Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Μύτη-νγκ απανταχού Parentholics


BIZELI

Recommended Posts

1. Σοφία (μαμα) - Κώστας ( μπαμπάς) - Δημήτρης 2,5+

Πειραιάς - ερχόμαστε όμως όπου μας πείτε

Προτείνω 09 η 10 Ιουνίου

 

2.Χριστίνα-Ηλιάς (μαμομπαμπακια)-Αριάδνη 9 μηνών

Καματερό- ομοίως με την από πάνω

Θα το προτείνω και εγώ το 9 ή 10 Ιουνίου για ευνόητους λογους!!!

 

3.Αγγελική (μαμά) - Γιώργος (μπαμπας) - Νεκτάριος 4 ετών - Βάρη -

πάμε παντού - Προτείνω 9 ή 10 Ιουνίου αλλά μετά τις

7μμ την Κυριακή λόγω του κολυμβητηρίου που φτάνουμε στο σπίτι μετά

τις 5μμ!!!

 

4.ΕΙΡΗΝΗ ΜΑΜΑ

ΓΙΩΡΓΟΣ ΜΠΑΜΠΑΣ

ΔΗΜΗΤΡΗΣ ΜΑΓΚΑΣ 4 ΕΤΩΝ

Μενουμε Καματερο αλλα παμε οπου να ναι για την ημερομηνια μου ειναι δυσκολο να σας απαντησω γιατι δεν μπορω να ξερω απο τωρα εαν θα δουλευω εκεινο του Σ/Κ αλλα ετσι και αλλιως επειδη θα ειναι απογευμα θα ερθω ,εστω και με καθυστερηση ,μετα τη δουλεια.

Και επειδη ολοι θα λεμε οπου να ειναι νομιζω οτι ο πιο αποφασιστικος πρεπει να αναλαβει τα ηνια.

 

5.Εμείς Μαρία, Γιώργος (μπαμπάς) και Παναγιώτης (18 μηνών) μένουμε στα Άνω Πατήσια.Δυστυχώς τα Σαββατοκύριακα του Ιουνίου δεν μπορούμε γιατί έχουμε εξεταστική περίοδο (εγώ ειδικα στις 10 Ιουνίου δίνω το πρώτο μάθημα). Είμαστε και οι 2 στο ΕΑΠ (ανοιχτό πανεπιστήμιο) και δυστυχώς ο Ιούνιος / Ιούλιος είναι περίοδος εξεταστικής για εμάς.

Φέτος ειδικά θέλω να ξεμπερδέυω από τον Ιούνιο, γιατί την 2η εξεταστική θα την χάσω λόγω γέννας.

 

 

6. (Renia) Ειρηνη(μαμα), Νικος(μπαμπας), Βερα (~2.5 χρονων) μενουμε κοντα στο Ολυμπιακο Σταδιο (παμε παντου ομως).Οσο για την ημερομηνια δεν εχουμε ιδιαιτερο προβλημα...οτι βολευει τις περισσοτερες!

 

7. (almak) Αλέξανδρος & Jean , Χρόνης 12,5 & Άρης 11 μένουμε στην λεωφ. Πάρνηθος (Αχαρνές). Πάμε παντού αρκεί να είναι καθημερινή απόγευμα ( μετά τις 18:00) και μερικές κυριακές ίδια ώρα. Την κυριακή 10-6-07 δεν μπορώ ούτε σπίτι μου.

 

ΥΓ. Προτείνω τον κήπο του σπιτιού μου μιας και είναι μεγάλος και κατάληλος για παιδιά. Είναι ένας κήπος που γίνονται δεξιώσεις γάμων , είναι κατάληλο μέρος για να λυσάξουν τα παιδιά , για να γνωριστούν οι γονείς , και για να μην έχει κανείς τον προβληματισμό ( τόσα παιδιά φασαρία και κακό που θα μας ανεχτούν).

