Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

μετρα για την εξυπηρετηση των ασφαλισμενων του ικα


Recommended Posts

http://www.ika.gr/gr/infopages/news/20110204.cfm

απο αυριο ισχυουν τα νεα μετρα για τους ασφαλισμενους του ικα που μπορουν να επισκεπτονται ολους τους γιατρους του οαεε κ του απαδ χωρις να πληρωνουν.........!!!:shock::shock::shock:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 94
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

http://www.ika.gr/gr/infopages/news/20110204.cfm

απο αυριο ισχυουν τα νεα μετρα για τους ασφαλισμενους του ικα που μπορουν να επισκεπτονται ολους τους γιατρους του οαεε κ του απαδ χωρις να πληρωνουν.........!!!:shock::shock::shock:

Να το δω και να μην το πιστεψω......!!!!!;)

Link to comment
Share on other sites

Διαβασατε την εγκυκλιο? Παραθετω το εξης "6. Γιατροί του ΟΑΕΕ και του ΟΠΑΔ, που δεν επιθυμούν να παρέχουν υπηρεσίες στους ασφαλισμένους του ΙΚΑ - ΕΤΑΜ, καλούνται να γνωστοποιήσουν την άρνησή τους εγγράφως ή ηλεκτρονικά στη Διοίκηση του ΙΚΑ - ΕΤΑΜ (Αγίου Κωνσταντίνου 8, 104 31 Αθήνα, γραφείο Διοικητή, ηλεκτρονική διεύθυνση [email protected]). " Τα συμπερασματα δικα σας

Link to comment
Share on other sites

Εγώ που θέλω να μου γράψουν μια εξεζητημένη εξέταση αίματος τι πρέπει να κάνω? Αν ξέρει κανείς τα φώτα του παρακαλώ.

 

Και ένα σχόλιο. Επιτέλους ας πάψουν οι απαράδεκτοι ικατζήδες να ζητάνε και τα ρέστα. Ελεος πια. Την ψυχή μας έχουν βγάλει και τώρα ζητάνε και την συμπαράσταση του κόσμου. Για ποσο μ@......ς μας έχουν??????

Ξέρω ότι δεν είναι όλοι έτσι, αλλά έχω αγανακτήσει.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

εγω δεν μπορω να δω την λιστα δεν μου ανοιγει!!

Η λιστα με τους γιατρους του ΟΑΕΕ ανοιγει κανονικα...η λιστα με του ΟΠΑΔ ομως οχι.....γιατι αραγε????

Link to comment
Share on other sites

Η λιστα με τους γιατρους του ΟΑΕΕ ανοιγει κανονικα...η λιστα με του ΟΠΑΔ ομως οχι.....γιατι αραγε????

 

Στο site του ΟΠΑΔ εχει αριστερα μια στηλη που λεει Συμβεβλημενοι Ιατροι, πατας επανω και σου ανοιγει αλλη σελιδα οπου επιλεγεις το γεωγραφικο διαμερισμα που σε ενδιαφερει και την αντιστοιχη ειδικοτητα και στους βγαζει

Link to comment
Share on other sites

Ενδιαφέρον αλλά τι είναι αυτά τα συνταγολόγια που θα έρθουν και πως θα έρθουν; Εμένα ακόμα δεν μου έχει έρθει η κάρτα ανανέωσης (το αυτοκόλλητο)... πρέπει να κάνω κάτι; Λήγει όπου να'ναι

δεν υπαρχει λαθος και σωστο υπαρχει ΜΟΝΟ διαφορετικο!

(Λορέτα Ποντικίνα)

Ξέρω τα πάντα αλλά δεν μπορώ να σας τα αποκαλύψω!

Link to comment
Share on other sites

Ενδιαφέρον αλλά τι είναι αυτά τα συνταγολόγια που θα έρθουν και πως θα έρθουν; Εμένα ακόμα δεν μου έχει έρθει η κάρτα ανανέωσης (το αυτοκόλλητο)... πρέπει να κάνω κάτι; Λήγει όπου να'ναι

 

αν μεχρι 28/02 δεν σου ερθει πηγαινεις στο ικα με το βιβλιαριο κ στο σφραγιζουν....

