Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Γυναικολόγοι στην Πάτρα


Recommended Posts

vasfa μου καλημέρα. Μακάρι να ισχύει αυτό που λες, γιατί και εγώ από Πελλοπόνησο είμαι και για εξωσωματική έφθασα στην Λάρισα. Πάντως πριν ένα μήνα που με χειρούργησε ο Αντωνάκης φεύγοντας του λέω οπότε γιατρέ είμαι για Λάρισα πάλι και αυτός μου απάντησε ναι. Αν είχε τμήμα το Ρίο δεν θα μου το έλεγε? Θα σου απαντήσω σίγουρα την άλλα εβδομάδα που έχω ραντεβού μαζί του. Αν έχεις μάθει κάτι νεότερο πες μας.

DrHNp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 197
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

vasfa μου καλημέρα. Μακάρι να ισχύει αυτό που λες, γιατί και εγώ από Πελλοπόνησο είμαι και για εξωσωματική έφθασα στην Λάρισα. Πάντως πριν ένα μήνα που με χειρούργησε ο Αντωνάκης φεύγοντας του λέω οπότε γιατρέ είμαι για Λάρισα πάλι και αυτός μου απάντησε ναι. Αν είχε τμήμα το Ρίο δεν θα μου το έλεγε? Θα σου απαντήσω σίγουρα την άλλα εβδομάδα που έχω ραντεβού μαζί του. Αν έχεις μάθει κάτι νεότερο πες μας.

 

Κορίτσια καλημέρα! Εγώ πριν από 1 μήνα είχα ραντεβού στον Αντωνάκη. Βλέπετε άλλαξα γυναικολόγο γιατί είχα μια παλίνδρομη πριν 6 μήνες.

Εμένα μου τον σύστησε μια φίλη η οποία έχει 2 παιδάκια από εξωσωματική.

Ο Αντωνάκης της έκανε την σπερματέγχυση αλλά για την εξωσ/κη την έστειλε στην Αθήνα γιατί της είπε ότι δεν είναι τόσο εξελιγμένη η μέθοδος αυτή στο Ρίο. Τώρα αν αλλάξε κάτι, δεν ξέρω.

Μετά την παρακολουθούσε ο Αντωνάκης (και είχε 2 πολύ δύσκολες εγκυμοσύνες).

Εμένα μου άφησε πολύ καλή εντύπωση στο 1ο ραντεβού, μου έδωσε αμέσως εξετάσεις να κάνω (ο προηγούμενος γιατρός τίποτα) και έχω ραντεβού μαζί του την επόμενη βδομάδα. Πάντως με ξεάγχωσε και αυτό για μένα είναι πολύ σημαντικό.

7vfJp2.png
Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...
Κορίτσια καλημέρα! Εγώ πριν από 1 μήνα είχα ραντεβού στον Αντωνάκη. Βλέπετε άλλαξα γυναικολόγο γιατί είχα μια παλίνδρομη πριν 6 μήνες.

Εμένα μου τον σύστησε μια φίλη η οποία έχει 2 παιδάκια από εξωσωματική.

Ο Αντωνάκης της έκανε την σπερματέγχυση αλλά για την εξωσ/κη την έστειλε στην Αθήνα γιατί της είπε ότι δεν είναι τόσο εξελιγμένη η μέθοδος αυτή στο Ρίο. Τώρα αν αλλάξε κάτι, δεν ξέρω.

Μετά την παρακολουθούσε ο Αντωνάκης (και είχε 2 πολύ δύσκολες εγκυμοσύνες).

Εμένα μου άφησε πολύ καλή εντύπωση στο 1ο ραντεβού, μου έδωσε αμέσως εξετάσεις να κάνω (ο προηγούμενος γιατρός τίποτα) και έχω ραντεβού μαζί του την επόμενη βδομάδα. Πάντως με ξεάγχωσε και αυτό για μένα είναι πολύ σημαντικό.

