Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Ατμομάγειρες (για παιδιά)


Recommended Posts


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 658
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

ΜΙΛΑΜΕ ΓΙΑ ΚΑΤΑΠΛΗΚΤΙΚΗ ΣΥΣΚΕΥΗ!!!!!

 

Την έχω ξανασυστήσει στο forum όπως ανέφερε και η Mυρτώ παλιότερα και πλέον, όταν γεννάει κάποια από το περιβάλλον είναι το στάνταρ δώρο που πηγαίνω!!!!!(αυτό ή ένα sling αν βλέπω ότι η μαμά είναι πρόθυμη για αυτή τη "φάση" :lol: )

 

Μου είχε λύσει τα χέρια για μέχρι 10 μηνών, γιατί βάζεις σε κομματάκια όλα τα υλικά βάζεις και νεράκι (σαν σε καφετιέρα) και το ξεχνάς για 20 λεπτά (δε νομίζω ότι έκανε ποτέ μισάωρο, αν θυμάμαι καλά!... :roll: ) Αυτά απλά μαγειρεύεται μόνο του και μετά (στο ίδιο σκεύος) το αλέθεις...και αλέθεται ΤΕΛΕΙΑ...και το μοσχάρι με τις ίνες!

Στις διακοπές μας έσωσε! Το φαγητό της Μάγιας ποτέ δεν υπήρξε μπελάς...και το πλύσιμο της συσκευής, σαν να πλένω 2 κούπες....ΤΙΠΟΤΑ!!!!

 

Το συστήνω ανεπιφύλακτα σε όλες!!!!!

Το μόνο μείον, είναι ότι κοντά στο χρόνο δεν αρκεί σαν ποσότητα....αλλά εκεί πέρασα σε κανονικό ατμομάγειρα! Κάνει λίγο παραπάνω ώρα, είναι λίγο πιο "μπελάς" στο πλυσιμο, αλλά φτιάχνω φαγητό πάλι χωρίς να χρειάζεται να είμαι "από πάνω", και κρατάει για 2 μέρες ή και παραπάνω!

 

Αυτά! :wink:

Link to comment
Share on other sites

ΜΙΛΑΜΕ ΓΙΑ ΚΑΤΑΠΛΗΚΤΙΚΗ ΣΥΣΚΕΥΗ!!!!!

 

Την έχω ξανασυστήσει στο forum όπως ανέφερε και η Mυρτώ παλιότερα και πλέον, όταν γεννάει κάποια από το περιβάλλον είναι το στάνταρ δώρο που πηγαίνω!!!!!(αυτό ή ένα sling αν βλέπω ότι η μαμά είναι πρόθυμη για αυτή τη "φάση" :lol: )

 

Μου είχε λύσει τα χέρια για μέχρι 10 μηνών, γιατί βάζεις σε κομματάκια όλα τα υλικά βάζεις και νεράκι (σαν σε καφετιέρα) και το ξεχνάς για 20 λεπτά (δε νομίζω ότι έκανε ποτέ μισάωρο, αν θυμάμαι καλά!... :roll: ) Αυτά απλά μαγειρεύεται μόνο του και μετά (στο ίδιο σκεύος) το αλέθεις...και αλέθεται ΤΕΛΕΙΑ...και το μοσχάρι με τις ίνες!

Στις διακοπές μας έσωσε! Το φαγητό της Μάγιας ποτέ δεν υπήρξε μπελάς...και το πλύσιμο της συσκευής, σαν να πλένω 2 κούπες....ΤΙΠΟΤΑ!!!!

 

Το συστήνω ανεπιφύλακτα σε όλες!!!!!

Το μόνο μείον, είναι ότι κοντά στο χρόνο δεν αρκεί σαν ποσότητα....αλλά εκεί πέρασα σε κανονικό ατμομάγειρα! Κάνει λίγο παραπάνω ώρα, είναι λίγο πιο "μπελάς" στο πλυσιμο, αλλά φτιάχνω φαγητό πάλι χωρίς να χρειάζεται να είμαι "από πάνω", και κρατάει για 2 μέρες ή και παραπάνω!

 

Αυτά! :wink:

 

Αν έκανε και αποστείρωση θα ήταν ακόμα καλυτερα, αλλά ακόμα κι έτσι είναι σωτήριο μηχάνημα!

Link to comment
Share on other sites

δεν το έχω χρησιμοποιήσει ακόμα... την Παρασκευή θα ξεκινήσουμε οπότε θέλω να ρωτήσω τις μαμάδες που το έχουν κάνει ήδη....

