Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

σκεφτομαι πολυ για τριτο παιδάκι...


Recommended Posts

Καλημέρα σε όλους. Εχω δυο ζουζουνάκια και εδώ και δύο-τρεις μήνες έχω αρχίσει να επιθυμώ έντονα ένα τρίτο παιδάκι. Οι τρίτεκνες μαμάδες έχουν να μου δώσουν κάποια συμβουλή; Αλήθεια σταματάει ποτέ αυτή η επιθυμία ή μετά θέλεις και τέταρτο;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 192
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

ναι σταματαει η επιθημια ........εχω 3 το τριτο το έκανα με διαφορα απο τα αλλα 2 .... 9 χρονια διαφορα απο την μεγαλη και 6 απο το δευτερο ....Πολυ συνηδητη αποφαση και δεν το μετανιωσα ειναι το αστερι μας Ομως οχι με τιποτα δεν θελω άλλο ......η κουραση πολυ ...το 24 ωρω δε με φτανει με τιποτα ...................τα μεγαλα μεγαλωνουν και η αναγκες τους πολυ μεγαλυτερες απο όταν ήταν μικρα και για να μπορεις να τους αφιερωσεις χρονο που τον εχουν αναγκη με πολλα παιδια δυστηχως ειναι δυσκολο γιαυτο μενω στα 3

Link to comment
Share on other sites

...από το μαιευτήριο κι΄ όλας ήθελα κ΄ άλλο παιδάκι!

Και καλά στο πρώτο...μα και την δεύτερη φορά το ίδιο;;;; :confused:

Και άντε να κάνω το τρίτο(μακάρι Παναγίτσα μου, Χριστούλη μου αξιωσέ με) αμα θέλω και τέταρτο;;;; θα πρεπει να βρω άλλον άντρα....

Ο σύζυγος ήθελε;;; εγώ είμαι στο μπούρου μπούρου μπας και τον πείσω αλλιώς ...θα τον ¨ ξεγελάσω¨ :P;)

¨ το αντράκι μας 07/01/2008 ο μπόμπιρας 29/9/10

..τα αστεράκια μου είναι εκεί ψηλα...

Link to comment
Share on other sites

καιγω προσπαθω για 3ο. εμενα ειναι 6 και 4 χρονων. αλλα πιστευω πως ναι θα σταματησω στο τριτο.οχι μονο λογω κουρασης. αλλα και πρακτικα να το δεις.εξοδα πολλα.απαιτησεις πολλες. ε και στην τελικη εγω τουλαχιστον δε θελω να ειμαι με ενα μπιμπερο στα χερια ολη μου τη ζωη!χαχαχα

1-2-3MPOMPIRES!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ευτυχώς είμαι από τις τυχερές που υπάρχουν όλες οι προϋποθέσεις για ένα τρίτο παιδάκι (οικονομικά και πρακτικά). Αν δεν είχα βοήθεια δε θα το σκεφτόμουν ούτε εγώ τώρα που είναι τα άλλα δύο μικρά και δεν εξυπηρετούνται ακόμα μόνα τους. Στην αρχή έλεγα να μεγαλώσουν λίγο τα δυο πρώτα, όμως αρχίσω και συνειδητοποιώ οτι μεγαλώνοντας τα παιδιά αλλάζουν πολύ οι ανάγκες τους - διαβάσματα, δραστηριότητες κλπ - και ίσως ΄ναι μεν δεν έχεις τρία μικρά στο σπίτι αλλά από την άλλη ίσως είναι πιο δύσκολο να έχεις παιδιά με τελείως διαφορετικό πρόγραμμα ....

Link to comment
Share on other sites

...από το μαιευτήριο κι΄ όλας ήθελα κ΄ άλλο παιδάκι!

Και καλά στο πρώτο...μα και την δεύτερη φορά το ίδιο;;;; :confused:

Και άντε να κάνω το τρίτο(μακάρι Παναγίτσα μου, Χριστούλη μου αξιωσέ με) αμα θέλω και τέταρτο;;;; θα πρεπει να βρω άλλον άντρα....