Τον Αντωνακη εχω και εγώ!!! ειναι φοβερός άνθρωπος και πάντα πολυ εξυπηρετικός! εμείς επειδη θα πηγαίναμε για εξωσωματική μας συνεστησε στην Αθηνα αλλα αυτο γιατί ειναι πολυ ιδιαιτερο το πρόβλημα, σαν γιατρό όμως δεν τον αλλάζω με τιποτα αν αξιωθω ποτε να φτάσω σε γέννα!!!

Link to comment
Share on other sites

Γειας σας κοριτσια θα ηθελα της βοηθεια σας αν ξερετε κανα καλο γιατρο στο νοσοκομειο του ριου. Πηγα μια φορα στον Αντωνακη καλος γιατρος αλλα καθολου ομιλητικος. Δεν ξερω τι να κανω.

Link to comment
Share on other sites

που μενεις πατρα??εχουμε ακουσει για το παπαδοπουλο αλλα δεν ξερω αν ξεγενναει.....μαλλον ειναι στους υπερηχους....φανταζομαι θες να γεννησεις σε δημοσιο?μπες στο φορουμ στην αναζητηση γιατρων πατρας και θα βρεις παλλες συζητησεις.... αν μενεις προς αμαλιαδα εχω να σου πω εναν καλο....;)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Γεια σας κοριτσια και απο εμενα,

ειμαι στην 13 εβδομαδα και ψαχνω ολη την πατρα για ενα γυναικολογο.

 

Μου ειπαν για εναν Κολιοπουλο Νικο, εχει καμιας μια εμπειρια/γνωση?

 

Περιμενω με αγωνια της απαντησης σας γιατι εχω αρχισει να αγχωνομαι.

Fvz8p3.png
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

καλημέρα κορίτσια!

έχω και εγώ ένα θέμα τη γιατρό μου.

πηγαίνω στη Ζορμπά, πολύ καλή ως γυναικολόγος και ως άνθρωπος αλλά όταν της είπα πως έχω ελεύθερες επαφές εδώ και ένα χρόνο με τον άντρα μου και ακόμα δεν έχει έρθει μωρό δεν μου έδειξε πως την ενδιαφέρει. ούτε καν μου πρότεινε να κάνω κάποια εξέταση παραπάνω να δούμε τι γίνεται.

η απάντηση της ήταν πως το φυσιολογικό είναι ενάμισης χρόνος προσπάθειας και να μην ακούω διάφορα.

δεν ξέρω, ένιωσα σαν να με "ξεπέταξε" για την επόμενη πελάτισσα της.

έχω αγχοθεί πολύ και δεν ξέρω σε ποιον γιατρό να πάω. να είναι συζητίσιμος και να μου πει τι κάνω για να γίνω και εγώ μανούλα.

ευχαριστώ πολύ εκ των υστέρων.

 

sad-sam συγνώμη που δεν σου απαντώ αλλά και εγώ ιδέα δεν έχω. εύχομαι να έχεις μια υπέροχη εγκυμοσύνη και με το καλό να έρθει το παιδάκι σας!!

...Θέλω κι εγώ το δικό μου ΑΣΤΕΡΙ...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Γεια σας. Είμαι καινούργια στην πόλη και μου έχουν μιλήσει για κάποιον Καπώνη στο Πανεπιστημιακό. Λένε ότι σπούδασε στην Ιαπωνία και ασχολείται με εξωσωματική. Έχω πρόβλημα να μείνω έγκυος. Κάποιο σχόλιο, ξέρετε κάτι;

