Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Eβρυογένεσις-Μαστρομηνάς Μηνάς


Recommended Posts


Διαφημίσεις


γλυκια μου σε ευχαριστω πολύ για την απαντηση!! γενικα μου εχει φανει ηρεμος ανθρωπος.. μιλαει απλα και κατανοητα.. φοβαμαι παρα πολυ και δεν θα αντεξω να χασω και τριτο μωρο ουτε φυσικα τα λεφτα ειναι σε κανα τσουβαλι.. ειναι και σοβαροτατο το προβλημα με το σπερμα.. απο μικρο κεντρο την πατησα ασχημα.. η μοναδα φαινεται οργανωμενη! ευχομαι να εχει εξισου καλα εργαστηρια και εμβρυολογους...! οσο για αυτο που λες ας μεινω εγω εγκυος για τριτη φορα και να μεινει το μωρακι μου και δεν θα ξαναπατησω στη δουλεια.. αλλα και αυτο ακομα μου φαινεται απιαστο ονειρο εχω πεσει πολυ ψυχολογικα!

 

Δεν πρεπει καθολου τωρα να πεφτεις ψυχολογικα.Ξερω ειναι δυσκολο αλλα να θυμασαι οτι στην ζωη γινονται και ομορφα πραγματα χωρις να τα περιμενουμε!!Θα γινεις και εσυ μανουλα μην ανυσηχεις:).Και εγω πιστευα οτι δεν θα εκανα παιδι αλλα εκανα και μαλιστα 2 και δεν το πιστευω ακομα και ας ειχαν μεινει μονο 3 ωαρια στο τελος.Μια ξαδερφη μου 38 χρονων μετα απο 6 χρονια γαμου εμεινε εγκυος φυσιολογικα ενω οι γιατροι της το ειχαν αποκλεισει και φυσικα δεν πιστευει οτι εγινε και σε αυτην το θαυμα.Οσο για το σπερμα και εμεις ειχαμε ενα προβλημα αλλα τα εργαστηρια τους τα διορθωνουν με καποιον τροπο μην ανυσηχεις.Καλη δυναμη και μην ξεχνας το πιο σημαντικο ΝΑ ΠΡΟΣΕΥΧΕΣΑΙ ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ ΓΙΑ ΤΟ ΔΙΚΟ ΣΟΥ ΘΑΥΜΑ.ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ:):):).

Link to comment
Share on other sites

Δεν πρεπει καθολου τωρα να πεφτεις ψυχολογικα.Ξερω ειναι δυσκολο αλλα να θυμασαι οτι στην ζωη γινονται και ομορφα πραγματα χωρις να τα περιμενουμε!!Θα γινεις και εσυ μανουλα μην ανυσηχεις:).Και εγω πιστευα οτι δεν θα εκανα παιδι αλλα εκανα και μαλιστα 2 και δεν το πιστευω ακομα και ας ειχαν μεινει μονο 3 ωαρια στο τελος.Μια ξαδερφη μου 38 χρονων μετα απο 6 χρονια γαμου εμεινε εγκυος φυσιολογικα ενω οι γιατροι της το ειχαν αποκλεισει και φυσικα δεν πιστευει οτι εγινε και σε αυτην το θαυμα.Οσο για το σπερμα και εμεις ειχαμε ενα προβλημα αλλα τα εργαστηρια τους τα διορθωνουν με καποιον τροπο μην ανυσηχεις.Καλη δυναμη και μην ξεχνας το πιο σημαντικο ΝΑ ΠΡΟΣΕΥΧΕΣΑΙ ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ ΓΙΑ ΤΟ ΔΙΚΟ ΣΟΥ ΘΑΥΜΑ.ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ:):):).

πραγματικα σας ευχαριστώ πολυ για τα καλά σας λόγια!! ειναι απιστευτη όλη αυτη η στηριξη απο ατομα που δεν ξερεις δεν εχεις δει δεν εχεις μιλησει!! μου δινετε κουραγιο! μακαρι να μπω και εγω στη θεση σας καποια στιγμη αγκαλιά με ενα δυο μωρακια και να λεω τα ιδια λόγια σε κοπελες που παιδευονται!! τουλαχιστον εχω καταλαβει οτι στο συγκεκριμένο κέντρο ειμαι σε καλά χερια!!!! να σας ζησουν τα θαυματάκια σας!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

ξανα γεια σας.. ξεκινω τον Γεναρη με τον κύριο Παπαν.. δεν εχω κανει πολλές επισκεψεις αλλα ειναι πολυ ανθρωπινος και αναλυτικος!! γενικα εχω ακουσει τα καλυτερα και εχουμε ψαξει πολλα πραγματα μαζι.. ευχομαι να ειναι αυτη η τυχερη...

Link to comment
Share on other sites

Καλή σου επιτυχία!!!!!

