Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΑΠΟΚΛΕΙΣΤΙΚΟΣ ΘΗΛΑΣΜΟΣ ΚΑΙ ΑΠΟΡΙΕΣ ΓΙΑ ΤΟ ΒΑΡΟΣ


Recommended Posts

πηγαμε σημερα σε αλλον γιατρο και μας αλλα πραγματα.

Το μωρο έγινε 5480 και 61,5 πόντους, βαζει δηλαδη 35 γρ την μερα και μας ειπε ότι όλα παν πολύ καλά!!

 

Το μωρό έχει ανάπτυξη σούπερ!

 

Αυτό που με κάνει να αναρωτιέμαι είναι αυτός ο γιατρός άλλη ιατρική σπούδασε; Την ίδια σπουδάζουν όλοι αλλά μερικοί την προσαρμόζουν... :twisted:

 

 

Επίσης του είπα ότι βρηκα εσένα Αγλαια και με βοήθησες και μου είπε ότι σε εχει ακουστα

 

:shock:

Έγινα διάσημη!!! :shock:

 

 

και μου πε για την κυρία Πατσούρου ότι την ξέρει και οτι καναν μαζι ειδικότητα.

 

:)

 

καλή συνέχεια! :)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • 2 εβδομάδες μετά...

Καλησπερα.Αγλαια μηπως μπορεις να "τσεκαρεις" λιγο το βαρος της μπεμπας μου?

γενηθηκε 3/2: 3180

8/2 3150

25/2 3880 και με ενα προχειρο ζυγησμα σπιτι μας..οχι στο γιατρο σημερα 11/3 4900

 

 

ραντεβου με τη γιατρο εχουμε παλι στις 22/3 μεχρι τοτε αγχωνομαι.θηλαζω αποκλειστικα!παμε καλα κατα τη γνωμη σου? υποψιν πως το τελευταιο ζυγησμα δεν ειναι ακριβες.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα.Αγλαια μηπως μπορεις να "τσεκαρεις" λιγο το βαρος της μπεμπας μου?

γενηθηκε 3/2: 3180

8/2 3150

25/2 3880 και με ενα προχειρο ζυγησμα σπιτι μας..οχι στο γιατρο σημερα 11/3 4900

 

 

Χεχεχε... τι αγχώνεσαι βρε;;;; Είναι μια χαρά !

 

Μέσα σε 30 μέρες πήρε 1,750 γρ :shock::shock::shock::D

Θα μπορούσες (όπως λέει και η καλή μας Αγλαΐα :) ) να μεγαλώνεις δίδυμα, να μην σου πω και τρίδυμα... :P

WLn5p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εχω μια απορία σχετικά με το βάρος της μπέμπας μου.

Γεννήθηκε 2550 - 14/10/2008

Βγήκαμε απο το μαιευτήριο 2450 - 18/10/2007

Στις 21/10/2007 ζύγιζε 2600

Στις 23/11/2007 ζύγιζε 3950

Στις 23/12/2007 ζύγιζε 5050

Στις 23/02/2008 ζύγιζε 6060

 

χθες (10/3/2008) τη ζύγισα και είναι 6250 , δηλαδή έχει πέσει ο ρυθμός που βάζει βάρος κάτι το οποίο είναι φυσιολογικό απ'οτι έχω διαβάσει μετά τον 4ο μήνα. Επειδή όμως μάλλον πέσαμε στις καμπύλες , απο την καμπύλη του 75 στην καμπύλη του 50, και επειδή απο τις 8/2/2008 έχει εμφανίσει την αλλεργία (αίμα στη πάνα της), μπορεί να σημαίνει οτι δεν κάνει καλή απορρόφηση των θρεπτικών συστατικών. :?:

Σχετικά με τις καμπύλες ανησυχούμε, αν πέσει κάτω απο το μέσο όρο :?:

Εχω βλέπετε και το φόβο του παιδιατρου , μη τυχών μου πει πάλι: " Το γάλα σου φταίει , να δώσουμε ξένο"!!!

 

Τελικά δεν είχα μια απορία :!::wink:

Ειστε η ζωη μου: Θεοδώρα 3ων, Στελα 2, Μπεμπης-Αποστολος!

Νεκταριε Σ' ΑΓΑΠΩ!!!

