Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΜΟΛΙΣ........ 630 ΓΡ


Recommended Posts

Εσυ καλη μου πρεπει να πιστεψεις οτι το μωρο σου θα ζησει και θα ειναι καλα Καλλιεργησε μεσα σου την ωρα και τη στιγμη που θα ερθει σπιτι Αρπαξου απο αυτες τις εικονες και δωσε της οσα μπορεις με τη φωνη σου και με το χαδι σου Ειναι πολυ μικρη ακομα αλλα ειναι πολυ θετικο οτι ειναι καθαρο το κεφαλακι και οτι παει καλα με το αναπνευστικο Προσεχε τον εαυτο σου να τρως καλα και να ζητας οτι εχεις αναγκη απο την οικογενεια ή τους φιλους

p7z6p3.pngsQqep3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 1,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

εγω θα σου μιλησω ως πρωορομανα..κ θα σου πω μονο οτι εχεις τη δυνατοτητα να συνεχισεις να μεγαλωνεις το μωρακι σου στην καλυτερη θερμοκοιτηδα του κοσμου..μεσα σου!!!

πως θα το κανεις αυτο;συνεχισε παση θυσια να αντλεις γαλα..κ να διατηρησεις τη γαλουχια κ να του προσφερεις το καλυτερο δυνατο ενισχυτικο...αγαπης κ αντισωματων...

το γαλα του προωρου ειναι εξειδικευμενο για να το βοηθησει να ανταπεξελθει στις δυσκολες συνθηκες που αντιμετωπιζει..

κρατα γερα..μην κανεις πισω..σε χρειαζεται κ ειναι κατι που μπορεις να κανεις..

(αντλω κ εγω τωρα κ 19 μηνες...) ..καλη συνεχεια...υπομονη κ η παναγια μαζι σας!

Link to comment
Share on other sites

κουράγιο και πίστη κοριτσάκι μου και όλα καλά θα πάνε. Λυπάμαι πολύ για ότι συνέβη , είναι πολύ άδικο..

Η μικρή σου είναι αγωνίστρια και θα τα καταφέρει.

Εχω και εγώ να σου πω για την κόρη της φίλης μου που γεννήθηκε 700γρ στην 26η εβδομάδα. Είχε νοσηλευτεί στο πανεπιστημιακό της Αλεξανδρούπολης για αρκετό καιρό και τώρα είναι 10 χρονων κοπελίτσα.

Πρόσεχε τον εαυτό σου, το μικρούλι σου σε χρειάζεται.

Ευχαριστώ το θεό που μου χάρισε δυο υπέροχες κορούλες

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κοριτσάκι η μικρή σου είναι αγωνίστρια θα το δεις! Ολα θα πάνε καλά!

Εσύ να κοιτάς να είσαι εκεί δίπλα της με το γαλατάκι σου που της κάνει πολύ πολύ καλό! Μην σκεφτείς άσχημα ούτε για μια στιγμή!

Ξέρω περίπτωση μωρού με αρκετά μικρότερο βάρος από το δικό σας, που είναι τώρα μια κούκλα 3 ετών, αν σε παρηγορεί αυτό!

Κι εμείς προωράκια είμαστε! Και κάτι ξέρω από "βιτρίνα"!

Ολα θα πάνε καλά και θα περιμένουμε με αγωνία να μας λες κι εσύ ότι σε άφησαν να τη χαϊδέψεις, να την πάρεις αγκαλίτσα, να την ταϊσεις!

Ολα θα γίνουν στην ώρα τους! Και μόνο που πηγαίνεις εκεί είναι πολύ θετικό γι' αυτήν! Να της μιλάς, να ακούει τη φωνή σου, τον γνωστό της ήχο!

Και μόλις σε αφήσουν ή να το ζητήσεις κι εσύ να της χαϊδέψεις την πλατούλα, το χεράκι, να καταλάβει ότι υπάρχει και κάποιος που την ακουμπάει για καλό και με στοργή και αγάπη! Είναι πολύ σημαντικό!

Ολα θα πάνε καλά!!!!!!

932708c9ku0fnaz0.gif
Link to comment
Share on other sites

Κουράγιο κορίτσι μου ,ευχομαι ολα να παν καλα και μην σταματας να ελπιζεις.Να δεις του χρονου τετοια μερα θα είσαι σπιτι σου με το παιδακι σου να φωνάζει και να γελαει ,να μπουσουλαει και να πεφτει ,και δεν θα θυμάσαι τίποτα απο ολον αυτο τον εφιαλτη...

