Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΤΣΙΡΙΓΩΤΗΣ (ΑΚΕΣΩ) Η' ΜΑΣΤΡΟΜΗΝΑΣ?


Recommended Posts

Εγω δεν εχω επισκεφθει τον τσιριγωτη οποτε δεν εχω κ προσωπικη αποψη.εχω ακουσει οτι ειναι καλος γιατρος αλλα εχω ακουσει οτι ειναι κ πολυ αποτομος.το λεω αυτο γιατι οι καταστασεις που ζουμε ειναι δυσκολοες κ εχουμε αναγκη απο ανθρωπινη συμπεριφορα..επισης εχω ακουσει οτι σε προτρεπει πολυ ευκολα να παρεις δανεικα ωαρια.ειναι αληθεια? αυτο τουλαχιστον συνεβη στην περιπτωση μιας φιλης μου ,η οποια δεν ειναι τετοια περιπτωση.δεν ρωταω με επικριτικο τροπο,απλα την αποψη οσων τον εχουν επισκεφθει θα ηθελα.

ε βέβαια

αν όλες που πάνε να κάνουν εξωσωματική στα 45 έχουν πιθανότητα επιτυχίας 1% με τα δικά τους ωάρια (δηλαδή θα κάνουν παιδιά μετά από 100 εξωσωματικές) και με τα ξένα ωάρια μιάς νεαρής κοπέλας θα κάνουν με την πρώτη - τι πρέπει να τους πει ο τσιριγώτης? - κάνε 100 εξωσωματικές για να με κάνεις πλούσιο ή να τους πει πάρε ξένα ωάρια για να μείνεις έγκυος με την πρώτη εξωσωματική?

οι δικές μου δίδυμες κούκλες είναι με ξένα και δεν με πειράζει καθόλου - ούτε τη σύζυγό μου που έκανε μιά εξωσωματική και κατευθείαν στο στόχο

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 83
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

ε βέβαια

αν όλες που πάνε να κάνουν εξωσωματική στα 45 έχουν πιθανότητα επιτυχίας 1% με τα δικά τους ωάρια (δηλαδή θα κάνουν παιδιά μετά από 100 εξωσωματικές) και με τα ξένα ωάρια μιάς νεαρής κοπέλας θα κάνουν με την πρώτη - τι πρέπει να τους πει ο τσιριγώτης? - κάνε 100 εξωσωματικές για να με κάνεις πλούσιο ή να τους πει πάρε ξένα ωάρια για να μείνεις έγκυος με την πρώτη εξωσωματική?

οι δικές μου δίδυμες κούκλες είναι με ξένα και δεν με πειράζει καθόλου - ούτε τη σύζυγό μου που έκανε μιά εξωσωματική και κατευθείαν στο στόχο

Η φιλη μου ειναι 37.Συνηθιζει να το λεει πολυ σε τετοιες ηλικιες.ειναι απαραδεκτο να βαζει σε αυτη τη διαδικαςια γυναικες που μπορουν με τα δικα τους. οσο για το δανεικο δεν εξασφαλιζει την επιτυχια.μια αλλη που πηγε σε αυτον στοχευμενα λογω πωα δεν εμεινα.ειχε προβλημα με τη μητρα κ αυτος το αρνουταν.τελικα το ψαξε αλλου κ βρηκε την αιτια.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα !

Κατ αρχην να πουμε οτι τα ιατρικα προβληματα μιας γυναικας εχουν απο μονα τους εναν σκληρο χαραχτηρα και οι περισσοτερες δεν χωνευουν το προβλημα τους με αποτελεσμα να ταλαιπωρουνται περισσοτερο και να μην φτασουν ποτε να αποκτησουν ενα μωρο!

Μιας και αναφερεις τα δανεικα ωαρια θα σου πω πως και γιατι πηγα εγω στον Τσιριγωτη...

Πριν 10 χρονια η ξαδερφη μου ξεκινησε την προσπαθεια να κανει παιδι

και ειδε τον Τσιριγωτη γιατι απο μονη της δεν επιανε.Της ειπε ξεκαθαρα οτι δεν μπορει να κανει παιδια με δικα της ωαρια και να παει με δοτρια.... Τσαντιστηκε και δεν ξαναπατησε. Εκανε 12 εξωσωματικες Ελλαδα και Αμερικη μεχρι τα 42 της , δεν επιασε ποτε. Αυτο που επιασε ειναι μεγαλο θεμα στο συκωτι!!!!! απο τα πολλα φαρμακα και την αγωνια!

