Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΠΑΝΤΟΣ Ή ΜΑΣΤΡΟΜΗΝΑΣ ??


Recommended Posts

Γεια σας !

Ανοιγω αυτο το θεμα για οσες κοπελες μπορουν να με βοηθησουν σε αυτο το δειλλημα.

 

Μολις ολοκληρωσα την αναζητηση γιατρου ειδα αρκετους κ τωρα πρεπει να καταληξω....... Ξερω οτι εγω θα αποφασισω αλλα λιγο πολυ οσες εχουν επισκεφτει κ τους δυο ισως μου δωσουν λιγο φως...

 

Βασικα ετοιμαζομαι για την δευτερη εξωσωματικη γιατι η πρωτη δεν ολοκληρωθηκε μιας δεν γονιμοποιηθηκε κανενα ωαριακι απο τα 11.

 

Αυτο που εχω να πω ειναι οτι κανενας δεν με κανει να νοιωθω ασφαλεια,ισα ισα η σιγουρια τους με φοβιζει....και ολοι μα ολοι κοιτανε μονο ποσα θα παρουν ! Οποτε το χρημα γι αυτους κυριαρχει...

 

<Ειμαι μεταξυ αυτων των δυο ομως, εχω τα πρωτοκολλα τους μενει μονο να αποφασισω και να τα παρω τα φαρμακα !!!

 

Αλλα ειναι το χειροτερο μου που πρεπει να μπω στη διαδικασια επιλογης !

Τονιζω κ παλι οτι κανενας απο τους δυο δεν μου εκανε το κλικ, παραμενω στα δυο αυτα ονοματα πιο πολυ γαι την εμπειρια που εχουν κ τα ποσοστα επιτυχιας τους....

Ειμαι Ερωτευμενη με την κορη μου !!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 198
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

καλησπερα virgi,και εγω πολι καιρο σκεφτομουνα που θα κανω την εξωσωματικη μου και τελικα κατελιξα στον Παντος.Οτι ειναι γραμενο ας γινη!Και εγω εχω το προτοκολο στα χερια μου και περιμενω περιοδο για να ξεκινισω,εαν επιλεξεις τον Παντο θα χαρω να μαθενο τα νεα σου,και τα ηθελα να σε ρωτησο στον προτοκολο απο Παντο πια μερα σου λεει να κανεις την ενεση Αρβεκαπ,εμενα μου γραφει 24 μερα περιοδου και αναρωτιεμαι επειδη εδω στο φορουμ τα κοριτσια την κανουνε 21 μερα.Καλη επιτηχια σε ολες μας!

3uyY.pngdpTGp3.png ]
Link to comment
Share on other sites

κορίτσια εγω είχα παει στον μαστρομηνα φοβερός ανθρωπος αλλα οι 2 εξωσωματικες που έκανα εκεί ήταν αποτυχημένες,πηγα στον Πάντο και έμεινα έγκυος. Βεβαια όποια και να ρωτησεις θα σου πει τον γιατρό που τελικα τα κατάφερε να μείνει έγκυος,έτσι γίνεται πάντα. Το μόνο που μπορώ να σου πω είναι ότι ο Πάντος έχει πολύ καλούς εμβρυολόγους και αν έχεις πρόβλημα με τα ωάρια ίσως μπορεί να σε βοηθησει. ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ όπου και να πας!!

YiMXp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια, zitamar εγκυούλα μου τι κάνεις?