Link to comment
Share on other sites

μακαρι!!!! :D:D:D ευχαριστω!ειναι λιγο στρουμπουλη η αληθεια ειναι...και να φανταστεις πωσ τα βραδια την ξυπναω εγω για να φαει καθε 4 ωρες :D αχ! χαρικα τωρα!

 

Αν σαραντήσατε να μην την ξυπνάς, δεν υπάρχει λόγος... πήρε τόσο βάρος που της περισσεύει και για κανένα μήνα ακόμα... Αν ξυπνήσει μόνη της να την θηλάσεις όμως...

 

Καλή συνέχεια :D

 

Είναι που λένε ότι τα μωρά που θηλάζουν δεν παίρνουν βάρος :D:wink:

WLn5p2.png

Link to comment
Share on other sites

Σε λίγες μέρες κλείνουμε τον 2ο μήνα και με το θηλασμό μας δεν έχει αλλάξει κάτι, εκεί που έλεγα οτι πάει να φτιάξει το πρόγραμμά μας πάλι απο την αρχή τα ίδια, όλη μέρα στήθος.

Αυτό που με προβληματίζει όμως είναι η ανάπτυξη της μπέμπας μου και συζητώντας με άλλες μαμάδες για το βάρος των άλλων μωρών μας που είναι στην ίδια ηλικία βλέπω οτι έχουμε μεγάλη διαφορά. Την προηγούμενη εβδομάδα και η παιδίατρος μου είπε οτι το βάρος της δεν είναι καλό και να πάμε πάλι σήμερα να την ζυγίσουμε, αλλά λόγω οτι αρρώστησα το αναβάλαμε. Έχω ανυσηχίσει πάρα πολύ και θα ήθελα τη βοήθειά σου Αγλαία.

 

Σου γράφω τις ζυγίσεις της:

Βάρος γέννησης 17/01 3310

1η ζύγιση (με τα ρούχα και την πάνα) 21/01 3275

2η ζύγιση (με τα ρούχα και την πάνα) 05/02 3565

3η ζύγιση (χωρίς ρούχα και πάνα) 18/02 3700

4η ζύγιση (χωρίς ρούχα και πάνα) 26/02 3920

5η ζύγιση 05/03 4030

 

Επίσης για να μην ανοίξω καινούργιο θέμα γράφω εδώ οτι έχω δεί 3 φορές λίγο αιματάκι με βλέννα στα κακάκια της και η παιδίατρος μου είπε οτι είναι λόγω ίωσης, επειδή έκανε πολλές φορές κακάκια έβγαλε ραγάδα ο ποπούλης της.

 

Ευχαριστώ

.png
Link to comment
Share on other sites

Εχω μια απορία σχετικά με το βάρος της μπέμπας μου.

Γεννήθηκε 2550 - 14/10/2008

Βγήκαμε απο το μαιευτήριο 2450 - 18/10/2007

Στις 21/10/2007 ζύγιζε 2600

Στις 23/11/2007 ζύγιζε 3950

Στις 23/12/2007 ζύγιζε 5050

Στις 23/02/2008 ζύγιζε 6060

 

χθες (10/3/2008) τη ζύγισα και είναι 6250 , δηλαδή έχει πέσει ο ρυθμός που βάζει βάρος κάτι το οποίο είναι φυσιολογικό απ'οτι έχω διαβάσει μετά τον 4ο μήνα.

 

Οχι δεν ανησυχούμε αν πέσουν σε άλλη καμπύλη γιατί η δικιά σου πήδηξε 2-3 καμπύλες, έτσι δεν είναι;;;; Τα μωρά που θηλάζουν παίρνουν πολύ βάρος στην αρχή και μετά κάνουν ένα πλατώ, όπως και η δικιά σου...

 

 

και επειδή απο τις 8/2/2008 έχει εμφανίσει την αλλεργία (αίμα στη πάνα της), μπορεί να σημαίνει οτι δεν κάνει καλή απορρόφηση των θρεπτικών συστατικών. :?:

Αν βρέχει 5-6 πάνες το 24ωρο είναι οκ. Κάνεις ότι καλύτερο για το μωρό σου, ανεμπόδιστος θηλασμός, προσέχεις την διατροφή σου λόγω αλλεργίας και άρα πολύ σπάνιο τώρα να μην απορροφάει συστατικά που πριν απορροφούσε. Το αίμα σταμάτησε ή συνεχίζει;;;

 

Τελικά δεν είχα μια απορία :!::wink:

 

Τελικά, τα ξέρεις πολύ καλά :lol::lol::lol:

μην ανησυχείς, τώρα που πέρασε καιρός οι λόγοι να ανησυχούμε είναι λιγότεροι :wink:

WLn5p2.png

Link to comment
Share on other sites

εγώ θα πάω σήμερα για άλλο λόγο στον παιδίατρο και με την ευκαιρία θα τη ζυγίσω κι όλας. Ισως να θυμόσαστε την περίπτωση, http://parents.org.gr/forum/viewtopic.php?t=3479 οπότε αγωνιώ κάπως. Σε τρεις εβδομάδες μέσα να δούμε τί έβαλε....αν είναι ελάχιστο νομίζω θα πέσω πολύ ψυχολογικά...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

felinidoc ευχαριστώ πολύ για την άμεση απάντηση!

 

Το αίμα σταμάτησε ή συνεχίζει;;;

 

Είχε σταματήσει για 2 μέρες και τώρα που την άλλαξα πάλι είδα! :cry:

 

Αν βρέχει 5-6 πάνες το 24ωρο είναι οκ

 

και εγώ αυτό κοιτάω , αλλά ήθελα την επιβεβαιωση των ειδικών!

 

Σε ευχαριστώ πολυ , γιατρέ μου! :wink:

Ειστε η ζωη μου: Θεοδώρα 3ων, Στελα 2, Μπεμπης-Αποστολος!

Νεκταριε Σ' ΑΓΑΠΩ!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Σε λίγες μέρες κλείνουμε τον 2ο μήνα και με το θηλασμό μας δεν έχει αλλάξει κάτι, εκεί που έλεγα οτι πάει να φτιάξει το πρόγραμμά μας πάλι απο την αρχή τα ίδια, όλη μέρα στήθος.

 

Τα μωρά κάνουν άλματα ανάπτυξης και εκεί που νομίζεις ότι έστρωσε η κατάσταση, την άλλη μέρα κολλάνε στο στήθος γιατί πρέπει να αυξήσουν την παραγωγή. Συνήθως κρατάει 3-4 μέρες και μετά επανέρχονται... :)

 

 

Αυτό που με προβληματίζει όμως είναι η ανάπτυξη της μπέμπας μου και συζητώντας με άλλες μαμάδες για το βάρος των άλλων μωρών μας που είναι στην ίδια ηλικία βλέπω οτι έχουμε μεγάλη διαφορά.

 

Δεν είναι ολα τα μωρά το ίδιο, κάθε παιδί ακολουθεί την δική του καμπύλη ανάπτυξης...Οι συγκρίσεις το μόνο που καταφέρνουν είναι συνήθως να μας αγχώνουν... :?

 

Την προηγούμενη εβδομάδα και η παιδίατρος μου είπε οτι το βάρος της δεν είναι καλό και να πάμε πάλι σήμερα να την ζυγίσουμε, αλλά λόγω οτι αρρώστησα το αναβάλαμε.

 

Ποιά είναι η στάση της παιδιάτρου σου απέναντι στον θηλασμό;;;

 

Έχω ανυσηχίσει πάρα πολύ και θα ήθελα τη βοήθειά σου Αγλαία.

 

δεν είμαι η Αγλαΐα.... :P Εκείνη είναι βραδυνός τύπος... Θα μας γράψει

 

 

Σου γράφω τις ζυγίσεις της:

Βάρος γέννησης 17/01 3310

1η ζύγιση (με τα ρούχα και την πάνα) 21/01 3275

 

Δεν την ζυγίσανε όταν βγήκατε από το μαιευτήριο;;;

Να ξέρεις ότι όταν ζυγίζετε με τα ρουχα και την πάνα η απόκλιση μπορεί να είναι και 100-250 γρ.. Πάρα πολύ για αυτήν την ηλικία... :?

Το πιθανότερο είναι ότι το μωρό έχασε περισσότερο βάρος από τα 35 γρ που φαίνονται εδώ

 

2η ζύγιση (με τα ρούχα και την πάνα) 05/02 3565

 

Και εδώ το ίδιο. Στις 10-15 μέρες το μωρό πρέπει να έχει ανακτήσει το βάρος της γέννησης του δηλαδή 3310 γρ. Εδώ φαίνεται παραπάνω αλλά τα ρουχα και η πάνα εμποδίζουν να θεωρηθεί αξιόπιστη αυτή η ζύγιση.

 

3η ζύγιση (χωρίς ρούχα και πάνα) 18/02 3700

4η ζύγιση (χωρίς ρούχα και πάνα) 26/02 3920

 

Οκ, εδώ έχει πάρει 220 γρ σε μία εβδομάδα δηλαδή 30 γρ την ημέρα. Ικανοποιητικότατα θα έλεγα!!! :)

 

5η ζύγιση 05/03 4030

 

Εδώ όντως έχει πάρει λιγότερο βάρος από το αναμενο...

Πόσες πάνες βρέχει το 24ωρο (εννοώ βρεγμένες, όχι ασήκωτες :) )

η διάθεση του πώς είναι;

 

Γενικά έχει πάρει καλό βάρος, εκτός από την τελευταία ζύγιση..

Δηλαδή, σύφωνα με τις καμπύλες ανάπτυξης γεννήθηκε στο 50ο ποσοστό και τώρα είναι στο 25ο ποσοστό. Πρέπει να το παρακολουθείτε αλλά με μία ζύγιση κάτω από το κανονικό δεν πανικοβαλλόμαστε... Ψυχραιμία 8)

Σε φυσιολογικά πλαίσια είναι το παιδί! :)

WLn5p2.png

Link to comment
Share on other sites

Επίσης για να μην ανοίξω καινούργιο θέμα γράφω εδώ οτι έχω δεί 3 φορές λίγο αιματάκι με βλέννα στα κακάκια της και η παιδίατρος μου είπε οτι είναι λόγω ίωσης, επειδή έκανε πολλές φορές κακάκια έβγαλε ραγάδα ο ποπούλης της.

 

Ευχαριστώ

 

 

Επππ ! Αυτό μου ξέφυγε, δεν το είχεις γράψει πιο πριν...

Ηταν όντως αρρωστη; Αίμα με βλέννα μπορεί να είναι και αλλεργία στα αγελαδινά ή σε κάτι άλλο συστατικό της διατροφής σου

Και αυτός μπορεί να ήταν λόγος για να μην πάρει πολύ βάρος!

WLn5p2.png

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που με προβληματίζει όμως είναι η ανάπτυξη της μπέμπας μου και συζητώντας με άλλες μαμάδες για το βάρος των άλλων μωρών μας που είναι στην ίδια ηλικία βλέπω οτι έχουμε μεγάλη διαφορά.

 

Δεν είναι ολα τα μωρά το ίδιο, κάθε παιδί ακολουθεί την δική του καμπύλη ανάπτυξης...Οι συγκρίσεις το μόνο που καταφέρνουν είναι συνήθως να μας αγχώνουν... :?:)

 

Το ξέρω και έχεις δίκιο αλλά καμιά φορά αγχώνεσαι χωρίς να το θες, ειδικά όταν βλέπεις οτι υπάρχει μεγάλη διαφορά βάρους.

 

Την προηγούμενη εβδομάδα και η παιδίατρος μου είπε οτι το βάρος της δεν είναι καλό και να πάμε πάλι σήμερα να την ζυγίσουμε, αλλά λόγω οτι αρρώστησα το αναβάλαμε.

 

Ποιά είναι η στάση της παιδιάτρου σου απέναντι στον θηλασμό;;;:)

 

Έχει θηλάσει το παιδί της δύο χρόνια :wink:

 

 

Σου γράφω τις ζυγίσεις της:

Βάρος γέννησης 17/01 3310

1η ζύγιση (με τα ρούχα και την πάνα) 21/01 3275

 

Δεν την ζυγίσανε όταν βγήκατε από το μαιευτήριο;;;

Να ξέρεις ότι όταν ζυγίζετε με τα ρουχα και την πάνα η απόκλιση μπορεί να είναι και 100-250 γρ.. Πάρα πολύ για αυτήν την ηλικία... :?