Τελικα ... βρηκε δοτρια και εχει τωρα μια θεα μπεμπα για φαγωμα!!!!

 

Εγω επι 4 χρονια περιπλανιομουν σε γιατρους μου φαγανε λεφτα για να μου λενε ποσο υπογονιμη ειμαι! Μεχρι που πιασαμε μαι κουβεντα για γιατρους με την ξαδερφη μου και μου λεει πηγαινε στον Τσιριγωτη.

Πηγα Ιουλιο, ειμαι εγκυος ηδη.

 

Τον εχω σαν θεο!

Αποτομος; Ειναι τρελος επιστημονας, τον νοιαζει η επιστημη και μεταφραζει τα παντα σ αυτην. Εμενα παντως μου φαινεται ο πιο γλυκος ανθρωπος του κοσμου! Ασε την εχω πατησει !

 

 

είναι απότομος ο τσιριγώτης

αλλά τον γιατρό δεν τον διαλέγεις για την συμπεριφορά του

τον διαλέγεις για τις ικανότητές του

αλλιώς πάς σε αυτές τις βιομηχανίες εξωσωματικών

όπου όλοι σε περιποιούνται και σε χαιδεύουν

και στο τέλος μετά από 10 εξωσωματικές και μιά περιουσία φαγωμένη

λες τι να κάνουμε έτσι είναι η ζωή

και μένεις χωρίς παιδιά και με μπόλικη ευγένεια να θυμάσαι

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα!

Λυπαμαι για την αποβολη σου ...

Να σε ρωτησω σε αιματολογο ειχες παει ; Αντιπηκτικες εκανες σε ολη τη διαρκεια;

Αν θελεις παντως να ξερεις οτι υπαρχει μια ομαδα που βοηθαει κοσμο να κανει εξετασεις τετοιου ειδους και σε κατευθυνει αναιμακτα. χωρις κοστος

.. Ειναι ανθρωποι που εχουν περασει τα ιδια και ξερουν τι να κανεις.

 

Καλησπέρα Λοτους μου. Μπορείς να μου στείλεις μήνυμα το όνομα της ομάδας;;;

Ευχαριστω πολυ

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Εγώ έκανα στον Τσιριγώτη την δεύτερη εξωσωματικη μου κ έμεινα κατ ευθείαν εγκυος σε δίδυμα... Οτι μου είπε αυτο κ έγινε, δεν έπεσε πουθενά έξω... Κατα την διάρκεια της εξωσωματικής δεν ηταν καθολου απότομος , τουλαχιςτον μαζι μου , αντίθετα ήμουν πολυ ικανοποιημένη με την στάση του κ την επαγγελματική κ την προσωπική. Επειδη δεν ειχα όμως γυναικολόγο να με παρακολουθεί είπαμε με τον σύζυγο να παραμείνω σε αυτόν και για την παρακολούθηση της εγκυμοσύνης κ τον τοκετό! Πράγμα που θα το μετανιωνω σε οοοολη μου την ζωή... Μεταλλάχθηκε σε άλλον άνθρωπο. Ουτε με έβλεπε πιο συχνά όπως κάνουν σε άλλες εγκύους με δίδυμη κύηση , ουτε με πίστευε όταν του έλεγα οτι ειχα επώδυνες συςπαςεις απο την 15η εβδομαδα , ουτε με θυμόταν όταν του έστειλα μηνυμα(γιατι στο τηλέφωνο δεν τόλμησα να πάρω , μου το ειχε σχεδόν απαγορεύσει η Γραμματεας του) οτι ειχα αίμα ....με αποτέλεσμα να ψάχνω για άλλο γιατρό στις 20εβδομαδες , να βρω έναν στην 24η κ 26η να γεννάω ενω ειχα πάει για απλό υπέρηχο στο Έλενα... Κ αυτο επειδη οι συςπαςεις που έκανα τελικά μετα την αιμορραγία ηταν για προετοιμασία τοκετού...γεννηςα τα δίδυμα στις 26&3 , πέθανε η μια μου κόρη μετα απο δυο μέρες κ η άλλη ηταν στην εντατική νεογνών για 4,5 μηνες να παλεύει....

Κανένας γιατρός δεν ειναι θεός..δεν υπαρχει λόγος να τους θεοποιουμε γιατι με αυτόν τον τροπο καβαλάνε το καλάμι κ την πληρώνουμε εμείς κ η ψυχή μας!!!!!!!

