Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Πληροφορηθήκατε για τον θηλασμό απο μαία ή το διαδίκτυο?


Πληροφόρηση για θηλασμό - απο μαία ή διαδίκτυο?  

984

  1. 1. Πληροφόρηση για θηλασμό - απο μαία ή διαδίκτυο?

    • συνάντησα μαία και με πληροφόρησε καλύτερα απο όσο πληροφορήθηκα στο διαδίκτυο
      128
    • συνάντησα μαία και με πληροφόρησε όσο καλά πληροφορήθηκα και απο το διαδίκτυο
      118
    • συνάντησα μαία και δεν με πληροφόρησε καλύτερα απο όσα πληροφορήθηκα στο διαδίκτυο
      294


Recommended Posts

Πήγα σε σεμινάρια, διάβασα πολύ στο ίντερνετ και ξεκοκάλισα το βιβλίο της Πατσούρου το οποίο είναι κάτι σαν ευαγγέλιο θηλασμού. Στο Λητώ που γέννησα, οι μαίες γενικώς ήταν καλές και πληροφορημένες, ωστόσο θα μπορούσα να είχα ακολουθήσει κάποια πράγματα λάθος αν δεν ήμουν πλήρως ενημερωμένη από πριν.

TmO0p3.png Ο τρόπος που μιλάμε στα παιδιά μας, γίνεται η εσωτερική τους φωνή.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 χρόνο μετά...

Διαφημίσεις


  • 2 εβδομάδες μετά...

Γέννησα και εγώ στο Λητώ αλλά περίμενα μεγαλύτερη υποστήριξη στο θηλασμό. Ήταν γενικά υποστηρικτηκες οι μαίες αλλά νομίζω έως ένα σημείο...δεν ένιωσα ενδιαφέρον πραγματικό...θα μου πεις τη δουλειά τους έκαναν, τόσες γυναίκες ήταν εκεί..απλά για πρώτο παιδάκι, με ματωμένες θηλές και μεγάλη επιθυμία για να θηλάσω ήθελα μεγαλύτερη υποστήριξη...μόνο μια κοπέλα η οποία ήταν απλή  νοσηλεύτρια  και όχι μαία φάνηκε να ενδιαφέρεται πραγματικά κ ήταν γλυκιά με υπομονετική!!!! Κρίμα  που δεν θυμάμαι  το όνομα της....τελικά μετά από 14 μήνες θηλάζουμε ακομα... Όμως και εγώ πιο πολύ υποστήριξη έλαβα από τον σύζυγό μου και διάβασα πολλά και στο διαδίκτυο... Επίσης το παιδί είχε βραχυ χαλινο και δεν μας το είπαν ποτε στο μαιευτήριο!!!

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...