Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Recommended Posts

Μέχρι τώρα ψώνιζα πολύ συχνά στα Jumbo. Παιχνίδια, κάλτσες, φανέλες και άλλα διάφορα (άμα μπεις για 1 πράγμα σίγουρα θα βγεις με 5 άχρηστα). Μετά από κάποια χαζοπαχνιδάκια που πήραμε τις γιορτές -δηλ. η κόρη επέμενε και επειδή ηταν φτηνά τα πήραμε τελικά- τα οποία έσπασαν την ίδια ακριβώς μέρα (τι πρωτότυπο θα μου πεις!!!) έχω αρχίσει και ξενερώνω. Και αν κάτσω να το καλοσκεφτώ σχεδόν τα πάντα που έχουμε πάρει από κει κατά καιρούς σήμερα είναι κατεστραμμένα. Αν προσθέσεις και τους θεόστενους άβολους διαδρόμους που το καρότσι δεν στρίβει με τίποτα αποφάσισα να μην ξαναπατήσω. Στο κατω κατω γιατι να μην ενισχύσω μια άλλη αξιόλογη επιχείρηση βλέπε Μουστάκας, Ζαχαριάς, Πανταζόπουλος ή συνοικιακά καταστήματα. Αν το Jumbo έχει γίνει σήμερα μεγάλο και τρανό και έχει ανοίξει ένα σωρό μαγαζιά εμείς το κάναμε τέτοιο. Κάλλιο αργά παρά ποτέ λοιπόν...

 

 

Θα σε έλεγα κακιά και ψεύτρα εάν δεν μου είχε τύχη να το πάθω ΝΑΙ ΟΝΤΩΣ ΤΗΝ ΙΔΙΑ ΜΕΡΑ.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 499
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Θα σε έλεγα κακιά και ψεύτρα εάν δεν μου είχε τύχη να το πάθω ΝΑΙ ΟΝΤΩΣ ΤΗΝ ΙΔΙΑ ΜΕΡΑ.

 

Δυστυχως ετσι ειναι...για του λογου το αληθες το ενα παιχνιδι ηταν μια μικρη κουκλιτσα με πονυ και αμαξα οπου η ροδα εφυγε-εσπασε δηλ. την ιδια μερα. Το αλλο παιχνιδι ηταν μια τυπου barbie με μια μικρη ντουλαπιτσα - η οποια εσπασε αμεσως το ενα φυλλο της και μερικα ρουχα τα οποια ηταν φτιαγμενα σαν απο τσιγαροχαρτο και μποτες οι οποιες ξεκολλησαν στη μεση...ααα και το αλλο οι μποτες και τα παπουτσια δεν στεκονται στα ποδια της κουκλας αλλα πεφτουν!!! Τα κολλησαμε με κολλα!!!! Καλο ε;;;;;;;

Μαλλον συμβαινει με τις περισσοτερε barbie "μαιμου" γιατι και το καλοκαιρι της πηρε η γιαγια μια τετοια και τα παπουτσια παλι της ηταν μεγαλα!!! :) :)

ΟΚ ειπαμε φθηνεια αλλα αυτο κατανταει κοροιδια!

 

 

Link to comment
Share on other sites

για ποιο λόγο τα ανακαλούν;; η μητέρα μου πήρε από εκεί κάτι πυρεξ φτιαχμένα στην γαλλία παρακαλώ!!

 

Δεν ειπα οτι ανακαλουν τα παντα... απλα δεν γινονται παντα οι απαραιτητοι ελεγχοι και εχουν γινει σε διαφορα αντικειμενα ανακληση για διαφορους λογους ... εε το ειδα 2-3 φορες... μετα επαψα να εχω εμπιστοσυνη (μπορει να βαλαν και μυαλο πια... που να ξερω)

Link to comment
Share on other sites

Πηγαίνω στα Jumbo του Αλίμου με την 18 μηνών κόρη μου τότε με 150 Ευρώ στη τσέπη να πάρω 3 παιχνίδια για 2 παιδάκια που κάνανε πάρτυ και για το ξαδερφάκι της.

Και ρωτάω: Ένα ταμείο να δίνει ψιλά δεν μπορούσαν να βάλουν, να είναι προσβάσιμο πριν διασχίσεις όλο το μαγαζί; Περιττό να πω ότι από τον 1ο όροφο η ευκαιρία για καρότσι πέταξε έστω κι αν έβρισκα αυτό το πολυπόθητο κέρμα....Ευχαριστώ δεν θα ξαναπάρω.

