Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

αυνανισμος και εγκυμοσυνη


nora@

Recommended Posts

χαιρετω τα μελη του φορουμ , σας διαβαζω εδω και πολυυυ καιρο αλλα εχοντας αυτον τον προβληματισμο(συγνωμη αν γινομαι κυνικη), θα ηθελα αν γνωριζετε να μου πειτε....αν επιτρεπεται και μεχρι ποιο μηνα της εγκυμοσυνης??:oops:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


χαιρετω τα μελη του φορουμ , σας διαβαζω εδω και πολυυυ καιρο αλλα εχοντας αυτον τον προβληματισμο(συγνωμη αν γινομαι κυνικη), θα ηθελα αν γνωριζετε να μου πειτε....αν επιτρεπεται και μεχρι ποιο μηνα της εγκυμοσυνης??:oops:

 

ναι,επιτρεπεται αφου επιτρεπεται κ το σεξ εκτος προβληματων που σχετιζονται με την εγκυμοσυνη,μονο οτι προκαλει οπως κ το σεξ συσπασεις στη μητρα αλλα να σε ρωτησω κ συγνωμη αν γινομαι αδιακριτη.γιατι δεν θες να κανεις σεξ κ θελεις να ..αυνανιστεις???????/:confused:

Link to comment
Share on other sites

καλα μην φανταστεις ουτε κ εγω εχω τρελη ορεξη..αλλα καμια φορα ..οργανισμος ειναι αυτος..χιχιχιχιχι, ασε που δεν κανουμε σεξ,γιατι ο συζηξ φοβαται!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

χιχιχι..ποσο σωστη εισαι φιλεναδα!!!!!!!!!οργανισμος ειναι αυτο!!!!!!!!!!εκει καταληγουμε ολες οταν δεν....ικανοποιεισαι!!

πωπω σ ευχαριστω!και φοβομουν οτι θα με γιοχαρουν με αυτο που ρωτησα!καμια φορα το εχεις αναγκη με τοσους μηνες κυοφοριας,εκτος αν συνεχιζεις να κανεις σεξ οπως και πριν , απλα αλλοι αντρες δεν ενοχλουνται και αλλοι απλως φοβουνται και δεν νιωθουν καλα......

Link to comment
Share on other sites

δεν εισαι μονη σε αυτο το προβλημα μια φιλη μου το ειχε με τον συζηγο της και αυτη λογο ορμονων ειχε μια ανεβασμενη λιμπιντο και βαρουσε το κεφαλι της στον τοιχο...ασε που μας κουβαλουσε στο βιντεοκλαπ για να παρει τσοντες η καψερη.χααχαχαχαχα

my 3 little stars are my reason to be2946785n7mfu4of95.gif

Link to comment
Share on other sites

πωπω σ ευχαριστω!και φοβομουν οτι θα με γιοχαρουν με αυτο που ρωτησα!καμια φορα το εχεις αναγκη με τοσους μηνες κυοφοριας,εκτος αν συνεχιζεις να κανεις σεξ οπως και πριν , απλα αλλοι αντρες δεν ενοχλουνται και αλλοι απλως φοβουνται και δεν νιωθουν καλα......

 

πιστεψε με το κανουν κ αυτες που δεν ειναι εγκυες!!!!!οταν δεν κανεις σεξ η δεν κανεις καλο σεξ(για μενα ειναι το ιδιο)το κανεις μονη σου κ τελειωσε κ δεν χρειαζεται αν απολογεισαι κ για τη τριχα στη γαμπα:mrgreen::mrgreen::mrgreen:κ το ευχαριστιεσαι κιολας!!!!!χαχαα

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ειμαι 6 μηνων, προβληματα δεν εχω ,μας ειχε πει μετα τον τριτο μηνα σεξ μονο με προφυλακτικο...ε και λιγο ο φοβος λιγο η κοιλιτσα λιγο οτι κλωτσαει και συνηθως τα ΒΡΑΔΙΑ!!!!ε....φοβαται και δε νιωθει καλα ο συζηγος...

Link to comment
Share on other sites

δεν εισαι μονη σε αυτο το προβλημα μια φιλη μου το ειχε με τον συζηγο της και αυτη λογο ορμονων ειχε μια ανεβασμενη λιμπιντο και βαρουσε το κεφαλι της στον τοιχο...ασε που μας κουβαλουσε στο βιντεοκλαπ για να παρει τσοντες η καψερη.χααχαχαχαχα

 

 

χαχαχα φαντάζεστε μια έγκυο με την κοιλίιά τούρλα να μπαίνει στι βλιντεο κλαμπ στο μέσα δωμάτιο που έχουν τις πονηρές ταινίες????? χαχαχαχα :mrgreen:

sj3dp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

μπορεις να το κανεις αλλα οχι τον τελευταιο μηνα(να ξερεις ο οργασμος προκαλει συσπασεις στη μητρα)κ οχι συνεχεια.(εννοω οχι καθε μερα)

 

ο οργασμος δε προκαλει συσπασεις γεννας.ειναι λανθασμενη αποψη.επισης τον 9ο μηνα ειναι που πρεπει να κανεις σεξ για να γεννησεις κ μια ωρα αρχιτερα.οχι ομως επειδη προκαλει συσπασεις ο οργασμος.τα σπερματοζωαρια προκαλουν συσπασεις.περασα 3 εγκυμοσυνες κ αν κ δεν εκανα κ μανιακο σεξ...εκανα ομως κ στους 9 μηνες κ ποτε δεν ειχα προβλημα.εννοειται πως μιλαμε για μια υγειη εγκυμοσυνη παντα.