 

Μου είπαν ότι χρειάζομαι όμως και λίγο ζουμάκι για να κάνω την κρέμα ....

ισχύει αυτό? θα χρειάζομαι ζουμάκι που δεν θα έχω επειδή δεν θα είναι βραστά αλλά στον ατμό? πως αντιμετωπίζεται κάτι τέτοιο? :roll:

(εγώ είχα κατά νου ότι το κολοκυθάκι θα βγάλει αρκετό ζουμί από μόνο του και δεν είχα αγχωθεί... τώρα όμως το σκέφτομαι...)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Μου είπαν ότι χρειάζομαι όμως και λίγο ζουμάκι για να κάνω την κρέμα ....

ισχύει αυτό? θα χρειάζομαι ζουμάκι που δεν θα έχω επειδή δεν θα είναι βραστά αλλά στον ατμό? πως αντιμετωπίζεται κάτι τέτοιο? :roll:

 

ζουμάκι θα έχεις με τα όλα του.... μετά το μαγείρεμα θα βρίσκεται ήδη μέσα στον κάδο (κάτω από το καλαθάκι που κρατάει τα υλικά). Εσυ απλά πριν αλέσεις θα χύνεις το περισσότερο για να μη σου βγει εντελώς "σούπα" και θα προσθέτεις μία κουταλίτσα λαδάκι και μία λεμονάκι για γεύση!

 

Άντε, και καλή σας όρεξη! :D:wink:

Link to comment
Share on other sites

Μου είπαν ότι χρειάζομαι όμως και λίγο ζουμάκι για να κάνω την κρέμα ....

ισχύει αυτό? θα χρειάζομαι ζουμάκι που δεν θα έχω επειδή δεν θα είναι βραστά αλλά στον ατμό? πως αντιμετωπίζεται κάτι τέτοιο? :roll:

 

ζουμάκι θα έχεις με τα όλα του.... μετά το μαγείρεμα θα βρίσκεται ήδη μέσα στον κάδο (κάτω από το καλαθάκι που κρατάει τα υλικά). Εσυ απλά πριν αλέσεις θα χύνεις το περισσότερο για να μη σου βγει εντελώς "σούπα" και θα προσθέτεις μία κουταλίτσα λαδάκι και μία λεμονάκι για γεύση!

 

Άντε, και καλή σας όρεξη! :D:wink:

 

Μιαμ μιαμ!!!

Link to comment
Share on other sites

Μου είπαν ότι χρειάζομαι όμως και λίγο ζουμάκι για να κάνω την κρέμα ....

ισχύει αυτό? θα χρειάζομαι ζουμάκι που δεν θα έχω επειδή δεν θα είναι βραστά αλλά στον ατμό? πως αντιμετωπίζεται κάτι τέτοιο? :roll:

 

ζουμάκι θα έχεις με τα όλα του.... μετά το μαγείρεμα θα βρίσκεται ήδη μέσα στον κάδο (κάτω από το καλαθάκι που κρατάει τα υλικά). Εσυ απλά πριν αλέσεις θα χύνεις το περισσότερο για να μη σου βγει εντελώς "σούπα" και θα προσθέτεις μία κουταλίτσα λαδάκι και μία λεμονάκι για γεύση!

 

Άντε, και καλή σας όρεξη! :D:wink:

 

αχ σε ευχαριστώ βρε!!!! να σαι καλά! :D

Link to comment
Share on other sites

ΜΙΛΑΜΕ ΓΙΑ ΚΑΤΑΠΛΗΚΤΙΚΗ ΣΥΣΚΕΥΗ!!!!!

 

Την έχω ξανασυστήσει στο forum όπως ανέφερε και η Mυρτώ παλιότερα και πλέον, όταν γεννάει κάποια από το περιβάλλον είναι το στάνταρ δώρο που πηγαίνω!!!!!(αυτό ή ένα sling αν βλέπω ότι η μαμά είναι πρόθυμη για αυτή τη "φάση" :lol: )

 

Μου είχε λύσει τα χέρια για μέχρι 10 μηνών, γιατί βάζεις σε κομματάκια όλα τα υλικά βάζεις και νεράκι (σαν σε καφετιέρα) και το ξεχνάς για 20 λεπτά (δε νομίζω ότι έκανε ποτέ μισάωρο, αν θυμάμαι καλά!... :roll: ) Αυτά απλά μαγειρεύεται μόνο του και μετά (στο ίδιο σκεύος) το αλέθεις...και αλέθεται ΤΕΛΕΙΑ...και το μοσχάρι με τις ίνες!