 

Άδικα ταλαιπωρήθηκες....στην είσοδο δίπλα στις κυλιόμενες, υπάρχει το stand για τις αλλαγές. Εκεί δεν σου κάνουν ψιλά αλλά έχουν ένα ειδικό κλειδάκι και σου δίνουν καρότσι χωρίς να χρειάζεται να βάλεις κέρμα μέσα... Σε αυτό το Jumbo πάω και εγώ όταν χρειαστει...

Link to comment
Share on other sites

  • 10 months later...

Πρόσφατα έμαθα ότι βγήκε η πιο κερδοφόρα επιχείρηση ενώ οι μισθοί είναι οι κατώτεροι για άπειρες ώρες δουλειάς. Και ότι τα περισσότερα φτιάχνονται από παιδάκια στην Κίνα και σε φτωχές χώρες. Ήμουνα πολύ fan αλλά έχω δύο κ όχι μόνο λόγους για να μην ξαναπατήσω. Και πολύ σημαντικό τρίτο λόγο, το πλαστικό...δεν αγόραζα ποτέ πλαστικά σκεύη αλλά και μόνο που τα έβλεπα.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Πρόσφατα έμαθα ότι βγήκε η πιο κερδοφόρα επιχείρηση ενώ οι μισθοί είναι οι κατώτεροι για άπειρες ώρες δουλειάς. Και ότι τα περισσότερα φτιάχνονται από παιδάκια στην Κίνα και σε φτωχές χώρες. Ήμουνα πολύ fan αλλά έχω δύο κ όχι μόνο λόγους για να μην ξαναπατήσω. Και πολύ σημαντικό τρίτο λόγο, το πλαστικό...δεν αγόραζα ποτέ πλαστικά σκεύη αλλά και μόνο που τα έβλεπα.

 

Σχεδόν ποτέ δεν έχω ψωνίσει στα jumbo παρά μόνο κάτι εποχιακά είδη, π.χ. χριστουγεννιάτικα πασχαλιάτικα... τα επώνυμα παιχνίδια μπορείς να τα ψωνίσεις σε όλα τα καταστήματα π.χ. Μουστάκας / πανταζόπουλος κλπ... όλα στην ίδια τιμή τα πουλάνε γιατί η τιμή μπαίνει από την εταιρεία και όχι από το καατάστημα... από εκεί και πέρα όλα τα άλλα είναι κινέζικα και τα πιο πολλά επικίνδυνα κατ' εμέ... με δεδομένο ότι απασχολούνται άτομα που δουλεύουν τρελές ώρες και παίρνουν ψίχουλα έχω επιλέξει να μην ξαναψωνίσω ποτέ από εκεί.... οκ, σε όλες τις εταιρείες γίνεται εκμετάλλευση του προσωπικού αλλά στα jumbo νομίζω ότι είναι η αποθέωση....

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια διαφωνω απολυτα...!!!! εχω παρει απειρα ρουχα, παιχνιδια της κορης,το σπιτι μου απο διακοσμηση ειναι σχεδον ολο jumbo τα σχολικα μου η μαμα μου μου τα επερνε απο εκει απο τοτε που ανοιξε εδω,εποχιακα ειδη τα παντα....ολα ηταν και ειναι μια χαρα...για τα παιχνιδια τωρα μη λεμε και οτι θεμε...!!! δεν νομιζω οτι καθοτανε η κουκλα και μια στιγμη της εφυγε το χερι ελετε τωρα...!!!!και στο κατω κατω οτι πληρωνεις περνεις...!!παρολα αυτα (προσωπικα)με τα φτηνοπραματακια που εχω αγορασει μια χαρα ειμαι ζουν και βασιλευουν...!!!αλλα για να σας πω την αληθεια κοριτσαρες εχω φιλη που δουλευε εκει,και η εκμεταλλευσει παει συννεφο...!!!πολλες ωρες λιγα λεφτα και φυσικα τουλαχιστον εδω στο ηρακλειο που το jumbo ειναι 2 τεραστια πραγματικα κτηρια το ενα απεναντι στο αλλο γινεται παντα της τρελης απο κοσμο.οποτε φανταζεστε τι τραβανε οι εργαζομενοι...εδω οποιος θελει κατι οτι και αν ειναι αυτο τρεχει εκει παντως...!!εχει απιστευτη δουλεια...!!

Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...

επαναφερω το θεμα γιατι εχουν καταντησει πια γελοια τα τζαμπο. εκτος οτι μας εχουν φλομωσει σε ηλιθιες διαφημισεις και τραγουδια,πασαρουν κ οτι σκατα πλαστικο και χημικο υπαρχει που κατασκευαζεται σε βουλγαρια/κινα/τουρκια/πακισταν κ δε ξερω που αλλου.εχουν ρουχα (βρεφικα/παιδικα/ενηλικων) τελευταιας ποιοτητας που με ενα πλυσιμο διαλυονται/μπαινουν/ξεβαφουν.εχουν διπλα στα βρεφικα ειδη,ολοκληρο τμημα με ξεκωλε εσωρουχα και αλλα ξετσιπωτα,κ τα βλεπουν παιδακια.επισης,εχουν στενους διαδρομους με ευθραστα αντικειμενα,που μπορει πολυ πολυ ευκολα ενα παιδι να τραυματιστει κ μαλιστα ασχημα! δεν υπαρχει παιδοτοπος ενω απευθυνεται σε μικρα παιδια,ουτε καφετερια για γονεις,εφοσον απευθυνεται κ στους γονεις που ΠΛΗΡΩΝΟΥΝ.αλλα αυτο ειναι μικρο κακο μπροστα στο μεγαλυτερο.αθλια εξυπηρετηση(εργαζομενοι που βαριουνται να κουνηθουν η να μιλησουν),αθλιες συνθηκες εργασιας(φωνες και εξευτελισμοι απο παιδαρελια υπευθυνους σε αλλους εργαζομενους,εξαντλητικα ωραρια),αθλιοι μισθοι,αθλιοι σεκιουριταδες με υφος ψευτοκομμαντο(ελεγχουν ΠΑΡΑΝΟΜΑ τσαντες κ καροτσια των πελατων λες και πουλανε χρυσο)και φυσικα καταπατηση καθε νομου του εμποριου στην ελλαδα. αν ξεχασα κατι συμπληρωστε....

nKD1p3.png
Link to comment
Share on other sites

  • 4 εβδομάδες μετά...

Εγω κοριτσια οσα ρουχα εχω παρει απο τα jumpo εχουν βγει πολυ καλα..ουτε ξεβαφουν ουτε τιποτα. Ισως με τα πολλα πλυσιματα καποια ανοιγουν λιγο..αλλα οταν περνεις το φανελακι 2? τι περιμενεις να το εχεις για και για τριτο παιδι σου???? Εξαλου τα παιδια μεγαλωνουν τοσο γρηγορα που χρειαζονται συνεχως καινουργια ρουχα οποτε δεν λεει να πληρωνεις πολλα λεφτα για ρουα(εκτος αν τα εχεις βεβαια-εγω δεν τα εχω) και σετακια σορτς-πλουζακι εχει τελεια.εγω πηρα του γιου μου φετος κ εχουν βγει πολυ καλα.κ στο κατω κατω και να τα σκισει στην παιδικη χαρα δεν με νοιαζει δεν κανουν κ μια περουσια.

Τωρα οσο για τα εποχιακα παλι θα πω ειναι πολυ καλα... Δεντρο χριστουγεννων στολιδια...τετραδια...τσαντες...στυλο.. Ολ ειναι πολυ καλα(για την τιμη τους)

Τωρα οσο αφορα τους διαδρομους εχετε ενα δικιο..ειναι στενοι..κατι πρεπει να κανουν...κ η εξυπηρετιση ειναι σε ποια θα πεσεις...μερικες ειναι καλες..μερικες ειναι λιγο ψωνια μας θεωρουν χαζους...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

