Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Καταστήματα με είδη βάφτισης


renik

Recommended Posts

Ντεμπορα και Mellisanthie αγόρασα κι εγώ από εκεί καθώς γινόμουν νονά. Είναι πραγματικά πολύ όμορφα αλλά δεν ήταν καθόλου συνεπείς. Ταξίδευα στην άλλη άκρη της Ελλάδας Σάββατο, είχαμε πει Τρίτη να τα παραλάβς, δεν τα είχαν έτοιμα και δεν με ενημέρωσαν ωστε να μην κάνω το δρομο απο τα βόρεια στα νότια προάστεια, εν τέλει μου τα έφεραν Παρασκευη στις 9 το βράδυ!!!!!!! Το σοκ που είχα περάσει δεν λέγεται!!! Από αυτά που είχαμε συμφωνήσει δεν είχαν κάνει την Τρίτη ούτε τα μισά, έπρεπε να φωνάξω για να γίνει αυτό που είχαμε συμφωνήσει. Άλλα παπούτσια, άλλα κουμπιά, όλα στο φλου. Στην βάφτιση ήταν τελικά όλα ΟΚ, εμένα όμως μου είχε βγει η ψυχή!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 1,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Εμένα παλι μου τα ετοιμασαν πιο νωρίς και με πηραν τηλ. για να παω οποτε θελω να τα παρω!! Αυτο μου εκανε και την μεγαλυτερη εντυπωση εκτος απο τα πραγματα τους, η πολυ καλη εξυπηρετηση!

Τι να πω, ισως και να επεσες σε ατυχη μερα.:confused: Βεβαια, ειμαι υπερβολικα αγχωδης και φανταζομαι το αγχος σου! Με κατι τετοια τρελαινομαι και εγω!!! Φαντασου οτι ειχα αρχισει να σκεφτομαι τη βαφτιση μηηηηνες και μηνες πιο πριν και να ψαχνομαι! Ειχαμε και κατι θεματα υγειας που με ταρακουνησαν και συνηλθα, διαφορετικα μου ειχε γινει εμμονη να τα εχω ολα τελεια! Τελικα τελος καλο, όλα καλα. Να χαιρομαστε τα μωρακια μας κοριτσια και υγεια πανω απ ολα!:D

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κοριτσια και εγω βαφτιζω την μπέμπα μου τον Αύγουστο και θα ηθελα τη βοηθεια σας!!!!Ψάχνω μία ωραία εκκλησία με προαύλιο για να μπορώ να τη στολίσω κάπου από Γαλάτσι και πάνω και μαγαζί για τραπέζι μετά!!!ψαχνω κατι οικονομικο.....εχετε κατι υποψην σας??

Δώστε και καμία ιδέα για στολισμό!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

εγω ξερετε τι ψαχνω???μπορει καμια μαμα να μου δανεισει το επαγγελματικο αφμ της να παραγγειλω κουφετα σε τιμη χονδρικης απο τον καραμανη>???εχω ενα αφμ εταιρειας α.ε μηπως μπορω ετσι???

Link to comment
Share on other sites

Κι εγω ήθελα να ρωτήσω. Ξέρετε καμιά διακοσμήτρια πού να είναι καλή και οικονομική;

 

Ξέρω μία πολύ καλή, θα αναλάβει και τη δική μας βάφτιση. Αν σε ενδιαφέρει στείλε μου π.μ

Link to comment
Share on other sites

Kαλημερα.ειμαι καινουργια στην παρεα σας.το αγορακι μας ειναι οκτω μηνων και θα το βαπτισουμε 29 Μαιου.το θεμα της βαπτισης ειναι πειρατης.ηδη εχουμε παραγγειλει την εκτυπωση των προσκλητηριων.το δεσιμο θα το κανουμε μονοι μας.θα ηθελα να σας παρακαλεσω αν γνωριζετε να μου πειτε αν εχετε δει πουθενα νοστιμα μαγνητακια πειρατη-τινα γιατι σκεπτομαστε να παρουμε πουγγακια αδεια σε λινατσα μπλε η σιελ και να δεσουμε το μανητακια επανω.επι τη ευκαιρια μηπως και ξερετε και για πουγγακια οικονομικα;θα ηθελα ενα προσεγμενο αλλα οικονομικο αποτελεσμα.