Στις διακοπές μας έσωσε! Το φαγητό της Μάγιας ποτέ δεν υπήρξε μπελάς...και το πλύσιμο της συσκευής, σαν να πλένω 2 κούπες....ΤΙΠΟΤΑ!!!!

 

Το συστήνω ανεπιφύλακτα σε όλες!!!!!

Το μόνο μείον, είναι ότι κοντά στο χρόνο δεν αρκεί σαν ποσότητα....αλλά εκεί πέρασα σε κανονικό ατμομάγειρα! Κάνει λίγο παραπάνω ώρα, είναι λίγο πιο "μπελάς" στο πλυσιμο, αλλά φτιάχνω φαγητό πάλι χωρίς να χρειάζεται να είμαι "από πάνω", και κρατάει για 2 μέρες ή και παραπάνω!

 

Αυτά! :wink:

 

κ εγω απο την Ερικα εμαθα πρωτη φορα για αυτο το χρυσο μηχανημα και αν κ ακομα εμεις εχουμε δρομο για στερεα τροφη πηγα κ το ειδα, γιατι η Ερικα με εχει πεισει με την διαφημιση που του εχει κανει... :D

καποια κοπελα πριν συστησε ενα της BEABA. επισης το ειδα σημερα, η λειτουργια τους ειναι ακριβως η ιδια κ μπερδευτηκα αφου το 2ο ειναι πιο ομορφο. επισης της BEABA με εντυπωσιασε το micro egg ψηνει το αυγο οπως το θες στα μικροκυματα απο 10 εως 40 δευτερολεπτα αναλογος πως το προτιμας ψημενο.

Link to comment
Share on other sites

καποια κοπελα πριν συστησε ενα της BEABA. επισης το ειδα σημερα, η λειτουργια τους ειναι ακριβως η ιδια κ μπερδευτηκα αφου το 2ο ειναι πιο ομορφο. επισης της BEABA με εντυπωσιασε το micro egg ψηνει το αυγο οπως το θες στα μικροκυματα απο 10 εως 40 δευτερολεπτα αναλογος πως το προτιμας ψημενο.

 

Γαι πειτε κι άλλα, για πείτε κι άλλα.... :lol::lol::lol:

Που το βρίσκω αυτό το BEABA στην Αθήνα? Μπήκα στο site της εταιρείας κι από μία γρήγορη ματιά δεν βρήκα κάτι! :roll:

 

....Άκυρο το είδα το baby cook....αλλά στην αθήνα που το βρίσκω, και ξέρει κανείς την τιμή?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κορίτσια, μηπως εχει χρησιμοποιησει καμια σας τον αποστειρωτητης nuk ως ατμομαγειρα;;Γιατι στις οδηγιες χρησης γραφει οτι ειναι και ατμομαγειρας αλλα δεν ξερω, ποσο καλος θα ειναι;;

Link to comment
Share on other sites

λοιπόν κορίτσια... το χρησιμοποιώ απ τη Μ. Παρασκευή...

ένα έχω να σας πω...

 

ΣΩΤΗΡΙΟ!!!!!!!!!!

 

 

σε μισή ώρα είναι έτοιμο το φαγητό του παιδιού (συμπεριλαμβανομένου και του χρόνου που χρειάζεται για να καθαρίσεις ένα κολοκύθι ένα καρότο και μία πατάτα :lol: )

επειδή σήμερα δουλεύω αλλά ήθελα να πάω το φαγητό στην αδερφή μου να του το δώσει το μεσημέρι, είχα καθαρίσει και είχα κόψει από το βράδυ τα λαχανικά και τα έβαλα στο ψυγείο μέσα σε νερό...

σήμερα το πρωί, το βάλαμε σε λειτουργία μέχρι να ετοιμάσουμε το γάλα του μικρού και να το πιει, το φαγητό του ήταν έτοιμο!!!

τέλειο!!!!! κάθε μέρα φρέσκο φαγητό για το παιδί χωρίς κόπο!

αυτά είναι!!!

Link to comment
Share on other sites

  • 4 εβδομάδες μετά...

Μα γ..ώ το κέρατο μου!!!! Πορώθηκα και εγώ , μόνω που σας διάβασα.

(Μαμά του Ωρίωνα ξυπνάς μέσα μου το... καταναλωτικό ζώον :lol: )

 

Άντε να περάσει κανάς μηνάκος-δύο μέχρι να διατάξει η παιδίατρος να πάμε σε τέτοιες τροφές για να πάω να το πάρω....