Λοιπόν, η δική μου εμπειρία είναι μικρή καθώς έψαξα, ρώτησα, έμαθα και πήγα ΜΟΝΟ στον ΜΑΣΤΡΟΜΗΝΑ. Δεν ξέρω γιατί ίσως δεν ήθελα να μπερδευτώ περισσότερο, είχα ακούσει και τα καλύτερα λόγια κυρίως ότι κυριαρχεί και η ανθρώπινη πλευρά στην μονάδα δεν σε βλέπουν σαν κινητό πορτοφόλι. Και βέβαια όλοι για τα χρήματα το κάνουν απλά κάποιοι έχουν το "τακτ" και δεν στο δείχνουν κατάμουτρα. Από καιρό μου έλεγε η αδερφή μου για την νύφη της συννυφάδας της που μετά από χρόνια προσπαθειών έμεινε με την πρώτη, μια φίλη έμεινε εκεί με την πρώτη, μια γνωστή με την δεύτερη και μάλιστα δίδυμα και τυχαία που το κουβέντιασα με την κοπέλα στο μανικιούρ μου είπε για την ξαδέρφη της από την Κρήτη τα ίδια... Δεν το σκέφτηκα πολύ, είπα εκεί θα πας και ότι γίνει! Έκανα την πρώτη μου εξωσωματική με λήψη 17 ωαρίων εκ των οποίων γονιμοποιήθηκαν τα 11. Η εμβρυομεταφορά έγινε 30/05 3 άριστων εμβρύων (8 κυττάρων). 11/06 η χοριακή έδειξε θετική με 144 μονάδες (!!!!!) όλοι μου έλεγαν ότι έχω δίδυμα! Για να μην σας κουράζω άλλο, η εξέλιξη ήταν άσχημη διότι ήταν εξωμήτριο το μωράκι μου και χρειάστηκε πριν 19 μέρες να κάνω καισαρική για να το "αφαιρέσω" μαζί με την δεξιά μου σάλπιγγα!! Ευτυχώς από τα 8 έμβρυα που έμειναν προχώρησαν σε βλαστοκύστες τα 6 τα οποία με περιμένουν στην κατάψυξη του Εμβρυογένεσις. Αυτό σημαίνει ότι για τις επόμενες 2 προσπάθειες τουλάχιστον δεν θα πάρω πάλι τις ορμόνες. Φυσικά και όλο αυτό δεν ήταν λάθος του γιατρού καθώς όπως μου εξήγησε η τοποθέτηση γίνεται στο ενδομήτριο αλλά μέχρι να γίνει η εμφύτευση τα έμβρυα περιφέρονται. Αυτή ήταν η εμπειρία μου και δεν την έγραψα για να σας μπερδέψω, αλλά γιατί όπως λέει και η φίλη μου η zitamar όλοι θα σου πουν ότι ο καλύτερος είναι εκεί που πέτυχαν την εγκυμοσύνη. ΟΛΑ ΕΙΝΑΙ ΘΕΜΑ ΤΥΧΗΣ! Έτσι κι αλλιώς είτε τον έναν διαλέξεις είτε τον άλλον είναι και οι δύο πολύ "δυνατοί" στο χώρο και με πολλές επιτυχίες στο ενεργητικό τους! ΟΠΩΣ ΚΑΙ ΝΑ ΕΧΕΙ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΣΑΣ ΕΥΧΟΜΑΙ ΟΛΟΨΥΧΑ ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ ΚΑΙ ΣΕ 9 ΜΗΝΕΣ ΝΑ ΚΡΑΤΑΤΕ ΣΤΗΝ ΑΓΚΑΛΙΑ ΣΑΣ ΤΑ ΘΑΥΜΑΤΑΚΙΑ ΣΑΣ!!

9s3ip3.png

 

 

IQVnp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Το μόνο που μπορώ να σου πω είναι ότι ο Πάντος έχει πολύ καλούς εμβρυολόγους και αν έχεις πρόβλημα με τα ωάρια ίσως μπορεί να σε βοηθησει.

 

συμφωνω απολυτα!!!τωρα οσον αφορα την επιτυχια και τον καλυτερο τον κρινεις απο το αποτελεσμα και οι δυο γιατροι εχουν καλο ονομα....εγω ειμαι στην κλινικη του Παντου με συνεργατη του...