Βεβαίως κι έχω την δυνατότητα να κεράσω καφέ αναψυκτικά και κάτι να τσιμπήσουμε στα όρθια μικροί και μεγάλοι. Γι αυτό τον λόγο δεν έχω την δυνατότητα να το παραχωρήσω Σάββατο και μερικές Κυριακές.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 95
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

1. Σοφία (μαμα) - Κώστας ( μπαμπάς) - Δημήτρης 2,5+

Πειραιάς - ερχόμαστε όμως όπου μας πείτε

Προτείνω 09 η 10 Ιουνίου

 

2.Χριστίνα-Ηλιάς (μαμομπαμπακια)-Αριάδνη 9 μηνών

Καματερό- ομοίως με την από πάνω

Θα το προτείνω και εγώ το 9 ή 10 Ιουνίου για ευνόητους λογους!!!

 

3.Αγγελική (μαμά) - Γιώργος (μπαμπας) - Νεκτάριος 4 ετών - Βάρη -

πάμε παντού - Προτείνω 9 ή 10 Ιουνίου αλλά μετά τις

7μμ την Κυριακή λόγω του κολυμβητηρίου που φτάνουμε στο σπίτι μετά

τις 5μμ!!!

 

4.ΕΙΡΗΝΗ ΜΑΜΑ

ΓΙΩΡΓΟΣ ΜΠΑΜΠΑΣ

ΔΗΜΗΤΡΗΣ ΜΑΓΚΑΣ 4 ΕΤΩΝ

Μενουμε Καματερο αλλα παμε οπου να ναι για την ημερομηνια μου ειναι δυσκολο να σας απαντησω γιατι δεν μπορω να ξερω απο τωρα εαν θα δουλευω εκεινο του Σ/Κ αλλα ετσι και αλλιως επειδη θα ειναι απογευμα θα ερθω ,εστω και με καθυστερηση ,μετα τη δουλεια.

Και επειδη ολοι θα λεμε οπου να ειναι νομιζω οτι ο πιο αποφασιστικος πρεπει να αναλαβει τα ηνια.

 

5.Εμείς Μαρία, Γιώργος (μπαμπάς) και Παναγιώτης (18 μηνών) μένουμε στα Άνω Πατήσια.Δυστυχώς τα Σαββατοκύριακα του Ιουνίου δεν μπορούμε γιατί έχουμε εξεταστική περίοδο (εγώ ειδικα στις 10 Ιουνίου δίνω το πρώτο μάθημα). Είμαστε και οι 2 στο ΕΑΠ (ανοιχτό πανεπιστήμιο) και δυστυχώς ο Ιούνιος / Ιούλιος είναι περίοδος εξεταστικής για εμάς.

Φέτος ειδικά θέλω να ξεμπερδέυω από τον Ιούνιο, γιατί την 2η εξεταστική θα την χάσω λόγω γέννας.

 

 

6. (Renia) Ειρηνη(μαμα), Νικος(μπαμπας), Βερα (~2.5 χρονων) μενουμε κοντα στο Ολυμπιακο Σταδιο (παμε παντου ομως).Οσο για την ημερομηνια δεν εχουμε ιδιαιτερο προβλημα...οτι βολευει τις περισσοτερες!

 

7. (almak) Αλέξανδρος & Jean , Χρόνης 12,5 & Άρης 11 μένουμε στην λεωφ. Πάρνηθος (Αχαρνές). Πάμε παντού αρκεί να είναι καθημερινή απόγευμα ( μετά τις 18:00) και μερικές κυριακές ίδια ώρα. Την κυριακή 10-6-07 δεν μπορώ ούτε σπίτι μου.

 

ΥΓ. Προτείνω τον κήπο του σπιτιού μου μιας και είναι μεγάλος και κατάληλος για παιδιά. Είναι ένας κήπος που γίνονται δεξιώσεις γάμων , είναι κατάληλο μέρος για να λυσάξουν τα παιδιά , για να γνωριστούν οι γονείς , και για να μην έχει κανείς τον προβληματισμό ( τόσα παιδιά φασαρία και κακό που θα μας ανεχτούν).

Βεβαίως κι έχω την δυνατότητα να κεράσω καφέ αναψυκτικά και κάτι να τσιμπήσουμε στα όρθια μικροί και μεγάλοι. Γι αυτό τον λόγο δεν έχω την δυνατότητα να το παραχωρήσω Σάββατο και μερικές Κυριακές.

