Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Recommended Posts

Βρέθηκα καλεσμένη στον χώρο Πειραιάς 1911. Είναι στην οδό Παπαστράτου πίσω από τον Άγιο Διονύσιο. Έχω ενθουσιστεί με το μέρος αυτό. Είναι ένα πραγματικό πέτρινο παλιό κτίριο αρκετά μεγάλο. Μέχρι φουσκωτά παιχνίδια είχαν βάλει μέσα. Το φαγητό ήταν τέλειο και αυτό που πραγματικά με εντυπωσίασε ήταν ο εξαερισμός του χώρου. Για βάπτιση στον Πειραιά νομίζω πως είναι εξαιρετική ιδέα και σας την προτείνω. :D

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 89
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Αγγελούδια είπε:
Για πές περισσότερα. Εφαγες εκεί;Ξέρεις πόσο το άτομο.Σου αρεσε;;;Πόσων ατόμων είναι;;; ΠΟΛΛΑ ΡΩΤΑΩ ΕΕΕΕΕ;;;

 

και συμπληρώνω... είναι κλειστός ο χώρος μόνο για χειμώνα ή παίζει και καλοκάιρι? :lol:

 

 

edit

 https://www.topgamos.gr/peiraias-1911/

 

 

 

 

Τελευταίο edit...

ξέρω είμαι απαράδεκτη :oops::lol:

 

ΕΑ/UL 2022  

Link to comment
Share on other sites

Μπήκα Μαμά του Ωριωνα, αλλά δεν είδα τιποτα. Δυο φωτογραφίες και οταν πατησα φουσκωτα για παιδιά πάλι τιποτα. Μηπως ξερει κανενας άλλος κοριτσια εκει έξωωωωωω;;;;;;sos πρέπει να βρω.Εχω κλείσει κάτι αλλά αν βρω πιο φθηνω.....δεν το συζητώ!!!!!

Τι ωραιο να εισαι μανουλα!!!

Link to comment
Share on other sites

ΣΥΓΝΩΜΗ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΠΟΥ ΔΕΝ ΣΑΣ ΑΠΑΝΤΗΣΑ ΧΘΕΣ, ΑΛΛΑ ΕΙΧΑ ΥΠΟΣΧΕΘΕΙ ΠΑΙΔΟΤΟΠΟ ΣΤΗΝ ΚΟΡΗ ΜΟΥ ΚΙ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΤΗΝ.ΠΑΩ.

ΣΧΕΤΙΚΑ ΜΕ ΤΟ ΠΕΙΡΑΙΑΣ 1911. ΛΟΙΠΟΝ, ΑΓΓΕΛΟΥΔΙΑ, Ο ΧΩΡΟΣ ΕΙΝΑΙ ΣΟΥΠΕΡ. ΕΦΑΓΑ ΕΚΕΙ ΤΟ ΦΑΙ ΗΤΑΝ ΠΕΝΤΑΝΟΣΤΙΜΟ ΚΑΙ ΠΟΛΥ. HTAN AΠΟ CATERING ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΘΥΜΑΜΑΙ ΠΩΣ ΤΟ ΕΛΕΓΑΝ. ΜΠΟΡΩ ΟΜΩΣ ΝΑ ΝΑ ΜΑΘΩ. ΡΩΤΗΣΑ ΤΗ ΦΙΛΗ ΜΟΥ ΓΙΑ ΤΙΜΕΣ ΚΑΙ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΓΥΡΩ ΣΤΑ 1500 Η ΕΝΟΙΚΙΑΣΗ ΤΗΣ ΑΙΘΟΥΣΑΣ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΤΟ ΚΟΣΤΟΣ ΤΟΥ ΦΑΓΗΤΟΥ, ΑΝΑΛΟΓΑ ΤΙ ΘΑ ΔΙΑΛΕΞΕΙΣ. ΕΚΕΙΝΗ ΠΛΗΡΩΣΕ ΓΙΑ 100 ΑΤΟΜΑ ΓΥΡΩ ΣΤΑ 3500-4000 ΧΙΛΙΑΡΙΚΑ. ΑΞΙΖΕ ΤΟΝ ΚΟΠΟ.

