Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

LGBT (lesbian gay bi trans) parenting - γονείς ίδιου φύλου - γονεικός ρόλος


Recommended Posts

δεν είναι θέμα ιδιοτροπίας.

ίσως ο τρόπος που μεγαλώσαμε και βιώσαμε την έννοια της οικογένειας να μας οδηγεί σε αυτές τις σκέψεις μας.

αλλά είμαι ΚΑΘΕΤΗ σε αυτό το θέμα!!

Κι εγώ συμφωνώ απόλυτα μαζί σου!

iyuNp3.png4hNCp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 2,3k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • UFO

    UFO 161 δημοσιεύσεις

  • DALIA

    DALIA 121 δημοσιεύσεις

  • Jarett

    Jarett 104 δημοσιεύσεις

  • Thaumataki

    Thaumataki 97 δημοσιεύσεις

δεν είναι θέμα ιδιοτροπίας.

ίσως ο τρόπος που μεγαλώσαμε και βιώσαμε την έννοια της οικογένειας να μας οδηγεί σε αυτές τις σκέψεις μας.

αλλά είμαι ΚΑΘΕΤΗ σε αυτό το θέμα!!

γιατι βρε παιδι μου ...?

αν το παιδι σου αυριο σου πει είμαι γκέι θα του πεις ...οκ (λεμε τωρα) αλλα ειμαι ΚΑΘΕΤΗ παιδι δεν είσαι ικανός-ικανή να μεγαλώσεις ????

 

 

 

Ο γέλωτάς μου, ήταν για το ΔΝΤ...!:-P

δεκτον ...

αλλα δνε μπορείς να πεις....

το στορι το χεις ε? (ολοι μας αλλωστε δεν σε κρίνω ...- εχω ιδιατερο χιούμορ ίσως ...) :D:D:D:D:D:D

Link to comment
Share on other sites

να το πω κι αυτο γιατι θα σκασω :-)

ενας ΑΘΡΩΠΟΣ με διαφορετικές σεξουαλικές προτημησεις δεν ειναι παιδεραστης ...

τα τερατα είναι ευυπόληπτοι πολίτες και κατα ένα τεράστιο ποσοστό είναι ετερόφιλοι οικογενειάρχες και κανουν μαθημα στα παιδια μας ή είναι σε επαγγέλματα κοντα σε παιδιά ....!!!

for the record

φυλαξτε την απέχθεια σας για αυτούς ...

!!!!

Link to comment
Share on other sites

γιατι βρε παιδι μου ...?

αν το παιδι σου αυριο σου πει είμαι γκέι θα του πεις ...οκ (λεμε τωρα) αλλα ειμαι ΚΑΘΕΤΗ παιδι δεν είσαι ικανός-ικανή να μεγαλώσεις ????

Πάντως έχοντας γίο δε θα μ'άρεσε, αντί για νύφη να μου φέρει ''γαμπρό''...Και ναι με τα σημερινά δεδομένα, δε θα θελα να κάνει παιδί με αυτές τις προΰποθέσεις....Δεν είναι θέμα άξιων, αλλά αξιών!

iyuNp3.png4hNCp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

να το πω κι αυτο γιατι θα σκασω :-)

ενας ΑΘΡΩΠΟΣ με διαφορετικές σεξουαλικές προτημησεις δεν ειναι παιδεραστης ...

τα τερατα είναι ευυπόληπτοι πολίτες και κατα ένα τεράστιο ποσοστό είναι ετερόφιλοι οικογενειάρχες και κανουν μαθημα στα παιδια μας ή είναι σε επαγγέλματα κοντα σε παιδιά ....!!!

for the record

φυλαξτε την απέχθεια σας για αυτούς ...

!!!!