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ο Γολγοθάς για 5 εκατομμύρια ασφαλισμένους του ΙΚΑ - Πώς αλλάζουν τα πάντα από τη Δευτέρα!!

 

 

giatroi_533_355.jpg

Από τη Δευτέρα αρχίζει η διανομή των ατομικών συνταγολογίων για το ΙΚΑ

- Πλέον οι ασφαλισμένοι στο ΙΚΑ θα επιλέγουν οποιονδήποτε γιατρό είτε του ΟΑΕΕ είτε του ΟΠΑΔ

- Οι γιατροί συνεχίζουν τις κινητοποιήσεις και απειλούν με μηνύσεις γιατρούς άλλων ταμείων

- Αφαιρούνται τα συνταγολόγια από τους γιατρούς του ΙΚΑ Τα πάνω κάτω έρχονται από Δευτέρα στο χώρο της υγείας για περίπου 5 εκατομμύρια πολίτες για τους οποίους αλλάζουν τα πάντα αναφορικά με τον τρόπο που γράφουν τα φάρμακά τους ή στον τρόπο επιλογής των γιατρών τους, με έκτακτη ρύθμιση που προώθησε το υπουργείο Υγείας μετά το ναυάγιο των διαπραγματεύσεων με τους γιατρούς του ΙΚΑ που συνεχίζουν τις απεργίες και την κατάληψη του υπουργείου.

Με μοναδικό σκοπό την απαλλαγή πέντε εκατομμυρίων, άμεσα και έμμεσα ασφαλισμένων στο ΙΚΑ - ΕΤΑΜ, από την απαράδεκτη κατάσταση, που εδώ και χρόνια αντιμετωπίζουν, με τις ατελείωτες ουρές στις Μονάδες Υγείας του ΙΚΑ - ΕΤΑΜ, αποφασίστηκαν και εφαρμόζονται τα παρακάτω:

1.

Από τη Δευτέρα, 7 Φεβρουαρίου 2011, όλοι οι ασφαλισμένοι του ΙΚΑ - ΕΤΑΜ μπορούν να επιλέγουν ελεύθερα οποιοδήποτε γιατρό, από το σύνολο των 20.000 περίπου ιατρών, που παρέχουν υπηρεσίες πρωτοβάθμιας υγείας στον ΟΑΕΕ και στον ΟΠΑΔ.

2.

Οι ασφαλισμένοι του ΙΚΑ – ΕΤΑΜ, όταν επισκέπτονται τους παραπάνω γιατρούς στα ιδιωτικά τους ιατρεία, αρκεί να επιδεικνύουν το βιβλιάριο ασφάλισής τους, προκειμένου να τους παρασχεθούν υπηρεσίες πρωτοβάθμιας υγείας.

3.

Οι γιατροί του ΟΑΕΕ και του ΟΠΑΔ, στα ιδιωτικά τους ιατρεία για λίγες εβδομάδες και μέχρις ότου οι ασφαλισμένοι του ΙΚΑ - ΕΤΑΜ παραλάβουν τα ατομικά τους συνταγολόγια, συνταγογραφούν στα προσωπικά απλά συνταγολόγια που διαθέτουν, στα οποία θα αναγράφουν το όνομα, τον αριθμό μητρώου και το ΑΜΚΑ του ασφαλισμένου.

4.

Οι συνταγές αυτές εκτελούνται από το σύνολο των συμβεβλημένων με το ΙΚΑ - ΕΤΑΜ φαρμακείων και εξοφλούνται με τη διαδικασία που με απόλυτη σαφήνεια καθορίζεται στο σχέδιο νόμου, που συζητείται στη Βουλή. Στο ίδιο σχέδιο νόμου καθορίζεται ο τρόπος πληρωμής των ιατρών, κατά πράξη και περίπτωση, σύμφωνα με το Π.Δ. 57/2005.

5.