A14gp2.png

XEMvp2.png

Link to comment
Share on other sites

Δεν ήξερα την ιστορία σου καθως ειμαι νέο μέλος αγαπητη μου pegg.

 

Λυπάμαι για τα αγγελούδια σου, αλλα πιστεύω πως η μικρη ειναι μεγαλη αγωνιστρια οπως και η μαμα της αλλωστε..

Δείξε της πως να αγωνιζεται περισσότερο απο τωρα δινοντας της την πιο μεγαλη αγαπη της μανας το γαλα της με ολα τα πολυτιμα στοιχει απου αυτο εχει και θα δεις θα μεγαλωσει και θα γινει ολοκληρη κοπελαρα..

Ευχομαι συντομα να την παρετε σπιτι και να έχετε μια ευτυχισμένη και γερη οικογένεια!!!!:P

aW6Pp3.png
Link to comment
Share on other sites

καλη δυναμη κοριτσι μου. το κοριτσακι σου το παλευει και θα νικησει!!! θα σε παρει ολες τις αγκαλιες του κοσμου και θα γεμισει και τις αλλες δυο που λειπουν...

κουραγιο και υπομονη !

έχω δύο δωράκια

UDcLp3.png euQwp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

MOΛΙΣ ΕΠΕΣΤΡΕΨΑ ΑΠΟ ΤΗ ΜΠΕΜΠΑ Η ΟΠΟΙΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΑ ΜΑΣ ΕΙΠΑΝ ΚΑΙ ΣΗΜΕΡΑ ΕΙΔΑΝΕ ΓΙΑ ΠΡΩΤΗ ΦΟΡΑ ΤΑ ΜΑΤΑΚΙΑ ΤΗΣ.ΚΑΝΑΝΕ ΒΥΘΟΣΚΟΠΗΣΗ ΚΑΙ ΟΛΑ ΚΑΛΑ !!!!!!ΤΟ ΑΡΝΗΤΙΚΟ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΣΤΗ ΜΟΝΑΔΑ ΚΥΚΛΟΦΟΡΕΙ ΜΙΑ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΒΑΡΙΑ ΛΟΙΜΩΞΗ (ΜΑΣ ΜΑΖΕΨΕ Ο ΔΙΕΥΘΥΝΤΗΣ ΟΛΟΥΣ ΤΟΥΣ ΓΟΝΕΙΣ ΚΑΙ ΜΑΣ ΕΝΗΜΕΡΩΣΕ)ΚΑΙ ΤΟ ΑΓΧΟΣ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΜΗ ΚΟΛΛΗΣΟΥΜΕ ΓΙΑΤΙ ΕΙΜΑΣΤΕ ΜΙΚΡΕΣ ΝΑ ΤΟ ΑΝΤΕΞΟΥΜΕ.Χαρηκα πολυ για τα ματακια μας παρα πολυ ομως!!!!!!!!!!Σας ευχαριστω όλες για τα λογια σας βρε κοριτσια και ξερω οτι με καταλαβαίνετε γιατι πολλές απο σας ειχαν μωρακια στην εντατικη και καταλαβαινετε και τι λεω και τι αισθανομαι

Link to comment
Share on other sites

MOΛΙΣ ΕΠΕΣΤΡΕΨΑ ΑΠΟ ΤΗ ΜΠΕΜΠΑ Η ΟΠΟΙΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΑ ΜΑΣ ΕΙΠΑΝ ΚΑΙ ΣΗΜΕΡΑ ΕΙΔΑΝΕ ΓΙΑ ΠΡΩΤΗ ΦΟΡΑ ΤΑ ΜΑΤΑΚΙΑ ΤΗΣ.ΚΑΝΑΝΕ ΒΥΘΟΣΚΟΠΗΣΗ ΚΑΙ ΟΛΑ ΚΑΛΑ !!!!!!ΤΟ ΑΡΝΗΤΙΚΟ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΣΤΗ ΜΟΝΑΔΑ ΚΥΚΛΟΦΟΡΕΙ ΜΙΑ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΒΑΡΙΑ ΛΟΙΜΩΞΗ (ΜΑΣ ΜΑΖΕΨΕ Ο ΔΙΕΥΘΥΝΤΗΣ ΟΛΟΥΣ ΤΟΥΣ ΓΟΝΕΙΣ ΚΑΙ ΜΑΣ ΕΝΗΜΕΡΩΣΕ)ΚΑΙ ΤΟ ΑΓΧΟΣ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΜΗ ΚΟΛΛΗΣΟΥΜΕ ΓΙΑΤΙ ΕΙΜΑΣΤΕ ΜΙΚΡΕΣ ΝΑ ΤΟ ΑΝΤΕΞΟΥΜΕ.Χαρηκα πολυ για τα ματακια μας παρα πολυ ομως!!!!!!!!!!Σας ευχαριστω όλες για τα λογια σας βρε κοριτσια και ξερω οτι με καταλαβαίνετε γιατι πολλές απο σας ειχαν μωρακια στην εντατικη και καταλαβαινετε και τι λεω και τι αισθανομαι

