Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΠΩΣ ΠΡΟΕΚΥΨΕ ΤΟ NICK NAME ΣΑΣ?


joe

Recommended Posts

βρε felinidoc,δηλ.τωρα που θα γραφτω εγω το σεπτεμβρη σε 1 σχολη νοσηλευτικης,να μην το κανω?

ειναι ασχετο εντελως,ετσι?

απλα αυτη η σχολη κατευθειαν σε βαζει σε νοσοκομειο να δουλεψεις....

 

Αυτό είναι άλλο θέμα. Οι νοσηλεύτριες έχουν ωράριο φυσιολογικό, τα νοσοκομεία σφάζονται γι αυτές...

WLn5p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 600
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Εμενα το toty ειναι υποκοριστικο του "τοτένγκου μου", που με φωναζει χαιδευτικα ο αντρας μου, παραφραζοντας το επωνυμο μου, για την ακρίβεια, αλλαζοντας του τα φωτα, προσθετοντας γραμματα, αλλαζοντας άλλα, δεν ξερω πως του κατσε ετσι μια μερα και ....μου το κολλησε! (Ξερετε, μπαινει στο σπιτι και λεει "Που ειναι το τοτένγκου μου??" :lol::lol: ) Για να μην το βαλω ολο λοιπον και δεν καταλαβαινει κανεις τι σημαινει, το εκανα λιγο πιο...χαριτωμενο!!! :?:D:D

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Μάλλον όλες το έχετε υποθέσει... από το γλυκό αστεράκι, που έχω στην αγκαλιά εδώ και 7 μήνες. Φυσικά και η γλυκιά μου κορούλα είναι αστέρι, αλλά το site το γνώρισα εξαιτίας του μπέμπη μας.

Link to comment
Share on other sites

Το Souzy μου κόλλησε όταν ήμουν φοιτήτρια στα Γιάννενα. Ένας φίλος μου βαριόταν να με φωνάζει με ολόκληρο το "Αναστασία" και με έλεγε Σούλι. Ένας άλλος για τον ίδιο λόγο με φώναζε Στάζι (!!! :lol: ). Και η συγκάτοικός μου μια μέρα θέλοντας να μου απευθυνθεί μπέρδεψε κατά λάθος τα δύο υποκοριστικά και με είπε Σούζι! Από τότε, και μέχρι που έφυγα από τα λατρευτά Γιάννενα, σπάνια ξανάκουσα το κανονικό μου όνομα :D:D:D

Το ΑΓΓΕΛΑΚΙ μας...

 

53d74c016a.png

 

Together we stand, divided we fall...

Link to comment
Share on other sites

Εμένα το nick προέρχεται απο τον συγγραφέα του Αρχοντα των Δαχτυλιδιών Τζ.Ρ.Ρ. Τόλκιν. Τα silmarils ήταν πετράδια που δημιούργησαν οι θεοί της Μέσης Γης και σ' αυτά έκλεισαν (για να το φυλάξουν ας πούμε) το Αιώνιο Φώς (εντάξει, ομολογώ οτι τα λέω πολύ γενικά γιατί είναι μεγάααααααααλη ιστορία :) οι Fan του Τόλκιν ας με συγχωρήσουν). Το χρησιμοποιώ πολλά χρόνια ως nick name γιατί παραπέμπει άμεσα στον πιο αγαπημένο μου συγγραφέα, αλλά και γιατί ήταν η πρώτη ιστορία που είπα στον γιό μου όταν ήταν μικρός...Όταν του την είπα βέβαια δεν μίλαγε ακόμα, και ήταν και εξαιρετικά απλουστευμένη, αλλά όταν μίλησε μου ζήτησε να του πω την ιστορία με τα πετράδια! Αυτά...

10/1/1998 Πρώτη φορά μαμά: Ο Ραφαήλ έρχεται στη ζωή μου!

TpqWp2.pngIgXop2.png

Link to comment
Share on other sites

Εμένα το nick προέρχεται απο τον συγγραφέα του Αρχοντα των Δαχτυλιδιών Τζ.Ρ.Ρ. Τόλκιν. Τα silmarils ήταν πετράδια που δημιούργησαν οι θεοί της Μέσης Γης και σ' αυτά έκλεισαν (για να το φυλάξουν ας πούμε) το Αιώνιο Φώς (εντάξει, ομολογώ οτι τα λέω πολύ γενικά γιατί είναι μεγάααααααααλη ιστορία :) οι Fan του Τόλκιν ας με συγχωρήσουν). Το χρησιμοποιώ πολλά χρόνια ως nick name γιατί παραπέμπει άμεσα στον πιο αγαπημένο μου συγγραφέα, αλλά και γιατί ήταν η πρώτη ιστορία που είπα στον γιό μου όταν ήταν μικρός...Όταν του την είπα βέβαια δεν μίλαγε ακόμα, και ήταν και εξαιρετικά απλουστευμένη, αλλά όταν μίλησε μου ζήτησε να του πω την ιστορία με τα πετράδια! Αυτά...