 

ΕΥΧΑΡΙΣΤΟΥΜΕ ΠΟΛΥ ALMAK... εγώ προσωπικά δέχομαι αρκει τα έξοδα αναψυκτικών κλπ να τα μοιραστούμε όλοι!!

Για πάμε λοιπόν πάλι 16 η 17 μπορείτε???????????

Προσέξτε γιατί 23/6 δεν μπόρώ εγώ ΒΑΦΤΙΖΩΩΩ

Οι θησαυροί μου:

Δημήτρης 5,5 χρονών, Ματθαίος 22 μηνών

Link to comment
Share on other sites

Εμείς μόνο τις Κυριακές μπορούμε λίγο αργότερα , μετά τις 7μμ που μου ακούγεται και λογικό γιατί ο ήλιο καίειιιιιιι!!!!!

Αλλά δεν έχω πρόβλημα με καμμιά ημερομηνία ΣΚ , ούτε και Αυγούστου ακόμη!!! (γιατί δεν ξέρουμε αν θα έχουμε ευρώπουλα να πάμε διακοπες ή αν απλά θα την κάνουμε για την δίπλα παραλία, Αγια Μαρίνα δεν την είχε η λίστα μου για βρώμικά) :wink:

Αρα δεν νομίζω να δημιουργούμε πρόβλημα!!!

 

Ευχαριστούμε Almak, υπό όρους για τα έξοδα να τα μοιράσουμε οι υπόλοιποι γιατί αλλιώς τι το κάναμε εδώ :twisted:

Link to comment
Share on other sites

αν το κάνουμε 10 Ιουνίου δεν θα μπορεί maria και almak αν κατάλαβα καλά?

 

αν το κάνουμε 9 Ιουνίου δεν θα μπορώ (πιθανώς ) εγώ και almak.

 

αν το κάναμε καθημερινή εγω δε μπορώ κανένα απόγευμα λόγω δουλειάς :?:?:) (μετά τις 9 δηλαδη θα μπορώ να σας βρώ) ... αλλά ίσως όλοι οι άλλοι?

 

να σας πώ τι κάνουν μία φορά το χρόνο με στον παιδικό? πηγαίνουν στην πάρνηθα το πρωί - σε ένα μέρος δίπλα σε ένα γήπεδο (το δρομάκι το περνάς και είναι στα αριστερά το γήπεδο) δεν θυμάμαι πως λέγεται, αθλητικές εγκαταστάσεις ΣΕΓΑΣ νομίζω -

που έχει πολύ χώρο και σκιά, στρώνουν ριχτάρια και αυτά τα λεπτά τα παπλώματα, απο το παιδικό παίρνουμε μαρκαδόρους και χαρτιά ψαλίδια, παραμύθια μπάλες σχοινιά κτλ. και φαγητά και κάνουμε πικνίκ.

Ο καθένας το νερό του τα ποτά του τα φαγητά του πχ, ...

 

και εκεί είναι μιά χαρά και για τα μωρά λόγω σκιάς και δροσιάς (αφού το καλοκαίρι πέρσι είχαμε βάλει ζακέτα!!! ) κοιμόντουσαν του καλού καιρού κάτω απο το δέντρο...

έτσι και αλλιώς ξυπνάνε πρωί που ξυπνάνε, γιατί να μην πήγαίναμε εκεί. Είναι πολύ όμορφα..

πηγαίνω και εγώ κάθε χρόνο ,...και το ραντεβου στις 10 το πρωι ας πούμε. (καμία σχέση δεν έχει εκεί πάνω με το κλίμα που έχει στην Αθηνα έ...?)

Καλά να σας πώ ότι φέτος θα πάνε (και εγώ μαζί το πιό πιθανό, λόγω του ότι το αφεντικό μου εκεί, γέννησε την προηγούμενη εβδομάδα και θα χρειάζονται βοήθεια...) στις 10 Ιουνίου το πρωί, ... τώρα το θυμήθηκα :?:!::shock::!::shock: .. επίσης θυμάμαι ότι μία μητέρα είχε ρωτήσει για παιδικό πάρτυ εκείνη την ημερομηνία αλλά δεν έχει απαντήσει οπότε... μην μου ζητάτε ημερομηνίες, βλέπετε τι γίνεται ? :D ..

αφού μας είχε περάσει απο το μυαλό αυτό να το κάναμε, μία συνάντηση, αλλά πραγματικά λόγω έλλειψης χρόνου και εγώ δεν το έχω προτείνει...!

...έγινα επιτέλους και εγώ μια parentholic ..

(If You Wanna Make The World A Better Place)

Take A Look At Yourself And Then Make A Change

R.I.P. Michael Jackson.

Link to comment
Share on other sites

ΔΗΜΗΤΡΗΣ ΜΑΓΚΑΣ

 

Μεχρι πριν κάνα μήνα όταν ρώταγες το γιο μου πως τον λένε σου λέγε Μίμης Μάγκας!!!

Χι χι χι!! Εχουμε πολύ πλάκα!!!

Και γω ανυπομονώωωωωωωωωωωωωωωωωω

 

ΤΟ ΜΑΓΚΑΣ

το λεμε απο τοτε που ηταν ακομη εμβρυο .Ηταν η περιοδος με την ταινια ΡΙΖΟΤΟ εαν θυμαμαι καλα με τη γνωστη ατακα ΝΕΡΑΙΔΑ Ο ΜΑΓΚΑΣ???

λογω τον γνωστων προβληματισμων που εχουν συνηθως οι μαμαδες για τα αγορια.

Φαντασου να συναντηθουμε και να εχουμε διπλωματικο επεισοδιο να λεει ο ενας Μιμης μαγκας (γιατι και εγω Μιμη τον φωναζω) και να λεει ο αλλος εγω ειμαι ο Μιμης μαγκας.

Το θεατρο του παραλογου!!!!!!!

2eaW.jpg.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

... εγώ προσωπικά δέχομαι αρκει τα έξοδα αναψυκτικών κλπ να τα μοιραστούμε όλοι!!

.....

Aν είναι να πληρώσετε υπάρχουν πολλά μέρη να διαλέξετε.

Στο σπίτι μου για πρώτη φορά, μάλιστα σε τέτοιο γεγονός και φυσικά κερνάω .

Άλλωστε δεν θα συναντιέστε κάθε φορά σπίτι μου :lol::lol::lol: .

 

Οπότε ή το παίρνεται ως έχει , αλλιώς ενδιάμεσες λύσεις δεν έχει 8)8) .

Link to comment
Share on other sites

Βεβαίως!! αν βρείτε χρόνο!! να γνωρίσω και στον Ιωακείμ τη νύφη!! :lol::lol:

 

καλά τα ζουζούνια μας εχουν μια μέρα διαφορά, το είδες;

 

 

:D:D:D:D:D:D Εγινε εγινε...να το προχωρησουμε το συμπεθεριο!!!

θα πουμε λεπτομεριες με πμ οταν ειναι σιγουρη η αναχωρηση!!! :D

 

Εμεις γεννηθηκαμε 14 παραμονη της παναγιας εσεις μαλλον στις 15 ε???ανημερα!

 

28/8 γέννησα. Με μπερδεψε το τικεράκι που μας βγάζει με μια μέρα διαφορά. Ε καλά τωρα δεν θα τα χαλάσουμε αν είναι και 14 μέρες μεγαλύτερη η νύφη! καλύτερα να έχει και εμπειρία!! :lol::lol:

 

Ιωακείμ το αγγελούδι μου!

Link to comment
Share on other sites

oh-yes!

καλέ πότε έγινε Post το θέμα, πότε γέμισε ένας oh-θεος το ξέρει!

Μάλιστα. Αρκετά ασφαλές με αρκετά χαζοπραγματα για παιδιά και μπαμπάδες να χαζευουν να δούμε και εμείς τι θα κάνουμε!!!!

Πλζ όχι του αγίου πνεύματος, πάμε εκδρομή στην Αιδηψό.

Επίσης, καλή ιδέα, λιγότερο πολυσύχναστη, είναι το πάρκο πάνω απο την περιφερειακή του δήμου ζωγράφου (πριν την σχολή Νοσηλευτών του στρατού), έχει παιδική χαρά, πράσινο, και παγκάκια. Το μόνο μειονέκτημα δεν έχει καφετέρεια και πρέπει να κουβαλήσουμε καφέδες.