Για το σκοπό αυτό, οι γιατροί του ΟΑΕΕ και του ΟΠΑΔ, που θα εξυπηρετούν από τη Δευτέρα 7 Φεβρουαρίου ασφαλισμένους του ΙΚΑ - ΕΤΑΜ, προκειμένου να κατοχυρώσουν τα δικαιώματα της αμοιβής τους, συμπληρώνουν σε ανεξάρτητο φύλλο του προσωπικού τους συνταγολογίου το όνομα, τον αριθμό μητρώου και τον ΑΜΚΑ του ασφαλισμένου, καθώς και την ημέρα και ώρα εξέτασης, στοιχεία που επιβεβαιώνει ο ίδιος ο ασφαλισμένος ενυπόγραφα. Το σύνολο αυτών των δελτίων υποβάλλεται στο τέλος του μήνα στο ΙΚΑ και καταβάλλεται η ανάλογη αποζημίωση στο δικαιούχο γιατρό.

6.

Γιατροί του ΟΑΕΕ και του ΟΠΑΔ, που δεν επιθυμούν να παρέχουν υπηρεσίες στους ασφαλισμένους του ΙΚΑ - ΕΤΑΜ, καλούνται να γνωστοποιήσουν την άρνησή τους εγγράφως ή ηλεκτρονικά στη Διοίκηση του ΙΚΑ - ΕΤΑΜ (Αγίου Κωνσταντίνου 8, 104 31 Αθήνα, γραφείο Διοικητή, ηλεκτρονική διεύθυνση [email protected]).

7.

Οι παραπάνω όροι θα ισχύσουν μέχρις ότου ολοκληρωθεί η διανομή των ατομικών συνταγολογίων σε όλους τους ασφαλισμένους του ΙΚΑ - ΕΤΑΜ. Μετά το μεταβατικό αυτό χρόνο, θα συνεχιστεί η παροχή υπηρεσιών από τους ιατρούς του ΟΑΕΕ και του ΟΑΠΔ, στη βάση των όρων των προϋποθέσεων και των διαδικασιών, που θα καθοριστούν με Κοινές Υπουργικές Αποφάσεις, οι οποίες θα εκδοθούν αμέσως μετά την ψήφιση του νόμου.

Ο υπουργός κατηγόρησε τους συνδικαλιστές γιατρούς λέγοντας πως εκείνοι είναι που δεν θέλουν “την Πρωτοβάθμια Φροντίδα Υγείας” και όπως τόνισε “δεν την θέλουν γιατί από 7.000 - 8.000 οι γιατροί του ΙΚΑ θα αυξηθούν σε 36.000”.

Στο μεταξύ οι γιατροί του ΙΚΑ, αλλάζοντας την αρχική τους απόφαση για απεργία διαρκείας μέχρι την απόσυρση του νομοσχεδίου, αποφάσισαν να προχωρήσουν σε 24ωρες επαναλαμβανόμενες απεργίες από τη Δευτέρα έως και την Παρασκευή. Εως και την ερχόμενη Πέμπτη 10 Φεβρουαρίου απεργούν οι νοσοκομειακοί γιατροί Αθήνας και Πειραιά. Τριήμερη πανελλαδική απεργία -μέχρι την ψήφιση του νομοσχεδίου για την Υγεία- από την ερχόμενη Τρίτη, 8 Φεβρουαρίου, ανακοίνωσε η Ομοσπονδία Νοσοκομειακών Γιατρών Ελλάδας (ΟΕΝΓΕ), ενώ ο Ιατρικός Σύλλογος Αθηνών, αλλά και το υγειονομικό προσωπικό του ΙΚΑ πραγματοποιούν σήμερα 24ωρη απεργία.

 

Οι γιατροί ζητούν απόσυρση του νομοσχεδίου και διάλογο από μηδενική βάση, ενώ καταγγέλλουν τον υπουργό πως με "προχειρότητα και αυτοσχεδιασμούς της στιγμής επιχειρεί να στήσει απεργοσπαστικούς μηχανισμούς, προκειμένου να κάμψει την αντίσταση του συνόλου των γιατρών και ειδικότερα των γιατρών του ΙΚΑ".