 

αχ τι ομορφα νεα!!!!μπραβο στην μικρη κ χιλια μπραβο στους γονεις που αν κ εχουν δρομο μπροστα τους αντεχουν κ χαμογελουν!!!!!:D:D:D:D:D

χαμογελα τρελλα κ ολα θα πανε μια χαρα

το αγορακι μου ειναι η ζωη μου ολη!!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Μπράβο σας που μια μια οι εξετάσεις σας βγαίνουν οκ!

Οσο για τη λοίμωξη....τι να πω. Θέλει προσοχή και όχι μόνο από σας φαντάζομαι.

Ολα καλά θα πάνε καλή μου! Ολα καλά!

Μην βάζεις κακό στο μυαλό σου ούτε για μια στιγμή!!!! Μα ούτε μια όμως!

Αχ και μόλις την πάρετε στο σπίτι!!!

Σε βλέπω να την κακομαθαίνεις στις αγκαλίτσες και στα φιλάκια.......

932708c9ku0fnaz0.gif
Link to comment
Share on other sites

MOΛΙΣ ΕΠΕΣΤΡΕΨΑ ΑΠΟ ΤΗ ΜΠΕΜΠΑ Η ΟΠΟΙΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΑ ΜΑΣ ΕΙΠΑΝ ΚΑΙ ΣΗΜΕΡΑ ΕΙΔΑΝΕ ΓΙΑ ΠΡΩΤΗ ΦΟΡΑ ΤΑ ΜΑΤΑΚΙΑ ΤΗΣ.ΚΑΝΑΝΕ ΒΥΘΟΣΚΟΠΗΣΗ ΚΑΙ ΟΛΑ ΚΑΛΑ !!!!!!ΤΟ ΑΡΝΗΤΙΚΟ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΣΤΗ ΜΟΝΑΔΑ ΚΥΚΛΟΦΟΡΕΙ ΜΙΑ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΒΑΡΙΑ ΛΟΙΜΩΞΗ (ΜΑΣ ΜΑΖΕΨΕ Ο ΔΙΕΥΘΥΝΤΗΣ ΟΛΟΥΣ ΤΟΥΣ ΓΟΝΕΙΣ ΚΑΙ ΜΑΣ ΕΝΗΜΕΡΩΣΕ)ΚΑΙ ΤΟ ΑΓΧΟΣ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΜΗ ΚΟΛΛΗΣΟΥΜΕ ΓΙΑΤΙ ΕΙΜΑΣΤΕ ΜΙΚΡΕΣ ΝΑ ΤΟ ΑΝΤΕΞΟΥΜΕ.Χαρηκα πολυ για τα ματακια μας παρα πολυ ομως!!!!!!!!!!Σας ευχαριστω όλες για τα λογια σας βρε κοριτσια και ξερω οτι με καταλαβαίνετε γιατι πολλές απο σας ειχαν μωρακια στην εντατικη και καταλαβαινετε και τι λεω και τι αισθανομαι

ΜΠΡΑΒΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟ!!!!!!!!!!!!!!ΟΛΑ ΘΑ ΠΑΝΕ ΚΑΛΑ, ΘΑ ΔΕΙΣ!!!!!!ΣΥΝΕΧΙΣΕ ΝΑ ΤΗΣ ΔΙΝΕΙΣ ΤΟ ΠΟΛΥΤΙΜΟ ΓΑΛΑΤΑΚΙ ΣΟΥ (ΚΑΙ ΕΓΩ ΑΠΟ ΑΝΤΛΗΣΗ ΑΛΛΟ ΤΙΠΟΤΕ!!!!), ΘΑ ΑΡΧΙΣΕΙ ΝΑ ΠΑΙΡΝΕΙ ΚΑΙ ΠΟΙΟ ΓΡΗΓΟΡΑ ΒΑΡΟΣ ΚΑΙ ΓΙΑ ΠΟΤΕ ΘΑ ΤΗΝ ΠΑΡΕΙΣ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ, ΟΥΤΕ ΠΟΥ ΘΑ ΤΟ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙΣ!!!!!!ΠΟΛΥΥΥΥΥΥΥ ΠΡΟΣΟΧΗ ΣΤΗΝ ΑΠΟΣΤΕΙΡΩΣΗ ΣΑΣ!!!!!ΚΟΥΡΑΓΙΟ ΚΑΙ ΑΝ ΧΡΕΙΑΣΤΕΙΣ ΚΑΤΙ, ΕΙΜΑΙ ΚΟΝΤΑ ΣΟΥ ΣΤΕΙΛΕ ΜΟΥ ΠΜ, ΑΛΛΩΣΤΕ ΤΟ ΠΑΠΑΓΕΩΡΓΙΟΥ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΔΕΥΤΕΡΟ ΣΠΙΤΙ ΜΑΣ (αν θες να διαβασεις για τον δικό μου ήρωα των 26+2 εβδομάδων δες εδω http://parents.org.gr/forum/showthread.php?t=37741).ΕΜΕΙΣ ΕΙΜΑΣΤΕ ΠΛΕΟΝ 2+ ΕΤΩΝ ΚΑΙ ΣΥΝΕΧΙΖΟΥΜΕ ΑΚΑΘΕΚΤΟΙ!!!!!ΤΟ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟ ΤΗΣ ΜΟΝΑΔΑΣ ΕΙΝΑΙ ΚΟΡΥΦΑΙΟ!!!!ΟΤΙ ΧΡΕΙΑΣΤΕΙΣ ΝΑ ΞΕΡΕΙΣ ΟΤΙ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΤΟΥΣ ΕΜΠΙΣΤΕΥΘΕΙΣ ΚΑΙ ΘΑ ΣΕ ΒΟΗΘΗΣΟΥΝ ΟΣΟ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΜΠΟΡΟΥΝ!!!!!!

z4X6p2.png

Link to comment
Share on other sites

Κοπελα μου ευχομαι ολα να πανε καλα και να βγειτε νικητριες!!!!Η Παναγια να σας δινει δυναμη καθε μερα.

 

Μια γνωστη μου πριν χρονια περασε κατι παρομιο.Το παιδι γεννηθηκε 700 γραμμαρια αν θυμαμαι καλα.Μαλιστα απο το σοκ της η κοπελα δεν ηθελε καν να το βλεπει στην αρχη τοσο μικρουλι που ηταν.Αυτη τη στιγμη το παιδι ειναι μια ομορφη δεσποινιδα 15 χρονων.Παντα ηταν πολυ αδυνατο κοριτσακι αλλα δεν ειχχε κανενα απολυτως προβλημα υγειας.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Με συγκίνησε η ιστοριούλα σου....

Είμαι σίγουρη πως θα πάνε όλα καλά!!!!!! Είναι μεγάλη μαχήτρια η κοράκλα σου, θα το δεις :D..... Θα σου μεγαλώσει μόλις βγείτε από τη ''βιτρίνα'' σας και θα απορείς με την εξέλιξή της!

Εξάλλου, μη ξεχνάς πως οι κούκλες μπαίνουν στη βιτρίνα!;););)

iyuNp3.png4hNCp3.png
Link to comment
Share on other sites

Pegg εύχομαι τα καλύτερα για το κοριτσάκι σου και σύντομα να πάτε στο σπίτι σας.

Όπως είπαν και τα κορίτσια παραπάνω, υπάρχουν παραδείγματα μωρών πιο πρόωρων και με μικρότερο βάρος από το δικό σου, που τα κατάφεραν μια χαρά (υπάρχουν και οι μανούλες τους στο φόρουμ να σου το επιβεβαιώσουν).

Καλή δύναμη!

