Χορηγία Επικοινωνίας:   Προετοιμάζομαι για Τοκετό & Θηλασμό! 

27/1  Σάββατο από τις 11:30-13:30 π.μ. στo Κέντρο Θηλασμού & Μητρότητας
 Απευθύνεται σε εγκύους μετά τον 5ο μήνα κύησης!

Είσοδος Ελεύθερη 

Πατήστε στην εικόνα ή εδώ για να δηλώσετε συμμετοχή

mitrikos18_1.gif

anitapolonia

μαμαδες με μωρα 12 μηνων!!!!

108 δημοσιεύσεις σε αυτό το θέμα

3 ώρες πρίν, Sofika123 είπε:

Μπράβο σας!!! Λίγο να του πάρει τον αέρα και ποιός τον φτάνει! Αχ και τι όμορφα είναι τα πρώτα βηματάκια τους..σαν παπάκια περπατάνε!!!

Ο δικός μου πλέον τρέχει κανονικά και με τον νόμο αλλά την τελευταία βδομάδα προτιμά κορίτσια να μπουσουλάει και να τρώει από κάτω ότι σκουπιδάκι βρει..τα πάντα όμως..πάει και ξίνει τα ποδαράκια του καναπέ για χνούδια..σήμερα πήγε στο πιατάκι του σκύλου..γλύφει τις ρόδες από το καρότσι και πολλά άλλα..έχω πραγματικά απελπιστεί :-(

Αχ άσε αυτό το πρόβλημα το έχω κ εγώ, το φαγητό της δεν το τρώει αλλά οτιδήποτε άλλο το βάζει στο στόμα.. Κ εμένα τραβάει τα χνουδια απ τις κουβέρτες κ τα τρώει κατευθείαν, αν τυχον την προλαβω κ το πάρη γίνεται πανικός!!!

αυτό άρεσε στην/στον 1 person

Διαφημίσεις

πρίν από 7 λεπτά , mama16 είπε:

Αχ άσε αυτό το πρόβλημα το έχω κ εγώ, το φαγητό της δεν το τρώει αλλά οτιδήποτε άλλο το βάζει στο στόμα.. Κ εμένα τραβάει τα χνουδια απ τις κουβέρτες κ τα τρώει κατευθείαν, αν τυχον την προλαβω κ το πάρη γίνεται πανικός!!!

Εμένα και το φαγητό τρώει και όλα τα σκουπίδια, πραγματικά είναι απελπισία..μα το φαγητό του σκύλου? και το πήρα πρέφα επειδή τον πλησίασε ο σκύλος και του έγλυφε το χέρι..μαζί τα φάγανε..πφφφ

αυτό άρεσε στις/στους 3 people

πρίν από 20 λεπτά , Sofika123 είπε:

Εμένα και το φαγητό τρώει και όλα τα σκουπίδια, πραγματικά είναι απελπισία..μα το φαγητό του σκύλου? και το πήρα πρέφα επειδή τον πλησίασε ο σκύλος και του έγλυφε το χέρι..μαζί τα φάγανε..πφφφ

Αν βλέπεις τον σκυλο να αδυνατίζει επικίνδυνα θα ξέρεις από τι είναι!!! :-P

αυτό άρεσε στις/στους 4 people

Κορίτσια δεν ξέρω αν πρέπει να το πιάσω ως περπάτημα αλλά η μικρή μου έχει μερικές μέρες τώρα που κάνει 1-2 βηματακια μόνη της κ σήμερα άλλαξε 4 βήματα χωρίς να πιάνεται από πουθενα! Βέβαια πήγαινε σαν μεθυσμένη! Γέλασα πάρα πολύ! Αγχώνομαι λίγο γιατί οταν την κρατάω περπατάει στις μύτες αλλά μπορεί με τον καιρό να βελτιωθεί κ αυτό. Αν δεν αγχωθω για κάτι δεν μπορώ! @Mama_Anesti_ μπράβο σας κ εσάς! @Sofika123 γέλασα πάρα πολύ, @mama16 άντε κ στα δικά σας!

ofbHp2.png

8 ώρες πρίν, Lenia16 είπε:

Κορίτσια δεν ξέρω αν πρέπει να το πιάσω ως περπάτημα αλλά η μικρή μου έχει μερικές μέρες τώρα που κάνει 1-2 βηματακια μόνη της κ σήμερα άλλαξε 4 βήματα χωρίς να πιάνεται από πουθενα! Βέβαια πήγαινε σαν μεθυσμένη! Γέλασα πάρα πολύ! Αγχώνομαι λίγο γιατί οταν την κρατάω περπατάει στις μύτες αλλά μπορεί με τον καιρό να βελτιωθεί κ αυτό. Αν δεν αγχωθω για κάτι δεν μπορώ! @Mama_Anesti_ μπράβο σας κ εσάς! @Sofika123 γέλασα πάρα πολύ, @mama16 άντε κ στα δικά σας!