Link to comment
Share on other sites

Πάλι ερώτηση από μένα. Μήπως έχετε δει κάπου τα παρακάτω φαναράκια ως μπουμπουνιέρα έτοιμη;

 

http://www.sila.com.gr/el/seasoning.html?page=shop.product_details&flypage=flypage_images.tpl&product_id=152&category_id=170

 

Το συγκεκριμένο κατάστημα (sila stefanidis) το ξέρετε; Λέει ότι η είσοδος στο κατάστημα είναι μόνο για εμπόρους. Ξέρει κανείς κάτι;

Link to comment
Share on other sites

Πάλι ερώτηση από μένα. Μήπως έχετε δει κάπου τα παρακάτω φαναράκια ως μπουμπουνιέρα έτοιμη;

 

http://www.sila.com.gr/el/seasoning.html?page=shop.product_details&flypage=flypage_images.tpl&product_id=152&category_id=170

 

Το συγκεκριμένο κατάστημα (sila stefanidis) το ξέρετε; Λέει ότι η είσοδος στο κατάστημα είναι μόνο για εμπόρους. Ξέρει κανείς κάτι;

Αυτή η εταιρεία υπάρχει μεσα στο notos home.Ειχα πάρει απο εκει διακοσμητικά κ επι το πλείστον έχει λουλούδια ψεύτικα.Τωρα για τα φαναράκια δεν ξέρω,δεν τα εχω δει

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ευχαριστώ πολύ, μόλις τους πήρα τηλέφωνο και μου είπαν ότι δίνουν χονδρική μόνο. Πάντως επειδή έχω φροντιστήριο, μου είπε ο άνδρας μου να κάνω εγγραφή και να πω ότι θα τα πάρω σαν δώρο για τα παιδιά. Να δούμε αν γίνεται...

Link to comment
Share on other sites

Βαπτίζω την κορούλα μου στις 5 Σεπτεμβρίου και ψάχνω από τον Ιανουάριο. Στην αρχή μου λέγανε ότι είναι νωρίς και ότι τα καινούργια ρούχα έρχονται τον Μάρτιο μετά από μια έκθεση χονδρικής.:D Ρωτόντας όμως πας και στην πόλη ελεγε παλία η γιαγιά μου, & έτσι ψάχνοντας βρήκα ποίες ημερομηνίες είναι η έκθεση. Πήγα λοιπόν και έπαθα την πλάκα. Άπο μπομπονιέρες τις καλύτερες κατά την αποψή μου της είχε ο yiaki - o οποίος όμως δεν δίνει λιανική, μου είπαν όμως που μπορώ να βρω τα προϊόντα τους & της εκλείσα στο Παγκράτι. Απο ρούχα τα καλύτερα της έκθεσης είχε xωρίς δεύτερη κουβέντα είχε ο Bambolino & Alexandros. Ο Bambolino δεν έχει site και του Alexandros το site είναι www.baptistika.com. Απο το περιοδικό ΓΕΝΝΗΣΗ & ΒΑΠΤΙΣΗ που κυκλοφόρει έχει τα ρουχα Alexandros. Πήγα από το κατάστημα τους στην Καλλιθέα και είδα όντως ωραία ρούχα ασορτί με λαμπάδες και τσάντες. Οι τιμές τους είναι καλές και μάλλον θα πάω με την νονά εκεί. Απο προσκλητήρια έχω δει ενα κατάστημα στον Πειραιά που το λενε Καβαλιέρος στην Νοταρά, που είχε ωραία θέματα με νεραϊδες που θέλω. Εκεί που εχω πρόβλημα είναι για τον στολισμό της Εκκλησίας. Όποιος έχει καμια καλή ιδέα να μου προτείνει.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν,

 

σήμερα πήγα στο κέντρο για να δω διάφορα Ρόμβης και πέριξ. Για κουτιά βαφτιστικών έχει απλά ορθογώνιο στο Newman (Θησέως 10) με 15 ευρώ, έχει μονόχρωμα και πουά. Έχει σε διάφορα μεγέθη και μπορεί κανείς να το συνδυάσει με μικρότερο κουτί για τα μαρτυρικά, έτσι τουλάχιστον θα το κάνω εγώ. Στο very nice day έχει αντίστοιχα με περίπου 11 ευρώ:

http://www.veryniceday.gr/eshop/home.php?cat=179

 

Αν θέλετε κάτι πιο ιδιαίτερο, αλλά πάλι όχι αυτά τα βαλιτσάκια κτλ. που κυκλοφορούν (για κοριτσάκι) στο Νewman είχε κάτι ρομαντικά ρετρό με λουλουδάκια και σχέδια (χαρτονένια πάλι) με 28 ευρώ.