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορώ να σε καταλάβω...Δεν μπορώ να σε νιώσω...Το μόνο που μπορώ να φανταστώ είναι να γεννάω ΤΩΡΑ, που και πάλι έχουμε ξεπεράσει το κιλό και σίγουρα είναι πολύ διαφορετικά τα πράγματα...Και ακόμα και αυτή η φαντασία μου, δεν με βοηθά να σου πω λόγια παρηγοριάς...(που σε αυτή τη φάση μπορεί να είναι και άχρηστα...)

 

Θα κάνω μόνο μια ευχή για τη μικρή...Να είναι γερή, να είναι δυνατή και να παλέψει με όλες της τις δυνάμεις που θα αντλήσει και από εσένα, για να βρεθεί στην αγκαλιά σου...

 

....And if He felt He had to direct you

Then direct you into my arms...

 

(http://www.youtube.com/watch?v=PgXvKurJq2Q)

EukOp3.png 

Link to comment
Share on other sites

Γλυκούλα pegg όλα θα πάνε μια χαρά! Η μικρή πριγκήπισα σου σου ετοιμάζει έκπληξη!!!!!!!!!!!! Περιμένει να γίνει ακόμα πιο δυνατή, για να πάτε σπίτι και να ζήσετε παραδεισένιες στιγμές, που μόνο εσύ ξέρεις πόσο τις αναμένεις! Η γλυκιά Παναγίτσα να είναι προστάτιδα στο σπιτικό σας! Όλες οι δυσκολίες σας θα μετατραπούν σύντομα σε χαρές!!!!!!!!!!!!!!!!!!!:wink:

Link to comment
Share on other sites

Θελω κι εγω να σου ευχηθω να πανε ολα καλα και να βγειτε παααααρα πολυ γρηγορα!Να της δινεις το πολυτιμο γαλα σου κ μη φοβασαι για τιποτα...ολα καλα θα πανε!Απλα υπομονη και σε λιγο καιρο μερα νυχτα αγκαλιτσα...Επιβιωσε γιατι ειναι δυνατη οποτε δε κανει πισω!!!

Να μας γραφεις νεα σας...

<<φυσης ουδεν ποιει ματην>>

αν ητανε η γνωση ψωρα θα θηλαζε ολη η χωρα

Link to comment
Share on other sites

Να προσευχεσε στον αγιο Στυλλιανο προστατη των παιδιων κ θα δεις ολα καλα θα πανε!

<<φυσης ουδεν ποιει ματην>>

αν ητανε η γνωση ψωρα θα θηλαζε ολη η χωρα

Link to comment
Share on other sites

Εχω όντως επικεντρωθει στη μικρη δεν εχω άλλα περιθωρια ετσι κ αλλιως.αΠΛΆ ΓΕΝΝΗΘΗΚΕ ΜΙΚΡΟΥΆ Κ ΔΕΝ ΕΧΩ ΞΑΝΑΚΟΥΣΕΙ ΤΟΣΟ ΜΙΚΡΑ μωρα να τα εχουν καταφερει.

 

Ουτε εγω το ηξερα, αλλα "γνωρισα" αρκετα που τα ειχαν καταφερει με αγωνα βεβαια, αλλα τα καταφεραν να πανε υγιη και δυνατα στα σπιτια τους. Περασαμε και εμεις απο τις... βιτρινες, δεν ειμασταν τοσο μικρουλια, αλλα ειδα τοσα θαυματα να συμβαινουν στις διπλανες απο τις δικες μας βιτρινες.

 

Να της μιλας πολυ, να την χαιδευεις, αν σας επιτρεπουν, να της τραγουδας, να πλησιαζεις ο προσωπο σου κοντα στο δικο της και να της χαμογελας και να εχεις εμπιστοσυνη στους γιατρους. Παντα να εισαι με το χαμογελο, να την χαιρετας οταν πας και οταν φευγεις και να της λες ποσο την αγαπας. Γενικα να εχεις μονο θετικη ενεργεια. Δεν ξερεις ποσο καλο τους κανει οταν οι γονεις ειναι αισιοδοξοι!

 

Θα περασει ο καιρος θα ερθει στο σπιτι σας γερη και δυνατη.

Υπομονη, δυναμη και πιστη! Αυτο ξερουν καλυτερα απο ολα οι μανουλες και εσυ εισαι πια μια απο αυτες.

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...