Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

LGBT (lesbian gay bi trans) parenting - γονείς ίδιου φύλου - γονεικός ρόλος


Recommended Posts

Συγγνώμη..μα διαφωνώ παντελώς με το συγκεκριμένο θέμα..δεν μπορώ να διανοηθω ότι ενα ζευγάρι ομοφυλόφιλων μπορουν να είναι ιδανικό πρότυπο για τα παιδιά τους αφου οι ίδιοι δίνουν λαθεμένη εικόνα του καθε φύλου...ενας πατέρας που θυληπρεπίζει ή μια μητέρα που το παίζει σκληρό καρύδι (με την αντρική έννοια) δε νομίζω ότι αποτελουν ιδανικά πρότυπα μιμησης των παιδιών γιατί κακά τα ψέματα τα παιδιά αντιγράφουν και μιμουνται συμπεριφορές. Το γεγονός ότι έχουν προκύψει ομοφυλόφιλοι μέσα απο οικογέναια ετεροφυλόφιλων δε σημαίνει ότι συμβαίνει σε κάθε οικογένεια αλλά ουτε και πως οι συνθήκες μέσα στην οικογένεια ήταν οι ιδανικές για να μεγαλώσει σωστά το κάθε παιδί αλλά ουτε ξέρουμε τι λάθη μπορεί να κάνει η ίδια η φύση...το σίγουρο είναι πως ο άντρας πρέπει να είναι άντρας και η γυναίκα γυναικα..και να υπάρχει ο πατέρας και η μητέρα μέσα στην οικογένεια..και συγγνώμη που θα το πω έτσι άκομψα, μα αυτή είναι η γνώμη μου, οι ομοφυλόφιλοι προκύπτουν είτε απο προβληματική οικογένεια είτε απο <<λάθος>> της φύσης..αυτοι οι ίδιοι ομοφυλόφιλοι θέλουν να συνεχίσουν να μεταφέρουν ένα λάθος πρότυπο και μάλιστα νομιμα; Δε με νοιάζει τι κάνουν ή τι δεν κάνουν στο κρεβάτι τους..όμως δεν μπορουν να αναλαμβάνουν την ευθύνη για την ομαλή ανάπτυξη ενός παιδιου!!! Και σίγουρα ο καθείς έχει τις επιλογές του όμως η φύση είναι η σοφότερη όλων..τα ετερώνυμα έλκονται πάντα!! Το θηλυκό υπάρχει για το αρσενικό και μονο. Τα γεννητικά όργανα είναι με τέτοιο τρόπο φτιαγμένα ώστε μονο δυο διαφορετικά φύλα οδηγουν στην αναπαραγωγή. Κι αν δεν είναι το παν μονο η αναπαραγωγή αλλά και τα δικαιώματά μας, ας μείνουμε καλύτερα μέχρι εκεί..δηλαδή στις ερωτικές μας επιλογές..όχι όμως να παίρνουμε και στο λαιμο μας και άλλα άτομα!!!!!

Με κάλυψες ΠΛΗΡΩΣ!!!

iyuNp3.png4hNCp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 2,3k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • UFO

    UFO 161 δημοσιεύσεις

  • DALIA

    DALIA 121 δημοσιεύσεις

  • Jarett

    Jarett 104 δημοσιεύσεις

  • Thaumataki

    Thaumataki 97 δημοσιεύσεις

το κρεβάτι είναι το θέμα?

εδώ μιλάμε για την διαπαιδαγώγηση και γαλούχηση του παιδιού μέσα απο την οικογένειά του .. το ίδιο είναι μια μαμά και ένας μπαμπάς...και το ίδιο είναι ένας μπαμπάς και ένας μπαμπάς................???

πώς μπορούν 2 ίδιοι άνθρωποι να μεγαλώσουν σωστά ένα παιδί? αυτό φυσικά και δεν σημαίνει οτι τα παιδιά που μεγαλώνουν με 2 ετερόφυλους γονείς γίνονται σωστοί άνθρωποι.

για τα υπόλοιπα παιδιά όμως το θεωρώ καταδίκη το να μεγαλώσουν μέσα σε τέτοια οικογένεια

εγω πάλΙ θεωρώ ΚΑΤΑΔΙΚΗ την απόψη για αυτούς τους ανθρωπους ...οχι τους ίδιους ΤΟΥς ΑΝΘΡΩΠΟΥς ΚΑΙ ΤΙς ΠΡΟΤΗΜΉΣΕΙς ΤΟΥς ...!