 

Κατά τα άλλα οι μπουμπουνιέρες που έβρισκα στο έλξις με 2,27 εκεί μου τις δίνουν από 2,50, δε λέει καθόλου. Όπως και στον Παπανδρέου οι λαμπάδες γύρω στα 60 νομίζω. Κάποια κοπέλα είχε αναφέρει τη Ρένα στο Ελληνικό (Μαρίνου 41). Η λαμπάδα που είδα 35 ευρώ και συμπαθητικά λαδόπανα στα 45. Αν και για τα λαδόπανα είχε μεγαλύτερη ποικιλία το Ότι γάμος ότι βάφτιση στην Κύπρου στην Αργυρούπολη. Εκεί επίσης τα παπουτσάκια μου είπαν γύρω στα 50, θα επανέλθω όμως για παπουτσάκια όταν το ψάξω καλύτερα.

Link to comment
Share on other sites

Kαλημερα.ειμαι καινουργια στην παρεα σας.το αγορακι μας ειναι οκτω μηνων και θα το βαπτισουμε 29 Μαιου.το θεμα της βαπτισης ειναι πειρατης.ηδη εχουμε παραγγειλει την εκτυπωση των προσκλητηριων.το δεσιμο θα το κανουμε μονοι μας.θα ηθελα να σας παρακαλεσω αν γνωριζετε να μου πειτε αν εχετε δει πουθενα νοστιμα μαγνητακια πειρατη-τινα γιατι σκεπτομαστε να παρουμε πουγγακια αδεια σε λινατσα μπλε η σιελ και να δεσουμε το μανητακια επανω.επι τη ευκαιρια μηπως και ξερετε και για πουγγακια οικονομικα;θα ηθελα ενα προσεγμενο αλλα οικονομικο αποτελεσμα.

 

 

Καλησπέρα!

Εγώ ειχα παρει τα διακοσμητικα για τις μπομπονιερες της κουμπαρας μου από την Σοφια-Αρη εχει υποκαταστημα στο κεντρο τηλ 210-3212014 είναι σε οροφο οποτε χρειαζεται να επικοινωνησεις μαζι τους για λεπτομερειες…σε ένα καταλογο που εχω του 2008 δεν βλεπω πειρατη αλλα και αυτό που ειχα παρει εγω δεν υπηρχε στον καταλογο γιατι ηταν νέο σχεδιο…ειχε πολύ καλες τιμες και ταχεια εξυπηρετηση αν σκεφτεις πως η βαπτιση ηταν Σαββατο εγω επικοινωνησα Τριτη πρωι και μεχρι το μεσημερι με ειδοποιησαν να παραλαβω αν και μπορουσαν να μου τα στειλουν! Σημειωνω μονο τα διακοσμητικα πηρα και τις εδεσα μονη μου όπως ηθελα!!!

Ακομη βλεπω πειρατες σε:

Μελι & αμυγδαλο-Ν. Ιωνία-210-2725200 που απ'οτι ειδα υπαρχει παραπανω αναφορα στο συγκεκριμενο καταστημα με πολυ καλα λογια

www.yeskid.gr/client/meli-kai-amygdalo

και

ΠΑΡΙΣΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ & ΣΙΑ Ο.Ε.

-Τηλ.παραγγελιών: 210 2720154

210 2752305, 210 2758166

http://www.parisis.com.gr/

Επισης το «πακετο» στην Ρομβης εχει καποια μαγνητάκια και τα παντα για πουγκακια-κορδελακια κλπ

Ελπιζω να βοηθησα…

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ακομη για υλικα συσκευασιας

http://www.psirri.gr/kyriacou/

και αρκετα μαγαζακια γυρω στην πλατεια Κουμουνδουρου οπου καλο ειναι να πας 10-11 το πρωι γιατι ειναι λιγο περιεργες περιοχες δυστηχως γιατι αδικουνται πολυ τα καταστηματα...

Link to comment
Share on other sites

Ζετακι28,χιλια ευχαριστω για τις πληροφοριες σου.Σκεπτομαι αν ειμαστε καλα να παω την αλλη εβδομαδα να κοιταξω στα μαγαζια που μου ειπες.θα

πηγαινα αυριο κιολας αλλα δυστυχως το μωρακι μας αρρωστησε με βρογχιολιτιδα και ειμαστε σε μια τρελλη φαση.Και παλι σ ευχαριστω πολυ καιθα ενημερωσω για την ερευνα.