HpRzp3.png0ExJp3.png
 
 
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπέρα. Εγώ έκανα στον Τσιριγώτη την δεύτερη εξωσωματικη μου κ έμεινα κατ ευθείαν εγκυος σε δίδυμα... Οτι μου είπε αυτο κ έγινε, δεν έπεσε πουθενά έξω... Κατα την διάρκεια της εξωσωματικής δεν ηταν καθολου απότομος , τουλαχιςτον μαζι μου , αντίθετα ήμουν πολυ ικανοποιημένη με την στάση του κ την επαγγελματική κ την προσωπική. Επειδη δεν ειχα όμως γυναικολόγο να με παρακολουθεί είπαμε με τον σύζυγο να παραμείνω σε αυτόν και για την παρακολούθηση της εγκυμοσύνης κ τον τοκετό! Πράγμα που θα το μετανιωνω σε οοοολη μου την ζωή... Μεταλλάχθηκε σε άλλον άνθρωπο. Ουτε με έβλεπε πιο συχνά όπως κάνουν σε άλλες εγκύους με δίδυμη κύηση , ουτε με πίστευε όταν του έλεγα οτι ειχα επώδυνες συςπαςεις απο την 15η εβδομαδα , ουτε με θυμόταν όταν του έστειλα μηνυμα(γιατι στο τηλέφωνο δεν τόλμησα να πάρω , μου το ειχε σχεδόν απαγορεύσει η Γραμματεας του) οτι ειχα αίμα ....με αποτέλεσμα να ψάχνω για άλλο γιατρό στις 20εβδομαδες , να βρω έναν στην 24η κ 26η να γεννάω ενω ειχα πάει για απλό υπέρηχο στο Έλενα... Κ αυτο επειδη οι συςπαςεις που έκανα τελικά μετα την αιμορραγία ηταν για προετοιμασία τοκετού...γεννηςα τα δίδυμα στις 26&3 , πέθανε η μια μου κόρη μετα απο δυο μέρες κ η άλλη ηταν στην εντατική νεογνών για 4,5 μηνες να παλεύει....

Κανένας γιατρός δεν ειναι θεός..δεν υπαρχει λόγος να τους θεοποιουμε γιατι με αυτόν τον τροπο καβαλάνε το καλάμι κ την πληρώνουμε εμείς κ η ψυχή μας!!!!!!!

 

Κοριτσι μου να χαιρεσε το παιδακι σου κ εσυ να εισαι παντα καλα! Κανενας γιατρος οντως δεν ειναι θεος γιαυτο κ ολα τα κοριτσια πρεπει να ειναι απολυτα ενημερωμενα σε καθε φαση της προσπαθειας τους για το τι γινεται κ φυσικα ολοι να περνουν κ αλλες γνωμες γιατι ενας ανθρωπος φυσικα μπορει να κανει κ λαθος. Κ φυσικα το οτι πετυχε μια εξωσωματικη δεν μπορει να κρινει ποσο καλος γιατρος ειναι καποιος πρεπει ολα να τα υπολογιζουμε κ την δυσκολια της καταστασης που αντιμετωπισε ο γιατρος κ την συμπεριφορα του σε ολη την διαδικασια κ ολα!!

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
Καλησπέρα. Εγώ έκανα στον Τσιριγώτη την δεύτερη εξωσωματικη μου κ έμεινα κατ ευθείαν εγκυος σε δίδυμα... Οτι μου είπε αυτο κ έγινε, δεν έπεσε πουθενά έξω... Κατα την διάρκεια της εξωσωματικής δεν ηταν καθολου απότομος , τουλαχιςτον μαζι μου , αντίθετα ήμουν πολυ ικανοποιημένη με την στάση του κ την επαγγελματική κ την προσωπική. Επειδη δεν ειχα όμως γυναικολόγο να με παρακολουθεί είπαμε με τον σύζυγο να παραμείνω σε αυτόν και για την παρακολούθηση της εγκυμοσύνης κ τον τοκετό! Πράγμα που θα το μετανιωνω σε οοοολη μου την ζωή... Μεταλλάχθηκε σε άλλον άνθρωπο. Ουτε με έβλεπε πιο συχνά όπως κάνουν σε άλλες εγκύους με δίδυμη κύηση , ουτε με πίστευε όταν του έλεγα οτι ειχα επώδυνες συςπαςεις απο την 15η εβδομαδα , ουτε με θυμόταν όταν του έστειλα μηνυμα(γιατι στο τηλέφωνο δεν τόλμησα να πάρω , μου το ειχε σχεδόν απαγορεύσει η Γραμματεας του) οτι ειχα αίμα ....με αποτέλεσμα να ψάχνω για άλλο γιατρό στις 20εβδομαδες , να βρω έναν στην 24η κ 26η να γεννάω ενω ειχα πάει για απλό υπέρηχο στο Έλενα... Κ αυτο επειδη οι συςπαςεις που έκανα τελικά μετα την αιμορραγία ηταν για προετοιμασία τοκετού...γεννηςα τα δίδυμα στις 26&3 , πέθανε η μια μου κόρη μετα απο δυο μέρες κ η άλλη ηταν στην εντατική νεογνών για 4,5 μηνες να παλεύει....