Παιδεραστής μπορεί να είναι μέχρι και ο δάσκαλος! Κανείς δεν κατηγορεί τους γκέΐ για ομοφυλοφιλία ( εγώ τουλάχιστον ).

iyuNp3.png4hNCp3.png
Link to comment
Share on other sites

Πάντως έχοντας γίο δε θα μ'άρεσε, αντί για νύφη να μου φέρει ''γαμπρό''...Και ναι με τα σημερινά δεδομένα, δε θα θελα να κάνει παιδί με αυτές τις προΰποθέσεις....Δεν είναι θέμα άξιων, αλλά αξιών!

 

Δηλαδη συγνωμη βρε Θαυματακι....

Θα νιώσεις οτι δεν εκανες καλη δουλεια , δεν εδωσες σωστη ανατροφή στο παιδι σου αν λεμε αν σου δηλώσει οτι ειναι γκει? Οτι δεν εδωσες τις σωστές αξιες....?

 

Link to comment
Share on other sites

γιατι βρε παιδι μου ...?

αν το παιδι σου αυριο σου πει είμαι γκέι θα του πεις ...οκ (λεμε τωρα) αλλα ειμαι ΚΑΘΕΤΗ παιδι δεν είσαι ικανός-ικανή να μεγαλώσεις ????

 

 

εάν μου πεί κάτι τέτοιο το παιδί μου...αφού πάρω 1 κουτί βαλεριάνες, λεξοτανίλ και οτιδήποτε υπογλώσσιο βρεθεί μπροστά μου.... θα πρέπει με ωριμότητα και σύνεση να το δεχτώ.

 

το θέμα όμως πιό είναι???? εγώ έχω στο μυαλό μου την οικογένεια με μαμά- μπαμπά- παιδιά και πιό πίσω γιαγιά και παππού. δεν λέω...είχα κι εγώ 2 παππούδες...αλλά όχι ζευγάρι...!!!!!!!!!

 

φαντάζομαι οτι μια γυναίκα δεν μπορεί να πάρει το ρόλο του άντρα μέσα στο σπίτι, όπως και ένας άντρας δεν μπορεί να πάρει τον ρόλο της γυναίκας.

 

άρα το οποιοδήποτε παιδάκι μεγαλώνει με ομοφυλόφιλους γονείς, θα έχει μόνο 1 πρότυπο. άρα δεν οδηγείτε κάπου έμμεσα????????????

kc3rp3.pngD0HJp3.png

"Μέχρι τώρα είχαμε ο ένας τον άλλον.. τώρα έχουμε ΤΑ ΠΑΝΤΑ..!"

31.07.2010

Link to comment
Share on other sites

Παιδεραστής μπορεί να είναι μέχρι και ο δάσκαλος! Κανείς δεν κατηγορεί τους γκέΐ για ομοφυλοφιλία ( εγώ τουλάχιστον ).

σορι δε το πιασα :D:D:D

 

Πάντως έχοντας γίο δε θα μ'άρεσε, αντί για νύφη να μου φέρει ''γαμπρό''...Και ναι με τα σημερινά δεδομένα, δε θα θελα να κάνει παιδί με αυτές τις προΰποθέσεις....Δεν είναι θέμα άξιων, αλλά αξιών!

για εξηγησε την διαφορά άξιων και αξιών για να μπορέσω να απαντησω.....

δεν είναι αξιοι να γίνουν γονείς οι ομόφιλοι ?

μη κανω κι αλλες υποθέσεις και ξεφύγω !!! :D:D:D:D

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδη συγνωμη βρε Θαυματακι....

Θα νιώσεις οτι δεν εκανες καλη δουλεια , δεν εδωσες σωστη ανατροφή στο παιδι σου αν λεμε αν σου δηλώσει οτι ειναι γκει? Οτι δεν εδωσες τις σωστές αξιες....?

Όχι βρε καλαμάρι....απαντούσα στην Αρια που έλεγε πως ένας γκέΐ γονιός δε σημαίνει ότι είναι και ανίκανος γονιός ( άξιος για μένα )...Δεν είναι θέμα εάν είναι άξιος ο γκέΐ, αλλά τί αξίες μπορεί να περάσει στο παιδί....

iyuNp3.png4hNCp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

να το πω κι αυτο γιατι θα σκασω :-)

ενας ΑΘΡΩΠΟΣ με διαφορετικές σεξουαλικές προτημησεις δεν ειναι παιδεραστης ...