 

Πάντως οι γιατροί αποφάσισαν τη συνέχιση των κινητοποιήσεών τους καθ' όλη τη διάρκεια της ερχόμενης εβδομάδας. Οι Ιατρικοί Σύλλογοι Αθήνας και Πειραιά απειλούν με πειθαρχικές κυρώσεις όσους γιατρούς του ΟΠΑΔ και ΟΑΕΕ δέχονται τους ασφαλισμένους του ΙΚΑ.

 

Εξάλλου, από τη Δευτέρα αρχίζει η διανομή των ατομικών συνταγολογίων στους ασφαλισμένους του ΙΚΑ.

http://remixnews-nikolas.blogspot.com/2011/02/5.html

Σιγουρα ο γυαλος ειναι στραβος.. δεν εξηγειτε αλλοιως!!

Link to comment
Share on other sites

Δελτίο Τύπου με θέμα: Μέτρα για την εξυπηρέτηση των ασφαλισμένων του ΙΚΑ

ΔΕΛΤΙΟ ΤΥΠΟΥ

Ημερομηνία: Παρασκευή, 4 Φεβρουαρίου 2011

Θέμα: Μέτρα για την εξυπηρέτηση των ασφαλισμένων του ΙΚΑ

Με μοναδικό σκοπό την απαλλαγή πέντε εκατομμυρίων, άμεσα και έμμεσα ασφαλισμένων στο ΙΚΑ - ΕΤΑΜ, από την απαράδεκτη κατάσταση, που εδώ και χρόνια αντιμετωπίζουν, με τις ατελείωτες ουρές στις Μονάδες Υγείας του ΙΚΑ - ΕΤΑΜ, αποφασίστηκαν και εφαρμόζονται τα παρακάτω:

1. Από τη Δευτέρα, 7 Φεβρουαρίου 2011, όλοι οι ασφαλισμένοι του ΙΚΑ - ΕΤΑΜ μπορούν να επιλέγουν ελεύθερα οποιοδήποτε γιατρό, από το σύνολο των 20.000 περίπου ιατρών, που παρέχουν υπηρεσίες πρωτοβάθμιας υγείας στον ΟΑΕΕ και στον ΟΠΑΔ.

2. Οι ασφαλισμένοι του ΙΚΑ – ΕΤΑΜ, όταν επισκέπτονται τους παραπάνω γιατρούς στα ιδιωτικά τους ιατρεία, αρκεί να επιδεικνύουν το βιβλιάριο ασφάλισής τους, προκειμένου να τους παρασχεθούν υπηρεσίες πρωτοβάθμιας υγείας.

3. Οι γιατροί του ΟΑΕΕ και του ΟΠΑΔ, στα ιδιωτικά τους ιατρεία για λίγες εβδομάδες και μέχρις ότου οι ασφαλισμένοι του ΙΚΑ - ΕΤΑΜ παραλάβουν τα ατομικά τους συνταγολόγια, συνταγογραφούν στα προσωπικά απλά συνταγολόγια που διαθέτουν, στα οποία θα αναγράφουν το όνομα, τον αριθμό μητρώου και το ΑΜΚΑ του ασφαλισμένου.

4. Οι συνταγές αυτές εκτελούνται από το σύνολο των συμβεβλημένων με το ΙΚΑ - ΕΤΑΜ φαρμακείων και εξοφλούνται με τη διαδικασία που με απόλυτη σαφήνεια καθορίζεται στο σχέδιο νόμου, που συζητείται στη Βουλή. Στο ίδιο σχέδιο νόμου καθορίζεται ο τρόπος πληρωμής των ιατρών, κατά πράξη και περίπτωση, σύμφωνα με το Π.Δ. 57/2005.

5. Για το σκοπό αυτό, οι γιατροί του ΟΑΕΕ και του ΟΠΑΔ, που θα εξυπηρετούν από τη Δευτέρα 7 Φεβρουαρίου ασφαλισμένους του ΙΚΑ - ΕΤΑΜ, προκειμένου να κατοχυρώσουν τα δικαιώματα της αμοιβής τους, συμπληρώνουν σε ανεξάρτητο φύλλο του προσωπικού τους συνταγολογίου το όνομα, τον αριθμό μητρώου και τον ΑΜΚΑ του ασφαλισμένου, καθώς και την ημέρα και ώρα εξέτασης, στοιχεία που επιβεβαιώνει ο ίδιος ο ασφαλισμένος ενυπόγραφα. Το σύνολο αυτών των δελτίων υποβάλλεται στο τέλος του μήνα στο ΙΚΑ και καταβάλλεται η ανάλογη αποζημίωση στο δικαιούχο γιατρό.