z3hWp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα,εγω δεν εχω παει σε κανεναν απο τους δυο αλλα για τον Παντο εχω ακουσει πολυ καλα λογια!!!!τωρα για τον Μαστρομηνα ξερω απο μια φιλη που δουλευει στο κεντρο του οτι απο καμια 10ρια εμβρυολογους που εχουν ο ενας ειναι πολυ καλος κ με τα περισσοτερα θετικα τεστ....τωρα η επιλογη ειναι δικη σου!!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα και απο μενα!Εχω αναφερει με λεπτομερειες σε αλλα μηνυματα μου τι εχω περασει τα τελευταια 2 χρονια..εν συντομια θα σας πω κοριτσια οτι υστερα απο 4 αποτυχημενες σπερματεχυνσεις, μια υστεροσαλπιγγογραφια, μια λαμπαρασκοπηση και μια υστεροσκοπηση που εκανα και ακουγοντας ολα τα ''σαινια'' αυτα που εμπιστευτηκα το ονειρο μου να γινω μητερα οτι δεν υπαρχει καποιο προβλημα επισκεφτηκα το κεντρο του Μαστρομηνα μετα απο πολλη σκεψη και ψαξιμο..Με ενα απλο υπερηχο ο ανθρωπος βρηκε οτι ειχα πολυποδα στη μητρα, μου εκανε και υστεροσκοπηση για να βεβαιωθει και να μου το..αποδειξει με φωτογραφιες...Την ημερα της επεμβασης για την αφαιρεση του που μου την εκανε ο ιδιος, ο ανθρωπος ηταν συνεχεια απο πανω μου πριν κλεισω τα ματια μου καθως και οταν ξυπνησα..Το Σεπτεμβριο ξεκιναω μαζι του εξωσωματικη..δεν ξερω αν καταφερω με τη βοηθεια του να πετυχω το ονειρο μου απλα θα σας πω κοριτσια οτι αυτος ο ανθρωπος με το γλυκητητα της φωνης του, το καθαρο του βλεμμα και τη στηριξη του με κερδισε..και φυσικα μου ανοιξε και τα ματια για το προβλημα που υπηρχε και κανενας αλλος δεν εβρισκε..Επισης η κουμπαρα μιας φιλης μου να σας πω οτι καταφερε (μετα απο πολλες προσπαθειες βεβαια)μαζι του να αποκτησει το κοριτσακι της ενω η ιδια δεν ειχε σαλπιγγες!!!!Ηταν απο τις πιο δυσκολες περιπτωσεις που εχει αντιμετωπισει στην καριερα του..Τελος μου αρεσε το γεγονος οτι προσπαθησε να με καθησυχασει οσον αφορα το οικονομικο λεγοντας μου χωρις να του αναφερω εγω το παραμικρο οτι μπορω να τον πληρωσω μονο οταν παρω τα χρηματα για την επεμβαση που εκανα πισω απο την ασφαλιστικη μου...Περισσοτερες λεπτομερειες απο το Σεπτεμβριο κοριτσακια μου...μακαρι να πανε ολα καλα!!!!!!Φιλακια πολλα!!!

Link to comment
Share on other sites

παντος δαγκωτο

εκανα εξωσωματικη περυσι για πρωτη φορα γεννησα το γιο μου τον μαρτιο----τα εχουν καταφερει και 2 α ξαδερφες μου εκει με την πρωτη....εχω να πω τα καλυτερα για ολη την ομαδα εκει αυτος δε, ειναι πολυ προσιτος και καλος ανθρωπος

Link to comment
Share on other sites

Καταρχην ευχαριστω πολυ για τις απαντησεις σας..... πραγματικα ειμαι μπερδεμενη κ πελαγωμενη !

Δεν ξερω βρε κοριτσια αν εεχουμε οντως προβλημα, μιας κ ολοι λενε οτι σπερμα ειναι καλο κ οι σαλπιγγες-μητρα καλες. Ολοι το θεωρησαν τυχαιο το οτι δεν γονιμοποιηθηκε κανενα απο τα 11 ωαρια. Μα ειναι δυνατον??

 

Τωρα αν κ ημουν λιγο παραπανω να παω στο μαστρο. οπως ειπατε ο Παντος εχει απ τους καλυτερους εμβρυολογους κ ο Μαστρο απ οτι καταλαβα εναν καλυτερο....