τα τερατα είναι ευυπόληπτοι πολίτες και κατα ένα τεράστιο ποσοστό είναι ετερόφιλοι οικογενειάρχες και κανουν μαθημα στα παιδια μας ή είναι σε επαγγέλματα κοντα σε παιδιά ....!!!

for the record

φυλαξτε την απέχθεια σας για αυτούς ...

!!!!

Για τους ευηπόληπτους παιδεραστές λέω....Δεν κατηγορώ τους γκέΐ για παιδεραστία κι ενδεικτικά ως ευηπόληπτο παιδεραστή μπορώ να αναφέρω για παράδειγμα ένα δάσκαλο!

 

σορι δε το πιασα :D:D:D
iyuNp3.png4hNCp3.png
Link to comment
Share on other sites

 

 

εάν μου πεί κάτι τέτοιο το παιδί μου...αφού πάρω 1 κουτί βαλεριάνες, λεξοτανίλ και οτιδήποτε υπογλώσσιο βρεθεί μπροστά μου.... θα πρέπει με ωριμότητα και σύνεση να το δεχτώ.

 

το θέμα όμως πιό είναι???? εγώ έχω στο μυαλό μου την οικογένεια με μαμά- μπαμπά- παιδιά και πιό πίσω γιαγιά και παππού. δεν λέω...είχα κι εγώ 2 παππούδες...αλλά όχι ζευγάρι...!!!!!!!!!

 

φαντάζομαι οτι μια γυναίκα δεν μπορεί να πάρει το ρόλο του άντρα μέσα στο σπίτι, όπως και ένας άντρας δεν μπορεί να πάρει τον ρόλο της γυναίκας.

 

άρα το οποιοδήποτε παιδάκι μεγαλώνει με ομοφυλόφιλους γονείς, θα έχει μόνο 1 πρότυπο. άρα δεν οδηγείτε κάπου έμμεσα????????????

να εκεί ειναι το θεμα που παλιαότερα είχε προφανως συζητήσει η Νικη η οποία και δνε θελει να συμμετασχει ...

ειναι τα προ΄τυπα που έχουμε στο μυαλο μας ...

αυτο ειναι το θεμα

η εικόνα του φυσιολογικού και του παραφύση που μας εμποδίζει (κατεμε) να δουμε την ουσία της ανθρωπινης ικανότητας αλλα και υποστασς ενος ατόμου ....

η ουσία για μένα ...δεν ειναι στο τι κανει καποιος στο κεραβτι του

αλλα ποσο ΙΚΑΝΟΣ ειναι σαν γονέας και αν έχει σην τελική το διακίωμα σε αυτο το ένστηκτο και ποσο εμεις είμαστε ώριμοι να αποδεχθούμε εναν συνάνθρωπο μας και να τον σεβαστουμε

 

ειμαι γνωστη (αγνωστη) στο θεμα του σεβασμου της ανθωρπινης υπόστασης και σε πληροφορώ οτι όλοι μα (σχεδον) όλοι οι ανθρωποι έχουν διακιωματα στην ζωή την χαρα την εργασία τις σπουδες και ΝΑΙ την οικογενεια σε οποια μορφή και να έιναι αυτη ....!

ακόμα και ομόφιλοι

και ξαναερωτω

θα πεις στο απιδι σου ΕΙΜΑΙ ΚΑΘΕΤΗ παιδι δεν σου επιτρεπω να κανεις ????

Link to comment
Share on other sites

για εξηγησε την διαφορά άξιων και αξιών για να μπορέσω να απαντησω.....

δεν είναι αξιοι να γίνουν γονείς οι ομόφιλοι ?

