Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Καταστήματα με είδη βάφτισης


renik

Recommended Posts

ψάχνω εδώ και κάποιες μέρες ΑΠΛΑ βαφτιστικά ρουχαλάκια για μωρα - δεν είανι νύφες είναι παιδάκια, αλλά στην Ελλάδα μάλλον τα μπερδεύουμε λιγάκι αυτά...τελοσπάντων, ας μη μιλήσω καλύετρα για τις τιμές γιατί το θέμα το έχουν ήδη θίξει άλλα μέλη νωρίτερα. Κατέληξα λοιπόν να τα παραγγείλω τα ρουχαλάκια από το ιντερνετ όπου βρήκασε αγγλικά καταστήματα πανέμορφα ρουχαλάκια σε εξαιρετικές τιμές. Το αγαπημένο μου για ένα κοριτσάκι που βαφτίζουμε την ανοιξη είναι εδώ:

http://www.littlelinens.co.uk/cgi-bin/trolleyed_public.cgi?action=showprod_LL011F24

 

ενώ για το αγοράκι μου που θα το βαφτίσουμε το καλοκαιράκι διάλεξα αυτό:

http://www.littlelinens.co.uk/cgi-bin/trolleyed_public.cgi?action=showprod_LL003M24

 

επίσης, για κάτι πιο fancy αλλά σε καλές τιμές για κοριτσάκια ρίξτε μια ματιά και εδώ:

http://justdresses.co.uk/index.php?inc=5&drid=1184

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 1,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Σήμερα αγόρασα από τα τζάμπο τσίγκινα κουβαδάκια με χερούλι σε διάφορα χρώματα. Κόστισαν 0,50ευρώ το ένα. Θα τα γεμίσω με καραμέλες και σοκολατίτσες, θα δέσω κι ένα μπαλόνι με ήλιον και θα τις δώσω στα παιδάκια.

Επίσης τα malsrow στο τζάμπο τα έχει 1,5ευρώ τα 175γρ. δηλ. 8,1ε. το κιλό αλλά δεν ξέρω αν πρέπει να τα εμπιστευτώ. Εσείς τί λέτε;

 

Δεν νομιζω πως τιθεται θεμα εμπιστοσυνης απλα υπαρχουν τοσα ελληνικα καταστηματα αν ψαχτεις που σιγουρα εχουν μεγαλυτερη αναγκη για στηριξη απο τα τζαμπο π.χ η Ευριπιδου & Αθηνας εχει αρκετα καταστηματα με γλυκισμτα κλπ και οδος Ανθεων στα Ανω πατησια κατω απο το σταθμο ΗΣΑΠ ειναι γεματη απο μαγαζακια που τα περισσοτερα πουλουν και λιανικως για κουβαδακια και διακοσμητικα....σαφως και ολοι ψαχνουν για το κερδος αλλα και τα τζαμπο μια χαρα κερδος εχουν απλα καμια σχεση στα ποσοστα....

Link to comment
Share on other sites

ψάχνω εδώ και κάποιες μέρες ΑΠΛΑ βαφτιστικά ρουχαλάκια για μωρα - δεν είανι νύφες είναι παιδάκια, αλλά στην Ελλάδα μάλλον τα μπερδεύουμε λιγάκι αυτά...τελοσπάντων, ας μη μιλήσω καλύετρα για τις τιμές γιατί το θέμα το έχουν ήδη θίξει άλλα μέλη νωρίτερα. Κατέληξα λοιπόν να τα παραγγείλω τα ρουχαλάκια από το ιντερνετ όπου βρήκασε αγγλικά καταστήματα πανέμορφα ρουχαλάκια σε εξαιρετικές τιμές. Το αγαπημένο μου για ένα κοριτσάκι που βαφτίζουμε την ανοιξη είναι εδώ:

http://www.littlelinens.co.uk/cgi-bin/trolleyed_public.cgi?action=showprod_LL011F24

 