 

:lol::lol::lol: Και ο gerkon διάβαζε στο νεογέννητο Τόλκιν για να το μυήσει :lol::lol:

ΜΙΑ ΕΥΤΥΧΙΣΜΕΝΗ ΠΑΙΔΙΚΗ ΗΛΙΚΙΑ ΕΙΝΑΙ ΕΝΑ ΑΠΟ ΤΑ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΔΩΡΑ ΠΟΥ ΟΙ ΓΟΝΕΙΣ ΕΙΝΑΙ ΣΕ ΘΕΣΗ ΝΑ ΔΩΣΟΥΝ

Ρατσιστής δεν γεννιέσαι … γίνεσαι

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

εγω μέχρι προσφατα χρησιμοποιουσα το πραγματικο μου ονομα ΑΛΕΚΑ.τωρα που αποφασισα να το αλλαξω μου ρθε ως εξης,αυτη την βδομαδα δεν πηγα κομμωτηριο και τα μαλλια μου ήταν ίδια με της Νταλιας από το παραπέντε και ολοι οι γνωστοι και φιλοι με φωναζαν νταλια :)

rQGhp3.png
Link to comment
Share on other sites

ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝ ΤΟΠΙΚ!

 

Εμένα βέβαια, δεν είναι και πολύ ενδιαφέρον, μιας και είναι το κανονικό μου όνομα (και μάλιστα Νίκη που δεν βγαίνει από πουθενά, όπως και της άλλης Νίκης), και το 76 η χρονιά που γεννήθηκα !

τίποτα πρωτότυπο.

1Iik.png
Link to comment
Share on other sites

Ένας από τους ήρωες του μυθιστορήματος του Βίκτωρος Ουγκώ οι Άθλιοι. ..Είναι ένα έξυπνο και ζωηρό αλητόπαιδο, που διαδραματίζει ξεχωριστό ρόλο στο έργο. Ο Γαβριάς, είναι ένα έξυπνο, ζωηρό, αμέριμνο, κυνικό, αλλά και το για όλα πρόθυμο παιδί, που ξεχειλίζει από ενθουσιασμό, έτοιμο πάντα για το καθετί, ακόμα και για την αυτοθυσία Ο Γαβριάς είναι το θρυλικό χαμίνι του Παρισιού, που παίρνει το όπλο να πολεμά στα οδοφράγματα σαν πραγματικός ιδεολόγος της Επανάστασης,Ο Β. Ουγκώ, για να δώσει στο μικρό αυτό ήρωά του μια νότα ρομαντική, γράφει: "Το Παρίσι έχει ένα παιδί και το δάσος ένα πουλί. Το πουλί λέγεται σπουργίτης, το παιδί λέγεται χαμίνι". ..

 

Ο αγαπημένος ήρωας του αγαπημένου μου βιβλίου.Το χρησιμοποιώ εδώ και 10 χρόνια :):)

 

το πιστεύεις ότι ειναι το μοναδικό nick που μου τράβηξε την προσοχή!!!!!!!!!

απίθανο το βρήσκωωωω!!!!!!!!!!!!!

όσο για μένα είμαι σίγουρη ότι θα δυσκολευτείτε να σκεφτείτε γιατί διάλεξα το melina_m :lol::lol: (οχι, οχι δεν το πήρα απο την Μερκούρη)

 

 

Υ.Γ. στα προσωπικά μου mail έχω εδώ και χρόνια ένα nick name .....(δεν σας το λέωωω) ...αλλα όταν γράφτηκα στο φόρουμ θέλησα να φανώ πιο σοβαρήηη μιας και είχα γίνει και μάνα. :lol::lol:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

εγω εχω απιστευτο κολλημα με τη formula1, δεν θυμαμαι πως το επαθα ουτε ποτε, ειναι πανω απο 10 χρονια το προβλημα μου, και το kimi ειναι απο τον Raikkonen :wink::wink: , βεβαια δεν ειναι Schumacher, αλλα μετα τον θεο,ειναι ο κορυφαιος

ο αστερης μας, ηρθε στη ζωη 29/10/07!!!!

η τοσοδουλα μας,ηρθε στη ζωη 14/11/09!!!

