καφέ και ξεκινά χαμηλά ένας πονουλάκος σιγανός. Περίοδος λέω, παίρνω παυσίπονο, βάζω σερβιετούλα.. Περνούν δυο μέρες τίποτα... Ούτε καφέ. Επειδή είχαμε ελεύθερες επαφές υποψιασμένη παίρνω κι ένα τεστ..αχνο θετικό. Την άλλη ημέρα πάω για χοριακή και το αποτέλεσμα 38,5. Το βράδυ του σαββάτου όμως είχα πάλι λίγο καφέ και ξανάρχισαν τα πονάκια που έιναι πιο ελαφριά από αυτά της περιόδου μεν αλλά δεν ξέρω γιατί το μέτρο σύγκρισής μου είναι η βαριά μου περίοδος που σώζεται μόνο με mesulid. Με οδηγία της γιατρού μου ξανακάνω σήμερα χοριακή η οποία ανέβηκε 185 αλλά το απόγευμα είδα λίγη διαφανή βλέννη με λιιιίγο αιματάκι κόκκινο και έκτοτε τίποτα. Οι πόνοι όμως συνεχίζονται... Αναρωτιέμαι και καθυστερημένη σύλληψη να είναι δεν είναι χαμηλές αυτές οι χοριακές και αυτοί οι πόνοι πάλι τι είναι? ή χάνω την πιθανότητα αυτής της εγκυμοσύνης ή το χάνω εγώ μου φαίνεται. Ουφ τα είπα! Ευχαριστώ σας!

Link to comment
Share on other sites

Καλές μου συνοδοιπόρισσες καλησπέρα! Πείτε ένα λόγο παρηγοριάς κι εδώ γιατί καθότι πρωτάρα με έπιασαν οι φοβίες μου απόψε και μέχρι να μιλήσω στη γιατρό το βράδυ νομίζω θα πάθω καρδιά πρώτα και μετά οτιδήποτε άλλο. ΤΕΠ 29/8 σε κύκλο 29-31 ημερών σταθερό εδώ και χρόνια, βλέπω στις 27/9 λίγο καφέ και ξεκινά χαμηλά ένας πονουλάκος σιγανός. Περίοδος λέω, παίρνω παυσίπονο, βάζω σερβιετούλα.. Περνούν δυο μέρες τίποτα... Ούτε καφέ. Επειδή είχαμε ελεύθερες επαφές υποψιασμένη παίρνω κι ένα τεστ..αχνο θετικό. Την άλλη ημέρα πάω για χοριακή και το αποτέλεσμα 38,5. Το βράδυ του σαββάτου όμως είχα πάλι λίγο καφέ και ξανάρχισαν τα πονάκια που έιναι πιο ελαφριά από αυτά της περιόδου μεν αλλά δεν ξέρω γιατί το μέτρο σύγκρισής μου είναι η βαριά μου περίοδος που σώζεται μόνο με mesulid. Με οδηγία της γιατρού μου ξανακάνω σήμερα χοριακή η οποία ανέβηκε 185 αλλά το απόγευμα είδα λίγη διαφανή βλέννη με λιιιίγο αιματάκι κόκκινο και έκτοτε τίποτα. Οι πόνοι όμως συνεχίζονται... Αναρωτιέμαι και καθυστερημένη σύλληψη να είναι δεν είναι χαμηλές αυτές οι χοριακές και αυτοί οι πόνοι πάλι τι είναι? ή χάνω την πιθανότητα αυτής της εγκυμοσύνης ή το χάνω εγώ μου φαίνεται. Ουφ τα είπα! Ευχαριστώ σας!

Η χοριακη σου αυξανεται κανονικοτατα!Οσο για τους πονους περιοδου ειναι φυσιολογικοτατοι!Ολες τους νιωθαμε στην αρχη της εγκυμοσυνης!Μεγαλωνει η μητρα για να δεχτει το μωρακι!Εμενα η γιατρος μου αυτο μου ειχε πει!Οσο για το αιματακι εμενα προσωπικα δεν μου ειχε τυχει,αλλα ξερω πολλες κοπελες που ειχαν λιγο αιμα στην αρχη και ολα εξελιχθηκαν ομαλα!Το καλυτερο που εχεις να κανεις ειναι να μιλησεις με το γιατρο σου αμεσα για να σε ηρεμησει!Χαλαρωσε και απολαυσε την εγκυμοσυνη σου!Ευχομαι μια υπεροχη και τελειομηνη εγκυμοσυνη!:P:p:p

AgLcp3.png?k9ffPx4R
Link to comment
Share on other sites

Η χοριακη σου αυξανεται κανονικοτατα!Οσο για τους πονους περιοδου ειναι φυσιολογικοτατοι!Ολες τους νιωθαμε στην αρχη της εγκυμοσυνης!Μεγαλωνει η μητρα για να δεχτει το μωρακι!Εμενα η γιατρος μου αυτο μου ειχε πει!Οσο για το αιματακι εμενα προσωπικα δεν μου ειχε τυχει,αλλα ξερω πολλες κοπελες που ειχαν λιγο αιμα στην αρχη και ολα εξελιχθηκαν ομαλα!Το καλυτερο που εχεις να κανεις ειναι να μιλησεις με το γιατρο σου αμεσα για να σε ηρεμησει!Χαλαρωσε και απολαυσε την εγκυμοσυνη σου!Ευχομαι μια υπεροχη και τελειομηνη εγκυμοσυνη!:P:p:p

 

Marita 1982 σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση. Μίλησα με τη γιατρό και με καθησύχασε επισης, αν και προγεστερόνη και ξάπλα δεν τα γλιτώνω για λίγες ημέρες!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