Link to comment
Share on other sites

Μια ωραια ιδεα για την βαπτιση ειναι οι ανεμομυλοι που συνδιαζονται με γλυφιτζουρι και μπορουμε πολυ ευκολα απ'οτι διαπιστωσα να κανουμε μονοι μας!!!!!!!!!!!!!!!

γερος χαρτοκοπτης-χαρακας-συραπτικο ή γερη κολα-χαρτι προτιμησης υπαρχουν σε βιβλιοπωλεια μεγαλες κολλες μετρου νομιζω σε διαφορα χρωματα εγω προτιμησα λαχανι χοντρο ριζοχαρτο που επισης μπορειται να βρειτε σε δρομους με ειδη χαρτιου οπως η Πραξιτελους στο κεντρο(παραλληλη Αγιου Μαρκου)και για το κεντρο διπλη πινεζα ή κουμπι (καταστηματα με ειδη ραπτικης απειρα στην Χαβριου-Ρομβης-Θησεως) το κουμπι σε μεγαλα κεφια το ραβουμε κιολας ή με μαρκαδορο να γραφτει το ονομα του παιδιου, μπορει να στηριχθει στο γλυφιτζουρι ή σε ξυλακι για σουβλακια... και ότι λεει η διαθεση και η φαντασια γενικως…

 

παντως είναι ευκολο και απλο και ακολουθει οδηγος για διευκολυνση:

Εδώ μία κατασκευή, ιδανική για τα χαρτιά διπλής όψης: Ανεμόμυλος.

Αλλάζοντας απλά το χαρτί που χρησιμοποιούμε, αλλάζει και το ύφος του ανεμόμυλου.

Από χριστουγεννιάτικο στολίδι μεταμορφώνεται σε παιδικό παιχνίδι, σε διακοσμητικό στοιχείο σε πάρτυ, σε αναμνηστικό δωράκι και σε ότι άλλο μπορείτε εσείς να σκεφτείτε.

 

1. κόβουμε ένα τετράγωνο με πλευρά 100 χιλιοστά.

 

2. σημαδεύουμε τις διαγώνιες γραμμές που ενώνουν τις απέναντι γωνίες. και κόβουμε κατά μήκος αυτών, ξεκινώντας από τις γωνίες του τετραγώνου.

Κόβουμε μόνο 50 χιλιοστά προς το κέντρο του τετραγώνου.

 

3. ανοίγουμε τρύπες διαμέτρου 3 χιλιοστών περίπου στο κέντρο και στις 4 γωνίες, στις θέσεις που βλέπετε στην εικόνα.

4. τέλος φέρνουμε τις άκρες που τρυπήσαμε στο κέντρο του τετραγώνου, φροντίζοντας να συμπέσουν όλες οι τρύπες. Εκεί στερεώνουμε όλες τις άκρες στο κέντρο με ένα πριτσίνι, ή ένα brad.

 

Ο ανεμόμυλος είναι έτοιμος να στολίσει ή να δωριστεί.

Oι διαστάσεις που αναφέρθηκαν είναι απλά ενδεικτικές. Εσείς φτιάξτε ανεμόμυλους σε διαφορετικά μεγέθη, ανάλογα με τη χρήση που έχετε υπόψη σας. Φτιάξτε έναν μεγάλο ανεμόμυλο για κεντρικό κομμάτι σε μια διακόσμηση, άλλους μικρότερους για να στερεώσετε σε ξυλάκια ως χαριτωμένα δώρακια ή να βάλετε σε ένα βάζο σε παιδικό πάρτυ.

Πειραματιστείτε σε μεγέθη, χρώματα και σίγουρα θα ενθουσιαστείτε.

Link to comment
Share on other sites

μαζι με την εικονα βγαινει τεραστιο...συγνωμη αν σας ζαλισα.....

amalitsak θα χαρω να βοηθησω οσο μπορω...ειναι κατι που μου αρεσει πολυ και θελω να πιστευω πως οταν και αν παντρευτω μια...μερα θα εχω το χρονο να τα κανω ολα μονη μου-με φιλες που θα τρεχω εννοειται-για να το ζησω απο την αρχη μεχρι τα σκαλοπατια... :-)))

αυτο τον καιρο κοιταζω για βαπτιση μπεμπε φιλης μου οποτε ασχολουμε πιο εντατικα με περιοδικα-site-δρομους και οτι σχετικο...