 

Χριστε μου......ειμαι αγχωμενη για την επιλογη μου κ οχι για το αποτελεσμα !!!!!

Ο αντρας μου ωστοσο αφηνει σε μενα την τελευταια απαντηση... γμτ !!

 

Ισως αυτο που πρεπει να κοιταξω ειναι αυτο με τους εμβρυολογους γιατι ειναι πολυ σημαντικο κομματι στην ολη διαδικασια.

 

Παντως παραμενω πελαγωμενη !!

Ειμαι Ερωτευμενη με την κορη μου !!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

παντος δαγκωτο

εκανα εξωσωματικη περυσι για πρωτη φορα γεννησα το γιο μου τον μαρτιο----τα εχουν καταφερει και 2 α ξαδερφες μου εκει με την πρωτη....εχω να πω τα καλυτερα για ολη την ομαδα εκει αυτος δε, ειναι πολυ προσιτος και καλος ανθρωπος

 

Προσιτος στην τιμη εννοεις?? Δεν ζηταει λιγα...μαλλον τα περισσοτερα απ τους αλλους...αυτο ειναι αλλο κομματι !!! Πρεπει να τα χ.....με τα λεφτα:roll::roll::roll:

 

Την ομαδα δεν την ειδα μονο μια μαια τη Μαρω η οποια μου φανηκε πολυ καλη κ ηρεμος ανθρωπος !

 

Να σου ζησει το μωρακι σου !!!!

Ειμαι Ερωτευμενη με την κορη μου !!!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα και απο μενα!Εχω αναφερει με λεπτομερειες σε αλλα μηνυματα μου τι εχω περασει τα τελευταια 2 χρονια..εν συντομια θα σας πω κοριτσια οτι υστερα απο 4 αποτυχημενες σπερματεχυνσεις, μια υστεροσαλπιγγογραφια, μια λαμπαρασκοπηση και μια υστεροσκοπηση που εκανα και ακουγοντας ολα τα ''σαινια'' αυτα που εμπιστευτηκα το ονειρο μου να γινω μητερα οτι δεν υπαρχει καποιο προβλημα επισκεφτηκα το κεντρο του Μαστρομηνα μετα απο πολλη σκεψη και ψαξιμο..Με ενα απλο υπερηχο ο ανθρωπος βρηκε οτι ειχα πολυποδα στη μητρα, μου εκανε και υστεροσκοπηση για να βεβαιωθει και να μου το..αποδειξει με φωτογραφιες...Την ημερα της επεμβασης για την αφαιρεση του που μου την εκανε ο ιδιος, ο ανθρωπος ηταν συνεχεια απο πανω μου πριν κλεισω τα ματια μου καθως και οταν ξυπνησα..Το Σεπτεμβριο ξεκιναω μαζι του εξωσωματικη..δεν ξερω αν καταφερω με τη βοηθεια του να πετυχω το ονειρο μου απλα θα σας πω κοριτσια οτι αυτος ο ανθρωπος με το γλυκητητα της φωνης του, το καθαρο του βλεμμα και τη στηριξη του με κερδισε..και φυσικα μου ανοιξε και τα ματια για το προβλημα που υπηρχε και κανενας αλλος δεν εβρισκε..Επισης η κουμπαρα μιας φιλης μου να σας πω οτι καταφερε (μετα απο πολλες προσπαθειες βεβαια)μαζι του να αποκτησει το κοριτσακι της ενω η ιδια δεν ειχε σαλπιγγες!!!!Ηταν απο τις πιο δυσκολες περιπτωσεις που εχει αντιμετωπισει στην καριερα του..Τελος μου αρεσε το γεγονος οτι προσπαθησε να με καθησυχασει οσον αφορα το οικονομικο λεγοντας μου χωρις να του αναφερω εγω το παραμικρο οτι μπορω να τον πληρωσω μονο οταν παρω τα χρηματα για την επεμβαση που εκανα πισω απο την ασφαλιστικη μου...Περισσοτερες λεπτομερειες απο το Σεπτεμβριο κοριτσακια μου...μακαρι να πανε ολα καλα!!!!!!Φιλακια πολλα!!!