και θεωρω και ΚΑΤΑΔΙΚΗ το οτι η κοινωνία μας (εγω εσυ ο παραπερα) μεγαλώνει παιδια με αυτες τις απόψεις που θα συνασταρφούν με αυτα τα παιδια και που τελικα θα υιοθετίσουν τις απόψεις των γονεών τους και θα τους δημιουργηθούν ολα αυτα τα ψυχικά τραυματα που τόσο φοβαστε ΓΙΑ ΑΥΤΑ ΤΑ ΠΑΔΙΑ !

Link to comment
Share on other sites

ΠΟΙΟΣ ΤΑ ΛΕΕΙ ΝΟΘΑ ΡΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕ.....????? :D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D

ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΧΑΧΑ

εχεις εγκλωβιστεί σε στεροότυπα παρελθόντως ....

maradnic (γμτ το νικ σου για το γραψω τη δυσλεξία μου μεσα κανω δεκαπεντε ώρες χαχαχαχα) συμφωνω με το τελυεταίο σου ποστ !

Κι όμως....είμαστε 2010 κι έιχα πάει τον μπέμπη το Σάββατο στο παρκάκι μια βόλτα κι όπως καθόμουν, ακούω τη μια να λέει στην άλλη ''Ναι, ρε μασταρδεμένο είναι..τρέχα γύρευε δλδ''. Εξοργίστηκα τόσο πολυ!:mad:

iyuNp3.png4hNCp3.png
Link to comment
Share on other sites

εγω πάλΙ θεωρώ ΚΑΤΑΔΙΚΗ την απόψη για αυτούς τους ανθρωπους ...οχι τους ίδιους ΤΟΥς ΑΝΘΡΩΠΟΥς ΚΑΙ ΤΙς ΠΡΟΤΗΜΉΣΕΙς ΤΟΥς ...!

και θεωρω και ΚΑΤΑΔΙΚΗ το οτι η κοινωνία μας (εγω εσυ ο παραπερα) μεγαλώνει παιδια με αυτες τις απόψεις που θα συνασταρφούν με αυτα τα παιδια και που τελικα θα υιοθετίσουν τις απόψεις των γονεών τους και θα τους δημιουργηθούν ολα αυτα τα ψυχικά τραυματα που τόσο φοβαστε ΓΙΑ ΑΥΤΑ ΤΑ ΠΑΔΙΑ !

 

 

και έτσι να είναι τα πράγματα, προτιμώ να είμαι ΚΑΤΑΔΙΚΑΣΜΕΝΗ στα πιστεύω μου, παρά να τα ισοπεδώσω όλα..!!!!

kc3rp3.pngD0HJp3.png

"Μέχρι τώρα είχαμε ο ένας τον άλλον.. τώρα έχουμε ΤΑ ΠΑΝΤΑ..!"

31.07.2010

Link to comment
Share on other sites

Σαφώς και δεν λέω ότι ένα ζευγάρι ομοφυλόφιλων δεν μπορεί να μεγαλώσει έναν άνθρωπο σωστά..μπορεί... δεν κάνει η ερωτική επιλογή τον άνθρωπο !!Όμως δίνουν ένα λαθεμένο πρότυπο συμπεριφοράς του φύλου. Μην τα ισοπεδώνουμε όλα επειδή υπάρχουν άτομα με ιδιαίτερες προτιμήσεις!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

α καλα....!!!

ρε παιδια διαβαστε και λίγο πριν γραψετε ...:-) :-) :-)

ΤΡΑΓΑΝΟΎΛΑ δεν εχω να πω κατι καθως πρέπει να πιασουμε το θέμα απο τα γενοφάσκια του ...!

:-)

οι ομοφυλόφιλοι προκύπτουν είτε απο προβληματική οικογένεια είτε απο <<λάθος>> της φύσης..

χαχαχαχαχ

Link to comment
Share on other sites

Σωστά! Εδώ λάθος είμαστε οι ετερόφιλοι....για σκέψου ένα παιδάκι τότε που ζεί με 2 μαμάδες ή μπαμπάδες ;! Ενώ οι υπόλοιποι φίλοι του έχουν έναν μπαμπά και μία μαμά....Και στο σχολείο το κοροΐδευουν;;;;Αυτές τις αξίες λέω εγώ...

 

Ρε Thaumataki, πολλά παιδιά μεγαλώνουν με έναν μπαμπά μόνο ή μία μαμά μόνο ή με μια γιαγιά και μια μαμά, κ.ο.κ. για διάφορους λόγους που δεν έχουν να κάνουν μόνο με την ομοφυλοφιλία, αν καταλαβαίνεις τι εννοώ.