μη κανω κι αλλες υποθέσεις και ξεφύγω !!! :D:D:D:D

Άξιοι μπορεί να είναι...αλλά όπως είπε και η φιλη μας παραπάνω, τί πρότυπα και τί αξίες μπορεί να πάρει το παιδί μέσα από αυτή την οικογένεια ;;;

iyuNp3.png4hNCp3.png
Link to comment
Share on other sites

Πάντως έχοντας γίο δε θα μ'άρεσε, αντί για νύφη να μου φέρει ''γαμπρό''...Και ναι με τα σημερινά δεδομένα, δε θα θελα να κάνει παιδί με αυτές τις προΰποθέσεις....Δεν είναι θέμα άξιων, αλλά αξιών!

 

Χμ, αν σου φέρει μια νύφη που δεν εγκρίνεις για τους χ, ψ δικούς σου ηθικούς λόγους; Αν είναι π.χ. πολύ μεγαλύτερή του, πολύ μικρότερή του, ξαναπαντρεμένη, με παιδιά, μαύρη, κίτρινη, πολύ χοντρή, πολύ αδύνατη, τον θέλει μόνο για τα λεφτά του, τον θέλει μόνο για το κορμί του, είναι πόντια, είναι δίδυμος στο ζώδιο, μένει σε μακρινή πόλη και θέλει να τον πάρει μαζί της; Ε; Ε;

.....δε νομίζω τάκη....

Link to comment
Share on other sites

γιατι βρε παιδι μου ...?

αν το παιδι σου αυριο σου πει είμαι γκέι θα του πεις ...οκ (λεμε τωρα) αλλα ειμαι ΚΑΘΕΤΗ παιδι δεν είσαι ικανός-ικανή να μεγαλώσεις ????

 

 

 

 

δεκτον ...

αλλα δνε μπορείς να πεις....

το στορι το χεις ε? (ολοι μας αλλωστε δεν σε κρίνω ...- εχω ιδιατερο χιούμορ ίσως ...) :D:D:D:D:D:D

 

να εκεί ειναι το θεμα που παλιαότερα είχε προφανως συζητήσει η Νικη η οποία και δνε θελει να συμμετασχει ...

ειναι τα προ΄τυπα που έχουμε στο μυαλο μας ...

αυτο ειναι το θεμα

η εικόνα του φυσιολογικού και του παραφύση που μας εμποδίζει (κατεμε) να δουμε την ουσία της ανθρωπινης ικανότητας αλλα και υποστασς ενος ατόμου ....

η ουσία για μένα ...δεν ειναι στο τι κανει καποιος στο κεραβτι του

αλλα ποσο ΙΚΑΝΟΣ ειναι σαν γονέας και αν έχει σην τελική το διακίωμα σε αυτο το ένστηκτο και ποσο εμεις είμαστε ώριμοι να αποδεχθούμε εναν συνάνθρωπο μας και να τον σεβαστουμε

 

ειμαι γνωστη (αγνωστη) στο θεμα του σεβασμου της ανθωρπινης υπόστασης και σε πληροφορώ οτι όλοι μα (σχεδον) όλοι οι ανθρωποι έχουν διακιωματα στην ζωή την χαρα την εργασία τις σπουδες και ΝΑΙ την οικογενεια σε οποια μορφή και να έιναι αυτη ....!

ακόμα και ομόφιλοι

και ξαναερωτω

θα πεις στο απιδι σου ΕΙΜΑΙ ΚΑΘΕΤΗ παιδι δεν σου επιτρεπω να κανεις ????

 

ναι, αλλά δεν θα του το πώ όταν μου φέρει στο σπίτι τον γαμπρό...

τότε θα είναι αργά. αλλά αυτό δεν σημαίνει οτι δεν θα είμαι κάθετη. τώρα αν μετά απο 30 χρόνια αλλάξω κι εγώ μυαλό...τί να σου πώ?

kc3rp3.pngD0HJp3.png

"Μέχρι τώρα είχαμε ο ένας τον άλλον.. τώρα έχουμε ΤΑ ΠΑΝΤΑ..!"