ΜΑΜΑ ΤΟΥ ΩΡΙΩΝΑ, ΧΩΡΑΕΙ ΠΟΛΛΑ ΑΤΟΜΑ ΚΑΙ ΠΑΙΖΕΙ ΧΕΙΜΩΝΑ - ΚΑΛΟΚΑΙΡΙ

ΦΙΛΙΑ ΣΕ ΟΛΕΣ

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 10 months later...

Καλησπερα και καλη Σαρακοστη.

Στο πλαισιο της αναζητησης εκκλησιας για τη βαφτιση της μικρης μου ειδα τον προφητη Ηλια, στο ομωνυμο αλσος στον Πειραια -οπου βρισκεται και το Βεακειο-. Διπλα ακριβως στην εκκλησια υπαρχει ενα τυπου αναψυκτηριο, το bowling center, το οποιο εχει μια καταπληκτικη βεραντα που βλεπει τη θαλασσα ακριβως απο κατω. Ηθελα να ρωτησω, πριν επικοινωνησω μαζι τους, αν εχει κανει καμια βαφτιση (ή γαμο) εκει και αν εχει μεινει ικανοποιημενη. Επειδη προσανατολιζομασταν εξαρχης να κανουμε ορθιο μπουφε εξω απο την εκκλησια, μας φαινεται βολικη επιλογη...

Ευχαριστω

 Θήλασα το Βικάκι μου για 7 μήνες!

Link to comment
Share on other sites

γεια σου μανουλα!

πηγαμε σημερα και κλεισαμε ημερομηνια στον Προφητη Ηλια στην Καστελα & ρωτησαμε και στο bowling center επειδη και εμεις ενδιαφερομαστε για το που θα παμε μετα, λοιπον οι τιμες ξεκινανε απο 28euro με μπαρ,τουρτα & καφε και φτανει μεχρι 33euro με μπουφε,διαφορα φαγητα ορεκτικα,κυριως πιατο,τουρτα,κρασι εμφιαλωμενο & κτλ. Εμας οικονομικα δεν μας συμφερει και θα κοιταξουμε για καμια ταβερνα εκει γυρω.Ελπιζω να σε βοηθησα & να σου ζησει το μωρακι σου!

:D:D:D

Link to comment
Share on other sites

ναι δεν νομιζω οτι αξιζει το κοπο με τετοια τιμη βρισκεις και σε ξενοδοχειο κ δεν ειναι ανακαινισμενος ο χωρος για να δικαιολογησεις το κοστος, παντως οι ταβερνες εκει γυρω αν ενδιαφερεσαι κειμενονται 15-25euro, εμεις κλεισαμε πριν στο "στεκι του ζηση" σχεδον απεναντι απο την εκκλησια και το μενου διαθετει τα παντα, ειναι δοκιμασμενη απο φαγητο γιατι πηγαιναμε με τους γονεις μου απο παιδακι που ημουν.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έκανα το γάμο μου στο "χωριό' στη καστέλλα με σούπερ μενού και επιλογή στα κύρια πιάτα και ζωντανή ορχήστρα και απίστευτη εξυπηρέτηση και ακόμα όλοι μιλάνε για το πόσο ωραία ήτανε κ τους είχε κάνει μεγάλη εντύπωση που όλα ήταν φρεσκομαγειρεμένα με 24 ευρώ ημέρα σάββατο! Εκεί πρώτα ο θεός λέω να κάνω κ την βάφτιση όταν έρθει η ώρα! Ρίχτου μια ματιά είναι ωραίος χώρος....και έχει κοντά εκεί στην καστέλλα κ ένα ωραίο μικρό εκκλησάκι δεν θυμάμαι όμως πως το λένε κ άλλη μία εκκλησια Αγ.Αικατερίνη νομίζω .... κ επίσης δεν θυμάμαι γαμώτο πως λέγεται αυτός ο δρόμος που είναι όλα αυτά....ο κεντρικός πάντως πάνω από το μικρολίμανο!

sjCrp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Μανούλες καλησπέρα, κι εμείς στον Προφ.Ηλία κλείσαμε για τον Σεπτέμβριο. Επι της ευκαιρίας σας είπανε φαντάζομαι οτι απαγορεύεται ο στολισμός της κολυμπήθρας και τα μπαλόνια μέσα κι έξω απο τον ναό; Τα μπαλόνια δεν με στεναχωρούν τόσο, όσο ο στολισμός της κολυμπήθρας.Κάτι απλό σκεπτόμουν, αλλά κι αυτό απαγορεύεται.