6. Γιατροί του ΟΑΕΕ και του ΟΠΑΔ, που δεν επιθυμούν να παρέχουν υπηρεσίες στους ασφαλισμένους του ΙΚΑ - ΕΤΑΜ, καλούνται να γνωστοποιήσουν την άρνησή τους εγγράφως ή ηλεκτρονικά στη Διοίκηση του ΙΚΑ - ΕΤΑΜ (Αγίου Κωνσταντίνου 8, 104 31 Αθήνα, γραφείο Διοικητή, ηλεκτρονική διεύθυνση admika@ika.gr).

7. Οι παραπάνω όροι θα ισχύσουν μέχρις ότου ολοκληρωθεί η διανομή των ατομικών συνταγολογίων σε όλους τους ασφαλισμένους του ΙΚΑ - ΕΤΑΜ. Μετά το μεταβατικό αυτό χρόνο, θα συνεχιστεί η παροχή υπηρεσιών από τους ιατρούς του ΟΑΕΕ και του ΟΑΠΔ, στη βάση των όρων των προϋποθέσεων και των διαδικασιών, που θα καθοριστούν με Κοινές Υπουργικές Αποφάσεις, οι οποίες θα εκδοθούν αμέσως μετά την ψήφιση του νόμου.

 

 

Λίστα Ιατρών ΟΑΕΕ

 

 

Λίστα Ιατρών ΟΠΑΔ (απ'ευθειας http://www.opad.gr/doctors/)

 

http://www.ika.gr/gr/infopages/news/20110204.cfm

 

 

ΥΓ. Ο θεος βοηθος μεχρι να καταληξουν ποιοι δεχονται, ποιοι δεν δεχονται κλπ... :?

Σιγουρα ο γυαλος ειναι στραβος.. δεν εξηγειτε αλλοιως!!

Link to comment
Share on other sites

Εγώ τώρα είμαι χαζή που μου φαίνεται "σπουδαία" αυτή η αλλαγή ή κάτι χάνω και κοιτάω μόνο τη βόλεψή μου; Η κατάσταση στα καταστήματα του ΙΚΑ ήταν επιεικώς απαράδεκτη και άκρως άβολη για τους εργαζόμενους ασφαλισμένους!

δεν υπαρχει λαθος και σωστο υπαρχει ΜΟΝΟ διαφορετικο!

(Λορέτα Ποντικίνα)

Ξέρω τα πάντα αλλά δεν μπορώ να σας τα αποκαλύψω!

Link to comment
Share on other sites

Εγώ τώρα είμαι χαζή που μου φαίνεται "σπουδαία" αυτή η αλλαγή ή κάτι χάνω και κοιτάω μόνο τη βόλεψή μου; Η κατάσταση στα καταστήματα του ΙΚΑ ήταν επιεικώς απαράδεκτη και άκρως άβολη για τους εργαζόμενους ασφαλισμένους!

 

2 χαζές είμαστε.

Για να παω τον πατέρα μου στον καρδιολόγο φεύγω από την δουελειά μου με την ψυχή στο στόμα, πάω σπίτι τον παίρνω με το αμάξι, πλήρωνω πάρκινγκ γιατί δεν υπάρχει θέση ούτε για μηχανάκι εκεί που πάμε και ο πατέρας μου δεν μπορεί να μετακινηθεί με ΜΜΜ ούτε γι'αστείο. Άσε που περιμένουμε κα'να μήνα και....για να βρούμε ραντεβού.

 

Τώρα στις λίστες βρήκα ένα γιατρό κοντά στο σπίτι μας....ας ελπίζουμε να δέχεται.