Όλα να πάνε καλά και του χρόνου τέτοια εποχή να πλένεις σαλιάρες και φορμάκια!!!!

 

ξανα γεια σας.. ξεκινω τον Γεναρη με τον κύριο Παπαν.. δεν εχω κανει πολλές επισκεψεις αλλα ειναι πολυ ανθρωπινος και αναλυτικος!! γενικα εχω ακουσει τα καλυτερα και εχουμε ψαξει πολλα πραγματα μαζι.. ευχομαι να ειναι αυτη η τυχερη...

as1cJLNoXn-0000NzA5OTRkfDY0MWR8RmlsaXBwb3MgYW5kIEVtaWxpb3MgYXJl.gif

 

Διπλή κούραση, διπλή ευτυχία, διπλό όνειρο!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Τελικά οι γνώμες διίστανται πάντα σχετικά με κάποια άτομα. Ο θησαυρός της μιας, είναι το χειρότερο μιας άλλης.

 

 

το αυτο...

All you need is faith,trust and a little pixie dust..

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Καλημερα και καλη χρόνια σε ολες μας και ελπιζω η καινουργια χρονια να ειναι καλυτερη απο την προηγουμένη . Πρίν ενα μηνα εκανα εξωσωματική σε ενα κεντρο των Αθηνών και απετυχε . Πονεσα πολυ , εκλαψα , απελπιστηκα και εκνευριστηκα πολυ με τον ιατρο γιατι ενω μου ελεγε οτι ειμαι απο τις ευκολες περιπτωσεις , στο τελος γυρισε απλα και μου ειπε οτι απλα μου ετυχε. Οταν τον ρωτησα τι κανω απο εδω και περα γυρισε και μου ειπε να κανω καποιες εξετασεις (ορμονικες). Απο την αρχη της γνωριμιας μας του ελεγα εαν χρειαζοταν να κανω εξετασεις (αιματολογικες, ορμονικες ή οτι αλλο χρειαζοταν ). Αυτός αρνιοταν και μου ελεγε οτι η σαλπιγγογραφια και το σπερματοδιαγραμμα του αρκουσαν . Το προβλημα φαινοταν μονο στο σπερμα του ανδρα μου. Και μετα απο μια αποτυχημενη σπερματεχευση και μια εξωσωματικη , θυμηθηκε να κανω και αλλες εξετασεις . Ασε που μου πηρε 1000 για σπερματεχευση και 4000 για εξωσωματικη . Ετσι σκεφτομαι να παω στον Μαστρομηνα για να δω τι θα μου πει . Οποια εχει παει τελευταια , θελω να μου πει ( σε ποσο χρονο σου κλεινει ραντεβου, ποσο περνει σε χρηματα και τι εξετασεις ζηταει ) . Ευχαριστω ολες σας ................

Link to comment
Share on other sites

ξανα γεια σας.. ξεκινω τον Γεναρη με τον κύριο Παπαν.. δεν εχω κανει πολλές επισκεψεις αλλα ειναι πολυ ανθρωπινος και αναλυτικος!! γενικα εχω ακουσει τα καλυτερα και εχουμε ψαξει πολλα πραγματα μαζι.. ευχομαι να ειναι αυτη η τυχερη...

Κορίτσι μου σου εύχομαι καλή επιτυχία μέσα από την καρδιά μου. Δεν γνωρίζω για το κέντρο γενικότερα (μόνο μια φορα το επισκεφθηκα , όταν είχα χάσει ένα μωράκι), αλλά για τον γιατρό που (απ'οτι καταλαβαίνω) σε ανέλαβε έχω να πω μόνο τα καλύτερα.Είναι ο γιατρός που με στήριξε όταν έχασα το πρωτο μωράκι (κιας μην ήμουν ακόμα πελάτισσα του) και εκείνος με τον οποίο απέκτησα τελικά το μωράκι μου.Πολύ ήρεμος, εξυπηρετικός, πάντα διαθέσιμος ....

Σου εύχομαι γρήγορα να αποκτήσεις το μωράκι που τόσο θέλεις!:)

QqmLp3.png
Link to comment
Share on other sites

edit admin

 