 

Ποια παιδιά θα κοροϊδεύουν τα παιδιά αυτά στο σχολείο, με τον έναν μπαμπά, τους δύο μπαμπάδες, τη μια γιαγιά και τη μια μαμά, κ.ο.κ.;

Τα παιδιά των οποίων οι γονείς δεν έδωσαν αυτές τις αξίες που λες εσύ! Φρόντισε λοιπόν να δώσεις στα παιδιά σου τις ανάλογες αξίες, ώστε να μην κοροϊδεύουν τα παιδιά με οικογένειες που δεν είναι πανομοιότυπες με τη δικιά τους. Σε διαβεβαιώ ότι το ίδιο κάνω κι εγώ.:wink:

.....δε νομίζω τάκη....

Link to comment
Share on other sites

Κι όμως....είμαστε 2010 κι έιχα πάει τον μπέμπη το Σάββατο στο παρκάκι μια βόλτα κι όπως καθόμουν, ακούω τη μια να λέει στην άλλη ''Ναι, ρε μασταρδεμένο είναι..τρέχα γύρευε δλδ''. Εξοργίστηκα τόσο πολυ!:mad:

και ?

για πες για πες

για σκυλί μιλαγαν ...?

α οχι για παιδι ε>

και ...

?

σε καλύπτει αυτη η αποψη ?

προφανως όχι ... πριν απο 50 χρόνια όμως στην ελλαδα αυτη ηταν η κυρίαρχη αποψη για τις μονογονεικές ... μήπως ΛΕΩ ΜΉΠΩς .... ΑΥΤΟ ΘΑ ΛΕΝΕ ΜΕΤΑ ΑΠΟ 50 ΧΡΟΝΙΑ για τις απόψεις σας ?μια υπόθεση κανω ... ! :D:D:D:D:D

και τότε ???? τι ?

Link to comment
Share on other sites

Ρε Thaumataki, πολλά παιδιά μεγαλώνουν με έναν μπαμπά μόνο ή μία μαμά μόνο ή με μια γιαγιά και μια μαμά, κ.ο.κ. για διάφορους λόγους που δεν έχουν να κάνουν μόνο με την ομοφυλοφιλία, αν καταλαβαίνεις τι εννοώ.

 

Ποια παιδιά θα κοροϊδεύουν τα παιδιά αυτά στο σχολείο, με τον έναν μπαμπά, τους δύο μπαμπάδες, τη μια γιαγιά και τη μια μαμά, κ.ο.κ.;

Τα παιδιά των οποίων οι γονείς δεν έδωσαν αυτές τις αξίες που λες εσύ! Φρόντισε λοιπόν να δώσεις στα παιδιά σου τις ανάλογες αξίες, ώστε να μην κοροϊδεύουν τα παιδιά με οικογένειες που δεν είναι πανομοιότυπες με τη δικιά τους. Σε διαβεβαιώ ότι το ίδιο κάνω κι εγώ.:wink:

Όχι ρε συ..εγώ ΚΑΝΕΝΑ πρόβλημα δεν έχω με μονογονεΐκές οικογένειες. Ο κόσμος όμως είναι δηλητήριο και θα κάνει τα πάντα να σε αμαυρώσει και να σε ταπεινώσει! Τα παιδία από μόνα τους δε λένε, αλλά φροντίζουν οι μανούλες για αυτό με το ''σούσουρο'' που κάνουν μεταξύ τους και το φτηνό κουτσομπολιό.

iyuNp3.png4hNCp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

και ?

για πες για πες

για σκυλί μιλαγαν ...?

α οχι για παιδι ε>

και ...

?

σε καλύπτει αυτη η αποψη ?

προφανως όχι ... πριν απο 50 χρόνια όμως στην ελλαδα αυτη ηταν η κυρίαρχη αποψη για τις μονογονεικές ... μήπως ΛΕΩ ΜΉΠΩς .... ΑΥΤΟ ΘΑ ΛΕΝΕ ΜΕΤΑ ΑΠΟ 50 ΧΡΟΝΙΑ για τις απόψεις σας ?μια υπόθεση κανω ... ! :D:D:D:D:D

και τότε ???? τι ?