κοριτσια διαφωνω απολυτα...!!!! εχω παρει απειρα ρουχα, παιχνιδια της κορης,το σπιτι μου απο διακοσμηση ειναι σχεδον ολο jumbo τα σχολικα μου η μαμα μου μου τα επερνε απο εκει απο τοτε που ανοιξε εδω,εποχιακα ειδη τα παντα....ολα ηταν και ειναι μια χαρα...για τα παιχνιδια τωρα μη λεμε και οτι θεμε...!!! δεν νομιζω οτι καθοτανε η κουκλα και μια στιγμη της εφυγε το χερι ελετε τωρα...!!!!και στο κατω κατω οτι πληρωνεις περνεις...!!παρολα αυτα (προσωπικα)με τα φτηνοπραματακια που εχω αγορασει μια χαρα ειμαι ζουν και βασιλευουν...!!!αλλα για να σας πω την αληθεια κοριτσαρες εχω φιλη που δουλευε εκει,και η εκμεταλλευσει παει συννεφο...!!!πολλες ωρες λιγα λεφτα και φυσικα τουλαχιστον εδω στο ηρακλειο που το jumbo ειναι 2 τεραστια πραγματικα κτηρια το ενα απεναντι στο αλλο γινεται παντα της τρελης απο κοσμο.οποτε φανταζεστε τι τραβανε οι εργαζομενοι...εδω οποιος θελει κατι οτι και αν ειναι αυτο τρεχει εκει παντως...!!εχει απιστευτη δουλεια...!!

 

Συμφωνώ απόλυτα, & στην Αθήνα το ίδιο γίνεται...& εγώ ποτέ δεν είχα πρόβλημα με τα Jumbo...!!!!

Link to comment
Share on other sites

δεν ξερω τι παιζει αθηνα,αλλα ζω στην επαρχια και εχω να πω πως εχω βρει πολλα μαγαζια με βρεφικα-παιδικα -ειδη προικος που εχουν το σετακι μπλουζα-σοτρς 10Ε...φορμακια τα 3 8Ε και ειναι ολα ελληνικης κατασκευης βαμβακερα και τελεια!(πιο φθηνα και απο τα zara που κι αυτα για μενα η ποιοτητα τουε δεν ειναι καλη)γιατι να τα δωσω στα jumbo δηλαδη?.......αυτο που λεω ειναι οτι υπαρχουν εξισου φθηνα αλλα πολυ πιο ποιοτικα μαγαζια απλα θελει ψαξιμο...αν εγω σε μια πολη 100.000 κατοικων εχω βρει 4 στην αθηνα υποθετω θα υπαρχουν πολλα περισσοτερα!οσο για παιχνιδια μονο επωνυμα που ετσι κι αλλιως απο οπου κιαν τα παρεις εχουν στανταρ τιμη!θα αφησεις το παιδι να μασουλαει ενα no name προιον που ενας θεος ξερει τι χρωματα και χημικα εχουν χρησιμοποιηθει?καλυτερα 1 και καλο παρα 10 και αμφιβολου ποιοτητας!

το παιδι σου ειναι ο μονος ανθρωπος που αγαπας ενευ ορων πριν καν τον γνωρισεις..:!:

Link to comment
Share on other sites

τα τζάμπο πουλάνε τρελλά γιατί μόνο εκεί βρίσκεις φτηνα μικροπράγματα. εξηγούμαι. σουπλά, είδη πάρτυ, κορδέλες , είδη μαλλιών , φτηνιάρικα παιχνίδια -μπαλάκια, κουβαδάκια κλπ- για να βγάλεις μια υποχρέωση. σε όλα τα επώνυμα οι τιμές είναι ίδιες..προσωπικά έχω αρχίσει και ξεκόβω για πολλούς λόγους.

και επίσης να ψωνίζω από μαγαζιά με ελλην. ρούχα όσο μπορώ κυρίως για δώρα, όντως σετ τι σερτ σορτσάκι δέκα ευρώ στη ραφήνα πυ μένω. το ίδιο στην ομόνοια.

τα σχολικά τους άθλια, μολύβια χαλάνε καλύτερα να δώσεις κάτι παραπάνω.και κυρίως εργαζόμενοι όμηροι και απλήρωτοι δεν τους παρεξηγώ καθόλου

Link to comment
Share on other sites

Μου φεραν ενα βρεφικο καπελακι τζαμπο που ξεβαψε στους 40° . Σκεφτειται με τι χρωματα ειναι τα βρεφικα τους, ποο μαλλον για μεγαλυτερα παιδια κι ενηλικες. Αθλια ποιοτητα κ οζες φορες εχουμε παει εχουμε δωσει ενα σωρο λεφτα.