 

Μα καλα εκανε χειρουργεια κ δεν βρηκε κανεις τον πολυποδα??

Τι να πω !! Καλη επιτυχια κοριτσι μου !!!

Ειμαι Ερωτευμενη με την κορη μου !!!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα,εγω δεν εχω παει σε κανεναν απο τους δυο αλλα για τον Παντο εχω ακουσει πολυ καλα λογια!!!!τωρα για τον Μαστρομηνα ξερω απο μια φιλη που δουλευει στο κεντρο του οτι απο καμια 10ρια εμβρυολογους που εχουν ο ενας ειναι πολυ καλος κ με τα περισσοτερα θετικα τεστ....τωρα η επιλογη ειναι δικη σου!!!!

 

Αυτο με προβληματισε λιγο !!!! :roll::roll::cry::cry:

Ειμαι Ερωτευμενη με την κορη μου !!!

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα virgi,και εγω πολι καιρο σκεφτομουνα που θα κανω την εξωσωματικη μου και τελικα κατελιξα στον Παντος.Οτι ειναι γραμενο ας γινη!Και εγω εχω το προτοκολο στα χερια μου και περιμενω περιοδο για να ξεκινισω,εαν επιλεξεις τον Παντο θα χαρω να μαθενο τα νεα σου,και τα ηθελα να σε ρωτησο στον προτοκολο απο Παντο πια μερα σου λεει να κανεις την ενεση Αρβεκαπ,εμενα μου γραφει 24 μερα περιοδου και αναρωτιεμαι επειδη εδω στο φορουμ τα κοριτσια την κανουνε 21 μερα.Καλη επιτηχια σε ολες μας!

 

Γεια σου !!! Σωστο κ αυτο οτι να γινει ας γινει !!! Αλλα επειδη εχω ηδη μια αποτυχημενη εξωσωματικη την οποια μετανιωνω που την εκανα πριν ψαξω να μαθω πληροφοριες, θα ηθελα αυτη τη φορα να μαθω για τους δυο γιατρους οσα περισσοτερα μπορω !

 

Στο θεμα μας τωρα, μου εδωσε να κανω μακρυ πρωτοκολλο, την 24 μερα περιοδου arvekap, κ μετα απο 10 μερες θα περιμενω περιοδο οπου θα ξεκινησω κ διεγερση με gonal 300 μοναδες ! Εδω λοιπον ειναι που αναρωτιεμαι γιατι να ξεκινησω με τοοοσο πολλες μοναδες οταν οι αλλοι μου λενε οτι εχω πολυκυστικες κ με ξεκινανε με 150 μοναδες για να μην κανει μπαμ ο αργανισμος??

Απαντηση δεν θα παρω μιας κ δεν μου εδωσε το περιθωριο να ρωτησω τιποτα !:evil:

 

Καλη επιτυχια !!!Ευχομαι μεσα απο την προσπαθεια αυτη να δεις ενα θετικο αποτελεσμα!

Ειμαι Ερωτευμενη με την κορη μου !!!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια, zitamar εγκυούλα μου τι κάνεις?

