Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΠΑΙΔΙΑΤΡΟΣ ΟΥΖΟΥΝΗ


pennyscorpina

Recommended Posts

Καλημέρα ήθελα πληροφορίες για καποια παιδιατρο Ουζούνη στον Κορυδαλλό. Στοιχεια επικοινωνίας, αν συνεργάζεται με το ΙΚΑ, ποσο χρεωνει την επισκεψη, τι γιατρός ειναι Γενικά ότι πληροφορία - γνώμη ευπροσδεκτη Ευχαριστώ πολύ!!

Link to comment
Share on other sites

  • 11 months later...

Διαφημίσεις


Καλημέρα κορίτσια,

 

έχω ένα σχετικό πρόβλημα, σε κανα μήνα πρέπει να κάνουμε το πρώτο εμβόλιο του μπέμπη μας....

 

Πήρα να προλάβω και να κλείσω ραντεβού στο κέντρο Μάνας και παιδιού Κορυδαλλού που ανηκω και ΚΥΡΙΩΣ για την παιδιατρο που έμαθα απο εσάς εδώ μεσα την Κα Ουζούνη Γιολάντα (θέλω να γίνει και παιδιατρος του μπέμπη μου)....

Συγκεκριμένα από το thread ΛΙΣΤΑ ΜΕ ΠΑΙΔΙΑΤΡΟΥΣ

 

Τρωω την κρυάδα ότι δεν υπάρχει σε ΚΑΝΕΝΑ κέντρο μάνας και παιδιού της περιοχής η συγκεκριμένη παιδιατρος, ούτς στης Νικαιας, ούτε στου Κορυδαλλού, ούτε σοτυ Αιγαλέου, ΠΟΥΘΕΝΑ....

 

Αυτές που είναι στα κοντινά μου κέντρα μάνας και παιδιού είναι μόνο η Κα Πολυχρονίδου Ζωή και η Κα Κάππου Αναστασία!!!

 

Αυτές είναι καλές??? Να απευθυνθώ ιδιωτικά σε μια απο αυτές?? και τελικά αυτή η Κα Ουζούνη είναι φάντασμα στο κέντρο μάνας και παιδιού?

 

Βοηθήστε με γιατι έχω πελαγώσει μωρέ!!!

Link to comment
Share on other sites

κοριτσακι θα σου γραψω αυριο τα στοιχεια της,μια κοπελα απο τη πολυκατοικια μου εχει τη συγκεκριμενη παιδιατρο,εχει τρια παιδακια και ειναι ευχαριστημενη,ξερω οτι ειναι και στο ικα κορυδαλλου.θα τη ρωτησω και θα σου γραψω αυριο.

εμεις εχουμε το Καιαφα Χαρη στο κορυδαλλο,ειναι και στο ιασω και ειμαι ευχαριστημενη.

οτι χρειαστεις στειλε μου πμ αυριο θα μπορω να σου περισσοτερα.:P

Link to comment
Share on other sites

εγώ την είχα πετύχει στο κέντρο μάνας και παιδιού στην Μεγ. Αλεξάνδρου στην Αγ. Βαρβάρα που πήγαινα την μικρή μου για εμβόλια. Αλλά έχει και ιατρείο στον Κορυδαλλό. Εξαιρετική παιδίατρος και πολύ συζητήσιμη

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια,

 

έχω ένα σχετικό πρόβλημα, σε κανα μήνα πρέπει να κάνουμε το πρώτο εμβόλιο του μπέμπη μας....

 

Πήρα να προλάβω και να κλείσω ραντεβού στο κέντρο Μάνας και παιδιού Κορυδαλλού που ανηκω και ΚΥΡΙΩΣ για την παιδιατρο που έμαθα απο εσάς εδώ μεσα την Κα Ουζούνη Γιολάντα (θέλω να γίνει και παιδιατρος του μπέμπη μου)....

Συγκεκριμένα από το thread ΛΙΣΤΑ ΜΕ ΠΑΙΔΙΑΤΡΟΥΣ

 

Τρωω την κρυάδα ότι δεν υπάρχει σε ΚΑΝΕΝΑ κέντρο μάνας και παιδιού της περιοχής η συγκεκριμένη παιδιατρος, ούτς στης Νικαιας, ούτε στου Κορυδαλλού, ούτε σοτυ Αιγαλέου, ΠΟΥΘΕΝΑ....