 

Χμμμ.... Τώρα που το σκέφτομαι πάω να το πάρω ΤΩΡΑ έτσι και αλλιώς - για καβάτζα!

 

ΕΦΥΓΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ!!

 

daddycool

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πορωθήκατε όλοι, πήγατε το πήρατε κι εγώ που το είχα τάξει για δώρο δεν το βρήκα και πήγα με άδεια χέρια εκεί που το είχα υποσχεθεί κι έγινα ρόμπα :lol:

έχει έλλειψη λέει η chicco :?

 

 

το μόνο "θεματάκι" που έχει αυτή η συσκευή είναι η ποσότητα που χωράει

βέβαια απ ότι έχω υπολογίσει βγάζει με άνεση γύρω στα 350γρ φαγητό (τελειωμένο)

αυτή τη στιγμή ο μικρός μου τρώει 200 με 250... δεν ξέρω δλδ για πόσο καιρό θα με παίρνει με μία δόση αλλά σκέφτηκα ότι ακόμα κι αν το βάζω να δουλέψει καπάκια δεύτερη φορά και βγάζω 700 γρ φαγητού στο μέλλον αν τα χρειάζομαι, και πάλι είναι τόσο εξυπηρετικό που δε με νοιάζει

δλδ... διπλάσιος χρόνος μεν, αλλά εξακολουθεί να είναι μακραν καλύτερο απ το ενδεχόμενο βρασμού της τροφής σε κατσαρόλα...

άσε που στον ατμό δεν χάνουν τις ουσίες τους τα φαγητάκια :D

Link to comment
Share on other sites

τελικα ολοι σας το πηρατε εκτος εμενα που εκανα το ποστ :lol::lol:

πηγα να το παρω προχτες και δεν το βρηκα,οπως το λεει η Ωριωνομαμα-ηταν σε ελλειψη!!!! :mad::mad::mad:

9a7bp2.pngIm47p2.png
Link to comment
Share on other sites

Μετά από σοβαρή έρευνα:

 

Η Chicco μάλλον αποσύρει το μοντέλο που είχε το Λητώ και το αντικαθιστά με καινούριο (και πιο ακριβό):

http://www.chicco.com και αναζήτηση "Robot da Cucina Cuocipappa Sanovapore"

 

Το Bebedelice μπορεί να αποστειρώσει 1 μπουκάλι κάθε φορά. Το αρνητικό του είναι ότι έχει δύο δοχεία σε διαφορετικές θέσεις, το ένα μαγειρεύει στον ατμό και αποστειρώνει ενώ το άλλο αλέθει. Δηλαδή δε μπορείς να το αφήσεις μόνο του και να τα κάνει όλα στη σειρά, πρέπει να αλλάξεις δοχείο και θέση. Επίσης, το δοχείο μού φαίνεται πολύ μικρό. Βγαίνει όμως σε ένα σούπερ χρωματάκι βατόμουρο!

http://www.babymoov.com/english/bebedelice-94.html

 

Το ΒΕΑΒΑ Babycook υπάρχει και στο cosycorner: http://www.cosycorner.gr/products/details.php?lang=gr&id=916. Έχει την ίδια λειτουργία με της Chicco. Λέει ότι χωράει 600 ml, για τα άλλα δε βρήκα χωρητικότητα. Ο αυγοπαρασκευαστής είναι διαφορετικό προιόν, απλά της ίδιας εταιρείας.

1103660.png

________

I think men who have a pierced ear are better prepared for marriage. They've experienced pain and bought jewelry.

Link to comment
Share on other sites

Κάποια μαμά είδα ότι ρωτούσε εάν η συγκεκριμένη συσκευή κάνει για αποστείρωση.

 

Λοιπόν, θέλω να πω ότι τυχαίνει να μας περισεύει ένας αποστειρωτής Chicco 8 sterilnatural basic σχεδόν καινούργιος , μόνο η εσωτερική πατουρίτσα του είναι λιγάκι στραβωμένη - φαντάζομαι πως ισιώνει ), και τον χαρίζω σε όποια μανούλα τον θέλει.

 

Εμείς δεν τον πολύχρησιμοποιήσαμε (5-6 φορές μόνο) διότι μας κάναν δώρο εναν μεγαλύτερο...