Link to comment
Share on other sites

Ζετακι28,χιλια ευχαριστω για τις πληροφοριες σου.Σκεπτομαι αν ειμαστε καλα να παω την αλλη εβδομαδα να κοιταξω στα μαγαζια που μου ειπες.θα

πηγαινα αυριο κιολας αλλα δυστυχως το μωρακι μας αρρωστησε με βρογχιολιτιδα και ειμαστε σε μια τρελλη φαση.Και παλι σ ευχαριστω πολυ καιθα ενημερωσω για την ερευνα.

 

...και περαστικα στο μικρο σου!!!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Koρίτσια καλησπέρα,

 

Σκεφτόμουν να φτιάξω μόνη μου τα μπρελόκ που θα συνοδεύουν τις μπομπονιέρες και θα ήθελα να σας ρωτήσω εάν τα καταστήματα τύπου Nicolis, Diva κλπ δίνουν και σε ιδιώτες, χωρίς επαγγελματικό ΑΦΜ.

 

Ευχαριστώ πολύ πολύ!!

Link to comment
Share on other sites

Kαλημερα.ειμαι καινουργια στην παρεα σας.το αγορακι μας ειναι οκτω μηνων και θα το βαπτισουμε 29 Μαιου.το θεμα της βαπτισης ειναι πειρατης.ηδη εχουμε παραγγειλει την εκτυπωση των προσκλητηριων.το δεσιμο θα το κανουμε μονοι μας.θα ηθελα να σας παρακαλεσω αν γνωριζετε να μου πειτε αν εχετε δει πουθενα νοστιμα μαγνητακια πειρατη-τινα γιατι σκεπτομαστε να παρουμε πουγγακια αδεια σε λινατσα μπλε η σιελ και να δεσουμε το μανητακια επανω.επι τη ευκαιρια μηπως και ξερετε και για πουγγακια οικονομικα;θα ηθελα ενα προσεγμενο αλλα οικονομικο αποτελεσμα.

Για δες αυτό http://www.paper-pack.net/paperpack/gr/ProductDetails.action?pid=588&pcat=56

[I][B][COLOR=Magenta]Οι αγάπες μου, η Ζωή μου όλη!!!![/COLOR][/B][/I]
Link to comment
Share on other sites

Ζετακι28,χιλια ευχαριστω για τις πληροφοριες σου.Σκεπτομαι αν ειμαστε καλα να παω την αλλη εβδομαδα να κοιταξω στα μαγαζια που μου ειπες.θα

πηγαινα αυριο κιολας αλλα δυστυχως το μωρακι μας αρρωστησε με βρογχιολιτιδα και ειμαστε σε μια τρελλη φαση.Και παλι σ ευχαριστω πολυ καιθα ενημερωσω για την ερευνα.

 

 

Διορθωση, "το πακετο" ειναι στη Χαβρίου νομιζω καθετη στη Ρομβης καθε φορα τυχαια το βρισκω αφου χανομαι στα στενακια:oops::oops::oops:

για την ακριβια το βρηκα στο ιντερνετ:Κεντρικό : ΚΟΛΩΝΟΣ

 

Κηφησού 54

 

URL: www.atlas-paketo.gr

 

ΑΘΗΝΑ

 

Χαβρίου 7

ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ

 

Μοργκεντάου 9

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα αγόρασα από τα τζάμπο τσίγκινα κουβαδάκια με χερούλι σε διάφορα χρώματα. Κόστισαν 0,50ευρώ το ένα. Θα τα γεμίσω με καραμέλες και σοκολατίτσες, θα δέσω κι ένα μπαλόνι με ήλιον και θα τις δώσω στα παιδάκια.

Επίσης τα malsrow στο τζάμπο τα έχει 1,5ευρώ τα 175γρ. δηλ. 8,1ε. το κιλό αλλά δεν ξέρω αν πρέπει να τα εμπιστευτώ. Εσείς τί λέτε;

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια εγω βαφτισα την κορη μου το καλοκαιρι του 2009 και ολα βαφτιστικα,λαδοπανα,λαμπαδεσ,μπομπονιερες,προσκλητηρια,γλυκο βαφτισης,στολισμο κολυμπηθρας και πολλα αλλα τα εκανα σε ενα μαγαζι στη θεσσαλονικα χωρισ να τρεχω σε μαγαζια συνεχεια και εμεινα ευχαριστημενη απο την εξυπηρετηση αλλα και απο τιμεσ.αν καποια κοπελα ενδιαφερεται μπορω να δωσω πληροφοριεσ.

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...