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Καλησπέρα σας! Είμαι σε αναζήτηση καλού γυναικολόγου στην Πάτρα. Έχω ήδη περάσει απο 3 γυναικολόγους στο παρελθόν με απαράδεκτη συμπεριφορά. Ψάχνω κάποιον ανθρώπινο και γνώστη στη δουλειά του πάνω απο όλα (ναι, ακριβώς αυτό!Γιατί μου έτυχε και γυναικολόγος που δεν μου έβρισκε τίποτα ενώ είχα σοβαρό πρόβλημα και την αμέσως επόμενη ημέρα, αφού η διάγνωση έγινε απο γιατρό άλλης ειδικότητας, μπήκα επείγον χειρουργείο). Σχεδόν όλοι κατάντησαν να σκέφτονται μόνο την τσέπη τους και το πως θα εισπράξουν ποσοστά απο τις ακριβότερες φαρμακευτικές εταιρίες. Έκανα μια εγχείρηση πριν 4 χρόνια και απο τότε πρέπει να πηγαίνω κάθε 3μηνο για υπέρηχους. Όποια γνωρίζει κάποιον αξιόλογο ας με ενημερώσει.

 

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα!μπορω να σου συστησω την δικη μου γυναικολογο.λεγετε ευα μαυρομματη.γεννησα και τα δυο μου παιδια μαζι της και αν κανω και τριτο παλι εκει θα παω!!!ειναι καταρτισμενη επιστημων αλλα και εξαισιος ανθρωπος!!!!παρα τον τοσο κοσμο που κατακλιζει το ιατρειο της καθημερινα νιωθεις οτι ειναι εκει μονο για εσενα!εγω τουλαχιστον ετσι ενιωθα!δεν ενιωσα ποτε οτι με ξεπεταει για να τελειωνει....αν σε ενδιαφερει μπορω να σου στειλω διευθυνση και τηλ

PRW0p2.pngORfXp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

καλησπερα!μπορω να σου συστησω την δικη μου γυναικολογο.λεγετε ευα μαυρομματη.γεννησα και τα δυο μου παιδια μαζι της και αν κανω και τριτο παλι εκει θα παω!!!ειναι καταρτισμενη επιστημων αλλα και εξαισιος ανθρωπος!!!!παρα τον τοσο κοσμο που κατακλιζει το ιατρειο της καθημερινα νιωθεις οτι ειναι εκει μονο για εσενα!εγω τουλαχιστον ετσι ενιωθα!δεν ενιωσα ποτε οτι με ξεπεταει για να τελειωνει....αν σε ενδιαφερει μπορω να σου στειλω διευθυνση και τηλ

 

Γιώτα μου σε ευχαριστώ για τη σύσταση αλλά για την συγκεκριμένη κυρία δε θα πάρω..είναι μια απο τις 3 κακές εμπειρίες που ανέφερα παρακάτω..Δυστυχώς ή ευτυχώς το θέμα είναι υποκειμενικό!Μπορεί για εμένα κάποιος να θεωρείται λαμπρός γιατρός και εσένα να σου έχει φερθεί με τον χειρότερο τρόπο. Ψάχνω κάποιον πέρα απο τους 3 που την "έπαθα" είτε λόγω ασχετοσύνης είτε λόγω απαράδεκτης συμπεριφοράς.

Εκτιμώ πάντως την απάντηση σου. Να είσαι καλά :P

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Διαφημίσεις

Όχι δεν την ξέρω δυστυχώς!! Είσαι ευχαριστημένη?? Σ ευχαριστώ για την απάντησή σου :):):)

 

 

Ναι ευχαριστημένη είμαι, είναι πολύ προσεχτική είμαι στην 11η εβδομάδα της εγκυμοσύνης τώρα! εσύ??

NeLdp2.png

 

Li3Bp3.png

Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...

Εγω πάντως εχω πάει σχεδόν σε όλους που αναφέρθηκαν. Μια καισαρική όλοι ξέρουν να την κάνουν, vbac όμως;

"What makes the desert beautiful", said the Little prince, "is that somewhere it hides a well."

 

04724e2229.png

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Καλημέρα!

Μάλλον απαντάω πολύ αργά, απλά θέλω να σας πώ την δική μου εμπειρία απο τον γιατρό μου.