το ειχα παθει κ γω αυτο,,

περιμενα υποτιθεται περιοδο ,,πηρα ντεπον αλλα τιποτα,,,μονο πονακια περιοδου που παντα ειχα πριντην περιοδο,,αλλα περιοδος πουθενα,εκανα τεστ το οποιο ειχε βγει αρνητικο,μετα ξανα πονακια ξαναεκανα τεστ κ ηταν θετικο,ειχα κατι καφετια κ πηρα προγεστερονη,,,

σου ευχομαι να πανε ολα καλα!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

line_line_b_beg_17_time_1159329600_text_cf20e3e9fcf220eceff520e5dfede1e9.gif

line_feet_beg_39_time_1281412800_text_c720eafcf1e720eceff520e5dfede1e9.gif

Link to comment
Share on other sites

το ειχα παθει κ γω αυτο,,

περιμενα υποτιθεται περιοδο ,,πηρα ντεπον αλλα τιποτα,,,μονο πονακια περιοδου που παντα ειχα πριντην περιοδο,,αλλα περιοδος πουθενα,εκανα τεστ το οποιο ειχε βγει αρνητικο,μετα ξανα πονακια ξαναεκανα τεστ κ ηταν θετικο,ειχα κατι καφετια κ πηρα προγεστερονη,,,

σου ευχομαι να πανε ολα καλα!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

Μακάρι! Να είσαι καλαααά!

Link to comment
Share on other sites

Δευτέρα με το καλό!! Λες να είναι καλά τα νέα ε?

 

Καλά θα είναι τα νέα Ευάκι μου, εσύ πρέπει να χαλαρώσεις στο κρεβατάκι σου!!!

Οι χοριακές μια χαρά, τα πονάκια φυσιολογικά, το αιματάκι μπορείς να το χειριστείς άνετα με τις συμβουλές της γιατρού, απ'ότι έχω δει μέσα στο site πολλά κορίτσια είχαν λίγο αίμα ή υγρά στην αρχή της εγκυμοσύνης τους και συνέχισαν μια χαρά, απλά θέλει ξεκούραση και ξάπλα!!!και όσο μπορείς χωρίς άγχος...

αν σε ηρεμεί αυτό, σε εμένα που τα πράγματα δεν πήγαν καλά ,δεν ήταν ούτε οι χοριακές καλές(δεν διπλασιάζονταν) και όταν άρχισετο αίμα...δεν σταμάτησε ποτέ!!σαν κανονική περίοδος!!

μην σκέφτεσαι πολλά , υποστήριξε το σώμα σου και την ψυχολογία σου!!!

και περιμένουμε νέα!

Link to comment
Share on other sites

Καλά θα είναι τα νέα Ευάκι μου, εσύ πρέπει να χαλαρώσεις στο κρεβατάκι σου!!!

Οι χοριακές μια χαρά, τα πονάκια φυσιολογικά, το αιματάκι μπορείς να το χειριστείς άνετα με τις συμβουλές της γιατρού, απ'ότι έχω δει μέσα στο site πολλά κορίτσια είχαν λίγο αίμα ή υγρά στην αρχή της εγκυμοσύνης τους και συνέχισαν μια χαρά, απλά θέλει ξεκούραση και ξάπλα!!!και όσο μπορείς χωρίς άγχος...

αν σε ηρεμεί αυτό, σε εμένα που τα πράγματα δεν πήγαν καλά ,δεν ήταν ούτε οι χοριακές καλές(δεν διπλασιάζονταν) και όταν άρχισετο αίμα...δεν σταμάτησε ποτέ!!σαν κανονική περίοδος!!

μην σκέφτεσαι πολλά , υποστήριξε το σώμα σου και την ψυχολογία σου!!!

και περιμένουμε νέα!

 

Σε ευχαριστώ πολύ! Θα σας ενημερώσω,μέτσι για να τα λέμε και να αλληλοστηριζόμαστε. Λυπάμαι πολύ πάντως για την κατάληξη της δικής σου περίπτωσης. Ως εμπλεκόμενη στο χώρο γονιμότητας θα ήθελα να σου πω ότι το πιο σημαντικό και η ισχυρότερη ένδειξη ότι στο μέλλον θα πάνε όλα καλά είναι να έχεις μείνει έγκυος πάντως. Η θετική εξέλιξη είναι θέμα χρόνου και συγκυριών απο εκεί και πέρα.

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα σε όλα τα κορίτσια! και εγω είχα πόνους στην αρχή και πολύ εντονο πρήξιμο και για αυτό καθυστερησα να κάνω και το τεστ γιατί πιστευα πως απο μερα σε μέρα αδιαθετήσω.. πονους σαν της περιόδου ειχα το πρώτο τρίμηνο, περίπου στις μέρες που άν ειχα κύκλο θα ερχόταν η περίοδος..όλα όμως πήγαν μια χαρά!

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ πολύ! Θα σας ενημερώσω,μέτσι για να τα λέμε και να αλληλοστηριζόμαστε. Λυπάμαι πολύ πάντως για την κατάληξη της δικής σου περίπτωσης. Ως εμπλεκόμενη στο χώρο γονιμότητας θα ήθελα να σου πω ότι το πιο σημαντικό και η ισχυρότερη ένδειξη ότι στο μέλλον θα πάνε όλα καλά είναι να έχεις μείνει έγκυος πάντως. Η θετική εξέλιξη είναι θέμα χρόνου και συγκυριών απο εκεί και πέρα.

 

σωστή!!!!:wink:

Link to comment
Share on other sites

Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...