Εγώ δεν επικρότησα τη συζήτησή τους σε καμία περίπτωση! Είναι άλλο ένα παιδί που ίσως για το χ, ψ λόγο δεν έχει μπαμπά κι άλλο το παιδί που έχει 2 μπαμπάδες!

iyuNp3.png4hNCp3.png
Link to comment
Share on other sites

καποια στιγμη νομιζω θα πρεπει να σταματησουμε να βαζουμε ταμπελες σε καταστασεις.οτι καποιοι ανθρωποι ζουν διαφορετικα απο μας ,ειναι διαφορετικοι απο μας δεν τους κανει ουτε καλυτερους ουτε χειροτερους,απλως ειναι διαφορετικοι.καλο ειναι να αποδεχομαστε τη διαφορετικοτητα ακομη κι οταν δεν θελουμε να την "ασπαστουμε".η εχθροτητα προς το διαφορετικο δημιουργησε αουσβιτς....

προσωπικη μου αποψη χωρις να θελω να προσβαλω η να θιξω κανεναν.

children=world:D

happy children=better world:wink:

Link to comment
Share on other sites

Εγώ μπορώ να δω ένα ζευγάρι γυναικών να μεγαλώνει τα βιολογικά του παιδιά αν και το θεωρώ σκληρό αν το παιδί δεν ξέρει τον πατέρα του. Επίσης μπορώ να δω ομόφυλα ζευγάρια να υιοθετούν. Αλλά αυτό με την παρένθετη μητέρα μου φαίνεται πολύ αφελές που το εκστομίζουν μερικοί γκέι άντρες λες και είναι κουτάβι το μωρό και προς χάρισμα. Δηλ. ή θα μεσολαβεί χρηματική συναλλαγή που το θεωρώ ανήθικο για να ξεκινήσει μια ζωούλα ή θα έχει ψυχολογικά προβλήματα η μάνα για να δώσει το παιδί της και μιλάω για Ελλάδα. Τα ομόφυλα ζευγάρια πρέπει να έχουν μία απάντηση που είναι ο άλλος βιολογικός γονέας και δεν νομίζω να μπορείς να πεις σε αγόρασα. Όσο για το να μεγαλώνει ένας άνδρας το βιολογικό του παιδί με ομόφυλο του αφού κερδίσει επιμέλεια εντάξει αυτό θα είναι μία στο εκατομμύριο.

 

Εγώ καταλήγω ότι οι ομόφυλες γυναίκες δεν παραιτούνται της μητρότητας ενώ οι ομόφυλοι άντρες δυστυχώς σε πολύ μεγάλο βαθμό στερούνται την πατρότητα. Και αυτός είναι ο βασικότερος λόγος που θα στενοχωριόμουν αν ο γιος μου μου έλεγε ότι είναι γκέι.

Link to comment
Share on other sites

το ίδιο είναι μια μαμά και ένας μπαμπάς...και το ίδιο είναι ένας μπαμπάς και ένας μπαμπάς................???

πώς μπορούν 2 ίδιοι άνθρωποι να μεγαλώσουν σωστά ένα παιδί?

 

συγγνώμη, έτσι όπως είναι η κατάσταση με τις δουλειές- δουλείες, όλο και λιγότερα παιδιά βλέπουν τον ένα ή και τους δύο γονείς... μην κολλήσουμε εκεί τώρα!!

Μεγαλώνουν με γιαγιάδες και με αλλοδαπές γυναίκες...

9Af0p2.png
Link to comment
Share on other sites

Aναφερω το παραδειγμα γιατι το εχω μεσα στο σπιτι μου, ο αντρας μου μεγαλωσε χωρις πατερα με δυο γυναικες στην οικογενεια την μαμα του και την γιαγια του. Πατρικο και αντρικο προτυπο δεν ειχε ποτε αλλα ουτε ομοφυλοφυλος εγινε ουτε προβληματικος. Ισα ισα μπορω να πω, ειναι ο πιο εξυπνος γλυκος και χαρισματικος αντρας του κοσμου. Και οσο για ολους αυτους που τον φωναζαν μπασταρδο με την σταση ζωης του και ολα οσα καταφερε στην ζωη του τους απαντησε μια και καλη. Θα θελαν πολυ ολοι αυτοι οι μη μπασταρδοι να ειναι στη θεση του σημερα.