Καλημέρα και καλή χρονιά. Από ότι κατάλαβα, σου έκαναν ωοληψία μετά από φυσικό κύκλο και αποδείχτηκε ότι δεν είχες ωάριο. ΟΚ, είναι άσχημο, αλλά μην απογοητεύεσαι. Μου έχει συμβεί και μένα και μάλιστα σε αυτό το κέντρο, όπου πάω εδώ και καιρό. Φυσικά για αυτό το γεγονός δεν φταίει το κέντρο, αλλά ο οργανισμός μας. Από τη στιγμή που έγινε η προσπάθεια για ωοληψία, έστω και αν δεν σου πήραν το ωάριο, έπρεπε το κέντρο να πληρωθεί. Κατά τα άλλα, διαφωνώ κάθετα με τη φράση που έχω κάνει bold. Πρόσφατα πήγαν δύο πολύ καλές μου φίλες στο Κέντρο αυτό, η πρώτη έμεινε έγκυος εντελώς με την πρώτη, η άλλη έμεινε ενώ είχε κάνει και άλλες αποτυχημένες εξωσωμ. στο παρελθόν σε άλλα κέντρα και ενώ ήταν και σχετικά δύσκολη περίπτωση (αυξημένη fsh και άλλα πολλά θέματα). Εγώ έχω κάνει πολλές προσπάθειες εκεί, δεν έχω ακόμα κάποια επιτυχία, αλλά δεν έχω αντιληφθεί σε καμία περίπτωση αυτό που λες, ούτε αισθάνομαι ότι με εκμεταλλεύονται, ίσα ίσα. Πρόσφατα, μάλιστα, πήγαμε για προσπάθεια πάλι με φυσικό (έχω κάνει πολλές, ανεπιτυχείς, δυστυχώς) και από τον υπέρηχο που γίνεται αμέσως πριν την ωοληψία, ένας από τους συνεργάτες του γιατρού, μου είπε ότι το ωοθηλάκιο που είχα είχε ενδείξεις ότι θα ήταν κυστικό, οπότε με παρότρυνε να μην μπω για ωοληψία, για να γλυτώσω έτσι και την ταλαιπωρία και φυσικά τα 400 ευρώ και έφυγα χωρίς να μου χρεώσουν ούτε μισό ευρώ!

Όσο για το γεγονός ότι έχει πολλούς πελάτες το κέντρο αυτό, ε, τι να κάνουμε? Είμαστε πολλά τα υπογόνιμα ζευγάρια, δυστυχώς, οπότε συνωστιζόμαστε σε διάφορα κέντρα υποβοηθούμενης αναπαραγωγής.

Δεν αμφισβητώ την εμπειρία σου, απλά θέλω να καταθέσω και τη δική μου εμπειρία, που είναι τελείως διαφορετική, παρόλο που ακόμα δεν έχω αποτέλεσμα. Αλλά, για ότι έχει γίνει, εγώ προσωπικά, δεν θεωρώ υπεύθυνο το κέντρο αυτό, ούτε το προηγούμενο κέντρο στο οποίο είχα κάνει άλλες δύο αποτυχημένες προσπάθειες. Αποδίδω το κακό αποτέλεσμα στην ατυχία μου και στα προβλήματα του οργανισμού μου και προσπαθώ να κάνω κάτι για να διορθώσω το δεύτερο, σε συνεργασία με το κέντρο.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Θα ήθελα να μου πουν οι κοπέλες που έχουν εμπειρία από το συγκεκριμένο κεντρο, τί δόσεις συνήθως δίνουν στις κανονικές εξωσωματικές, αν γενικά σε ωθούν σε υστεροσκόπηση πριν από την εξωσωματική και πόσο στοιχίζει η όλη διαδικασία;

Link to comment
Share on other sites

edit admin

plgian, που εκανες προσπαθεια με τοσο καλη τιμη? τι περιλαμβάνει? ακόμα και στην περιφερεια φυσικος κυκλος με μεταφορα 1200 ευρω. δεν ειναι πολλά? και δεν εχεις μεγάλες πιθανότητεςεπιτυχίας.

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια καλημέρα ήθελα να ρωτήσω αν κάποια γνωρίζει και ποια είναι η εμπειρία της από τον κ.Πολυδωρόπουλο με ιατρείο στην Αγ.Παρασκευή,είναι στο Εμβρυογεννεσις,.Ευχαριστώ πολύ!Βρήκαμε σοβαρό προβλημα στις σαλπιγγες...

 

καλή επιτυχία σε όλες σας κορίτσια!!!!

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια καλημέρα ήθελα να ρωτήσω αν κάποια γνωρίζει και ποια είναι η εμπειρία της από τον κ.Πολυδωρόπουλο με ιατρείο στην Αγ.Παρασκευή,είναι στο Εμβρυογεννεσις,.Ευχαριστώ πολύ!Βρήκαμε σοβαρό προβλημα στις σαλπιγγες...

 

καλή επιτυχία σε όλες σας κορίτσια!!!!

 

 

Είναι πάρα πολύ καλός και πιστεύω ο πιο αληθινός εκεί μέσα!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Είναι πάρα πολύ καλός και πιστεύω ο πιο αληθινός εκεί μέσα!!!!