Εγώ συστήνω ανεπιφύλακτα τον Σπηλιώπουλο στο 409. Είναι τρομερός γιατρός...γέννησα σε αυτόν τα 2 μου παιδιά και έχω κάνει σε αυτόν απόξεση μετά απο μια ατελή αποβολή καθώς και laiser για τον ιό HPV.

Είναι σοβαρός, με το καλαμπούρι του (όταν είναι στις καλές του!) και ξέρεις ότι αυτό που θα σου πει ότι ισχύει. Σε κανένα απο τα παιδιά μου ή στις επεμβάσεις που έκανα δεν μου ζήτησε δραχμή (ουπς συγνώμη εννοώ ευρώ!). Επίσης περιμένοντας έξω απο το γραφείο του για να με εξετάσει έχω ακούσει απίστευτες ιστορίες απο άλλες γυναίκες, είτε για μαιευτικό είτε για γυναικολογικό θέμα, όπου μου αποδείκνυαν ότι πραγματικά δεν ήταν μόνο δική μου άποψη, αλλά και άλλων γυναικών, ότι είναι πραγματικά καλός γιατρός.

Το νοσοκομείο επίσης παρόλο που είναι παλιό και οι εγκαταστάσεις του σίγουρα δεν είναι ούτε σαν του Ολύμπιου ούτε σαν του Ρίου, εντούτοις έχει καλούς γιατρούς που στην τελική αυτό θέλει ένας ασθενής. Γιατί τι να κάνω το υπερλουξ νοσοκομείο όταν αν υπάρχει μια επιπλοκή στη γέννα και χρειαστεί να με μεταφέρουν σε δημόσιο νοσοκομείο, χάσω πολύτιμο χρόνο, αφού τα ιδιωτικά δεν έχουν εντατικές;

EVvep3.png6SUnp3.png

 

 

Αγάπες μου σας λατρεύω!

30.06.2011: Το αδελφάκι σας, το αστεράκι μου, πήγε στον ουρανό πριν ακόμα γεννηθεί...

Link to comment
Share on other sites

  • 4 εβδομάδες μετά...

κοριτσια καλησπέρα!

μήπως ξέρει καμία σας να μου πει για το Μιλτιάδη Ματκάρη αν είναι καλός γιατρός?

είμαστε στην προσπάθεια για μωρό και επειδή δεν είμαι καθόλου ικανοποιημένη από τη γιατρό μου ψάχνω γιατρό, κατά προτίμηση να ειδικεύεται στην υπογεννητικότητα.

ευχαριστώ!

...Θέλω κι εγώ το δικό μου ΑΣΤΕΡΙ...

Link to comment
Share on other sites

  • 4 εβδομάδες μετά...

Καλήμερα!

Προσπαθούμε με τον άντρα μου να κάνουμε παιδάκι... και μου σύστησαν την κ. Βασιλική Φωκά που έχει το μαιευτήριο "ΗΩ" στην Πάτρα.

Γνωρίζετε κάτι για αυτήν την γιατρό; Έχετε κάποια προσωπική εμπειρία;

Link to comment
Share on other sites

  • 4 εβδομάδες μετά...
Καποια κοπελα ανεφερε τον Σπηλιωπουλο στο 409...ειναι ενας μεγαλουτσικος σε ηλικια?

 

Είναι χαρακτηριστική φυσιογνωμία!!!!Θα τον καταλάβεις. Σε σχέση με τους άλλους 2 γυναικολόγους που ξέρω στο 409 (τον Παπαδάτο και τον Κολιά) φαίνεται να είναι πιο μεγάλος.

EVvep3.png6SUnp3.png

 

 

Αγάπες μου σας λατρεύω!

30.06.2011: Το αδελφάκι σας, το αστεράκι μου, πήγε στον ουρανό πριν ακόμα γεννηθεί...

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...