 

Αυτές που είναι στα κοντινά μου κέντρα μάνας και παιδιού είναι μόνο η Κα Πολυχρονίδου Ζωή και η Κα Κάππου Αναστασία!!!

 

Αυτές είναι καλές??? Να απευθυνθώ ιδιωτικά σε μια απο αυτές?? και τελικά αυτή η Κα Ουζούνη είναι φάντασμα στο κέντρο μάνας και παιδιού?

 

Βοηθήστε με γιατι έχω πελαγώσει μωρέ!!!

 

Καλέ έχω σφραγίδα της στο βιβλιάριο με τα εμβόλια :confused: Αυτό βέβαια πρίν 1 χρονο. Δεν ξέρω αν έχει μεσολαβήσει κάτι έκτοτε

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

τότε γιατι μου είπαν δεν την ξέρουν??? και εγω σε αυτο το κεντρο μανας και παιδιου ανηκω. Στην Μ. Αλεξάνδρου

 

 

Καλημέρα κορίτσια!!! Η Γιολάντα ήταν παιδιάτρος των παιδιών μου για 5 χρόνια. Από τους καλύτερους γιατρούς που έχω γνωρίσει ανεξαρτήτου ειδικότητας. Αυτό που θα πει αυτό και είναι. Μέχρι και πριν 2 μήνες τουλάχιστον ήταν στο Κέντρο Μάνας και Παιδιού στο Αιγάλεω, αν και δεν νομίζω να έχει αλλάξει κάτι.

Το μόνο κακό που έχει είναι ότι δεν μπορείς να την βρεις ευκολα!!! Δεν απαντάει στο τηλέφωνο μα ούτε και σε καλεί πίσω όταν μπορέσει. Υπήρξαν φορές που την έψαχνα για 3-4 μέρες, αυτός ήταν και ο λόγος που την άλλαξα από παιδίατρο και να σκεφτήτε ότι έκανα 29 χιλίομετρα από το σπίτι μου στο ιατρείο της και άλλα τόσα για επιστροφή. Αυτό ήταν το λιγότερο αφού όπως προανέφερα είναι ΚΑΤΑΠΛΗΚΤΙΚΗ γιατρός αλλά θα πρέπει να έχεις υπομονή. Όποια κοπέλα θέλει στα στοιχεία της ας μου πει.

O5X4p2.png 

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια!!! Η Γιολάντα ήταν παιδιάτρος των παιδιών μου για 5 χρόνια. Από τους καλύτερους γιατρούς που έχω γνωρίσει ανεξαρτήτου ειδικότητας. Αυτό που θα πει αυτό και είναι. Μέχρι και πριν 2 μήνες τουλάχιστον ήταν στο Κέντρο Μάνας και Παιδιού στο Αιγάλεω, αν και δεν νομίζω να έχει αλλάξει κάτι.

Το μόνο κακό που έχει είναι ότι δεν μπορείς να την βρεις ευκολα!!! Δεν απαντάει στο τηλέφωνο μα ούτε και σε καλεί πίσω όταν μπορέσει. Υπήρξαν φορές που την έψαχνα για 3-4 μέρες, αυτός ήταν και ο λόγος που την άλλαξα από παιδίατρο και να σκεφτήτε ότι έκανα 29 χιλίομετρα από το σπίτι μου στο ιατρείο της και άλλα τόσα για επιστροφή. Αυτό ήταν το λιγότερο αφού όπως προανέφερα είναι ΚΑΤΑΠΛΗΚΤΙΚΗ γιατρός αλλά θα πρέπει να έχεις υπομονή. Όποια κοπέλα θέλει στα στοιχεία της ας μου πει.

 

ballou exeis pm

Link to comment
Share on other sites

είναι κάποιος από αυτούς τους γιατρούς που αναφέρεται λιγάκι πιο εναλλακτικός; πχ με τα εμβόλια.

Γιατί με στείλανε στην Κάππου που και καλά είναι πιο εναλλακτική και μας έδιωξε κακήν κακώς όταν ειδε ότι είχαμε κάνει τότε μόνο εμβόλιο...μάλιστα μας είπε ότι για να μας δεχτεί πρέπει να κάτσουμε και να τα κάνουμε όλα με τη μία!!!!