Ο σύζυγος ήθελε;;; εγώ είμαι στο μπούρου μπούρου μπας και τον πείσω αλλιώς ...θα τον ¨ ξεγελάσω¨ :P;)

Ευτυχώς ο άντρας μου το θέλει αν και δε με βοηθάει ιδιαίτερα με τα παιδιά. Η βοήθεια που ανέφερα είναι πιο πολύ εξωτερική.

Εχθές που του έθεσα το ίδιο ερώτημα μου είπε οτι είναι και αυτός έτοιμος για ένα τρίτο παιδάκι αλλά τέταρτο δεν θα ήθελε γιατί μετά μου λέει "σε πόσα κομμάτια θα μοιράσω την αγάπη μου...;;;"

Link to comment
Share on other sites

βοήθεια δεν υπάρχει!

Οικονομικά είμαστε καλά!

Έχω χάσει τη μητέρα μου πολύ νωρίς (ήμουν 8 ετών) και με τα παιδάκια μου ΖΩ την υπέροχη σχέση μανας - παιδιού!!!!

Δεν λεω οτι είναι εύκολο πρακτικά και σιγουρα αλλο ένα άλλο δύο και αλλο τρία ζουζούνια όμως -....

Μακάρι να με Αξιώσει να ζήσω τη μητρότητα σε ολο της το μεγαλείο και να προσφέρω στα παιδάκια μου όσα περισσότερα μπορώ!!!!

¨ το αντράκι μας 07/01/2008 ο μπόμπιρας 29/9/10

..τα αστεράκια μου είναι εκεί ψηλα...

Link to comment
Share on other sites

καιμεις αν και με οχι κανενα τεραστιο εισοδημα αλλα την παλευουμε αρκετα καλα θαλεγα οικονομικα. αλλα οπως καιναχει ειναι θεμα και αυτο. ειδικα οσο μεγαλωνουν. για βοηθεια η μητερα μου ειναι απο κατω. βοηθεια δεν εχω γιατι δε θελω ναχω στο μεγαλωμα. τυχαινει τωρα ειδικα χειμωνα να αφησω ετω ενα απο τα 2 γιανα παω αγορα αλλα ως εκει. ο αντρας μου με βοηθαει σε οτι θελω αν εχει χρονο. σε οποιαδηποτε δουλεια. τωρα που δε δουλευω βεβαια προσπαθω να μη τον κουραζω αλλα παλι τα κανει μονος του. δε ξερω. νιωθω πραγματικα οτι θελω τριτο παιδακι. νιωθω οτι ξαφνικα εχω ακομα πιο πολυ αγαπη και θελω να τη δωσω σε ενα ακομη μωρακι.

α! οσο για τις διαφορες. εγω προτιμω να εχουν διαφορετικα ενδιαφεροντα.

1-2-3MPOMPIRES!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

νομίζω οτι με όσες μαμάδες συνομιλώ στο θέμα αυτό όλες θέλετε τρίτο παιδάκι οπότε εύχομαι σύντομα όλες να το αποκτήσουμε.....

 

Θα συμφωνήσω και θα ευχηθώ και εγώ σύντομα με γερά μωράκια!!!

¨ το αντράκι μας 07/01/2008 ο μπόμπιρας 29/9/10

..τα αστεράκια μου είναι εκεί ψηλα...