 

Ξέρω ότι είναι φθηνός , ίσως η προταση μου να μην έχει νόημα , απλά δεν μου αρέσει να πετάω καινούργια πράγματα , είμαι της ανακύκλωσης :wink::wink:

 

Άμα καμία μαμά ενδιαφέρεται ας μου πεί....

daddycool

Link to comment
Share on other sites

Κάποια μαμά είδα ότι ρωτούσε εάν η συγκεκριμένη συσκευή κάνει για αποστείρωση.

 

Λοιπόν, θέλω να πω ότι τυχαίνει να μας περισεύει ένας αποστειρωτής Chicco 8 sterilnatural basic σχεδόν καινούργιος , μόνο η εσωτερική πατουρίτσα του είναι λιγάκι στραβωμένη - φαντάζομαι πως ισιώνει ), και τον χαρίζω σε όποια μανούλα τον θέλει.

 

Εμείς δεν τον πολύχρησιμοποιήσαμε (5-6 φορές μόνο) διότι μας κάναν δώρο εναν μεγαλύτερο...

 

Ξέρω ότι είναι φθηνός , ίσως η προταση μου να μην έχει νόημα , απλά δεν μου αρέσει να πετάω καινούργια πράγματα , είμαι της ανακύκλωσης :wink::wink:

 

Άμα καμία μαμά ενδιαφέρεται ας μου πεί....

daddycool

cool μπαμπα πολυ ωραια η προταση σου,ενδιαφερομαι!κι εγω της ανακυκλωσης ειμαι!που μενεις?Θεσσαλονικη μηπως?Αν ναι θα βολευε!! :wink:

Ευχαριστω ετσ ικι αλλιως!

Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...

Βρε παιδιά , επανέρχομαι στο θέμα γιατί διάβασα κάτι συγκλονιστικό...

 

ΠΡΟΣΟΧΗ ΠΡΟΣΟΧΗ

 

Λύθηκε το μυστήριο γιατί η chicco έχει τον παιδικό ατμομάγειρα "σε έλλειψη" στην Ελλάδα....

 

ΤΟΝ ΕΧΕΙ ΑΠΟΣΥΡΕΙ Η ΓΕΝΙΚΗ ΓΡΑΜΜΑΤΕΙΑ ΚΑΤΑΝΑΛΩΤΗ !!!!

 

Διαβάστε εδώ και πηγαίνετε κάτω-κάτω εκεί που λέει

 

"μπλέντερ για παιδική τροφή/ ατμομάγειρας - CuociPappa Sanovapore Μάρκα: Chicco"

 

http://www.ana-mpa.gr/anaweb/user/selectlang?lang=en&currpageurl=%2Fuser%2Fshowprel%3Fservice%3D3%26maindoc%3D5981405

 

"... Το προϊόν ενέχει σοβαρό κίνδυνο πνιγμού γιατί μικρά κομμάτια είναι πιθανό να αποσπαστούν από το εσωτερικό του δοχείο, αν αυτό πλένεται επανειλημμένα σε πλυντήριο πιάτων ..."

 

Αμ έτσι εξηγείται γιατί οι πωλήτριες μου κάνουν τις πάπιες ένα μήνα τώρα και μου λένε : "Δεν μας δίνει η chicco ημερομηνία ,δεν μας δίνει η chicco ημερομηνία!!!"

 

Δεν σας δίνει ημερομηνία γιατί το προϊόν ΕΙΝΑΙ ΑΠΑΓΟΡΕΥΜΕΝΟ , ΠΑΛΙΟΨΕΥΤΕΣ !!!

Link to comment
Share on other sites

Δεν μας χρειάζεται το CuociPappa Sanovapore τους!Δόξα το Θεό,χεράκια έχουμε και μπορούμε να μαγειρέψουμε και μόνες μας!Σε λίγο θα μας πλασάτουν και ρομποτάκ-αγκαλίτσα που θα κοιμίζει το μωρό μας,ένα άλλο που θα το κάνει μπάνιο και ένα ακόμα που θα του αλλάζει πάνα!Έλεος πια!

Link to comment
Share on other sites

Βρε παιδιά , επανέρχομαι στο θέμα γιατί διάβασα κάτι συγκλονιστικό...

 

ΠΡΟΣΟΧΗ ΠΡΟΣΟΧΗ

 

Λύθηκε το μυστήριο γιατί η chicco έχει τον παιδικό ατμομάγειρα "σε έλλειψη" στην Ελλάδα....