ενώ για το αγοράκι μου που θα το βαφτίσουμε το καλοκαιράκι διάλεξα αυτό:

http://www.littlelinens.co.uk/cgi-bin/trolleyed_public.cgi?action=showprod_LL003M24

 

επίσης, για κάτι πιο fancy αλλά σε καλές τιμές για κοριτσάκια ρίξτε μια ματιά και εδώ:

http://justdresses.co.uk/index.php?inc=5&drid=1184

zetaki ευχαριστώ. Θα κοιτάξω κι εκεί. Απλά με 3 μωρά σκαστή είμαι και τα τζάμπο είναι κοντά μου. Πήγα να πάρω κα΄τι και τα είδα.

 

diama συμφωνώ απόλυτα μαζί συο. Το πρώτο φόρεμα μου άρεσε πιο πολύ. Τα πνίγουν στα τούλια τα καημένα τα κοριτσάκι. Απορώ πώς δεν σκάνε.

Κάτι παρόμοιο σε λινό διάλεξα κι εγώ για τα δίδυμα από το ίντερνετ σε αντίθετα χρώματα άσπρο-γαλάζιο, γαλάζιο -άσπρο. Το μόνο πρόβλημα που έχω είναι με τα νούμερα. Τί να πάρω 6-12 ή 12-18. Το 6-12 είναι για ύψος έως 76εκ. και ο ένας δικός μου τώρα είναι 73. Σε 3 μήνες πόσο θα είναι;

Τί λες, πώς θα διαλέξεις νούμερο;

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα αγόρασα από τα τζάμπο τσίγκινα κουβαδάκια με χερούλι σε διάφορα χρώματα. Κόστισαν 0,50ευρώ το ένα. Θα τα γεμίσω με καραμέλες και σοκολατίτσες, θα δέσω κι ένα μπαλόνι με ήλιον και θα τις δώσω στα παιδάκια.

Επίσης τα malsrow στο τζάμπο τα έχει 1,5ευρώ τα 175γρ. δηλ. 8,1ε. το κιλό αλλά δεν ξέρω αν πρέπει να τα εμπιστευτώ. Εσείς τί λέτε;

 

Για να είμαι ειλικρινής, θα τα φοβόμουν!

Δε θα επέτρεπα στα δικά μου να φάνε κάτι από το jumbo, γιατί δεν τα εμπιστεύομαι καθόλου!Οπως λέει και μία κοπέλα παραπάνω, υπάρχουν τόσα ζαχαροπλαστεία να απευθυνθείς, που το jumbo δε θα το σκεφτόμουν καν...

Link to comment
Share on other sites

ψάχνω εδώ και κάποιες μέρες ΑΠΛΑ βαφτιστικά ρουχαλάκια για μωρα - δεν είανι νύφες είναι παιδάκια, αλλά στην Ελλάδα μάλλον τα μπερδεύουμε λιγάκι αυτά...τελοσπάντων, ας μη μιλήσω καλύετρα για τις τιμές γιατί το θέμα το έχουν ήδη θίξει άλλα μέλη νωρίτερα. Κατέληξα λοιπόν να τα παραγγείλω τα ρουχαλάκια από το ιντερνετ όπου βρήκασε αγγλικά καταστήματα πανέμορφα ρουχαλάκια σε εξαιρετικές τιμές. Το αγαπημένο μου για ένα κοριτσάκι που βαφτίζουμε την ανοιξη είναι εδώ:

http://www.littlelinens.co.uk/cgi-bin/trolleyed_public.cgi?action=showprod_LL011F24

 

ενώ για το αγοράκι μου που θα το βαφτίσουμε το καλοκαιράκι διάλεξα αυτό:

http://www.littlelinens.co.uk/cgi-bin/trolleyed_public.cgi?action=showprod_LL003M24

 

επίσης, για κάτι πιο fancy αλλά σε καλές τιμές για κοριτσάκια ρίξτε μια ματιά και εδώ:

http://justdresses.co.uk/index.php?inc=5&drid=1184

 

 

Τα ρουχαλάκια για αγοράκια μου άρεσαν πάαααααααααρα πολύ!!! :lol:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

zetaki ευχαριστώ. Θα κοιτάξω κι εκεί. Απλά με 3 μωρά σκαστή είμαι και τα τζάμπο είναι κοντά μου. Πήγα να πάρω κα΄τι και τα είδα.