Link to comment
Share on other sites

den σταματαει η επιθυμια.απλα χουχουλιαζει μεσα στην κουραση και στις αγκαλιες απο τα παιδακια που εχουμε.εκανα το 1ο για ενα χρονο ουτε να σκεφτω για 2ο με το που εκλεισε τον χρονο τσακ εμφανιστηκε η λαχταρα κανω το 2ο δυομιση χρονια διαφορα το ενα με το αλλο κουραση τρεξιμο χαρα,με τπτ αλλο μωρο εκλεισα σαν μανα μα δεν χωρουσε και η αγκαλια μου αληθεια πολλες φορες το ειπα αυτο.περνανε 3 χρονια νατη παλι η ατιμη επιθυμια αλλα αργησε να ρθει στον συζηγο οποτε 10χρονια διαφορα με το δευτρο το 3το.ελεγα τα φτασα 3 αντε ενα ακομη αλλα μεχρι τα δυο του μικρου.δεν ηρθε δεν το επιδιωξαμε,με ολα αυτα που γινονται γυρω μας.αν σου πω οτι πιανω καμια φορα τον εαυτο μου μετα απο 4 χρονια ενω ελεγα οτι αν μεγαλωσει ο μικρος οχι ξανα μανα,να λαχταραω,αν δεν ειχα την κουραση μου(δουλευω κιολας)μαλλον θα φωναζε η λαχταρα μου,τωρα.οποτε πιστευω οτι δεν φευγει η επιθυμια απλα κρυβετε καλα.

my 3 little stars are my reason to be2946785n7mfu4of95.gif

Link to comment
Share on other sites

η δικια μου επιθυμια ειναι με διαλλειματα!!!

στην πρωτη μου κορη για τα πρωτα 5 χρόνια οχι απλα δεν ηθελα.... οποιος μου το ελεγε εμπαινε αυτοματα στη μαυρη λίστα!!!!!!!!!!!!!

 

μετα απο 6 χρόνια αρχισα να χαλαρωνω λιγακι και να λεω ε!!! αμα τυχει..... δεν τυχαινε ομως! εξακολουθουσα να μη χολοσκαω...

 

οταν πια η μεγαλη ειχε πατησει τα 11 παω στα καλα καθουμενα στο γιατρο και του λεω θελω ενα παιδί .....τωρα. περασε ενας ακομα χρονος και πανω που ειχαμε αρχίσει επαφες για εξωσωματικη τσουπ!!! να και τη μικρούλα!!!!

Απο τότε που χρόνισε σκεφτομαι για άλλο ενα, ειναι περιεργο ειμαι 15 χρόνια μεγαλυτερη απο την πρωτη φορα, πιο κουρασμενη, οικονομικα οχι ανθηρα, και βοηθεια απο πουθενα, μονο εγω και ο συζυξ ο οποιος δουλευει ολη μερα, αλλα τωρα το θελω πολυ΄

Δε θελω να μεγαλωσω δυο μοναχοπαιδια

παρολα αυτα ακομα δεν το εχουμε βαλει μπρος και φοβαμαι να πω τωρα ξεκιναω, πολυ αβεβαιο το μέλλον.

Μονο για ενα παρακαλω να ειναι γερα τα βλασταρακια μας...

Link to comment
Share on other sites

περιεργο ειμαι 15 χρόνια μεγαλυτερη απο την πρωτη φορα, πιο κουρασμενη, οικονομικα οχι ανθηρα, και βοηθεια απο πουθενα, μονο εγω και ο συζυξ ο οποιος δουλευει ολη μερα, αλλα τωρα το θελω πολυ΄

 

τωρα ομως το θελεις πραγματικα....και εχεις να προσφερεις πολλα...δεν μιλαω για υλικα....αλλα για ουσιαστικα πραγματα...και εγω μετα απο 8 χρονια απο το τριτο μου παιδι εκανα το 4ο....και το ποσο πραγματικα με γεμισε αυτο το παιδι δεν λεγεται.....νιωθω πραγματικα ευτυχισμενη και τυχερη....που εχω 4 παιδακια....που ειναι γεματο το σπιτι μου...που τρεχω κι δεν φτανω.....και παρακαλω τον θεο να τα εχει γερα.....

Link to comment
Share on other sites

πιστεύω πως αν τις γυναίκες τις αφήσουν ελεύθερες (όχι οικονομικές σκοτούρες και ένοια για βοήθεια) δεν σταματά πότέ η επιθυμία για τεκνοποίηση...