Κανένας γιατρός δεν ειναι θεός..δεν υπαρχει λόγος να τους θεοποιουμε γιατι με αυτόν τον τροπο καβαλάνε το καλάμι κ την πληρώνουμε εμείς κ η ψυχή μας!!!!!!!

 

Καλησπερα... Δεν σου κρυβω οτι εχω παθει σοκ κ νιωθω κ λιγο χαζη η αγαθη καλυτερα. Εχεις απολυτο δικιο. Λυπαμαι τρομερα που περασες ολα αυτα.... Σου ευχομαι να εχεις ευτυχια απο δω κ περα να δεις το παιδακι σου οπως πιστευεις. Το παρατραβηξα κ εγω..... Το ξερω! Σου δινω χιλια δικια και συγνωμη που μιλαω χωρις να ξερω. - γτ για την κυηση δεν ξερω... Τωρα τα ζω..... Σε ευχαριστω που το μιραστηκες . Καλη δυναμη και προσπαθησε να κοιτας μπροστα τωρα!!!! Στο Ελενα πηγες εφημερια; η σε συγκεκριμενο;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα... Δεν σου κρυβω οτι εχω παθει σοκ κ νιωθω κ λιγο χαζη η αγαθη καλυτερα. Εχεις απολυτο δικιο. Λυπαμαι τρομερα που περασες ολα αυτα.... Σου ευχομαι να εχεις ευτυχια απο δω κ περα να δεις το παιδακι σου οπως πιστευεις. Το παρατραβηξα κ εγω..... Το ξερω! Σου δινω χιλια δικια και συγνωμη που μιλαω χωρις να ξερω. - γτ για την κυηση δεν ξερω... Τωρα τα ζω..... Σε ευχαριστω που το μιραστηκες . Καλη δυναμη και προσπαθησε να κοιτας μπροστα τωρα!!!! Στο Ελενα πηγες εφημερια; η σε συγκεκριμενο;

 

Την ημέρα που πήγα στο ελενα πήγα σε συγκεκριμένο γιατρό για απλό υπερηχο, ο οποίος μόλις διαπίστωσε ότι γενναω με παράτησε κ μου είπε να βρω εφημερευων γιατρό να με αναλάβει γιατί αυτός δεν μπορεί. Ενώ είχα ήδη πάει προηγούμενη εβδομάδα σε απογευματινο ραντεβου, είχα πληρώσει,είχε πει οκ με αναλαμβάνει....

Ήταν να πάνε όλα στραβά..άστα...

Link to comment
Share on other sites

Την ημέρα που πήγα στο ελενα πήγα σε συγκεκριμένο γιατρό για απλό υπερηχο, ο οποίος μόλις διαπίστωσε ότι γενναω με παράτησε κ μου είπε να βρω εφημερευων γιατρό να με αναλάβει γιατί αυτός δεν μπορεί. Ενώ είχα ήδη πάει προηγούμενη εβδομάδα σε απογευματινο ραντεβου, είχα πληρώσει,είχε πει οκ με αναλαμβάνει....

Ήταν να πάνε όλα στραβά..άστα...

 

Περασες εναν εφιαλτη !!!!! Εγω εχω περιτυλιξη ομφαλιου λωρου στο λαιμο του αλλα δεν μπορουμε να κανουμε και τιποτα. Αν και φρικαρα με αυτα που εγραψες δεν θα φυγω απο τον Τσι. Θα το φαω ως το τελος..... Θα γραψω ομως οτι στραβο δω. Οι εξωσωματικοι παντως δεν ειναι μαιευτηρες...!Μεγαλη αληθεια!

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...