Το πιθανότερο είναι ότι το μωρό έχασε περισσότερο βάρος από τα 35 γρ που φαίνονται εδώ

 

Δυστηχώς δεν την ζύγισαν στην έξοδο απο το μαιευτήριο και ο πρώην παιδίατρός μας την ζύγιζε με τα ρούχα :twisted: μετά τον αλλάξαμε :P

 

Εδώ όντως έχει πάρει λιγότερο βάρος από το αναμενο...

Πόσες πάνες βρέχει το 24ωρο (εννοώ βρεγμένες, όχι ασήκωτες :) )

η διάθεση του πώς είναι;

 

Βρέχει πολλές πάνες τις περισσότερες μέρες και κάποιες είναι ασήκωτες. Άπο διάθεση είναι μια χαρά, όλο πεινάει και χαμογελάει.

 

Γενικά έχει πάρει καλό βάρος, εκτός από την τελευταία ζύγιση..

Δηλαδή, σύφωνα με τις καμπύλες ανάπτυξης γεννήθηκε στο 50ο ποσοστό και τώρα είναι στο 25ο ποσοστό. Πρέπει να το παρακολουθείτε αλλά με μία ζύγιση κάτω από το κανονικό δεν πανικοβαλλόμαστε... Ψυχραιμία 8)

Σε φυσιολογικά πλαίσια είναι το παιδί! :)

 

Ευχαριστώ felinidoc, η αλήθεια είναι οτι αγχώθηκα πάρα πολύ. Θα περιμένω να πάμε στην παιδίατρο και έυχομαι να είναι όλα καλά :D

.png
Link to comment
Share on other sites

Επίσης για να μην ανοίξω καινούργιο θέμα γράφω εδώ οτι έχω δεί 3 φορές λίγο αιματάκι με βλέννα στα κακάκια της και η παιδίατρος μου είπε οτι είναι λόγω ίωσης, επειδή έκανε πολλές φορές κακάκια έβγαλε ραγάδα ο ποπούλης της.

 

Ευχαριστώ

 

 

Επππ ! Αυτό μου ξέφυγε, δεν το είχεις γράψει πιο πριν...

Ηταν όντως αρρωστη; Αίμα με βλέννα μπορεί να είναι και αλλεργία στα αγελαδινά ή σε κάτι άλλο συστατικό της διατροφής σου

Και αυτός μπορεί να ήταν λόγος για να μην πάρει πολύ βάρος!

 

Όταν είδα πρώτη φορά το αίμα σταμάτησα τα αγελαδινά αλλά επειδή η παιδίατρος μου είπε οτι είναι λόγω ραγάδας έτυχε να φάω σοκολάτα και να μην ξαναεμφανιστεί. Την δεύτερη και τρίτη φορά που είχε αίμα με βλέννες πρέπει να είχε κολλήσει γαστρεντερίτιδα απο τον αδερφό της.

.png
Link to comment
Share on other sites

Την δεύτερη και τρίτη φορά που είχε αίμα με βλέννες πρέπει να είχε κολλήσει γαστρεντερίτιδα απο τον αδερφό της.

 

Αυτό και μόνο είναι αρκετό για να μην παρει ικανοποιητικό βάρος το μωρό.

 

Να κάνεις άλλη μία ζύγιση που να απέχει μία εβδομάδα από την πρώτη ζύγιση που θα κάνεις μετά την ανάρρωση. :)

Link to comment
Share on other sites

δεν είμαι η Αγλαΐα.... :P Εκείνη είναι βραδυνός τύπος... Θα μας γράψει

 

σήμερα ο γιος μου έχει παρέα και μου έδωσε την ευκαιρία να κάνω άλλα πράγματα.

 

Όμως έπαθα κάτι...