 

Βαλάντα σε ευχαριστώ πολύ..κοριτσάκι μου είδα πως έχεις ταλαιπωρηθεί κι εχεις δίκιο να είσαι θυμωμένη. Όμως καλώς ή κακώς το θέμα του γυναικολόγου είναι υποκειμενικό..άλλες κοπέλες θα θεωρούν κάποιον θεό κάποιες όχι αναλογα με το τι βιώνουν..Πάντως σου εύχομαι μέσα απ τη ψυχή μου να τελειώσουν οι ταλαιπωρίες σου σύντομα και να κρατήσεις στην αγκαλιά σου όχι ενα αλλα δύο νινάκια..όμως προσπαθησε να είσαι κι εσύ ήρεμη και δυνατή και όλα θα γίνουν..

Link to comment
Share on other sites

καλημερα niki27

θα σου πω απλα οτι ο κ.πολυδωροπουλος ειναι τ ε λ ε ι ο ς!! εγω δεν χρειαστηκε να κανω εξωσωματικη αλλα οταν ημουν 2 μηνων εγκυος αποφασισα να αλλαξω τη γυναικολογο που ειχα και μου ειπαν για τον πολυδωροπουλο.πηγα και πραγματικα τον εμπιστευτηκα αμεσως.ειναι παρα πολυ καλος και ενημερωμενος επιστημονας και πολυ καλος ανθρωπος που σε καταλαβαινει.και βεβαια συνεχιζει να ειναι γιατρος μου και αφου γεννησα.

Link to comment
Share on other sites

καλημερα niki27

θα σου πω απλα οτι ο κ.πολυδωροπουλος ειναι τ ε λ ε ι ο ς!! εγω δεν χρειαστηκε να κανω εξωσωματικη αλλα οταν ημουν 2 μηνων εγκυος αποφασισα να αλλαξω τη γυναικολογο που ειχα και μου ειπαν για τον πολυδωροπουλο.πηγα και πραγματικα τον εμπιστευτηκα αμεσως.ειναι παρα πολυ καλος και ενημερωμενος επιστημονας και πολυ καλος ανθρωπος που σε καταλαβαινει.και βεβαια συνεχιζει να ειναι γιατρος μου και αφου γεννησα.

 

 

elena19 σε ευχαριστώ παρα πολυ..θα τον δω και εγω τις επομενες μερες αλλα χαιρομαι που ακουω καλα πραγματα..να σαι καλα και να χαιρεσαι την οικογενεια σου!

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Ενα μεγαλο μπραβο στην Εμβρυογενεσις και ειδικα στον ΚΥΡΙΟ ΠΑΠΑΝΙΚΟΠΟΥΛΟ!!!! Αν και δεν χρειάστηκα εγω να κάνω εξωσωματικη αλλά η αδερφη μου και δυο καλές μου φίλες έγινε και δικός μου γιατρός γιατί πραγματικά είναι πρώτα απο όλα εξαιρετικός ως άνθρωπος και ως γιατρός!

Τυχερες οσες τον εχουν!!!!

img<a href=http://davf.daisypath.com/ksy3p2.png' alt='ksy3p2.png'>rYfvp2.png
Link to comment
Share on other sites

  • 11 months later...

Σε δύο μήνες ξεκινάω την 2η προσπάθεια εξωσωματικής. Την 1η την έκανα με τον Μαστρομηνά και έμεινα απόλυτα ικανοποιημένη. Εννοείται και πως την 2η εκεί θα την κάνω. Ειναι πολύ γλυκός και ήρεμος άνθρωπος όπως και όλο το προσωπικό. Ούτε που σκέφτηκα να αλλάξω κέντρο. Πραγματικά ένα μεγάλο μπράβο για την βοήθεια και την στήριξη. Εμβρυογένεσις και πάλι Εμβρυογένεσις!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

  • 4 εβδομάδες μετά...

Καλησπέρα,

θα ήθελα να ρωτήσω αν ο Μαστρομηνάς κάνει ο ίδιος τους υπερήχους, την ωοληψία και την εμβρυομεταφορά. Ακόμη αν είναι γενικά υποστηρικτικός και αν έχει χρόνο να εξηγήσει πράγματα. Αλήθεια στο τηλέφωνο τον βρίσκει κανείς εύκολα?

Μετά από 3 αποτυχημένες σπερματεγχύσεις σε άλλο κέντρο σκέφτομαι να απευθυνθώ στο Μαστρομηνά για εξωσωματική

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ πολύ για την άμεση απάντηση, σου εύχομαι τα καλύτερα!

Την παρακολούθηση κατά τη λήψη των φαρμάκων την έκαναν συνεργάτες του? Ένας ή κάθε φορά και διαφορετικός? Επίσης μετρούσατε και οιστραδιόλη ή μόνο υπερηχογραφικά παρακολουθούσατε τη διέγερση των ωοθηκών?

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...