 

σε καμια περιπτωση δεν υπαρχει κριτικιη διαθεση προς εσενα ετσι?:oops:μην παρεξηγηθω!

απλα με εχει ενοχλησει που τα τζαμπο εβαλαν μεσα και την βαπτιση ελεος ας αφησουν λιγο ψωμι και για τους αλλους και δεν αναφερομαι στους μεγαλους οικους που βγαζουν τα κερ@@@ τους αλλα για τα μικρα μαγαζακια που προσπαθουν να επιβιωσουν και δεν μπορουν να αγγιξουν τις τιμες πολυκαταστηματων:roll::evil::mad::-(:(:!: ουφ τους τα ειπα και ξεθυμανα!!! καταλαβαινω αυτο που λες για θεμα χρονου και ευκολιας...

Link to comment
Share on other sites

Για να είμαι ειλικρινής, θα τα φοβόμουν!

Δε θα επέτρεπα στα δικά μου να φάνε κάτι από το jumbo, γιατί δεν τα εμπιστεύομαι καθόλου!Οπως λέει και μία κοπέλα παραπάνω, υπάρχουν τόσα ζαχαροπλαστεία να απευθυνθείς, που το jumbo δε θα το σκεφτόμουν καν...

 

Οπου δω τροφιμο του ΤΖΑΜΠΟ εφυγε καρφί για τα σκουπίδια...

ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΗ ΠΟΙΟΤΗΤΑ και θα συμφωνήσω -οσον αφορά στα τροφιμα πάντα...- με οσες υποστηριζουν πως αυτο ειναι καθαρά δουλειά ζαχαροπλαστείου και μάλιστα γνωστου...που εχουμε ξαναπάρει...

Τι ωραιο να εισαι μανουλα!!!

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας. Θα τα αποφύγω λοιπόν.

Πάντως τις μπομπονιέρες και του γάμου και της βάπτισης του μεγάλου μου από την Ρόμβης τις πήρα. Και τώρα για τους μεγάλους από κει θα τις πάρω (αν καταφέρω και πάω). Αλλά για τα παιδάκια χρεώνουν ένα χωνάκι χάρτινο 2ευρώ! Σιγά ένα χαρτάκι είναι τυλιγμένο. Γιατί να μην το φτιάξω μόνη μου; Κι αυτό είχα σκοπό να κάνω. Αλλά πήγα τζάμπο είδα αυτά με μισό ευρώ και τα πήρα. Μην "πέφτετε" επάνω μου. Ζούμε σε χαλεπούς καιρούς. Το δώρο του Πάσχα ήδη θα έρθει μειωμένο. Έχω και 3 παιδάκια.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας. Θα τα αποφύγω λοιπόν.

Πάντως τις μπομπονιέρες και του γάμου και της βάπτισης του μεγάλου μου από την Ρόμβης τις πήρα. Και τώρα για τους μεγάλους από κει θα τις πάρω (αν καταφέρω και πάω). Αλλά για τα παιδάκια χρεώνουν ένα χωνάκι χάρτινο 2ευρώ! Σιγά ένα χαρτάκι είναι τυλιγμένο. Γιατί να μην το φτιάξω μόνη μου; Κι αυτό είχα σκοπό να κάνω. Αλλά πήγα τζάμπο είδα αυτά με μισό ευρώ και τα πήρα. Μην "πέφτετε" επάνω μου. Ζούμε σε χαλεπούς καιρούς. Το δώρο του Πάσχα ήδη θα έρθει μειωμένο. Έχω και 3 παιδάκια.