Λοιπόν, η δική μου εμπειρία είναι μικρή καθώς έψαξα, ρώτησα, έμαθα και πήγα ΜΟΝΟ στον ΜΑΣΤΡΟΜΗΝΑ. Δεν ξέρω γιατί ίσως δεν ήθελα να μπερδευτώ περισσότερο, είχα ακούσει και τα καλύτερα λόγια κυρίως ότι κυριαρχεί και η ανθρώπινη πλευρά στην μονάδα δεν σε βλέπουν σαν κινητό πορτοφόλι. Και βέβαια όλοι για τα χρήματα το κάνουν απλά κάποιοι έχουν το "τακτ" και δεν στο δείχνουν κατάμουτρα. Από καιρό μου έλεγε η αδερφή μου για την νύφη της συννυφάδας της που μετά από χρόνια προσπαθειών έμεινε με την πρώτη, μια φίλη έμεινε εκεί με την πρώτη, μια γνωστή με την δεύτερη και μάλιστα δίδυμα και τυχαία που το κουβέντιασα με την κοπέλα στο μανικιούρ μου είπε για την ξαδέρφη της από την Κρήτη τα ίδια... Δεν το σκέφτηκα πολύ, είπα εκεί θα πας και ότι γίνει! Έκανα την πρώτη μου εξωσωματική με λήψη 17 ωαρίων εκ των οποίων γονιμοποιήθηκαν τα 11. Η εμβρυομεταφορά έγινε 30/05 3 άριστων εμβρύων (8 κυττάρων). 11/06 η χοριακή έδειξε θετική με 144 μονάδες (!!!!!) όλοι μου έλεγαν ότι έχω δίδυμα! Για να μην σας κουράζω άλλο, η εξέλιξη ήταν άσχημη διότι ήταν εξωμήτριο το μωράκι μου και χρειάστηκε πριν 19 μέρες να κάνω καισαρική για να το "αφαιρέσω" μαζί με την δεξιά μου σάλπιγγα!! Ευτυχώς από τα 8 έμβρυα που έμειναν προχώρησαν σε βλαστοκύστες τα 6 τα οποία με περιμένουν στην κατάψυξη του Εμβρυογένεσις. Αυτό σημαίνει ότι για τις επόμενες 2 προσπάθειες τουλάχιστον δεν θα πάρω πάλι τις ορμόνες. Φυσικά και όλο αυτό δεν ήταν λάθος του γιατρού καθώς όπως μου εξήγησε η τοποθέτηση γίνεται στο ενδομήτριο αλλά μέχρι να γίνει η εμφύτευση τα έμβρυα περιφέρονται. Αυτή ήταν η εμπειρία μου και δεν την έγραψα για να σας μπερδέψω, αλλά γιατί όπως λέει και η φίλη μου η zitamar όλοι θα σου πουν ότι ο καλύτερος είναι εκεί που πέτυχαν την εγκυμοσύνη. ΟΛΑ ΕΙΝΑΙ ΘΕΜΑ ΤΥΧΗΣ! Έτσι κι αλλιώς είτε τον έναν διαλέξεις είτε τον άλλον είναι και οι δύο πολύ "δυνατοί" στο χώρο και με πολλές επιτυχίες στο ενεργητικό τους! ΟΠΩΣ ΚΑΙ ΝΑ ΕΧΕΙ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΣΑΣ ΕΥΧΟΜΑΙ ΟΛΟΨΥΧΑ ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ ΚΑΙ ΣΕ 9 ΜΗΝΕΣ ΝΑ ΚΡΑΤΑΤΕ ΣΤΗΝ ΑΓΚΑΛΙΑ ΣΑΣ ΤΑ ΘΑΥΜΑΤΑΚΙΑ ΣΑΣ!!

 

Λυπαμαι πολυ που ειχε τετοια καταληξη η ιστορια σου ! Ευχομαι η ταλαιπωρια να σταματησει εδω κ την επομενη φορα να κρατησεις το θαυματακι αγκαλιτσα σου !

 

Αυτο μου ετο ειχε πει ενας γιατρος καποια στιγμη οτι οι σαλπιγγες μου ειναι περιεργες κ εχω πιθανοτητες για εξωμητριο !!:cry::cry:

Αλλα με την εξωσωματικη μου ειχε πει θα ειναι λιγοτερες οι πιθανοτητες !!!

Ποσο κριμα ειναι να κανεις τοσο κοπο να εχεις επιτυχια κ στο τελος να εχεις αυτη την καταληξη....

 

Λυπαμαι πραγματικα !

Ειμαι Ερωτευμενη με την κορη μου !!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Αν θα ηθελες ακομα μια γνωμη, θα σου ελεγα Παντο χωρις δευτερη σκεψη.

Οχι τοσο για τον ιδιο. Θεωρω οτι και οι δυο γιατροι ειναι ισαξιοι. Κυριως για το εργαστηριο του που ειναι κορυφαιο! Οι εμβρυολογοι του ειναι οι καλυτεροι!