Link to comment
Share on other sites

Και εγω δεν ειμαι καθολου ευχαριστημενη με το συγκεκριμεμο καταστημα!!! Πλεον αγοραζω μονο κορμακια για το μωρο και ΤΙΠΟΤΑ ΑΛΛΟ!!! Η φθηνια κρυβει πολλους κινδυνους..., για παραδειγμα δεν υπαρχει παιχνιδι που να πεσει κατω και να μην ψαχνεις τις βιδες του :shock: !!!

Η φουρτουνα μου ηρθε...και ξεσηκωσε τον κοσμο μου στις 27/07/2012

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Για τα σχολικά θα μιλήσω.........αν διαλέξετε τις "μάρκες", είναι μια χαρά.......αν διαλέξετε τα no name.......θα ξύνετε μολύβια μέχρι το τέλος του κόσμου και θα ξανασπάνε.....μια φορά την πατήσαμε και πετάξαμε ένα σωρό λεφτά, τώρα διαλέγουμε τις μάρκες και τελείωσε το θέμα. Και στα παιχνίδια το ίδιο συμβαίνει.

Βέβαια οι μάρκες δεν είναι ιδιαίτερα φθηνές, πάνω κάτω την ίδια τιμή έχουν σε όλα τα καταστήματα. Καλά προϊόντα θα βρείτε και σε ιντερνετικά καταστήματα, κάντε μια έρευνα. Σημείωση, το συγκεκριμένο τείνει να γίνει μαγαζί για είδη οικιακής χρήσης, όλο και πιο πολλοί διάδρομοι γέμισαν με τέτοια.........

 

Και επειδή για φέτος εγώ ήδη πήρα τα σχολικά μας (βιαστική και ενθουσιώδης μαμά) να ξέρετε ότι την κόλλα uhu stick την έχουν ενάμιση ευρώ περίπου και τη βρήκα 99 λεπτά αλλού (αποφεύγω τη διαφήμιση γιατί απαγορεύεται) καθώς και τα χαρτόνια κανσον τα μεγάλα τα έχουν 1 ευρώ και τα βρήκα 50 λεπτά το ένα......θέλει ψάξιμο κορίτσια! Καλές αγορές !!!

Link to comment
Share on other sites

δεν ξερω τι παιζει αθηνα,αλλα ζω στην επαρχια και εχω να πω πως εχω βρει πολλα μαγαζια με βρεφικα-παιδικα -ειδη προικος που εχουν το σετακι μπλουζα-σοτρς 10Ε...φορμακια τα 3 8Ε και ειναι ολα ελληνικης κατασκευης βαμβακερα και τελεια!(πιο φθηνα και απο τα zara που κι αυτα για μενα η ποιοτητα τουε δεν ειναι καλη)γιατι να τα δωσω στα jumbo δηλαδη?.......αυτο που λεω ειναι οτι υπαρχουν εξισου φθηνα αλλα πολυ πιο ποιοτικα μαγαζια απλα θελει ψαξιμο...αν εγω σε μια πολη 100.000 κατοικων εχω βρει 4 στην αθηνα υποθετω θα υπαρχουν πολλα περισσοτερα!οσο για παιχνιδια μονο επωνυμα που ετσι κι αλλιως απο οπου κιαν τα παρεις εχουν στανταρ τιμη!θα αφησεις το παιδι να μασουλαει ενα no name προιον που ενας θεος ξερει τι χρωματα και χημικα εχουν χρησιμοποιηθει?καλυτερα 1 και καλο παρα 10 και αμφιβολου ποιοτητας!

 

Αχ , φιλη κανινα , στειλε μου με πμ ποια ειναι αυτα τα μαγαζια που λες.Με ενδιαφερουν τα ελληνικα προϊοντα , που ειναι βεβαια και σε καλη τιμη!

Link to comment
Share on other sites

Αχ , φιλη κανινα , στειλε μου με πμ ποια ειναι αυτα τα μαγαζια που λες.Με ενδιαφερουν τα ελληνικα προϊοντα , που ειναι βεβαια και σε καλη τιμη!

σου εστειλα

το παιδι σου ειναι ο μονος ανθρωπος που αγαπας ενευ ορων πριν καν τον γνωρισεις..:!:

Link to comment
Share on other sites

τώρα διαλέγουμε τις μάρκες και τελείωσε το θέμα. Και στα παιχνίδια το ίδιο συμβαίνει.