είναι στο dna μας :D

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Απο τοτε που γέννησα τον πρώτο μου γιο ο οποιος ειναι 4 χρονων τώρα ειχα το αισθημα να εχω πάντα ενα μωρό να το φροντίζω να το αγαπάω και το περιποιούμε εκανα το δευτερο τωρα ειναι 1,5 χρόνων δύσκολες εγκυμοσήνες με πόνους απιστευτους και ολα μόνη μου ειναι και τα δύο αγορια οταν γεννησα το δευτερο με το που βγηκα και ειδα τον αντρα μου του λεω εκλεισα ως μανα ως εδω δεν θελω αλλο, τώρα εχω αρχησει και θελω πολυ μεγαλώνη και ο μικρος μου και μου λειπει το μωρο αλλα γενικότερα τρελενομαι για τα παιδια ειναι η ζωη μου ειμαι συνεχεια μαζη τους!!!

 

Μικροί μου μπόμπιρες εισαστε ολη μου η ζωή!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Απο τοτε που γέννησα τον πρώτο μου γιο ο οποιος ειναι 4 χρονων τώρα ειχα το αισθημα να εχω πάντα ενα μωρό να το φροντίζω να το αγαπάω και το περιποιούμε εκανα το δευτερο τωρα ειναι 1,5 χρόνων δύσκολες εγκυμοσήνες με πόνους απιστευτους και ολα μόνη μου ειναι και τα δύο αγορια οταν γεννησα το δευτερο με το που βγηκα και ειδα τον αντρα μου του λεω εκλεισα ως μανα ως εδω δεν θελω αλλο, τώρα εχω αρχησει και θελω πολυ μεγαλώνη και ο μικρος μου και μου λειπει το μωρο αλλα γενικότερα τρελενομαι για τα παιδια ειναι η ζωη μου ειμαι συνεχεια μαζη τους!!!

εγω μετα το δευτερο μεχρι και στειρωση τον πιεσα να κανει ευτυχως που δεν μ'ακουσε,...γτ ημουν μικρη και δεν ηθελα ελεγα μια ζωη να προσεχω.ωρες ωρες εχω κατι κουλες σκεψεις!!!

my 3 little stars are my reason to be2946785n7mfu4of95.gif

Link to comment
Share on other sites

ναι σταματαει η επιθημια ........εχω 3 το τριτο το έκανα με διαφορα απο τα αλλα 2 .... 9 χρονια διαφορα απο την μεγαλη και 6 απο το δευτερο ....Πολυ συνηδητη αποφαση και δεν το μετανιωσα ειναι το αστερι μας Ομως οχι με τιποτα δεν θελω άλλο ......η κουραση πολυ ...το 24 ωρω δε με φτανει με τιποτα ...................τα μεγαλα μεγαλωνουν και η αναγκες τους πολυ μεγαλυτερες απο όταν ήταν μικρα και για να μπορεις να τους αφιερωσεις χρονο που τον εχουν αναγκη με πολλα παιδια δυστηχως ειναι δυσκολο γιαυτο μενω στα 3

μηπως εισαι μεσα στο σπιτι μου; 9 ετων η κορη, 6 ο γιος 3 μηνων το μωρο, ενας αγωνας δρομου χωρις τερματισμο. τα μεγαλα με τα διαβασματα και τις δραστηριοτητες (και τις ανασφαλειες με το καινουριο μελος) θελουν αλλη αντιμετωπιση. το μωρο θελει τα δικα του. ποσες φορες διαβαζουμε και ταυτοχρονα θηλαζω ή κοιμιζω το μωρο; ομως δεν αλλαζω τιποτα ουτε μετανιωνω για κατι. ολο αυτο που περιγραφω συν την απιστευτη κουραση εγω τα ονομαζω "ευτυχια" ιδιαιτερα οταν τα βλεπω να ειναι χαμογελαστα.

lRR9p3.png
Link to comment
Share on other sites

Στους άντρες ανατρέπεται η στείρωση οπότε δεν θα είχες πρόβλημα.