Για φαγητό μετά ρώτησα ακριβώς απέναντι στον ΡΗΓΑ. Μου έχουν πει πολύ καλά λόγια για το φαγητό του, κι μου έκαναν ένα μενού με 20 ευρώ (χωρίς γλυκό ή φρούτα).

Τελικά όμως έκλεισα στον ΚΑΤΑΡΑΚΤΗ στο μοσχάτο, με 24 ευρώ που περιλαμβάνει και γλυκό (οπότε δεν θα δώσω στην εκκλησία,αφού θα είναι όλοι καλεσμένοι και στο τραπέζι) και στολισμό του χώρου (έχει και κλειστή αίθουσα αλλά και κήπο).

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια,

στον Πρ. Ηλία βαπτίστηκε και η κόρη μου πριν 2,5 χρόνια. Είναι όμορφη εκκλησία και ωραίο και το περιβάλλον από έξω. Το bowlink μάλλον είναι πολύ ακριβό για αυτά που προσφέρει. Καλύτερα οι ταβέρνες απέναντι, νομίζω. Το "χωριό" απ΄όσο γνωρίζω έχει κλείσει αν και θα ήταν πολύ καλή επιλογή.

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια σας ευχαριστω ολες για τις πληροφοριες. Η αληθεια ειναι οτι ειναι ακριβα για το συγκεκριμενο χωρο. Δεν μιλησαμε με την εκκλησια ακομη και δεν ηξερα οτι απαγορευεται ο στολισμος της κολυμπηθρας. Με ξενερωνει λιγο αυτο ... :? μαλλον θα πρεπει να βρουμε κι αλλες εναλλακτικες... Την Αγια Αικατερινη μου την προτεινε κι ο αντρας μου (ειναι Πειραιωτης οπως καταλαβαινετε...) αλλα σκεφτομαι οτι θα εχουμε σοβαρο προβλημα με το παρκινγκ....

 Θήλασα το Βικάκι μου για 7 μήνες!

Link to comment
Share on other sites

To μποουλιγκ δεν καταλαβαινω πραγματικα πως δικαιολογει τις τιμες του, αρχης γενομενης απο τον απλο καφε!!! Η ολη ατμοσφαιρα θυμιζει δεκαετια του 80 και οι σερβιτοροι ειναι λες και ξεπηδησαν απο βιντεοτουβλο του Δαλιανιδη!! Ελεος!!

Παντως ο Ρηγας και ο Μουστακιας απεναντι εχουν πολυ καλης ποιοτητας φαγητο. Ταβερνες μεν, αλλα αν ειναι να δωσετε τοσα λεφτα και να μην φατε καλυτερα πιο φθηνα στα ταβερνακια και να ευχαριστηθει κι ο κοσμος!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Συμφωνώ με τη Jean, φθηνότερο και καλύτερο φαγητό στην ταβέρνα να ευχαριστειθεί και ο κόσμος (Ταβέρνα Ρήγας & Μουστάκιας απέναντι από την εκκλησία). Το bowling δεν είναι μάλλον κατάλληλο για βάφτιση, δείχνει πολύ παλιομοδίτικο, άντε το πολύ πολύ να πας για κανένα καφέ την άνοιξη με τη λιακάδα, άσε που αν σκέφτεσαι να κάνεις μπουφέ μάλλον θα είναι απαράδεκτα τα φαγητά.

Link to comment
Share on other sites

να σου πω την αληθεια δε μου γεμισε απο την αρχη το ματι, αλλα ειπα διπλα στην εκκλησια ειναι, θα χουν κανει απειρα events... ετσι μου φανηκε λογικο δηλαδη. Οι τιμες ομως ειναι εξωφρενικες. Εγω στο γαμο χωρις το χωρο, πληρωσα 20 € το ατομο και ειχα 15 πιατα στο μπουφε!!!

