Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΠΩΣ ΚΟΒΕΤΑΙ Η ΠΙΠΙΛΑ ΚΑΙ ΠΟΤΕ???


Recommended Posts


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 185
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

άσε που έχω και τον αδερφό της (που δεν έβαλε ποτέ πιπίλα) να της λέει... "Στέλλα, ψέμματα σου λέει η μαμά. δεν υπάρχει νεράιδα πιπίλας. αυτή θα σου την έκρυψε για να μη την ξαναβάλεις".

 

εκεί τί απαντάς??

Link to comment
Share on other sites

Ωχ Παναγία μου! Μήπως να του πάρεις κανά δωράκι για να μην μιλάει;;;

 

λες, ε???

 

εγώ του απάντησα..." και πού το ξέρεις αγόρι μου ότι δεν υπάρχει νεράιδα?? εσύ δεν είχες πιπίλα και δεν ξέρεις τί γίνεται σε αυτή την περίπτωση".

 

ταυτόχρονα του έριχνα και "δολοφονικό" βλέμμα, οπότε έβαλε τα γέλια και σταμάτησε.

ευτυχώς η μικρή δεν αντέδρασε.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 χρόνο μετά...

Καλησπέρα. Έχω μια μικρούλα 23 μηνών. Σήμερα τα ξημερώματα, χάσαμε κι εμείς την πιπίλα της κάπου στο δωμάτιο,και τελικά κοιμήθηκε χωρίς πιπίλα. Μέχρι να κοιμηθεί, δεν την ζήτησε καθόλου. Το ίδιο και σήμερα το πρωί. Μέχρι αυτήν την ώρα δεν την ζήτησε. Το πρόβλημα είναι ότι δεν κοιμάται το μεσημέρι. Δεν την ζητάει, αλλά και δεν κοιμάται. Ήδη μέχρι σήμερα δυσκολευόταν πολύ στον μεσημεριανό ύπνο, την βγάζω βόλτα με το αυτοκίνητο για να κοιμηθεί κάθε μέρα. Πιστεύω ότι δεν θα την ζητήσει καθόλου, αλλά υπάρχει περίπτωση μαζί με την πιπίλα να κόψει και τον μεσημεριανό ύπνο?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπέρα. Έχω μια μικρούλα 23 μηνών. Σήμερα τα ξημερώματα, χάσαμε κι εμείς την πιπίλα της κάπου στο δωμάτιο,και τελικά κοιμήθηκε χωρίς πιπίλα. Μέχρι να κοιμηθεί, δεν την ζήτησε καθόλου. Το ίδιο και σήμερα το πρωί. Μέχρι αυτήν την ώρα δεν την ζήτησε. Το πρόβλημα είναι ότι δεν κοιμάται το μεσημέρι. Δεν την ζητάει, αλλά και δεν κοιμάται. Ήδη μέχρι σήμερα δυσκολευόταν πολύ στον μεσημεριανό ύπνο, την βγάζω βόλτα με το αυτοκίνητο για να κοιμηθεί κάθε μέρα. Πιστεύω ότι δεν θα την ζητήσει καθόλου, αλλά υπάρχει περίπτωση μαζί με την πιπίλα να κόψει και τον μεσημεριανό ύπνο?

Καλησπέρα.Ο μικρος μ ειναι 3,5 κ μεχρι πριν ενα μηνα ειχαμε πιπιλα.Δεν ειχα προσπαθήσει πριν να του την κοψω(λαθος μου)μια το ενα ,μια το αλλο μειναμε πισω.Ξαφνικα μια μερα την πετάξαμε ,την πήρε η καλη νεραιδα κ μας έφερε δώρο.Εκ τοτε αρχισαν κατι μικροπροβλήματα στον ύπνο τον μεσημεριανο κ σκεφτηκα οτι μπορει να ειναι απο αυτό.Γνωμη μ ειναι ο,τι κ να γινει να μην του ξαναδώσεις πιπιλα αφου κανατε τωρα ενα καλο βήμα γιατι ύστερα θα ειναι πολυ δύσκολο.

Link to comment
Share on other sites

ο μεγάλος μου γιος την έκοψε 3 χρονών. Η δασκάλα από τον παιδικό σταθμό του είπε ότι την χρειαζόταν ένα άλλο μικρότερο παιδάκι που ήταν ήδη εκεί σε τμήμα μικρότερης ηλικίας κ αυτό ήταν. Ξαφνικά τέλος. Εγώ δεν μπορούσα να το κάνω, δεν έπιανε ό,τι κ να έκανα (πχ είσαι μεγάλος, στράβωσαν τα δόντια σου κλπ)

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Χερετε κοριτσια μου...εχω μια κορη 16 μηνων και θελω να της κοψω την πιπιλα 2 χρονων...αλλα ειμαι εγκυος και που θα γεναω η κορη μου θα ειναι 22 μηνων...δεν ξερω πως να της την κοψω θα βλεπει και το αδελφακι της και θα την θελει...δεν την φοραει συνεχεια μονο οταν κοιματε η οταν ειναι λιγο ιδιοτροπη απο τα δοντακια της...πειτε μου και εσεις την γνωμη σας

Link to comment
Share on other sites

  • 1 χρόνο μετά...

Καλησπερα! Εχω ενα κοριτσακι 22 μηνων που απο πολυ μικρη χρησιμοποιει πιπιλα. Μετα το χρονο περιπου την πιπιλα τη φορουσε μονο στον υπνο ενω μεσα στη μερα δεν τη ζητουσε καθολου. Αν την εβλεπε μπροστα της την ηθελε αλλα αν δεν την εβλεπε το ξεχνουσε τελειως. Στον υπνο ομως την ειχε κανονικα. Πριν 3 μηνες περιπου γεννηθηκε το αδερφακι της και απο τοτε αρχισε να ζηταει πιπιλα μεσα στη μερα. Τη φοραει συνεχεια, την ψαχνει σε ολο το σπιτι και κλαιει αν δεν της τη δωσεις. Μονο οταν ειμαστε εκτος σπιτιου την ξεχναει τελειως. Μεχρι τωρα δεν την εχω πιεσει καθολου να την κοψει λογω του αλλου μωρου. Τι μπορω να κανω για να την περιορισει παλι σιγα σιγα;

Link to comment
Share on other sites

Μια ιδεα ειναι να κοψεις τη θηλη,οποτε δ θα μπορει να πιπιλα καλα

Δ νομιζω βεβαια οτι ειναι πολυ σιγουρη λυση,γτ αλλος ειναι ο λογος που τη ζηταει,οποτε το πολυ να παρει του μικρου

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 24 λεπτά , vicky86 είπε:

Μια ιδεα ειναι να κοψεις τη θηλη,οποτε δ θα μπορει να πιπιλα καλα

Δ νομιζω βεβαια οτι ειναι πολυ σιγουρη λυση,γτ αλλος ειναι ο λογος που τη ζηταει,οποτε το πολυ να παρει του μικρου

Ναι το κανει κι αυτο ετσι κι αλλιως!

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...