Οτι κι'αν επιλέξεις, σου ευχομαι καλή επιτυχία μεσα απ'την καρδια μου.

Link to comment
Share on other sites

Αν θα ηθελες ακομα μια γνωμη, θα σου ελεγα Παντο χωρις δευτερη σκεψη.

Οχι τοσο για τον ιδιο. Θεωρω οτι και οι δυο γιατροι ειναι ισαξιοι. Κυριως για το εργαστηριο του που ειναι κορυφαιο! Οι εμβρυολογοι του ειναι οι καλυτεροι!

Οτι κι'αν επιλέξεις, σου ευχομαι καλή επιτυχία μεσα απ'την καρδια μου.

 

Σ ευχαριστω τοσο πολυ ! Πραγματικα ειναι μεγαλη βοηθεια αυτο να ξερω που ειναι καλυτερα εκτος απο αποψη γιατρου ! Ετσι κ αλλιως αλλες 2 φορες θα τον δω μονο.

Εγω που ειχα θεμα με τα ωαρια μαλλον ετσι πρεπει να το ψαξω !

Σ ευχαριστω πολυ !

Ειμαι Ερωτευμενη με την κορη μου !!!

Link to comment
Share on other sites

virgi ότι ερωτήσεις έχεις πάρε τηλέφωνο το πρωί και ζήτα μία συντονίστρια θα σε εξυπηρετήσουν και θα λύσεις ότι απορείες έχεις,έτσι και αλλιώς τον Πάντο θα τον ξαναδείς μονο στην εμβρυομεταφορα.καλη επιτυχία

YiMXp3.png
Link to comment
Share on other sites

virgi ότι ερωτήσεις έχεις πάρε τηλέφωνο το πρωί και ζήτα μία συντονίστρια θα σε εξυπηρετήσουν και θα λύσεις ότι απορείες έχεις,έτσι και αλλιώς τον Πάντο θα τον ξαναδείς μονο στην εμβρυομεταφορα.καλη επιτυχία

 

Ξερεις τι εχω παθει? Εχω αποριες ακομα κ του τυπου γιατι να παρω κατευθειαν 300 μοναδες? και παθω υπερδιεγερση? μηπως πρεπει να ξεκινησω απο πιο χαμηλα? γιατι ολοι οι αλλοι μου λενε εχω πολυκυστικες κ εσυ μου λες δεν φαινεται ιδιαιτερο θεμα να εχεις !?!?!?

Πιστευεις θα μου απαντησουν οι συντονιστριες σε αυτα? Αν ειναι ετσι θα πρεπει να καλεσω για να δω τι θα μου πουν!!

Σ ευχαριστω παντως!!!!!

Ειμαι Ερωτευμενη με την κορη μου !!!

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια γεια σας !!!

Τελικα μαλλον με τον Παντο θα συνεχισω. Κ ο μονος λογος ειναι που ειπατε οτι εχει τους καλυτερους εμβρυολογους !!!!

Ευχαριστω για την βοηθεια σας !!!!!!

Ειμαι Ερωτευμενη με την κορη μου !!!

Link to comment
Share on other sites

virgi να παίρνεις τηλέφωνο και να ρωτάς το παραμικρό,το σώμα το δικό μας ταλαιπωρήται και η τσέπη μας λοιπόν γιατι να μην τους τηλεφωνήσεις για τις ερωτήσεις σου?? στο κατω κατω την δουλειά τους κάνουνε!!

YiMXp3.png
Link to comment
Share on other sites

Zitamar κανονικα ετσι πρεπει να γινει να τηλεφωνω συνεχεια αλλα ντρεπομαι ρε γμτ !!

Κ εχω καθε μερα κ απο μια διαφορετικη απορια !!!!!

Δεν ξερω τι να κανω !!!

 

Φριντα υπαρχουν παααααρα πολλοι γιατροι που κανουν αυτην την δουλεια, αρκει να το ψαξεις λιγο !!!!!