Link to comment
Share on other sites

λοιπον υπεροχο τοπικ..εχουμε κ λεμε το ιοκαστη βγηκε κατα λαθος οταν μας ειπαν στον 4 μηνα εγκυμοσυνης πως μαλλον,μαλλον λεω εχουμε κοριτσακι!!!!!!!!!!!!θα το εβγαζα ιοκαστη !!!!!!!!!!!!ομως στην β επιπεδου ειδαμε τα ...... και διαπιστωσαμε πως ηταν βασιλακης κι ετσι εμεινε το nickname...

my baby was my reborn...

Link to comment
Share on other sites

Το Iride είναι ο τίτλος του αγαπημένου μου τραγουδιού (Iris) από το 1998, που συμπτωματικά τώρα είναι και το αγαπημένο τραγούδι του γιου μου.

Ακόμη, όταν μιλούσαμε σε chat με το σύζυγό μου, πριν παντρευτούμε, λόγω απόστασης, με φώναζε Iride λόγω αυτού του nick που από τότε είχα, μιας και το όνομά μου μοιάζει πολύ.

wjhKp3.png

c5dop3.png

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ.ΤΟ ΔΙΚΟ ΜΟΥ ΨΕΥΔΩΝΥΜΟ ΤΟ ΒΡΗΚΕ Ο ΓΥΙΟΣ ΜΟΥ 3,5 ΕΤΩΝ.ΜΕ ΦΩΝΑΖΕΙ ΕΤΣΙ ΕΔΩ ΚΑΙ ΕΝΑ ΧΡΟΝΟ.ΗΤΑΝ ΑΠΟ ΤΙΣ ΠΡΩΤΕΣ ΛΕΞΕΙΣ ΠΟΥ ΕΙΠΕ.ΤΟ ΑΚΟΥΣΕ ΣΤΟ ΠΑΙΔΙΚΟ WINNIE, ΕΙΝΑΙ Η ΜΑΜΑ Η ΚΑΝΓΚΟΥΡΟ ΠΟΥ ΛΕΓΕΤΑΙ ΚΑΝΓΚΟΥ, ΕΧΕΙ ΕΝΑ ΜΙΚΡΟ ΚΑΓΚΟΥΡΑΚΙ ΠΟΥ ΛΕΓΕΤΑΙ ΡΩ.ΠΟΥ ΕΙΠΕ ΜΙΑ ΜΕΡΑ ΟΤΙ ΤΟ ΟΝΟΜΑ ΤΟΥ ΕΙΝΑΙ ΡΩ.ΤΟΝ ΡΩΤΗΣΑ ΕΜΕΝΑ ΠΩΣ ΜΕ ΛΕΝΕ?ΜΟΥ ΑΠΑΝΤΗΣΕ ΚΑΝΓΚΟΥ.ΕΤΣΙ ΜΕΧΡΙ ΣΗΜΕΡΑ ΜΕ ΦΩΝΑΧΕΙ ΚΑΝΓΚΟΥ.ΟΛΟΙ ΠΑΡΑΞΕΝΕΥΟΝΤΑΙ ΚΑΙ ΜΕ ΡΩΤΟΥΝ ΤΟ ΟΝΟΜΑ ΜΟΥ.ΕΧΕΙ ΠΛΑΚΑ.ΑΝ ΚΑΠΟΤΕ ΑΚΟΥΣΕΤΑΙ ΚΑΠΟΙΟ ΠΑΙΔΙ ΝΑ ΦΩΝΑΖΕΙ ΚΑΝΓΚΟΥ ΤΗΝ ΜΑΜΑ ΤΟΥ ΕΙΜΑΙ ΕΓΩ.ΕΛΑΤΕ ΝΑ ΓΝΩΡΙΣΤΟΥΜΕ!! :P

69Dzp3.png

06pBp2.png

Link to comment
Share on other sites

Kαλησπέρα, ποπόλιο λέω την κορούλα μου από 3 μηνών περίπου. Δεν βγαίνει από κάπου συγκριμένα απλά μου μια μέρα την φώναξα έτσι και από τότε της έμεινε.

Τώρα όταν τη μαλώνω(απλά υψώνω την φωνή μου) μου λέει:

Τι μαλώνεις;;;Το ποπόλιο σου μαλώνεις; :(

:shock::shock::shock:

an1cxvnNw2k0000MDAwOGQ0fDEyMzM0NGRhfHBvcG9saW8gbW91IDJ5ZWFycyw0bW9udGhzLDRkYXk.gif
Link to comment
Share on other sites

εμενα οταν η κορη μου ηταν μικροτερη με ελεγε καθε φορα και καπως,

εεε μια φορα με ειπε και ΤΖΟΥΤΖΑ και απο τοτε μας εχει κατσει και εμενα και του αντρα μου και της μικρης βεβαια,ετσι τωρα που γεννησα μου λεει ο αντρας μου αυτο ειναι το μικρο τζουτζακι!! :P:P

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
×
×
  • Δημιουργία νέου...