[B][SIZE="3"]Τα δικαιώματά μας συκοφαντήθηκαν ως προνόμια [/SIZE][/B](κλεμμένο το'χω, δεν είναι δική μου σοφία)
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εγώ τώρα είμαι χαζή που μου φαίνεται "σπουδαία" αυτή η αλλαγή ή κάτι χάνω και κοιτάω μόνο τη βόλεψή μου; Η κατάσταση στα καταστήματα του ΙΚΑ ήταν επιεικώς απαράδεκτη και άκρως άβολη για τους εργαζόμενους ασφαλισμένους!

Οχι καλη μου...δεν εισαι χαζη :shock: .....απλα χαζη θελουν να σε κανουν να αισθανεσαι :evil:.....γιατι 7500 γιατροι χανουν μερικα εκατομμυρια αποκλειστικους και σιγουρους πελατες...για τα ιδιωτικα τους ιατρεια....αφου τωρα εγω και εσυ θα εχουμε και αλλες επιλογες....βεβαια ο χρονος θα δειξει...αν τελικα εφαρμοστει ή οχι....αλλα το ολο σχεδιο μια χαρα μου ακουγεται....

Link to comment
Share on other sites

Βαλτε και μενα στο...κλαμπ των "χαζων" για να παω στο παθολογο επρεπε....να παω πρωτα σε ενα νοσοκομειο σε εφημερια και αφου γινομουν καλα,μετα απο κανα μηνα θα με εβλεπε και ο παθολογος του ΙΚΑ να μου επιβεβαιωσει οτι ημουν υγειης!!!Το μονο που με προβληματιζει ειναι αυτο το ποιος θα δεχτει και ποιος οχι...μου φαινεται δε θα το αποφυγουμε το μπαχαλο.......τουλαχιστον στην αρχη...

Κάθε φορά που θες να πας μπροστά.......πήγαινε πίσω και πάρε ΦΟΡΑ!!

 

Link to comment
Share on other sites

Άντε να δούμε!!! Με ενδιαφέρει να μάθω τι θα γίνει με τον με τον εμβολιασμό των παιδιών. Εγώ έχω το παιδί ασφαλισμένο σε μένα (ΙΚΑ) και πηγαίνουμε στο κέντρο μάνας και παιδιού για τα εμβόλια. Ταυτόχρονα , για οτιδήποτε άλλο , πηγαίνουμε σε εξωτερική παιδίατρο την οποία πληρώνουμε 40 ευρώ την επίσκεψη. Καταλαβαίνετε πόσο μας βγαίνει, ειδικά τώρα το χειμώνα που είμαστε πίτα στις ιώσεις (πρώτη χρονιά στον παιδικό!). Βρήκα το όνομα της παιδιάτρου μας στη λίστα των ιατρών που είναι συμβεβλημένοι με τον ΟΠΑΔ. Φαντάζομαι ότι αυτό σημαίνει πως αν η παιδίατρος δεν δηλώσει εξαίρεση , θα μπορούμε να την επισκεπτόμαστε πλέον δωρεάν , μέσω ΙΚΑ.

Αυτό με κάνει να σκέφτομαι βέβαια , ότι θα είναι δύσκολο πλέον να κλείσει κάποιος ραντεβού γρήγορα...

Με τα εμβόλια όμως τί θα γίνει? Θα μπορούμε να τα κάνουμε στη γιατρό μας ή παραμένουμε όμηροι?

 

ΥΓ: Υπάρχει πουθενά κάποια πληροφόρηση για το πως μπορούμε να βγάλουμε ατομικό συνταγολόγιο εμείς του ΙΚΑ?

Υποθέτω ότι αν ρωτήσω στο ΙΚΑ δεν θα ξέρει κανείς...

 

ΜΑΝΟΥΛΑ ΜΟΥ...ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ ΠΟΥ ΖΩ ΤΟ ΓΙΟ ΜΟΥ ΝΑ ΜΕΓΑΛΩΝΕΙ....Σ'ΑΓΑΠΩ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ.

Link to comment
Share on other sites

Το θεμα με τα εμβολια ενδιαφερει πολυ κι εμενα αφου κι εμεις μεχρι τωρα επισκεπτομασταν τη στεγη μανας και παιδιου γι αυτο το λογο....επισης,οι εξετασεις οι αιματολογικες και γενικοτερα οι εξωτερικες εξετασεις,πως θα γινονται ξερει καμια σας;

Κάθε φορά που θες να πας μπροστά.......πήγαινε πίσω και πάρε ΦΟΡΑ!!