 

Εμείς έχουμε την κα Ν. Μποζίκη στον Κορυδαλλό αλλά δεν είναι σε κανένα κέντρο...βέβαια δεν πληρώνω τα εμβόλια γιατί μου τα γράφει όταν είναι στο βιβλιάριο και έχει αποδεχτεί ότι κάνουμε κάποια και με μεγάλη απόσταση μεταξύ τους.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

είναι κάποιος από αυτούς τους γιατρούς που αναφέρεται λιγάκι πιο εναλλακτικός; πχ με τα εμβόλια.

Γιατί με στείλανε στην Κάππου που και καλά είναι πιο εναλλακτική και μας έδιωξε κακήν κακώς όταν ειδε ότι είχαμε κάνει τότε μόνο εμβόλιο...μάλιστα μας είπε ότι για να μας δεχτεί πρέπει να κάτσουμε και να τα κάνουμε όλα με τη μία!!!!

 

Εμείς έχουμε την κα Ν. Μποζίκη στον Κορυδαλλό αλλά δεν είναι σε κανένα κέντρο...βέβαια δεν πληρώνω τα εμβόλια γιατί μου τα γράφει όταν είναι στο βιβλιάριο και έχει αποδεχτεί ότι κάνουμε κάποια και με μεγάλη απόσταση μεταξύ τους.

 

Η Ουζούνη σίγουρα όχι, γιατί φαντάσου κάναμε εμβόλια πολύ πριν μπουν στο ΙΚΑ. (συνταγογραφούμενα)

O5X4p2.png 

Link to comment
Share on other sites

αχ την πέρνω και δεν απαντάει....θα τρελαθω......το νινακι μου αναπνέει απο το στόμα μωρε!!

Πλύντου την μυτούλα με μπόλικο ορό και φυσικά με πίεση για να καθαρίσει. Έχεις και άλλο πμ

O5X4p2.png 

Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...

Καλημέρα βρίσκομαι σε αναζήτηση παιδιάτρου και έχω βρει από τον κατάλογο των συμβεβλημένων γιατρών με τον στρατό κάποια Ουζούνη Γεωργία στον κορυδαλλό. Είναι ίσως αυτή για την οποία συζητάτε?

6H9Vp2.pngT5mwp2.png

-When you love someone all saved up wishes start coming true-

 

-Όταν γίνεται μανούλα η καρδιά σου χτυπάει για πάντα έξω από το σώμα σου..-

Link to comment
Share on other sites

Βρήκα τα στοιχεία της και θα πάω να την δω απόψε:) Για να δούμε..

6H9Vp2.pngT5mwp2.png

-When you love someone all saved up wishes start coming true-

 

-Όταν γίνεται μανούλα η καρδιά σου χτυπάει για πάντα έξω από το σώμα σου..-

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Τι να σας πω, γράφω απλώς για κάποιες κοπέλες που ίσως δεν την έχουνε δει. Εμένα προσωπικά με ψιλοαπογοήτευσε..Δεν νομίζω ότι θα την επιλέξω..Και μόνο που μου είπε ότι αν δεν την βρω να της στείλω sms!!!Όποια κοπέλα θέλει περισσότερες λεπτομέρειες μπορώ να της πω με πμ.

6H9Vp2.pngT5mwp2.png

-When you love someone all saved up wishes start coming true-

 

-Όταν γίνεται μανούλα η καρδιά σου χτυπάει για πάντα έξω από το σώμα σου..-

Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...

ωχ Ονειράκι την έχει μια κολλητή μου και τα εισπνεόμενα πάνε φουλ από το τηλέφωνο....με τον πρώτο βηχάκο κατευθείαν αερολίν!!! Ευτυχώς το κατάλαβε και η κολλητή και δεν τους τα δίνει....

Link to comment
Share on other sites

ωχ Ονειράκι την έχει μια κολλητή μου και τα εισπνεόμενα πάνε φουλ από το τηλέφωνο....με τον πρώτο βηχάκο κατευθείαν αερολίν!!! Ευτυχώς το κατάλαβε και η κολλητή και δεν τους τα δίνει....