ααααααααααααα!!!!!οποτε απλα θα ξοδευαμε πολλες παγοκυστες μονο!!!!;)

my 3 little stars are my reason to be2946785n7mfu4of95.gif

Link to comment
Share on other sites

μηπως εισαι μεσα στο σπιτι μου; 9 ετων η κορη, 6 ο γιος 3 μηνων το μωρο, ενας αγωνας δρομου χωρις τερματισμο. τα μεγαλα με τα διαβασματα και τις δραστηριοτητες (και τις ανασφαλειες με το καινουριο μελος) θελουν αλλη αντιμετωπιση. το μωρο θελει τα δικα του. ποσες φορες διαβαζουμε και ταυτοχρονα θηλαζω ή κοιμιζω το μωρο; ομως δεν αλλαζω τιποτα ουτε μετανιωνω για κατι. ολο αυτο που περιγραφω συν την απιστευτη κουραση εγω τα ονομαζω "ευτυχια" ιδιαιτερα οταν τα βλεπω να ειναι χαμογελαστα.

 

 

Ποσο ωραια ακουγονται ολα αυτα??? τέλεια!!! και εγω ετσι το σκέφτομαι αλλα στα 6 του δευτερου μου θα ειμαι 36 λίγο μεγάλη για τρίτο ε??? γμτ μαρτησα την ηλικία μου!!!!:roll::roll::roll::roll::roll:

 

Μικροί μου μπόμπιρες εισαστε ολη μου η ζωή!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Ποσο ωραια ακουγονται ολα αυτα??? τέλεια!!! και εγω ετσι το σκέφτομαι αλλα στα 6 του δευτερου μου θα ειμαι 36 λίγο μεγάλη για τρίτο ε??? γμτ μαρτησα την ηλικία μου!!!!:roll::roll::roll::roll::roll:

Γιατι μεγαλη??????εγω στα 36 μου εμεινα εγκυος στο 4ο παιδι μου....!!!!μια χαρα ηλικια ειναι.....

Link to comment
Share on other sites

Με κάνετε και νιώθω 'ασχημα, πολύ άσχημα! Η μικρή μου είναι 8 μηνών και σκέφτομαι από τώρα πώς θα κάνω 2 παιδάκι. Ο άντρας μου δε θέλει ούτε να το ακούσει κι επιμένει να μείνουμε στο πρώτο αλλά όσο κι αν ζορίζομαι, νιώθω ότι δεν πρέπει να την αφήσω μόνη, πρεπει να κανω κι άλλο ενα ζουζούνι. Οταν τη γεννησα είχα χάσει πρόσφατα τη μαμα μου, ήμουν χαλια ψυχολογικά, βοήθεια δεν είχα από πουθενα, ο αντρας μου πήγε στη δουλεια μολις με πήγε σπιτι μετά την κλινική. Ακολούθησαν δυσκολοι μηνες. Η μικρη να κλαίει και νη μην κοιμάται(ακόμη το ίδιο κάνει), εγώ να έχω νευρα και στενοχώρια, να μετακομίζουμε και να φτιάχνουμε το σπίτι μασ(κι όλα αυτά κοι 2 μασ), να μαλώνουμε και να υπάρχει ένταση... Και φυσικά όποτε του λέω ότι σεν 2-3 χρόνια πρέπει να κάνουμε αλλο ένα παιδάκι μου απαντά:ξεχνα το. Αλλά η αλήθεια΄είναι πως κι εγώ δεν ξέρω αν το θέλω ή αν το κάνω μόνο για να έχει η μικρή μου αδερφάκι. γι' αυτό με κάνετε και νιώθω τόσο άσχημα! Μήπως δεν είμαι κατάλληλη για μαμά; Τη μικρή μου τη λατρεύω, τρελαίνομαι γι'α υτήν αλλά εχω κουραστεί. Θελω να βγω σαν ανθρωπος, να κοιμηθώ, να κάνω ένα μπάνιο ήρεμα, να καθαρίσω το σπίτι χωρίς να την έχω αγκαλιά. ΚΟΥΡΑΣΤΗΚΑ!!! Κι έτσι σκέφτομαι πώς να κάνω δεύτερο; Θα τρελαθώ εντελώς! εσείσ πώς τα καταφέρνετε; μήπως είμαι εγωιστρια;