 

ΤΟΝ ΕΧΕΙ ΑΠΟΣΥΡΕΙ Η ΓΕΝΙΚΗ ΓΡΑΜΜΑΤΕΙΑ ΚΑΤΑΝΑΛΩΤΗ !!!!

 

Διαβάστε εδώ και πηγαίνετε κάτω-κάτω εκεί που λέει

 

"μπλέντερ για παιδική τροφή/ ατμομάγειρας - CuociPappa Sanovapore Μάρκα: Chicco"

 

http://www.ana-mpa.gr/anaweb/user/selectlang?lang=en&currpageurl=%2Fuser%2Fshowprel%3Fservice%3D3%26maindoc%3D5981405

 

"... Το προϊόν ενέχει σοβαρό κίνδυνο πνιγμού γιατί μικρά κομμάτια είναι πιθανό να αποσπαστούν από το εσωτερικό του δοχείο, αν αυτό πλένεται επανειλημμένα σε πλυντήριο πιάτων ..."

 

Αμ έτσι εξηγείται γιατί οι πωλήτριες μου κάνουν τις πάπιες ένα μήνα τώρα και μου λένε : "Δεν μας δίνει η chicco ημερομηνία ,δεν μας δίνει η chicco ημερομηνία!!!"

 

Δεν σας δίνει ημερομηνία γιατί το προϊόν ΕΙΝΑΙ ΑΠΑΓΟΡΕΥΜΕΝΟ , ΠΑΛΙΟΨΕΥΤΕΣ !!!

αααααααααααα μάλιστα

δλδ δεν ισχύει το ότι είναι να βγει το νέο μοντέλο? :?

πάντως για να είμαι ειλικρινής, εγώ δεν είδα τέτοιου είδους φθορά και το χρησιμοποιώ καθημερινά

βέβαια η αλήθεια είναι ότι το πλένω τσάκα τσάκα στο χέρι κι όχι στο πλυντήριο πιάτων γιατί δεν θέλω να μένουν πάνω του τα στιλβωτικά κλπ υγρά

θα έχω το νου μου πάντως... tks daddycool :D

 

 

 

 

Δεν μας χρειάζεται το CuociPappa Sanovapore τους!Δόξα το Θεό,χεράκια έχουμε και μπορούμε να μαγειρέψουμε και μόνες μας!Σε λίγο θα μας πλασάτουν και ρομποτάκ-αγκαλίτσα που θα κοιμίζει το μωρό μας,ένα άλλο που θα το κάνει μπάνιο και ένα ακόμα που θα του αλλάζει πάνα!Έλεος πια!

ονειράκι μου γλυκό θα μου επιτέψεις να διαφωνήσω μιας που το έχω το συγκεκριμένο εργαλείο ε? :D

είναι ένα ΠΟΛΥ ΠΟΛΥ ΠΟΛΥ χρήσιμο εργαλείο για τις μανούλες που θέλουν κάθε μέρα φρέσκο μαγειρεμένο φαγάκι για το μωρό τους κι εργάζονται

η επιστήμη είναι για να μας βοηθάει και να μας λύνει τα χέρια

δεν είναι κακό το ότι βγαίνουν συνεχώς νέα εξαρτήματα που μας διευκολύνουν τη ζωή :D

και αποστείρωση μπορείς να κάνεις με την κατσαρόλα σου αλλά όπως και να το κάνουμε είναι πιο βολικό και πιο πρακτικό να έχεις αποστειρωτή που τα κάνει όλα σε δεκα λεπτα :wink:

 

 

EDIT

daddycool το διάβασα τώρα και λέει όμως ότι

"Η ανάκληση, σύμφωνα με γραπτή δήλωση του διανομέα της Chicco στη χώρα μας, δεν αφορά προϊόντα, που έχουν εισαχθεί από την επίσημη αντιπροσωπεία."

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ με την Μαμά του Ωρίωνα . παρόλες τις τεχνικές ατέλειες του προϊόντος εγώ συνεχίζω να το θεωρώ πολύ καλή συσκευή σαν ιδέα και ελπίζω στην επόμενη του έκδοση να λυθεί το πρόβλημα που λέμε και θα το πάρω σίγουρα. (Το ψάχνω σαν τρελλός ένα μήνα τώρα!!!) Πάντως έτσι και αλλιώς ούτε και εγώ θα έβαζα στο πλυντήριο πιάτων σκεύος του μωρού μου...

 

Το κακό είναι ότι δεν μας ενημερώνουνε ρε γαμώτο... Όλα μόνοι μας πρέπει να τα βρίσκουμε....

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...