31.07.2010

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Χμ, αν σου φέρει μια νύφη που δεν εγκρίνεις για τους χ, ψ δικούς σου ηθικούς λόγους; Αν είναι π.χ. πολύ μεγαλύτερή του, πολύ μικρότερή του, ξαναπαντρεμένη, με παιδιά, μαύρη, κίτρινη, πολύ χοντρή, πολύ αδύνατη, τον θέλει μόνο για τα λεφτά του, τον θέλει μόνο για το κορμί του, είναι πόντια, είναι δίδυμος στο ζώδιο, μένει σε μακρινή πόλη και θέλει να τον πάρει μαζί της; Ε; Ε;

Από το να γίνει ο πωπός του ντέφι, ας την πάρει!:lol:

iyuNp3.png4hNCp3.png
Link to comment
Share on other sites

Άξιοι μπορεί να είναι...αλλά όπως είπε και η φιλη μας παραπάνω, τί πρότυπα και τί αξίες μπορεί να πάρει το παιδί μέσα από αυτή την οικογένεια ;;;

τις ιδιες (ή και διαφορετικές ) που θα παρει απο

εναν μπεκρί πατερα

μια μητερα που κλεβει

εναν πατερα που λεει ψεματα ...κλπ κλπ

το παιδι ΒΛΕΠΕΙ ΕΝΑΝ ΓΟΝΕΑ δεν βλεπει τι κάνουν οι γονεις του στο κρεβατι

(εκτως και αν έχουμε μελος εδω που αφήνει το παιδι του να βλε΄πει ενω κανουν σεξ ...εκει ναι έχουνε προβλημα ήτε έιναι όμόφιλοι ήτε τεροφίλοι ... ήτε οτι να ναι ) ;)

Link to comment
Share on other sites

τις ιδιες (ή και διαφορετικές ) που θα παρει απο

εναν μπεκρί πατερα

μια μητερα που κλεβει

εναν πατερα που λεει ψεματα ...κλπ κλπ

το παιδι ΒΛΕΠΕΙ ΕΝΑΝ ΓΟΝΕΑ δεν βλεπει τι κάνουν οι γονεις του στο κρεβατι

(εκτως και αν έχουμε μελος εδω που αφήνει το παιδι του να βλε΄πει ενω κανουν σεξ ...εκει ναι έχουνε προβλημα ήτε έιναι όμόφιλοι ήτε τεροφίλοι ... ήτε οτι να ναι ) ;)

Ναι έχεις δίκιο...αλλά το παιδί καταστρέφεται γιατί το καταστρέφει η κοινωνία...το παιδί του @@@@ έτσι θα λενε, όπως λένε ''νόθα'' τα παιδιά εκτός γάμου ( και πραγματικά εξοργίζομαι και μόνο που το ακούω ).

iyuNp3.png4hNCp3.png
Link to comment
Share on other sites

Όχι βρε καλαμάρι....απαντούσα στην Αρια που έλεγε πως ένας γκέΐ γονιός δε σημαίνει ότι είναι και ανίκανος γονιός ( άξιος για μένα )...Δεν είναι θέμα εάν είναι άξιος ο γκέΐ, αλλά τί αξίες μπορεί να περάσει στο παιδί....

 

Έχω δει πάντως πολλά ζευγάρια που με τις πράξεις τους δεν περνούν αξίες στα παιδιά τους, όμως επειδή είναι ετερόφιλοι, δεν μας ενοχλούν...

