Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Το στιλ των μωρών μας


Recommended Posts

Είχε το ένα της χέρι πίσω από το κεφάλι της. Πώς όταν ξαπλώνουμε το βάζουμε για να ανασηκώσουμε το κεφάλι μας? Έτσι... :lol:

Όταν παίρνω...γεμίζουν τα χέρια μου. Όταν δίνω, γεμίζει η ψυχή μου...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 64
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Από μικρό το Μάξιμο τον νανουρίζαμε για να κοιμηθεί "ο-ο-ο-ο-ο". Από τον 5ο μήνα και μετά, όταν νύσταζε άρχιζε να μουρμουρίζει από μόνος του το νανούρισμα!! Πολλές φορές, μας παίρνει αγκαλιά όταν είναι ώρα του να κοιμηθεί, πέφτει στον ώμο μας και αρχίζει "ο-ο-ο-ο". Ειλικρινά, δεν ξέρω ποιος νανουρίζει ποιον! Έχει ενσωματωμένο σύστημα αυτοΰπνωσης!!!

Link to comment
Share on other sites

Από μικρό το Μάξιμο τον νανουρίζαμε για να κοιμηθεί "ο-ο-ο-ο-ο". Από τον 5ο μήνα και μετά, όταν νύσταζε άρχιζε να μουρμουρίζει από μόνος του το νανούρισμα!! Πολλές φορές, μας παίρνει αγκαλιά όταν είναι ώρα του να κοιμηθεί, πέφτει στον ώμο μας και αρχίζει "ο-ο-ο-ο". Ειλικρινά, δεν ξέρω ποιος νανουρίζει ποιον! Έχει ενσωματωμένο σύστημα αυτοΰπνωσης!!!

 

 

:lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...

ΤΑ ΔΙΚΑ ΜΟΥ ΕΧΟΥΝ ΠΟΛΛΑ ΚΑΙ ΚΟΙΝΑ ΠΑΡΟΛΟ ΠΟΥ ΕΧΟΥΝ 2,5 ΧΡΟΝΙΑ ΔΙΑΦΟΡΑ ΚΑΙ ΓΕΝΙΚΑ ΔΕΝ ΜΟΙΑΖΟΥΝ ΚΑΘΟΛΟΥ !!!

 

ΚΑΙ ΤΑ ΔΥΟ ΟΤΑΝ ΚΑΝΟΥΝ ΚΑΚΑ Η ΤΣΙΣΑ ΤΡΕΜΟΥΝ ΟΠΩΣ ΟΤΑΝ ΜΑΣ ΛΕΝΕ ΠΑΡΑΔΕΙΓΜΑ ΓΙΑ ΕΝΤΟΜΑ ΚΑΙ ΑΝΑΤΡΙΧΙΑΖΟΥΜΕ. ΚΟΙΜΟΥΝΤΑΙ ΜΕ ΤΟΝ ΠΟΠΟ ΤΟΥΡΛΩΜΕΝΟ ΚΑΤΑ ΠΙΣΩ ΚΑΙ ΤΑ ΓΟΝΑΤΑ ΛΥΓΙΣΜΕΝΑ. ΚΟΙΜΟΥΝΤΑΙ ΟΡΙΖΟΝΤΙΑ ΠΑΝΩ ΣΤΑ ΜΑΞΙΛΑΡΙΑ ΚΑΙ ΟΧΙ ΚΑΘΕΤΑ, ΑΦΑΙΡΟΥΝΤΑΙ ΚΟΙΤΑΖΟΝΤΑΣ ΕΝΑ ΣΗΜΕΙΟ ΣΥΝΕΧΟΜΕΝΑ, ΟΤΑΝ ΤΑ ΒΑΖΩ ΓΙΑ ΥΠΝΟ ΝΑΝΟΥΡΙΖΟΝΤΑΙ ΜΟΝΑ ΤΟΥΣ ΕΙΔΙΚΑ Η ΜΙΚΡΗ ΕΧΕΙ ΠΟΛΥ ΠΛΑΚΑ. ΤΗΝ ΧΤΥΠΑΩ ΑΠΟ ΜΩΡΟ ΣΤΗΝ ΠΛΑΤΟΥΛΑ ΓΙΑ ΝΑ ΚΟΙΜΗΘΕΙ ΚΑΙ ΜΕ ΤΟ ΔΙΚΟ ΤΗΣ ΧΕΡΑΚΙ ΜΕ ΧΤΥΠΑΕΙ ΚΑΙ ΑΥΤΗ ΣΤΗΝ ΠΛΑΤΗ

Dwnjp2.png

O ΑΝΤΩΝΗΣ ΜΟΥ ΓΕΝΝΗΘΗΚΕ 4/4/09

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Διαφημίσεις

  • 3 εβδομάδες μετά...