Αν πάμε άλιμο (μας είναι πολύ κοντά γιατί είμαστε ελληνικίωτες - αργυροπουλίτες) θα έχει ένα πλεονέκτημα. Έχει πολύ κόσμο και αν χαχα κάποιος πει τι άσκημο πληθος είναι καλέ τουτοi δα, μπορεί νακι να μην εμφανιστεί :shock:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Pópo

Διάβασα πρώτη σελίδα και χωρίς να δω τι χαμός έγινε μετά βιάστηκα να απαντήσω.

Μέσα σε όλα!!!! Και πάρνηθα

και στο σπίτι του almak, αρκει να μου υποσχεθεί πως θα μαλώσουμε χεχεχε

Link to comment
Share on other sites

πείτε αφού διαβάσετε τα προηγουμενα πόστ - ποιά ημερομηνία θέλετε?

9 Ιουνίου?

Πρωί? απόγευμα? βράδυ?

απόγευμα εάν είναι στις 6 πχ αρχίζει και δροσίζει.

 

θυμηθείτε ότι εάν είναι ΣΚ δεν μπορούμε να παμε στου Almak - έτσι κατάλαβα Almak επιβεβαίωσε είναι έτσι??

Άρα πχ Πάρνηθα είναι ΣΚ?.

 

όταν αποφασίσουμε σίγουρα για την ημερομηνία ανοίγουμε νέο τόπικ με την λίστα όσων έρχονται, οδηγίες προσέλευσης κτλ.

...έγινα επιτέλους και εγώ μια parentholic ..

(If You Wanna Make The World A Better Place)

Take A Look At Yourself And Then Make A Change

R.I.P. Michael Jackson.

Link to comment
Share on other sites

Ποιά κυριακή μπορούμε να το κάνουμε στο κήπο σου αλέξη??? για να ξεκινήσουμε έτσι??αλλιώς να γίνει καθημερινή σε μέρη που έχουν προτείνει οι υπόλοιποι για να μπορούμε όλοι ...ε??

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

την 27/5 την απέκλησα μόνο και μόνο γιατί είναι το τριήμερο του Αγίου Πνεύματος και όλο και κάποιος θα λείπει :wink:

 

Αντε πείτε την γνώμη σας να το κλείσουμε ... που είστεεεεε κορίτσιαααα :?::?::?:

Link to comment
Share on other sites

Πολυ καλη ιδεα γενικοτερα να συναντηθουν τα μελη του parents!!!

 

Εμεις μενουμε Παλαιο Φαληρο αλλα οπου κι αν αποφασισετε θα προσπαθησουμε να ερθουμε!

 

Nα συστηθουμε κιολας

Μανος - μπαμπας

Μικαελα - μαμα

Αγεννητο bebe......!!!!

Link to comment
Share on other sites

ΜΕΣΑ ΚΑΙ ΕΓΩ

για 17/6 μονο που οπως σας ειπα εξ αρχης οτι μπορω να ερθω αργοτερα εαν δουλευω.Ειναι νωρις να ξερω απο τωρα.Ακομη και εαν δεν ερθω bizeli για ποιον χτυπαει η καμπανα θα σου φορτωσω το μικρο!!!!!

Αλλα θα κανω τα αδυνατα δυνατα εστω και με καθυστερηση!!!! να σας γνωρισω!!!

2eaW.jpg.png
Link to comment
Share on other sites

ΤΙ ΑΛΛΟ ΝΑ ΚΑΝΩ

μου εστειλε ενα μηνυμα ο administration αλλα δεν μπορω να σου πω οτι καταλαβα και πολλα.Ωστοσο του εστειλε το μαιλ που μου εστειλες και δεν μου εχει απαντησει.

Οχι τιποτα αλλο αλλα το βλεπουν και μου λενε συνεχεια χρονια πολλα για τα γενεθλια του και αναγκαζομαι να εξηγω ποσο ασχετη ειμαι!!!!!!!!!

2eaW.jpg.png
Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...