 

 

 

Frosobal μου, καλά έκανες και πήρες τα κουβαδάκια από τα jumbo. Απίστευτο να χρεώνουν 2 € ένα χάρτινο χωνάκι.

Δε σου την "πέφτουμε" απλά είμαστε κατά των γλυκών/τροφίμων του jumbo.

Link to comment
Share on other sites

Βρε κορίτσια κι εγώ για τα παιδάκια έκανα κουβαδάκια με σοκολάτες m&m's και αυτό το πραγματάκι που κάνει φουσκάλες και ένα διακοσμητικό με το θέμα μας, πεταλούδες.Και πήγα και πήρα και απο ένα γλυφιτζούρι κι ενα μαρσ μελοου απο τα jumbo έτσι για να δείχνει πιο γεμάτο. Λέτε να τα πετάξω;;;;Δεν έχω ξαναπάρει ποτέ γιατί τα παιδιά μου δεν τα τρώνε αλλά μην πάθουνε και τίποτα τα άλλα παιδάκια!!

[I][B][COLOR=Magenta]Οι αγάπες μου, η Ζωή μου όλη!!!![/COLOR][/B][/I]
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

zetaki ευχαριστώ. Θα κοιτάξω κι εκεί. Απλά με 3 μωρά σκαστή είμαι και τα τζάμπο είναι κοντά μου. Πήγα να πάρω κα΄τι και τα είδα.

 

diama συμφωνώ απόλυτα μαζί συο. Το πρώτο φόρεμα μου άρεσε πιο πολύ. Τα πνίγουν στα τούλια τα καημένα τα κοριτσάκι. Απορώ πώς δεν σκάνε.

Κάτι παρόμοιο σε λινό διάλεξα κι εγώ για τα δίδυμα από το ίντερνετ σε αντίθετα χρώματα άσπρο-γαλάζιο, γαλάζιο -άσπρο. Το μόνο πρόβλημα που έχω είναι με τα νούμερα. Τί να πάρω 6-12 ή 12-18. Το 6-12 είναι για ύψος έως 76εκ. και ο ένας δικός μου τώρα είναι 73. Σε 3 μήνες πόσο θα είναι;

Τί λες, πώς θα διαλέξεις νούμερο;

 

Στο little linens είναι 0-6 & 6-12 οπότε είναι εύκολο να πέσεις μέσα. Γενικά θα διαλεγα το λίγο μεγαλύτερο γιατί τα λινα «πίνουν » στο πλύσιμο, αλλά και γιατί είναι απλά ρουχαλακια που φοριουνται ανετοτατα και μετά.

Link to comment
Share on other sites

Kαλησπερα κοριτσια,συγνωμη που δεν εχω απαντησει αλλα ειχα προβλημα με τον μικρουλη μας.Φθασαμε ενα βημα πριν το νοσοκομειο.ποσοχη τα μικρα σας διοτι υπαρχει μια ιωση που κτυπαει τα μικρουλια που δεν εχουν ωριμο ανοσοποιητικο και τους δημιουργει προβλημα με τους πνευμωνες.ευχαριστω πολυ τοσο το Ζetaki28 οσο και την Marmar για τις πληροφοριες τους.θα επανελθω με νεοτερα την αλλη εβδομαδα αν ολα πανε καλα.καλο Σ/Κ.

Link to comment
Share on other sites

Στο little linens είναι 0-6 & 6-12 οπότε είναι εύκολο να πέσεις μέσα. Γενικά θα διαλεγα το λίγο μεγαλύτερο γιατί τα λινα «πίνουν » στο πλύσιμο, αλλά και γιατί είναι απλά ρουχαλακια που φοριουνται ανετοτατα και μετά.

Aχ έχω πρόβλημα στο 6-12 ή στο 12-18. Το 6-12 είναι έως 76εκ. κι εμένα είναι 73 τώρα. Άρα καλύτερα να πάρω το 12-18 που είναι μέχρι 84. Φοβάμαι μόνο μην είναι σαν...φασουλήδες.

amalitsak περαστικά στο μωράκι σου.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

μαλιστα!!!!!!!!!!!!!!