 Θήλασα το Βικάκι μου για 7 μήνες!

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια σας ευχαριστω ολες για τις πληροφοριες. Η αληθεια ειναι οτι ειναι ακριβα για το συγκεκριμενο χωρο. Δεν μιλησαμε με την εκκλησια ακομη και δεν ηξερα οτι απαγορευεται ο στολισμος της κολυμπηθρας. Με ξενερωνει λιγο αυτο ... :? μαλλον θα πρεπει να βρουμε κι αλλες εναλλακτικες... Την Αγια Αικατερινη μου την προτεινε κι ο αντρας μου (ειναι Πειραιωτης οπως καταλαβαινετε...) αλλα σκεφτομαι οτι θα εχουμε σοβαρο προβλημα με το παρκινγκ....

 

Κι εμένα μου αρέσει η Αγ.Αικατερίνη, αλλά λόγω parking την "αποκλείσαμε " εμείς. Το θέμα του παρκαρίσματος είναι λίγο-πολύ δυσκολο παντού , αλλά σε κάποια μέρη , μοιάζει πολύ δύσκολο.

Link to comment
Share on other sites

Το bowling δεν είναι μάλλον κατάλληλο για βάφτιση, δείχνει πολύ παλιομοδίτικο, άντε το πολύ πολύ να πας για κανένα καφέ την άνοιξη με τη λιακάδα, άσε που αν σκέφτεσαι να κάνεις μπουφέ μάλλον θα είναι απαράδεκτα τα φαγητά.

 

Συμφωνώ ,απλά η θέα είναι ασύλληπτη... γι αυτό το σκέφτονται πολλοί....

Η ύπαρξή μας είναι αποτέλεσμα των πράξεών μας ...

Link to comment
Share on other sites

Ενημερωτικά...όλες οι εκκλησίες του Πειραιά απαγορεύουν στολισμούς κτλ.

Κι εμένα έκλεισε η κολλητή μου στην Αγία Αικατερίνη αλλά της το τόνισαν αμέσως για το στολισμό!

... θα είσαι πάντα υπεύθυνος γι'αυτό που έχεις εξημερώσει ...

Link to comment
Share on other sites

Στην ίδια περιοχή υπάρχει και ένα μεζεδοπωλείο που επίσης έχει βεράντα με πολύ όμορφη θεα. Νομίζω λέγεται Σοροκάδα και είχα πάει πριν 2 χρόνια. Είναι πολύ κοντά στο bowling center

Link to comment
Share on other sites

Στην Καστέλλα, έχει ανοίξει ένα πολύ ωραίο μαγαζί, με ταράτσα και φοβερό χώρο..Λέγεται "Πάμε απο Γιάννη;" Έχει τρομέρο φαγητο και το παιδί που το έχει είναι απίστευτα συνεργάσιμο...και κεφάτος! Για περισσοτερες πληροφοριες π.μ. (το μαγαζί το έχει γνωστός μου..αλλά δεν θα ήθελα να θεωρηθεί διαφήμιση.. αν θεωρηθεί ως τέτοια..ας διαγραφεί). Πάντως η τιμή για ένα πλουσιοπάροχο μενού είναι 20? περίπου.

Link to comment
Share on other sites

στη Σοροκαδα ειχα κανει εγω τραπεζι του γαμου μου,(ειχαμε πενθος κ ηθελα πολυ λιγο κοσμο κ ησυχια)μπορω να πω μονο τα χειροτερα γι αυτο το μαγαζι, κ δεν εχω ξαναπατησει απο τοτε ΜΑΚΡΙΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορεις να φανταστεις ενα θα σου πω,πηγε η θεια μου στην κουζινα κ τρωγαν την γαμηλια τουρτα με το κουταλακι απο το κουτι της,ενω μας σερβιραν εμας :mad::mad::mad::mad:

κ εγω πριν κανω εκει το τραπεζι ειχα παει αλλες 2φορες για φαγητο κ μου αρεσε πολυ

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...