Νεαρές γυναίκες που παντρεύονται ευκατάστατους άντρες με πολύ μεγάλη διαφορά ηλικίας. Αυτές είναι πάντα η χαρά της μαμάς τους, που καλοπαντρεφτηκε η κόρη της. Τι ηθικές αξίες περνούν στα παιδιά τους;

 

"Πατροπαράδοτοι" άντρες που παντρεύονται μια γυναίκα, την κλείνουν στο σπίτι για να κάνει τις δουλειές και αυτοί ασχολούνται με τη δουλειά με τις ώρες. Που δεν ασχολουνται με τη διαπαιδαγώγηση των παιδιών τους και λόγω έλλειψης χρόνου αλλά και από πεποίθηση ότι αυτά είναι "γυναικείες δουλειές". Και αυτά τα ζευγάρια είναι πρότυπο στην ελληνική κοινωνία, "που την παντρεύτηκε και την έχει κυρία στο σπίτι". Τι ηθικές αξίες περνούν και αυτά τα ζευγάρια στα παιδιά τους;

.....δε νομίζω τάκη....

Link to comment
Share on other sites

τις ιδιες (ή και διαφορετικές ) που θα παρει απο

εναν μπεκρί πατερα

μια μητερα που κλεβει

εναν πατερα που λεει ψεματα ...κλπ κλπ

το παιδι ΒΛΕΠΕΙ ΕΝΑΝ ΓΟΝΕΑ δεν βλεπει τι κάνουν οι γονεις του στο κρεβατι

(εκτως και αν έχουμε μελος εδω που αφήνει το παιδι του να βλε΄πει ενω κανουν σεξ ...εκει ναι έχουνε προβλημα ήτε έιναι όμόφιλοι ήτε τεροφίλοι ... ήτε οτι να ναι ) ;)

 

το κρεβάτι είναι το θέμα?

εδώ μιλάμε για την διαπαιδαγώγηση και γαλούχηση του παιδιού μέσα απο την οικογένειά του .. το ίδιο είναι μια μαμά και ένας μπαμπάς...και το ίδιο είναι ένας μπαμπάς και ένας μπαμπάς................???

πώς μπορούν 2 ίδιοι άνθρωποι να μεγαλώσουν σωστά ένα παιδί? αυτό φυσικά και δεν σημαίνει οτι τα παιδιά που μεγαλώνουν με 2 ετερόφυλους γονείς γίνονται σωστοί άνθρωποι.

για τα υπόλοιπα παιδιά όμως το θεωρώ καταδίκη το να μεγαλώσουν μέσα σε τέτοια οικογένεια

kc3rp3.pngD0HJp3.png

"Μέχρι τώρα είχαμε ο ένας τον άλλον.. τώρα έχουμε ΤΑ ΠΑΝΤΑ..!"

31.07.2010

Link to comment
Share on other sites

Ναι έχεις δίκιο...αλλά το παιδί καταστρέφεται γιατί το καταστρέφει η κοινωνία...το παιδί του @@@@ έτσι θα λενε, όπως λένε ''νόθα'' τα παιδιά εκτός γάμου ( και πραγματικά εξοργίζομαι και μόνο που το ακούω ).

ΠΟΙΟΣ ΤΑ ΛΕΕΙ ΝΟΘΑ ΡΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕ.....????? :D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D

ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΧΑΧΑ

εχεις εγκλωβιστεί σε στεροότυπα παρελθόντως ....

maradnic (γμτ το νικ σου για το γραψω τη δυσλεξία μου μεσα κανω δεκαπεντε ώρες χαχαχαχα) συμφωνω με το τελυεταίο σου ποστ !