κι ελεγα να παρω ζαχαρωτα απο το jumbo για οικονομια..... θα τα εβαζα ατη βαφτιση.

ακυρο!!!!!!!!!!!!!!!!

πειτε μου καμια ιδεα να παραγγειλω μεσω ιντερνετ... δε μενω αθηνα και δεν εχω πολλες επιλογες. εχω κι ενα μωρο στη κοιλια να με ταλαιπωρει.... καταλαβαινετε!!!!

Link to comment
Share on other sites

μαλιστα!!!!!!!!!!!!!!

κι ελεγα να παρω ζαχαρωτα απο το jumbo για οικονομια..... θα τα εβαζα ατη βαφτιση.

ακυρο!!!!!!!!!!!!!!!!

πειτε μου καμια ιδεα να παραγγειλω μεσω ιντερνετ... δε μενω αθηνα και δεν εχω πολλες επιλογες. εχω κι ενα μωρο στη κοιλια να με ταλαιπωρει.... καταλαβαινετε!!!!

Zαχαρωτα εχει στις ιστοσελιδες www.narlis.gr και www.elxisdoro.gr .Λογικα στελνουν παντου κι ειδικα ο Ναρλης με ελαχιστα μεταφορικα. Προσωπικα πιστευω οτι ποιοτικα μαρσμαλλοους δεμ υπαρχουν! Κι εγω θα παρω, για φιγουρα και μονο, δειχνουν ωραια τα ατιμα σε γυαλες στο τραπέζι:lol:

Link to comment
Share on other sites

Zαχαρωτα εχει στις ιστοσελιδες www.narlis.gr και www.elxisdoro.gr .Λογικα στελνουν παντου κι ειδικα ο Ναρλης με ελαχιστα μεταφορικα. Προσωπικα πιστευω οτι ποιοτικα μαρσμαλλοους δεμ υπαρχουν! Κι εγω θα παρω, για φιγουρα και μονο, δειχνουν ωραια τα ατιμα σε γυαλες στο τραπέζι:lol:

 

ευχαριστω για την απαντηση... θα κοιταξω κι αυτα που μου εστειλες.

βασικα θα βαλω σε πορτοκαλι τσιγγινο κουβαδακι ενα γλαστρακι μαλλον με βασιλικο η αλλο φυτο και λεω να καρφωσω ενα ζαχαρωτο εκει... αρα θελω να ειναι καλο στη ποιοτητα, οχι μουφα τελειως...

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω για την απαντηση... θα κοιταξω κι αυτα που μου εστειλες.

βασικα θα βαλω σε πορτοκαλι τσιγγινο κουβαδακι ενα γλαστρακι μαλλον με βασιλικο η αλλο φυτο και λεω να καρφωσω ενα ζαχαρωτο εκει... αρα θελω να ειναι καλο στη ποιοτητα, οχι μουφα τελειως...

Που θα βρεις τα γλαστρακια? θα βαλω κι εγω στο τραπεζι, δεμενα με κορδελες μα δεν ξερω ποσο θα κανουν, δεν θελω να ειναι ακριβα, θα χρειαστω αρκετα! Μετα θα τα μοιρασεις στον κοσμο?

Link to comment
Share on other sites

Τελικά, παράγγειλα μπουμπουνιέρες από το έλξις. Σε σχέση με όλους όσους ρώτησα ήταν ο φθηνότερος, ακόμα και σε σχέση με μια κοπέλα που έχει προταθεί στο φόρουμ. Είχα πάρει από κει και για την προηγούμενη βάπτιση, διάβασα όμως κάποια σχόλια εδώ και ανησύχησα ότι υπήρξα τυχερή την προηγούμενη φορά. Ελπίζω πως όλα θα πάνε καλά και αυτή τη φορά. Θα πάρω και τα μαρτυρικά (απλά φιλντισένια με κορδελίτσα) με 17 ευρώ τα εκατό.