η δικια μου στις αρχες οταν ετρωγε ειχε τα δυο χερια στο στηθος μπουνιες οπως στο καρατε..μετα χαλαρωσε και τωρα εχει το ενα χερι ακουμπησμενο στην κοιλια μου σαν να ειναι σε μπαρ με το μπιμπερο στο στομα..

Link to comment
Share on other sites

Εμένα η μπέμπα μου τους πρώτους μήνες αναστέναζε πολύ, τώρα το έχει κόψει.

Πάντως αυτό που την προσδιορίζει είναι ότι έχει το ένα χέρι της ιδίως στο μάγουλο (πώς όταν μας πονάει κάποιο δόντι, έτσι ακριβώς). Αυτό το έκανε από την κοιλιά ακόμα και όταν πηγαίναμε για υπέρηχο ποτέ δεν μπορούσαμε να δούμε την φατσούλα της, ακόμα στον μεγάλο υπέρηχο είχε και τα δυο χεράκια της έτσι..

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Η μπουμπουκα μου εχει τρελα με τις ετικετες που ειναι ραμμενες στην πλαινη ραφη των ρουχων της!

Της αρεσει απλως να την κραταει. :roll:

 Παιδιά μας είναι τα παιδιά όλου του κόσμου.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...
  • 2 εβδομάδες μετά...

O γιος μου είναι 3,5 χρονών σήμερα και ακόμα μουρμουρίζει όταν τρώει κάτι που του αρέσει. Άρχισε να το κάνει όταν ξεκίνησε τις κρέμες και τις σούπες, το γάλα ποτέ δεν τον συγκίνησε ιδιαίτερα. Είναι κατατοπιστικό.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 3 εβδομάδες μετά...
  • 2 εβδομάδες μετά...

Το δικό μου μπισκοτάκι απο όταν γεννηθηκε εχει τα χεράκια κλειστά και κοντα στο κεφαλάκι, ιδιώς όταν κοιμάτε. Έτσι ήταν και μεσα στην κοιλιά, και ο γιατρός μου έκανε πλάκα όταν τον βλέπαμε στον υπέρηχο, ότι ο γιος σου είναι σκεφτικός. Αυτό το μωρό όμως απο όταν γεννήθηκε εχει μια μανία με τα χέρια του, συνέχεια τα κουνάει και στον υπνο του ακόμα. Λέτε να γίνει πολιτικός? χαθήκαμε!!!!!!

Οταν ο ανθρωπος κάνει σχέδια η μοιρα κουνάει το κεφάλι και γελάει.........

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Γειά σας κορίτσια,να χαίρεστε τα αγγελούδια σας...εγώ είμαι νέα στο πόστ...

Λοιπόν που λέτε ο μικρός Γιωργάκος μου τα μόνα χαρακτηριστικά που έχει κρατήσει απο όταν γεννήθηκε,είναι τα εξής:

Όταν ξυπνήσει και με δεί απο πάνω του,πάντα,ανοίγει τα ματάκια του διάπλατα και σκάει ένα τεράστιο χαμόγελο...(σα να μου λέει...οκ,τάϊσέ με τώρα!!)

Και το άλλο είναι οτι κάνει μιά έκφραση όπως ακριβώς και ο μπαμπάς του,μερικές φορές,σηκώνει το αριστερό του φρυδάκι επάνω,ενώ το άλλο μένει ακίνητο!!Έχει πολύ γέλιο..Και ένα άλλο που κάνει είναι οτι μέσα στην κούνια κοιμάται όπωςνα'ναι και όπου να'ναι,αλλα κυρίως στο πλάϊ με το ένα πόδι λυγισμένο επάνω και το άλλο απλωμένο κάτω,και τα χεράκια του μαζεμένα στο λαιμό...όπως ακριβώς εγώ!

Link to comment
Share on other sites

Η δικιά μου δεν είναι παιδί αλλά καβούρι!! Όταν θέλει να την πάρεις αγκαλιά σηκώνει τα χέρια ψηλά να την σηκώσεις και μόλις την ακουμπήσεις στο στήθος σου σε αρπάζει από όπου βρει, πολλές φορές από την μπλούζα ή τα μαλλιά!!