Link to comment
Share on other sites

Με κάνετε και νιώθω 'ασχημα, πολύ άσχημα! Η μικρή μου είναι 8 μηνών και σκέφτομαι από τώρα πώς θα κάνω 2 παιδάκι. Ο άντρας μου δε θέλει ούτε να το ακούσει κι επιμένει να μείνουμε στο πρώτο αλλά όσο κι αν ζορίζομαι, νιώθω ότι δεν πρέπει να την αφήσω μόνη, πρεπει να κανω κι άλλο ενα ζουζούνι. Οταν τη γεννησα είχα χάσει πρόσφατα τη μαμα μου, ήμουν χαλια ψυχολογικά, βοήθεια δεν είχα από πουθενα, ο αντρας μου πήγε στη δουλεια μολις με πήγε σπιτι μετά την κλινική. Ακολούθησαν δυσκολοι μηνες. Η μικρη να κλαίει και νη μην κοιμάται(ακόμη το ίδιο κάνει), εγώ να έχω νευρα και στενοχώρια, να μετακομίζουμε και να φτιάχνουμε το σπίτι μασ(κι όλα αυτά κοι 2 μασ), να μαλώνουμε και να υπάρχει ένταση... Και φυσικά όποτε του λέω ότι σεν 2-3 χρόνια πρέπει να κάνουμε αλλο ένα παιδάκι μου απαντά:ξεχνα το. Αλλά η αλήθεια΄είναι πως κι εγώ δεν ξέρω αν το θέλω ή αν το κάνω μόνο για να έχει η μικρή μου αδερφάκι. γι' αυτό με κάνετε και νιώθω τόσο άσχημα! Μήπως δεν είμαι κατάλληλη για μαμά; Τη μικρή μου τη λατρεύω, τρελαίνομαι γι'α υτήν αλλά εχω κουραστεί. Θελω να βγω σαν ανθρωπος, να κοιμηθώ, να κάνω ένα μπάνιο ήρεμα, να καθαρίσω το σπίτι χωρίς να την έχω αγκαλιά. ΚΟΥΡΑΣΤΗΚΑ!!! Κι έτσι σκέφτομαι πώς να κάνω δεύτερο; Θα τρελαθώ εντελώς! εσείσ πώς τα καταφέρνετε; μήπως είμαι εγωιστρια;

oxi δεν εισαι εγωιστρια καθολου απλα ζεις το ονειρο του να εισαι μανα χωρις την ομορφια της διαφημησης(ξερεις ομορφα καθαρα μωρα ευτυχισμενα και χαρουμενες μανουλες)ειναι πολυ νωρις ακομη και οταν δεν εχεις βοηθεια ειναι ζορικα τα πραγματα.κανενας δεν ειπε οτι ειναι ευκολο να μεγαλωνεις παιδια,απλα εχουν ποιο πολλα θετικα(ειναι κατι μαγικο)απο αρνητικα,νομιζω θα συμφωνεις αμα κατσεις και σκεφτεις χωρις να βαλεις την κουραση.ολα ειναι θεμα σωστου προγραματισμου στην τελικη.χωρις αυτον καμια μανουλα με πολλα παιδια δεν θα την εβγαζε καθαρη.ο αντρας σου δουλευει οολη μερα?καποια στιγμη ερχετε σπιτι μην νιωσεις ασχημα να του ζητησεις να κοιταξει το παιδι για να πας μια βολτα να κανεις ενα μπανιο να πας απλα μεσα στην κρεβατοκαμαρα να δεις tv ακομη και να κοιτας το ταβανι,ετσι μονο και μονο για να ηρεμεις.τα πραγματα δεν θα ειναι στασιμα μεγαλωνει το παιδι και αλλαζουν τα δεδομενα και οπως νιωθεις εσυ πιεσμενη τωρα ολες λιγο πολυ το νιωσαμε.ομως δες το αυτο ολο ποιο σφαιρικα και θα δεις οτι δεν ειναι τοσο ασχημα απλα ενας μικρουλης ανθρωπακος εξαρτατε απο σενα τωρα.δινε περισσοτερες υποχρεωσεις στον συζηγο για να αποφορτισης λιγο,και ολα θα πανε καλα