 

Ξέχασα μόνο να κοιτάξω για παπουτσάκια. Έχετε καμια ιδέα για το που μπορώ να βρω οικονομικά (καλά όμως) κοριτσίστικα παπουτσάκια για βάφτιση; Κατά προτίμηση Ηλιούπολη, Αργυρούπολη, Ελληνικό, Γυφάδα ή κέντρο. Διαφορετικά θα ρωτήσω πάλι στο έλξις.

 

Επίσης έκανα μια μικρή γκάφα με το φωτογράφο που είχα χρησιμοποιήσει και την προηγούμενη φορά. Πείτε μου λοιπόν, αν σας φαίνεται καλή τιμή 450 ευρώ για εκατό φωτογραφίες και βίντεο, μόνο στην εκκλησία.

Link to comment
Share on other sites

Που θα βρεις τα γλαστρακια? θα βαλω κι εγω στο τραπεζι, δεμενα με κορδελες μα δεν ξερω ποσο θα κανουν, δεν θελω να ειναι ακριβα, θα χρειαστω αρκετα! Μετα θα τα μοιρασεις στον κοσμο?

 

Εvita αυτα θα τα μοιρασω για μπομπο... μ' αρεσουν τα φυτα γενικα και αποφευγω τυποποιημενα πραγματα. αρα θεωρω πως ενα λουλουδακι θα ειναι ομορφο. παραγγειλα τους βασιλικους σε μικρα γλαστρακια και θα παρω απο το jumbo (κλασσικα) τα τσιγγινα κουβαδακια κι εκει στο χερουλι τους λεω να δεσω γαλαζια κορδελιτσα η κατι αλλο, θα δω, δε ξερω ακριβως.... το κουβαδακι στο jumbo εχει 50 λεπτα... αλλα και σε φυτωριο να πας θα σου πουν και τιμες για πηλινα ή πλαστικα χρωματιστα...

εσυ πως το σκεφτεσαι;;; να τα μοιρασεις σα μπομπο η θα εχεις αλλες μπομπο;;;;

Link to comment
Share on other sites

Τελικά, παράγγειλα μπουμπουνιέρες από το έλξις. Σε σχέση με όλους όσους ρώτησα ήταν ο φθηνότερος, ακόμα και σε σχέση με μια κοπέλα που έχει προταθεί στο φόρουμ. Είχα πάρει από κει και για την προηγούμενη βάπτιση, διάβασα όμως κάποια σχόλια εδώ και ανησύχησα ότι υπήρξα τυχερή την προηγούμενη φορά. Ελπίζω πως όλα θα πάνε καλά και αυτή τη φορά. Θα πάρω και τα μαρτυρικά (απλά φιλντισένια με κορδελίτσα) με 17 ευρώ τα εκατό.

 

Ξέχασα μόνο να κοιτάξω για παπουτσάκια. Έχετε καμια ιδέα για το που μπορώ να βρω οικονομικά (καλά όμως) κοριτσίστικα παπουτσάκια για βάφτιση); Κατά προτίμηση Ηλιούπολη, Αργυρούπολη, Ελληνικό, Γυφάδα ή κέντρο. Διαφορετικά θα ρωτήσω πάλι στο έλξις.

 

Επίσης έκανα μια μικρή γκάφα με το φωτογράφο που είχα χρησιμοποιήσει και την προηγούμενη φορά. Πείτε μου λοιπόν, αν σας φαίνεται καλή τιμή 450 ευρώ για εκατό φωτογραφίες και βίντεο, μόνο στην εκκλησία;

 

εγω λογο ελλειψης χρηματων δεν ειχα φωτογραφο ουτε στο γαμο... αρα προτιμησα να παρω μια καλη φωτογραφικη μηχανη και τραβηξε πολυ καλες φωτο μια φιλη μου.... δεν ειναι η απολυτα επαγγελματικη δουλεια αλλα με λιγη φαντασια τα καταφεραμε....

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...