 

Δεν ξέρω προσωπικά δεν με κάλυψε καθόλου.Με έκανε μάλιστα να αναρωτιέμαι πως γίνεται και έχει τόση πελατεία με τέτοιες απόψεις..:rolleyes::rolleyes:

6H9Vp2.pngT5mwp2.png

-When you love someone all saved up wishes start coming true-

 

-Όταν γίνεται μανούλα η καρδιά σου χτυπάει για πάντα έξω από το σώμα σου..-

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

καλά σήμερα είχα την πλέον απογοητευτική μου συνάντηση με παιδίατρο! Επειδή η δική μας σταμάτησε να γράφει στο βιβλιάριο έπρεπε να πάω να μου γράψει ενα εμβόλιο συμβεβλημένος γιατρός και πήγα στην κα Βρετάκου στον Κορυδαλλό. Αυτή ήταν η γιατρός μας και εμένα και του άντρα μου....ε μόλις πήρε το βιβλιάριο στα χέρια της και είδε ότι ο μικρός δεν έχει κάνει όλες τις δόσεις σηκώθηκε επάνω από το γραφείο της και άρχισε να τσιρίζει (μπροστά στο παιδί και σε γεμάτο ιατρείο) "Τι μαΚακίες είναι αυτές;;;;" Επαθα σοκ! Η γυναίκα δεν υπολόγισε ούτε το τρίχρονο ούτε τίποτα! Τέτοιους επιστήμονες ειδήμονες που δεν σηκώνουν μύγα στο σπαθί τους να τους χαίρονται! Ούτε απ΄ εξω δεν ξαναπερνάω, καλύτερα να τα αγοράζω τα εμβόλια παρά να ξαναπάω στο μαυσωλείο να μου κάνει κριτική. Χίλιες φορές η κυρία Μποζίκη που ναι μεν είναι λίγο Χιτλερική αλλά συζητήσιμη, την βρίσκεις πάντα και αφήνει την επιλογή στο γονέα.

Link to comment
Share on other sites

καλά σήμερα είχα την πλέον απογοητευτική μου συνάντηση με παιδίατρο! Επειδή η δική μας σταμάτησε να γράφει στο βιβλιάριο έπρεπε να πάω να μου γράψει ενα εμβόλιο συμβεβλημένος γιατρός και πήγα στην κα Βρετάκου στον Κορυδαλλό. Αυτή ήταν η γιατρός μας και εμένα και του άντρα μου....ε μόλις πήρε το βιβλιάριο στα χέρια της και είδε ότι ο μικρός δεν έχει κάνει όλες τις δόσεις σηκώθηκε επάνω από το γραφείο της και άρχισε να τσιρίζει (μπροστά στο παιδί και σε γεμάτο ιατρείο) "Τι μαΚακίες είναι αυτές;;;;" Επαθα σοκ! Η γυναίκα δεν υπολόγισε ούτε το τρίχρονο ούτε τίποτα! Τέτοιους επιστήμονες ειδήμονες που δεν σηκώνουν μύγα στο σπαθί τους να τους χαίρονται! Ούτε απ΄ εξω δεν ξαναπερνάω, καλύτερα να τα αγοράζω τα εμβόλια παρά να ξαναπάω στο μαυσωλείο να μου κάνει κριτική. Χίλιες φορές η κυρία Μποζίκη που ναι μεν είναι λίγο Χιτλερική αλλά συζητήσιμη, την βρίσκεις πάντα και αφήνει την επιλογή στο γονέα.

:shock::shock::shock::shock::shock:

6H9Vp2.pngT5mwp2.png

-When you love someone all saved up wishes start coming true-

 

-Όταν γίνεται μανούλα η καρδιά σου χτυπάει για πάντα έξω από το σώμα σου..-

Link to comment
Share on other sites

  • 5 χρόνια μετά...
On 3/24/2010 at 10:49 ΠΜ, pennyscorpina είπε:

Καλημέρα ήθελα πληροφορίες για καποια παιδιατρο Ουζούνη στον Κορυδαλλό. Στοιχεια επικοινωνίας, αν συνεργάζεται με το ΙΚΑ, ποσο χρεωνει την επισκεψη, τι γιατρός ειναι Γενικά ότι πληροφορία - γνώμη ευπροσδεκτη Ευχαριστώ πολύ!!

Βρισκεται στην οδο Αθηνας! Στον Κορυδαλλο, πανω απο το playmaker! Σε λιγο θα σας γραψω περισσοτερα στοιχεια

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...