Link to comment
Share on other sites

Συγγνώμη..μα διαφωνώ παντελώς με το συγκεκριμένο θέμα..δεν μπορώ να διανοηθω ότι ενα ζευγάρι ομοφυλόφιλων μπορουν να είναι ιδανικό πρότυπο για τα παιδιά τους αφου οι ίδιοι δίνουν λαθεμένη εικόνα του καθε φύλου...ενας πατέρας που θυληπρεπίζει ή μια μητέρα που το παίζει σκληρό καρύδι (με την αντρική έννοια) δε νομίζω ότι αποτελουν ιδανικά πρότυπα μιμησης των παιδιών γιατί κακά τα ψέματα τα παιδιά αντιγράφουν και μιμουνται συμπεριφορές. Το γεγονός ότι έχουν προκύψει ομοφυλόφιλοι μέσα απο οικογέναια ετεροφυλόφιλων δε σημαίνει ότι συμβαίνει σε κάθε οικογένεια αλλά ουτε και πως οι συνθήκες μέσα στην οικογένεια ήταν οι ιδανικές για να μεγαλώσει σωστά το κάθε παιδί αλλά ουτε ξέρουμε τι λάθη μπορεί να κάνει η ίδια η φύση...το σίγουρο είναι πως ο άντρας πρέπει να είναι άντρας και η γυναίκα γυναικα..και να υπάρχει ο πατέρας και η μητέρα μέσα στην οικογένεια..και συγγνώμη που θα το πω έτσι άκομψα, μα αυτή είναι η γνώμη μου, οι ομοφυλόφιλοι προκύπτουν είτε απο προβληματική οικογένεια είτε απο <<λάθος>> της φύσης..αυτοι οι ίδιοι ομοφυλόφιλοι θέλουν να συνεχίσουν να μεταφέρουν ένα λάθος πρότυπο και μάλιστα νομιμα; Δε με νοιάζει τι κάνουν ή τι δεν κάνουν στο κρεβάτι τους..όμως δεν μπορουν να αναλαμβάνουν την ευθύνη για την ομαλή ανάπτυξη ενός παιδιου!!! Και σίγουρα ο καθείς έχει τις επιλογές του όμως η φύση είναι η σοφότερη όλων..τα ετερώνυμα έλκονται πάντα!! Το θηλυκό υπάρχει για το αρσενικό και μονο. Τα γεννητικά όργανα είναι με τέτοιο τρόπο φτιαγμένα ώστε μονο δυο διαφορετικά φύλα οδηγουν στην αναπαραγωγή. Κι αν δεν είναι το παν μονο η αναπαραγωγή αλλά και τα δικαιώματά μας, ας μείνουμε καλύτερα μέχρι εκεί..δηλαδή στις ερωτικές μας επιλογές..όχι όμως να παίρνουμε και στο λαιμο μας και άλλα άτομα!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Έχω δει πάντως πολλά ζευγάρια που με τις πράξεις τους δεν περνούν αξίες στα παιδιά τους, όμως επειδή είναι ετερόφιλοι, δεν μας ενοχλούν...

Νεαρές γυναίκες που παντρεύονται ευκατάστατους άντρες με πολύ μεγάλη διαφορά ηλικίας. Αυτές είναι πάντα η χαρά της μαμάς τους, που καλοπαντρεφτηκε η κόρη της. Τι ηθικές αξίες περνούν στα παιδιά τους;

 

"Πατροπαράδοτοι" άντρες που παντρεύονται μια γυναίκα, την κλείνουν στο σπίτι για να κάνει τις δουλειές και αυτοί ασχολούνται με τη δουλειά με τις ώρες. Που δεν ασχολουνται με τη διαπαιδαγώγηση των παιδιών τους και λόγω έλλειψης χρόνου αλλά και από πεποίθηση ότι αυτά είναι "γυναικείες δουλειές". Και αυτά τα ζευγάρια είναι πρότυπο στην ελληνική κοινωνία, "που την παντρεύτηκε και την έχει κυρία στο σπίτι". Τι ηθικές αξίες περνούν και αυτά τα ζευγάρια στα παιδιά τους;

Σωστά! Εδώ λάθος είμαστε οι ετερόφιλοι....για σκέψου ένα παιδάκι τότε που ζεί με 2 μαμάδες ή μπαμπάδες ;! Ενώ οι υπόλοιποι φίλοι του έχουν έναν μπαμπά και μία μαμά....Και στο σχολείο το κοροΐδευουν;;;;Αυτές τις αξίες λέω εγώ...

iyuNp3.png4hNCp3.png
Link to comment
Share on other sites

Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...