 

Τα κλισε και τα κομπλεξ τα δημιουργουν οι ιδιοι οι ανθρωποι και μονο αυτοι μπορουν να τα ξεπερασουν για να ειναι ολα τα παιδια του κοσμου χαρουμενα χωρις διακρισεις.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

εγω παω για υπνο και μένω σε αυτα για σημερα:

καλο ειναι να αποδεχομαστε τη διαφορετικοτητα ακομη κι οταν δεν θελουμε να την "ασπαστουμε".η εχθροτητα προς το διαφορετικο δημιουργησε αουσβιτς....
και θεωρω και ΚΑΤΑΔΙΚΗ το οτι η κοινωνία μας (εγω εσυ ο παραπερα) μεγαλώνει παιδια με αυτες τις απόψεις που θα συνασταρφούν με αυτα τα παιδια και που τελικα θα υιοθετίσουν τις απόψεις των γονεών τους και θα τους δημιουργηθούν ολα αυτα τα ψυχικά τραυματα που τόσο φοβαστε ΓΙΑ ΑΥΤΑ ΤΑ ΠΑΔΙΑ !
Ποια παιδιά θα κοροϊδεύουν τα παιδιά αυτά στο σχολείο, με τον έναν μπαμπά, τους δύο μπαμπάδες, τη μια γιαγιά και τη μια μαμά, κ.ο.κ.;

Τα παιδιά των οποίων οι γονείς δεν έδωσαν αυτές τις αξίες που λες εσύ!

Έχω δει πάντως πολλά ζευγάρια που με τις πράξεις τους δεν περνούν αξίες στα παιδιά τους, όμως επειδή είναι ετερόφιλοι, δεν μας ενοχλούν...
Τα κλισε και τα κομπλεξ τα δημιουργουν οι ιδιοι οι ανθρωποι και μονο αυτοι μπορουν να τα ξεπερασουν για να ειναι ολα τα παιδια του κοσμου χαρουμενα χωρις διακρισεις.

καληνύχτα αδερφια

και προσοχή

μην κρίνεις για να μην κριθείς ... λεει ενασ ώραιός τυπος στην ιστορία μας ...

Link to comment
Share on other sites

το παιδι ΒΛΕΠΕΙ ΕΝΑΝ ΓΟΝΕΑ δεν βλεπει τι κάνουν οι γονεις του στο κρεβατι

(εκτως και αν έχουμε μελος εδω που αφήνει το παιδι του να βλε΄πει ενω κανουν σεξ ...εκει ναι έχουνε προβλημα ήτε έιναι όμόφιλοι ήτε τεροφίλοι ... ήτε οτι να ναι ) :wink: .....8α διαφωνισω απολυτα με ολες σου τις αποψεις το παιδι φυσικα και δεν βλεπει τι γινετε στο κρεβατι αλλα καταλαβενει απολυτα την σχεση των γονιων του τους οποιους εχει σαν προτυπα και σαν παραδειγματα στην ζωη του...ολες οι αξιες οι οποιες περνει ενα παιδι ειναι απο την οικογενεια του και τον τροπο που μεγαλωσε απο αυτα που εβλεπε στο περιβαλον του..δικαιωμα στην δημιουργια ενος παιδιου εχει μονο ενας αντρας με μια γυναικα συμφωνα με την φυση και τον θεο ο οποιος ολα εν σοφια εποιησε...

Link to comment
Share on other sites

Διάβασα όλε τις απόψεις σας. Η δικιά μου στάση στο θέμα είναι οτι μπορεί ο καθένας να έχει τις προτιμήσεις του στον ερωτικό τομέα στο θέμα των παιδιών όμως......Με την ερωτική πράξη ενας άνδρας και μια γυναίκα μπορούν να τεκνοποιήσουν. Δε θα γινόταν και με τους ομοφυλόφιλα ζευγάρια το ίδιο αν ηταν φυσιολογικό να το πω(μη παρεξηγηθώ κιόλας); Θα μου πείτε πολλά ζευγάρια καταφεύγουν στην εξωσωματική, ναι άλλα δεν είναι το σύνηθες αυτό. Δε ξέρω μπορεί να είμαι εγω πολύ οπισθοδρομική απο την άλλη όμως δε μπορώ χάρη της προοδευτικότητας να δεχθώ κάτι έτσι αβίαστα μόνο και μόνο για να μη χαρακτηριστώ οπισθοδρομική.

Link to comment
Share on other sites

δικαιωμα στην δημιουργια ενος παιδιου εχει μονο ενας αντρας με μια γυναικα συμφωνα με την φυση και τον θεο ο οποιος ολα εν σοφια εποιησε...

δικαίωμα στην εκπαίδευση

την εργασία

την οικογενεια

την αξιοπρέπεια εχουν ΟΛΟΙ ...

ανεξάρτητα απο που είναι , πόσα έχουν , πώς είναι, τι πιστεύουν και τι κάνουν στο κρεβατι τους ....