Όταν πεινάει και της βάζω το μπιμπερό για να φάει δεν περιμένει να της το βάλεις στο στόμα αλλά το αρπάζει με μια χαψιά!! Πολύ γέλιο!!!

QZ9ep3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 3 months later...

το κοριτσάκι μου οταν γεννηθηκε είχε τα ποδαράκια της σταυρωμένα(λέτε επειδή καθόμουν σταυροπόδι μέχρι να γεννήσω)???? αυτό το κάνει μέχρι και τώρα,στον ύπνο όταν κάθεται.... επίσης όταν την τάιζα με τα δαχτυλάκια της χάιδευε τα μαλλάκια της πράγμα που συνεχίζει.. είναι να τα φάς με τις τσαχπινιές τους

Link to comment
Share on other sites

Εμενα κοριτσια η δικια μου απο τοτε που γεννηθηκε και τις εβαλαν το νυχτικο στο Ιασω μεχρι και σημερα οταν κοιματε κραταει το μπλουζακι της τοσο σφιχτα ωστε να μην μπορει να της το κλεψει κανεις...........χαχααχαχα

rys17ypa0pfa6qnn.png
Link to comment
Share on other sites

η μικρη μας οταν θηλαζει με το ενα χερι πιανει το αντιστοιχο ποδι της και το ανεβοκατεβαζει..μονιμα..

απο τις αρχες εχει σφιχτες τις παλαμες και λυγιζει τα δακτυλα των ποδιων με το παραμικρο..κυριως εχειπολυ πλακα οταν θελει να τεντωθει απο βρεφος το κανει πολυ ναζιαρικα.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

εμενα όταν κάνει τα κακάκια και ζορίζεται σουφρωνει τα χειλακια της σαν να λεει "οοο" και καθεται έτσι μεχρι να τελειωσει, κολλημενη...

Ζοριζεται η άτιμη...

pECmp3.png
Link to comment
Share on other sites

Κλασσικος παρθενος!

 

μεσα στο σπιτι χορευει, τραγουδαει, μιλαει ασταματητα, γυριζει τον τοπο και οταν παμε καπου ειναι μαζευεται και δεν βγαζει αχνα!!!

Link to comment
Share on other sites

Τα τρία μεγάλα μου παιδιά για να κοιμηθούν έβαζαν το μέσο και τον παράμεσο του δεξιού χεριού στο στόμα...

Το μικρό το λέω λυκάνθρωπο: όταν θηλάζει χώνει τα χέρια της σε στήθος, λαιμό, μαλλιά, όπου βρει τέλος πάντων, και τσιμπάει ,τραβάει, γρατζουνάει...

660759jzef7rhw6w.gif
Link to comment
Share on other sites

Η δικιά μου, όταν νυστάζει, γυρνάει το κεφάλι στο πλάι και βάζει το χέρι της στο μέτωπό της λες και την έχει βρει κάποια μεγάλη συμφορά.

Επίσης όταν την ταίζω, αν για κάποιο λόγο της βγάλω το μπιμπερό από το στόμα πριν τελειώσει, κλωτσάει στον αέρα μέ το ίδιο ποδαράκι πάντα. Και πάντα όταν την κρατάω για τάισμα στην αγκαλίά μου το ένα της χέρι το βάζει κάτω από το χέρι μου που της στηρίζει το κεφάλι και πιάνει τη μέση μου.

CYaip2.png
Link to comment
Share on other sites

Ο δικος μου οταν θελει να κοιμηθει νανουριζεται με τον ιδιο τροπο απο πολυ μωρο ρουφαει την πιπιλα και νανουριζεται οταν ητανε πιο μικρουλη ελεγε αγκι οταν ηθελε υπνο τωρα τριβει τα ματακια του και τα αυτακια του και τα τραβαει! Αο τοτε που ανακαλυψε το μπρουμητα κοιμαται μονο μπρουμητα!!!!!!!!!!!!

6Eujp3.png svAfp3.png
Link to comment
Share on other sites

Η μεγάλη μου απο νεογέννητο όταν κοιμόταν έβαζε το χεράκι της στο μάγουλο λυγισμένο ανάποδα όμως, όχι με την παλάμη!!!!! Αναρωτιόμασταν: δεν κουράζεται; δεν πονάει;

Η μικρή θέλει να μου χαϊδεύει τα μαλλιά όλη νύχτα!!! Βολικό παιδί! Καθόλου ιδιότροπο γενικώς!!!!χαχα

[I][B][COLOR=Magenta]Οι αγάπες μου, η Ζωή μου όλη!!!![/COLOR][/B][/I]
Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...