Μπορω να σου προτεινω να δεις καποιον που ειναι φοβερος αλλα οχι για τα δικα μου δεδομενα!!!!Δεν ειναι μεγαλο ονομα αλλα μαλλον τον ξερουν πολλες κοπελες !Γιατι εχει κοσμο μεχρι τις 12 το βραδυ !

 

Γενικα ψαξτο ομως !!! Τωρα αυτο που λες με τον Παντο κ τα χρηματα πιστευω οτι ολοι το ιδιο σε βλεπουν !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

Καλη επιτυχια !!!!!

Ειμαι Ερωτευμενη με την κορη μου !!!

Link to comment
Share on other sites

...giati exo akoysei oti o pantos apla sou troei ta lefta...

 

Γεια σου Φριντα. Να σου πω κι'εγω με τη σειρα μου οτι γιατροι υπαρχουν απειροι. Εγω για πολλα χρονια εκανα προσπαθειες με εναν γιατρο που μονο σαν πορτοφολι δεν με εβλεπε. Παιδι ομως απέκτησα με τον Πάντο...

Καλη συνεχεια και καλη τυχη σου ευχομαι.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια,

 

Θα σας καταθέσω εν συντομία και την δική μου εμπειρία με την ελπίδα να σας φανεί χρήσιμη. Είμαι 36 χρονών και ο σύζυγός μου 37.

Η εξωσωματική γονιμοποίηση στην δική μας περίπτωση ήταν μονόδρομος, καθώς υπήρχε ανωμαλία σπέρματος σε πολύ μεγάλο ποσοστό (98%). Παράλληλα δε υπήρχε και πρόβλημα στον καρυότυπο ζεύγους, ήτοι χρωμοσωμική ανωμαλία. Θέματα γυναικολογικά ευτυχώς δεν υπήρχαν, πράγμα που διεκόλυνε τη διαδικασία. Προχωρήσαμε σε εξωσωματική γονιμοποίηση, μετά σε προεμφυτευτικό έλεγχο (PGD) και τέλος σε εμβρυομεταφορά. Εμεινα έγκυος με την πρώτη προσπάθεια και τώρα είμαι στην 5η εβδομάδα κυήσεως. Η όλη διαδικασία έγινε από τον γιατρό Πάντο στο Γέννεσις. Κατά τη γνώμη μου ο κ. Πάντος είναι ένας εξαιρετικός γιατρός, με μεγάλη εμπειρία, πολύ καλή επιστημονική κατάρτιση, οργανωμένη ομάδα και σωστά επιλεγμένους συνεργάτες. Θα ήθελα να τονίσω ότι ουδεμία στιγμή δεν μας δόθηκε η εντύπωση ότι μας αντιμετώπισαν ως "χρήμα". Αντιθέτως, όλα έγιναν σε άκρως επιστημονικό και επαγγελματικό επίπεδο. Η αντιμετώπιση ήταν πολύ ανθρώπινη και ζεστή. Στο σημείο αυτό, θα ήθελα να προσθέσω ότι ο σύζυγός μου είναι επίσης γιατρός, άλλης μεν ειδικότητας, αλλά έχει τη δυνατότητα να επεξεργάζεται τις πληροφορίες με επιστημονική ματιά και να κρίνει πιο αντικειμενικά την κατάσταση. Μείναμε απόλυτα ευχαριστημένοι και επέλεξα η εξέλιξη της εγκυμοσύνης μου να παρακολουθείται από τους γιατρούς του κέντρου. Τέλος, να προσθέσω ότι και η ξαδέλφη μου πριν από 8 χρόνια είχε απευθυνθεί στον ίδιο γιατρό. Η κοπέλα είχε σοβαρό πρόβλημα γονιμότητας οφειλόμενη σε αποτυχημένη γυναικολογική επέμβαση. Πήγε στον κ. Πάντο, έμεινε έγκυος με την πρώτη εξωσωματική και γέννησε 2 υπέροχα παιδάκια. Εύχομαι να βοήθησα λίγο και αν χρειαστείτε κάποια διευκρίνιση, feel free to ask.

Καλή επιτυχία σε όλες.

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...