 

η φύση μέχρι πριν λίγα χρόνια δεν επέτρεπε σε υπογόνημα ζευγαρια να τεκνοποιήσουν και το περιβαλλον ελεγε : ο θεος δεν τους έδωσε παιδι ...

μετα αλλαξε γνώμη ο θεός ...?

τι να σου πω !?...εγω δεν ξέρω !

οταν θα τον δώ θα τον ρωτήσω .... μεχρι τότε ... δεν μιλώ εξ ονόματος του !;):D

Link to comment
Share on other sites

Δε ξέρω μπορεί να είμαι εγω πολύ οπισθοδρομική απο την άλλη όμως δε μπορώ χάρη της προοδευτικότητας να δεχθώ κάτι έτσι αβίαστα μόνο και μόνο για να μη χαρακτηριστώ οπισθοδρομική.

δεν αναγκάζεται εδω κανείς σε καθολική αποδοχή απόψεων ...

κι εγω δεν ξύπνησα μια μερα και τους αποδέχτηκα... μου πειρε χρόνια ...

 

for the record η νταντα μου ήταν transsexual ίσως αυτο να βοήθησε οτι ποτέ δεν μου φάνηκε περιέργη η διαφορετικότητα στον σεξουαλικό προσανατολισμό του ατόμου ... και οι γονείς μου με καθοδήγησαν προς μια κατεύθυνση αποδοχής της διαφορετικότητας ... σαν το ΜΟΝΟ φυσιολογικό στην φύση ... εκεί μπορώ να πω είμαι τυχερή ...

Link to comment
Share on other sites

αυτο το "ο πατερας σου ειναι @@@ και η μανα σου ειναι λεσβια" οπως λες thaumataki αυτο πρεπει να σταματησει! σ αυτο πρεπει να μπουν ορια και οχι στα δικαιωματα των ομοφυλοφιλων!....

:-)

 

 

Νομίζω πως το ''ζουμί'' βρίσκεται ακριβώς σε αυτή τη φράση. Αυτές οι ταμπέλες θα πρέπει να σταματήσουν να μπαίνουν στους ανθρώπους. Εμένα πάντως στο σχολείο με κοροιδευαν γιατί είχα πεταχτα αυτιά κατα τα άλλα και μαμα και μπαμπα είχα!

Επίσης έχω να πω ότι η κοκκινοσκουφίτσα είναι κακιά και όχι ο λύκος!

Link to comment
Share on other sites

η φύση μέχρι πριν λίγα χρόνια δεν επέτρεπε σε υπογόνημα ζευγαρια να τεκνοποιήσουν και το περιβαλλον ελεγε : ο θεος δεν τους έδωσε παιδι ...

μετα αλλαξε γνώμη ο θεός ...?

τι να σου πω !?...εγω δεν ξέρω !

οταν θα τον δώ θα τον ρωτήσω .... μεχρι τότε ... δεν μιλώ εξ ονόματος του !:wink::-D

 

ARIA146.....εισαι ΘΕΑαα!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω πως πρέπει να αποδεχόμαστε την διαφορετικότητα κάθε είδους. Ενα ομόφυλο ζευγάρι, από την στιγμή που συμβιώνει ως οικογένεια, πιστεύω πως έχει το δικαίωμα να αποκτήσει (και) παιδί. Κι επίσης, θεωρώ, πως αυτοί οι άνθρωποι, επειδή ακριβώς γνωρίζουν την διαφορετικότητά τους, μπορεί να είναι ίσως και καλύτερα προετοιμασμένοι από "εμάς" τους "φυσιολογικούς" ψυχολογικά ως προς τον τρόπο αντιμετώπισης του θέματος...

x3lfp2?r=1334129047

 

ziswp2.png

Link to comment
Share on other sites

Η μορφή της οικογένειας αλλάζει, τα δεδομένα αλλάζουν και αυτό που πρέπει να σεβαστούμε είναι το ΔΙΚΑΙΩΜΑ που έχουν όλοι αυτοί οι άνθρωποι στο να κάνουν ότι κάνουμε κι εμείς... χωρίς να κατακρινόμαστε από κανένα γιατί εμείς είμαστε το πρότυπο άντρας-γυναίκα... άλλωστε, κανείς δεν ξέρει τί γίνεται όταν κλείνει η πόρτα κάθε σπιτιού...

x3lfp2?r=1334129047

 

ziswp2.png

Link to comment
Share on other sites

Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...