 

Link to comment
Share on other sites

πηρα τηλ μια παιδιατρο που ειναι συμβεβλημενη με τον οαεε κ την ρωτησα αν απο σημερα δεχεται ασφαλισμενους του ικα κ της φανηκαν "κινεζικα" ολα αυτα που της ειπα... δεν εχει λεει καμια ενημερωση.....

Ελλαδιτσα κ παλι.... ελπιζω βεβαια να οργανωθει συντομα το ολο συστημα γιατι κ εγω με το θεμα παιδιατρου εχω ενα προβληματακι.....!

Link to comment
Share on other sites

Βρήκα και αυτό

 

 

http://www.ika.gr/gr/infopages/news/20110206.doc

 

 

Καλά το site του ΙΚΑ "σέρνεται" σήμερα...:?:?

 

ΜΑΝΟΥΛΑ ΜΟΥ...ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ ΠΟΥ ΖΩ ΤΟ ΓΙΟ ΜΟΥ ΝΑ ΜΕΓΑΛΩΝΕΙ....Σ'ΑΓΑΠΩ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ.

Link to comment
Share on other sites

ρε κοριτσια λεω εγω τωρα.... μηπως ειναι πολυ καλο για να ειναι αληθινο?

:roll::roll::roll: σε περιοδο κρισης που ολα τα "κοβουν" αποφασισε ο Γιωργακης να ειναι γαλαντομος στο θεμα της υγειας?

αν ισχυσει κατι τετοιο το ικα θα γινει το καλυτερο ταμειο..!

Link to comment
Share on other sites

.... θα μου πεις βεβαια τοσα λεφτα επαιρναν οι μονιμοι γιατροι του ικα χωρις να κανουν τπτ, δημοσιοι υπαλληλοι γιατροι που πηγαιναν κ επιναν το καφεδακι τους στην υγεια του δημοσιου χρηματος! οταν πηγαιναν βεβαια.... αλλιως το επιναν στην διπλανη καφετερια στην υγεια του δημοσιου....!

Link to comment
Share on other sites

.... θα μου πεις βεβαια τοσα λεφτα επαιρναν οι μονιμοι γιατροι του ικα χωρις να κανουν τπτ, δημοσιοι υπαλληλοι γιατροι που πηγαιναν κ επιναν το καφεδακι τους στην υγεια του δημοσιου χρηματος! οταν πηγαιναν βεβαια.... αλλιως το επιναν στην διπλανη καφετερια στην υγεια του δημοσιου....!

 

Εγώ ένα πράγμα δεν κατάλαβα ποτέ , τόσα χρόνια που "κυκλοφορώ" σε ιατρεία του ΙΚΑ: Πως γίνεται , ανεξάρτητα από το τι ώρα είναι το δικό μου ραντεβού , ο γιατρός εκείνη ΑΚΡΙΒΩΣ την ώρα να κάνει "διάλειμμα" και να πρέπει να τον φωνάξω εγώ να έρθει να με εξετάσει...να με στραβοκοιτάξει κιόλας και να με "ξεπετάξει" σε 2 λεπτά για να συνεχίσει το διάλειμμα του...

 

ΜΑΝΟΥΛΑ ΜΟΥ...ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ ΠΟΥ ΖΩ ΤΟ ΓΙΟ ΜΟΥ ΝΑ ΜΕΓΑΛΩΝΕΙ....Σ'ΑΓΑΠΩ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ.

Link to comment
Share on other sites

.... γιατι ειναι γιατροι της αγγαρειας !! αν διαλυθει ομως το ικα κ πηγαινουμε στα εξωτερικα ιατρεια τους κ λιγοτερα λεφτα θα παιρνουν - βαση τους ασθενεις που θα εξεταζουν- αλλα κ αναγκαστηκα θα κανουν την δουλεια τους! μακαρι να ισχυσει ολο αυτο που παει να γινει!

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...