Link to comment
Share on other sites

..το χουμε κανει ολες:oops::oops::oops:χιχιχι

 

 

γιατι κοκκινίζεις καλό μου???? Δεν είναι ταμπού...Κάτι φυσιολογικό για όλες μας είναι....

 

και εν καιρώ εγκυμοσύνης και μη....

 

Δηλαδή στην εγκυμοσύνη αν εσυ θες σεξ και ο άνδρας σου φοβάται και ο γιατρός σας έχει δώσει πράσινο φώς, δεν θα το κάνεις μόνη σου να ξεδώσεις??? Αν είναι δυνατον.....:)

 

Ξέρεις τι πιστεύω...Όποια πεί οτι γενικώς στην ζωή της δεν το έχει κάνει θα πεί ψέμα , Μέγα Ψέμα!!!;);););)

Link to comment
Share on other sites

χαχαχχαχαχαχαχα,την καψερη!μπραβο στο θαρρος της!!αλλα τελικα ξερει καμια μεχρι ποτε επιτρεπεται?

 

το σεξ δεν επιτρέπεται μεχρι και τον 3ο μήνα. οι οδηγίες του γιατρού για ρο σεξ, ποιες είναι; ε να της αναγεις στον αυνανισμό!

νομιζω απο τον 4ο και μετα, εαν δεν υπάρχει πρόβλημα... ολα καλά!

 

age.png

Link to comment
Share on other sites

το σεξ δεν επιτρέπεται μεχρι και τον 3ο μήνα. οι οδηγίες του γιατρού για ρο σεξ, ποιες είναι; ε να της αναγεις στον αυνανισμό!

νομιζω απο τον 4ο και μετα, εαν δεν υπάρχει πρόβλημα... ολα καλά!

μια χαρα επιτρεπεται το σεξ σε ολους τους μηνες εκτος αν υπαρχει καποιο προβλημα.απλα μερικοι γιατροι λενε οτι τους κατεβει.ξερω κοπελα που ενω ειχε τελεια εγκυμοσυνη χωρις καν ζαλαδες χωρις ουτε εναν εμετο χωρις το παραμικρο προβλημα,ο γιατρος της το απαγορεψε για 9 μηνες:shock: ασχετα αν αυτη εκανε κ τους 9:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Το σεξ με ή χωρίς τον σύντροφο μας είναι κάτι που σαφώς δεν απαγορεύεται κατά την εγκυμοσύνη - αν δεν υπάρχει κάποιο ιατρικό πρόβλημα, φυσικά, για κάτι τέτοιο όμως μόνο ο γιατρός θα μπορέσει το πει. Επιπλέον οι ορμόνες που παράγονται κατά τον οργασμό κάνουν και το έμβρυο να αισθάνεται πολύ καλύτερα. Είναι απολύτως φυσιολογικό λοιπόν και δεν θα πρέπει να έχεις ηθικούς φραγμούς για να απολαύσεις το σεξ και κατά την περίοδο της εγκυμοσύνης σου.

 και αποθηλασε επιτελους!

Link to comment
Share on other sites

γιατι κοκκινίζεις καλό μου???? Δεν είναι ταμπού...Κάτι φυσιολογικό για όλες μας είναι....

 

και εν καιρώ εγκυμοσύνης και μη....

 

Δηλαδή στην εγκυμοσύνη αν εσυ θες σεξ και ο άνδρας σου φοβάται και ο γιατρός σας έχει δώσει πράσινο φώς, δεν θα το κάνεις μόνη σου να ξεδώσεις??? Αν είναι δυνατον.....:)

 

Ξέρεις τι πιστεύω...Όποια πεί οτι γενικώς στην ζωή της δεν το έχει κάνει θα πεί ψέμα , Μέγα Ψέμα!!!;);););)

Ε όχι και μέγα ψέμμα. Εγώ δεν το έχω κάνει. Είναι τόσο κακό αυτό; :confused:

Link to comment
Share on other sites

Φυσικα και επιτρεπεται , ο γιατρος μου παντα μου ελεγε και στις 3 , οχι επαφη κολπικη αλλα ενα "χαδι μια αγκαλια;):P " εννοειτε οτι επιτρεπονται . Ολες το εχουμε κανει , η εγκυμοσυνη εντα3ει δεν ειναι και η πιο καταληλη περιοδος για να χαρεις το σεξ , ομως νεοι ανθρωποι ειμαστε και αναγκες εχουμε , δεν ειναι κατι κακο , ισα ισα ειναι κατι παρα παρα πολυ φυσιολογικο και να μην αισθανεται καμια τυψεις η ασχημα ,.

QRyOp2.png

Link to comment
Share on other sites

Εγω παλι φοβουμουν το σεξ λογω δυεισδησης αλλα ηθελα σεξ οποτε ή την βγαζαμε μονοι μας ή ο ενας με τον αλλο αλλαααααα.......αλλιως......καταλαβαινεις τι λεω. Οποτε οχι κανενα προβλημα δεν ειχαμε. Καντο να βγαλεις το αχτι σου.......

Don't give me love, i've had my share. Give me the truth instead.....

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...