Βέβαια οι μάρκες δεν είναι ιδιαίτερα φθηνές, πάνω κάτω την ίδια τιμή έχουν σε όλα τα καταστήματα.

 

Συμφωνω για τα no name παιχνιδια, το θεμα ομως ειναι οτι τα παιχνιδια απο το συγκεκριμενο καταστημα που κατασκευαζονται κυριως στην κινα ειναι εντελως ευθραστα!!! Εχει τυχει να παρω no name ευρωπαικης κατασκευης απο σουπερ μαρκετ και ηταν σαφως πιο ανθεκτικο!!!

Η φουρτουνα μου ηρθε...και ξεσηκωσε τον κοσμο μου στις 27/07/2012

Link to comment
Share on other sites

Για τα σχολικά θα μιλήσω.........αν διαλέξετε τις "μάρκες", είναι μια χαρά.......αν διαλέξετε τα no name.......θα ξύνετε μολύβια μέχρι το τέλος του κόσμου και θα ξανασπάνε.....μια φορά την πατήσαμε και πετάξαμε ένα σωρό λεφτά, τώρα διαλέγουμε τις μάρκες και τελείωσε το θέμα. Και στα παιχνίδια το ίδιο συμβαίνει.

Βέβαια οι μάρκες δεν είναι ιδιαίτερα φθηνές, πάνω κάτω την ίδια τιμή έχουν σε όλα τα καταστήματα. Καλά προϊόντα θα βρείτε και σε ιντερνετικά καταστήματα, κάντε μια έρευνα. Σημείωση, το συγκεκριμένο τείνει να γίνει μαγαζί για είδη οικιακής χρήσης, όλο και πιο πολλοί διάδρομοι γέμισαν με τέτοια.........

 

 

Και εγώ είχα πάρει μια φορά ξυλομπογιές και έξυνα με τις ώρες. Μέχρι που τα πέταξα όπως ήταν.:rolleyes:

Τα επώνυμα παιχνίδια έχουν ακριβώς τις ίδιες τιμές από όπου και αν τα πάρεις εκτός ελαχίστων εξαιρέσεων (έχω βρει 1-2 καταστήματα που κατά διαστήματα κάνουν εκπτώσεις σε ορισμένα επώνυμα παιχνίδια της τάξεως του 20%) Τα no name παιχνίδια είναι ανάλογα της τιμής τους και με ανάλογα υλικά.

Link to comment
Share on other sites

Τα no name παιχνίδια είναι ανάλογα της τιμής τους και με ανάλογα υλικά.

 

Αυτο ακριβως, και κυριως αναλογα την χωρα κατασκευσης τους και τα standar που αυτες που χρησιμοποιουν ;) !!! Η κινα απαλλασσεται (λογω βλακειας/ανευθυνοτητας ?! να το πω...) παντως, αυτο εχω συμπερανει, τι και αν κατεχει μια απο τις πρωτες θεσεις στην κατηγορια της "πατεντας"!!!

Η φουρτουνα μου ηρθε...και ξεσηκωσε τον κοσμο μου στις 27/07/2012

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σας,

ειχα επισκευτει και εγω τα jumbo στο μαρουσι για να αγορασω ενα αξεσουαρ για την ανηψια μου, ενα ομορφο καλοκαιρινο δωρακι για να το εχει μαζι της στις βολτουλες της. Της πηρα ενα μικρο λουλουδακι απο αφρολεξ που τα εχουν μπροστα μπροστα σε κατι καλαθια. Της αρεσε πολυ, το φορουσε συχνα και το προσεχε με αγαπη(μονο που δεν το ποτιζε χιχι), αλλα δεν κρατησε πανω απο 3 μερες και μια μερα που ειχε αερα αυτο απλως ξεκολλησε απο το τσιμπιδακι. ειχαμε κλαματα και κακο. φυσικα πηγα και της πηρα καινουργιο, γιατι δεν αντεχα να την βλεπω να μαραζωνει ετσι, οπως μαραζωσε το λουλουδακι της. αλλα το θεμα ειναι οτι ολα αυτα τα μπιχλιμπιδακια που εχουν μπροστα και ειναι noname μην τα πολυεμπιστευεστε γιατι μετα θα εχετε και εσεις τρεχαματα :(

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...