my 3 little stars are my reason to be2946785n7mfu4of95.gif

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...
Καλημέρα σε όλους. Εχω δυο ζουζουνάκια και εδώ και δύο-τρεις μήνες έχω αρχίσει να επιθυμώ έντονα ένα τρίτο παιδάκι. Οι τρίτεκνες μαμάδες έχουν να μου δώσουν κάποια συμβουλή; Αλήθεια σταματάει ποτέ αυτή η επιθυμία ή μετά θέλεις και τέταρτο;

julia...jylia...ΘΕΤΕΙΣ ΜΕΓΑΑΛΟ ΘΕΜΑ ΤΩΡΑ ΕΔΩ.

ΕΓΩ ΤΟΝ ΙΑΝΟΥΑΡΙΟ ΤΟΥ 2009 ΕΚΑΝΑ ΤΗ ΣΥΛΙΑ ΚΑΙ ΜΕΤΑ .... ΜΟΥ ΚΑΤΣΑΝ ΤΑ ΔΙΔΥΜΑΚΙΑ ΜΑΣ, ΤΑ ΟΠΟΙΑ Κ ΞΕΠΡΩΒΑΛΑΝ ΣΤΙΣ 22 ΝΟΕΜΒΡΙΟΥ 2011! ΑΝ ΕΙΣΑΙ ΣΙΓΟΥΡΗ ΟΤΙ ΘΑ ΕΧΕΙΣ ΒΟΗΘΕΙΑ ΣΩΣΤΗ ΣΤΗ ΔΙΑΠΑΙΔΑΓΩΓΗΣΗ ΤΟΥΣ ΚΑΝΕ ΚΙ ΑΛΛΟ. ΑΝ ΔΕΝ ΕΙΣΑΙ ΣΙΓΟΥΡΗ ΚΑΙ ΕΧΕΙΣ ΚΑΙΝΑ ...ΑΣΤΟ! ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ ΤΡΑΒΑΩ ΜΕΓΑΛΟ ΜΑΝΙΚΙ. Ο ΣΥΖΥΓΟΣ ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΛΕΙΠΕΙ (ΚΑΠΕΤΑΝΙΟΣ) , Η ΠΕΘΕΡΑ ΣΤΗΝ ΚΟΣΜΑΑΑΑΑΡΑ ΤΗΣ (ΝΤΟΛΤΣΕ ΒΙΤΑ ΚΑΙ ΒΑΛΕ):evil:, ΚΑΙ Η ΜΑΜΑ ΜΟΥ, ΠΟΥ ΜΕΝΕΙ ΑΠΟ ΠΑΝΩ ΕΙΝΑΙ ΕΝΑΣ ΠΟΛΥ ΙΔΙΕΤΕΡΟΣ ΤΥΠΟΣ ΑΝΘΡΩΠΟΥ, ΜΕ ΠΙΕΣΗ ,ΙΛΛΙΓΓΟΥΣ, ΕΝΤΑΣΗ, ΝΕΥΡΑ ΚΤΛ.. ΠΑΙΔΙΚΟ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΠΑΩ ΤΗΝ ΣΥΛΙΑ, ΓΙΑΤΙ ΜΑΣ ΤΟ ΑΠΑΓΟΡΕΨΕ Ο ΠΑΙΔΙΑΤΡΟΣ. ΗΔΗ ΜΟΥ ΤΑ ΕΧΕΙ ΚΟΛΛΗΣΕΙ 2 ΦΟΡΕΣ ΣΙΝΑΧΙ ΚΑΛΟ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΜΟΛΙΣ 2,5 ΜΗΝΩΝ ΤΑ ΔΙΔΥΜΑ. Η ΠΡΩΤΗ ΗΤΑΝ ΜΟΛΙΣ ΓΥΡΙΣΑ ΑΠΟ ΤΟ ΜΑΙΕΤΗΡΙΟ. ΤΟΟΟΣΟ ΚΑΛΑ!

λογικα... οτι σπερνεις, θεριζεις.

εγω.... το προωθησα οσο μπορουσα!

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...