 

Όπως διάβαζα τα ποστ έφτασα στο δικό σου αλλά νόμιζα ότι διαβάζω δικό μου ποστ που δεν το θυμόμουν, σκέφτηκα ότι το Αλτσχάιμερ έχει προχωρήσει πολύ... μέχρι που έφτασα στην παραπάνω φράση!!! :lol::lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

έχω νέα...άσχημα δυστυχώς. Ζυγιστήκαμε σήμερα,στις 19 μέρες. Εχει βάλει μόνο 150 γραμμάρια. Σαν να ντρέπομαι που το λέω. Κανονικά θα πάμε σε 10-11 μέρες για την μηνιαία παρακολούθησή μας και το εμβόλιο,οπότε τότε θα δούμε πόσο θα έχει πάρει συνολικά.Αλλά αν σε 19 μέρες πήρε μόνο 150 γραμμάρια,τί να περιμένω στις άλλες 10? 50,100,άντε 150 ακόμα. Και?? 300 μαξιμουμ το μήνα?? Δεν μπορώ να καταλάβω τί δεν κάνω καλά. Στενοχωριέμαι αφάνταστα. Βέβαια δεν θα κάτσω να κάνω πειράματα με το μωρό. Αν δείξει ελάχιστα τέλη του μήνα,θα δώσω συμπλήρωμα. (φαντάζεστε 200-250 γραμμάρια πάνω τον μήνα??)-θα πώ,προσπάθησα,αλλά δεν.

 

το θέμα είναι...γιατί? Μου φαίνεται σαν το γάλα μου να μη την "πιάνει". Ναι,αλλά δε λέμε οτι κάτι τέτοιο δεν παίζει? Τι στο καλό συμβαίνει? Ο γιατρός δε μου λέει για συμπλήρωμα,με "παινεύει" κάθε φορά που θηλάζω,αλλά είδα οτι δεν του άρεσε αυτό το 150-ούτε σε εμένα,ούτε σε εσας φαντάζομαι....ούφ...θα σκάσω.

 

ευχαριστώ που με ακούσατε!

Link to comment
Share on other sites

έχω νέα...άσχημα δυστυχώς. Ζυγιστήκαμε σήμερα,στις 19 μέρες. Εχει βάλει μόνο 150 γραμμάρια. Σαν να ντρέπομαι που το λέω. Κανονικά θα πάμε σε 10-11 μέρες για την μηνιαία παρακολούθησή μας και το εμβόλιο,οπότε τότε θα δούμε πόσο θα έχει πάρει συνολικά.Αλλά αν σε 19 μέρες πήρε μόνο 150 γραμμάρια,τί να περιμένω στις άλλες 10? 50,100,άντε 150 ακόμα. Και?? 300 μαξιμουμ το μήνα?? Δεν μπορώ να καταλάβω τί δεν κάνω καλά. Στενοχωριέμαι αφάνταστα. Βέβαια δεν θα κάτσω να κάνω πειράματα με το μωρό. Αν δείξει ελάχιστα τέλη του μήνα,θα δώσω συμπλήρωμα. (φαντάζεστε 200-250 γραμμάρια πάνω τον μήνα??)-θα πώ,προσπάθησα,αλλά δεν.

 

το θέμα είναι...γιατί? Μου φαίνεται σαν το γάλα μου να μη την "πιάνει". Ναι,αλλά δε λέμε οτι κάτι τέτοιο δεν παίζει? Τι στο καλό συμβαίνει? Ο γιατρός δε μου λέει για συμπλήρωμα,με "παινεύει" κάθε φορά που θηλάζω,αλλά είδα οτι δεν του άρεσε αυτό το 150-ούτε σε εμένα,ούτε σε εσας φαντάζομαι....ούφ...θα σκάσω.

 

ευχαριστώ που με ακούσατε!

 

Εγώ λέω να περιμένεις να κάνεις την ζύγιση του μηνός...

Ο γιατρός περνάει τα βάρη στο βιβλιάριο του μωρού;;; Αν δεν το κάνει, καντο εσύ ή απλά ξαναγράψτα γιατί δεν τα θυμαμαι...

WLn5p2.png

Link to comment
Share on other sites

ναι το κάνει,αλλά δες εδώ

 

 

http://parents.org.gr/forum/viewtopic.php?t=3479

 

και το σημερινό 19 μέρες μετά,η μικρή 4.5 μηνών και κάτι,5.700.

 

 

πείτε κάτι γιατί θα τρελαθώ :roll: η μικρή τρώει όποτε θέλει,αλλά δε θέλει συχνά και χορταίνει γρήγορα :( απ'ό,τι φαίνεται,τί χορταίνει....

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...