Φυσικά και είναι περπάτημα και μπράβο σας!!!!!! Σαν μεθυσμένη θα πηγαίνει καιρό αλλά όσο περνάνε οι μέρες θα πατάει πιο σταθερά! Ο γιός μου από την αρχή πατούσε με όλο το πέλμα αλλά η κόρη μου περπατούσε στις μύτες και αν θυμάμαι μου είχε πει η γιατρός να της φοράω παπουτσάκια και έτσι το έκοψε γρήγορα, όχι ότι είναι πρόβλημα απλά με τις μύτες είναι πιο ασταθές το βήμα.

Και φυσικά γέλασες..αφού για γέλια είναι το σούργελο μου..Το κουπάκι του σκύλου πλέον βγήκε μπαλκόνι αλλά είμαι σίγουρη ότι κάτι νέο θα βρει να φάει σήμερα..

αυτό άρεσε στην/στον 1 person

Διαφημίσεις

Ευχαριστώ πολύ @Lenia16 συγχαρητήρια για την μικρούλα σ, φαντάζομαι τον ενθουσιασμό σ! :) Εγώ κορίτσια ενώ πιστεύω ότι καλύτερα να περπατάνε πιο αργά για να έχουν πιο πολύ δύναμη στα ποδαρακια βαθειά μεσα μ ανυπομονω τοοοσο να κάνει τα πρώτα βηματακια της το μικρακι μ, είναι πολύ συγκινητικό σαν γεγονός! Πάντως εμένα πιστεύω θα αργήσει κανένα μήνα ακόμα, την βλέπω ακομα να μην έχει σταθερότητα κ δεν δείχνει ενδιαφέρον για να την περπατησω εγώ. Αν την κρατήσω απ τα χερακια το πολύ πολύ να κάνει 2 βηματακια κ αυτά δύσκολα.. Στα πλαγιά περπατάει πολύ καλύτερα, είναι το μικρό μ καβουράκι!! :mad: @Sofika123 σίγουρα θα βρει κάτι άλλο να κάνει κ θα σε εκπλήξει πάλι!! :-P

αυτό άρεσε στις/στους 2 people

5 ώρες πρίν, mama16 είπε:

Ευχαριστώ πολύ @Lenia16 συγχαρητήρια για την μικρούλα σ, φαντάζομαι τον ενθουσιασμό σ! :) Εγώ κορίτσια ενώ πιστεύω ότι καλύτερα να περπατάνε πιο αργά για να έχουν πιο πολύ δύναμη στα ποδαρακια βαθειά μεσα μ ανυπομονω τοοοσο να κάνει τα πρώτα βηματακια της το μικρακι μ, είναι πολύ συγκινητικό σαν γεγονός! Πάντως εμένα πιστεύω θα αργήσει κανένα μήνα ακόμα, την βλέπω ακομα να μην έχει σταθερότητα κ δεν δείχνει ενδιαφέρον για να την περπατησω εγώ. Αν την κρατήσω απ τα χερακια το πολύ πολύ να κάνει 2 βηματακια κ αυτά δύσκολα.. Στα πλαγιά περπατάει πολύ καλύτερα, είναι το μικρό μ καβουράκι!! :mad: @Sofika123 σίγουρα θα βρει κάτι άλλο να κάνει κ θα σε εκπλήξει πάλι!! :-P

Και ο δικός μου πιστεύω πώς θα αργήσει λίγο ακόμα να φύγει μόνος του. Είναι φοβιτσιαρης και θέλει να κρατά έστω το δάχτυλο μου. 

Μην το σκέφτεσαι όταν νιωσει έτοιμη κ δυναμωσουν οι μύες θα σου φύγει μέσα απ τα χέρια!!! 

3 ώρες πρίν, Mama_Anesti_ είπε:

Και ο δικός μου πιστεύω πώς θα αργήσει λίγο ακόμα να φύγει μόνος του. Είναι φοβιτσιαρης και θέλει να κρατά έστω το δάχτυλο μου. 

Μην το σκέφτεσαι όταν νιωσει έτοιμη κ δυναμωσουν οι μύες θα σου φύγει μέσα απ τα χέρια!!! 

Αφού κάνατε τα πρώτα βηματακια θα φύγετε γρήγορα!! Δεν πειράζει καλύτερα να είναι λίγο φοβητσιαρης για να είναι κ πιο προσεκτικός!!:)

αυτό άρεσε στις/στους 2 people

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα